Jump to content

O-Ni (tier VII, ciężki)

• Please log in to reply
149 replies to this topic

Konto_Prasowe #1 Posted 12 September 2015 - 07:34 PM

Private

• Player
  • 8650 battles
  • 46
  • [RAZUR] RAZUR
Temat poświęcony pojazdowi O-Ni (japoński czołg ciężki VII poziomu)  

Szkodnix #2 Posted 14 September 2015 - 09:18 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 51702 battles
  • 493
  • [-IKP-] -IKP-
Spoko czołg polecam :D

Gromoff #3 Posted 15 September 2015 - 10:45 AM

Private

• Player
  • 42148 battles
  • 17

Jakieś rekomendacje dla tego czołgu? Zastanawiam się jakie działo będzie dla niego najlepsze, Czy haubica czy też topwe działo 10 cm Experimental Tank Gun z penetracją 190.

Może ktoś się podzieli wrażeniami z grania, Ja go właśnie "wybadałem" ale chyba jeszcze trochę podszkolę załogę zanim go kupię. Na O-I Exp grało mi się genialnie, potem na O-I  na poczatku tragedia (stockowe działo ma niby 175 pen a mi nic z niego nie wchodziło). Po zamontowaniu haubicy sytuacja się znacząco poprawiła (np. średni frag ratio skoczył z 0,3 do 1,3 na bitwę). Używam głównie pocisków HE dają zawsze jakiś damage, szczególnie top tierom.

_Egorz_ #4 Posted 15 September 2015 - 11:32 AM

Private

• Beta Tester
  • 99748 battles
  • 26

View PostGromoff, on 15 September 2015 - 10:45 AM, said:

Jakieś rekomendacje dla tego czołgu? Zastanawiam się jakie działo będzie dla niego najlepsze, Czy haubica czy też topwe działo 10 cm Experimental Tank Gun z penetracją 190.

Może ktoś się podzieli wrażeniami z grania, Ja go właśnie "wybadałem" ale chyba jeszcze trochę podszkolę załogę zanim go kupię. Na O-I Exp grało mi się genialnie, potem na O-I  na poczatku tragedia (stockowe działo ma niby 175 pen a mi nic z niego nie wchodziło). Po zamontowaniu haubicy sytuacja się znacząco poprawiła (np. średni frag ratio skoczył z 0,3 do 1,3 na bitwę). Używam głównie pocisków HE dają zawsze jakiś damage, szczególnie top tierom.

Topowe działo i tak trzeba wybadać na drodze do TVIII. IMHO haubica jest już dla niego zbyt słaba, głównie z powodu czasu reloadu. Gra się dosyć przyjemnie, dobra depresja działa. Jeżeli nie rzuci na wysokie tiery, pancerna wieża sporo rykoszetuje. Ważne aby nie wystawiać boków.

uninstall_pl #5 Posted 16 September 2015 - 02:56 PM

Sergeant

• Player
  • 11 battles
  • 231
Bardzo fajny czołg, działo daje rade na standardowej ammo nawet na 9

DED87 #6 Posted 20 September 2015 - 08:38 PM

Staff Sergeant

• Community Contributor
  • 63561 battles
  • 479
  • [PNE] PNE
Jak dla mnie najprzyjemniejszy pojazd z tej linii , zwłaszcza jak go rzuci na swoje tiery.

uninstall_pl #7 Posted 21 September 2015 - 12:29 PM

Sergeant

• Player
  • 11 battles
  • 231
Potwierdzam, zrobiłem tym pierwszego radleya

Lamasztu #8 Posted 21 September 2015 - 03:07 PM

Sergeant

• Player
  • 47300 battles
  • 289

Patrząc na niego z prespektywy sojusznika obok nie sądziłem.......ale jednak bardzo ciekawa maszyna :) nawet śmiem twierdzić że jeden z najlepszych HT 7 tieru moim zdaniem zaraz po T29.

Pomijam oczywiście kwestie osiągów ale nawet na seryjnym silniku niema tragiedi,fajny pancerz i możliwość kątowania,działo co ciekawe moim zdaniem tylko haubica ładuje długo ale dmg jest zawsze pewny średnio to 300 dmg wchodzi i to nawet w 8 tiery gdzie z topowym działem zdarzają mi się często dingi :(

Haubica w japońcu co ciekawe jest naprawdę celna,jeśli wróg kampi można nawet walić na dystansach 400-500 w czołgi jadące nie polecam amatorom bez wyczucia czasu lotu pocisku :P

Z minusów jeszcze tylko zbyt częste padanie kierowcy i celowniczego a tak elegancka maszyna polecam.

uninstall_pl #9 Posted 25 September 2015 - 02:38 PM

Sergeant

• Player
  • 11 battles
  • 231
Odbilem 9500 dmg tym op tenkiem jak wrócę do domu to dam ss' a

prem_t8 #10 Posted 25 September 2015 - 05:10 PM

Corporal

• Player
  • 1417 battles
  • 195

a kto nim gra na stokowym silniku ?

największy bajer jest taki że topowy silnik idzie od t5 do t9, jak na t6 śmigasz jak rajdowiec, to na t9 wleczesz się 15km po prostej i 5km pod górkę, a innego silnika nie ma :{

więc jak ktoś gra na stokowym na t7, to...

mogę mu tylko pogratulować :{

ja na nim zrobiłem misje na odbicie i przyjęcie 8k dmg, ale...

czołg przyjemny, lepszy od t8, ten w ogóle nie ma depresji działa, i jak coś podjedzie na bliżej na 5m to go nie masz szans trafić :[

t7 ma działo, i trochę pancerza, może prowadzić atak i pożyje na tyle długo by przechylić szalę bitwy, no chyba że gra z t9, ale w bitwie +2t każdy na dole jest chłopcem do bicia :[

ogólnie szybko mi poszedł jego grind i w miarę przyjemnie

Loslau #11 Posted 25 September 2015 - 08:38 PM

Corporal

• Player
  • 18594 battles
  • 153

Czy zauważył ktoś spadek DMG na haubicy (HE) ?

Na tego typu działach grało się dlatego przyjemnie, gdyż strzelając amunicja odłamkowo-burzącą penetracja nie była potrzebna, i zawsze

zadawaliśmy wrogowi te 350-500dmg na strzał, nawet waląc do tierów +2. Od kilku dni natomiast, prawie połowa strzałów oscyluje w okolicach 80-150-200dmg na strzał - zwłaszcza strzelając się z takimi pojazdami jak 110, IS-3. IS-6.

I taka ciekawostka z dziś; grałem dziś w plutonie ze znajomym - ja na O-Ni, on na Kv-3 - rozegraliśmy 10 bitew, z czego tylko raz byliśmy na topce, raz pośrodku,

i 8 razy na samym dole tabeli. Czego wynikiem jest taki mm? przecież oba pojazdy to ten sam tier. Bez plutonu losowało normalnie.

Pozdrawiam.

Edited by Loslau, 25 September 2015 - 08:39 PM.

riddik33 #12 Posted 26 September 2015 - 12:08 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 59134 battles
  • 306
 Loslau= po pierwsze mniejszy dmg jest jak trafisz w okolice gąsek albo pancerza warstwowego ( boki ruskich), a co do losowania to plutony mają większą szanse na bycie na dole  tak jest od kilku patchy.

AIkbert #13 Posted 26 September 2015 - 01:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 48704 battles
  • 1,469
Mam ten czołg, dużo w sumie nim nie grałem. Na mnie jakoś wrażenia nie robi. Niby jest ta hałbica, czasami fajnie wejdzie, bo na swoim tierze potrafi i coś na strzał ściągnąć. Co do pancerza... ujdzie, potrafi odbijać nawet golda jak się dobrze ustawimy. Byłem trochę zdziwiony kiedy to dostałem w gąskę od przodu z dmg. Mobilność nie jest zła - jeżdżę na topowym silniku. Da się dojechać w miarę szybko w miejsce, które sobie upatrzyliśmy. Oczywiście z rozwagą, bo są takie mapy gdzie po prostu nie da się przejechać gdyż dostaje spota i znikam. Ammo notorycznie pada, miałem sytuację kiedy to naprawiłem ammo i chwilę później znów ammo także co tu dużo pisać.

Pedropoz #14 Posted 28 September 2015 - 12:15 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 53644 battles
  • 395
Ciekawy czołg. Przyjemny w grze, całkiem mobilny jak na swój pancerz. Co ciekawe, chyba dotychczas nie wiele osób nim gra (albo za dużo) bo już na drugiej bitwie wleciała "M'ka". Póki co bez topowego działa ale to pierwsze bezproblemowo sobie daje radę, no chyba, że IX - wtedy to trzeba się napocić. Haubicę uważam za nieporozumienie, zarówno na tym jak i poprzednim tierze. Jaki jest sens ładowania ponad 20 sekund gdy przy ok. dyszce strzelamy blisko po 300? Nie mówiąc o lepszej celności ( i praktycznie pewnym dmg przy tej penie). Jak to mówi MMK - to się nie dodaje. Ok zgodzę się daje frajdę ściągnąć kogoś na hita - ale to się nie opłaca.

riddik33 #15 Posted 29 September 2015 - 10:42 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 59134 battles
  • 306
OP ten tank na pewno nie jest, wina golda ale przyznam ze gra sie nim spoko gdyby nie arta. Odczucia w grze podobne jak w Tygrysie P tylko takim 2 x większym. 

LionC #16 Posted 30 September 2015 - 01:41 PM

Corporal

• Player
  • 42287 battles
  • 168
  • [PMHCV] PMHCV
Silnik topowy robi różnicę?

riddik33 #17 Posted 30 September 2015 - 02:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 59134 battles
  • 306
Minimalną, pod górkę i podczas obrotu. 

majan4 #18 Posted 30 September 2015 - 05:44 PM

Lieutenant

• Player
  • 64142 battles
  • 1,904

Czytam wcześniejsze wypowiedzi i jestem głęboko rozczarowany, on jest przyjemny w grze? A  co tu przyjemnego, jak wszystko go przebija od przodu nawet niektóre VI od VII tieru (bez golda, ruskie 122 robią z nas sito) dla VIII i IX to chłopiec do bicia  do tego często pada magazyn. Można kątować  i wtedy odbija ale w boki wchodzi pod niesamowitymi kątami. jak ktoś go miał to wykasuje nas do 0. Wieża owszem potrafi sporo odbić. O artyleri nie wspominam bo 3 w grze równa się szybkie zejście. .

Uzbrojenie:

haubica nie jest zła ale 20 s przeładowania w pewnych okolicznościach równa się zgon. Można próbować AP bo jest jeszcze sporo przebić a z góry ładnie wchodzi w daszki.

Druga armata jest ok ale to nic nadzwyczajnego.

Mobilność dobra.

Samemu nic nie zrobimy, chyba że przeciwnik totalnie nie zna tego czołgu.

Dla mnie czołg przeciętny, dużo gorszy od VI.

Co najgorsze nie dający   fanu z gry , owszem uśmiech na twarzy zagości ale szybko potrafi się zmienić w frustrację.

Niektórym może przypaść do gustu ale to czołg mocno sytuacyjny i mocno zależny od drużyny a ja takich nie lubię.

Edited by majan4, 01 October 2015 - 09:24 AM.

Loslau #19 Posted 01 October 2015 - 07:18 PM

Corporal

• Player
  • 18594 battles
  • 153

View PostPedropoz, on 28 September 2015 - 12:15 PM, said:

Haubicę uważam za nieporozumienie, zarówno na tym jak i poprzednim tierze. Jaki jest sens ładowania ponad 20 sekund gdy przy ok. dyszce strzelamy blisko po 300? Nie mówiąc o lepszej celności ( i praktycznie pewnym dmg przy tej penie). Jak to mówi MMK - to się nie dodaje. Ok zgodzę się daje frajdę ściągnąć kogoś na hita - ale to się nie opłaca.

Pozwolę sobie się nie zgodzić;

Na załodze 75% czołg ładuje około 25sek - to fakt. Teraz mam załogę na 100%, i zamontowany tylko dosyłacz - a już ładowanie zeszło do poniżej 20 sek.

Poza tym zostało mi jeszcze około 10% do "towarzyszy broni". gdy dojdzie do 100%, i zamontuję dodatkowo wentylację, myślę iż zejdzie do 18 sek.

(przy okazji prośba do tych co już taki zestaw mają aby napisali do ilu max można zejść).

Poza tym, drugim działem aby zrobić te 300dmg - najpierw trzeba przebić. Na VIII może nie będzie to problem, acz ten czołg Lwią cześć bitew rozgrywa na IX, a tem bez celowania w weekspoty nei przebijemy nic, i tutaj niestety celność owej drugiej armaty (mimo iż lepsza od celności Haubicy) na to nie pozwala.

Haubicą strzelamy w obrys czołgu, i w 95% zadajemy DMG nawet IX (częste podpalenia) niszcząc przy okazji moduły i zabijając załogę. Co do jej celności to przyznam iż nie jest tak źle - kiedyś grałem sporo na KW-2 i tam było o wiele gorzej, na O-Ni zdarza się czasem nawet ładnie przysnajpić - wystarczy odrobina wprawy grania Trollem.

Jak dla mnie najlepszy Troll-fun tank, dla niego rozwiodłem się nawet z KW-2 którego trzymałem dla frajdy.

Pozdrawiam.

Edited by Loslau, 01 October 2015 - 07:19 PM.

Pedropoz #20 Posted 02 October 2015 - 11:35 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 53644 battles
  • 395

Nawet jakby to było 18 sekund to i tak dużo za dużo. Skoro rzuca Cię głównie na IX to i tak mało kogo będziesz w stanie spenetrować z HE. Jeśli chodzi o drugie działo - ja nie mam problemu przebić praktycznie nikogo - trzeba na mapie jeździć w odpowiednie miejsca i to tyle, najlepiej gdzieś gdzie możesz pomóc wychylając się zza górki/innego czołgu/kamienia i oddawać strzał w zajęte czołgi wroga. Jeśli rzuci Cię na 7 z tym działem jesteś praktycznie nie do powstrzymania. Ważna rzecz - działo można obniżyć a to pozwala uzyskać przewagę bez nadmiernego przyjmowania "bułek".

Jako troll-fun tank jak ktoś lubi coś takiego pewnie się nadaje, ale i tak t49 o wiele lepiej się nadaje do tej roli - nim przynajmniej się wycofasz.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users