Jump to content

Může mi někdo tohle vysvětlit?

• Please log in to reply
63 replies to this topic

kocour100 #1 Posted 30 December 2015 - 03:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

Může mi někdo vysvětlit čím to je, že mi roste WN8 ale souběžně s tím klesá WIN? Jeden by si totiž mohl myslet, že čím bude lepší hráč, tím více ovlivní hru. Nemusí to ale být tak zcela pravda.

Jsem stále lepší ale přesto více prohrávám. Můžu hrát jako bůh, ale stejně to není nic platné.

Není nic neobvyklého, že v našem týmu jsem nejlepší hráč a mám nastříleno třeba 3x více než druhý za mnou a přesto prohraji.

Přikládám pro ilustraci replay z poslední bitvy (tohle je vítězná bitva, bývá to podobné i při porážce):

http://wotreplays.com/site/2374345#teams

tady sem vyšťáral bitvu kde jsem hrál dobře, přesto prohrál (10 killů a poolovka a přesto to nestačilo na vítězství :facepalm:)

http://wotreplays.com/site/2252839#stats

V jistém bodě jsem dosáhl WN 54% a najednou se to zlomilo a hra mě nechce pustit přes 50% výher. Přesto, že můj výkon roste.

Máte někdo podobnou zkušenost, je to normální?

Edited by kocour100, 30 December 2015 - 04:21 PM.

Arne_CZ #2 Posted 30 December 2015 - 04:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20043 battles
  • 800
  • [R-U-R] R-U-R

Krátka odpověď: nejsi týmový hráč.

Delší vysvětlení: wot se dá hrát na winrate nebo na wn. I když ty dvě věci spolu souvisí, není to úplně spojená nádoba. Ty (snad nevadí tykání ) zkrátka umíš nastřílet damage, ale buď na špatných místech nebo ve špatných okamžicích (na konci hry proti přesile sedmi tanků). Není nic špatného hrát na wn. A když říkám "nejsi týmový hráč", měly by tam být uvozovky, protože pořád na tom budeš líp než zbytek týmu. Na winrate se ale hraje trochu jinak než na dmg. Dobře je to vidět na streamech Quickybabyho (tuším že právě v tom posledním) na twitchi, který tyhle dva styly rozlišuje a říká, kdy co proč dělá. Takže když na Prochorovce ve druhé minutě vjede na cap a po pár výstřelech umře, komentuje to ve stylu "teď jsem nehrál na damage, ale na win, kdybych tam nenajel, protivník by zacapoval. Takhle jsem nasvítil většinu jejich týmu a umožnil našim do nich střílet dostatečně dlouho na to, abychom ve výsledku vyhráli. Někdo tam v tu chvíli prostě musel najet." 

Jinak svojí roli taky hrají svátky, kdy bývá skladba hráčů ještě horší než obvykle, takže se hůř hraje na winrate, zatímco dmg se dá sázet víceméně stejně (ne-li líp).

Edited by Arne_CZ, 30 December 2015 - 04:15 PM.

kocour100 #3 Posted 30 December 2015 - 04:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

Tak je pravda, že poslední dobou už nehraju ani ty čety. Když sem hrával více čety, tak bylo lepší Winrate. To by mohl být ten důvod. Takže zase čety. :trollface:

Bohužel při současné konstelaci publicu je sice hezké že naspotuješ celý tým, ale je to naprd, protože tvoje heavy kempí na bázi. :P Speciálně na prochorovce velice častý jev, kdy heavy zůstanou úplně vzadu a posílají dopředu TD.

Edited by kocour100, 30 December 2015 - 04:24 PM.

levapking #4 Posted 30 December 2015 - 04:21 PM

Major

• Player
  • 5754 battles
  • 2,829
To zní logicky a správně, ale jak je potom možné, že mně roste  ( stagnuje ) oboje stejně, a to jsem vyloženě hráč kemper a na tým a výhru celkem kašlu? Hraju furt jen pro co nejvyšší damage.

Edited by levapking, 30 December 2015 - 04:22 PM.

Mimalu_CZ #5 Posted 30 December 2015 - 04:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 41938 battles
  • 498
Ten starší replay mi bohužel nejde spustit, vždy to spadne. Ono je často dost důležité, kde tu dmg rozdáš. Například byť v tom prvním replayi jsi sice za pár minut rozdal 1000dmg, ale bylo to do trojkových lightů, naopak od vás padly 2 heavy. Sice vám to tentokrát vyšlo a nakonec jste je docela v pohodě porazili, ale ruku na srdce, zrovna na těchto nízkých tierech často platí, že 2x t5 heavy je víc než 8x t3 light. Ono se to těžko posuzuje, jestli hraješ špatně, jestli ti MM fakt tolik nepřeje nebo jen špatné období. Například tvojich posledních 105 bitev s SP I C a 38,1% WR dost statistiky sráží....

kocour100 #6 Posted 30 December 2015 - 04:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

View Postlevapking, on 30 December 2015 - 03:21 PM, said:

To zní logicky a správně, ale jak je potom možné, že mně roste  ( stagnuje ) oboje stejně, a to jsem vyloženě hráč kemper a na tým a výhru celkem kašlu? Hraju furt jen pro co nejvyšší damage.

ty jsi totiž ufon :great:

Stačí jak ti furt musím dávat pluska abych trochu srazil ty nesmyslné mínusy co ti někdo solí za všechno co řekneš. :trollface:

View PostMimalu_CZ, on 30 December 2015 - 03:22 PM, said:

Ten starší replay mi bohužel nejde spustit, vždy to spadne. Ono je často dost důležité, kde tu dmg rozdáš. Například byť v tom prvním replayi jsi sice za pár minut rozdal 1000dmg, ale bylo to do trojkových lightů, naopak od vás padly 2 heavy. Sice vám to tentokrát vyšlo a nakonec jste je docela v pohodě porazili, ale ruku na srdce, zrovna na těchto nízkých tierech často platí, že 2x t5 heavy je víc než 8x t3 light. Ono se to těžko posuzuje, jestli hraješ špatně, jestli ti MM fakt tolik nepřeje nebo jen špatné období. Například tvojich posledních 105 bitev s SP I C a 38,1% WR dost statistiky sráží....

Jo to jsem zkoušel získat toho stuga a nešlo to :teethhappy:, splnění sekundárních podmínek (4000 spot DMG). čistě náhodou mi to dávalo samé městské mapy. Ono to ale bylo už horší i předtím. Každopádně tohle statistikám nepomohlo.

Spojeno. Používej Edit nebo MultiQuote. CE

Edited by ClearEvil, 30 December 2015 - 06:17 PM.

Arne_CZ #7 Posted 30 December 2015 - 04:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20043 battles
  • 800
  • [R-U-R] R-U-R

View Postlevapking, on 30 December 2015 - 04:21 PM, said:

No já zas nejsem nějaký wot, guru, na rozdávání rad jsou tady lepší hráči. A ti nejlepší budou tvrdit, že stačí, když se člověk soustředí na vylepšování damage a winrate se zlepší spolu s ním. A budou mít pravdu - protože od určité hranice WN se dá taková damage za hru nastřílet jen v případě týmového hraní - nebo chcete-li znalosti map a dynamiky vývoje hry ("vím, že tady ten flank padl, musím se stáhnout a najet tam a tam..)

kocour100 #8 Posted 30 December 2015 - 04:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

Ono zase ty možnosti TD jsou díky těmto "skvělým" mapám dost omezené. Bohužel já pořád preferuji více TD.

Jedna věc je lítat s medkem po mapě sem a tam a hasit kde to hoří a druhá věc je umět to dělat s TD, tam je to téměř nemožné.

TD musí svou hru mnohem více přizpůsobit terénu, keříčky kemp placy a podobně. Medko si vystřelí a rychle je pryč. Tohle TD bohužel neumí, od jistého patche, kdy jím nerfli zpátečku. Jakmile tě naspotují v TD, tak většinou než ujedeš tak končíš.

Edited by kocour100, 30 December 2015 - 04:39 PM.

Aries1959 #9 Posted 30 December 2015 - 04:54 PM

Private

• Player
  • 50366 battles
  • 5
Já lámal 50% hranici měsíc...jsem opravdu jen prům.hráč,ale myslím si ,že pořád hraje velkou roli tolik diskutovaný MM.Např. jedu spottera..nasvítím x.cílů,ale střelci neprostřelují,nedávají dmg, atd.viz prokhorovka,top tier 3x IS3 snajprují mezi TD,takhle se to prostě nedá hrát.Narazíš na chlapce který si udělá radost a koupí si IS-3A a má 263 bitev atd.atp.,Nadávám,sakruju,ale stejně se k týhle hře vrátím zase zpátky.Jeden den se daří,říkám si tohle mi starej WG zítra vrátí i s ůroky a druhej den taky,že joKdyž jsem top za mnou horší hráči,než já(to už je co říct)a když jedu s VIII bitvu X tieru tak top tier zase nic moc..ale dost pláče,všem hráčům co mají tuhle hru rádi jako já přeji Štastný Nový rok a hodně vítězných bitev nejenom ve hře:)

Kayi4ek #10 Posted 30 December 2015 - 04:59 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View Postkocour100, on 30 December 2015 - 04:37 PM, said:

Ono zase ty možnosti TD jsou díky těmto "skvělým" mapám dost omezené. Bohužel já pořád preferuji více TD.

Jedna věc je lítat s medkem po mapě sem a tam a hasit kde to hoří a druhá věc je umět to dělat s TD, tam je to téměř nemožné.

TD musí svou hru mnohem více přizpůsobit terénu, keříčky kemp placy a podobně. Medko si vystřelí a rychle je pryč. Tohle TD bohužel neumí, od jistého patche, kdy jím nerfli zpátečku. Jakmile tě naspotují v TD, tak většinou než ujedeš tak končíš.

Problém je v těch TD. Jsou závislé na týmu, pokud to sedíš vzadu. Ty můžeš sice nastřílet hodně, ale už je to ve chvíli, kdy tím bitvu neovlivníš. Je jasné, že když jsi v zadních liniích, jsi jeden z posledních spotnutých, tím pádem máš nejvíce času nastřílet i za stavu např. 5:10. Pro větší winrate bych ti doporučil začít hrát buď čety nebo něco pohyblivějšího. Jak se tak dívám, preferuješ nižší tiery, tak bych ti doporučil T67, ze které se dobře přeučíš na střední tanky, se kterými je to ovlivňování bitev přeci jen jednodušší díky pohyblivosti ;)

Pepelus #11 Posted 30 December 2015 - 07:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22075 battles
  • 1,112
  • [BVP] BVP

View Postkocour100, on 30 December 2015 - 02:49 PM, said:

V jistém bodě jsem dosáhl WN 54% a najednou se to zlomilo a hra mě nechce pustit přes 50% výher. Přesto, že můj výkon roste.

Máte někdo podobnou zkušenost, je to normální?

Nejsi sám. Já dlouhodobě držel recent WR 58-59%, a v bodě kdy jsem overall vytáhl na 54,5% jsem tam i zůstal. Zkrátka hra mi začla v poměru dávat daleko více horších týmů. Trvá to už nějakých 1000-1200 bitev. Recent už mám dávno zařízlej na hodnotu overallu. Akorát teť v poslední době mě to nechalo jít trošku do plusu, ale ....

HavranRyc #12 Posted 30 December 2015 - 08:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22273 battles
  • 1,330

View PostPepelus, on 30 December 2015 - 07:58 PM, said:

Nejsi sám. Já dlouhodobě držel recent WR 58-59%, a v bodě kdy jsem overall vytáhl na 54,5% jsem tam i zůstal. Zkrátka hra mi začla v poměru dávat daleko více horších týmů. Trvá to už nějakých 1000-1200 bitev. Recent už mám dávno zařízlej na hodnotu overallu. Akorát teť v poslední době mě to nechalo jít trošku do plusu, ale ....

Mám to stejně, teď tedy naopak, ale důvod není ve hře, ale ve mě.

Prostě jsem dosáhl maxima kvality které jsem schopen, za dané investice času a úsilí, dosáhnout. (A protože už tomu nevěnuji zdaleka tolik času ani úsilí, výsledky u mě logicky klesají.)

Nemůže to být důvod i u tebe?

levapking #13 Posted 30 December 2015 - 08:27 PM

Major

• Player
  • 5754 battles
  • 2,829

View PostArne_CZ, on 30 December 2015 - 03:28 PM, said:

No já zas nejsem nějaký wot, guru, na rozdávání rad jsou tady lepší hráči. A ti nejlepší budou tvrdit, že stačí, když se člověk soustředí na vylepšování damage a winrate se zlepší spolu s ním. A budou mít pravdu - protože od určité hranice WN se dá taková damage za hru nastřílet jen v případě týmového hraní - nebo chcete-li znalosti map a dynamiky vývoje hry ("vím, že tady ten flank padl, musím se stáhnout a najet tam a tam..)

Mám to hodně o mapě a o týmu, to je jisté. Jedna bitva na dobré mapě klidně za WN8 5 i více tisíc. Pak dostanu Stalingrad a po prvním spotu jdu do garáže, takže když stihnu vystřelit 3 x, tak jsem borec :trollface:....WN8 je pak kolem 350. Na víc hraju jen sám, protože v četě jsem nesvůj, furt se někde motám a snažím se nějak prospět spoluhráčům, nehledě na to, že četa mi odstřílí hromadu damage za mne. Takže opravdu nevím, proč mi damage zároveň dělá WR. Možná je to těmi tanky, které hraju.

Pepelus #14 Posted 30 December 2015 - 08:46 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22075 battles
  • 1,112
  • [BVP] BVP

View PostHavranRyc, on 30 December 2015 - 07:18 PM, said:

Mám to stejně, teď tedy naopak, ale důvod není ve hře, ale ve mě.

Prostě jsem dosáhl maxima kvality které jsem schopen, za dané investice času a úsilí, dosáhnout. (A protože už tomu nevěnuji zdaleka tolik času ani úsilí, výsledky u mě logicky klesají.)

Nemůže to být důvod i u tebe?

Kdepak. Mám zapnutou šanci na výhru a všímám si toho, ... jsem zkrátka zvědavej, ale musím podotknout že styl mého hraní si tím nenechávám nijak zvlášť ovlivňovat. I když mi to dá předem prohranou bitvu ... stále bojuji z plných sil.

Nicméně od doby co jsem se došplhal na těch 54,5% overall se mi ty šance podstatně snížili ... o dost větší množtví týmů s šancí pod 50% v průměru nějakých 46%. Před zlomem se mi šance pohybovali slušně nad 50% což odpovídalo mému WN8 ... vlastním skillem si svou šanci zvedám. A hraji víceméně furt stejně ... ba možná i o trochu lépe ... stále mám prostor ke zlepšení.

Jak jsem psal ... stabilně a dlouhodobě jsem si držel recent na 58-59% a pak z ničeho nic ... bum a zůstal jsem vyset na 54,5%.

// doplňuji a opravuji ... už je to dokonce 1400 bitev zpět kdy nastal zlom v dlouhodobém podávání týmů ... graf jsem našel na wotlabs

Naprosto nádherně zaznamenané ... jak mi overall rostl směrem k 58% recentu a pak bum, když mi bylo 13760 bitev a vlastně do teť jsem na stejném WR.

+ přikládám graf WN8 ze stejného období aby bylo viděl že k žádnému zhoršování u mě nedochází .... zkrátka mám asi od hry stopku na 54,5% WR

Edited by Pepelus, 31 December 2015 - 08:26 AM.

kocour100 #15 Posted 30 December 2015 - 09:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

View PostPepelus, on 30 December 2015 - 06:58 PM, said:

Tak nějak jsem tušil že to prostě je.

lukasarcher #16 Posted 31 December 2015 - 01:11 AM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848
Neřekl bych, že ti roste WN 8, Win je dán týmem a četou, pokud je hraješ. http://wot-life.com/...ayer/kocour100/

Jehla23 #17 Posted 31 December 2015 - 04:36 AM

Corporal

• Player
  • 22493 battles
  • 151
Stručně, jsem na tom stejně. Zlepšuji se, snažím se, v tabulkách jsem snad vždy mezi prvníma, úspěchů mraky, ale v 80% prohra. Hází mi to do týmu neskutečný dementy, kteří neumějí ani strany.. A mám pocit, že se to stále zhoršuje. A co se týče čety, to je ještě horší... Asi mi tím chtějí dát najevo abych si zaplatil peníze na prémiový tank...

kocour100 #18 Posted 31 December 2015 - 07:42 AM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

View Postlukasarcher, on 31 December 2015 - 12:11 AM, said:

Neřekl bych, že ti roste WN 8, Win je dán týmem a četou, pokud je hraješ. http://wot-life.com/...ayer/kocour100/

Podívej se na delší časový úsek, roste s občasnými výkyvy.

UKO_JESHITA #19 Posted 31 December 2015 - 08:34 AM

Major General

• Player
  • 52575 battles
  • 5,009
  • [_LDN] _LDN
Tak,já jakmile jsem přestal sledovat své statistiky.A zaměřil se pouze na svůj,výkon.Začal jsem opravdu studovat a sledovat nejlepší hráče.Tak mě vše jde nahoru celkem dobře.Ale co je hlavní,jak jsem zlepšil svou výkonost začala mě hra více bavit.Už dokážu dost bitev si řídit tak abych vyhrál.Ovšem taky mě,přestaly bavit bitvy od 5 tieru dolu.Tam to je hodně o náhodě.Tak je nehraju.

Laco1993 #20 Posted 31 December 2015 - 09:17 AM

Sergeant

• Player
  • 39805 battles
  • 210
  • [9-TD] 9-TD
Ja napríklad hrám random na 90-95% sólo (četa fakt len občas). Hrám hlavne na damage na X tankoch a keď sa darí tak sa snažím nafarmiť 3 znáčky. Dosť často sa mi stáva že proste mám na výber vrátiť sa decapovať alebo ísť dopredu za tým že si viac nastrielam a vykašlem sa na cap a prehráme to vďaka mne no hlavne že som si nastrielal :trollface:. Jednoducho ma to viac baví keď si ja zahrám a preto aj nehrám tie čety aby som kamarátov neobmedzoval :) A aj cez to všetko si držím recent win rate nad 60%. Stačí proste hrať tanky ktoré vedia včas reagovať na situácie a vedieť ich sám správne vyhodnotiť. Keby som mal začať hrať čisto na win rate sólo tak si myslím že 65-70% nieje problém. v čete minimálne 70%. Ale to závisí aj od tieru ktorý hráš na X je to ťažšie ako na VI. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users