Jump to content

Cykl - Operacja Nostalgia: Relikty Przeszłości | Mapy: Meksyk, Sawanna i Arizona

2012 rok Marzec Operacja Nostalgia Relikty Przeszłości Cykl Sawanna Meksyk Niewprowadzone mapy Otwarty teren Arizona

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Pancerny_Samuraj #1 Posted 13 December 2015 - 02:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 753
  • [BMKW] BMKW

Witam! Postanowiłem stworzyć cykl o zawartości która nigdy nie została wdrożona do gry World Of Tanks.

Każdy zapewne grając w czołgowe batalie Wargamingu rozmyślał czasem o tym co mogłoby zostać jeszcze wprowadzone do rozgrywki aby uczynić ją lepszą. Są jednak tacy którzy do tego problemu podchodzą z innego kąta, rozmyślając o przeszłości. Warto o niej rozmyślać ponieważ to właśnie w niej znajdziemy klucz do owego zagadnienia. Wszystkie projekty odznaczają się pewną cechą - im bardziej są pielęgnowane tym więcej trzeba wprowadzać do nich poprawek i usprawnień. Aby dojść do sukcesu trzeba rewidować swoje pomysły i plany, nie inaczej postępowali twórcy WoT aby wybić się na szczyt.

2012 rok to kamień milowy World Of Tanks, to właśnie wtedy po dwóch latach istnienia gry weszła ona na nowy poziom. Pierwsze koty przeskoczyły za płoty i gdy sytuacja produktu jak i znanej nam białoruskiej firmy stała się stabilna można było przejść do najważniejszej kwestii - dalszego rozwoju. Toteż nie powinien dziwić nas fakt że to właśnie rok 2012 był złotym czasem dla supertesterów. Dopóki WoT walczył o przetrwanie na brutalnym rynku gier wideo mieli oni dosyć puste ręce. Nadszedł jednak czas aby "wystrzelić tą oto rakietę w kosmos" i armia testerów wzięła się do pracy. Ich głównym zadaniem było przetestować cały stos nowych maszyn pancernych, które miały wkrótce stać się częścią gry. Wiele z nich po dzień dzisiejszy rdzewieje w wirtualnej rzeczywistości i czeka, być może na daremno na swoją kolej. O owych reliktach przeszłości na gąsienicach w następnych częściach cyklu. Najsampierw zajmijmy się niewprowadzonymi mapami. Zapraszam zatem do podróży wehikułem czasu! 

Przedstawiam mapy: Sawanna, Meksyk i Arizona.

Stworzone zostały aby stanowić alternatywę dla mapy Step. Chciano w ten sposób pozbyć się nierówności polegającej na przewadze lokacji zindustrializowanych , pełnych korytarzy lub bobslei. Zarówno Sawanna, Meksyk oraz Arizona powinny przykuć naszą uwagę ze względu na wyjątkowo ciekawe lokacje. Bądź co bądź w World Of Tanks brakuje aż tak egzotycznych lokacji jak Ameryka Południowa i Północna lub Afryka. Wywnioskować jednak nie trudno iż zarówno z jednej jak i drugiej lokacji zrezygnowano. Po obu mapach pozostały tylko zdjęcia i jedna minimapa.

Meksyk

Opis:

Brak

Dane:

Rozmiar mapy: 1000 x 1000?

Nazwa pliku: Żadna

Typ mapy: Otwarty

Nazwa folderu: Żadna

Wprowadzenie na supertest: 2011 rok

Pierwsza wzmianka: 25 Październik 2011 rok

Data wprowadzenia: Przyszłość?

Jak widać jest, na co popatrzeć nawet, jeżeli to stara mapa. Niewątpliwe uwagę przykuwają obiekty, których nie ujrzymy nigdzie indziej np. kaktusy, które świetnie ozdabiają cały klimat tej mapy. Pojawia się też kilka nowych modeli skał i kamieni stworzonych specjalnie dla tej mapy, chociaż kilka takich pewnie gdzieś się znajdzie na Stepie. Po raz pierwszy o Meksyku usłyszeć można było 25 października 2011 roku, kiedy to na serwerze amerykańskim pojawił się artykuł mający być jej zwiastunem: https://worldoftanks...eview-mexico/ . Ciekawostką jest fakt umieszczenia informacji o potencjalnej zmianie nazwy mapy bowiem według niektórych źródeł mapa ta posiada jeszcze drugą nazwę: Teksas. Nie jest jednak udokumentowanym aby móc stwierdzić czy rzeczywiście do nadania takiej nazwy doszło, najważniejsza informacja leży gdzie indziej, jest nią opis dany nam przez deweloperów:

Projektanci Wargamingu

Część meksykańskiej pustyni otoczona jest pasmami górskimi, na których nie ma prawie żadnych zabudowań. Teren mapy jest złożony i jednocześnie równinny, pokryty skalistymi wzgórzami. Jest na nim mnóstwo kaktusów i innej pustynnej zieleni, które mogą przykryć pojazd. Wyobraź sobie tylko głębię uczuć projektantów, którzy sprawili, że ta mapa wygląda o wiele ciekawiej i pasjonująco! I wkrótce będziesz miał okazję zobaczyć to na własne oczy!

"Wkrótce" stało się wiecznością...

Sawanna

Opis:

Brak

Dane:

Nazwa pliku: Żadna

Typ mapy: Otwarty

Wprowadzenie na supertest: 2012 rok

Pierwsza wzmianka: 18 luty 2012 rok

Jak widać minimapa istnieje, lecz bez zaznaczonych baz a jakość pozostawia wiele do życzenia Meksyk minimapy nie posiada, ale za to istnieje aż 18 zdjęć tej mapy podczas  gdy Sawanny zaledwie 9.

Teren jest jałowy, ale niech tylko ktoś spojrzy na tą bogatą paletę kolorów oraz krajobraz. Nie jest to tylko pustynia, wymieszanie odcienia niebieskiego z zielonymi barwami flory nadaje jednak ożywienia  tej mapie i muszę napisać, że to chyba najładniejsza mapa, jaką widziałem w tej grze. Naprawdę wyróżnia się nie tylko pod względem terenu, ale i kolorystyki. Co więcej modele chat uważam za lepsze niż na innych mapach i wydaje mi się że one również zostały stworzone od nowa na potrzeby niniejszej mapy. Pozostaje tajemnicą położenie baz aczkolwiek wrogą można zauważyć na dwóch zdjęciach. Na podstawie tego można byłoby zgadywać jej położenie na minimapie, lecz jest to bardzo trudne. Mapa jak wiadomo nie została wprowadzona do gry, jej ówczesne fatalne położenie skomentował producent World of Tanks Michael Zhivets znany szerszemu gronu graczy pod pseudonimem Storm:

Storm

Kiedy była tworzona – w świecie World of Tanks panowała artyleria. Wtedy postanowiliśmy jej nie wprowadzać ze względu na fakt, że nie byłoby gdzie się schować.

A oto słowa twórców promujące tę piękną mapę ze dnia 18 lutego 2012 roku:

Projektanci Wargamingu

Sawanna to mapa przedstawiająca wschodnie obszary Afryki z niezbyt gęstą roślinnością. Odrobina krzaków, trochę trawy i drzew. Nie wygląda na zbyt zaludnioną. Usytuowano na niej wioskę, która idealnie pasuje do otaczającego ją świata przyrody. W oddali widać Kilimandżaro przyprószoną śniegiem. Mapa została pocięta przez koryto rzeki i nieduże wzniesienia.

Sawannę planowano wprowadzić do gry we aktualizacji 0.7.3 .

Arizona

Opis:

Brak

Dane:

Nazwa pliku: Żadna

Typ mapy: Mieszany

Wprowadzenie na supertest: Początek 2012 roku

Pierwsza wzmianka: Październik 2011 rok

Minimapa oraz mnogość zdjęć w liczbie osiemnastu. Wierzyć się nie chce, że tak bogato "udokumentowana" mapa nie została wprowadzona. A jednak to prawda. Taki los spotkał mapę Arizona. Została nie tylko skazana na odrzucenie, ale też na całkowite zapomnienie, nieporównywalne z tym, którym obdarzone zostały inne mapy takie jak chociażby Meksyk i Sawanna. Arizona przedstawia amerykański krajobraz, unikalny ze względu na swoją kolorystykę. Znajdziemy tu czerwonopomarańczowy kanion, szmaragdowo-turkusową rzekę oraz górzysty teren zajmujący znaczną część mapy. Wszystkie te trzy elementy okraszone zostały płaskowyżem w centrum, na którym została ulokowana osada. "Witamy w Arizonie!" ~ Brzmiał napis będący zwiastunem nadchodzącej mapy. Rzeczywistość okazała się jednak inna, pierwsza wzmianka o Arizonie pochodzi ze 15 października 2011 roku kiedy to na rosyjskim portalu pojawił się o niej artykuł: http://wot-news.com/...php?f=3&t=939 . Mapa oficjalnie na supertest weszła jednak kilka miesięcy później, na początku 2012 roku. Ostatecznie z niej zrezygnowano a słuch po niej przepadł po dziś dzień...

Podsumowanie

Mapy te wyglądają lepiej niż niektóre z obecnych jednak nie to zadecydowało o ich losie. Są to lokacje na ogół jałowe, i to było powodem ich odrzucenia. Mapy te miały swój debiut głównie w Marcu 2012 roku wraz z dwiema innymi: Południowym Wybrzeżem oraz Przedmieściem, które swoją drogą z kolei ma ciekawie zbudowaną i zaprojektowaną lokację miejską. Niesamowita otwartość Meksyku i Sawanny była gwoździem do trumny, co sprawiło, że Wargaming zaprzestał dalszego rozwoju owych map. Przy tak minimalnej ilości osłon a tak ogromnym otwartym terenie artyleria byłaby bogiem bitwy. Tajemnicą pozostaje natomiast los Arizony, którą odrzucono bez wyraźnego powodu pogrążając ją w kompletnym zapomnieniu.

Jak każda jednak historia i ta ma drugie dno. Sprawa  obu map (Meksyku i Sawanny) wróciła do świata żywych po wielkim nerfie artylerii w aktualizacji 8.6 jak i pewnym odcinku "Pytań i Odpowiedzi". W ówczesnej sytuacji wielu graczy postawiło sobie jak i samym deweloperom pytanie: "Skoro artyleria została osłabiona to czy nadal otwarty teren stanowi problem?". W jednym z Q & A padła kwestia, iż na wprowadzenie Meksyku jest pewna szansa, podczas gdy na Sawannę nie ma co liczyć. To stanowisko jest intrygujące ponieważ w 2012 roku było przeciwne. Są pewne dowody i poszlaki wskazujące na to, że nad mapą Sawanna chętniej pracowano niż nad mapą Meksyk i jedynym powodem, dlaczego Meksyk został odrzucony to zwykłe lenistwo i fakt, że nikt się nie posunął do odpowiedzialności jak i do faktycznego ruszenia tyłka w sprawie finalizacji mapy a Sawannę porzucono, że względu na przewidywaną dominację artylerii.

Rzeczywistym faktem jest to, że jeżeli jedna z tych dwóch map miałaby w końcu wejść do gry to byłby to raczej Meksyk. Już po samych zdjęciach widać jak pofałdowana wzniesieniami jest ta mapa, przez co w niektórych przypadkach artyleria nie miałaby aż takiego pola rażenia. Stwierdzenie z Sawanną jest trafne, wszakże trochę wyolbrzymione, ostatecznie Step też jest otwartą mapą a artyleria tak okrutna nie jest jakby się zdawało rozumieć z wypowiedzi deweloperów.

Nic więcej do dodania mi nie pozostało, może poza nadzieją iż przyjdzie czas w którym zobaczymy Meksyk, Sawannę oraz Arizonę w grze. Niejednokrotnie rozpływałem się nad pięknem trzech map, lecz jest to wersja SD i to jeszcze z 2011 / 2012 roku. Widok tych map w HD w roku 2018 na pewno zaparł by dech w piersiach u niejednej osoby. To tyle, zachęcam do komentowania i wyrażania własnej opinii na temat tych trzech "wyklętych" map z gry.

Edited by Pancerny_Samuraj, Yesterday, 07:36 PM.

grdyka #2 Posted 18 December 2015 - 06:00 PM

Captain

• Player
  • 40107 battles
  • 2,430

Im więcej map, tym lepiej. Im większa różnorodność, tym lepiej, szczególnie teraz, gdy mapy otwarte są w mniejszości.

Niestety, różnorodność to nie jest wartość dla twórców tej gry. Oni od ponad roku tę grę niszczą właśnie poprzez konsekwentne zabijanie różnorodności. W temacie map wystarczy powiedzieć , że z randomów usunięto ich już 10. Między innymi dlatego, że były różnorodne...

xanthi1 #3 Posted 23 December 2015 - 12:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23718 battles
  • 538
Fajnie te mapki wyglądają, aż szkoda że nie ma ich na randomach :) Problem z otwartością i artami można było rozwiązać wprowadzając do systemu losowania map algorytm który nie losowałby art w ogóle na tych mapach lub losował ograniczoną ilość jedna lub dwie max ;) Zaraz by pewnie powiedzieli że dłużej by się czekało na bitwę, ale 5,10 czy 15 sekund by nikogo nie zbawiło ;) Szkoda, bo mapy idealne do spotowania :D

Thorgerder #4 Posted 13 January 2016 - 11:37 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20846 battles
  • 789
Możesz dodać do tej listy jeszcze Paryż. Mapa gotowa, przetestowana i nie wprowadzona do gry w wiadomo jakich okolicznościach. Polityka WG wobec map jest bardzo dziwna, usuwane są fajne, grywalne i lubiane mapy, bez podawania konkretnych powodów, co najwyżej lakoniczne stwierdzenie, że niektóre czołgi sobie nie radziły, inne są przerabiane ileś tam razy. Ostatnio map usuwa się zbyt dużo, a nowe nie zastępują ich w pełni, gdyż nie wszystkie mapy są dostępne we wszystkich trybach gry. Kiedyś było za dużo map otwartych i półotwartych, społeczność domagała się map miejskich. Wynikiem tego był "wysyp" map miejskich typu Charków czy Stalingrad - krytykowanych przez niektórych. Gdzieś czytałem że miały dojść jeszcze kolejne mapy w tym klimacie: Mińsk, Smoleńsk i Konigsberg, ale prace nad nimi przerwano (?), gdyż teraz map miejskich jest za dużo, więc może Meksyk i Sawanna powrócą. 

Pancerny_Samuraj #5 Posted 03 April 2016 - 11:57 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 753
  • [BMKW] BMKW
Zająłem się interpunkcją i teraz lepiej się czyta. Późno, ale lepiej niż wcale.

Edited by Pancerny_Samuraj, 15 February 2018 - 11:54 AM.

farbabojowa #6 Posted 11 June 2017 - 12:39 PM

Corporal

• Player
  • 17318 battles
  • 100
  • [B-Q] B-Q

Uwaga - odkop

To już wszystko? Myślałem że będzie trochę więcej, ale i tak świetnie się czyta :) ahh, stare, dobre czasy

Pancerny_Samuraj #7 Posted 15 February 2018 - 10:57 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 753
  • [BMKW] BMKW

View Postfarbabojowa, on 11 June 2017 - 12:39 PM, said:

Uwaga - odkop

To już wszystko? Myślałem że będzie trochę więcej, ale i tak świetnie się czyta :) ahh, stare, dobre czasy

Jeszcze nie! Teraz mam czas więc panuję drugą część cyklu (TO jest dopiero odkop). Tym razem omówimy sobie słynną mapę Wielki Mur (Granica Imperium) z serwera azjatyckiego.

EDIT: Wow! Jestem winien Tobie wielkie podziękowania. Dlaczego? Napisałeś że "świetnie się czyta" i aż z ciekawości sam przeczytałem sobie to co napisałem ponad 2 lata temu. Efekt był taki że jestem zszokowany tą 2 letnią różnicą w moim talencie pisarskim. Każdy ma własną opinię, ale jak przeczytałem to teraz to aż dziwię się samemu jak słabej jakości teksty pisałem kiedyś. Jestem typem osoby która dąży do samodoskonalenia się więc nie wytrzymałem i poprawiłem cały komentarz. Prawdopodobnie gdyby nie Twój komentarz to bym tego nie zrobił ponieważ nie odświeżyłbym wątku  w konsekwencji zauważył jak kiepskie było to co nabazgroliłem w 2015 roku.

Wszystkich których przeczytali to dawniej zachęcam do tego żeby zrobili to jeszcze raz ponieważ różnica jest kolosalna. Niebo a ziemia normalnie. Jest ona tak ogromna że postanowiłem zachować sobie starą wersję i ją tu podesłać aby każdy mógł dokonać porównania na własną rękę. Wcześniej nikt tego nie dostrzegał, ale myślę że po tym jak przeczytacie oba artykuły i je porównacie ze sobą to zgodzicie się ze mną że stara wersja jest... nędzna po prostu. Denny był nawet tytuł "Zapomniane rzeczy" - Rzeczy? Serio? Trzeba nadać temu barw! Teraz będzie więc to Cykl - Operacja Nostalgia: Relikty Przeszłości. Oprócz radykalnej zmiany pisma, przemianie uległa również czcionka. Georgią niegdyś pisałem, ale teraz piszę Times New Romanem więc jak nadarza się ku temu okazja to robię korektę. Akurat w przypadku Sawanny i Meksyku dane które dodałem o tych mapach są niezwykle ubogie, ale wdrożyłem to w szkic artykułu o Wielkim Murze który teraz rozbudowuję i mam zamiar wydać w najbliższej przyszłości jako następną część cyklu. Zatem skoro jest to wdrożone tam i odgrywa znaczącą rolę to i dodałem to tu. Dopisałem również nowe tagi aby było ich 10 czyli maksimum. Cóż więc mogę jeszcze dodać? Cały projekt jest wręcz jak nowo narodzony i to głównie na wskutek tego iż ktoś zamieścił komentarz :D.

A jaki morał z tej bajki? Pisanie też trzeba ćwiczyć.

Attached File   Cykl - Operacja Nostalgia - Relikty przeszłości - Mapy Meksyk i Sawanna - stara wersja.docx   3.71MB

Edited by Pancerny_Samuraj, 15 February 2018 - 02:45 PM.

Pancerny_Samuraj #8 Posted Yesterday, 07:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 753
  • [BMKW] BMKW

Witam ponownie! Na wskutek faktu iż mapa "Granica Imperium" dostępna dla chińskiego serwera znajduje się w trakcie przerabiania na jakość HD postanowiłem iż następną część cyklu odłożę do czasu gdy owa konwersja zostanie dokonana. Jednakowoż będąc świadomym tego, że dotychczas napisałem jedynie część I, w dodatku trzy lata temu postanowiłem dziś wyjść na przeciwko oczekiwaniom i drugą część cyklu poświęcić innej mapie, tajemniczej i zapomnianej Arizonie. Po analizie doszedłem jednak do wniosku iż tworzenie oddzielnej części byłoby nieopłacalne ze względu na wyjątkowo mało kontentu do czytania. Postanowiłem wykorzystać więc pokrewieństwo owej mapy ze dwoma znanymi nam już lokacjami, które opisałem. Rozszerzyłem część pierwszą o trzecią mapę poprawiając przy tym grono błędów oraz innych drobnostek. Po dzisiejszej aktualizacji z dumą mogę zaprosić do przeczytania artykułu osoby, które tego jeszcze nie zrobiły albowiem jest on w pełni ukończony. Wątek tak jak sam cykl przepadł w odmętach forum, zapomniany a to ze względu na fakt, że moje wszelkie prośby o jego przypięcie pozostawały bez odpowiedzi. Mam jednak nadzieję, że nie przeszkodzi to potencjalnym zainteresowanym we kroczeniu "po kartach historii". Pozdrawiam!

Edited by Pancerny_Samuraj, Yesterday, 07:50 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users