Jump to content

Rudy vs. Cromwell B ?

• Please log in to reply
48 replies to this topic

F0tr #41 Posted 02 March 2016 - 03:11 PM

Private

• Player
  • 58391 battles
  • 46
  • [PRAHA] PRAHA

View PostSchmudla, on 02 March 2016 - 02:51 PM, said:

to je jenom pocit, nebo náhoda nechtěného, kdybych chtěl, tka bys to poznal věř mi :)

a jak dopadlo porovnání dmg / assist ?

wn8 je při porovnání 2 různých tanků úplně k ničemu, je fajn když si dva poměřují pindí staty na stejném tanku ale jinak je naprosto nevypovídající

v čem přesně by měla být u mě chyba ?

ehm ... ta až o 10% lepší akcelerace a rychlejíš točení jsou nic jo ? :)

a uveze víc nábojů

a líp hoří a má (o dost) méně hp na motoru

jinak vysvětlení mizerného wn8 (hint : pro stejné wn8 musíš zajet čísla níže, pokud zajedeš stejnou dmg máš s berlínama o dost horší wn):

WN8 expectations

Vehicle Victory % Kills per battle Spot Def Damage dealt

IS         53.75      1.02                 1.08 0.75     1076

IS-2      56.94      1.19                 1.16 0.79      1228

T-34-85 55.02     1.01                 1.44 0.93       739

Rudy    56.83       1.13                1.58 0.97        849

edit doplněn cromwell  (vlevo berlín, vpravo obyč - najendou jde tabulka vložit normálně ... ááááá;)

WN8 expectations
Victory % 54.95 56.70
Damage dealt 723 832
Kills per battle 1.05 1.22
Spot 2.02 2.26
Def 0.97 1.02

OK, diky ze vynalozene usili. Tvoje analyza tedy potvrzuje, co jsem zjistil prakticky: Pri stejnem WR, maji tyto premiaky horsi WN8, nez jejich standardni ekvivalent.

Ja myslim, ze je to uzitecne zjisteni zvlaste v souvislosti s tim, ze zde hovorime o nejlepsich premiacich aktualne ve hre.

Dobra poznamka k premysleni pred koupi je tez v Najvlinove komentari o potrebe pouzivani premiove munice premiovym tankem.

Mnozi mame tez zkusenosti s nerfem Type-59, Lowe, atd.

Pokud chces Schmudlo odpovedet na tve osobni dotazy, posli mi prosim message, jinak timto zde koncim.

SWAT0013 #42 Posted 02 March 2016 - 03:24 PM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,672
  • [ANV-V] ANV-V

View PostF0tr, on 02 March 2016 - 03:11 PM, said:

OK, diky ze vynalozene usili. Tvoje analyza tedy potvrzuje, co jsem zjistil prakticky: Pri stejnem WR, maji tyto premiaky horsi WN8, nez jejich standardni ekvivalent.

Ja myslim, ze je to uzitecne zjisteni zvlaste v souvislosti s tim, ze zde hovorime o nejlepsich premiacich aktualne ve hre.

Dobra poznamka k premysleni pred koupi je tez v Najvlinove komentari o potrebe pouzivani premiove munice premiovym tankem.

Mnozi mame tez zkusenosti s nerfem Type-59, Lowe, atd.

Pokud chces Schmudlo odpovedet na tve osobni dotazy, posli mi prosim message, jinak timto zde koncim.

Ano, při stejném WR budeš mít o trochu horší WN, ale hlavní jsou damage a killy! Když budeš mít WR u Rudyho 65%, ale uděláš 800 damage a 1kill za bitvu za bitvu, tak to bude daleko horší než třeba 60% WR u T-34-85 s 800 damage a 1 killem za bitvu... WR ti sice o něco WN shazuje (svou roli hraje i spot a obrana základny), ale pokud není rozdíl ve WR fakt extrémní (třeba 15 nebo 20%), tak ty rozdíly nejsou zase tak velké.

Vím, že je to strašně překvapující, ale prakticky všechny T6 tanky musí aspoň sem tam použít gold v T8 bitvě, pokud chceš něco výraznějšího udělat, tak je ta hra prostě nastavená...

Edited by SWAT0013, 02 March 2016 - 03:25 PM.

global_asa_wenca #43 Posted 02 March 2016 - 03:40 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 87005 battles
  • 3,202
  • [MACHR] MACHR

View PostSWAT0013, on 02 March 2016 - 03:24 PM, said:

Ano, při stejném WR budeš mít o trochu horší WN, ale hlavní jsou damage a killy! Když budeš mít WR u Rudyho 65%, ale uděláš 800 damage a 1kill za bitvu za bitvu, tak to bude daleko horší než třeba 60% WR u T-34-85 s 800 damage a 1 killem za bitvu... WR ti sice o něco WN shazuje (svou roli hraje i spot a obrana základny), ale pokud není rozdíl ve WR fakt extrémní (třeba 15 nebo 20%), tak ty rozdíly nejsou zase tak velké.

Ještě bych doplnil, že očekávaný hodnoty nejsou nějaký od pasu střelený čísla, ale vycházejí ze statistik docela velkýho vzorku hráčů s daným tankem. Ergo statisticky je snazší tu dmg a killy nasekat na Rudym než na T-34-85, a proto se při stejným dmg a killech na obou tancích WN8 liší.

SWAT0013 #44 Posted 02 March 2016 - 03:55 PM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,672
  • [ANV-V] ANV-V

View Postglobal_asa_wenca, on 02 March 2016 - 03:40 PM, said:

Ještě bych doplnil, že očekávaný hodnoty nejsou nějaký od pasu střelený čísla, ale vycházejí ze statistik docela velkýho vzorku hráčů s daným tankem. Ergo statisticky je snazší tu dmg a killy nasekat na Rudym než na T-34-85, a proto se při stejným dmg a killech na obou tancích WN8 liší.

To já velmi dobře vím, s Rudym a s IS-2 mám lepší výsledky cca o 25% a s Bromwellem dokonce o 60% (Cromwell byl moje první šestka ) :)

F0tr #45 Posted 02 March 2016 - 05:20 PM

Private

• Player
  • 58391 battles
  • 46
  • [PRAHA] PRAHA

View PostSWAT0013, on 02 March 2016 - 03:55 PM, said:

To já velmi dobře vím, s Rudym a s IS-2 mám lepší výsledky cca o 25% a s Bromwellem dokonce o 60% (Cromwell byl moje první šestka ) :)

Ja chtel zkoncit, vy dva, ale tohle mi tedy neda!

My tady se Schmudlou dokazali, ze jezdit Berlinske premiaky (nejlepsi premiaky ve hre, vse ostatni je horsi) je z hlediska statu mene vyhodne, nez jejich standardni ekvivalenty. Ja uvedl fakta, Schmudla je vysvetlil. Pak jeste Najlvin laskave vysvetlil, proc ma s premiakem lepsi vysledky nez se standardem.

Zaver: Vsichni jsme se shodli, ze pres drobne rozdily v technickych parametrech je mozno tyto tanky povazovat za herne ekvivalentni standardnim ekvivalentum, s parametry WN8 kriteria obtizneji dosazitelnymi. Tj. tyto premiove tanky dosahuji pri stejne kvalite hrace a vybave tanku horsich vysledku nez standardni ekvivalenty na skale WN8. Jinymi slovy, hrac musi s Rudym hrat o 20% lepe, tj. nastrilet o 20% vice, aby mel stejne WN8 jako hrac s T-34-85. To ale neni mozne! Tj. WN8 kohokoliv s Berlinskym premiakem budou na skale WN8 o 20% horsi nez s jeho standardnim ekvivalentem.

A ja to povazoval za uzavrene...

Je fakt prekvapive ted cist ty vase poznamky hned pod tim. Jsou v primem protikladu s uvedenym, bez vysvetleni a bez komentare k datum uvedenym zminovanymi.

Mohli byste si oba prosim precist pozorne napriklad Najlvinovy posledni 2 prispevky v tomto vlakne ?

Prosim pri vasi odpovedi, pokud se k ni rozhodnete, snazte se myslet na cloveka, ktery nema zadny premiovy tank a uvazuje o vyhozeni svych jedinych goldu za nejaky. Pokuste se mu pomoci. Jiny smysl tady ta diskuse nema. Alespon pro mne. Ze jste oba dobri hraci, vsichni vime, tady ale neni forum pro prezentaci statu.

SWAT0013 #46 Posted 02 March 2016 - 06:13 PM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,672
  • [ANV-V] ANV-V

View PostF0tr, on 02 March 2016 - 03:11 PM, said:

...Tvoje analyza tedy potvrzuje, co jsem zjistil prakticky: Pri stejnem WR, maji tyto premiaky horsi WN8, nez jejich standardni ekvivalent....

View PostF0tr, on 02 March 2016 - 05:20 PM, said:

Ja chtel zkoncit, vy dva, ale tohle mi tedy neda!

My tady se Schmudlou dokazali, ze jezdit Berlinske premiaky (nejlepsi premiaky ve hre, vse ostatni je horsi) je z hlediska statu mene vyhodne, nez jejich standardni ekvivalenty. Ja uvedl fakta, Schmudla je vysvetlil. Pak jeste Najlvin laskave vysvetlil, proc ma s premiakem lepsi vysledky nez se standardem.

Zaver: Vsichni jsme se shodli, ze pres drobne rozdily v technickych parametrech je mozno tyto tanky povazovat za herne ekvivalentni standardnim ekvivalentum, s parametry WN8 kriteria obtizneji dosazitelnymi. Tj. tyto premiove tanky dosahuji pri stejne kvalite hrace a vybave tanku horsich vysledku nez standardni ekvivalenty na skale WN8. Jinymi slovy, hrac musi s Rudym hrat o 20% lepe, tj. nastrilet o 20% vice, aby mel stejne WN8 jako hrac s T-34-85. To ale neni mozne! Tj. WN8 kohokoliv s Berlinskym premiakem budou na skale WN8 o 20% horsi nez s jeho standardnim ekvivalentem.

A ja to povazoval za uzavrene...

Je fakt prekvapive ted cist ty vase poznamky hned pod tim. Jsou v primem protikladu s uvedenym, bez vysvetleni a bez komentare k datum uvedenym zminovanymi.

Mohli byste si oba prosim precist pozorne napriklad Najlvinovy posledni 2 prispevky v tomto vlakne ?

Prosim pri vasi odpovedi, pokud se k ni rozhodnete, snazte se myslet na cloveka, ktery nema zadny premiovy tank a uvazuje o vyhozeni svych jedinych goldu za nejaky. Pokuste se mu pomoci. Jiny smysl tady ta diskuse nema. Alespon pro mne. Ze jste oba dobri hraci, vsichni vime, tady ale neni forum pro prezentaci statu.

Mimochodem určitě jsi chtěl skončit a ne zkončit, tohle slovo neexistuje ;)

1) přečti si, na co jsem ti odpovídal - ty jsi se oháněl tím, že WR udělá horší WN, což jsem ti potvrdil, ale rozdíl není tak velký kvůli WR, pokud není rozdíl mezi WR fakt velký, ale kvůli očekávaným damage a killům. Problém je, že je tam tolik proměnných, že se dvě úplně stejné hry odehrát nedají - bylo by pěkné odehrát dvě úplně stejné hry a pak porovnat WN - určitě by se lišilo ve prospěch normálního tanku, o tom se nikdo nehádá. Nicméně vyšší očekávané hodnoty u prémiáků mají své opodstatnění...

2) prémiáky nejsou na zvedání WN ale na vydělávání kreditů/cvičení posádek. Jediné prémiáky, které se dají považovat za zvedače WN jsou ty s omezeným MM, pokud je hráč ovládá.

3) S Berlínským triem se nastřílí daleko snáze (neptej se mě proč), ale prakticky všichni (jak silnější tak slabší;) hráči mají na těchto prémiácích lepší výsledky než na normálních tancích, kvůli tomu jsou i rozdílné očekávané výsledky, ale ty pořád odmítáš pochopit, že rozdílné očekávané hodnoty jsou právě z toho důvodu, že hráči s těmito tanky nastřílí obecně více damage. Kdyby s těmi prémiáky hráči dávali menší poškození, asi by ty očekávané hodnoty byly jiné, nemyslíš? :)

Abys neřekl, dám ti sem i data (wot-life)  - Rudy na EU avg. damage 769, WN 1319, T-34-85 528 dmg a WN 932. Bromwell 762/1350, Cromwell 556/1050 a IS-2 1123/1332, IS 794/976.

4) Pokud si hráč bude pořizovat jeden jediný prémiák, tak jednak pokud ho chce na výdělky, tak je určitě vhodnější T8 (ideálně s omezeným MM), ale jelikož snad nikdo nekupuje prémiáky na zvedání statů, i tyto tanky T6 se dají doporučit s klidným srdcem - máš vlastně tank z technologického stromu, který ti vydělává více peněz, je dostatečně pohyblivý, takže pokud hráči nevadí T6 tanky, s těmito určitě nesáhne vedle. A to, že T6 tanky potřebují občas pomoct vitamínem G proti T8 tankům není žádný tajemství - ano, můžeš střílet striktně jen AP, ale výsledky budou samozřejmě úplně jinde než při i občasném použití goldu.

5) Jak jsem již řekl, pokud hráč chce jeden prémiák, určitě bych mu Bromwella nebo Rudyho doporučil, koneckonců i já sám většinou když potřebuju vydělávat (když nevydělávám v SH ) , tak jezdím v poslední době nejvíc Rudyho, Bromwella, IS-6 a IS-5.

6) Tohle nebyla žádná prezentace statů, jen jednoduché konstatování a potvrzení toho, že se s tímto triem fakt nastřílí lépe než s obyčejnými tanky...

Edited by SWAT0013, 02 March 2016 - 06:14 PM.

Jmeno1 #47 Posted 02 March 2016 - 06:30 PM

General

• Player
  • 47796 battles
  • 9,762
  • [_AF_] _AF_

View PostF0tr, on 02 March 2016 - 01:51 PM, said:

Promin, asi jsem se nevyjadril presne. Moje interpretace toho vyjadreni na WoTWiki je, ze se vsichni clenove posadky expi stejne rychle, NEZAVISLE na tom, kolik jich je.

Necetl jsem uplne celou diskusi, takze se predem omlouvam, pokud jsem neco minul, ale pletes se. Cim mene clenu posadky,tim rychleji ji u full tanku (tudiz i premiaku) ji expis. Posadka 5 clenu, expy za tank jdou do nejslabsiho clena, tedy kazdy tankan dostane ty expy navic 1x za 5 bitev. U posadek 4 clenu je to 1x za 4 bitvy. Je to tedy 20% vs. 25%. Mene clenu posadky expis rychleji.

F0tr #48 Posted 02 March 2016 - 06:51 PM

Private

• Player
  • 58391 battles
  • 46
  • [PRAHA] PRAHA

View PostSWAT0013, on 02 March 2016 - 06:13 PM, said:

3) S Berlínským triem se nastřílí daleko snáze (neptej se mě proč),

Ale tohle prave neni pravda a duvody, proc to tvrdim, jsem uvedl vyse. To, ze mas nejake obecne statistiky, kde je Rudy lepsi nez T-34-85, vypovida pouze o tom, ze Rudyho hraji fialovi hraci a T-34-85 ne.

View PostF0tr, on 02 March 2016 - 02:04 PM, said:

Abych to kvantifikoval, tak rikas, ze pokud mam v posadce 4 vojaky misto peti, expim kazdeho o 5% rychleji (125%), pricemz ztracim 120% expu na chybejicim vojakovi.

View PostJmeno1, on 02 March 2016 - 06:30 PM, said:

Necetl jsem uplne celou diskusi, takze se predem omlouvam, pokud jsem neco minul, ale pletes se. Cim mene clenu posadky,tim rychleji ji u full tanku (tudiz i premiaku) ji expis. Posadka 5 clenu, expy za tank jdou do nejslabsiho clena, tedy kazdy tankan dostane ty expy navic 1x za 5 bitev. U posadek 4 clenu je to 1x za 4 bitvy. Je to tedy 20% vs. 25%. Mene clenu posadky expis rychleji.

Spojeno. Používej MultiQuote nebo Edit. CE 

SWAT0013 #49 Posted 02 March 2016 - 07:18 PM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,672
  • [ANV-V] ANV-V

View PostF0tr, on 02 March 2016 - 06:51 PM, said:

Ale tohle prave neni pravda a duvody, proc to tvrdim, jsem uvedl vyse. To, ze mas nejake obecne statistiky, kde je Rudy lepsi nez T-34-85, vypovida pouze o tom, ze Rudyho hraji fialovi hraci a T-34-85 ne.

To chce odvahu odporovat i statistikám. Jen tak mimochodem uvědom si, jakou blbost říkáš - abys ty statistiky vyrovnal, tak by ti to hráli jen hráči s WN na tom tanku 2500 a 0....

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users