Jump to content

En berbat 4 harita

• Please log in to reply
97 replies to this topic

deore79 #81 Posted 08 September 2018 - 12:39 PM

Corporal

• Player
  • 34928 battles
  • 157
  • [-GAZI] -GAZI

Görünen o ki bir çok oyuncunun seçimi benimde olduğu gibi ENSK haritası .

Yanlış hatırlamıyorsam cigulipaf haberlerinden birinde Süpertest oyuncuları arasında  bir oylama yaptıklarında oyuncuların sevmediği haritalar arasında bariz bir fark olmadığı belirtilmişti Oyun geliştiricileri tarafından.

Bana kalırsa EU sunucusunda bir oylama yapsalar tüm oyunculara ENSK haritası oyundan kaldırılması istenen ilk harita olur.

Cigulipaf #82 Posted 08 September 2018 - 12:44 PM

Warrant Officer

• Community Contributor
  • 23756 battles
  • 856
  • [ALIE] ALIE

View Postdeore79, on 08 September 2018 - 02:39 PM, said:

Bana kalırsa EU sunucusunda bir oylama yapsalar tüm oyunculara ENSK haritası oyundan kaldırılması istenen ilk harita olur.

Ensk haritasını ben de sevmiyorum, sevmediğim için de haritanın ismini En-sick* olarak iki kelimeye ayırıp okuyorum. Anlayanlar favladı bile:trollface:

Yanlış hatırlamıyorsam cigulipaf haberlerinden birinde Süpertest oyuncuları arasında  bir oylama yaptıklarında oyuncuların sevmediği haritalar arasında bariz bir fark olmadığı belirtilmişti Oyun geliştiricileri tarafından.

Süper Test değil, oyunu oynayan senin benim gibi oyunculara sormuşlardı. İlgili alan aşağıda:

• Bazı haritaları oyundan silsek ne güzel olurdu değil mi? World of Tanks yapımcılarının “En sevmediğiniz üç haritayı söyleyin ve biz de bunları oyundan çıkaralım” demesi çok mu zor? Aslında evet, çünkü World of Tanks yapımcıları bu soruyu oyunculara sordu. Oyundaki haritalara, en sevdiğiniz harita 10 olacak şekilde 1 ve 10 arasında değişen bir puan verin dediklerinde en düşük puan alan harita 10 üzerinden 4 aldı. En yüksek puan alan haritayı merak ediyorsanız, o da 10 üzerinden 6’ydı. Oyuncuların oylaması sonucunda oyundaki hiçbir harita en düşük puan 1 veya en yüksek puan 10 almadı. Tüm haritalar 4 ve 6 puan arasında sıralandı ki, aslında birbirine çok yakınlar. Dolayısıyla oyunun yapımcıları çok ciddi sorunlarla karşılaşmadıkları sürece oyundan harita çıkartmak yerine olan haritaları düzenlemeyi tercih ediyorlar.

Kaynak: http://www.cigulipaf...eler-yasandi-2/

* Sick: İngilizce hasta anlamına gelir, "en hastalıklı harita" anlamında En-sick diyorum, yanlış anlaşılma olmasın :trollface:

Edited by Cigulipaf, 08 September 2018 - 12:48 PM.

Far_Beyond_Driven #83 Posted 08 September 2018 - 12:51 PM

Captain

• Player
  • 26181 battles
  • 2,145
  • [3V] 3V
Uçak pistini unutmayalım.

DarkBarbie #84 Posted 08 September 2018 - 03:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18629 battles
  • 85
Kime sorduysam cevabını alamadım. Bu haritaları neden ve neye göre kaldırıyorlar? Ya da kimsenin sevmediği Ensk gibi haritaları neren ısrarla tutuyorlar? Bir anket yapıp ona göre ekleseler kaldırsalar olmuyor mu? Ejder yamacı gibi inci nehri gibi hatta komarin gibi haritaları yediler ama sebebi ney yani bilen var mı?

Edited by DarkBarbie, 08 September 2018 - 03:56 PM.

zed_x #85 Posted 08 September 2018 - 04:20 PM

Captain

• Player
  • 37500 battles
  • 2,270
  • [TAF-G] TAF-G

View PostCigulipaf, on 08 September 2018 - 01:44 PM, said:

Ensk haritasını ben de sevmiyorum, sevmediğim için de haritanın ismini En-sick* olarak iki kelimeye ayırıp okuyorum. Anlayanlar favladı bile:trollface:

Süper Test değil, oyunu oynayan senin benim gibi oyunculara sormuşlardı. İlgili alan aşağıda:

• Bazı haritaları oyundan silsek ne güzel olurdu değil mi? World of Tanks yapımcılarının “En sevmediğiniz üç haritayı söyleyin ve biz de bunları oyundan çıkaralım” demesi çok mu zor? Aslında evet, çünkü World of Tanks yapımcıları bu soruyu oyunculara sordu. Oyundaki haritalara, en sevdiğiniz harita 10 olacak şekilde 1 ve 10 arasında değişen bir puan verin dediklerinde en düşük puan alan harita 10 üzerinden 4 aldı. En yüksek puan alan haritayı merak ediyorsanız, o da 10 üzerinden 6’ydı. Oyuncuların oylaması sonucunda oyundaki hiçbir harita en düşük puan 1 veya en yüksek puan 10 almadı. Tüm haritalar 4 ve 6 puan arasında sıralandı ki, aslında birbirine çok yakınlar. Dolayısıyla oyunun yapımcıları çok ciddi sorunlarla karşılaşmadıkları sürece oyundan harita çıkartmak yerine olan haritaları düzenlemeyi tercih ediyorlar.

Kaynak: http://www.cigulipaf...eler-yasandi-2/

* Sick: İngilizce hasta anlamına gelir, "en hastalıklı harita" anlamında En-sick diyorum, yanlış anlaşılma olmasın :trollface:

Ne o öyle İngilizce, Türkçe fonetik filan. Bir Türklüğe hakaret görüyorum sanki!!! Nerede benim Cimer'im?! cCc !!! :trollface:

Cigulipaf #86 Posted 08 September 2018 - 09:07 PM

Warrant Officer

• Community Contributor
  • 23756 battles
  • 856
  • [ALIE] ALIE

View Postzed_x, on 08 September 2018 - 06:20 PM, said:

Ne o öyle İngilizce, Türkçe fonetik filan. Bir Türklüğe hakaret görüyorum sanki!!! Nerede benim Cimer'im?! cCc !!! :trollface:

Hakaret yok be güzel kardeşim, İngilicce gramer var. Şimdi bak, Sick-o da gayet güzel, sıkıntılı kişiler için söylenir. Ben En-sick diyorum ama sen En-sick-o da diyebilirsin, çünkü bence Ensk haritasının birtakım oynanış sıkıntıları var.

İkinci bir konu da beni dava etmek isteyenler varsa lütfen vazgeçin, param yok, okuyorum ben abi. Ödeyemem masrafları :teethhappy:

ProFighte #87 Posted 09 September 2018 - 08:28 AM

Lieutenant

• Player
  • 24011 battles
  • 1,597
  • [SA-AS] SA-AS

Görünen o ki bir çok oyuncunun seçimi benimde olduğu gibi ENSK haritası .

En son önceki senelerden birinde anket yapıldı ve sonuç olarak beğenilmeyen haritalar sınıflandırmasında yerini aldı. Bu beğenilmeyen haritalar diğer haritalara göre 1/2 oranında çıkmaya başladı. 1.0 dan sonra kaldırmış olabilir belki o 1/2 oranı.

View PostDarkBarbie, on 08 September 2018 - 05:54 PM, said:

Kime sorduysam cevabını alamadım. Bu haritaları neden ve neye göre kaldırıyorlar? Ya da kimsenin sevmediği Ensk gibi haritaları neren ısrarla tutuyorlar? Bir anket yapıp ona göre ekleseler kaldırsalar olmuyor mu? Ejder yamacı gibi inci nehri gibi hatta komarin gibi haritaları yediler ama sebebi ney yani bilen var mı?

Denge durumuna bakıyorlar. Mesela haritada iki başlangıç noktasından birisi diğerine göre daha çok kazanmışsa ve bu frk bariz belli oluyorsa bu demektir ki harita dengesizdir. Bunu çok  rahat anlayabiliyorlar. haritaların sıcaklık noktaları diye bir durum da var. Neresi çok kullanılmış gibisinden. Bi dünya veri oluşuyor oyuncular savaş deyip oynamaya başlayınca ;)

_Moonwalker_ #88 Posted 25 November 2018 - 10:15 AM

Private

• Player
  • 53799 battles
  • 8
  • [R4D] R4D

ERLENBERG haritası rezalet, bazı haritalar var ki insan eski hallerini özlüyor, Erlenberg de bunlardan biri, öyle ki açıldığı an direk suya girip kendimi boğuyorum.

Bu haritaya bir el atın, eski haline getirin, eski Erlenbergle şu anki haritanın uzak yakın alakası yok.

Bunun dışında Minsk de hiç keyif vermiyor .

TheLast_KebapBender #89 Posted 25 November 2018 - 12:36 PM

Lieutenant

• Player
  • 45325 battles
  • 1,585
  • [JSTCE] JSTCE

Konu hortlamış bizde destek olalım.. 

Oyunun metası daha çok zırhlı tanklardan yana ağır bastığına göre bence Ensk haritası çok uygun ve zevkli bi harita olabilir.. arty ciler için aynı şeyi söyleyemem beter olsunlar..  Haritanın büyümesi yönünde geçmişte bi takım eleştiriler vardı ama bence bu harita gayet dengeli..

Sıkıntılı haritalara gelince.. 

Balıkçı Koyu =  Orta kısmı biraz değiştirmişler çizgi halinde çimler koymuşlar şehre yakın kısımlardaki çimler azaltılmış biraz ve orası herkesin snipe gelip beklediği şehride her taraftan açtığı için şehrin önemsiz hale geldiği şehirden ilerlemenin çok zor olduğu bi hale getirmiş.. Camper haritasına tam olarak dönmüş ki istenen bu değildi.. Hatta capler ve savaşın yoğunlaştığı yerler bakımından bi dengelenme olmuş dahi olsa oynanış açısından zevk vermiyor.. 

Erlenberg = Bu harita başlı başına rezalet ! Ooo camper camper !!

Westfield = Buna da benim garezim var ne zaman heavy oynasam tüm takımı yukarda beni çukurda başlatıyor.. Baştan kaybediyorum.. 

Bagora #90 Posted 25 November 2018 - 07:55 PM

Major General

• Player
  • 41931 battles
  • 5,236
  • [_AVEL] _AVEL

View PostBagora, on 12 December 2015 - 09:03 AM, said:

kum nehri (x3) ve stalingrad

zamanında en nefret ettiğim harita kum nehriydi , artık diğerlerini nasıl bozdularsa en sevdiğim haritalardan birisi oldu

_Falconet_ #91 Posted 26 November 2018 - 06:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 34017 battles
  • 387
  • [TAF-G] TAF-G

Balıkçı koyu

Erlenberg

Bu iki haritada ne yapacağımı bilmiyorum. Maçlar eskisi gibi uzun sürmüyor ve bunun nedeni tamamen haritalar. Adamlar çoğu haritayı arkada yatmak için düzenlemiş.

aydyldz #92 Posted 01 December 2018 - 01:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16827 battles
  • 370
  • [SA-AS] SA-AS

View Post__4LP4R5L4N__, on 28 October 2015 - 08:34 PM, said:

bende  malinovkadan  prokovkhadan nefret ediyom  kimse spot yapmıyor 10 dakka  camp yapıyoz  şehir haritası candır

:) bende malinovka'da spot yapıyorum millet vurmuyor :) sonra boş yere ölüyorum... 
12:52 Added after 1 minute
Taşra haritasından nefret ederim. Favori Taşra Plase Prohorovka. Doğru yazmışımdır inşallah!

ATHELON_ #93 Posted 04 December 2018 - 12:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28728 battles
  • 645
  • [SAFAK] SAFAK

1 - ENSK - ağır tankla bile bir işe yaramıyor. haritanın dört tarafa doğru büyümesi lazım

2 - HIMMELSDORF - şehir haritası sevmiyorum. kalenin arka tarafındaki yeşillik alanı da açsalar daha güzel olur.

3 - PARIS - her tank sınıfının duracağı yerler o kadar sabit ki; oyunlar sıkıcı geçiyor. kullanılamayan çok bölge var.

4 - MADENLER - tepenin çevresinde dip dibe şıkışık maçlar oluyor. haritanın dört tarafa doğru büyümesi lazım

MINSK haritasını yeni harita konsepti olarak başarılı buluyorum. Daha da iyileştirilebilir. Birbirini etkilemeyecek kadar uzak savaş bölgeleri var. Kim ne tarafta rahat oynuyorsa oraya gidebiliyor.

_Moonwalker_ #94 Posted 04 December 2018 - 01:12 PM

Private

• Player
  • 53799 battles
  • 8
  • [R4D] R4D

Vugue, duydun mu bizi ?

ERLENBERG diyoruz, rezalet olmuş diyoruz.

Kime diyoruz ?

redarmy91 #95 Posted 04 December 2018 - 03:50 PM

Corporal

• Player
  • 37301 battles
  • 111
 ( yeni erlenberg ) Paris ensk pilsen buzul minsk bu haritalar gelince oyunu kapatasım geliyor 

Edited by redarmy91, 13 December 2018 - 12:20 AM.

_Moonwalker_ #96 Posted 06 December 2018 - 04:15 PM

Private

• Player
  • 53799 battles
  • 8
  • [R4D] R4D

Erlenberg açıldı şimdi, kendimi suya attım hemen, intihar ettim.

Oyun mu oynayacaz işkence mi çekecez ?

RookieBalboa #97 Posted 07 December 2018 - 08:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 31947 battles
  • 726
  • [SA-AS] SA-AS
taşradan nefret ediyorum. o harita denk geldiğinde 'geldi tipini .... haritası' diyorum

creture #98 Posted 07 December 2018 - 06:05 PM

Corporal

• Player
  • 33587 battles
  • 110
  • [SA-AS] SA-AS

1.taşra

2. Erlenberg

3 Paris

4 Balıkçı koyu

5 buzul

en oynaması rezalet sıralaması bence.