Jump to content

Czwarta Kampania: Etap 2

• Please log in to reply
38 replies to this topic

Community #1 Posted 27 November 2015 - 05:50 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 38,718
Projekt „Czarne Złoto”: Lwia grzywa.

Pełen tekst wiadomości

Shaddock #2 Posted 27 November 2015 - 05:59 PM

Corporal

• Player
  • 36703 battles
  • 114
To czekamy aż Bondyros objaśni co i jak ;)

Ataman_ #3 Posted 28 November 2015 - 01:44 PM

Brigadier

• Player
  • 70725 battles
  • 4,573
  • [1BRWP] 1BRWP

View PostShaddock, on 27 November 2015 - 04:59 PM, said:

szkoda, że z tak zaangażowanych graczy nie robią CC.

bondyros #4 Posted 28 November 2015 - 03:33 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24054 battles
  • 3,380

*
POPULAR

View PostShaddock, on 27 November 2015 - 05:59 PM, said:

Co tutaj dużo objaśniać.

• Dalszy ciąg 'grabieży' wpływów z kas topowych klanów. Klany które jeszcze (na VI tierach) się nie 'wypstrykały' zrobią to w pierwszych dwóch dniach VIII, a później 6 i 7 dnia (chyba że przyśpieszą 'przełożenie' tych enklaw na 'po 4 dniu walk' - to wtedy odpowiednio 5 i 6 dnia). Nie zdziwię jak 1 dnia na licytacje na enklawach (zwłaszcza złożonych z 3 prowincji) klany będą rzucać po 6'000 - 10'000 pkt wpływów.
  • Zlikwidowanie połowy prowincji (i także połowy lądówek) spowoduje, że lądowiska będą wręcz przepełnione --- obecnie na VI są lądówki, które bywają zapełnione (64 zgłoszeń), ale jest to raptem parę sztuk dziennie ... na VIII będzie to norma, a trafienie na drabinkę z liczbą zgłoszeń nie wyższą niż 16 będzie graniczyło z cudem (no chyba że właścicielem będą FAME, KAZNA, 3xR, itd. .... chociaż i to nie musi być wyznacznik)
  • Nie ma informacji, czy bonus za konwój jest jednorazowy, czy też nie. Nie ma informacji ile tych konwojów będzie na mapie sobie jeździło. (ale wiemy, że 'po przejęciu go' nie znika, więc ich drogi mogą nie być takie krótkie).
  • Jako, że prowincja na którą ma trafić konwój będzie 'lądówką', to oznacza, że 'zwykłych lądówek' będzie jeszcze mniej (patrz 'słabsze klany' i ich bicie punktów do rankingu indywidualnego).
  • Tak jak się domyślałem, WG w tej kampanii nie będzie dopisywała punktów sławy za misje do rankingu graczy (na żadnym etapie), z powodu licencji dla topowych klanów (topowe klany już nie muszą się martwić, aby każdy ich klanowicz wskoczył do top 11'000, więc nie ma sensu robić idiotycznych mnożników na VIII i X).
  • Liczba golda, którą (potencjalnie) jakiś klan będzie mógł 'uciułać' zostaje zredukowana (zwiększenie stawki z 408 na 480 nie rekompensuje faktu, że prowincji jest dwa razy mniej).
  • Klany, które nie walczą o top 50 będą miały POWAŻNY problem aby uciułać punkty dla graczy (patrz ilość map i fakt, że będące na mapie topowe klany będą sobie rzucać na prowincje).
  • Liczba zgłoszeń do inwazji:5 ------ szykować się na finały drabinek pierwszego dnia (ostatni prime time) o 01:00.

• Na plus z pewnością kwestia 'przejrzystości' rankingu. Punkty uciułane z misji = punkty których nikt Ci nie odbierze = nie będzie takich 'roszad' w rankingu top 100.
  • Będzie o wiele więcej bitew (patrz zapewnienie 15 bitew klanowiczom w klanach liczących na top 50 rankingu).
  • Spodziewam się mniejszej liczby punktów zdobytych (ranking klanowy) przez topowe klany (powiedzmy top 75) niż to będzie miało miejsce na koniec VI.

To tak w mocnym skrócie.

Dobra rada dla klanów, które chcą wciągnąć graczy do rankingu indywidualnego: 'ciśnijcie' na VI, macie jeszcze 3 dni walk ... na VIII o wiele trudniej będzie wam o bitwy x5.

I jeszcze: Na chwilę obecną szacuję, że 'bezpieczna' minimalna wartość pkt gracza, która wystarczy na czołg = 4'600 pkt.

Edited by bondyros, 28 November 2015 - 03:39 PM.

1gustlik #5 Posted 30 November 2015 - 08:33 AM

Private

• Player
  • 52543 battles
  • 6
  • [N_S_E] N_S_E
Kolejny słaby event w wydaniu WG.
Zasady zmieniają się jak w kalejdoskopie, no ale wiadomo w mętnej wodzie łowi się najlepiej. Zanim większość ogarnie o co chodzi to już po wszystkim.
Gdyby te zasady były publikowane znacznie wcześniej niż teraz ma to miejsce, to pewnie część klanów zrobiłoby sobie urlop od WOTa.
W tych zasadach słabsze klany będą tylko tłem, bez żadnych szans na powodzenie.
Szkoda , że zażynają tak tę grę bezsensownymi eventami.

bondyros #6 Posted 30 November 2015 - 09:50 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24054 battles
  • 3,380

View Post1gustlik, on 30 November 2015 - 08:33 AM, said:

W tych zasadach słabsze klany będą tylko tłem, bez żadnych szans na powodzenie.

O jakim 'powodzeniu' mówisz tutaj? O doczłapanie się do top 50 rankingu klanowego?

Skoro klan jest 'słabszy' to czemu ma być realną konkurencją dla 'silnych klanów' do zajęcia miejsca w top 50?

To naturalne, że słaby klan (o ile 'czegoś' nie wykombinuje) nie ma szans na top 50 i chyba nie jest w tym nic dziwnego.

Jeżeli pisząc o 'powodzeniu', masz na myśli - zapewnienie swoim klanowiczom czołgów, to nie możesz się bardziej mylić.

Otóż w tej kampanii (w przeciwieństwie do III kampanii, czy też Armagedoona) graczowi ze słabszego klanu o wiele łatwiej będzie umiejscowić się wysoko w rankingu, wystarczająco wysoko, aby otrzymać czołg.

No, ale jeżeli klan Wasz przez 5 kolejnych dni nie był w stanie wylądować na mapie, to czego Ty się spodziewasz? Specjalnego CW dla tych co nie mogą wylądować?

Zasady zmieniają się jak w kalejdoskopie, no ale wiadomo w mętnej wodzie łowi się najlepiej. Zanim większość ogarnie o co chodzi to już po wszystkim.

W każdej kampanii, kolejne 'etapy' miały inne misje - w pewnym sensie, 'różnorodność' jest wskazana. Oczywiście, ja także ubolewam nad tym, że reguły poszczególnych etapów są publikowane na dzień/dwa (chociaż teraz zaskakująco szybko, bo aż na 4 dni przed VIII mieliśmy reguły).

Z drugiej jednak strony, gdyby umieścili reguły wszystkich trzech etapów 'za jednym razem' to:

1. 80% ludzi by 'nie ogarniała' co jest do czego,
  2. 75% ludzi przytłoczyłby ogrom tekstu, w efekcie nie czytając tego w ogóle (jakby teraz czytali - co nie chłopaki).

Szkoda , że zażynają tak tę grę bezsensownymi eventami.

Skoro tak uważasz, to nie graj - Twoi klanowicze raczej się nie zmartwią z tegoż powodu - widać, że 'wartościowe' bitwy gra jeden skład (konkretniej 8 osób) ... a że tych 'wartościowych' bitew mieliście raptem 3, to już inna sprawa.

Dobrze, że nie wszyscy się Ciebie posłuchają i może dzięki skutecznej walce na mapie będą mogli w parę dni zapewnić sobie czołg 'z rankingu indywidualnego', jak to uczyniło już chociażby 6 graczy z klanu [-L1S-]. <---- czyli 6 graczy w ciągu 7 dni kampanii (czyli 28% całego czasu, jaki rozgrywa się kampania) zapewnili już sobie nagrodę w postaci czołgów.

Tak więc, spójrz krytycznie najpierw na SWÓJ klan, a dopiero później próbuj szukać winny po stronie WG.

Edited by bondyros, 30 November 2015 - 10:27 AM.

Ataman_ #7 Posted 30 November 2015 - 10:48 AM

Brigadier

• Player
  • 70725 battles
  • 4,573
  • [1BRWP] 1BRWP

@bondyros mam takie pytanie, tak z ciekawości jak szacowałeś minimalny próg na zdobycie czołgu ( jakie przyrosty punktów na VIII i X)? dla indywidualnego rankingu.

4.600pkt to wydaje mi się trochę mało. 

rzezniczak #8 Posted 30 November 2015 - 11:49 AM

Corporal

• Player
  • 32576 battles
  • 182

(...)W tych zasadach słabsze klany będą tylko tłem, bez żadnych szans na powodzenie.(...)

No jak są słabsze to chyba oczywiste prawda? Ranking indywidualny umożliwia aktywnym graczom mimo wszystko zdobyć czołg. Wg mnie to chyba układ jest całkiem fair.

EDIT: dolaczam sie do pytania Atamana w sprawie Twojego szacowania bo jestem ciekaw ;)

Edited by rzezniczak, 30 November 2015 - 12:01 PM.

Alkhadias #9 Posted 30 November 2015 - 12:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24954 battles
  • 354
  • [MESQ] MESQ

Block Quote

Klany, które nie walczą o top 50 będą miały POWAŻNY problem aby uciułać punkty dla graczy (patrz ilość map i fakt, że będące na mapie topowe klany będą sobie rzucać na prowincje).

No to słabo, po ostatnich 2 słabszych dniach prawie wypadłem z 6 tysięcy. Co dopiero jak 8 wejdą :ohmy:

Edited by Alkhadias, 30 November 2015 - 12:14 PM.

MeatGun #10 Posted 30 November 2015 - 12:35 PM

Captain

• Player
  • 89437 battles
  • 2,069
  • [-SJD-] -SJD-

Ile będzie tych enklaw i konwojów ?

Ile punktów za zdobycie zwyczajnej prowincji ??

:B

bondyros #11 Posted 30 November 2015 - 12:40 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24054 battles
  • 3,380

View PostAtaman_, on 30 November 2015 - 10:48 AM, said:

@bondyros mam takie pytanie, tak z ciekawości jak szacowałeś minimalny próg na zdobycie czołgu ( jakie przyrosty punktów na VIII i X)? dla indywidualnego rankingu.

4.600pkt to wydaje mi się trochę mało. 

1. Przyjąłem, ze na X tierze także misje nie będą wliczane do rankingu indywidualnego gracza (jak to ma miejsce na Vi i VIII ... zresztą wliczanie tych punktów nie ma znaczenia w przypadku topowych klanów, wiec WG raczej 'pójdzie na rękę' graczom z klanów z poza top 100).
  2. Należy zauważyć, że liczba punktów walki, które są wliczane do rankingu indywidualnego, jest mniej więcej taka sama na każdym etapie.
  3. Mniej więcej - ale to właśnie na VI przelicznik jest najlepszy ... na VIII wychodzi o 2% mniej, a na X tierach o 6,6(6)% mniej. <--- na VIII będzie to niezauważalne (różnica 7 pkt, przy bitwie za 350pkt to niewiele). Na X tierach w sumie także można będzie 'łapką' machnąć na te 23pkt różnicy.
  4. Należy mieć na uwadze, że (w przeciwieństwie do VI tierów) większość klanów na X tierach będzie miała ranking ELO poniżej 1'200 (baaa ... większość będzie miała poniżej 1'001), więc multiplikator 1.0 bądź 1.1 będzie na porządku dziennym

5. W efekcie - przyjęcie, że na VIII i X o taką samą wartość będzie rosło, jest moim zdaniem akceptowalne .
  6. A później to już z górki --- zakładam, ze topowe klany wyciągnął pełną liczbę licencji (po 100 każdy --- nierealne), jak również w każdym z nim będzie po 10 graczy 'podciąganych' (mają 15 bitew, ale są niziutko w rankingu).
  7. W tym momencie pula czołgów do rozdania z rankingu kończy się na pozycji 10'500.
  8. Aby 'pociąganie graczy' nie było zaskoczeniem .... sprawdzam punktację dla 10'000.

I na dzień dzisiejszy mamy 4'635 pkt.

PS. Pamiętajmy, ze sama kampania trwa 25 dni ( 8 + 8 + 10 - 1 ... dzień na wprowadzenie jakiejś aktualizacji w trakcie ostatniego etapu).

View PostMeatGun, on 30 November 2015 - 12:35 PM, said:

Ile punktów za zdobycie zwyczajnej prowincji ??

Nie ma żadnych bonusów za zdobycie bądź utrzymanie 'zwykłych' prowincji, poza oczywiście punktami walki.

Edited by bondyros, 30 November 2015 - 12:53 PM.

Kuba9m #12 Posted 30 November 2015 - 01:03 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26140 battles
  • 1,205
  • [PSQD] PSQD

Trzeba też pamiętać , że najwięcej bitew można generować na 6t , im wyższy będzie tier tym mniej "składów" co też rodzi mniejsze generowanie bitew by nie otrzymać w razie faila karniaka.

Na poprzedniej kampanii liczba pkt fame zdobyta na 6t była wystarczająca na 907-kę , teraz mam ~7k i sądzę,że też wystarczy by nie spaść poniżej 6k miejsca ale licząc ile licencji może przepadać to pewnie gracze na 7-8k też będą się łapać spokojnie

bondyros #13 Posted 30 November 2015 - 01:31 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24054 battles
  • 3,380

View PostKuba9m, on 30 November 2015 - 01:03 PM, said:

Trzeba też pamiętać , że najwięcej bitew można generować na 6t , im wyższy będzie tier tym mniej "składów" co też rodzi mniejsze generowanie bitew by nie otrzymać w razie faila karniaka.

Na poprzedniej kampanii liczba pkt fame zdobyta na 6t była wystarczająca na 907-kę , teraz mam ~7k i sądzę,że też wystarczy by nie spaść poniżej 6k miejsca ale licząc ile licencji może przepadać to pewnie gracze na 7-8k też będą się łapać spokojnie

Akurat nie do końca masz rację --- VI wcale tak łatwo nie było 'generować' bitew dla wszystkich zainteresowanych.

Gdy już klan 'osiadł' na mapie, to miał możliwość rzucania po okolicy - jeżeli 'usiadł' tylko w jednym prime time'ie to de facto ogranicza swoje możliwości 'przerobowe' do 1/3. Dodatkowo - ile prowincji/ataków trzeba było przeprowadzać dziennie, aby każdy chętny mógł zagrać.

Przez te 6 dni (pomijam pierwszy dzień) tak naprawdę tylko raz jeden i tylko o jednej jedynej godzinie zagrała odpowiednia liczba składów,  a tak to przeważnie połowa (jak i nie więcej) ludzi 'marnowała' się czekając w kolejkach do bitew <a ja sam zagrałem tylko 6 bitew, gdzie tak ani razu nie byłem 'niezbędny' > )

Czy na VIII będzie inaczej? Będzie.

Czy będzie o wiele lepiej? Nie ... nie będzie. Na pewno będzie łatwiej 'obstawić' późniejsze bitwy, gdy któremuś z zespołów powinie się noga (przed 21.00) i to tak naprawdę tyle (no chyba że będziemy sobie licytować prowincje).

Pamiętaj --- NIE TRZEBA być w top 6'000, aby dostać czołg z rankingu. W rankingu tym przecież są (i będą) ujęci wszyscy graczy, w tym gracze z top 50 klanów, którzy ten czołg dostaną 'z licencji' i nie będą wliczani przy rozdawania czołgów 'z rankingu'.

Tak jak mówię --- granicą będzie ~10'500 miejsce, ponieważ:

1. Na pewno nie każdy z top 50 klanów wyciągnie pełnych 100 licencji dla każdego ze 100 klanowiczów (przypominam, ze na Safarii top 10 klanów 'wypuściło' ponad 200 licencji z powodu braku pełnego składu w klanie i/lub braku graczy z 5 rozegranymi bitwami).
  2. Ilu (średnio) może być klanowiczów, którzy rozegraja 15 bitew, ale nie wejdą do top 10'500? Ja zakładam, że takich będzie około 500 (czyli średnio 10 na klan) co jest wartością raczej dużą, zwłaszcza że klany z top 50 mimo wszystko sporo wygrywać muszą na mapie, a za każdą taką wygraną jest te ~350pkt

View Postbondyros, on 30 November 2015 - 12:40 PM, said:

I na dzień dzisiejszy mamy 4'635 pkt.

10'000 miejsce ma na chwilę obecną 1'298 pkt, co daje średnio 185.43 pkt dziennie co daje 4'635.75 pkt na koniec kampanii.

Należy pamiętać - jest to wartość SZACOWANA i tak samo jak 'procenciki wróżki zębuszki', tak i moje szacowanie opiera się o pewne założenia i dostępne mi dane ... co przyniesie przyszłość to już czas pokaże.

Podaję ją tylko po to, by gracze mogli sobie 'mniej więcej' nakreślić jak wygląda ich sytuacja w tym evencie i ilu 'wygranych x5' jeszcze potrzebują.

W czasie III kampanii 'szacowaną ilość pkt' zmieniałem niemalże każdego dnia (na forum CHSu), jednak nawet jak się ona 'podnosiła' o ten 300 czy nawet 1'000 pkt (na koniec III kampanii około 93'600 pkt starczało na czołg, moje ostatnie szacowanie mówiło o 'bezpiecznym' czołgu mając 95'000 pkt) to mieli jakiś tam pogląd na swoją sytuację

PS. Nie ukrywam, że teraz także zapewne będzie trzeba podnosić każdego dnia i ostatecznie (przed ostatnim dniem) możliwe że napiszę np.: 'bezpieczną' wartością będzie 5'100 pkt.

Jednak puki co, nic nie ma wystarczająco dużo danych, abym aż tak bezpieczną wartość podawał.

Edited by bondyros, 30 November 2015 - 01:35 PM.

Ataman_ #14 Posted 30 November 2015 - 01:37 PM

Brigadier

• Player
  • 70725 battles
  • 4,573
  • [1BRWP] 1BRWP

Ja w sumie zagrałem 11 bitw do tej pory, co daje 2.131 punktów - 4.612 miejsce, czyli średnio 193pkt. na bitwę.

Myślę, że próg podany przez kolegę jest realny i zbliżony do końcowych wyników.

Edit: na chłopski rozum powinno być wymagane 6393pkt na miejsce 5000.

Edited by Ataman_, 30 November 2015 - 01:41 PM.

rzezniczak #15 Posted 30 November 2015 - 01:37 PM

Corporal

• Player
  • 32576 battles
  • 182
Dzieki wielkie bondyros za rozkminy. Mysle ze duzo sie nie pomyliles.

bondyros #16 Posted 30 November 2015 - 02:03 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24054 battles
  • 3,380

Wyszperałem stary temat na forum: http://forum.worldof...-slawy/#topmost

Co prawda są to rozważania już w końcowym etapie (po opublikowaniu zasad ostatniego etapu, czyli 'wielkie G' i multiplikatory dla najlepszych klanów), jednak okazało się - że ja tam przepowiedziałem dosyć trafnie wartości już na samym początku tegoż ostatniego etapu, czyli:

• jak masz mniej niż 90'000 to zapomnij
  • aby byś spokojnym trza mieć 95'000

ponieważ ostatecznie granicą była wartość 91'075 pkt.

Ainn #17 Posted 30 November 2015 - 02:36 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 48987 battles
  • 737
  • [GHS] GHS

Znamy zasady 2 etapu 4 kampanii.

Czy wprowadzają one dużą zmianę? Moim zdaniem dla niektórych klanów zmiana będzie gigantyczna.

Do tej pory mielismy lacznie 1000 prowincji i max 7 atakow na jedna drabinke w prime time. 
Teraz mamy 500 prowincji i max 5 atakow na jedna drabinke w prime time.

Kluczem jest ilosc prowincji oraz ilosc max atakow. Przez dwukrotne zmniejszenie sie ilosci prowincji sporo klanow ktore do tej pory walczylo na mapie bedzie musialo walczyc na drabinkach bo na mapie nie bedzie dla nich miejsca w rywalizacji z top10 klanow. 

Zmniejszenie z 7 na 5 ilosci atakow to zadne zmniejszenie. Gdyby bylo max 2... ale z 7 na 5, wiekszosc srednich i mocnych klanow i tak nie wystawiala 7 atakow na 1 prime time. 

Efekt tego bedzie taki, ze punktu zdobyte na 6 maja najwieksze znaczenie dla wiekszosci klanow - z wyjatkiem topowych. Samo wejscie na mape rowniez nie bedzie oznaczalo nagle ogromnej ilosci punktow do zdobycia w nastepnym dniu, gdyz na mapie beda znacznie silniejsze klany niz na 6.

Nalezy jeszcze zwrocic na uwage ze w ostatnich dniach kampanii kazdy bedzie promowal ludzi ktorzy jeszcze potrzebuja pkt na czolg, zamiast tych co czolg maja juz pewny. W efekcie gracze w okolicach miejsc 9000-10000 beda zdobywali 2 - 2,5 x wiecej punktow na dzien niz wczesniej (normalne zjawisko w kampanii). 

Ilosc punktow ktore wskazal bondyros jest poprawna. Ja bym jednak bardziej patrzyl na miejsce 9500 (bezpieczniejsza wersja) gdzie wychodzi mi ze trzeba miec kolo 4900 pkt na koniec +- 300 pkt

Kuba9m #18 Posted 30 November 2015 - 03:03 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26140 battles
  • 1,205
  • [PSQD] PSQD

Wiadomo ,że będą dobierani gracze do podbicia liczby bitew , ale to jest broń obusieczna gdyż wtedy "rozmiękczają" się składy i mogą występować fail-e. Jedynym wyjściem wtedy będzie latanie drabinek gdzie można spokojnie zrobić ~5 bitewek w te 2-3 godziny - 1 dnia.

Zresztą sam śledzę jak wygląda sytuacją pkt-owa klanów z 30-50 miejsc i wydaje mi się ,że tam może być spora rotacja bo chyba są w miarę blisko w pkt-ach , zresztą klany z okolic 70-ki też nadal są w zasięgu top50 , więc może być ostra rywalizacja w zakresie 30-70 miejsc po 6t

bondyros #19 Posted 30 November 2015 - 03:23 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24054 battles
  • 3,380

UWAGA !!

Mamy pierwsze zmiany w regulaminie VIII, ciekawe czy stosowną informację otrzymamy tutaj na forum.

Pisarcio #20 Posted 30 November 2015 - 11:29 PM

Corporal

• Player
  • 56747 battles
  • 188
  • [MKU] MKU
Prawdobodobnie i na forum się info pojawi... btw. Pozdrawiam G2G i G2G-2. Życze powodzenia w kampanii :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users