Jump to content

Jednoduchý modpack od smrqa + pár rad, jak mody upravovat

mod xvm smrq zoom out session stats mapa modpack autoequip

• Please log in to reply
168 replies to this topic

smrq #1 Posted 23 December 2015 - 09:55 AM

Corporal

• Player
  • 22158 battles
  • 129
  • [RNRS] RNRS

Tento modpack obsahuje jen několik málo vylepšení, nejde o nic mimořádného, jednoduchá a skromná vanila. Je podobný modpacku od QuickyBabyho, ale u něj je pár věcí, které mi nevyhovují, proto tvořím tento vlastní balíček.

V druhém příspěvku sepíšu návod, jak jsem všechny funkce v XVM zapnul, pokud bude někomu něco překážet, bude vědět, jak se toho zbavit.

Co modpack obsahuje:

Spoiler

Instalace:

Spoiler

Modpack stahujte zde (verze 1.5.0.4):

https://uloz.to/!UFF...vFv/modpack-rar

(poslední aktualizace 02.06.2019)

Edited by smrq, 02 June 2019 - 07:14 AM.

smrq #2 Posted 23 December 2015 - 09:58 AM

Corporal

• Player
  • 22158 battles
  • 129
  • [RNRS] RNRS

Když jsem se rozhodl do modpacku pustit, narážel jsem na zoufalý nedostatek infa, co a jak nastavit. Různá fora odkazovali a na již neaktuální online editor a i když jsem ho spustil, stejně jsem netušil, co s ním dělat. Jiné rady byli strašně obecné typu: autoequip si nastav v xvm, je to jednoduché. Ale kde?! A jak?! To nenapsal nikdo.
Prolézal jsem proto jiné modpacky a snažil se tam něco najít. neumím ale psát skripty a byla to pro mě španělské vesnice. Vzdal jsem to a šel raději hrát.
Po páru dnech jsem ale zatnul zuby a šel (opět) googlit. Strávil jsem nad tím mnoho hodin, než jsem našel konečně konkrétní radu, JAK a KDE nastavit dvě řady v garáži. Voila, už jsem věděl, jak na to. Pak již stačilo prolézat jiné modpacky a hromada googlení a výsledek je hotov.

Samotné nastavování v XVM je ale prosté, proto jsem se rozhodl sepsat konkrétní postup, jak a co jsem nastavoval já. pokud někomu něco nevyhovuje, může zvesela měnit a přepracovávat.

Tento návod je aktualizován s ohledem na verzi hry 9.21.0.2

1/ Základem všeho je stáhnou XVM ze stránek modxvm.com.  Ten obsahuje strašnou fůru modů a zdaleka ne všechny jsou aktivované.

Co jsem tedy měnil já (POZOR - všechny změny dělejte v Poznámkovém bloku, nepouživejte Wordpad ani Word ani jiný editor!!!)

2/ XVM info o autorovi
v      \res_mods\configs\xvm\default\ 
najdi soubor @xvm.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš
"author": "XVM team"   na   "author": "napiš cokoliv"
"description": "Default settings for XVM"   na   "description": "napiš cokoliv"
"url": "http://www.modxvm.com/"   na   "url": "none nebo cokoliv"
toto asi není nutné, jde spíše o info o modu.

3/ hitlog - odstranění tohoto modu 
najdi soubor battleLabelsTemplates.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš v oddělení „hitlog“ všechna
"enable": true   na   "enable":false
Je tam něco takového mnohokrát!!!
POZOR: je potřeba ještě opět zapnout Hitlog ze hry!!! (od verze 9.16)

a

najdi oddělení „Total hp indicator“ a přepiš

"enabled":false na "enabled":true

a

najdi soubor damagelog.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš
"enabled": true   na   "enabled": false
"disabledDetailStats": true   na   "disabledDetailStats": false
"disabledSummaryStats": true   na   "disabledSummaryStats": false

4/ zoom 16x a 25x a ZOOM OUT
Od aktualizace 9.15 je ve hře zoom 16 a 25, který bohužel XVM ruší. Takto lze zoom opět aktivovat.
najdi soubor camera.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš první
"enabled":  false   na   "enabled":  true
V Arcade mode
"distRange": [2, 25],   na   "distRange": [2, 100], 
"startDist": null,   na   "startDist": 25,
V Postmortem mode
"distRange": [2, 25],   na   "distRange": [2, 100],
"startDist": null,   na   "startDist": 25,
V Strategic mode (arty)
"distRange": [40, 100]   na   "distRange": [40, 200]
Ve Sniper mode
Všechny tři následující závorky takto:
[ 2, 4, 8 ]   na   [ 2, 4, 8, 16, 25 ]

5/ vypnutí modu při capování nepřáteli (ponechání defaultu ze hry)
Tento mód není od aktualizace 9.15 potřebný, byl přidán přímo do hry.
najdi soubor captureBar.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš
"enabled":  true   na   "enabled":  false

6/ jak zapnout dvě řady v garáži?
v   \res_mods\configs\xvm\default\ 
najdi soubor carousel.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš
"rows":  1    na    "rows":  2
je vhodné i změnit velikost oken tanků v hangáru. v tom samém souboru přepsat:
"zoom":  1   na   "zoom":  0.85

POZOR: od 9.16 carousel vypínám, dvě řady jsou již v základní hře. Je potřeba přepsat

7/ jak dát značky (marks) tanků do normálu; tedy ne to, co je v XVM přednastavené?
najdi soubor markers.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a najdi  
// false - use standard client vehicle markers.
    // false - использовать стандартные маркеры клиента.
    "enabled": true,
a přepiš

8/ minimapa - odstranění modu naspotovaných nepřátel a kruhů s dohledovými vzdálenostmi - jsem přesvědčen, že rozšířené funkce minimapy jsou dostačující, není třeba používat tento mód.
najdi soubor minimapCircles.xc a MinimapLines.xc a otevři je v poznámkovém bloku a přepiš
POZOR – je to tam hned několikrát, přepsal jsem všechna true na false (pokud to nebylo v závorce)

a

najdi soubor minimap.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš
a
"circlesEnabled": true
"labelsEnabled": true
"linesEnabled": true
přepsat na false

9/ auto equip 
najdi soubor hangar.xc a otevři ho v poznámkovém bloku a přepiš
"enableEquipAutoReturn": false   na   "enableEquipAutoReturn": true

10/ blokování tanku bez munice
"blockVehicleIfLowAmmo": false   na    "blockVehicleIfLowAmmo": true

11/ použití kreditů místo zlaťáků (na munici)
"defaultBoughtForCredits": false   na   "defaultBoughtForCredits": true

12/ zámek na volné zkušenosti a goldy v garáži 
"enableGoldLocker": false   na   "enableGoldLocker": true
a
"enableFreeXpLocker": false   na   "enableFreeXpLocker": true
POZNÁMKA - toto již nepoužívám.

Následující změny již nejsou součástí XVM. Tyto změny je potřeba udělat jinak, většinou dodáním jiného modu.

13/ session stats yasenkrasen (překlad od rdim)
session stats pak najdete zde: 
http://forum.worldof...rdim-8-3082017/
stahnout verzi V1 a překopírovat obsah složky mods, do složky mods ve hře (případné shodné soubory opět nepřepisovat).

14/ změna žárovky - toto nepoužívám
Chcete-li změnit ikonu šestého smyslu, uložte svůj obrázek takto:
 \res_mods\xvm\res\SixthSense.png

Edited by smrq, 08 January 2018 - 09:37 AM.

doktortom5 #3 Posted 23 December 2015 - 10:47 AM

Captain

• Player
  • 48094 battles
  • 2,468
  • [DLSB] DLSB

pekne :) jen ti poradim nepouzivej poznamkovy blok,ne vzdy ti totiz tve zmeny veme, ale spis Notepad++

obluda100 #4 Posted 23 December 2015 - 01:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25980 battles
  • 324

Dopuručuju dát do spoileru pár screenů ze hry samotné, přeci jenom takhle nikdo neví jak to vypadá, ale podle výpisu modů je tam jen to důležité.

Edit: +1 za screeny, vypadá to dobře

Edited by obluda100, 25 December 2015 - 05:19 PM.

Trnek #5 Posted 25 December 2015 - 02:22 PM

Private

• Player
  • 11898 battles
  • 37

Ahoj, můžeš prosím poradit, proč v modpaku nefungují značky zda byl/nebyl nepřítel nasvícen?

Dík za odpověď.

smrq #6 Posted 25 December 2015 - 10:10 PM

Corporal

• Player
  • 22158 battles
  • 129
  • [RNRS] RNRS

to netuším, mně to funguje. pravděpodobně to bude pozůstatek po nějakém minulém modu.

zkus svou res_mods složku smazat a znovu nahrat odznovu.

smrq #7 Posted 26 December 2015 - 08:55 AM

Corporal

• Player
  • 22158 battles
  • 129
  • [RNRS] RNRS
nahrál jsem revidovanou verzi modu s aktuálnimi XVM - po páru hrách se zdá, že konečně zmizel bug se špatným zobrazováním kouře.

Hakl_cz #8 Posted 26 December 2015 - 09:18 AM

Private

• Player
  • 38160 battles
  • 27

Ano, moc  pěkné-- ale  zaráží mně  že  to  tady  řídící nechá, když  se tady  dali podvodníci a hekři jak  na To dohromady.....

Je to prostě  podvod a není To oficiální.... To že Wot  na  to prdí je  jedna  věc  ale až budou hráči  odcházet...  Tak  Vám ty podvody  zarazí....

a potom budete asi  sami  víte  kde ..... Nobci s modama.....

doktortom5 #9 Posted 26 December 2015 - 10:48 AM

Captain

• Player
  • 48094 battles
  • 2,468
  • [DLSB] DLSB

View PostHakl_cz, on 26 December 2015 - 09:18 AM, said:

Ano, moc  pěkné-- ale  zaráží mně  že  to  tady  řídící nechá, když  se tady  dali podvodníci a hekři jak  na To dohromady.....

Je to prostě  podvod a není To oficiální.... To že Wot  na  to prdí je  jedna  věc  ale až budou hráči  odcházet...  Tak  Vám ty podvody  zarazí....

:facepalm:

Cerb4rus #10 Posted 26 December 2015 - 10:56 AM

Player

• Player
  • 46380 battles
  • 4,236

jsoun hraci, kterym zadny mod nepomuze a to jsou presne ti co na ne nadavaji, kdyz prisli na to ze jim nepomuzou byt unicum

Mangiran #11 Posted 26 December 2015 - 11:36 AM

Private

• Player
  • 7090 battles
  • 2
  • [TS-T] TS-T
..

Já teda nevím, ale díval jste se, z čeho se ten modpack skládá? Nevím, jaké "obrovské" výhody poskytuje... jde spíše o grafické rozhraní, že máte dvě řady v garáži, hodiny, a statistiky... Žádné vychytávky jako v XVM, Aslain's modu, Webium modpacku nebo Quicky Baby modpacku tam nejsou. Neobsahuje žádné označení tanků v bitvě "navíc", žádné weakspoty, dokonce ani damage panel nebo info panel - pouze Hit log. Takže bych zrovna tento minimodpack nenazýval "podvodem", protože v podstatě jediná "výhoda" v bitvě je žárovka, zda byl nepřítel nasvícen. A to je podle mě věc, která výsledek bitvy extremně neovlivní. Stejně jako to, že na mapě mám kroužek s dohledem tanku - pokud není nepřítel v něm, stejně o něm nevím... takže nevím, o co jde...  

XxFuseklexX #12 Posted 26 December 2015 - 11:57 AM

Sergeant

• Player
  • 10211 battles
  • 273

View Postsmrq, on 23 December 2015 - 09:58 AM, said:

Spoiler

Díky, včera jsem si hodinku hrál s nastavením a moc mě to bavilo. Myslím si, že pro hraní Wotka je dostačující mít přehled na mimimapě, kde se pohybují soupeři, dohled s tankem na minimapě. Ostatní fičuri z toho dělají omalovánky. Dokonce mě ani nezajímá win a wn8 - zbytečně mě to stresuje před zahájením hry. Když mám prohrát tak prohraji WG mi to namíchá tak, že to stejně neklapne. Vždy se snažím v rámci možností nastřílet max. DMG.

Žádný podvod při úpravách s modifikacemi to není. Proč by jinak WG nechávalo složku res_mod? A jak platí všude jinde, za vším hledej peníze. Modifikace pomáhá slabším hráčům ve hře je udržet ve hře a pomáhají jim a umožňují výhru. Výhra=možná si koupím prémiový účet nebo prémiový tank = výdělek pro WG.

Edited by ClearEvil, 27 December 2015 - 03:18 PM.
Spoiler. Netřeba citovat vše.

F4nAt1k #13 Posted 26 December 2015 - 05:13 PM

Private

• Player
  • 37037 battles
  • 18
  • [CZTEK] CZTEK
pěkný nenáročný na výkon díky

_L0ne_W0lf_ #14 Posted 26 December 2015 - 11:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30078 battles
  • 96
smrcoune jedine co mi chybi je dosah radia nebo se mi to zda?

smrq #15 Posted 28 December 2015 - 06:57 PM

Corporal

• Player
  • 22158 battles
  • 129
  • [RNRS] RNRS

dosah radia jsem na minimape snad nikdy nemel.ani mi neprijde potrebny.
nevim, jestli to xvm v sobe ma, musel bych to hledat. ale sam bych si to urcite nezapinal.

dekuju za nazor. jak tu jiz nekdo napsal, mody podporuji sami vyvojari, dukazem je slozka res mods.

mas pravdu, ze oznaceni dohledu na minimape a zoom out mi dava vyhodu proti lidem, kteri je nepouzivaji, vsechno ostatni je nevinna vanilka, ktera zadnou vyhodu nedava. a i tyto dve zminene vyhody jsou malickost proti tomu, co nabizeji jine balicky.

jestli mas potrebu bojovat proti modum, mas moji podporu. rad podepisu jakoukoliv petici, podporim komunitni boj proti przneni hry. ale ver, ze muj modpack je nevinna vodni pistolka proti zbranim, ktere nasazuji opravdovi moderi.

pokud chces napsat nekomu, kdo ma skutecne moznost mody odstranit, obrat se na vyvojare. tady jen vyvolavas nikam nevedouci flame.

Spojeno. CE

Edited by smrq, 29 December 2015 - 12:20 PM.

JohnyVacli #16 Posted 30 December 2015 - 11:24 AM

Private

• Player
  • 53826 battles
  • 22
  • [SSCSD] SSCSD
Ahoj, moc pěkný návod, zrovna předevčírem jsem si odstranil balíček od DoktoraToma, ne že by nefungoval, s tím jsem problém neměl nikdy, jen mě začalo štvát, co mi to háže do týmu za hráče, a hned na začátku jsem mohl předpokládat jak bitva dopadne, proto jsem to odstranil a světe div se, hraje se mi lépe. Nicméně jsem si zvykl na dvouřadou garáž a auto equip, takže to pochopitelně postrádám. Čili mám dotaz: Lze nějak docílit toho, abych mohl mít tyto dvě rozšíření, aniž bych měl aktivované xvm rozhraní týmových panelů před bitvou a v bitvě, tudíž abych měl klasické vanilla rozhraní? Jako bez xvm? Pokud ano, tak jak.  Moc mě potěšíte pokud mi tu někdo poradí. Možná to tu někde na fóru je, nehledal jsem to.

XxFuseklexX #17 Posted 30 December 2015 - 11:54 AM

Sergeant

• Player
  • 10211 battles
  • 273

View PostJohnyVacli, on 30 December 2015 - 11:24 AM, said:

Ahoj, moc pěkný návod, zrovna předevčírem jsem si odstranil balíček od DoktoraToma, ne že by nefungoval, s tím jsem problém neměl nikdy, jen mě začalo štvát, co mi to háže do týmu za hráče, a hned na začátku jsem mohl předpokládat jak bitva dopadne, proto jsem to odstranil a světe div se, hraje se mi lépe. Nicméně jsem si zvykl na dvouřadou garáž a auto equip, takže to pochopitelně postrádám. Čili mám dotaz: Lze nějak docílit toho, abych mohl mít tyto dvě rozšíření, aniž bych měl aktivované xvm rozhraní týmových panelů před bitvou a v bitvě, tudíž abych měl klasické vanilla rozhraní? Jako bez xvmmod autoequip 0.9.13? Pokud ano, tak jak.  Moc mě potěšíte pokud mi tu někdo poradí. Možná to tu někde na fóru je, nehledal jsem to.

použij Mr. Google po zadání mod autoequip 0.9.13 ...

JohnyVacli #18 Posted 30 December 2015 - 12:21 PM

Private

• Player
  • 53826 battles
  • 22
  • [SSCSD] SSCSD

View Postzpocena_fusekle, on 30 December 2015 - 11:54 AM, said:

použij Mr. Google po zadání mod autoequip 0.9.13 ...

To mě napadlo taky, ale rád bych se to naučil, kde a co v configu xvm přepsat. Tady některé nastavení Smrq krásně popsal, vyzkoušel jsem si to a funguje to, například možnost uzamknout volné zkušenosti a goldy je taky docela užitečná.  Když se to naučím, pak nebudu závislý na tom, jestli někdo zaktualizuje balíček módů pro nový patch, jen bych si stáhnul nové xvm a přenastavil bych si to sám podle svých potřeb. Takže v závěru bych si rozšířil možnosti nastavení a zobrazení v garáži.

carlos218 #19 Posted 30 December 2015 - 03:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20329 battles
  • 392
  • [0WNED] 0WNED

View PostJohnyVacli, on 30 December 2015 - 12:21 PM, said:

To mě napadlo taky, ale rád bych se to naučil, kde a co v configu xvm přepsat. Tady některé nastavení Smrq krásně popsal, vyzkoušel jsem si to a funguje to, například možnost uzamknout volné zkušenosti a goldy je taky docela užitečná.  Když se to naučím, pak nebudu závislý na tom, jestli někdo zaktualizuje balíček módů pro nový patch, jen bych si stáhnul nové xvm a přenastavil bych si to sám podle svých potřeb. Takže v závěru bych si rozšířil možnosti nastavení a zobrazení v garáži.

Tak si stáhni pouze XVM a pokud ho neaktivujes, tak staty neuvidíš a vše ostatní bude funkční.

smrq #20 Posted 01 January 2016 - 02:28 PM

Corporal

• Player
  • 22158 battles
  • 129
  • [RNRS] RNRS
urcite to jde. az budu mit chvilicku, zkusim to pohledat. ale predpokladam, ze to bude stejne primitivni, jako jine funkce. proste prepsani true na false. jen najit ten spravny radek ve spravnem souboru.

pokud to nekdo zjistite nebo to jiz vite, poradte prosim. usetrite mi cas s hledanim.

me jeste zajima, zda neaktivovane funkce xvm pocitac pri hrani zatezuji nebo ne. protoze pokud ano, budu muset pozjistovat, zda jde to nepouzivane z balicku uplne odstranit.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users