Jump to content

O-Ho (tier VIII, ciężki)

• Please log in to reply
178 replies to this topic

Pedropoz #41 Posted 03 November 2015 - 12:32 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 53593 battles
  • 395

View PostDED87, on 03 November 2015 - 10:55 AM, said:

Hirołsy nagrywam for fun :)   Pedropoz - złe porównanie z działem E100 - tam na Heatach masz dużą penę na swoich tierach. Tu nie. Grałem z tamtym działem również. Nie pasowały mi właśnie dingi na X kiedy pocisk nie leciał tam gdzie chciałem albo kiedy nie było możliwości przebicia jakiegoś czołgu. Według mnie każdy powinien zagrać kilak bitew na tym dziale, kilka na drugim i sam wybrać.  O i tyle. 

Jak dla mnie porównanie właśnie idealne - proporcje są podobne. Heat'ów w to nie mieszam - to amunicja premium i zaburza ona całkowicie relacje pancerza itp, no i kosztuje znacznie więcej. Co do drugiego zdania mogę się zgodzić, każdy ma inny styl gry. Przynajmniej używanie HE na O-ho nie razi tak jak na E100...

liberum_color #42 Posted 24 December 2015 - 11:53 AM

Private

• Player
  • 5430 battles
  • 22

Będe go bardzo miło wspominał :) 

Na początku jak zobaczyłem topowe działko to się podłamałem.

Ale działko daje radę z tym pancerzem co posiada ten cozłg ;) szkoda że wg dała nie ograniczone kupno złotych pestek bo był to istny bunkier ;) 129 bitwah musiałem go sprzedać :)

Tank1953 #43 Posted 21 January 2016 - 10:39 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29148 battles
  • 59
  • [_SOW_] _SOW_

Czy trzeba dużo nastrzelać, by dostać AS'a pancernego ? 

Otóż niekoniecznie ...

Poniżej taki ciekawy ewenement na O-HO, gdzie na Łuku Ognia dokonałem prawie niemożliwego :teethhappy: ..

Ponad 7k czołgiem ciężkim za spota .. Do tego 5.5k przyjęte na pancerz, choć to akurat żadna sztuka na tym czołgu ..

Oczywiście były ku temu sprzyjające okoliczności .. Nie było artylerii :)

E4r0r #44 Posted 24 January 2016 - 09:30 PM

Private

• Player
  • 4608 battles
  • 19
Pancerz bardzo fajny ale jak mogli tak skrzywdzić ten czołg z opuszczaniem działa z przodu. Najmniejsza góreczka i koniec z celowaniem. Trzeba uważać zeby nic niskiego nie podjechało od przodu/boku/tyłu bo nic mu nie zrobimy.^^

Edited by E4r0r, 24 January 2016 - 10:03 PM.

Tank1953 #45 Posted 25 January 2016 - 06:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29148 battles
  • 59
  • [_SOW_] _SOW_

Czas na weryfikację początkowego entuzjazmu z gry tym czołgiem.

To co funduje nam WG w związku z MM dla tego pojazdu, zakrawa na pieprzoną patologię.

Czołg jest losowany nieustannie na X tiery. Jestem ostatnim ogniwem łańcuszka pokarmowego.

I nie jest ważne to, czy gram sam, czy też w plutonie.

To kompletne kuriozum. Brak depresji, jak również konkretnego działa, woła o pomstę do nieba. 215 penetracji na topowym dziale,

bez możliwości korzystania ze złota, jest czystym szaleństwem. Gra na trolu w przypadku twardych przeciwników typu Maus itp, 

kończy się na zadawanych obrażeniach w przedziale 100-200 damage. Biorąc pod uwagę czas przeładunku, to są chyba żarty ..

Ten czołg nie ma absolutnie żadnego atutu na walkę z tymi tierami, na które jest losowany.

Zastanawiam się, jaki niedorozwinięty debil pozycjonował ten czołg w ten sposób. To odbiera jakąkolwiek ochotę do gry !

Czy te barany z WG, na prawde nie wiedzą co oznacza słowo balans ?

Dla tych, którzy zdecydują się na ekspienie tego drzewka mówię tylko jedno. VIII tier, to kpina z graczy.

Zbieraj lepiej wolne doświadczenie, by jak najszybciej zapomnieć o tym syfie ...

A to przedsmak tego, jak losowany jest O-Ho ..

shot_094.jpg

shot_091.jpg

E4r0r #46 Posted 27 January 2016 - 08:42 AM

Private

• Player
  • 4608 battles
  • 19
Po kilkudziesięciu kolejnych bitwach mogę dodać: depresja działa tragedia żeby od przodu czołg przeciwnika mieścił się w celowniku trzeba stanąć pod sporym kątem co równa się odsłonięciu słabego boku i weakspota z przodu. Granie z topowym działem jest bez sensu i nie chodzi tu o penetrację która jest kpiną. Można by grać z 215 peny tylko jak celować z bliska w weakspoty skoro nie opuszcza działa xd. Jedyna opcja to jazda z trollem chociaż i tu jest problem z przycelowaniem kilka razy zdarzyło się że praktycznie na prostej drodze walcząc face to face z tiger I  tylko góra jego wieży łapała się w celowniku ^^

naten #47 Posted 27 January 2016 - 04:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 91494 battles
  • 381
  • [O-R-S] O-R-S

Bitwa przegrana, ale jako ciekawostka ilość zablokowanych uszkodzeń przez pancerz - 12 370   :)

Godlech912 #48 Posted 27 January 2016 - 09:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12611 battles
  • 63
  • [POZIO] POZIO

Gówno nie czołg!! Co za debil zrobiłby czołg bez deprsji?? Zero atutów jak kolega wyżej napisał. Wielki, długi, wysoki, wolny, miękkie boki obydwie lufy do bani, brak golda... Trzeba grać trollem bo we większości przypadków nie da się obniżyć lufy poniżej wieży przeciwnika lub w ogóle jest poniżej zakresu depresji. A wyżej będzie jeszcze tylko gorzej...

Niech usuną całe te drzewko Japońskie po cholerę taki szit!

Mysliwy11 #49 Posted 02 February 2016 - 10:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 63173 battles
  • 744
  • [PMHC2] PMHC2
Hohoł vs RHM bez podpalenia, chyba za wiele działających modułów mu nie zostało .

Edited by Mysliwy11, 02 February 2016 - 10:47 AM.

Gromoff #50 Posted 08 February 2016 - 10:03 PM

Private

• Player
  • 42148 battles
  • 17

Mi dzisiaj udało się na OHO zrobić finalną misję HT-15 na T55A (zadać, odbić oraz otrzymać ponad 12 tys. uszkodzeń).

W sumie to suma ta u mnie wyniosła nieco ponad 14k zatem zrobiłbym nawet misję na Objecta 260 (po doliczeniu 1750 HP za O-HO jako, że mój pojazd został zniszczony).

Odbilem łącznie 62 trafienia na 12 030 HP.

Przy okazji gorąco dziękuję wszystkim graczom z przeciwnej dryżyny, którzy do mnie strzelali, natomist nie dziękuję graczowi Kremofkaaa z mojej drużyny, który bez powodu zniszczył celowo mój czołg.

Dzęki niemu nie udało mi się zaliczyć tej misji z wyróżnieniem.

Attached Files

• Attached File   shot_006.jpg   290.36K
  • Attached File   shot_007.jpg   250.68K

Edited by Gromoff, 09 February 2016 - 01:46 PM.

RolujeNalesnika #51 Posted 08 February 2016 - 11:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29428 battles
  • 662

No to zachował się jak ten co go koń pod brzuchem nosi :/

Świetny wynik.

Czołg tak dobry czy szczęście dopisało?

Gromoff #52 Posted 09 February 2016 - 01:37 PM

Private

• Player
  • 42148 battles
  • 17

Oczywiście dopisało mi szczęście. Mapa Prohorovka bez arty i z poważnych zagorożeń u wroga było tylko ISU. Ale chyba najważniejsze było to że wszystkie te strzały były z ponad 300 metrów. Przynajmnije od tych groźniejszych graczy (niestety raport z gry nie pokazuje strzałów od niewykrytych graczy - wydaje mi się, że kiedyś to robił).Sam już brałem udział w bitwach gdzie KV4 czy nawet O-I odbijały poteżne ilości uderzeń głownie przy strzałach z dużego dystansu.

Co do samego czołgu po około 300 bitwach moja opinia jest niejednoznaczna.

Pancerz:

Niby mocny bo z przodu oraz cała wieża ma 200 mm, ale górna część przedniej płyty (UFP), która wprawdzie jest  bardzo pochyła ma tylko 105 mm (Można to zobaczyć na modelu: http://tanks.gg/wot/tank/o-ho#tab:model) . Zatem gdy zjeżdzamy z górki lub stoimy pochyleniu do przodu lub jesteśmy niżej niż przeciwnik to niestety wszystko tam wchodzi. A jak arta nas sieknie z przodu w UFP "to kaplica'.

Niestety bardzo często wchodzą strzały w wieżę (z przodu po bokach, które są spore), a ze względu na jej kształt nie możemy jej skątować tak jak np w Myszy. Naszymi Nemezis są wszelkie czołgi z penetracją ponad 220 mm. Zatem T-34, JP II, ISU, Super Pershing strzelający złotem, a nawet Centurion I, potrafi nas szybko wykończyć. O dziwo całkiem sprawnie walczy mi się nim z ISami 3. Nie zmienia to faktu ze ding na bitwę na poziomie 3-4k jest dość częstym zjawiskiem.

Działo:

Tu jest największy problem i nie chodzi tu o samo działo, które jest nawet OK, ale o absolutny brak depresji działa z przodu ze względu na dwie przednie wieżyczki. Doddam tutaj, że zwykłe działo ma nieco lepszą depresję niż haubica. Np 

lufa ustawiona między wieźyczkami opuszczamy do 9st. zamiast 4st. jak przy haubicy.

Samo topowe działo pomimo stosunkowo niskiej penetracji (215) nie jest takie złe. O-HO ma najwyższy DPM spośród czołgów ciężkich na swoim tierze. (Bazowy: 2,220.28, a z dosyłaczem, wentylacją i BIA 2,578.49). U mnie O-HO przeładowuje w przeciągu 7.68 sekundu (went+dosył+BIA), podczas gdy taki IS3 potrzebuje blisko 11 sekund. Przy okazji pewnie ze względu na to że ten czołg jest wysoki to masakruje wprost ISy 6-ste. Wszystkie strzały w nie wchodzą.

Ja ze względu na lepszą depresję działa pozostałem jednak przy topowym dziale a nie haubicy. Zresztą jak losuje Cię na tier 8 lub jest tylko kilka 9-tek, to to działo sprawdza się dużo lepiej. Na X tierach niby dobra powinna być haubica z pociskami HE niemniej mialem kilka przypadków jak Mysz oraz E100 dostawały symboliczne uszkodzenia na strzał poniżej 100 HP. A kiedyś miałem serię 3 strzałów w T95 za każdym razem po  zero uszkodzeń. Z drugiej strony strzał za 900 w WT E100 lub RHM czy inny lekkio opancerzony pojazd daje niezłą frajdę. Grę O-HO zaczałem od haubicy, potem grałem na topowym dziale by a chwilę wrócić do haubicy. Stwiedziłem wtedy, że gra mi się dużo gorze na haubicy  właśnie ze względy na gorszę depresję działa oraz 2 razy mniejszą szybkostrzelność.

Nie wiem czy O-HO ma już model HD, ale gdyby tak przy okazji zmiany na model HD, usunąć mu dwie przednie wieżyczki, których już nie ma jego następca Type 4 Heavy, to wtedy byłby to świetny czołg (prawdziwym OP). Na razie to dość ciekawa maszyna ale jednak dla entuzjastów serii.

Kris7ian #53 Posted 26 February 2016 - 11:26 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8703 battles
  • 363
  • [1-BST] 1-BST
Co druga bitwa na Łuku Ognia,nie lubie tego czołgu,wolny,ze złota wchodzi wszędzie,brak premium ammo.

Tank_Kloss #54 Posted 06 March 2016 - 08:56 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 81099 battles
  • 1,350
nie zagram tym szrotem ani jednej randomowej bitwy..

Wirtu #55 Posted 06 March 2016 - 07:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 97033 battles
  • 828

Spoiler

:facepalm:Haszczy nie ma, a i tak: Czy ty to widzisz? Czy się nie wstydzisz???

Kamil_cruiser #56 Posted 13 March 2016 - 09:55 AM

Private

• Player
  • 5717 battles
  • 9
Z haubica czołg idealny na 7 vs 7 potrafi IS-3 i T34 ze złota odbić a nawet IS-7 na side-scrapie

hutnik12 #57 Posted 14 March 2016 - 11:45 AM

Private

• Player
  • 12852 battles
  • 36

eh a ja myślałem ,ze jest zarąbisty po tym jak go mam jako przeciwnika.

To tak mając 10 tier to O HO mnie gnębi HE-KAMI to denerwujące, ale będąc w jadzi 8,8 jechał przodem i ni-jak go nie szło ruszyć mając około 202 lub 203 peny( bo nie pamiętam dokładnie) nie przebijam drania nawet w dolną płytę ani w policzki no właz na dachu tyci tyci :/ cóż przegrałem wtedy starcie !

slawi111 #58 Posted 24 March 2016 - 01:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28163 battles
  • 812

View Posthutnik12, on 14 March 2016 - 11:45 AM, said:

eh a ja myślałem ,ze jest zarąbisty po tym jak go mam jako przeciwnika.

To tak mając 10 tier to O HO mnie gnębi HE-KAMI to denerwujące, ale będąc w jadzi 8,8 jechał przodem i ni-jak go nie szło ruszyć mając około 202 lub 203 peny( bo nie pamiętam dokładnie) nie przebijam drania nawet w dolną płytę ani w policzki no właz na dachu tyci tyci :/ cóż przegrałem wtedy starcie !

Jagoda ma 203 mm peny. Mam na niej 1,5k bitew, więc znam ją jak własną kieszeń. Generalnie na ustawionego przodem O-Ho mam 2 metody. Jeśli jestem daleko, to biję spokojnie z AP. W dolną płytę i płaską część wieży na 3 pestki wchodzi 1, w garnki 1/2 i jak mam czas to idzie go oskubać. Gorzej, jak jesteśmy na jakimś przepychaczu i dziad na nas wyjedzie, a na dodatek nie mamy wsparcia. Na takie okazje wożę 12 APCR, przy 237 mm peny wchodzi wszystko. Zjadłem już w ten sposób kilka O-Ho, tracąc maksymalnie 650 HP - w nadbudówkę może mi naskoczyć, w górną płytę to przy dobrych wiatrach wbije się 1/3, przy kątowaniu 1/6. Dolną w 90% przypadków chowam. Sam O-Ho gold ammo nie ma. Z haubicy to już w ogóle nic nie zrobi, bo ja mu 4 pestki za 1000 HP, a on mi 1 za 300.

Wiem, że ta metoda jest trochę nie fair, ale weźcie pod uwagę jedno - Jadzia to wolny kloc, nie ucieknie i nie objedzie. Grając T-54 na żadnego japońca nie używam golda - wystarczy dobrać mu się do boku, a najlepiej przykleić i kierowca może tylko bezradnie obserwować własny zgon. Może O-Ho ma też swoje momenty, ale generalnie z drugiej strony lufy tego nie zauważyłem.

Kamil_cruiser #59 Posted 19 April 2016 - 09:51 AM

Private

• Player
  • 5717 battles
  • 9

View Postslawi111, on 24 March 2016 - 01:39 PM, said:

Jagoda ma 203 mm peny. Mam na niej 1,5k bitew, więc znam ją jak własną kieszeń. Generalnie na ustawionego przodem O-Ho mam 2 metody. Jeśli jestem daleko, to biję spokojnie z AP. W dolną płytę i płaską część wieży na 3 pestki wchodzi 1, w garnki 1/2 i jak mam czas to idzie go oskubać. Gorzej, jak jesteśmy na jakimś przepychaczu i dziad na nas wyjedzie, a na dodatek nie mamy wsparcia. Na takie okazje wożę 12 APCR, przy 237 mm peny wchodzi wszystko. Zjadłem już w ten sposób kilka O-Ho, tracąc maksymalnie 650 HP - w nadbudówkę może mi naskoczyć, w górną płytę to przy dobrych wiatrach wbije się 1/3, przy kątowaniu 1/6. Dolną w 90% przypadków chowam. Sam O-Ho gold ammo nie ma. Z haubicy to już w ogóle nic nie zrobi, bo ja mu 4 pestki za 1000 HP, a on mi 1 za 300.

Wiem, że ta metoda jest trochę nie fair, ale weźcie pod uwagę jedno - Jadzia to wolny kloc, nie ucieknie i nie objedzie. Grając T-54 na żadnego japońca nie używam golda - wystarczy dobrać mu się do boku, a najlepiej przykleić i kierowca może tylko bezradnie obserwować własny zgon. Może O-Ho ma też swoje momenty, ale generalnie z drugiej strony lufy tego nie zauważyłem.

O-Ho to czołg jak dla mnie prawie OP prawie bo depresja z lewej strony słaba po skatowaniu IS-7 ma problemy Jadzia E 100 na side-scrap nic nie zrobi a twoja Jadzia mi może naskoczyć we wlaz za 900 wejdzie tylko ISU i wt pz iv denerwują no i T30 czołg doskonały amx dostają za 900 i zawsze podpalam IMO najlepszy czołg z całej linii

Bielizna #60 Posted 23 May 2016 - 08:07 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 34153 battles
  • 1,336
  • [17WBZ] 17WBZ

Gram na haubicy.

O ile na O-Ni z powodzeniem grałam na topowym dziale i było super, tutaj miałam problemy z przebijaniem, zwłaszcza, że często losuje mnie na X. A nawet na losowaniu na VIII i celowaniu w weekspoty był problemy z penetracją. I nie można podratować się goldowym pociskiem.... Więc chcąc-nie chcąc, gram na haubicy.

Opuszczanie działa - tragedia. 

Są bitwy, gdzie nic nie zrobiłam bo moja lufa celuje w niebo choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że teren jest prosty, ale nie jest.... Trzeba odsłonić bok a wtedy szybko wędruje się do garażu. 

Czasami trafią się bitwy takie jak ta poniżej :) Ale raczej rzadko.

http://wotreplays.com/site/2703447

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users