Jump to content

Panzer 58 Mutz

• Please log in to reply
64 replies to this topic

Kayi4ek #1 Posted 26 January 2016 - 01:35 PM

WoT Community Manager

• WG Staff
  • 19412 battles
  • 3,155

Prémiový německý ( švýcarský ) střední tank VIII. úrovně.

Odkaz na tank v tankopédii.

gadds #2 Posted 26 January 2016 - 03:19 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Hehe, závorka...:trollface:

nestiik #3 Posted 27 January 2016 - 08:01 PM

Private

• Player
  • 12318 battles
  • 7

10 bitev a 20% win rate. Všichni jdou po mně jak včely na med a ještě fasuju hrozné spoluhráče. No což, pár dní počkám, až opadne ta popularita a snad to bude OK.

Jinak k tanku: Dalo by se říct, že to je "Indián" po švýcarsku. Indík mě bavil hodně a toto je dost podobné, takže pro mne to byla jasná volba. Hlavní přednosti jsou samozřejmě dělo a deprese. Pohybově bych řekl, ze je na tom lépe právě Indián, ale že by to byla švýcarova slabina, to se říct nedá. Co jsem si všiml, za těch pár bitev je, že věž v celku pěkně dingá. Já sám jsem nemohl několikrát prostřelit tento tank do kopulky a několikrát jsem dingl do věže i já, takže ideální styl je vykouknout a vystřelit.

Vybavení: nabiják, stabík, (asi optika nebo venitlačka, nebo jiný nápad?)

XxFuseklexX #4 Posted 28 January 2016 - 07:08 AM

Sergeant

• Player
  • 9502 battles
  • 262
  • [PAGR] PAGR

View Postnestiik, on 27 January 2016 - 08:01 PM, said:

10 bitev a 20% win rate. Všichni jdou po mně jak včely na med a ještě fasuju hrozné spoluhráče. No což, pár dní počkám, až opadne ta popularita a snad to bude OK.

Jinak k tanku: Dalo by se říct, že to je "Indián" po švýcarsku. Indík mě bavil hodně a toto je dost podobné, takže pro mne to byla jasná volba. Hlavní přednosti jsou samozřejmě dělo a deprese. Pohybově bych řekl, ze je na tom lépe právě Indián, ale že by to byla švýcarova slabina, to se říct nedá. Co jsem si všiml, za těch pár bitev je, že věž v celku pěkně dingá. Já sám jsem nemohl několikrát prostřelit tento tank do kopulky a několikrát jsem dingl do věže i já, takže ideální styl je vykouknout a vystřelit.

Vybavení: nabiják, stabík, (asi optika nebo venitlačka, nebo jiný nápad?)

Tak to je jasne. Kdyz ho vidim tak kricim do sveta. Hele free DMG prijela :-) Takhle kricim, kdyz prijede CDC. Takze kdyz mam moznost si vybrat z vicero tanku tak strilim do Mutze.

rotwik #5 Posted 28 January 2016 - 12:10 PM

Sergeant

• Player
  • 17893 battles
  • 239
  • [SVK1] SVK1
poriadne draha hracka :)

Mikhail800 #6 Posted 28 January 2016 - 12:17 PM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V
Free dmg je len vtedy, pokiaľ je v rukách hráča, ktorý ho nevie využiť. Za 16 bitiek na randome som už dva krát zarobil nad 100 000 kreditov (v čistom vyše 90 000). Zárobky v čistom nad 100 000 sú v sh pravidlom (so spustenými bonusmi). Ten sklon dela je fakt ultimátny a tank aj niečo dingne (spravidla 1-2 rany za bitku)

Mungo_13 #7 Posted 28 January 2016 - 02:49 PM

Lieutenant

• Player
  • 16226 battles
  • 1,504

Vcelku by ma zaujimalo porovnanie s Korejcom M46. Ako pozeram wiki-udaje, voci Korejcovi to ma lepsie pancierovanu vezu-celo, ale horsie pancierovanu korbu - zvlast boky budu nachylne na overmatch.

Kanon s o poznanie lepsou penetraciou. Ostatne parametre kanona su vcelku podobne. Menej municie.

Dost by ma zaujimala pohyblivost.

Moj dojem z Korejca je, ze pohyblivost a obratnost je nic moc, kanon aj vcelku prebije, lenze prilis casty pobyt v MM+/++ to neguje a pancier ho moc neuchrani, len spomaluje. Takze pokial by Mutz bol pohyblivejsi - pokial ide o akceleraciu a manevrovanie, tak by vychadzal ako lepsia volba, kedze Korejcovi to o nieco silnejsie pancierovanie bokov korby nijako moc nepomaha - malokedy nieco dingne.

Mikhail800 #8 Posted 28 January 2016 - 03:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V

View PostMungo_13, on 28 January 2016 - 01:49 PM, said:

Vcelku by ma zaujimalo porovnanie s Korejcom M46. Ako pozeram wiki-udaje, voci Korejcovi to ma lepsie pancierovanu vezu-celo, ale horsie pancierovanu korbu - zvlast boky budu nachylne na overmatch.

Kanon s o poznanie lepsou penetraciou. Ostatne parametre kanona su vcelku podobne. Menej municie.

Dost by ma zaujimala pohyblivost.

Moj dojem z Korejca je, ze pohyblivost a obratnost je nic moc, kanon aj vcelku prebije, lenze prilis casty pobyt v MM+/++ to neguje a pancier ho moc neuchrani, len spomaluje. Takze pokial by Mutz bol pohyblivejsi - pokial ide o akceleraciu a manevrovanie, tak by vychadzal ako lepsia volba, kedze Korejcovi to o nieco silnejsie pancierovanie bokov korby nijako moc nepomaha - malokedy nieco dingne.

Kórejec ma lepšie pancierovanie ako na veži tak na korbe. O tom niet pochýb. Mutz má výhodu len v tom, že tá veža je dobre zaoblená, tým pádom občas dingne nemožné. Už som to písal v inom vlákne že prakticky 1/4 veže je zaoblená až tak, že dáva ricochet. Spredu mantlet nič nedingne je tam iba space armor, teda predpokladám že max HEATy. Teda okraj space armoru na mantlete dela je 220mm tuším, ale to sa trafí len náhodne. Mutz však nie je na kontaktný boj, ale na diaľku a stredné vzidalenosti a na tam súper nemá čas domerať a presne trafiť a vtedy exceluje a dingá veľmi slušne tá veža.

SCEWCO445 #9 Posted 29 January 2016 - 01:24 PM

Private

• Player
  • 12602 battles
  • 28
  • [_K_T_] _K_T_

Ten tank je katastrofa nedokažem sním zahrať dobrú hru, ale čakám že sa to zlepší lebo inak poletí z garaže. S pantherom M10 mám lepšie výsledky a ma obmedzený MM je aj zabavnejší.

Kúpa tohto stroja bola velká chyba!!!

Norintheris #10 Posted 29 January 2016 - 01:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19598 battles
  • 1,354

Když ho pocitově srovnám s KR, tak mám toho KR radši než tenhle tank, nicméně penetrace je výborná, jízdní staty také, na asfaltu to manévruje jako scout, v terénu hůř, ale pořád líp než jeho prémioví protějšci.

Ale ten MM je občas na zabití, dvakrát top tier, jednou střed, zbytek X tier.

SCEWCO445 #11 Posted 29 January 2016 - 07:14 PM

Private

• Player
  • 12602 battles
  • 28
  • [_K_T_] _K_T_

Moja prvá bitva s ním bola zlým znamením že som ho nemal kupovať, na mape Tundra ako toptier, asi v 3-4 minute ma zasiahla artyna SU-8 za necelu tisícku, zabila vodiča aj velitela, vyradila delo, poškodila periskopy aj pásy- jediným zásahom!! O minutu neskôr borsig jedným vystrelom ukončil môj hrdinsky ústup, a to bez jediného nastrieľaného DMG- dve odrazené.

A včom je problém? nepresné delo- (možno dobré pre heavynu ale nie na medko) vdaka ktorému sa treba k nepriatelovi približiť a tam vás pancier nepodrží- možno len vynimočné veža.

Pomalý reload a damage- 240dmg za 6,33sekund- je to slabé (porovnávam s dlhou a rýchlopalnou 88) aj oproti ľahkým tankom proti ktorým nemám šancu sa ubránit, ani utiecť.

Mám ešte štyri premiáky, ktoré my už prvej bitve sadly do ruky ako uliate ale pz58 mutz my doteraz vôbec nesadol.

Edited by SCEWCO445, 29 January 2016 - 07:31 PM.

Norintheris #12 Posted 29 January 2016 - 07:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19598 battles
  • 1,354

View PostSCEWCO445, on 29 January 2016 - 06:14 PM, said:

Moja prvá bitva s ním bola zlým znamením že som ho nemal kupovať, na mape Tundra ako toptier, asi v 3-4 minute ma zasiahla artyna SU-8 za necelu tisícku, zabila vodiča aj velitela, vyradila delo, poškodila periskopy aj pásy- jediným zásahom!! O minutu neskôr borsig jedným vystrelom ukončil môj hrdinsky ústup, a to bez jediného nastrieľaného DMG- dve odrazené.

A včom je problém? nepresné delo- (možno dobré pre heavynu ale nie na medko) vdaka ktorému sa treba k nepriatelovi približiť a tam vás pancier nepodrží- možno len vynimočné veža.

Pomalý reload a damage- 240dmg za 6,33sekund- je to slabé (porovnávam s dlhou a rýchlopalnou 88) aj oproti ľahkým tankom proti ktorým nemám šancu sa ubránit, ani utiecť.

Mám ešte štyri premiáky, ktoré my už prvej bitve sadly do ruky ako uliate ale pz58 mutz my doteraz vôbec nesadol.

Tank není ani náhodou na blízko, slouží pouze jako support na střední a dlouhé vzdálenosti, dobrou radou je držet si tanky od těla a v případě náznaků sebemenšího průšvihu utéct a vést palbu z jiného místa, rychlost a odpor terénu na to máš. dá se s tím poměrně dost nastřílet a i přesto, že je těžší na hraní, mám dmg průměr u něj vyšší, než u KR. :)

EDIT: Btw, dělo je přesné, jenom je třeba domířit, v případě paniky toho moc netrefíš.

Edited by GoliasCZ, 29 January 2016 - 07:56 PM.

nestiik #13 Posted 30 January 2016 - 05:04 PM

Private

• Player
  • 12318 battles
  • 7

Tak po dalších pár bitvách, můžu prohlásit, že mám neuvěřitelnou smůlu na týmy a samozřejmě na MM. Jinak tank mě baví, akorát si nemůžu nějak zvyknout na tu parádní depresi. Taktika je jasná, najít kopeček, kde se dá využít deprese, vykouknout - vystřelit a zalést. Výdělky jsou dle mého názoru hodně dobré i při prohraných bitvách, to je asi i tím, že často potkávám vyšší tier. Bohužel každá druhá hra = trefená munice a to i 2x za hru. Dal jsem tam bednu s municí a nic to nepomohlo, příjde mi, že kamkoliv mě trefí tak trefí munici. :amazed:

Srovnání s FCM: Frantík je pohyblivější a celkově mám z něj lepší pocit. Možná to dělo někdy uletí (fr děla = klasika), ale hraje se mi s ním lépe a samozřejmě omezený MM výhoda, protože se švýcarem zrovna dobrý MM nemívám. Takže raději bych počkal na slevu, 200 kč připlatil a koupil FCM. (pokud chce někdo zábavný tank na vydělávání kreditů)

CrackonoshDesu #14 Posted 31 January 2016 - 09:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4951 battles
  • 636
  • [CCSTP] CCSTP

View Postnestiik, on 30 January 2016 - 05:04 PM, said:

Tak po dalších pár bitvách, můžu prohlásit, že mám neuvěřitelnou smůlu na týmy a samozřejmě na MM. Jinak tank mě baví, akorát si nemůžu nějak zvyknout na tu parádní depresi. Taktika je jasná, najít kopeček, kde se dá využít deprese, vykouknout - vystřelit a zalést. Výdělky jsou dle mého názoru hodně dobré i při prohraných bitvách, to je asi i tím, že často potkávám vyšší tier. Bohužel každá druhá hra = trefená munice a to i 2x za hru. Dal jsem tam bednu s municí a nic to nepomohlo, příjde mi, že kamkoliv mě trefí tak trefí munici. :amazed:

Srovnání s FCM: Frantík je pohyblivější a celkově mám z něj lepší pocit. Možná to dělo někdy uletí (fr děla = klasika), ale hraje se mi s ním lépe a samozřejmě omezený MM výhoda, protože se švýcarem zrovna dobrý MM nemívám. Takže raději bych počkal na slevu, 200 kč připlatil a koupil FCM. (pokud chce někdo zábavný tank na vydělávání kreditů)

Já bych moc nečekal, FCM brzo vyměněj.

Honorius_ #15 Posted 01 February 2016 - 01:36 AM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 29784 battles
  • 957

View PostCrackonoshDesu, on 31 January 2016 - 09:17 PM, said:

Já bych moc nečekal, FCM brzo vyměněj.

zdroj?

Ako je na tom Mutz v odradoch? IS-3 to asi nebude, je to dostatočne použiteľné, aby sa s ním nehnali preč os*atou metlou?

Mikhail800 #16 Posted 01 February 2016 - 08:52 AM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V

View PostHonoriusSVK, on 01 February 2016 - 12:36 AM, said:

zdroj?

Ako je na tom Mutz v odradoch? IS-3 to asi nebude, je to dostatočne použiteľné, aby sa s ním nehnali preč os*atou metlou?

Bežne jazdíme 3xMutz a pohoda. DPM to má s BIA a nabijákom slušné. Delo je presné. Má to slušné camo, takže pokiaľ nie je vyložene mestská mapa, alebo čistý koridor a súper zvolí hardcamp, nie je problém poraziť ani full IS3 zostavu.

Butchi_905 #17 Posted 01 February 2016 - 11:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12362 battles
  • 949

Koupil jsem ho s tím, že to bude prémiovej Indien Panzer, který mě začal fakt bavit a hraje se mi s ním dobře...

Evidentně jsem dostal vozidlo z limitované edice crooked gun - střely létají všude, jen ne tam, kam mají, neprobíjím.

Týmy rozebírat nebudu, víkend je vždycky 50 odstínů červené.

BundaZehart #18 Posted 01 February 2016 - 11:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 47012 battles
  • 612
  • [DAFFY] DAFFY

He, he to je fakt sranda, tady skoro všichni brečí, jak je ten Mutz marnej.

Tady ( http://forum.worldof...9#entry12039999 ) zase všichni brečí, jak Mutz a pár dalších prémiáků ( Cromwell B, Rudy ) deklasují ty starší prémiové stroje a dokonce jsou i lepší, než klasické tanky stejného tieru.

Vy, kdož jste z Mutze zklamáni, zde potěšte svoji duši vědomím, že nejste jediní, kdo má kvůli němu důvod ke smutku.

Mikhail800 #19 Posted 01 February 2016 - 12:59 PM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V
Ten stroj je len taký dobrý ako jeho majiteľ :) V prvej línii, prípadne bez rozumného hrania a krytia veľmi rýchlo zhasne. Rozhodne nie je ľahký na hranie. Priemerným hráčom by som skôr odporučil blbuvzdornejšie medká ako napr. M46 Patton KR, alebo T - 54 mod1.

Norintheris #20 Posted 01 February 2016 - 08:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19598 battles
  • 1,354

View PostMikhail800, on 01 February 2016 - 11:59 AM, said:

Ten stroj je len taký dobrý ako jeho majiteľ :) V prvej línii, prípadne bez rozumného hrania a krytia veľmi rýchlo zhasne. Rozhodne nie je ľahký na hranie. Priemerným hráčom by som skôr odporučil blbuvzdornejšie medká ako napr. M46 Patton KR, alebo T - 54 mod1.

Začínám mu přicházet na chuť a je pro mě mnohdy zábavnější než KR, zvlášť po doexpení žárovky. :) Větší sranda je, když se povede něco odrazit korbou - nejeden majitel desítek by mohl vyprávět. :teethhappy:

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users