Jump to content

Özel Etkinlik: Aziz Patrik Günü

• Please log in to reply
51 replies to this topic

Community #1 Posted 17 March 2016 - 09:40 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,189
Savaş alanında şansınızı sınayın ve kimlerin oyunlarının RNG yoncasıyla kutsandığını görün!

Tam haber metni

Doctoriscoming #2 Posted 17 March 2016 - 09:45 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 23595 battles
  • 342
Satmayın lan IS3A yı :(

Doctoriscoming #3 Posted 17 March 2016 - 09:49 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 23595 battles
  • 342
Oha şimdi farkettim kişisel yedeklerde satışta. Ben oyuna döndüğümden beri tek olarak ilk defa satıldıklarını görüyorum, böyle bir şey var mıydı daha önce ?

Her hesap için 1 kere alınabiliniyormuş, alıp stoklıcaktım ne güzel. Neyse buna da şükür.

Edited by HulkEkmek, 17 March 2016 - 09:49 AM.

Oh_KEBAB #4 Posted 17 March 2016 - 10:24 AM

Corporal

• Player
  • 42417 battles
  • 137
  • [MEATY] MEATY
Türklere verilmiş değer bukadar işte elin adamı Türke aziz patrik i oyun oynasın diye kullanıyor... 18 Mart ta yani yarın Çanakkale kurtuluşunda ne sağlıyacaksınız merak ediyorum. oyunu bırakabilirim. 

SouIfIy #5 Posted 17 March 2016 - 10:38 AM

Major General

• Player
  • 44489 battles
  • 5,687
  • [-DEER] -DEER
bize göre 18 Mart Çanakkale zaferi oluyor sayın wg

panzher1 #6 Posted 17 March 2016 - 10:46 AM

Private

• Player
  • 12939 battles
  • 18
biz  Müslümanları her seferinde 2. planda tutup barbar çağdışı gösteren batı zihniyetine bak kendi azizlerini de el üstünde tutuyolar aynı  tutumu 18 mart günü için de bekleriz. he pardon 18 mart içlerinde derin bir sızı dimi...

MEGA__TRON__ #7 Posted 17 March 2016 - 10:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 27092 battles
  • 1,008
  • [SA-AS] SA-AS
is3 a alacaklar hiç bulaşmasın benden uyarması. Özellikle para kasmak için alacaklar var ise(Premium hesapsız) çok büyük hayal kırıklığı yaşayabilirler. Tankı önceden alıp memnun olan kardeşlerime lafım yok. Sadece kişisel fikirlerimi söylemek istedim saygılar keyifli oyunlar.

MEGA__TRON__ #8 Posted 17 March 2016 - 10:48 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 27092 battles
  • 1,008
  • [SA-AS] SA-AS

View Postpanzher1, on 17 March 2016 - 09:46 AM, said:

biz  Müslümanları her seferinde 2. planda tutup barbar çağdışı gösteren batı zihniyetine bak kendi azizlerini de el üstünde tutuyolar aynı  tutumu 18 mart günü için de bekleriz. he pardon 18 mart içlerinde derin bir sızı dimi...

Arkadaşların dedelerine ayar çekiyordu bizim DEDE'lerimiz bir zamanlar normal:trollface:

bluefault #9 Posted 17 March 2016 - 10:56 AM

Corporal

• Player
  • 42547 battles
  • 115
  • [LUA] LUA
kullanan  arkadaşlar ıs3 a para kasar mı?

ElbisHan #10 Posted 17 March 2016 - 11:10 AM

Captain

• Player
  • 91117 battles
  • 2,012
  • [GEN_Y] GEN_Y

View Postbluefault, on 17 March 2016 - 11:56 AM, said:

Para kasmak için PZ. 58 MUTZ daha iyi bir seçim bence. IS3-A çok hantal bir tank ve standart mermisi olan APCR ile uzak mesafe delmeniz zor oluyor. APCR mesafe arttıkça etkisi azalan bir mermi.

IS3-A nın tek avantajlı olduğu yer bence klan ve kale savaşlarında gerçekleşen yakın mesafe çatışmalar. IS-3 le karşılaştığınızda bilhassa birebir çatışmalarda daha hızlı doldurduğunuz için nispeten avantajlı oluyorsunuz.

Random savaşlarda çok iyi bir tank değil. 9-10 gördüğünde çok zorluyor.

Edited by ElbisHan, 17 March 2016 - 12:06 PM.

MEGA__TRON__ #11 Posted 17 March 2016 - 11:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 27092 battles
  • 1,008
  • [SA-AS] SA-AS

View Postbluefault, on 17 March 2016 - 09:56 AM, said:

Yılbaşından sonra almıştım bende is3 autoloader'ı. Para az çok kasar ama amacın para kasmak ise daha iyi opsiyonlar var iken alınmaz.  Çünkü tamir ve mermi masrafları çok fazla, gold ve normal mermisi en pahalı pre tank mermisi yanılmıyorsam. Neredeyse her maç sürücü ölüyor mesela ve sürücü öldü mü tank yerinden kıpırdamıyor neredeyse traverse hızı sıfıra iniyor, o kadar hantallaşıyor sen düşün. Fakat normal şartlarda sadece tankın ilk kalkış ve yokuşlar da yavaş sonradan gayet iyi gidiyor.10 seviye ye düştü mü işin daha da zorlaşıyor hali ile çünkü heat mermi seni bazen üzebiliyor bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Fakat taret zırhı muazzamdır,atış hızı gayet tatminkardır. Odak ciddi bir sıkıntı  ama ben düşey dengeleyici yerine aim time azaltan modülü taktım Bir nebze olsun o işi çözdüm. Mermi sapması 0.46 bun da belirtmem gerek. Zaten ingiliz forumunda da konusu açıldı kredi getirisinin çok kötü olduğu ile ilgili. Daha doğrusu getirisi fena değil ama masrafları düşünce geriye kalan hiç iyi değil :)

Random maçlarda para kasmak ise amacın PREMİUM hesap kullanıyorsan iyi kötü iş görür(Daha iyi opsiyonlar mevcut). Ekip savaşlarında gayet iyi iş yapıyor.  Ama pre hesapsız para kasmak zahmet ister bu tank ile. Mesela t26e4'üm var. Onunla  maç başına çok çok daha iyi para kasıyorum is3a'dan.

Gene de başka arkadaşların fikirlerini de belirtsin öyle karar verin. Ben almak isteyen kardeşlerime karşı manipülatif tutum sergilemiş gibi gözükmek istemem. Fakat is3 ile iş yapan arkadaşlar bu tank ile çok güzel oynar.

Bu arada tank 3 mürettebatlı. Rus ağırları için mürettebat kasmaya uygun değil. is3 için is7 için mürettebat geliştiririm. diyenler üzülür.

Herkese keyifli oyunlar Saygılar...

Edited by MEGA__TRON__, 17 March 2016 - 11:47 AM.

ElbisHan #12 Posted 17 March 2016 - 12:15 PM

Captain

• Player
  • 91117 battles
  • 2,012
  • [GEN_Y] GEN_Y

Neden Çanakkale yok diyen arkadaşlara katılmıyorum. 2. Dünya Savaşını temel alan bir oyunda Çanakkale Savaşının anılması çok anlamlı değil.

E adamlar da Hristiyan olduğuna göre, Hristiyanlığın önemli günlerini anarlar, karışamayız.  Biz de birgün geniş oyuncu kitlesine sahip böyle bir oyun yaparsak, Ramazan ve Kurban bayramlarını, kandilleri vb. anarız neticede.

Çanakkale Savaşının islamla birebir bir ilgisi yok. Osmanlı İmparatorluğu zaten tek dinli bir devlet değildi. Emperyal güçler çıkarları için lokum gördükleri zayıf Osmanlı ve varlığına göz dikmişlerdi ve saldırdılar.

Bu olay da 2. değil malumunuz 1. Dünya Savaşı zamanlarına denk gelir.

Geçen sene hatırlayanlar bilir, aynı güne denk geldiği için Türk Topluluğu sayfasına "Çanakkale Savaşı Etkinliği" olarak isimlendirilerek konulmuş, onu da oyuncular, "Bunlar bizi kekliyor, aslında Aziz Patrik günü aha bakın linki" diyerek eleştirmişlerdi :)

Edited by ElbisHan, 17 March 2016 - 12:17 PM.

frosfotor #13 Posted 17 March 2016 - 01:06 PM

Private

• Player
  • 1984 battles
  • 1

Çok uluslu bir ürün üretip içerisinde ki kullanıcıların kendi kültür, din ve geleneklerine has hoş süprizler yapılması anlaşılabilir ve hatta takdir edilebilir, ancak burada yapılması gereken ürün geliştiricisinin her toplumdan ve dinden müşterilere sahip olduğunu unutmaması. Aksi halde ürünün geliştiricisi müşterileri arasında ayrım yapma yanlışına düşer ki buda bazı müşterilerini 2. sınıf olarak kabul ettiği manasına gelebilir. Buda onun ürettiği ürüne ilgi ve alaka göstermiş ve hatta başka müşteriler kazanmasına destek olmuş müşterilerine hakaret manası taşıyabilir. 

Çok uluslu birçok dünya şirketinin birçok uygulaması da bu şekildedir. Örneğin ramazanlarda bir kola markasının artık neredeyse iftar sofralarının vazgeçilmez ürünü olarak kabul edilmesi gibi...

Edited by frosfotor, 17 March 2016 - 01:09 PM.

Rapator79 #14 Posted 17 March 2016 - 01:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28767 battles
  • 591
  • [KAZMA] KAZMA
Her sene bir tık daha cimri oluyor wg...Sadece salatalık amblemi verseymiş daha anlamlı olurmuş...

ElbisHan #15 Posted 17 March 2016 - 01:52 PM

Captain

• Player
  • 91117 battles
  • 2,012
  • [GEN_Y] GEN_Y

View PostRapator79, on 17 March 2016 - 02:28 PM, said:

Her sene bir tık daha cimri oluyor wg...Sadece salatalık amblemi verseymiş daha anlamlı olurmuş...

WG, tankların kredi gelirlerini kısıp onu da parayla satmaya başladıktan sonra zaten cimrilikte kendini ispatlamıştı.

Bence bu eğilim oyuncularda pozitif etki bırakmıyor. Yaklaşımlarını düzeltmezlerse sonucu WG için çok iyi olmayacak diye düşünmekteyim.

Rapator79 #16 Posted 17 March 2016 - 02:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28767 battles
  • 591
  • [KAZMA] KAZMA

View PostElbisHan, on 17 March 2016 - 02:52 PM, said:

WG, tankların kredi gelirlerini kısıp onu da parayla satmaya başladıktan sonra zaten cimrilikte kendini ispatlamıştı.

Bence bu eğilim oyuncularda pozitif etki bırakmıyor. Yaklaşımlarını düzeltmezlerse sonucu WG için çok iyi olmayacak diye düşünmekteyim.

Ben artık etkinlikten etkinliğe oynamaya başladım...Misal bugün 9 maç yapıp bıraktım...Günlük 8-10 maç yapıp çıkıyorum, bazı gün hiç açmıyorum bile...

Maviplanet #17 Posted 17 March 2016 - 02:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3366 battles
  • 576
sayfadaki armor inspector sayısının fazlalığı sayfayı yukarı aşağı indirilemez hale getirmiş. keşke tank tanıtımları ekstra bi başka sayfada yapılsa

vuque #18 Posted 17 March 2016 - 03:11 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 19281 battles
  • 4,068
  • [ORKI] ORKI

Arkadaşlar mesajlarınızda belirttiğiniz bir noktayı açıklığa kavuşturmak isterim, Aziz Patrik Günü pek çok ülkede kutlanan bir festivaldir ve dini özelliğinden çok festival özelliği ön plandadır. Pek çok ülkede değişik dinlere inanan veya inanmayan insanlar bu festivali kutlamaktadır ve burada gördüğünüz gibi etkinliklerle bu festivali bir şekilde oyuna taşımaktayız çünkü Avrupa sunucusu olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgede pek çok ülke tarafından bu festival kutlanmakta.

Burada dini amaçlı bir kutlama olmadığını ve kimseyi gücendirme amacı güdülmediğini söyleyebilirim.

Bizim özel günlerimiz sadece bize özel olduğu için sunucu çapında etkinliklerle kutlanması diğer oyuncular için bir anlam ifade etmemektedir ve diğer ülkeler içinde böyle bir uygulama yapılmamaktadır. Ancak bu demek değildir ki bizim özel günlerimiz atlanmaktadır. Türkiye Topluluk Ekibi olarak Topluluk Katılımcılarımızla beraber özel ve anlamlı günleri etkinliklerle kutlamaya dikkat etmekteyiz. Aynı şekilde 18 Mart içinde topluluk katılımcılarımızın etkinlikleri/yarışmaları olacaktır, takipte kalmaya devam ediniz.

Saygılar,

Edited by vuque, 17 March 2016 - 03:12 PM.

Doctoriscoming #19 Posted 17 March 2016 - 03:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23595 battles
  • 342
Millet yeşil bira içmesine kutluyor zaten ne dini :trollface:

ElbisHan #20 Posted 17 March 2016 - 03:16 PM

Captain

• Player
  • 91117 battles
  • 2,012
  • [GEN_Y] GEN_Y

View Postvuque, on 17 March 2016 - 04:11 PM, said:

Arkadaşlar mesajlarınızda belirttiğiniz bir noktayı açıklığa kavuşturmak isterim, Aziz Patrik Günü pek çok ülkede kutlanan bir festivaldir ve dini özelliğinden çok festival özelliği ön plandadır. Pek çok ülkede değişik dinlere inanan veya inanmayan insanlar bu festivali kutlamaktadır ve burada gördüğünüz gibi etkinliklerle bu festivali bir şekilde oyuna taşımaktayız çünkü Avrupa sunucusu olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgede pek çok ülke tarafından bu festival kutlanmakta.

Burada dini amaçlı bir kutlama olmadığını ve kimseyi gücendirme amacı güdülmediğini söyleyebilirim.

Bizim özel günlerimiz sadece bize özel olduğu için sunucu çapında etkinliklerle kutlanması diğer oyuncular için bir anlam ifade etmemektedir ve diğer ülkeler içinde böyle bir uygulama yapılmamaktadır. Ancak bu demek değildir ki bizim özel günlerimiz atlanmaktadır. Türkiye Topluluk Ekibi olarak Topluluk Katılımcılarımızla beraber özel ve anlamlı günleri etkinliklerle kutlamaya dikkat etmekteyiz. Aynı şekilde 18 Mart içinde topluluk katılımcılarımızın etkinlikleri/yarışmaları olacaktır, takipte kalmaya devam ediniz.

Saygılar,

Bu arada dikkatimi çekti, "Patrick" özel isim, değişmemesi gerekir. 

Neden "Aziz Patrik" diye geçiyor başlıkta ?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users