Jump to content

Sefer "Safari" de 1. Olan NOS'ta Edinmiş Olduğum Önemli Tecrübeler

Sefer Safari Klan

• Please log in to reply
58 replies to this topic

__STRESS__ #1 Posted 27 October 2015 - 11:12 AM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 58405 battles
  • 452
  • [TNGR] TNGR

*
POPULAR

Öncelikle tüm arkadaşlara selamlar,

Kısa bir şekilde kendimden bahsedeyim, Oyuna başladığım zamandan beri 3 Türk klanında bulundum sırasıyla T-C-T, NEFES ve G-JOB.

NEFES ve G-JOB klanlarında komutanlık yaptım( Yeri gelmişken tüm eski klandaşlarıma selamlar, hakkınızı helal edin).

Bu yazıyı yazmamda ki amacım bir nebze Türk klanlarındaki arkadaşların seferlerde başarılı olmasına katkı sağlayacak bazı Tecrübelerimi paylaşmak ki sen kimsinde tecrübelerini paylaşıyorsun diyorsan, şöylede değiştirebilirim gözlemlerimi aktarmak.

Şu anda bulunduğum klan NOS yabancı bir klan 100 oyuncunun 40 a yakını ispanyol geriye kalanlar farklı ulkelerden olup, 3-4 hafta oncesine kadar 2. buyuk azınlıkta Türklerdi, fakat 3-4 arkadasımız online olamama gibi bir durumla karşılasınca 1 hafta bekledikten sonra klandan çıkarıldılar ve söylenen şu" haftada en az 4 gun online olmaya başladığında tekrar başvur". Yani en yakın arkadaşın dahi olsa adamların bir hedefi var sızlanmalara, naza, kusurlara bakmıyorlar.

Klan bilindği gibi SAFARİ etkinliğini 1. olarak bitirdiki. Gerçekten çok büyük bir başarı. Şahsen ilk 10da oluruz diyordum hatta bunu komutanlarda dahil ilk 10 bekleniyor fakat 1. olma gibi bir durum beklenmiyordu. Ortalama gunluk 22-23 klan savası yaptı. 1-2 gun haric bu günlerde max 1-2 maglubiyet, toplamda  yanlış hatırlamıyorsam 1 teknik yenilgi aldıki 7 takım(70 kisi) tam diger 8. macta 2-3 kişi kalmış. her yarım saate bir 2-8 arası savas geliyordu.

He şimdi diyebilirsiniz ya seferlerde bizdede 50 tane online oluyor normaldir diye düşünebilirsiniz fakat normal zamandada en az 60-65 online i olan bir klan. Bundan oncede soyledigim gibi Aktif olmayan oyuncu Klanda bulunamıyor.

Gelgelelim klanlarımız ile bu klan arasındaki karşılaştırmalara ve bence başarının sağlanmasındaki en büyük etkenlerden biri olan

KALE SAVAŞLARI-ÇATIŞMALAR

Seferlerde eğer başarılı olmak isteniyorsa kesinlikle Kale savaşlarının önemi çok buyuk. Oyuncular takımdaşlığı birlikte hareket etmeyi burada öğreniyorlar. Şimdi NOS ta olanı ve Türk Klanlarında olanları yazacağım hak vereceksiniz özellikle maçı yönetecek arkadaşlar hak verecektir

NOS

Saat 20:00 Tier 10 çatışma(KALE) kurulur

Saat 20:02 15 kişi yerini almıştır, komutan şu adet şu tanklar lazım der

Saat:20:03 Tanklar hazır herkes hazır yapmıştır, %50 ekstra kredi aktif edilir, Savaşa başlanır(Kazanılır kaybedilir o okadar onemli değil

Saat 20:10 İlk maç bitmiştir herkes tekrar hazır vermiştir ve o süre zarfında sol tarafta bekleyen kişiler 2. kadroyu kurmuş olup artan varsa 1 tanede Tier 8 kale kurarlar, yerine göre bazen sadece ekstaradan 1 tier 8 veya 2 tier 8 de olabiliyor.

Ve çok nadir oyuncular takımdan ayrılıyorlar bir işi çıkarsa

BİZİM TÜRK klanlarında(Genelleme yapıyorum, her klan için geçerli değildir)

Saat 20:00 Komutan hadi arkadaşlar kale kuralım der.( oradan homurdanmalar ben tank kasıyorum şimdi kaleye filan gelemem, kredimi hiç yok biraz para kasıp öyle geleyim( ozellikle bu favorim adam sabahtan akşama oyun oynuyordur gıdımı gıdımına krediyle oynar nedense kale yapılcağı zaman kredi kasmaya başlar:)), ya tier 10 olmasın bence 8 yapalım bu da ordan çıkıntı yapanların sözüdür)

20:10 Komutan dahil 7-8 kişi vardır. Homurdanmalar artar hep bunlarımı bekleyecegiz bu arada komutan rica minnet TS odalarını dolaşır geliomusun Ahmet Mehmet hadi kale kurduk bekliyoruz,

20:15 sayı 10 kişiye yukselmiştir, millet ya tier 10 atmayalım o zaman 8 e çevirelim der

20:20 Komutan bana şu kadar is 3 şu kadar light tank lazım der ama tanklar şu şekildedir( 1 is3(komutanın) 1 superpershing, KV4, rhm, t 28 yani, t34 vs vs light tankta t 49:)) he bazende olabilir tanklar komutanın istediği şekildedir.

20:30 Maç başlar artık. pat yenilgi,

20:40 tanklar biraz değişir araya prem tanklar girer, 2. maç başlar Karşıya güçlü bir rakip gelir( Fame diyelim) ooooooo sesleri, komutan arkadşlar bizim tanklar daha ii der:) tabiiki galibiyet değilll mağlubiyet

20:44 3. maç başlayacak ama komutan kızar arkadaşlar prem tank istemiyorum is3 e don der. donulur is 3 e. 3. maç başlar tekrardan Fame gelir tabiiki yine mağlubiyet.

20:50 takımdan 3 kisi ayrılmıştır

21:00 o ara komutan odaları gezer genele yazar oyuncu gelsin diye. 1 kisi gelir ama 10 kişi bulunamadığından kale dağılır

SONUC

NOS klanı 3-4 saat boyunca takım arkadaşının nasıl oynayacağını, toplu hareket etmeyi, birbirini nasıl korumayı damageleri nasıl paylaşacağını komutanının hangi haritada nasıl gorevler vereceğini ve EĞERKİ İLERİDE SAHA KOMUTANI OLMAYI DÜŞÜNÜYORSA nelerin kritik, haritaların nerelerinin onemli olduğunu nereye ağır nereye med gideceğini öğrendi.

NOS komutanı açısındanda  Hmm şu şahıs medle bu işi halledebilior ölmeden bana karşı takımı gösterip dönebiliyor, hmm şu ağır oynayanlar koordineli bir şekilde hareket edebiliyor, diye oyuncularını tanıyor

SONUC

TÜRK KLANI

Oyuncu açısından gerçekten emek vermeye çalışan için vakit kaybı.

Homurdanarak gelen için bir halt öğrenememeye devam etmek, 2 haftada bir klan değiştirmek

Başka saha komutanlarının yetişememesi cabası( BAKINIZ Türk Topluluğundaki klanlardaki saha komutanları çok nadir şekilde ancak artıyor)

Komutan açısından

Sinirleri bozulmuş Lanet olsun deme isteğiyle beraber, ne oyuncuların kimin hangi tankla nasıl olduğunu öğrenememek hem farklı taktikler deneyip kendini geliştirememek,

Sonra seferler geliyor, ya hep aynı kadroyu alıyon komutan diyorlar, ya arkadaş sen geldinmi ki kalelere klan savaslarına ben gordummu sen hangi tankla iyi oynuyorsun bakalım gorevi yerine getirebiliomusun, e hal oyle olunca komutanda bildigi adamı o işte gorevlendiriyor.

Seferler bitiyor klan 100 den 70 kusurlara duşuyor tabiiki 7-8 i zaten 1-2 maca alınmadım diye çıkmıştı.

Vermeyince Mabut, Neylesin Mahmut hesabı siz emek verin eksiksiz olmasa bile en azından emek vermeye çalışın klanınızdaki görevinizi yerine getirin, ondan sonra haklı olarak Komutanınıza niye Sefer tankını alamadık nicin başarılı olamadık Diye hesap sorun.

SÖZÜN ÖZÜ

ARKADAŞLAR KALE GERÇEKTEN HEM KLAN SAVASLARI HEM SEFERLER İÇİN OLMAZSA OLMAZ BİR ANTRENMAN YONTEMİ.

1-2 VEYAHUT 3 MAÇ ÜSTÜSTE YENİLDİNİZ DİYE TAKIMINIZI DAĞITMAYIN, TAKIMDAN ÇIKMAYIN ISRARLA OYNAMAYA DEVAM EDİN. MUTLAKA AMA MUTLAKA EN AZ 1 AĞIR SEFER TANKI 1 TANE LIGHT TIER 8  OLSUN, YOKSA KARŞINIZA NOOB KLAN DAHİ ÇIKSA VE ADAMLARIN TANKLARI SEFER TANKLARINA UYUMLUYSA SİZİ YENEMESELER DAHİ ÇOK ZORLARLAR HEVESİNİZİ KIRARLAR.

SON OLARAK Kalenin önemini bir kez daha vurgulamak açısından, Türk arkadaşlarla başımızdan geçen bir olayı anlatayim ki bu 2 saat ara ile oldu.

Saat gece 1 de kale saldırısı vardı ve biz 3 Türk arkadaş olarak saat gece 00:50 de müfrezeye ara verip yerimizi almamız açısından beklemeye başladık. saat 1 oldu sagda ileti çıktı tıklamamla resemen bilgisayarım bir kasılmaya başladı tık tık tık yerler doldu saniyesinde ben şansa girdim bi yer aldım benle beraber 1 Türk arkadasımda alabildi ama diğer arkadas yerini alamadı bu söylediğim inanın 5-6 sn icinde oldu ve sol tarafta abartısız 10-15 kisi boşta kaldı. kale savaslarımız bitti saat 3 te savunmamız vardı ve aynı şekilde biz 2:50de mufrezeyi bitirdik kale savunmasını beklemeye başladık aynı sahne yine başımıza geldi 5-6 snde yerler doldu yine bi arkadaşım dışarda kaldı onunla beraber 10 a yakın kişi boşta kaldı ama yani gelip çıkanlarda var. Heralde ne kadar önem verdiklerini anlamışsınızdır ki BUNLARIN KARŞILIĞINI Seferlerde 1. olarak Klan aldı.

Bizim Türk klanlarına 1. olun 2. olun demiyorum ki gerçekten imkansıza yakın birşey, eğriye eğri doğruya doğru. Çünki sadece Kale savaslarını eksiksiz yapmak yeterli değil bunun yanında komutan taktik becerisi, oyuncu kalitesi ve Şans faktörü var. Fakat inanın Safari seferinde aldığınız derecenizin kat be kat üst sıralarına gelmek sizin elinizde. Sıradan bir klan için ilk 70 e girmek hiç zor değil. İyi klanlarımız için ilk 30 çok iyi klanlarımız içinde ilk 10 hiç ama hiç zor değilki bunlar zaten önceden alınmış olan derecelerdi.

Tekrardan Herkese Teşekkür ederim, Hakkınızı helal edin, ama mutlaka her klan oyuncusunun ve komutanlarının okumasını tavsiye ederim. Yapmak ve yapmamak sizin elinizde.

NOT: İmla , dilbilgisi hatası , devrik cümleler, harf eksiklikleri kendimi anlatamama gibi şeyler olabilir yazıda, şu an okuyup editleyemedim fakat eve gittiğimde bir gözden geçirmeye çalışacağım. BUNA İLAVETEN SORMAK İSTEDİĞİNİZ SORULARI CEVAPLAMAYA, AKLIMA GELEN BAŞKA FARKLI DETAYLARI EKLEMEYE ÇALIŞACAĞIM.

HERKESE BAŞARILAR BOL ZAFERLER ELDE ETMENİZ DİLEKLERİMLE...

UNDERDANGER

kucuksekerpancari #2 Posted 27 October 2015 - 12:10 PM

Corporal

• Player
  • 35949 battles
  • 174
eline sağlık herşeyi çok güzel özetlemişsin

AchillesAZE #3 Posted 27 October 2015 - 12:25 PM

Private

• Clan Commander
  • 31903 battles
  • 18
+1

KorelG #4 Posted 27 October 2015 - 12:52 PM

Lieutenant

• Player
  • 34812 battles
  • 1,633
Dip not: Tier8 kale savaşında fail olmanız bile eksidir komutan için üst üste alınan yenilgiden sonra güzel bir fırça yersiniz ama takımdan çıkamazsınız eğer solda bekleyen yoksa . Çünkü sonuç bellidir klandan atılırsınız . Ben seferlerde 80 online gördüğüm için ve ilk 2-3 gün doğru düzgün savaşa girmediğim için ,tankı alamam diye çıktım NOS 'tan. Kuralları bilmiyordum o zamanlar tabiki... Bu stresli kale ortamı değişti mi bilmiyorum Nos'ta ama bu yöntemin başarıyı getirdiği açık . Güzel yazı olmuş +1 :)

hallem03 #5 Posted 27 October 2015 - 01:02 PM

Sergeant

• Player
  • 42318 battles
  • 218

komutan açısından kısmına : göz seyrimeleri başlıyor diye eklemeden edemedim :) 

herşeyi çok güzel özetlemişsin eline sağlık...

__STRESS__ #6 Posted 27 October 2015 - 01:17 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 58405 battles
  • 452
  • [TNGR] TNGR

View PostKorelG, on 27 October 2015 - 01:52 PM, said:

Dip not: Tier8 kale savaşında fail olmanız bile eksidir komutan için üst üste alınan yenilgiden sonra güzel bir fırça yersiniz ama takımdan çıkamazsınız eğer solda bekleyen yoksa . Çünkü sonuç bellidir klandan atılırsınız . Ben seferlerde 80 online gördüğüm için ve ilk 2-3 gün doğru düzgün savaşa girmediğim için ,tankı alamam diye çıktım NOS 'tan. Kuralları bilmiyordum o zamanlar tabiki... Bu stresli kale ortamı değişti mi bilmiyorum Nos'ta ama bu yöntemin başarıyı getirdiği açık . Güzel yazı olmuş +1 :)

seninle hatırlarsan NOS a geçtikten hemen sonra bi sohbetimiz olmuştu, Fakat bazı değişiklikler var ve değişmeyenlerde var. Mesela eğer solda bekleyen yoksa dahil ben iyi geceler deyip çıktığım çok oldu, daha atılmadık belki gözlerine carpmadı:D ama şöyle birşey var cıkan olunca inan daha 10 sn gecmeden 3-5 kisi hemen geliyor bilmiyorum senin zamanında oylemiydi. ben seferlerde 900 kusurda bitirdim toplam 20 savasa girdim sadece 2 maglubiyet aldık o savaslarda, WONDERKIDDY ilk 2 gun sadece 1 savasa girdi ondada teknik galibiyet aldı:D ama seferler bitiminde 13. bitirdi. Birazda tank ile alakalı bende t 54 light yoktu :) Ru ve 110 ile tum seferi goturdum. 3 ay geçti böyle tartışmadan dolayı klandan atılan olmadı, Klana katılmadan öncede kuralları açık bi şekilde söylediler.

1. en az3-4 gun online olunması

2. Online olundugunda gunde en az 4-5 kale savasına katılma

sadece bunlar.

Azar konusunda evet aynen eğerki sen takımına uymadıysan ve yenildiysen var.

Şu an için Türk oyunculardan cidden memnunlar özellikle kaç kere komutan yardımcısı memnunyetini dile getirdi, Klan içerisindede bize karşı(yani Türklere karşı) kebab düşüncesini değiştirdik;)

KorelG #7 Posted 27 October 2015 - 01:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 34812 battles
  • 1,633

View Postunderdanger, on 27 October 2015 - 12:17 PM, said:

seninle hatırlarsan NOS a geçtikten hemen sonra bi sohbetimiz olmuştu, Fakat bazı değişiklikler var ve değişmeyenlerde var. Mesela eğer solda bekleyen yoksa dahil ben iyi geceler deyip çıktığım çok oldu, daha atılmadık belki gözlerine carpmadı:D ama şöyle birşey var cıkan olunca inan daha 10 sn gecmeden 3-5 kisi hemen geliyor bilmiyorum senin zamanında oylemiydi. ben seferlerde 900 kusurda bitirdim toplam 20 savasa girdim sadece 2 maglubiyet aldık o savaslarda, WONDERKIDDY ilk 2 gun sadece 1 savasa girdi ondada teknik galibiyet aldı:D ama seferler bitiminde 13. bitirdi. Birazda tank ile alakalı bende t 54 light yoktu :) Ru ve 110 ile tum seferi goturdum. 3 ay geçti böyle tartışmadan dolayı klandan atılan olmadı, Klana katılmadan öncede kuralları açık bi şekilde söylediler.

1. en az3-4 gun online olunması

2. Online olundugunda gunde en az 4-5 kale savasına katılma

sadece bunlar.

Azar konusunda evet aynen eğerki sen takımına uymadıysan ve yenildiysen var.

Şu an için Türk oyunculardan cidden memnunlar özellikle kaç kere komutan yardımcısı memnunyetini dile getirdi, Klan içerisindede bize karşı(yani Türklere karşı) kebab düşüncesini değiştirdik;)

Yazın doni afk kaldığında birkaç ispanyol işler iyi gitmiyor demişti , mamba toparladı o ara sanırım . Benim bahsettiğim is5 seferiydi. O zaman 1-2 savaşla bile tankı alabilirmişiz benim botluğuma denk geldi ama zaten zevk vermiyordu kale savaşları bana , o zmn tek türk bendim tabi.

sobaborusu_ #8 Posted 27 October 2015 - 02:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39808 battles
  • 782

Kesinlikle bir çok konudaki görüşünüze katılıyorum. Ancak benim katılmadığım tek bir nokta var:

View Postunderdanger, on 27 October 2015 - 12:12 PM, said:

Bizim Türk klanlarına 1. olun 2. olun demiyorum ki gerçekten imkansıza yakın birşey, eğriye eğri doğruya doğru. Çünki sadece Kale savaslarını eksiksiz yapmak yeterli değil bunun yanında komutan taktik becerisi, oyuncu kalitesi ve Şans faktörü var. 

Ben BABA'da yaklaşık 1.5 yıldır bulunuyorum, bundan bir önceki seferlerin 2. gününde ilk 5 için çok önemli bir avantaj elde etmişken bunu çeşitli nedenlerle değerlendiremediğimiz için tekrar orta sıralara geriledik. Üst sıralara oynamak, bazı değişiklikler yapıldığı zaman -en azından bizim için- gayet mümkün. Şöyle ki:

Bu toplulukta -az sayıda da olsa- çok iyi yöneticiler ve komutanlar var, klanda bulunduğum süre içinde görev alan ve görevini hakkıyla yerine getirebilen bir düzine insan sayabilirim.

Ama oyuncu kalitesi dediğiniz zaman işler değişiyor. Aslında bu topluluk içinde en az 1-2 klanı tam kadro idare edebilecek kadar sayıda iyi oyuncu barındırıyor. Asıl problem bu oyuncuları bir araya getirmek. Her yerde olduğu gibi bu oyunda da "devrecilik" almış başını gidiyor. Aman x küsmesin atmayalım, aman y iyi oyuncu ama online olamıyor dursun ne gerek var diye diye 30 online sayısına ulaşmak hayal artık bir çok klan için. Veya yeteri kadar online buluyor ama oyuncular o seviye için yeterli olmuyor.

Başarının gelmesi için olaya biraz profesyonel bakmak lazım, ciddiye almak emek vermek lazım. Bu devrecilik sistemiyle başarılı olamayacağımızı hepimiz devlet dairelerinden, siyasetten az çok görebiliriz.

Sorun ortada, çözümü belli; ancak bu problem çözülür mü, onu da sizin takdirinize bırakıyorum.

__STRESS__ #9 Posted 27 October 2015 - 02:12 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 58405 battles
  • 452
  • [TNGR] TNGR

View PostKorelG, on 27 October 2015 - 02:37 PM, said:

Yazın doni afk kaldığında birkaç ispanyol işler iyi gitmiyor demişti , mamba toparladı o ara sanırım . Benim bahsettiğim is5 seferiydi. O zaman 1-2 savaşla bile tankı alabilirmişiz benim botluğuma denk geldi ama zaten zevk vermiyordu kale savaşları bana , o zmn tek türk bendim tabi.

Bayağı değişmiş o zaman, şimdi öyleki çok zor durumda kalınmadıkça:) yani 4-5 savas aynı ana gelmedikce doni sen sonuncuyu yonet diolar:) Aynen mamba bayag bi ilgileniyordu artık pek ilgilenmeye bile ihtiyac yok normal bir oyuncu bile tier 6 tier 8 kale kurup anında doluo takımlar. buna ilaveten 10 a yakın maç yonetecek adam var belki daha fazla bunlarında 4-5i hakkaten yonetimleri cok hosuma gidiyor insan zevkle oynuyor. 1-2 side tam saglamcı biraz cok defansif oynatıo ama saglam yonetio

__STRESS__ #10 Posted 27 October 2015 - 02:20 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 58405 battles
  • 452
  • [TNGR] TNGR

View PostIceCube_TR, on 27 October 2015 - 03:05 PM, said:

Kesinlikle bir çok konudaki görüşünüze katılıyorum. Ancak benim katılmadığım tek bir nokta var:

Ben BABA'da yaklaşık 1.5 yıldır bulunuyorum, bundan bir önceki seferlerin 2. gününde ilk 5 için çok önemli bir avantaj elde etmişken bunu çeşitli nedenlerle değerlendiremediğimiz için tekrar orta sıralara geriledik. Üst sıralara oynamak, bazı değişiklikler yapıldığı zaman -en azından bizim için- gayet mümkün. Şöyle ki:

Bu toplulukta -az sayıda da olsa- çok iyi yöneticiler ve komutanlar var, klanda bulunduğum süre içinde görev alan ve görevini hakkıyla yerine getirebilen bir düzine insan sayabilirim.

Ama oyuncu kalitesi dediğiniz zaman işler değişiyor. Aslında bu topluluk içinde en az 1-2 klanı tam kadro idare edebilecek kadar sayıda iyi oyuncu barındırıyor. Asıl problem bu oyuncuları bir araya getirmek. Her yerde olduğu gibi bu oyunda da "devrecilik" almış başını gidiyor. Aman x küsmesin atmayalım, aman y iyi oyuncu ama online olamıyor dursun ne gerek var diye diye 30 online sayısına ulaşmak hayal artık bir çok klan için. Veya yeteri kadar online buluyor ama oyuncular o seviye için yeterli olmuyor.

Başarının gelmesi için olaya biraz profesyonel bakmak lazım, ciddiye almak emek vermek lazım. Bu devrecilik sistemiyle başarılı olamayacağımızı hepimiz devlet dairelerinden, siyasetten az çok görebiliriz.

Sorun ortada, çözümü belli; ancak bu problem çözülür mü, onu da sizin takdirinize bırakıyorum.

Dereceye girmek (Top 10) zaten sizin klanlar icin yapılabilecek şeyler, fakat 1. veya 2. veya 3. olmak hakikaten şanslı olmadıktan sonra Fame i Kaznayı indirmek zor. Biz şansla beraber 1. olduk he sefer savaslarında Kaznaya karsı yanlıs bilmiosam 4 kere karsılasıp 4 kere yenmek ne kadar sans , o da ayrı ama farkederseniz puanlamalarda biz oyuncular tarafından toplanan puanlar sayesinde 1. olduk yani gorevleri yine yanlıs hatırlamıosam 2 kere 4 e getirip bastan baslamak zorunda kaldık 5. gorevi yapamadık die hatırlıorum. Top 10 klandan daha az gorev puanımız vardı nerdeyse.Sorunun çözümü dediğin gibi belli ancak çözülmez sadece iyileştirilebilir. Öyleki zaten bu oyun artık o kadarda talep gormuyor, havuz daralıo eldeki eski iyi oyuncuların 10 u bırakıyorsa ancak yerine 3-4 tane iyi oyuncu geliyor. Fakat bunla zıt olarakta Klan sayımızın maşallahı var. Oyuncu azalıyor Klan sayımız artıyor:) Hayırlısı olsun diyelim.

KorelG #11 Posted 27 October 2015 - 02:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 34812 battles
  • 1,633

View Postunderdanger, on 27 October 2015 - 01:12 PM, said:

Bayağı değişmiş o zaman, şimdi öyleki çok zor durumda kalınmadıkça:) yani 4-5 savas aynı ana gelmedikce doni sen sonuncuyu yonet diolar:) Aynen mamba bayag bi ilgileniyordu artık pek ilgilenmeye bile ihtiyac yok normal bir oyuncu bile tier 6 tier 8 kale kurup anında doluo takımlar. buna ilaveten 10 a yakın maç yonetecek adam var belki daha fazla bunlarında 4-5i hakkaten yonetimleri cok hosuma gidiyor insan zevkle oynuyor. 1-2 side tam saglamcı biraz cok defansif oynatıo ama saglam yonetio

Benim zamanımda hutzi,emil,doni,k4vron,edu vardı . En sağlamı hutzi idi,  doni ile k4vron'u günahım kadar sevmiyorum . Orda tek adam var o da fooway .

__STRESS__ #12 Posted 27 October 2015 - 03:21 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 58405 battles
  • 452
  • [TNGR] TNGR
onlar duruo, kavron nos-s le galiba ilgileniyor, scors, emil, scarecrow filan da var.

Jeffers0nAirplane #13 Posted 27 October 2015 - 04:44 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 70576 battles
  • 1,083
  • [JUN] JUN
hayırlısı olsun.tebrikler.

KILICARSLAN1099 #14 Posted 27 October 2015 - 05:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 49211 battles
  • 1,200

Tebrikler Murat abi. 

Benim anlamadığım bu adamların işi gücü yok mu?

Gerçekten ne iş yapıyorlar?

Aileleri yok mu?

Akşam aktif olan fazla olurda, gece yarısından sonra nasıl oluyorlar?

1-2 sefer oldun diyelim, her zaman bu tempoyu nasıl devam ettiriyorlar. Yazdıkların arasında sadece bu dikkatimi çekti. 

NDS #15 Posted 27 October 2015 - 05:16 PM

Major

• Player
  • 15025 battles
  • 2,607
  • [SA-AS] SA-AS

View PostKILICARSLAN1099, on 27 October 2015 - 07:02 PM, said:

Tebrikler Murat abi. 

Benim anlamadığım bu adamların işi gücü yok mu?

Gerçekten ne iş yapıyorlar?

Aileleri yok mu?

Akşam aktif olan fazla olurda, gece yarısından sonra nasıl oluyorlar?

1-2 sefer oldun diyelim, her zaman bu tempoyu nasıl devam ettiriyorlar. Yazdıkların arasında sadece bu dikkatimi çekti. 

Bu sizin işiniz gücünüz yok mu sorusunu KITTYdeyken sürekli online olan 1 kişiye sormuştum norveçliydi ben haftada 26 saat çalışıyorum bilmem kaç bin norveç kronu alıyorum aşağı yukarı 4000 euro ediyor demişti ondan sonra daha bir şey sormuyorum avrupalılara :teethhappy:

Edited by NDS, 27 October 2015 - 05:18 PM.

__STRESS__ #16 Posted 27 October 2015 - 05:20 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 58405 battles
  • 452
  • [TNGR] TNGR
Vallahi işlerini filan sormadımda sanırsam ki büyük ihtimalle şu söyleyeceğim nedenden dolayı o saatler onlar için sıkıntı değil, bir bölümü 1 bir bölümü 2 saat bize göre geride, yani saat 3 te onlar icin 2 veya 1 e denk gelio sanırsam bundan dolayı çok sıkıntı olmuyor.Bu devamlı bir döngü içindeler yani adamın klana faydası yoksa hemen atılıyor klandan, zaten günlük belkide 10-15 tane başvuru alıyordur bu klan. Gidenin yerine yenisi geliyor. Bizdeki gibi aman bu arkadası kaybetmeyelim durumu olmuyor;)

JUSTICEEEE #17 Posted 27 October 2015 - 05:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25790 battles
  • 1,118

çok güzel bir değerlendirme olmuş eline sağlık 

bizim klanlarla ilgili bir eklemede ben yapayım

misal bu akşam vw vardır cw nin  saatide bellidir 8:30

7:30 gibi taktik üzerinde konuşulmak ve degerlendirilmek üzere toplanılması istenmiştir 

klanda online 30-40 gibidir ama eğitim odasında 15 kişi yoktur güç bela 15 kişi tamamlanır ve eğitime başlanır 

komutan o sırada der tamam biz bu 15 kişiyle cw ye gireceğiz sonradan gelenleri almayacağız

sonra eğitim yapılır taktikler herkese söylenir herkes uygun tankını seçer vs... 

klan savaşının odası açılmıştır bu 15 kişi odaya girer , sol tarafada  herhangi birinin düşmesine karşın bir kaç yedek alınır

(genelde bunların seçtikleri tankların taktikle yakından uzaktan alakası yoktur)

cw nin başlaması bir dakika veya daha az bir zaman kalmıştır saat 8:29 

klan komutanın yakın bir arkadaşı ts ye ve oyuna girer 

hemen komutancık atlar ortalğa hakan mehmet çabuk cw var hemen gel 

o sırada yeni gelen kişi sorar ne alayım der

komutan fark etmez ne alırsan al der

tabi bu sırada o eğitime girmiş ve bu cw nin zamanını ayırmış kişinin durumuna kimse bakmaz 

bu adam sorar beni neden cw den attınız , komutan ya kusura bakma onun stadı senden iyi bu cw önemli o yüzden onu aldık

bir kaç güne bu cw den atılan kişi klandan ayrılır veya atılır

vs. vs  

Jeffers0nAirplane #18 Posted 27 October 2015 - 06:04 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 70576 battles
  • 1,083
  • [JUN] JUN
yapmayın beyler iyice itten rezil ettiniz türk klanlarını.çoğu oyuncumuz istediği klanda oynar ve  herşeyin en iyisini hakediyorlar.lakin aynı dili konuşabildiği, aynı imkanları sağlayabilen türk klanlarını seçiyorlar.bizim tek sorunumuz aktif oyuncu sayısı.fazla sallamayın lazım olur sonra.

__STRESS__ #19 Posted 27 October 2015 - 07:32 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 58405 battles
  • 452
  • [TNGR] TNGR

View PostJeffers0nAirplane, on 27 October 2015 - 07:04 PM, said:

yapmayın beyler iyice itten rezil ettiniz türk klanlarını.çoğu oyuncumuz istediği klanda oynar ve  herşeyin en iyisini hakediyorlar.lakin aynı dili konuşabildiği, aynı imkanları sağlayabilen türk klanlarını seçiyorlar.bizim tek sorunumuz aktif oyuncu sayısı.fazla sallamayın lazım olur sonra.

Haco abartma sende rezil mezil ettiğimiz yok, en azından ben kendi açımdan öyle bir yorumum yok. Ben kaleye katılımın önemine vurgu yaptım, deneyli ispatlı bir şekilde sonucuda görüldü. Sen bunca yıldır klanda yöneticilik yaptın, bu sıkıntıları tek tek yaşamışsındır. He belki belli bi süreden sonra siz ve sizin gibi Jckal ve varsa başka diğer klanlarda sistemi uzun uğraşlar sonunda oturttuktan sonra sıkıntı çekmiyor olabilir. Ama inan tüm diğer klanlar bu sıkıntıyı yaşamıştır ve yaşıyordur. Benim şahsi nacizane düşüncem eğerki bir klan başarılı olmuşsa seferlerde veya en azından eskisine göre ilerleme kaydetmisse bu Kaleye daha fazla onem verip daha fazla maç yapmakla alakalı diye düşünüyorum. Aynı şekilde başarısızlıktada böyle. Mesela sizin klanınız ve Jckal bence en iyi Klanlar sıralamasında olması gerekirken şöyle bir düşün kesinkez eskiye göre daha az kale savası yapıp oyuncularda daha az özen gostermeye baslamıstırki tam istenilen sonuc elde edilememistir. Eğerki X klanı eskisine gore daha iyi bir derece elde etmişse kesinlikle eskiye nazaran kaleye daha fazla onem vermeye başladığındandır( Bu şahsi düşüncem).Şu düşüncene katılıyorum( online oyuncu eksikliği )AMA tek eksik online oyuncu sayısıda değil inan,  arkadasların kale klan savası gibi Klanı Klan yapan ana unsuru ciddiye almıyorlar. Sonrada bu bi oyun niye kızıyorsun diyorlar abi evet bu bir oyun o zaman bireysel oyna Klana katılma( buda şahsi fikrim). Şimdi Can sana sorayim koyu harflerle yazdığım yere katılmıyormusun?

darky_pl #20 Posted 27 October 2015 - 09:08 PM

Lieutenant

• Player
  • 24024 battles
  • 1,923
  • [JUN] JUN

View Postunderdanger, on 27 October 2015 - 06:32 PM, said:

Haco abartma sende rezil mezil ettiğimiz yok, en azından ben kendi açımdan öyle bir yorumum yok. Ben kaleye katılımın önemine vurgu yaptım, deneyli ispatlı bir şekilde sonucuda görüldü. Sen bunca yıldır klanda yöneticilik yaptın, bu sıkıntıları tek tek yaşamışsındır. He belki belli bi süreden sonra siz ve sizin gibi Jckal ve varsa başka diğer klanlarda sistemi uzun uğraşlar sonunda oturttuktan sonra sıkıntı çekmiyor olabilir. Ama inan tüm diğer klanlar bu sıkıntıyı yaşamıştır ve yaşıyordur. Benim şahsi nacizane düşüncem eğerki bir klan başarılı olmuşsa seferlerde veya en azından eskisine göre ilerleme kaydetmisse bu Kaleye daha fazla onem verip daha fazla maç yapmakla alakalı diye düşünüyorum. Aynı şekilde başarısızlıktada böyle. Mesela sizin klanınız ve Jckal bence en iyi Klanlar sıralamasında olması gerekirken şöyle bir düşün kesinkez eskiye göre daha az kale savası yapıp oyuncularda daha az özen gostermeye baslamıstırki tam istenilen sonuc elde edilememistir. Eğerki X klanı eskisine gore daha iyi bir derece elde etmişse kesinlikle eskiye nazaran kaleye daha fazla onem vermeye başladığındandır( Bu şahsi düşüncem).Şu düşüncene katılıyorum( online oyuncu eksikliği )AMA tek eksik online oyuncu sayısıda değil inan,  arkadasların kale klan savası gibi Klanı Klan yapan ana unsuru ciddiye almıyorlar. Sonrada bu bi oyun niye kızıyorsun diyorlar abi evet bu bir oyun o zaman bireysel oyna Klana katılma( buda şahsi fikrim). Şimdi Can sana sorayim koyu harflerle yazdığım yere katılmıyormusun?

2 haftaya önceye kadar kale savaşlarında birinciydik, şuan wg nin oluşturduğu genel sıralamada 11. sırada gözüküyoruz, bu arada  BABA klanın eski dinazorları(bende dahil) oyuna ara verdik nerden baksanız 20 ye yakın oyuncudan bahsediyoruz seferler için konuşursak benim dahil olduğum seferlerde hiç bir zaman sıralama derdimiz olmadı max sayıda tank aldırmaya çalıştık ve bunda başaralı olduk yani kimseyi yargılama BABA JCKAL neden böyle diye 

Ps: Eminim Jckal da da bizimkine benzer sorunlar vardır

saygılar old pl best pl darky_pl 

Unuttum TAF ı ayrıca tebrik ediyorum helal olsun :B

Edited by darky_pl, 27 October 2015 - 09:13 PM.

Also tagged with Sefer, Safari, Klan

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users