Jump to content

World of Tanks'teki Haritaların Geleceğini Önceden Tayin Edin!

• Please log in to reply
62 replies to this topic

Community #1 Posted 22 January 2016 - 12:13 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,347
Gelecek güncellemelerde, oyun geliştiricilerimizin hangi haritalara daha çok odaklanmaları gerektiği konusunda söz sahibi olun!

Tam haber metni

HY_LAZ #2 Posted 22 January 2016 - 12:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17015 battles
  • 86
  • [AKNCI] AKNCI
Beyaz ( yani karlı haritaların ) tamamını kaldırsınlar. fps düşüyor arkadaş

hallem03 #3 Posted 22 January 2016 - 12:17 PM

Sergeant

• Player
  • 42318 battles
  • 218
umarım şu nalet harita stalingrad kalkar... neteküm şu anda en fazla oyu alan harita..

C_PLANA_C #4 Posted 22 January 2016 - 12:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36805 battles
  • 377

Yeni getirilen haritaların hemen hemen hiçbiri oyuncular tarafından benimsenemedi.
Bunun yanında oyun git gide orta tank sınıfını oynama ve oynatma üzerinde hamleler yaparken getirmiş olduğu haritalar ağırlıklı olarak ağır tanklara hitap etmekte gibi.
Evet evet kesinlikle böyle.

Bagora #5 Posted 22 January 2016 - 12:51 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44723 battles
  • 6,022
ateş hattı/prokhorovka(adını hala google dan bakarak yazıyorum) ve şu lanet çöl haritası(kum nehri) neden yok acaba oylamada

___KOMUTAN_WARDADDY___ #6 Posted 22 January 2016 - 12:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38012 battles
  • 325

View PostBagora, on 22 January 2016 - 02:51 PM, said:

ateş hattı/prokhorovka(adını hala google dan bakarak yazıyorum) ve şu lanet çöl haritası(kum nehri) neden yok acaba oylamada

Aynen E100 den soğutan haritalar :/ 
+1

hallem03 #7 Posted 22 January 2016 - 01:08 PM

Sergeant

• Player
  • 42318 battles
  • 218

View PostBagora, on 22 January 2016 - 12:51 PM, said:

prokhorovka/ateş hattı olmasa hafif tank görevlerini yapmak NEREDEYSE imkansız

Bagora #8 Posted 22 January 2016 - 01:18 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44723 battles
  • 6,022

View Posthallem03, on 22 January 2016 - 12:08 PM, said:

prokhorovka/ateş hattı olmasa hafif tank görevlerini yapmak NEREDEYSE imkansız

nedense beni hafif tankla hiç oralara atmıyor :D

TOSUNPASA__ #9 Posted 22 January 2016 - 02:01 PM

Corporal

• Player
  • 64224 battles
  • 142

prokhorovka gibi lanet ötesi bir haritanın olmaması ilginç 

med tanklar hem açık hem de şehir haritalarında iş yapabiliyorlar ama ağır tankların arazi haritalarında hiç şanşı yok 

hele ki üç arty den aşağı gelmeyen son dönem oyunlarında 

ben ağır tank oynamayı seviyorum fakat artık kmt ve arazi haritalarından o kadar sıkıldım ki doğru düzgün oyuna bile girmiyorum 

bu kadar güzel bir oyun malesef yanlış planlamalarla oyuncu kitlesini kaybediyor yapılan şehir haritaları da yetersiz malesef ikinci bir himmelsdorf yapılamadı 

takımların belki de gücünüve yeteneğini en iyi gösterdiği harita bence. 

diğer haritalarda ise oyun mediumların tek taraflı baskınına ve artylerin ağır kanadını ne kadar tutabildiğine bakıyor malesef....

MUSTAFA__KEMAL__ATATURK #10 Posted 22 January 2016 - 02:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31389 battles
  • 527
  • [TC-P] TC-P
Eskiden kaldırdıkları haritaları arar olduk arkadaş ya.

DJ_OFHLEA_ #11 Posted 22 January 2016 - 02:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 745 battles
  • 72
  • [CYS] CYS
ejder yamacı fena harita değilid neden kaldırdınız anlamadım ....

juba_79 #12 Posted 22 January 2016 - 02:14 PM

Lieutenant

• Player
  • 14899 battles
  • 1,585
  • [SCRTY] SCRTY
Ensk'ten nefret eden bir ben miyim? 

ProHan #13 Posted 22 January 2016 - 02:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38316 battles
  • 437
Keşke bize harita tasarlama editörü ya da scaleform exporter pluginlerini verseler.

JDerrida #14 Posted 22 January 2016 - 03:01 PM

Private

• Player
  • 37878 battles
  • 3

Merhaba, forumun çok yakın takipçisiyim. Şimdiye değin hiç mesaj atmadım: Çaylak olduğum ve çaylak olmayı sevdiğim bir oyunda ahkam kesmeyi istemediğim için. Ama bu konuda bazı görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

1.Böyle bir oylamanın yapılması güzel ama gerekçesi ve amacı belli değil.Topluluğun yanıtlarına göre ne yapılacak bunu bilmiyoruz, örneğin.
​1bis.Kaldı ki bazı haritalar ankette yok.Dolayısıyla anket başta bir amaca, gerekçeye dayanıyor ama bunu açık etmiyor.Bu da, ankete katılan yönünden kafa karıştırıcı.Mesela, Balıkçı Koyu'nu seviyorsunuz ama içinde bazı bug'lar var.Anket sadece sevip sevmediğinizi soruyor, bug'sız halini değil.

2.Eski/Oyundan kaldırılan haritalardan (Güney Sahili, Kuzeybatı gibi) hangilerini aradığımız sorulmamış.Bence faydalı olurdu.

2bis.Aynı haritanın farklı çeşitlerini (yaz, kış, ... yanıyor vb.) görmek isteyip istemediğimizi sorsalar faydalı olurdu.

2ter.Listede Malinovka'nın veya Ensk'in ne işi var?!!! Amaç (yukarıda, no1 ve .bis) en bilinen haritaları kaldırmak veya artık her şeyi bilinen haritalarda oynanmamasıysa, benim de katıldığım öneri, oyundaki geçerli tüm haritaların silinip yeni ve dengeli haritaların tasarlanması.

3.Yeni eklenen haritalarda, oyun içindeki değişiklikler (mesela e5'i HDye dönüştürürken karşılaştıkları sürpriz, keskin nişancılığın tanksavarlar için olanaksız hale gelişi vb.) ile birlikte WG bazı tankları, özellikle hafif tankları büyük ölçüde işlevsiz bıraktı değil mi? Eğer kanaatimiz sorulacaksa her ikisinin birden sorulması lazım, sadece haritaların değil. Çünkü birbirlerini doğrudan etkiliyorlar.

4.Topçularla ilgili sorun (topçu oynayanlar bu yana, diğerleri başka yana) çözülemedi.Yeni eklenen haritaların bunu gidereceğini umdular diye düşünüyorum ama bu olmadı, olması mümkün değil zaten.

Kanaatimce, WG yeni içeriğe (tanklar, hatlar, haritalar) odaklanmalı (Çek ağacı bence çok iyi oldu ama FV4202'yi mahvettiler, Çin tank ağacı zaten öksüz vs.), manevra yapılabilecek geniş ve açık arazili haritaları artırmalı. Örn., E100'ün Prokhorovkada iş çıkarabilme şansının Stalingradda Ru 251'den çok daha fazla olduğunu düşünüyorum.Hele hele Prokhorovka tarzı haritaların, Stalingrad tarzı haritalara oranı ortadayken (neredeyse 7/40 gibi)!

Sözü çok uzattım, sürç-i lisan ettiysem peşinen özür dilerim. Herkese iyi oyunlar ;)

Edited by JDerrida, 22 January 2016 - 05:09 PM.

HAKKAN #15 Posted 22 January 2016 - 03:10 PM

Lieutenant

• Player
  • 50304 battles
  • 1,575

Oyuna eklenen son üç harita çöp neyseki ikisini oylamaya koymuşlar.Oylamaya göre Stalingrad veya Kharkovu kaldırılacak gibi duruyor.

Prokhorovka bence sağlam bir harita.

tarikataka #16 Posted 22 January 2016 - 03:37 PM

Major General

• Player
  • 39611 battles
  • 5,468
  • [TR-U] TR-U
stalingrad ile harkov kalksın yeter. nalet gelsin ikisine. 65 fps den 15 fps ye düşen haritalar. tankın topundan ateş edince havai fişek fırlatan haritalar. daha devam edeyim mi ?

vuque #17 Posted 22 January 2016 - 03:58 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18260 battles
  • 3,541
  • [YOQ] YOQ

View PostJDerrida, on 22 January 2016 - 03:01 PM, said:

Merhaba, forumun çok yakın takipçisiyim. Şimdiye değin hiç mesaj atmadım: Çaylak olduğum ve çaylak olmayı sevdiğim bir oyunda ahkam kesmeyi istemediğim için. Ama bu konuda bazı görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

1.Böyle bir oylamanın yapılması güzel ama gerekçesi ve amacı belli değil.Topluluğun yanıtlarına göre ne yapılacak bunu bilmiyoruz, örneğin.
​1bis.Kaldı ki bazı haritalar ankette yok.Dolayısıyla anket başta bir amaca, gerekçeye dayanıyor ama bunu açık etmiyor.Bu da, ankete katılan yönünden kafa karıştırıcı.Mesela, Balıkçı Koyu'nu seviyorsunuz ama içinde bazı bug'lar var.Anket sadece sevip sevmediğinizi soruyor, bug'sız halini değil.

2.Eski/Oyundan kaldırılan haritalardan (Güney Sahili, Kuzeybatı gibi) hangilerini aradığımız sorulmamış.Bence faydalı olurdu.

2bis.Aynı haritanın farklı çeşitlerini (yaz, kış, ... yanıyor vb.) görmek isteyip istemediğimizi sorsalar faydalı olurdu.

2ter.Listede Malinovka'nın veya Ensk'in ne işi var?!!! Amaç (yukarıda, no1 ve .bis) en bilinen haritaları kaldırmak veya artık her şeyi bilinen haritalarda oynanmamasıysa, benim de katıldığım öneri, oyundaki geçerli tüm haritaların silinip yeni ve dengeli haritaların tasarlanması.

3.Yeni eklenen haritalarda, oyun içindeki değişiklikler (mesela e5'in HDye dönüştürürken karşılaştıkları sürpriz, keskin nişancılığın tanksavarlar için olanaksız hale gelişi vb.) ile birlikte WG bazı tankları, özellikle hafif tankları büyük ölçüde işlevsiz bıraktı değil mi? Eğer kanaatimiz sorulacaksa her ikisinin birden sorulması lazım, sadece haritaların değil. Çünkü birbirlerini doğrudan etkiliyorlar.

4.Topçularla ilgili sorun (topçu oynayanlar bu yana, diğerleri başka yana) çözülemedi.Yeni eklenen haritaların bunu gidereceğini umdular diye düşünüyorum ama bu olmadı, olması mümkün değil zaten.

Kanaatimce, WG yeni içeriğe (tanklar, hatlar, haritalar) odaklanmalı (Çek ağacı bence çok iyi oldu ama FV4202'yi mahvettiler, Çin tank ağacı zaten öksüz vs.), manevra yapılabilecek geniş ve açık arazili haritaları artırmalı. Örn., E100'ün Prokhorovkada iş çıkarabilme şansının Stalingradda Ru 251'den çok daha fazla olduğunu düşünüyorum.Hele hele Prokhorovka tarzı haritaların, Stalingrad tarzı haritalara oranı ortadayken (neredeyse 7/40 gibi)!

Sözü çok uzattım, sürç-i lisan ettiysem peşinen özür dilerim. Herkese iyi oyunlar ;)

Öncelikle geri bildirimleriniz için teşekkürler. Gerçekten zaman ayırıp detaylı bir şekilde geri bildirimde bulunmuşsunuz. Geri bildirimlerinizi ilgili yerlere ileteceğimden emin olabilirsiniz. Ayrıca cevap verebileceğim noktalar var ve bunlara cevap vermek istiyorum ancak öncesinde forumlarda sizi ve bu tarz yapıcı geri bildirimlerinizi daha çok görmeyi dilediğimizi belirtmek istiyorum.

Block Quote

Bu anketin yapılma sebebi; hangi haritaların en acil şekilde oyun geliştiricilerinin ilgisini yoğunlaştırması gerektiğini tespit etmektir. Belirlenen haritaların tekrar üzerinde çalışılması ve geliştirmeler yapılması için gerekli adımların atılmasını planlamaktayız. Bu sürede haritalar oyunda kalmaya devam edecektir ancak rastgele savaşlarda denk gelme olasılıkları düşürülecektir.

Ankette yer alan haritaların nasıl seçildiğiyle ilgili olarak ise şunu söyleyebilirim; Daha önce yaptığımız anketlerin sonuçlarına dayanarak bu haritalar belirlendi. (Zaman zaman rastgele seçilmiş oyunculara anketler göndermekteyiz.)

Ankette yer alan haritaların bugları konusunda ise şunu söylemek mümkün; zaten bu tarz şeyleri tespit etmek için bu anketi yapmaktayız. Haritaları oyundan kaldırma konusundaki geri bildirimlerinizi değişik konularda gördük ve bu konudaki düşüncelerinizi biliyoruz. Haritaları tamamen kaldırmak yerine, bu haritalar üzerinde çalışarak geliştirmeler yapacağız, böylelikle bu haritalarda oynamak daha keyifli olacaktır. Bu sebeple anket yanıtlarınızı buna göre vermeniz daha sağlıklı sonuçlar elde etmemizde bize yardımcı olacaktır. Hangi haritada hangi bug'ın oyun keyfinizi etkilediğini ise bu konu içerisinden detaylı olarak yazabilirsiniz, geri bildirimleriniz ilgili yerlere iletilecektir.

Ayrıca konu içerisinde gördüğüm şu harita neden yok tarzı sorulara da buradan cevap vermek istiyorum; öncelikli olarak pek çok oyuncu tarafından oynamanın keyifli olmadığı düşünülen haritalara odaklanmak istiyoruz. Ancak düşüncelerinizi bu konu içerisinde paylaşarak sesinizi duyurmaya çekinmeyin lütfen.

Edited by vuque, 22 January 2016 - 04:01 PM.

s4m3t41 #18 Posted 22 January 2016 - 04:08 PM

Private

• Player
  • 20552 battles
  • 14
Gerçekten şaka gibi Ensk bu listeye girmişte Ateş hattı ve Prokhorovko girememiş öylemi :) Ensk neden beğenilmiyor anlamıyorum hiçte duymamıştım beğenmeyeni. Ateş hattı ve Prokhorovkayıda beğeneni hiç duymadım en nefret edilen haritalar ama bu 10 haritalık listeye bile girmemesi çok çok ilginç.Bütün haritaların bulunduğu bir anket yapılsın Ateş hattı ve Prokhorovka ekürüler zirveye nasıl yerleşiyor görürsünüz.

Khazad_dum_IronHills #19 Posted 22 January 2016 - 04:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 17836 battles
  • 1,059

View PostLoweR06, on 22 January 2016 - 03:04 PM, said:

Eskiden kaldırdıkları haritaları arar olduk arkadaş ya.

:D aynen ejder yamacı ve limanı sevmezdim ama öbürleri kalsaydı keşke :D

Horatio__Caine #20 Posted 22 January 2016 - 05:00 PM

Brigadier

• Player
  • 27399 battles
  • 4,505
  • [SA-AS] SA-AS
taretsiz ve zırhsız td oynamanın imkansız olduğu çok fazla harita var. oyunu full med odaklı yapmak çok hoş değil.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users