Jump to content

Reakce na verzi 9.14 - Změny a vylepšení uživatelského rozhraní

• This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

Poll: Přidané funkce minimapy (42 members have cast votes)

Myslíte si, že je přidání kruhů dohledu do minimapy ve verzi 9.14 užitečné?

1. Je velice užitečné (30 votes [71.43%])

Percentage of vote: 71.43%

2. Je užitečné (8 votes [19.05%])

Percentage of vote: 19.05%

3. Není užitečné (4 votes [9.52%])

Percentage of vote: 9.52%

Vote Hide poll

Kayi4ek #1 Posted 09 March 2016 - 03:38 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

Milí tankisté,

v tomto vlákně můžete diskutovat o změnách a vylepšeních UI ve verzi 9.14. Budeme rádi za veškeré návrhy a připomínky :honoring:

Pecivalek_2014 #2 Posted 10 March 2016 - 03:29 PM

Private

• Player
  • 24385 battles
  • 6

První dojmy:

* aktualizace okolo 14:00 v pohodě - připojení bez problému

* kolize super - myšlenka dobrá - byl jsem ale během 10 her svědkem několika problémků, na které si musí hráči zvyknout:

1. převrácení vlastního tanku spojenců při kolizi u startu hry na vlastní bázi a zmodrání viníka

2. kolize a následné zablokování spřáteleného tanku (převrácení se na bok a nemožnost se rozjet) - snadný terč pro soupeře 

* zvuky daleko bohatější, ale po hodině hraní z toho bolí hlava - méně je někdy více 

kolodeje #3 Posted 10 March 2016 - 07:43 PM

Private

• Player
  • 48223 battles
  • 20
Ve hře nemužu nikoho pozvat do čety ani přjmout pozvaní.

123maran #4 Posted 10 March 2016 - 08:52 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25238 battles
  • 89
  • [SVINE] SVINE
Všiml jsem si že mi v bitvě po tom co je můj tank zničen, vypadává možnost psát do chatu a nelze odejít do garáže. Má někdo stejný problém? 

Ladinvirus #5 Posted 10 March 2016 - 11:50 PM

Corporal

• Player
  • 25398 battles
  • 155

View Postkolodeje, on 10 March 2016 - 07:43 PM, said:

View Post123maran, on 10 March 2016 - 08:52 PM, said:

Všiml jsem si že mi v bitvě po tom co je můj tank zničen, vypadává možnost psát do chatu a nelze odejít do garáže. Má někdo stejný problém? 

ANO.

Kopuliak #6 Posted 11 March 2016 - 12:44 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24489 battles
  • 340

pozyvat som neskusal, ale prijat pozvanie mi nejde tiez.Moze to byt nejakym modom ale.

Edited by Kopuliak, 11 March 2016 - 12:46 AM.

Acheron_7 #7 Posted 11 March 2016 - 10:06 AM

Private

• Player
  • 40073 battles
  • 4

Je to modom ,je nepoužívam módy a všetko šlape Tip Top.

Honorius_ #8 Posted 11 March 2016 - 10:37 AM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 29784 battles
  • 957

Síce to z vás lezie ako z chlpatej deky, ale aspoň po x rokoch iba v módoch je konečne použiteľná minimapa aj v priamo v hre.

Kedy sa konečne dočkáme normálnych filtrov v garáži, ako napr. filter podľa tierov, ktorý je jediný užitočný a po rokoch stále nie je priamo v hre? Je to robota na pol hodiny, absolútne nechápem, že to ešte stále v hre nie je.

Kowanda #9 Posted 11 March 2016 - 02:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7740 battles
  • 335

Ty kruhy v minimapě se mi docela líbí. Takže tuhle změnu beru jako +.

Co ale v nastavení chybí jsou hlubší možnosti u zvuků. Aspoň kdyby šel vypnout ten zvuk žárovky, to je katastrofa. A ideálně možnost přepnout se na předchozí sadu zvuků... těch několik MB navíc si kvůli tomu klidně stáhnu.

Kopuliak #10 Posted 11 March 2016 - 09:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24489 battles
  • 340

tak mne pomohlo vypnut Chat Mods v baliku modov od Aslaina a funguje to dobre uz.

SG_semda #11 Posted 11 March 2016 - 09:15 PM

General

• Player
  • 41242 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

View PostKowanda, on 11 March 2016 - 02:20 PM, said:

Ty kruhy v minimapě se mi docela líbí. Takže tuhle změnu beru jako +.

Co ale v nastavení chybí jsou hlubší možnosti u zvuků. Aspoň kdyby šel vypnout ten zvuk žárovky, to je katastrofa. A ideálně možnost přepnout se na předchozí sadu zvuků... těch několik MB navíc si kvůli tomu klidně stáhnu.

to není několik MB, ale spíš GB, protože tyhle nový zvuky jedou na úplně jinym novym enginu, a to by bylo spoustu práce pro WG navíc... 

a tvuj druhej post, hraj bez modů a máš všechno v pohodě :P

ZK69 #12 Posted 12 March 2016 - 12:39 AM

Lance-corporal

• Player
  • 19440 battles
  • 64
Z pěti bitev třikrát došlo k odhlášení od serveru (k pádu serveru). V další bitvě měl kolega z čety varování, že dezertoval před ukončením bitvy... Taktéž mu spadla hra. Jezdíme bez modů a toto se děje po patchi 9.14. Před ním tento problém nebyl...

JackFlash87 #13 Posted 12 March 2016 - 01:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 35680 battles
  • 1,442
  • [SVINE] SVINE

mě všechno šlape s/i bez modů, tudíž rektni svoji kalkulačku

OT: zvuky na testu OK, ale teď mě přijdou takový nemastný, neslaný..........takže Gnomfather asi povede dál..........

GeorgeZeman #14 Posted 12 March 2016 - 03:47 AM

Private

• Player
  • 4547 battles
  • 22
Dynamické čety opravdu nefungujou díky modům.Testoval jsem to na 3 počítačích.Blokuje mi to třeba zaměřovač , hitlog , zobrazení WN8 a DMG.Spustim čistý klient bez modů a vše jede jak má.Jen ten problem s ESC dělá i bez modu.Stačí F1 a pak to většinou jde.Takže bacha na to,stahujte jen mody vyrobené přímo pro 9.14.Většina toho co je po netu je jen přejmenovaná z 9.13 !

Pitrsmen #15 Posted 12 March 2016 - 07:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 34637 battles
  • 66
Tak musim řícit že mě nové aktualizace většinou akorád naštvali a skoro pokaždý (až na pár vyjímek) jsem si řikal proč se na to nevykašlou a chtěj pokaždý zlepšovat to co dobře funguje a co si budem povidat když je snaha pořád něco vylepšovat a měnit to co funguje a je zaběhnutý,často se stane že se tato změna stane spíš negativním počinem než přínosem,mužem mluvit od uspořádání zboží v obchodech až právě po hry ale tento upgrade hry mě po dlouhý době mile překvapil a musim uznat že zejména změna zvuku ve hře kdy po zásahu tanku zaskřípe kov jako ve skutečnosti hře dodalo reálný nádech obzvláš při použití sluchátek u hry je opět world of tanks oživenou hrou a musim uznat že díky právě této změně jsem po menší pauze hru znova začal hrát ;) výjmečně autorům upgrade uděluji dvojtý palec nahoru :playing:

Edited by Pitrsmen, 12 March 2016 - 07:16 PM.

Rodomax #16 Posted 13 March 2016 - 09:09 PM

Private

• Player
  • 23374 battles
  • 25

Na chvíli jsem odběhl od lodí a zvědavě stáhnul novou verzi. K těm zvukům - mě to hru oživilo, takže palec hore. Po zlepšení přidělování více druhů map je to už druhá věc co mohu pochválit. 

Jediné, co mi až tak nesedí, jsou zvuky mojí střelby. Je to spíš takové zakašlání, někdy to zní vysloveně jak když hodíš kámen na plech, než střelba. Uvítal bych nějaký výběr z různých typů zvuků. Pořešil jsem to tak, že jsem si posílil basy přes subwoofer a už to konečně nekašle, ale i duní. Jen rodina zezdola na mě řve, že duním moc a ruším jim seriálky...tak by mě zajímal i názor ostatních, jak jim ta střelba zní :harp:

LeoSmith_Sk #17 Posted 19 March 2016 - 02:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 57613 battles
  • 333
  • [CSNJ] CSNJ

View Post123maran, on 10 March 2016 - 08:52 PM, said:

Tiež... Proste nefungujú klávesy Escape ani Enter. Začne to fungovať, až keď viac ráz postláčaš ľavé myšítko, tj. poprepínaš pohľady na pár živých spojencov. Aspoň, že tak.

View PostRodomax, on 13 March 2016 - 09:09 PM, said:

Na chvíli jsem odběhl od lodí a zvědavě stáhnul novou verzi. K těm zvukům - mě to hru oživilo, takže palec hore. Po zlepšení přidělování více druhů map je to už druhá věc co mohu pochválit. 

Jediné, co mi až tak nesedí, jsou zvuky mojí střelby. Je to spíš takové zakašlání, někdy to zní vysloveně jak když hodíš kámen na plech, než střelba. Uvítal bych nějaký výběr z různých typů zvuků. Pořešil jsem to tak, že jsem si posílil basy přes subwoofer a už to konečně nekašle, ale i duní. Jen rodina zezdola na mě řve, že duním moc a ruším jim seriálky...tak by mě zajímal i názor ostatních, jak jim ta střelba zní :harp:

Presne, aj ja by som to uvítal, to prepínanie. Priestorový efekt to fakt oživil, to staré mi už liezlo na city. Občas mi zvuky prídu jak keď sa bijú ninjovia v čínskom karate filme, také to svišťanie, a  "švác"... Tak snáď je to viac podobné reálu... No ale bude mi chýbať môj obľúbený zvuk 152+ mm dela, škoda ho. Páčia sa mi zvuky prierazu panciera. Liezol mi na city doterajší zvuk, keď bolo počuť také akoby niečo pérovalo v tom tanku...

Inak keď sme u toho UI, tak mi neukazuje na mape, kam mierim s delom. Ukazuje mi hranice videnia, také zelené prúžky, ale nie delo. V menu je pritom na to voľba. Používam QB´s modpack, doteraz to šlo... Ale. Keď zdochnem a mám zapnutý pohľad na vozidlo, ktoré ma zničilo, tak mi to vozítko ukazuje strašne dlho, a koho by to nenaštvalo :-) Stačí mi ho vidieť tak 3-5 sekúnd a nie 8-10. Hlavne, keď ma spojenec tlačí do nepriateľskej paľby a chcem ho reportovať, ale nemôžem sa pozrieť, ktorý to bol. Kord, keď sú tam dva rovnaké typy vozidiel. Takže uvítal by som skrátenie tohoto času, alebo pridať rolovaciu voľbu na to, koľko sekúnd ho chcem vidieť. No a keď zdochnem od nejakého neviditeľného vozidla, chcem vedieť smer, odkiaľ strela priletela, aby som lokáciu nepriateľa, či už je to TDčko, alebo napr. artina, vedel nahlásiť spojencom. On to ukazuje červený kruh so šípkou. No ale keď zdochnem, kamera sa mi otočí úplne do kelu, do nezmyselného smeru, takže musím chytro natáčať myšou, aby som natočil tú šípku nahor, do stredu, a našiel tak smer, odkiaľ ma zabili. Navyše mi z mapy zmizne onen smer, kam mierim pohľadom! Prečo? Zbytočne otravné. No dobre, a ďalej. Keď si vypnem pohľad na to vozidlo, kt. ma zničilo, lebo mi to lezie na nervy, tak ma čaká ďalšie vytočenie. A to, že keď, či už sa dvaja strieľame a nepriateľ nabije o 0,1s skôr, alebo do mňa páli viac nepriateľov, a stane sa to, že ja 0,1s po svojej smrti stlačím tlačidlo pre streľbu, hra mi prepne pohľad na iný tank. A ani mi neukáže, kto ma zabil, proste sa to nedozviem, možno na konci v tabuľke. Zbytočne otravné tiež. Nielenže som naštvaný, že ma niekto vypol, ale ešte mi pridá aj UI. A už sa to deje roky rokúce. To nikoho iného neštve, alebo si to nikto nevšimol? Nechápem, prečo sa s tým nič nedeje. Alebo na to WG kašle. Taká detská chyba, nech sa na mňa nikto nehnevá. Následne to robí ďalšie psie kusy, keď prepínam medzi spojencami. Ukazuje mi to na mape ako by som kukal z môjho vozidla, nejde mi prepnúť pohľad na konkrétneho spojenca stlačením Ctrl+LMB... Ale to by sa našlo milión vecí v UI, ktoré aj tak sa nebudú riešiť. Inak by už boli dávno v cajku.

Ešte voľba "Přijímat pozvánky od přátel v garáži". Co to je za volbu? Akože či chcem prijímať pozvánky len od neznámych??? Ak už, tak by to malo znieť "Přijímat pozvánky POUZE od přátel v garáži", tj. nepřijímat pozvánky od nikoho, kdo není ve "friendlistu". Pretože keď voľbu zakliknem, že CHCEM prijímať pozvánky od priateľov, vysledkom je, že mi nechodia pozvánky ani od členov klanu, ak ich nemám v priateľoch. Takže to je ďalšia vec. Ale to sa tiahne už viac verzií, nie len 9.14

Ďalej chválim lepšiu optimalizáciu grafického rozhrania, teda zvýšenie FPS. Neviem, či Intel začal WG menej platiť za NEoptimalizáciu enginu, pretože hra sa dá hrať len na procesore s vysokým výkonom na jadro, hlavne keď chce človek zapnúť slušné detaily, aby si kúpil Intel Core i niečo, kdežto AMDčkári si môžu hrať na 30fps aj na ich Steamrolleroch na 5GHz. Takže namiesto toho, aby človek investoval do prémiového účtu, musí si kúpiť Intela aj so základnou doskou, teda upgradovať aspoň na Core i5 a to nie je lacné. Koľko ho to vyjde? 5-7 tisíc? To sú 3 roky prémiového účtu vo WoT, kúpeného v zľave. Pritom Warships, alebo hocijaké iné hry sú tak nádherne plynulé! Ale vravím, už je to lepšie...

View PostHonoriusSVK, on 11 March 2016 - 10:37 AM, said:

Síce to z vás lezie ako z chlpatej deky, ale aspoň po x rokoch iba v módoch je konečne použiteľná minimapa aj v priamo v hre.

Kedy sa konečne dočkáme normálnych filtrov v garáži, ako napr. filter podľa tierov, ktorý je jediný užitočný a po rokoch stále nie je priamo v hre? Je to robota na pol hodiny, absolútne nechápem, že to ešte stále v hre nie je.

Presne tak. Chybajú mi aj viacnásobné filtre. Napr. v modoch ide zapnúť zobrazenie viacerých tierov. Ale nejde vyfiltrovať viac typov vozidiel, napr. SPG a LT, ale len jeden druh, takže keby šlo hneď urobiť to takto. Alebo viac krajín, napr. CS, USA a FR, atď. A prípadne aj "Rýchla voľba", niečo ako "Moje obľúbené vozidlá", kam si dám tie, ktoré aktuálne expím", napr. Achilles, Obj 416, M41 Bulldog, WT auf Pz IV, Bat Chatillon 25t, aby som nemusel prepínať jak blázon stále. To by bol luxus.

A ešte by mohol byť upravený rozsah, resp, linearita posuvníkov na citlivosť myši. Myš mám s 3000 dpi a tie posuvníky mám úplne naľavo. A neviem si to teda vyhovujúco nastaviť, hlavne "Odstřelovací pohled". Takže podobne, ako je na zvuk "Celková úroveň hlasitosti", pridať podobný posuvník na myš "Celková úroveň citlivosti", alebo aspoň upraviť linearitu posuvníkov...

Spojeno 7 postů. Buď to piš najednou nebo používej Edit, případně MultiQuote. CE

Edited by ClearEvil, 21 March 2016 - 09:32 AM.

Honorius_ #18 Posted 22 March 2016 - 01:38 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 29784 battles
  • 957
Mimochodom v Rampage je zabugovaná minimapa, občas na nej ostávajú zničené vozidlá a v druhej polovici bitky je z toho niekedy úplný bordel. Módy nemám, takže je to maslo na vašej hlave.

prde1966 #19 Posted 25 March 2016 - 02:52 AM

Colonel

• Player
  • 111501 battles
  • 3,998

Môj jednoduchý návrh na vylepšenie morálky hry ako aj hry samotnej trošku od témy ale chcel som aby si si to prečítalo *

Už ma dlhodobo vytáča keď ma nejaký blbeček z týmu len tak s pasie strelí a ja za to dostanem almužnu – príklad kv2 ma šľahla za trištvrte hapiek do rite odfajčila mi polku posádky a modulov včetne automatického hasičáku a v garáži som dostal 6000 odmenu J ďakujem (na podpore vás ešte vysmejú že to už vyrieši report systém)

Tento návrh rieši ale hlavne [Editováno] čo sa strieľajú navzájom (zvlášť keď sú na tope) a celý tým pre dvoch blbečkov prehrá.

Takže návrh znie – prudko a mnohonásobne navýšiť pokutu za strieľanie do vlastných min 100 000 za strelu (ak toľko nemá buď pôjde do mínusu alebo mu automaticky v garáži čaká predaj tanku ktorým to poškodenie urobil – pri malom tiere aj hocijaký iný;). A žiadne sťahovačky pre wotko – všetko postihnutému!!! 

Ak sa strieľajú na vzájom celú pokutu rozdeliť týmu ako odškodnenie za ich blbosť a oslabenie týmu.

Pevne verím že by to okamžite vyčistilo hru od takéhoto chovania

Edited by ClearEvil, 25 March 2016 - 11:46 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Pikeneer #20 Posted 01 April 2016 - 10:25 AM

Lance-corporal

• Player
  • 40696 battles
  • 62

Ahoj!

Zkrátila se mi doba zobrazení hlášek nad doplňkama. Lze to ovlivnit ? Ď.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users