Jump to content

Type 4 Heavy (tier IX, ciężki)

• Please log in to reply
216 replies to this topic

Konto_Prasowe #1 Posted 12 September 2015 - 07:36 PM

Private

• Player
  • 8650 battles
  • 46
  • [RAZUR] RAZUR
Temat poświęcony pojazdowi Type 4 Heavy (japoński czołg ciężki IX poziomu)  

kowan69 #2 Posted 13 September 2015 - 07:06 PM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,660
  • [SAMI] SAMI

Tak nie chciałbym nic mówić, ale;

Ten wóz to prawdziwy behemot. 

Trampek chociaż przecież też nie ułomek, wygląda przy nim jak maluszek. 

Mogę się tylko domyślać jaki to musi być raj dla satelit. 

W tej grze im jesteś mniejszy, tym lepiej dla ciebie. 

Tak na to patrze i chyba jednak podziękuje. 

Gameplay tych klocków niewątpliwie musi być irytujący.

ChaosPieter #3 Posted 13 September 2015 - 07:10 PM

Lieutenant

• Player
  • 20669 battles
  • 1,515
myśl, że kiedyś będę mógł zacząć strzelać w te klocki z Conquerora GC dodaje mi sił, by grać Crusaderem 5.5

Edited by ChaosPieter, 13 September 2015 - 07:12 PM.

Darciel #4 Posted 13 September 2015 - 09:14 PM

Brigadier

• Player
  • 24193 battles
  • 4,741

Te HT mają jakieś zalety po za tym że przyciągają arte? :amazed:

Te czołgi są wprost unikalne.Całe drzewko jest pancerne na ap ale na golda całe papierowe :D

prem_t8 #5 Posted 19 September 2015 - 06:20 PM

Corporal

• Player
  • 1417 battles
  • 195

Posted Image Posted Image Posted Image

ojojoj czyżbym się mylił w ocenie t9 ?

chyba nie :{

Posted Image

czołg się sprawdza na t8 i niżej, jak jest mało t9, jak cię żuci na t10 to mogiła, srebro dinguje, złoto zresztą też, dychy cię przebijają na autaimie, zresztą głównie walą ze złota

topowa armata przeładowuje ~18s i to z bia, dosyłaczem i wentą i jak wejdzie to wali po 600hp

i tu obrazki z innych gier

Posted Image Posted Image

jak dojdziecie do t9 to się przekonacie że t8 w porównaniu do t9 to jest rakieta, tu jeździsz 20km max, a głownie 15, nie nadążasz za bitwą, a jak przychodzi do strzelania w twarde t9 i t10, to masz festiwal dingów i to na obu armatach

tak głownie wygląda "walka" tym czołgiem :{

Posted Image

będzie ciężki grind :{

Edited by prem_t8, 19 September 2015 - 06:43 PM.

DED87 #6 Posted 20 September 2015 - 08:36 PM

Staff Sergeant

• Community Contributor
  • 63561 battles
  • 479
  • [PNE] PNE

View Postprem_t8, on 19 September 2015 - 05:20 PM, said:

ojojoj czyżbym się mylił w ocenie t9 ?

chyba nie :{

Posted Image

czołg się sprawdza na t8 i niżej, jak jest mało t9, jak cię żuci na t10 to mogiła, srebro dinguje, złoto zresztą też, dychy cię przebijają na autaimie, zresztą głównie walą ze złota

topowa armata przeładowuje ~18s i to z bia, dosyłaczem i wentą i jak wejdzie to wali po 600hp

i tu obrazki z innych gier

Posted Image Posted Image

jak dojdziecie do t9 to się przekonacie że t8 w porównaniu do t9 to jest rakieta, tu jeździsz 20km max, a głownie 15, nie nadążasz za bitwą, a jak przychodzi do strzelania w twarde t9 i t10, to masz festiwal dingów i to na obu armatach

tak głownie wygląda "walka" tym czołgiem :{

Posted Image

będzie ciężki grind :{

łatwo się nim nie gra to fakt, niestety na jego tierze są inne ciekawsze HT, V-max też często zabija przyjemność z gry tym pojazdem

VK7201K #7 Posted 21 September 2015 - 11:51 AM

Sergeant

• Player
  • 34717 battles
  • 227

Grałem już 120 bitew tym czymś. Ogólnie jestem uważany za dobrego gracza, więc moje zdanie powinno być w miarę wolne od "mamo biją" i polecą same konkrety.

1. Wolny w kij.

2. Ma dużo lepszy pancerz niż VIII. Od przodu potrafi odbić się nawet TD na goldzie z X. 

3. Przyciąga arty, jak laska z cycami nerdów.

4. najgorsza wada to... WOLNY ROF!!! Wróg Cię walnie 2 razy zanim Ty go w ogóle nacelujesz. Niestety, ale trzeba nauczyć się nim kątować i to dobrze, zanim zaczniecie strzelać.

Natomiast stockowa lufa jest dobra. 230 peny na IX wystarcza. 450 dmg też może być (ładuje 13.45). 

Lepsza jest mimo wszystko topowa. Jest niecelna i długo ładuje. Jednak walnięcie za 600 budzi już respekt. Przy penetracji 249 nie trzeba już używać golda na pancerniejsze dyszki, to jest chyba jej największy plus.

Ogółem przyjemnie się tym gra. Najważniejszym aspektem jest podjęcie decyzji dokąd się jedzie. Czołg jeździ z reguły 15km/h i jest niewiele bardziej żwawy od Toga, którego lubię i cenię.

Opracowanie gąsek bardzo pomaga. Na te 120 bitew zapalił się 3 razy, nadal jeżdżę na 2 naprawczych, bo ammorack pada jak padał. Średni dmg to na razie tylko 1631, ale grałem na stockowej lufie. Ponadto trzeba poświęcić 50 bitew na naukę jazdy po O-ho. IX zupełnie inaczej się gra i trzeba to umieć wyczuć. Potem jest tylko lepiej.

Jeżeli ktoś wie jak grać Tygrysem P, aby odbijał to będzie umiał poradzić sobie na japońskiej IX. Nie wolno nim wyjeżdżać na prosto najlepiej ustawcie się pod kątem 20 stopni, warto kręcić się w miejscu (wieżą i wanną). Takie działanie wspomaga odbijanie pocisków o 70%, serio.

Edited by VK7201K, 21 September 2015 - 11:53 AM.

RolujeNalesnika #8 Posted 21 September 2015 - 01:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29428 battles
  • 662
Miękkie ma boki?

VK7201K #9 Posted 21 September 2015 - 06:06 PM

Sergeant

• Player
  • 34717 battles
  • 227
Ma 140mm, ale sa plaskie i wysokie, wiec nie mozna przesadzac z sidescrapem, ale potrafi na nim odbić każdy pocisk.

coper #10 Posted 26 September 2015 - 11:49 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 70132 battles
  • 680
  • [_CHS_] _CHS_
hahahaha.. no i oczywiście na 9-tym tier'ze jeden radiooperator won, potrzebny drugi ładowniczy...

Tank_Kloss #11 Posted 27 September 2015 - 07:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 81099 battles
  • 1,350

View PostVK7201K, on 21 September 2015 - 06:06 PM, said:

Ma 140mm, ale sa plaskie i wysokie, wiec nie mozna przesadzac z sidescrapem, ale potrafi na nim odbić każdy pocisk.

ten czolg nie nadaje sie do sidesrapu bo za kazdym razem bedzie wystawial plyte za ktora jest amorack. jedyna jego zaleta jest hulldown #Top

prem_t8 #12 Posted 29 September 2015 - 08:06 AM

Corporal

• Player
  • 1417 battles
  • 195

View Postcoper, on 26 September 2015 - 11:49 AM, said:

hahahaha.. no i oczywiście na 9-tym tier'ze jeden radiooperator won, potrzebny drugi ładowniczy...

tak, to czysty skok na kasę, albo bierzesz "gołego" i "doszkalasz" go do reszty, czyli 1,5 czy 2 perki, albo przeszkalasz go za złoto, ale wtedy w plecy ~500 golda :{

na na szczęście golda miałem, ale...

ekonomia  wot :{

prem_t8 #13 Posted 30 September 2015 - 08:02 PM

Corporal

• Player
  • 1417 battles
  • 195

dobra, "trochę" pograłem tym czołgiem

dzisiaj miałem fajną bitwę

jak widać odbiłem prawie 10k dmg, i zadałem 5k

ale...

żeby kręcić takie wyniki to trzeba zbiegu okoliczmości

1. mapa

musi być gdzie się wycofać na przeładowanie, z bia dosyłaczem i wętą mam 17.17s , więc trochę schodzi :{

1. przeciwnicy

jak widać byłem na topie, a wyjechałem na przepychacz na 3x is3 i is8, oraz t34

po odpowiednim skontowaniu tylko t34 mnie przebijał i to na złocie, wiem, wiem slaby gracz :{

is3 się dingały jak szalone, t54 amerykański bębenek strzelał z 300m i tylko 1 pestka weszło, ogólnie skonczyłem z 2/3 hp :}

3. drużyna własna

musi być na tyle ogarnięta by utrzynać / przepchnąć 2 flankę,

4. przeychacz

musi być na tyle blisko żeby ten czołg z oszałamiającą szybkością 15km na prostej i 5km pod górę zdołał dojechać nim się pół drużyny złoży, parę bitew takich miałem że zanim dojechałem było 13:4 i pól drużyny wroga na mnie wyjeżdżało :{

5. MM

ten czołg pozwala na w miarę komfortową grę na t8, t9 już trzeba grać uważnie, t10 hymmm..

nie jest to maus, a nawet e100, penetracja nie domaga na twardsze t10, rel nie powala, średnie ~500dmg na strzał też nie przeraża, na równorzędnych tierach i wyższych ten czołg jest średni z tendencją do słabego

i to pod warunkiem że nadąża za bitwą i niema więcej art niż 1, przy 3 praktycznie niema co zjeżdżać z capa, bo wiadomo, 1 spot i dostajesz 3 prezenty z nieba, bo nie dość ze jest ogromny, wolny, to jeszcze w 8 przypadkach na 10 jak dostanie to wchodzi za full dmg pocisku z arty :{

jak gra z max t8 to jest fajnie, jak t9 to pokroju amx, is8, i miękkich medów, z t10, no niestety, nie domaga, jak vk, t54 czy innymi t9 raczej bez kompleksów walczę z t10 to tu jest strach, bo nie jest szybki, trafić łatwo, a jak już trafią to wejdzie,  no chyba że totalny pomidor i wali na "pałę" wtedy może dingnąć, a ty masz 50%szans że dingniesz, jak nie wycelujesz w wekspot, a armata mimo stabilizatora zbiera baaaaardzo leniwie :{

ogólnie na 60 bitew miałem 2 epickie, które wkleiłem, z 4-5 dobrych, 30 średnich ( czyli coś tam zrobiłem, ale żaden bajer ) i 20 wtop, gdzie np. arta rozwaliła mnie nim zadałem chociażby 1hp dmg :{

no i zasięg widzenia trochę ssie, jak w mieście to luz, to jak trafisz na otwartą mapę, to często dostajesz deszcz pocisków od niewidocznych medów i lt, a parę "prezentów" dostałem też hudinich w ht, dostawałem oklep, a ht nie widać :{

ogólnie nie jest to crap, ale super czołg też nie :{

do przejścia i będzie stał w garażu, baaaaardzo rzadko wyciągany, po prostu nie jest to maszyna na dzisiejsze mapy i styl gry

za wolna, za duża, arty ją kochają, szybkie medy i lt wyładowane po dach złotem też :{

bardzo "okazyjna" maszyna, na niektóre mapy i niskie losowania ( max 8t ht i t9 miękkie medy ) no i bez art ::{{{

VK7201K #14 Posted 30 September 2015 - 08:13 PM

Sergeant

• Player
  • 34717 battles
  • 227

Granie tym wykańcza psychicznie. Skończyłem już i wrażenia mam podobne jak Ty. Tylko ja miałem albo bardzo dobre, albo bardzo złe i to głównie z tego powodu, że nie nadążałem za teamem wbić dmg, bo pojazd jest wolny.

Dużo lepiej grało mi się T95.

Lyniord #15 Posted 03 October 2015 - 10:28 AM

Lance-corporal

• Player
  • 47713 battles
  • 98
  • [-GB-S] -GB-S

View PostDarciel, on 13 September 2015 - 08:14 PM, said:

Te HT mają jakieś zalety po za tym że przyciągają arte? :amazed:

Te czołgi są wprost unikalne.Całe drzewko jest pancerne na ap ale na golda całe papierowe :D

No właśnie, przez gold ammo mało sensowne jest wprowadzanie takich czołgów :(

Muchomorek #16 Posted 28 October 2015 - 11:59 PM

Private

• Beta Tester
  • 53475 battles
  • 41

Maksymalny syf. Strasznie powolny, strasznie długi czas ładowania. Nadaje się właściwie tylko do kampienia w bazie więc albo nic nie zrobisz bo drużyna wygra (to ten lepszy scenariusz) albo zostaniesz sam na kilku przeciwników i też nic nie zrobisz (to najczęściej). Odbija większość strzałów w przód ale nie wiele to pomaga ja strzela do Ciebie kilku przeciwników z golda a ty ładujesz 17,55 sek. Celność działa kiepska, penetracja ŻENADA, obraca się jakby stał zanurzony do połowy w gównie, obrót wieży powolny. Gra się tym TRAGICZNIE, jeden z najgorszych czołgów do grania randomów. Po 126 bitwach mam 46% win ratio. Przeważnie jestem w pierwszej trójce w expie i dmg ale i tak większość bitew w dupę bo zanim gdzieś dojedziesz to już jest za późno. Dziś na 15 bitew tym czołgiem mam 3 wygrane. SYF, TRAGEDIA i całkowita pomyłka. Skaut jest w stanie zjechać go do zera. Często pada ammo rack i silnik a co to oznacza to wiecie. Do tego jest ślepy i widoczny z drugiego końca mapy - dostajesz strzały nikogo nie widząc i nie mając szansy podjechać bo jesteś za wolny.

Idealny czołg żeby zniechęcić się do grania w tę grę. Jak ktoś chciałby przestać grać w WOTa a nie ma na tyle silnej woli żeby to zrobić to TYPE 4 Heavy na pewno mu pomoże.

Gratuluję pomysłu Wargaming. O ile 6,7 i 8 tierem grało się bardzo dobrze tak Typem 4 gra się fatalnie. Na pewno nie kupię X tieru a ten sprzedam jak tylko zbiorę exp na odkrycie X. Strata czasu i nerwów.

Pedropoz #17 Posted 30 October 2015 - 11:47 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 53669 battles
  • 395

View PostMuchomorek, on 28 October 2015 - 10:59 PM, said:

Maksymalny syf. Strasznie powolny, strasznie długi czas ładowania. Nadaje się właściwie tylko do kampienia w bazie więc albo nic nie zrobisz bo drużyna wygra (to ten lepszy scenariusz) albo zostaniesz sam na kilku przeciwników i też nic nie zrobisz (to najczęściej). Odbija większość strzałów w przód ale nie wiele to pomaga ja strzela do Ciebie kilku przeciwników z golda a ty ładujesz 17,55 sek. Celność działa kiepska, penetracja ŻENADA, obraca się jakby stał zanurzony do połowy w gównie, obrót wieży powolny. Gra się tym TRAGICZNIE, jeden z najgorszych czołgów do grania randomów. Po 126 bitwach mam 46% win ratio. Przeważnie jestem w pierwszej trójce w expie i dmg ale i tak większość bitew w dupę bo zanim gdzieś dojedziesz to już jest za późno. Dziś na 15 bitew tym czołgiem mam 3 wygrane. SYF, TRAGEDIA i całkowita pomyłka. Skaut jest w stanie zjechać go do zera. Często pada ammo rack i silnik a co to oznacza to wiecie. Do tego jest ślepy i widoczny z drugiego końca mapy - dostajesz strzały nikogo nie widząc i nie mając szansy podjechać bo jesteś za wolny.

Idealny czołg żeby zniechęcić się do grania w tę grę. Jak ktoś chciałby przestać grać w WOTa a nie ma na tyle silnej woli żeby to zrobić to TYPE 4 Heavy na pewno mu pomoże.

Gratuluję pomysłu Wargaming. O ile 6,7 i 8 tierem grało się bardzo dobrze tak Typem 4 gra się fatalnie. Na pewno nie kupię X tieru a ten sprzedam jak tylko zbiorę exp na odkrycie X. Strata czasu i nerwów.

6,7 tier był OP, 8 całkiem niezła. Co do IX mam niestety podobne (póki co, nie mam jeszcze ostatniego działa) co do reszty odczucia. Mozę ten czołg był za dobry na testach i dostał takiego nerfa, że się nie może pozbierać ;]

Zastanawia mnie czy w ogóle montować drugie działo, skoro ładuje dłużej i jest mniej celne... Czołgiem nie bardzo można kątować - wchodzi po bokach w płytki ustawione wtedy blisko 90 stopni a w przód jak stoję prosto to i tak mnie penetrują.

prem_t8 #18 Posted 02 November 2015 - 10:54 AM

Corporal

• Player
  • 1417 battles
  • 195

na 2 dziale z bia, dosyłaczem i wenta masz 18,30 relu

ja jeżdżę z 2, ten czołg jest tak wolny że:

albo robi za ruchomy bunkier, albo nie nadąża za bitwą 

więc każdy strzał się liczy, na 2 dziale walisz średnio po 550, więc 3 strzały z penetracją i masz ~1,5k dmg

tylko

penetracja :{

zdarzało mi już się odbić od bata i cdc, a w ostatniej bitwie było wesoło, strzelałem w isa1, i dostał w dupę za 0 :{

jeżdżę na srebrnej ammo, szkoda kasy na złotą :{

na razie wbiłem 100k expa, zostało mi 260k, czyli przy moim obecnym stylu gry w wot - 2x w tygodniu 3-4 bitwy, by tylko gwiazdki zdjąć, to grind do t10 zajmie mi z rok, może go do tego czasu zbufują ?

bo na razie granie nim to mordęga :{

Edited by prem_t8, 02 November 2015 - 10:55 AM.

Koperov #19 Posted 02 November 2015 - 12:40 PM

Corporal

• Player
  • 33748 battles
  • 166

po 140 bitwach i 52% wr stwierdzam, że czołg jest dobrze zbalansowany.

Sidescrap jak najbardziej zdaje egzamin, tylko nie należy z nim przesadzać.

Nie zawsze można zrobić DMG godny jego rozmiarów, ale ma on ZAWSZE ogromny wpływ na przebieg bitwy. A bitwa zaczyna się w momencie odliczania, tu masz 30 sekund na to by przeanalizować skład drużyny, ilość art, pomyśleć gdzie pojedzie najwięcej wrogich hevików, gdzie Ty staniesz by nie obrywac od arty. 

Stokowe działo zaskoczyło pozytywnie, topowe to już bajka. Może i ładuje te 18 sekund ale potrafi wylosować nawet za 730 (rekord) :) Jaka jest rola tego czołgu w bitwie? Jedź do celu gdzie będzie najwięcej wrogich HT i staraj się w drodze do tego miejsca nie być wyspotowanym :)

Typem 4 gra się albo na defa albo przełamując obrone przeciwnika. Defujesz strzleasz i się chowasz jak masz mało swoich za plecami, chyba że chcesz przebijać, wtedy jak już dojeżdzasz do swoich klikasz "pomocy", "za mną". Wiadomo, random część nie ogarnie o co Ci chodzi ale niektórzy zakumają. Wyjeżdzasz ku trwodze przeciwnika, ding, ding, ding, przebicie - chodzi o to że skupiasz ogień na sobie, a Twoi pomagają Ci zza pleców.

pancerz w przeciwieństwie do ósemki już coś naprawdę znaczy więc można się bawić.

Jedyne czego nie polecam to samotny wyjaz za głęboko w przeciwnika, bo zaraz się okaże że walniesz bułę za 700, a oni złapią Cię na tracku i będą pomału doić, a tu nawet perk naprawy na 100% nie pomoże. Jak w mmorpg wy jesteście blokerem inni chowają się za waszym pancerzem i strzelają i nie bójcie się prosić o pomoc podczas bitwy - prośba takiego kolosa jest najczęściej dla drużyny rozkazem     :-)

PS: szkoda że nie ma druida..

Edited by Koperov, 02 November 2015 - 12:44 PM.

__MeHow__ #20 Posted 02 November 2015 - 09:25 PM

Corporal

• Player
  • 35280 battles
  • 156

i jak tu człowieka ma *edited* nie strzelić gdy przez całą bitwę bitwa jak marzenie a gdy przychodzi na ostatniego przeciwnika jest się bezradnym.

http://wotreplays.co...e/2252405#teams

Edited by akataMM, 26 July 2018 - 11:16 AM.
Ten post był edytowany z powodu: obraźliwe treści.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users