Jump to content

Type 5 Heavy (tier X, ciężki)

• Please log in to reply
344 replies to this topic

burol111 #221 Posted 30 August 2018 - 11:43 AM

Warrant Officer

• Player
  • 22219 battles
  • 762

View Postknur31, on 11 May 2018 - 02:08 PM, said:

Brawo Ty.Nie wyzywam tylko stwierdzam fakt po tym co widzialem,a ja absolutnie nie uwazam sie za pro bo widze czasem graczy pro i roznice jaka mi brakuje.[nie mylic z tymi co maja pomoc i nielegalne wspomaganie]To nie ja zaczalem ostatnio dobrze grac tylko jakis czas mialem w miare normalne warunki do tego.Napewno gram troche lepiej po graniu w rankingowkach [niezly poligon,konkurencja, plus te utrudnienia] gdzie gdyby nie lagi i cyrk o jakim napisalem dobilbym do 1 ligi, a tak tylko lub az 2.Co do strzalow w dzialo to ja jakos nie obrywam za 0 w dzialo ani nigdzie indziej?Nigdy tak nie mialem od type ,Dodam tez ze nigdy nie celuje  w dzialo a mimo to masa strzalow za 0dmg,nie wspominalac o tym ze czesto sa strzaly ponizej 100hp .Najczesciej kiedy wrog jest na dobicie ...i wtedy lipa..mial 60hp a ja wale za 20hp. Np.Sa okresy krotkie kiedy jest normalnie,czyli-sa strzaly rzadko za 0 i rzadko za 1000 ,srednio wali kolo 400 i wtedy stukam wn8 ponad 2,5k .Odbijam kilka k na bitwe ,zadko po niecale 10k, sporo jest  z moja pomoca .Ale po paru dniach normalnosci ,a nie daj Boze jak robie w miare regularnie wn8 4-5 k ,wtedy nadochdzi okres cudow.Po kilka strzalow za 0 w bitwie ,po kilka jesli uda sie oddac za mniej niz 100 lub 200 i raz lub dwa na 10 srutnie za niecale 500.Wykrywany jestem od razu [tak wiem ciezki ...ale czuc roznice] i za chwile salwa od wszystkiego jakbym bym jedyny w bitwie i co dziwne wchodzi wszystko jak w maslo,...rzadko kilkaset zablokowane przy wczesniejszym blokowaniu reg.kilku k.W bitwach kilku sojusznikow co top tankami jada sie topic lub nic nie robia pchajac sie pod lufy lub boty.Nawet jak % na zwyciestwo jest kolo 60% masakryczne porazki.Zauwazalnie wiecej cheaterow i np .graczy co maja flage ze znakiem zapytania, brak widocznych statow i sami wygrywaja bitwy bedac niezniszczalni i niewidzialni?Ciagi przegranych po kilkanascie z 1 wygrana ale taka ze nim dojade oddac strzal jest 11-0 dla nas i koncze z jednym strzalem,.Masa prowokatorow rowniez pojawia sie z duzo wieksza czestotliwoscia.OK.zauwazylem bezapelacyjnie pewna prawidlowosc .Na poczatku przygody z WOT nie traktowalem tego powaznie i nie zwazalem na statystyki itp.Gralem np.1000 bitew 1 tierem nie grajac wyzej, ani nie robiac czolgow wyzej.Potem troche mnie gra zainteresowala dowiedzialem sie ze zaloga ma duzy wplyw i jak latwo isc na wyzsze tiery ,gdzie gra sie przyjemniej ,ale dalej gralem na ilosc nie jakosc.Nigdy nie bylem zapalonym graczem,wolalem sport.I w ten sposob moje statytystyki byly zenujace.O XVM i modach nawet nieslyszalem.[dopiero w zeszlym roku zapuscilem xvm].Zaczalem traktowac gre powaznie i z dosc duza wiedza starac grac sie tak ,aby podniesc swoj poziom.Mysle ze obecny poziom stat,  nieodzwierciedla moich umiejetnosci i mam takie problemy jak opisalem...I teraz do sedna-Czy jest moze tak ze ten spaprany poczatek bedzie wlokl sie jak smrod za mna majac wplyw na to ze wyzej niz moglbym nie podskocze?I ze to moze byc powodem takich sytuacji?Zrobilem 2 lige w rankingowkach a mialbym 1 bez problemu.Do ob 260 brakuje mi praktycznie 1-2 misji,mam klase M na type5 i belke na lufie.Robie nim czasem wn8 7k i czesto kolo 4-5 k,wiec chyba nie jestemy taki zly?Czy z statami w WOT jest jak z opinia ,ze popsuta wlecze sie caly czas,dlatego te okresy sprowadzajace na ziemie?Swietna gra ,wciagnalem sie ,ale przez takie cos trace sens i mysle o zakonczeniu przygody.Jest jakis sposob zeby uniknac tak skrajnych sytuacji?

strasznie dużo klód rzuca wg pod Twoje nogi. Uspokoje Cie, Twój poczatek nie ma zadnego wplywu na losowania Wg. Tajemnica tkwi w tym, ze musisz wiecej robic i beda lepsze wyniki. Jakos nie wierze w Twoje serie po kilka k wn8 patrzac jaki masz recent z miesiaca

mikolaj3484 #222 Posted 03 November 2018 - 11:33 PM

Corporal

• Player
  • 48426 battles
  • 159

przez niego połowa 10 tieruw Heavy przestała być użyteczna  

Edited by mikolaj3484, 03 November 2018 - 11:34 PM.

Pejotl79 #223 Posted 12 December 2018 - 10:35 AM

Lance-corporal

• Player
  • 26339 battles
  • 92
Opłaca się go kupić? W końcu to x, koszt niemały, a na ix mi jako tako idzie. Styl gry powolnych może być, a pomoc x jest szybsza. Tylko losowania mogą być cięższe. Działo będzie to samo. Brać? 

plzNO #224 Posted 12 December 2018 - 11:01 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 25172 battles
  • 756
  • [_CHS_] _CHS_

View PostPejotl79, on 12 December 2018 - 10:35 AM, said:

Opłaca się go kupić? W końcu to x, koszt niemały, a na ix mi jako tako idzie. Styl gry powolnych może być, a pomoc x jest szybsza. Tylko losowania mogą być cięższe. Działo będzie to samo. Brać? 

Ja go tam lubię. Nie wiem co sądzić o jego pancerzu. Są tacy co twierdzą, że jest UP a są tacy co twierdzą, że jest OP. 

Nie jest to na pewno czołg do codziennego grania for fun, gdyż dla mnie jest po prostu za wolny. Dodać należy jeszcze, że żeby wykorzystać jego potencjał trzeba załadować go guldem po dach (mowa oczywiście o derpie) a także dodać jedzonko co czyni każdą ale to każdą dobrą bitwę w plecy ;) Ale ten fun kiedy odparujesz skorpiona albo innego batszmata :D

domikw #225 Posted 16 December 2018 - 02:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15731 battles
  • 683
  • [ROTTN] ROTTN

W erze golda pancerz Type 5 jest iluzoryczny, każdy gracz powyżej jasnej zieleni rąbie Typka jak chce. Ostatnio nawet T34 przebił mi goldem wieżę od frontu. Aczkolwiek owszem - chwile, gdy na strzał schodzi niemal każdy pełny czołg lekki, czy też blaszany niszczyciel, są milutkie.

Ale nie o tym chciałem. Zrobiłem na nim pierwszą odznakę i pytanie czy realne jest w obecnych czasach wbicie drugiej? Jeźdżę zawsze na mordownię,  tam gdzie spodziewam się spotkać hordę wroga ale realia są obecnie takie, że zanim dociągnę dupsko to mordownia jest przetrzebiona. Jeśli jeszcze nasza ekipa żyje to przepycham i wtedy lud pędzi do przodu dobijając ogryzki, a ja znowu ciągnę dupsko, nie nadążając. Ewentualnie, gdy mordownia padnie zanim dojadę to ponabijam DMG i ginę otoczony wianuszkiem wroga, namolnie odżywiany arcianymi bułami, co oczywiste. W zasadzie tylko mapy miejskie dają gwarancję sensownej walki, mapy otwarte to klęska, bo zwyczajnie czołg jest za wolny.

View PostPejotl79, on 12 December 2018 - 10:35 AM, said:

Silnik ten sam chyba już od poziomu O-Ho a może nawet O-Ni (nie pamiętam już; dodano: poprawka - ten sam silnik co V-tierowy O-I Exp... LOL) więc różnicy istotnej nie ma. Plusem X jest szybsze przeładowanie działa, ciut lepszy pancerz i... to tyle. Oczywiście musem jest gra na goldowym trollu bo PP mają nędzną penetrację nawet na goldzie i o ile starczy to na ósemki i część dziewiątek, o tyle X w większości śmieją Ci się w nos, rąbiąc Cię do woli podczas gdy Ty przeładowujesz i się odbijasz.

Edited by domikw, 16 December 2018 - 02:45 PM.

plzNO #226 Posted 16 December 2018 - 08:05 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 25172 battles
  • 756
  • [_CHS_] _CHS_
To ja już nie wiem. Jak jest z tym pancerzem? Jest przesadzony czy nie ma go wcale?

domikw #227 Posted 17 December 2018 - 09:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15731 battles
  • 683
  • [ROTTN] ROTTN

View PostplzNO, on 16 December 2018 - 08:05 PM, said:

To ja już nie wiem. Jak jest z tym pancerzem? Jest przesadzony czy nie ma go wcale?

Dla graczy ciepłokolorowych (czerwień / pomarańcz / żółć) może stanowić problem. Gracze lepsi wciągają go noskiem. Mój rekord odbytych obrażeń to około 8500 hp, ale obijali mnie "ciepli".

IS-7 ma na goldzie penetrację 340 mm o ile pamiętam, zaś Type 5 ma przód wieży 290 mm - o ile pamiętam. Nawet więc przy nędznym RNG nie mam żadnych szans z IS-7,  gdy on stoi za przeszkodą.  W przypadku Type 5 stwierdzenie (w erze golda), że czołgi ciężkie mają stanowić pierwszą linię jest zwyczajnie zabawne. Na mapach otwartych są ślepe, wielkie i bezbronne.  Coraz częściej na mapach otwartych widzę Type 5 kampiące razem z TeDekami. Frajdą wciąż jest gra w mieście a poza tym czołg nadaje się do gry klanowej. Mimo swoich wad mnie on jednak bawi.

Edited by domikw, 17 December 2018 - 09:25 AM.

Natural__ #228 Posted 17 December 2018 - 06:32 PM

Captain

• Player
  • 38235 battles
  • 2,117
  • [S_W_F] S_W_F

View Postdomikw, on 17 December 2018 - 09:14 AM, said:

IS-7 ma na goldzie penetrację 340 mm o ile pamiętam,

Może już przestań robić za eksperta.

MartinoNY #229 Posted 17 December 2018 - 08:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16053 battles
  • 76
  • [5TAR5] 5TAR5
Po męczącym skądinąd grindzie można wreszcie rzecz, że warto było tyle cierpieć :trollface:

FuZzZzzz #230 Posted 18 December 2018 - 01:51 AM

Captain

• Player
  • 21674 battles
  • 2,006
  • [5TAR5] 5TAR5

View PostMartinoNY, on 17 December 2018 - 08:44 PM, said:

Po męczącym skądinąd grindzie można wreszcie rzecz, że warto było tyle cierpieć. :trollface:

U mnie to cierpienie grindu trwało z lekka minutę, aż mnie palec wskazujący boli. :trollface:

domikw #231 Posted 18 December 2018 - 02:09 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15731 battles
  • 683
  • [ROTTN] ROTTN

View PostNatural__, on 17 December 2018 - 06:32 PM, said:

Może już przestań robić za eksperta.

Zamiast marudzić, popraw. Nie zawsze ma się dostęp do klienta by sobie popatrzeć w staty.

Wieża Type 5 - 280 mm, kadłub (sporo kątów prostych) - 270 mm.

Penetracja IS-7 - 303, E-100 - 311, Maus - 311, K-91 - 330, Obiekt 416 - 330, T110E5 - 340, Obiekt 430U - 340, Obiekt 277 - 340. Więcej nie chce mi się szukać. Dodam, że ciekawa jest zwłaszcza penetracja medów...

Sytuacja jest prosta - w starciu czoło do czoła Type 5 ma stolcowe szanse z w/w oponentami bo jest wielki jak dom i nigdzie go nie schowasz. Obrywając raz za razem (wszyscy ładują szybciej niż on) może oddać OB ale przy rywalu kryjącym się i wystawiającym wieżę jego możliwości ograniczają się do powrotu do garażu.

Type 5 za wujka nie nadaje się jako pierwszy czołg do szturmu na wrogie pozycje a tak był (jest?) przedstawiany.

Powalczyć można w mieście, na mapach otwartych znikasz.

Natural__ #232 Posted 18 December 2018 - 07:37 AM

Captain

• Player
  • 38235 battles
  • 2,117
  • [S_W_F] S_W_F

View Postdomikw, on 18 December 2018 - 02:09 AM, said:

Zamiast marudzić, popraw. Nie zawsze ma się dostęp do klienta by sobie popatrzeć w staty.

Wieża Type 5 - 280 mm, kadłub (sporo kątów prostych) - 270 mm.

Penetracja IS-7 - 303, E-100 - 311, Maus - 311, K-91 - 330, Obiekt 416 - 330, T110E5 - 340, Obiekt 430U - 340, Obiekt 277 - 340. Więcej nie chce mi się szukać. Dodam, że ciekawa jest zwłaszcza penetracja medów...

Sytuacja jest prosta - w starciu czoło do czoła Type 5 ma stolcowe szanse z w/w oponentami bo jest wielki jak dom i nigdzie go nie schowasz. Obrywając raz za razem (wszyscy ładują szybciej niż on) może oddać OB ale przy rywalu kryjącym się i wystawiającym wieżę jego możliwości ograniczają się do powrotu do garażu.

Type 5 za wujka nie nadaje się jako pierwszy czołg do szturmu na wrogie pozycje a tak był (jest?) przedstawiany.

Powalczyć można w mieście, na mapach otwartych znikasz.

Skoro, prawie każda dycha go bije... to dlaczego to jedyny pojazd, powyżej szóstego tieru, na którym masz zielony WN? 

plzNO #233 Posted 18 December 2018 - 08:45 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 25172 battles
  • 756
  • [_CHS_] _CHS_
No bo tajpem trza oddać strzał i się schować na ten kosmiczny reload. Pancerz działa jedynie na nieogarów i na szablon 3-5-7. Praktycznie każda dycha masakruje go z golda od frontu.

domikw #234 Posted 18 December 2018 - 12:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15731 battles
  • 683
  • [ROTTN] ROTTN

View PostNatural__, on 18 December 2018 - 07:37 AM, said:

Skoro, prawie każda dycha go bije... to dlaczego to jedyny pojazd, powyżej szóstego tieru, na którym masz zielony WN? 

Po pierwsze wciąż jestem WoTową "amebą" (pieszczotliwe określenie lepszych graczy), powoli ogarniającą grę. Staty sobie powoli podnoszę, cieszy mnie zwłaszcza wyciągnięcie Loewe z czerwieni na żółć, ale wciąż nie jestem w stanie wyeliminowac wielu błędów i wyjazdów na yolo (coraz rzadszych na szczęście)  wprost na stado rywali, niczym polscy ułani z szablami na czołgi (może to genetyka :) ).

Wracając do Type 5 - ratują go mapy miejskie, gdzie można schować dół za kupą gruzu i trochę się skątować, by pogrubić pancerz. Nie bez znaczenia jest też to, że MM lokuje go także -1 i -2 a tam gracze słabsi ode mnie wyjeżdżają na czapę wprost pod lufę.

Wczoraj zerknąłem na Twoje staty na Type 5 i widzę, że idzie Ci nim doskonale. Będę niezmiernie wdzięczny jeśli znalazłbyś chwilę i podrzucił parę powtórek ze zwykłych bitew Type 5 na mapach otwartych typu Malinowka, Murowanka czy Prochorowka. Taka mapa + 3 arty to zwyczajnie zad zbity - przynajmniej dla mnie. Na YT są wyłącznie gierki doskonałe, mnie interesuje bitewna proza. Warunek: zero plutonów chroniących tyłek Type 5. Czysta gra indywidualna.

View PostplzNO, on 18 December 2018 - 08:45 AM, said:

No bo tajpem trza oddać strzał i się schować na ten kosmiczny reload. Pancerz działa jedynie na nieogarów i na szablon 3-5-7. Praktycznie każda dycha masakruje go z golda od frontu.

Na mapach otwartych, gdzie nie ma gdzie schować wielkiego pionowego dołu - TAK. Na miejskich najgorsze są medy X typu wspomnianych Obiektów 430 U czy K-91.. Maja tak potężny zapas peny, że przy typowej ruchliwości i żwawości jesteś niczym jajo na patelni.

Edited by domikw, 18 December 2018 - 11:38 PM.

Natural__ #235 Posted 19 December 2018 - 08:23 AM

Captain

• Player
  • 38235 battles
  • 2,117
  • [S_W_F] S_W_F

Nie nagrywam, bo nie widzę takiej potrzeby.

edit. Co do map otwartych lub miejskich. Jeśli polosowało mi np.Ensk/Ruinberg/Himmel, to następnie brałem artę (kampania) i zwykle trafiało na mapę otwartą. Jeśli była otwarta, to brałem w następnej hevika, bo szansa na kolejną otwartą, trochę spadała. Oczywiście żaden to pewny deal jednak prawdopodobieństwo wylosowania "dobrej mapy" pod konkretny pojazd, było wyższe.

Edited by Natural__, 19 December 2018 - 10:14 AM.

SweetKill3r #236 Posted 23 December 2018 - 11:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38200 battles
  • 776

View Postdomikw, on 18 December 2018 - 12:14 PM, said:

Po pierwsze wciąż jestem WoTową "amebą" (pieszczotliwe określenie lepszych graczy), powoli ogarniającą grę. Staty sobie powoli podnoszę, cieszy mnie zwłaszcza wyciągnięcie Loewe z czerwieni na żółć, ale wciąż nie jestem w stanie wyeliminowac wielu błędów i wyjazdów na yolo (coraz rzadszych na szczęście)  wprost na stado rywali, niczym polscy ułani z szablami na czołgi (może to genetyka :) ).

Wracając do Type 5 - ratują go mapy miejskie, gdzie można schować dół za kupą gruzu i trochę się skątować, by pogrubić pancerz. Nie bez znaczenia jest też to, że MM lokuje go także -1 i -2 a tam gracze słabsi ode mnie wyjeżdżają na czapę wprost pod lufę.

Wczoraj zerknąłem na Twoje staty na Type 5 i widzę, że idzie Ci nim doskonale. Będę niezmiernie wdzięczny jeśli znalazłbyś chwilę i podrzucił parę powtórek ze zwykłych bitew Type 5 na mapach otwartych typu Malinowka, Murowanka czy Prochorowka. Taka mapa + 3 arty to zwyczajnie zad zbity - przynajmniej dla mnie. Na YT są wyłącznie gierki doskonałe, mnie interesuje bitewna proza. Warunek: zero plutonów chroniących tyłek Type 5. Czysta gra indywidualna.

Na mapach otwartych, gdzie nie ma gdzie schować wielkiego pionowego dołu - TAK. Na miejskich najgorsze są medy X typu wspomnianych Obiektów 430 U czy K-91.. Maja tak potężny zapas peny, że przy typowej ruchliwości i żwawości jesteś niczym jajo na patelni.

Wedlug mnie cala ta linia od 5 tieru zostala chyba wymyslona dla ludzi z ograniczona zdolnoscia korzystania jednoczesnie z myszki, klawiatury i mozgu w tym samym momencie... Gornikow i czerwonych walecznych rycerzy w plutonach wysyp od 5 tieru..3 x r  wio i do przodu.. A czy op ? Wczoraj w bitwie type 4 heavy (3k wn8)i oraz o-ni (200wn8) zostali zjedzeni w pojedynku 2 vs 1 przez obj 257 

Zaczalem to robic dla klanu...nudna bezsensowma linia ..zatrzymalem sie na 8... Klanu juz nie mam wiec odpuscilem bo moze po pijaku mialbym fun grajac tym..

Edited by SweetKill3r, 23 December 2018 - 11:54 AM.

domikw #237 Posted 24 December 2018 - 12:15 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15731 battles
  • 683
  • [ROTTN] ROTTN
Typek przydaje się na twierdzach i natarciach., Na randomy rzadko.

Edited by domikw, 24 December 2018 - 12:17 AM.

Hovding #238 Posted 24 December 2018 - 01:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22863 battles
  • 815
  • [-BTT-] -BTT-
Też go robię wyłącznie pod klanówki. Może po nerfie prem-ammo trochę odzyska sensu, bo obecnie praktycznie każdy go doi na złocie od frontu

_Kaaapek_ #239 Posted 24 December 2018 - 01:32 PM

Sergeant

• Player
  • 24237 battles
  • 274

View PostHovding, on 24 December 2018 - 01:28 PM, said:

Też go robię wyłącznie pod klanówki. Może po nerfie prem-ammo trochę odzyska sensu, bo obecnie praktycznie każdy go doi na złocie od frontu

Po nerfie gold ammo będzie bezuzytecznym klockiem

Hovding #240 Posted 25 December 2018 - 02:16 AM

Warrant Officer

• Player
  • 22863 battles
  • 815
  • [-BTT-] -BTT-

View PostDopey_Vadarel, on 24 December 2018 - 01:32 PM, said:

Po nerfie gold ammo będzie bezuzytecznym klockiem

Serio?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users