Jump to content

Přebíjení tanku nad věží

• Please log in to reply
95 replies to this topic

Gabriel_i5_Back #81 Posted 01 February 2016 - 01:05 PM

Major General

• Player
  • 45996 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST

View PostRagnarocek, on 01 February 2016 - 12:54 PM, said:

http://forum.worldof...50#entry8648050 tak Administrator z WG tvrdi, ze je to ok, ale banuje sa to ? are you kidding me ? sa konecne dohodnite :P

Problém je, že to ani WG nevie.  Klauzula o nepovolených modoch je napísaná tak vágne, že čo človek to iné vyloženie. O súpis nepovolených modov môžeš prosiť. Tak isto o nejakú efektívnu kontrolu. Jedinou odpoveďou ostane zvuk ako si pohlavári v Misnku škrabú chlpaté brucho. Neverím že urobia niekedy niečo viac. 

Ragnarocek #82 Posted 01 February 2016 - 01:13 PM

Captain

• Player
  • 30485 battles
  • 2,095
  • [_STD] _STD

View PostHomer_J_S_, on 01 February 2016 - 01:05 PM, said:

Problém je, že to ani WG nevie.  Klauzula o nepovolených modoch je napísaná tak vágne, že čo človek to iné vyloženie. O súpis nepovolených modov môžeš prosiť. Tak isto o nejakú efektívnu kontrolu. Jedinou odpoveďou ostane zvuk ako si pohlavári v Misnku škrabú chlpaté brucho. Neverím že urobia niekedy niečo viac. 

NA ma najprisnejsie pravidla pre mody... dokonca maju aj zoznam zakazanych modifikacii... to sa o ostatnych "clustroch" povedat neda... takze ak je tam zverejnena nejaka informacia okolo modov, riadim sa tou informaciou... ale je pravda, ze vydat zoznam s pomenovanim zakazanych funkcii by nemal byt problem :)

Petroniusx #83 Posted 01 February 2016 - 01:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50744 battles
  • 405
  • [BIA] BIA
Spoiler

cNNk #84 Posted 01 February 2016 - 02:17 PM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,710
  • [9-TDR] 9-TDR

Tak treba Mobilni WoT blitz nejakej "pokus" o seznam zakazanych modifikaci ma i pro EU hrace - kazdopadne ...ono nejde jen o to udelat nejakej seznam ..jde spis o to jak ho efektivne vymahat.

http://forum.wotblit...-mods-in-blitz/

Petroniusx #85 Posted 01 February 2016 - 04:31 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50744 battles
  • 405
  • [BIA] BIA

Stačil by program, který bude skenovat klienta na zakázané modifikace. Otázka je pak nastavení samotných trestů, když program najde zakázanou modifikaci:

1. automaticky ban, nebo

2. automaticky log out ze serveru.

viz něco podobného https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7849-Radz-6869

Edited by Petroniusx, 01 February 2016 - 04:35 PM.

Ragnarocek #86 Posted 01 February 2016 - 04:40 PM

Captain

• Player
  • 30485 battles
  • 2,095
  • [_STD] _STD

View PostPetroniusx, on 01 February 2016 - 04:31 PM, said:

Stačil by program, který bude skenovat klienta na zakázané modifikace. Otázka je pak nastavení samotných trestů, když program najde zakázanou modifikaci:

1. automaticky ban, nebo

2. automaticky log out ze serveru.

viz něco podobného https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7849-Radz-6869

a ako ten skener rozozna zakazanu modifikaciu ? bude rozoberat a analyzovat python subory ? ak ano, co s obfuscovanymi pythonmi ? :D modifikacie funguju troska inak ako injektovanim ram, odchytavanim komunikacie, alebo manipulaciou s graf. ovladacmi :)

kurcatovium #87 Posted 02 February 2016 - 07:49 AM

Brigadier

• Player
  • 45695 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL

Mohlo by to fungovat, ale to by muselo:

1) existovat seznam povolených a zakázaných modů

2) WG by muselo aktivně spolupracovat s modery (a naopak)

3) ony povolené mody by muselo vždy nejprve dostat WG na "sschválení" a aby je zahrnulo do výjimek anti-cheat programu

Lavelin #88 Posted 02 February 2016 - 08:17 AM

Captain

• Player
  • 42505 battles
  • 2,095

View Postkurcatovium, on 02 February 2016 - 06:49 AM, said:

Mohlo by to fungovat, ale to by muselo:

1) existovat seznam povolených a zakázaných modů

2) WG by muselo aktivně spolupracovat s modery (a naopak)

3) ony povolené mody by muselo vždy nejprve dostat WG na "sschválení" a aby je zahrnulo do výjimek anti-cheat programu

Co si budeme nalhávat, jsou klany, které si dokáží zaplatit programátora nebo mají ho mají přímo v klanu, co jim dělá módy na míru a dokáže je upravit aby se navenek tvářil jako obyčejný zaměřovač.

Pokud se bude banovat, tak to odskáčou slabší hráči, kteří mají "obyčejné" aimbooty, padající věci nebo přebíjení a nemají na warpacky a jiné nezjistitelné.

Když zakázat mody, tak komplet všechny a neškodné (hodiny do garáže, více řádková garáž,různé zaměřovače, ikony tanků atd..) přidat přímo do hry, tak jako je to v AW.

LosRados #89 Posted 02 February 2016 - 09:07 AM

Lance-corporal

• Player
  • 50054 battles
  • 73
  • [CSA] CSA

View PostRagnarocek, on 01 February 2016 - 04:40 PM, said:

a ako ten skener rozozna zakazanu modifikaciu ? bude rozoberat a analyzovat python subory ? ak ano, co s obfuscovanymi pythonmi ? :D modifikacie funguju troska inak ako injektovanim ram, odchytavanim komunikacie, alebo manipulaciou s graf. ovladacmi :)

​postačil by esl wire jako takovej "shield" :)

Ragnarocek #90 Posted 02 February 2016 - 09:11 AM

Captain

• Player
  • 30485 battles
  • 2,095
  • [_STD] _STD

View PostLosRados, on 02 February 2016 - 09:07 AM, said:

​postačil by esl wire jako takovej "shield" :)

ale prd by stacil... wire vie akurat zistit pritomnost modifikacie, nie jej funkciu (tak ako je to aj na ESL)... takze jedine co by wire-om dosiahli je to, co uz davno vedia, ze vela ludi pouziva modifikacie... nic viac :D

karnovak #91 Posted 02 February 2016 - 06:09 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,780

View PostRagnarocek, on 01 February 2016 - 11:54 AM, said:

http://forum.worldof...50#entry8648050 tak Administrator z WG tvrdi, ze je to ok, ale banuje sa to ? are you kidding me ? sa konecne dohodnite :P

Za tenhle mod se banuje, ale kdybych se podíval do ZDEJŠÍ sekce s mody, tak ho tam jistě najdu v balíku na první stránce. Tak moc to WG myslí vážně s banováním a čistotou hry. Jinými slovy nijak, dokud s tím nestreamujete, tak si můžete používat třeba warpack a WG je to zcela a úplně jedno.

iTrolling #92 Posted 02 February 2016 - 09:07 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6761 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

View Postpeaker_cz, on 02 February 2016 - 08:17 AM, said:

Co si budeme nalhávat, jsou klany, které si dokáží zaplatit programátora nebo mají ho mají přímo v klanu, co jim dělá módy na míru a dokáže je upravit aby se navenek tvářil jako obyčejný zaměřovač.

Pokud se bude banovat, tak to odskáčou slabší hráči, kteří mají "obyčejné" aimbooty, padající věci nebo přebíjení a nemají na warpacky a jiné nezjistitelné.

Když zakázat mody, tak komplet všechny a neškodné (hodiny do garáže, více řádková garáž,různé zaměřovače, ikony tanků atd..) přidat přímo do hry, tak jako je to v AW.

Vzhledem k tomu, co citujes...se to imho technicky poresit da. Obecne mas pruserovy tak akorat skripty, kazdej slozitejsi mod je na nich zavisly. Takze pokud hodlas mody resit whitelistem (viz. kurcatovium), tak se to da poresit uplne ladne. Vzhledem k whitelistu mas k dispozici samotne soubory modu a jejich checksumy. Do hry (ne do skriptu, ale primo do executable) natvrdo das, ze chces zpracovavat mody pouze z urcityho umisteni a ne odnikud. A pri nacitani garaze i kazde bitvy se mj. provede kontrola hernich skriptu (jak v klientu samotnem, tak i v umisteni pro modifikace urcene). Casova narocnost dohromady nic. Zjistis, ze checksum neceho neodpovida, bum, hra vyhodi hlasku o tom, ze soubor x neodpovida zadne z povolenych variant, odstranit mody / reinstalovat klienta. 

BrotherOx #93 Posted 03 February 2016 - 04:10 AM

Corporal

• Player
  • 4701 battles
  • 119

View PostcNNk, on 20 January 2016 - 01:00 PM, said:

Spravne by to bylo, kdyz v tom OTM byl jen pevne napsany cas reloadu (bez ohledu na to, jestli nekdo strili nebo ne) - cili se to muze naucit a ne, ze to automaticky ukazuje cca. realny cas do nabiti bez toho, aby ten hrac musel sledovat situaci okolo sebe ...to dela mod za nej - coz vede spis jen k tomu, ze se vlastne vubec zadne casy nabijeni neuci ...protoze proc by si to mel pamatovat, kdyz to vzdy vidi a sam si nic pocitat nemusi.

Na tohle jsem se přihlásil. Vůbec netuším, proč klient protihráče vůbec vidí takový údaj. :P

Ragnarocek #94 Posted 03 February 2016 - 08:28 AM

Captain

• Player
  • 30485 battles
  • 2,095
  • [_STD] _STD

View PostiTrolling, on 02 February 2016 - 09:07 PM, said:

Vzhledem k tomu, co citujes...se to imho technicky poresit da. Obecne mas pruserovy tak akorat skripty, kazdej slozitejsi mod je na nich zavisly. Takze pokud hodlas mody resit whitelistem (viz. kurcatovium), tak se to da poresit uplne ladne. Vzhledem k whitelistu mas k dispozici samotne soubory modu a jejich checksumy. Do hry (ne do skriptu, ale primo do executable) natvrdo das, ze chces zpracovavat mody pouze z urcityho umisteni a ne odnikud. A pri nacitani garaze i kazde bitvy se mj. provede kontrola hernich skriptu (jak v klientu samotnem, tak i v umisteni pro modifikace urcene). Casova narocnost dohromady nic. Zjistis, ze checksum neceho neodpovida, bum, hra vyhodi hlasku o tom, ze soubor x neodpovida zadne z povolenych variant, odstranit mody / reinstalovat klienta. 

Tvoje riesenie nie je realizovatelne... Ako si si vsimol, modifikacie vychadzaju az po vydani patchu. Cize checksumy modifikacii z minuleho patchu Ti budu naprd. A teraz problem... Behom mesiaca po patchi vyde vacsinou nieco okolo 500 modifikacii a niektore aj v niekoklkych verziach kym vychytaju chyby :) To maju akoze WG kazdy den vydavat novy patch na hru ? Neverim, ze by taky koncept fungoval :D

iTrolling #95 Posted 03 February 2016 - 05:40 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6761 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED
Ja jsem si racil vsimnout, ze naprosta vetsina modu je pripravena a jakztakz odladena uz behem CT. Za predpokladu implementace nejakeho herniho "mods shopu" je samozrejme nutna uzsi spoluprace s moddery, ale realizovatelne to je. Ostatne, prave na takovem principu whitelisting pouze schvalenych veci funguje, ze. 

PraPAP #96 Posted 12 February 2016 - 12:04 PM

Corporal

• Player
  • 65448 battles
  • 101
  • [PAMO] PAMO

Ahoj lidi,

obcas zaskocim se podivat co noveho je na ceskem foru - jako ted .....

nekdy mi to neda tak se se vyjadrim - vy toho s teme modama nadelate - aby jste se nepo... . Jestli je nekdo chce tak at si je pouziva.

Za sebe mohu napsat ze skoro zadne mody nemam mimo: Jimbo zamerovace, dmg ve hre a statistik v garazi.

Duvody jsou:

1 - nemam na to pocitadlo / grafika super, ramet 8gb taky jde, ale proc pokulhava a to bych musel menit zakladni desku a na tolik WG zase nemiluji - mam jine priority /

takze bez modu jedu na 30-40 a s modama kolem 20 a pokud je nejaky " mumraj" tak klidne i pod 20 - coz je dost nepohodlne

2 - ano sveho casu jsem take " podlehl " komentarum nekterych playeru ve stylu tvl. bez modu to vyse proste ve statech nedas - ano?? a tak jsem to zkusil - byl mi doporucen senza balicek.

Vydrzelo mi to 1 hru a letelo to pryc.

- nacetlo se xwm . Trochu mne zaskocila ponekud nerovnost rozlozeni barvicek na obou tymech a sebralo mi to elan do hry

- mapa se mi promenila ve zmet barev, tecek a pipani a cisilek / po cca 20 000 bitev jsem se v tom absolutne ztracel jak kdyz hraji poprve :D / .

- tanky meli na sobe misto obvykleho vzhledu oplacany pancir ruznyma barvickama, kde to jako projde a kde ne / teoreticky / .

- nad kazdym viditelnym strojem se mi tocilo kolecko jak dlouho + - bude nabijet. jezis proc to ? Sedim v medku a nabijim cca 7s a vim ze te heavy jednu ranu dam a na dve to stejne

neni a ostatni 8 stroje jsou na tom priblizne stejne vyjma zasobniku :D

- kdyz je strana poresena snazim se zacouvat za ker / nekde v predu je jeste 50/100  schovana /, ktery tam ovsem neni / kua tady to prece nekde bylo... nj oni tady nejsou zadne kere - aha!! /

- po chvilce ve trech vyrazime dopredu / vsechny nas ten autoloader neda / . Enemak nikde tak valime k bazi . Ozve se priserne zarvani a objevi se nad tankem stupidni obrazek na urovni  

nactileteho pubose - jooo to jsem asi spotlej hmmm :D . Mapa se promeni ve zmet laserovych car ruznych barev / tyyyy voe ono je to propojeny s hvezdnyma valkama to abych ocekaval

nalet imperialnich stihacek ci bombarderu - vykon zobrazovani PC zacina rapine klesat / .

- nad tankem se objevi " bublina" ktera mi dost vadi a prekazi a od ni se strafovane vznaseji hodnoty co jsem cinknul z jake strany a od koho. Prijde mi to cele takove zmatecne ja preci vidim

minimapu a vim ze tam maji asi 3 campisty / 5 nepratel je mrtvych, 7 jich je ve meste a zbyvaji 3 TD nekde a to je dohromady 15 / tak k tomu nepotrebuji detailni komentar s grafickym rozborem.

-  baze je dobita - hele asi vyhrajem i kdyz jsem zbyl sam a souperi jeden tank. Ne nejsem tak dobrej ani mi nepomohl zadny mod. Porste jednoduchy fakt se jsem farmil s T26 a byla to osmickova

bitva. A ti campisti na bazi byl 6 tier. Ostatni osmicky se vzajemne vypraskali ve meste. Takze jednooky mezi slepyma kralem - lacine kredity....

- tak si rikam, ze postojim na bazi za to jsou take nejake body .... T26 je pomala a zbylo nejake ruske 6tkove medko - jak ho budu nahanet po mape. Nas uplne skvely balicek modu mne ovsem

nenechava na holickach a oznamuje mi kde smerem od mesta se k bazi placati polorozbita 6tka / padaji tam veci /, ktera ma zabiteho ridice.... Priznam se v tu chvili jsme mohl tim smerem 

vystartovat a klofnout mu  tech zbyvajicich cca 100HP. No lidi preberte si to jak chcete, ale prislo mi to trapne - kazdy by hned poznal ze jsem na to jinak nez s modem nemohl prijit.

Tak jsem to docapoval a docela jsem si premyslel - tak tohle to je bavi jo ??

Slo to hned ze hry. Jestli to nekoho bavi tak at si poslouzi a nejsem si uplne jist zda to poslouzi ve vetsine her k lepsim vysledkum. Mne osobne to akorat kazi dojem z atmosfery hry - pripadam si jak ve sci-fi strilecce. Zastavam nazor ze nejsou na skodu mody typu: jiny zamerovac, pocitani damage ve hre, nekdo ma lepsi zvuky ve hre atd./ nooo v tomto " profesionalove" z WG trapne pokulhavaji :D /. Nechci byt zadny moralista - chcete to tak si posluzte no. Mne to prijde stupidni. Za kolik tank nabije .... mno to odhadnu, padaci mod na minimape je svinstvo / branim se tomu tak ze pokud bitva speje do finalni faze snazim se nic neporazet / , mapa bez keru je nefer a navic oskliva, co ma souper v tanku rozbiteho to vidim za pomoci perku / treba americka medkova posadka - postup po cele vetvi az na desitku + farmeni s T26 ma vsechny perky /, laserove zamerovani je chaoticke / vsude same cary /, nejaka tabulka, kde vam to ukazuje silu pancire podle natoceni tanku je podle mne taky blbost / vsak on vam to server spocita jak Fochem155 dingnete AMX90 - budete koulet ocima :D / atd. atd..

Co se tyce novacku tak bych jim mody a hlavne cele balicky rozhodne nedoporucoval - prilis omalovanky a prilis moc informaci / vetsinou k nicemu / a nebudou schopni je zpracovat a podle nich se ridit.

Jsem spatny hrac, ale rozhodne neni duvod to, ze nepouzivam mody.

Nechci byt ani moralista a rikat nekumu ze je fuj pac pouziva mody.

Pokud chcete byt slusni nepouzivejte padaci mod a odstraneni listi a zbytek vasu hru tolik neovlivni - pokud chcete omalovanky jak je libo.

Stejne zastanci modu maji argument: no a co ? ostatni je maji taky :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users