Jump to content

Oczami społeczności: Wersja 9.12

• Please log in to reply
19 replies to this topic

Community #1 Posted 19 November 2015 - 10:59 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 36,112
Nasi Współpracownicy przyjrzeli się kluczowym nowościom, jakie wprowadza wersja 9.12. Oto ich opinie!

Pełen tekst wiadomości

smolak12 #2 Posted 19 November 2015 - 03:12 PM

Private

• Player
  • 23660 battles
  • 1
Mam pytanie co wy zrobiliście z T18 to buł dobry czołg niszczyciel a teraz to jakaś gówniana arta. Dlaczego?

exmax #3 Posted 19 November 2015 - 03:49 PM

Captain

• Player
  • 40654 battles
  • 2,033
Nie będzie polskiego "drzewka", niestety. Falathi wypowiedział się na ten temat dosyć jednoznacznie tłumacząc, że nie ma go z czego zrobić. WG zrobiło japońskiego Tygrysa, który de facto nigdy nie dotarł do Japoni, a nie potrafią sklecić polskich czołgów z szachownicą na wieży, z ruskiego złomu, które Polska produkowała i używała.  Proponują "premtanki", coś w rodzaju Rudego w sowieckim drzewku. A co na to poslcy gracze? Zapewne je kupią, bo to przecież będą polskie czołgi i nie liczy się to, że w "ruskiej" czy też innej nacji gałęzi. Grunt, że kasa wpływa, co nie Panie i Panowie z Wargaming. Przykre...

dareformore #4 Posted 19 November 2015 - 04:19 PM

Lieutenant

• Clan Commander
  • 48562 battles
  • 1,672
  • [AA1DP] AA1DP
A na superteście jest niemiecki Bulldog i nie ma z tym żadnego problemu. Jak również z wprowadzeniem francuskiego Shermana.  Za to wprowadzenie polskich wersji radzieckich czołgów  jest dla WG niemożliwością.

Antoni_Macierewicz_ #5 Posted 19 November 2015 - 04:48 PM

Corporal

• Player
  • 39899 battles
  • 107
  • [HUMA] HUMA
jekimi oczami spolecznosci ? ja bym chcial wiedziec kiedy scouty zaczyna miec problem z przebijanie  e100 czy is7 albo oba 268 oczywiscie mowie o strzalach od przodu w jezdzie? kiedy dublony i zoto zostanie w koncu polaczone jak bylo obiecane na oficjalne otwarcie wows. czysto do samego wot jakis balansilk med kontra reszta swiata ? no i kiedy skoncza sie - strzal w scouty najczesciej amx 13 90 bodz mlodszy brat trafienie na wiezy spadaja lub zostaja uszkodzone jedynie gaski???

lisu_hunter #6 Posted 19 November 2015 - 05:40 PM

Private

• Player
  • 15110 battles
  • 3

Witam, mam pytanie do WG.

Czy udało by się coś takiego zorganizować w grze, aby mapy były losowe?
To znaczy, aby elementy krajobrazu na mapie były generowane losowo z jakiegoś tam zbioru dostępnych (np zabudowań), powierzchnia terenu była generowana losowo, na zasadzie tzw. seed'a. Oczywiście wszystko w granicach grywalności.

Odznaczało by się to całkowią losowością terenu w danej bitwie. Można by to nazwać trybem "random terrain" lub coś takiego.

Wtedy schemat grania, tzn. wypracowane taktyki na daną mapę były by nieprzydatne i taktykę tworzyło by się w trakcie bitwy.

Kolejny pomysł: czy może coś takiego by się udało zrealizować:

Tryb deathmatch... ale na różnych tierach, a nie tylko na 10 jak do tej pory, aby również gracze mniej doświadczeni, o mniejszych umiejętnościach którzy nie mają 10-tek pograli sobie.

Aby odrodzenia były by w zasadzie niekończące się, a limit czasu bitwy ustawiony np. na 10/20/40 minut.

O ile ten pierwszy pomysł byłby baaaardzo trudny w realizacji, to myślę, że ten drugi jest całkiem do realizacji.

grdyka #7 Posted 19 November 2015 - 06:05 PM

Captain

• Player
  • 47662 battles
  • 2,434

Polscy współpracownicy WG zreflektowali się po czasie i dali możliwość prowadzenia dyskusji pod tym materiałem. Lepiej późno niż wcale.

Najpierw o błędach i bugach. Przepiszę swój post z innego wątku:

1. Kolejny nieudany tryb: Rozwałka (za bitwę można stracić nawet 100 000 srebrników);

2. Rozwalona opcja "statystyk" pojazdu gdy chcemy je sprawdzić z pozycji garażu albo drzewka technologicznego;

3. W niektórych bitwach nie podświetla celów (brak czerwonej ramki na obrysie wrogiego pojazdu);

4. Nie zawsze pojawia się komunikat, że się oberwało;

5. Coraz dziwniejszy RNG (ogromny rozrzut pocisków, nawet przy maksymalnie skupionym celowniku - umiejętność celowania ma coraz mniejsze znaczenie w tej grze);

6. Zwiększony obszar "weak pointów" albo słabsze pancerze kolejnych pojazdów (nie zawsze musisz celować w weakpointy by przebić mocno opancerzonego przeciwnika).

NIE UŻYWAM ŻADNYCH MODÓW.

A teraz o polskim drzewku. Rozmawiamy o tym w wątku

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/152268-polskie-drzewko-zbior-informacji/

tam też kilka osób skomentowało wypowiedź Falathiego. Tylko kilka, bo zainteresowanie tą grą maleje w dość szybkim tempie. Chyba żaden wcześniejszy patch nie został skwitowany tak marną aktywnością na forum. Zanika też aktywność na oficjalnych czatach w grze, w tym na oficjalnym polskim.

Wygibasy Falathiego i jego dziwaczna argumentacja, kompletnie sprzeczna z praktyką WG w temacie tworzenia precedensów, nikogo już ani specjalnie nie dziwią, ani specjalnie nie interesują. Falathi już na pierwszym zakręcie mija się z prawdą, twierdząc, że dla polskiego drzewka brakuje tieru choćby VII. Wszyscy wiemy, że Polska po wojnie modernizowała T-34/85 tworząc modele M1 i M2. Ten drugi bardziej by się nadawał na tier VII polskiego drzewka niż chińskie klony T-34 na kolejne tiery drzewka chińskiego.

To tyle w temacie precedensów, a na wypowiedzi Falathiego najlepiej spuścić zasłonę milczenia. To nie jego wina, że każą mu powtarzać te wszystkie bzdury. 

Wiemy jedno: gdyby Białorusini chcieli wprowadzić polskie drzewko, to by je wprowadzili i przyszło by im to z o wiele większą łatwością niż stworzenie drzewka chińskiego czy stworzenie japońskiej gałęzi czołgów ciężkich. Skoro mogli dodać do nacji japońskiej niemieckiego Tygrysa, którym nigdy żaden Japończyk nie jeździł, to naprawdę wszystko mogą.

Warto dodać, że Białorusini, prowadząc taką politykę, sami sobie szkodą,, choć z powodu swojej głupoty nie zdają sobie z tego sprawy. Polacy byli najliczniejszą nacją na serwerze europejskim. Minimum dobrej woli wobec tej społeczności było psim obowiązkiem ludzi z Mińska. Zwyciężyła jednak ewidentna niechęć niektórych szefów WG do Polaków, kilkukrotnie zresztą zamanifestowana publicznie.

Edited by grdyka, 19 November 2015 - 06:05 PM.

Digital_Phantom #8 Posted 19 November 2015 - 07:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24104 battles
  • 59
  • [AAH] AAH
Polskie drzewko było zapowiedziane i to żaden problem je skonstruować . Polacy używali brytyjskiego sprzętu w czasie WW2, rosyjskiego po WW2 i francuskiego przed WW2. poza tym mieli tez kilka czołgów po modernizacji i własnej myśli technicznej. Nie ma problemu ze zrobieniem tego drzewka, jest problem z chęcią zrobienia polskiego drzewka czołgów i tyle. Poza tym gra z każdym nowym patchem pada na pysk. To już nie jest ani śmieszne ani tragiczne. Grałem tylko w WoT nie dopuszczając konkurencji. Teraz gram u konkurencji będąc całkowicie zdegustowany kierunkiem obranym przez WG. No i może tak lepiej.

Jajcekpol #9 Posted 19 November 2015 - 08:15 PM

Private

• Player
  • 7378 battles
  • 2

View PostArchphantom, on 19 November 2015 - 06:40 PM, said:

Polskie drzewko było zapowiedziane i to żaden problem je skonstruować . Polacy używali brytyjskiego sprzętu w czasie WW2, rosyjskiego po WW2 i francuskiego przed WW2. poza tym mieli tez kilka czołgów po modernizacji i własnej myśli technicznej. Nie ma problemu ze zrobieniem tego drzewka, jest problem z chęcią zrobienia polskiego drzewka czołgów i tyle. Poza tym gra z każdym nowym patchem pada na pysk. To już nie jest ani śmieszne ani tragiczne. Grałem tylko w WoT nie dopuszczając konkurencji. Teraz gram u konkurencji będąc całkowicie zdegustowany kierunkiem obranym przez WG. No i może tak lepiej.

View Postsmolak12, on 19 November 2015 - 02:12 PM, said:

Mam pytanie co wy zrobiliście z T18 to buł dobry czołg niszczyciel a teraz to jakaś gówniana arta. Dlaczego?

View Postsmolak12, on 19 November 2015 - 02:12 PM, said:

To co te głupki zrobiły z T18 to jest przegięcie. Albo T 18 był niszczycielem albo artą... Powinni się debile zdecydować. Ale o czym tu mówić ... To jest banda idiotów co nie wie jak już spierd.. tą grę...

Jajcekpol #10 Posted 19 November 2015 - 08:20 PM

Private

• Player
  • 7378 battles
  • 2
to był mój 1 post a więc sorki za tą górkę

chuck29 #11 Posted 19 November 2015 - 08:58 PM

Private

• Player
  • 55574 battles
  • 7
Czy tylko ja widzę jakiś błąd, czy nowy tryb jest nastawiony wyłącznie na straty finansowe? Już pod sam koniec bitwy zmieniłem pojazd na E50M, nie otrzymałem  żadnego trafienia, nawet w gąsienicę i co widzę? 16k srebra za naprawę... Chyba, ze po prostu czegoś nie wiem o tym trybie, wtedy przepraszam
za pochopne wnioski :amazed:

Attached Files

• Attached File   shot_140.jpg   245.91K

Edited by chuck29, 19 November 2015 - 09:00 PM.

anonym_dPRdlyoKTh3G #12 Posted 20 November 2015 - 03:13 PM

Corporal

• Player
  • 0 battles
  • 195
Pięknie?!..GRATULACJE!!!!!.  dla LOLSUPPORTU,  za zajebiste promocje i rozwój gry..DDDD...na tę godzinę 70k online na 2 serwerach EU....toż to REKORD popularności...tak krótko...CHWDP dla deweloperów i całej psiarni tego JUŻ G...totalnego...[edited]już wiem czego mi brakowało w tym czymś,,zwykłego cwirkania wróbli przed bitwą i kwiatków na łąkach....może jeszcze jakieś dema z przemówieniami stalina hitlera etc.....głupie lole..

Radek_Z #13 Posted 20 November 2015 - 03:57 PM

Sergeant

• Player
  • 51685 battles
  • 287

View Postlisu_hunter, on 19 November 2015 - 05:40 PM, said:

Witam, mam pytanie do WG.

Czy udało by się coś takiego zorganizować w grze, aby mapy były losowe?
To znaczy, aby elementy krajobrazu na mapie były generowane losowo z jakiegoś tam zbioru dostępnych (np zabudowań), powierzchnia terenu była generowana losowo, na zasadzie tzw. seed'a. Oczywiście wszystko w granicach grywalności.

Odznaczało by się to całkowią losowością terenu w danej bitwie. Można by to nazwać trybem "random terrain" lub coś takiego.

Wtedy schemat grania, tzn. wypracowane taktyki na daną mapę były by nieprzydatne i taktykę tworzyło by się w trakcie bitwy.

Kolejny pomysł: czy może coś takiego by się udało zrealizować:

Tryb deathmatch... ale na różnych tierach, a nie tylko na 10 jak do tej pory, aby również gracze mniej doświadczeni, o mniejszych umiejętnościach którzy nie mają 10-tek pograli sobie.

Aby odrodzenia były by w zasadzie niekończące się, a limit czasu bitwy ustawiony np. na 10/20/40 minut.

O ile ten pierwszy pomysł byłby baaaardzo trudny w realizacji, to myślę, że ten drugi jest całkiem do realizacji.

Cześć. Bardzo podobają mi się Twoje pomysły. Sam już dawno temu myślałem o tym, że takie zróżnicownie na mapach WoTa dałoby znacznie więcej zabawy z gry, a także skłaniałoby do myślenia. Znacznie więcej strategii, pomysłów, zamiast bandy czołgów wciąż w tych samych punktach. Jednak to mogłoby sprawiać "trudności" ogromnej liczbie graczy, którzy potrafią zawsze grać tylko w jeden sposób. Z trybem DM też dobry pomysł, tym bardziej dlatego, że teraz można spotkać tam słabych graczy, którzy nigdy nie prowadzili czołgu 10 poziomu, ale WG pozwala im na jego "wypożyczanie". To rujnuje ten tryb. Pogadaliśmy sobie, te pomysły pewnie nigdy nie będą zrealizowane.;)

Freefloyd #14 Posted 20 November 2015 - 04:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1022 battles
  • 525

View Postchuck29, on 19 November 2015 - 07:58 PM, said:

Czy tylko ja widzę jakiś błąd, czy nowy tryb jest nastawiony wyłącznie na straty finansowe? Już pod sam koniec bitwy zmieniłem pojazd na E50M, nie otrzymałem  żadnego trafienia, nawet w gąsienicę i co widzę? 16k srebra za naprawę... Chyba, ze po prostu czegoś nie wiem o tym trybie, wtedy przepraszam

Nawet jeśli wygrasz i będziesz miał dobre wyniki wyjdziesz na minus

kokaon102 #15 Posted 20 November 2015 - 04:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9624 battles
  • 1,119

View Postchuck29, on 19 November 2015 - 07:58 PM, said:

Attached Thumbnails

• shot_140.jpg
  •  

Coś chyba oszukujesz? A nie utopiłeś się przypadkiem albo  nie spadłeś ze skały? Jest jak byk czas zniszczenia 4:19 :]

edit: a sorrki to ten nowy tryb? hmm to się o nim nie wypowiem bo nie grałem :]

Edited by kokaon102, 20 November 2015 - 04:38 PM.

oloros #16 Posted 20 November 2015 - 04:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 69721 battles
  • 71
  • [-XII-] -XII-

next zasrana bolszewicka,jebana wersja obliczona na wykradanie kasy ,pierdolone ruskie scierwa

chuck29 #17 Posted 20 November 2015 - 05:45 PM

Private

• Player
  • 55574 battles
  • 7

View Postkokaon102, on 20 November 2015 - 03:36 PM, said:

Coś chyba oszukujesz? A nie utopiłeś się przypadkiem albo  nie spadłeś ze skały? Jest jak byk czas zniszczenia 4:19 :]

edit: a sorrki to ten nowy tryb? hmm to się o nim nie wypowiem bo nie grałem :]

Nie zdążyłem otrzymać choćby jednego strzału na tym czołgu, bo drużyna przeciwna szybciej zdobyła wymagane punkty. W sumie za naprawę "trzech" pojazdów zapłaciłem przeszło 49k, z czego jednego nie miałem nawet okazji spłacić.

oloros #18 Posted 20 November 2015 - 09:31 PM

Lance-corporal

• Player
  • 69721 battles
  • 71
  • [-XII-] -XII-
a gdzie mój post bolszewickie sługusy?

Bad_Mad_Rad #19 Posted 22 November 2015 - 05:53 PM

Private

• Player
  • 1163 battles
  • 4

mnie nagle po aktualizacji zastanowił całkiem inny czołg

Pz. Kpfw. 38 (t) n.A. //  Czołg lekki Poziom IV  a dokładniej jego nowe parametry pancerza

Było:

Pancerz Kadłub: 50mm/25mm/10mm;

Wieża: 50mm/30mm/22mm

a aktualnie patrze na specyfikacje w grze i widze:

Pancerz Kadłub: 30/25/20 i wieża odpowiednio 30/20/20

zniknęło 20 mm ??? CHOLERNIE MIŁO

Pozz

Nr1skills #20 Posted 22 November 2015 - 06:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24220 battles
  • 79