Jump to content

'Battle Assistant' - Mod czy Cheat? [Sonda]

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

Poll: 'Battle Assistant' - Twoja opinia. (142 members have cast votes)

You have to complete 250 battles in order to participate this poll.

Czy uważasz, że 'Battle Assistant' jest cheatem i powinien zostać zakazany?

1. Tak (35 votes [24.65%])

Percentage of vote: 24.65%

2. Nie (107 votes [75.35%])

Percentage of vote: 75.35%

Vote Hide poll

Sculptorex #61 Posted 31 March 2016 - 01:56 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 54243 battles
  • 3,226

View Postsimilas_gnom, on 31 March 2016 - 12:37 PM, said:

Argument, że arta strzela z zaskoczenia i nic nie można zrobić jest od czapy...

Tak mi się skojarzyło - kto grał w SimCity? Meteoryt, czy trzęsienie ziemi - graliście z tym, czy z wyłączoną opcją? Taki nieobliczalny element moim zdaniem ubarwia grę. Ja lubiłem mieć włączone te katastrofy ze sporym prawdopodobieństwem :)

Edited by Sculptorex, 31 March 2016 - 01:57 PM.

Reserved99 #62 Posted 31 March 2016 - 02:02 PM

Lieutenant

• Player
  • 25380 battles
  • 1,998

View PostSculptorex, on 31 March 2016 - 01:56 PM, said:

Tak mi się skojarzyło - kto grał w SimCity? Meteoryt, czy trzęsienie ziemi - graliście z tym, czy z wyłączoną opcją? Taki nieobliczalny element moim zdaniem ubarwia grę. Ja lubiłem mieć włączone te katastrofy ze sporym prawdopodobieństwem :)

Ja zawsze bez grałem :D

MagMenik #63 Posted 31 March 2016 - 02:48 PM

Lieutenant

• Player
  • 1300 battles
  • 1,597
Honorowe zasady w grach internetowych nie obowiązują?
Wypada sypiać z żoną przyjaciela gdy ona nie wzbrania a prawo nie karze?
Czy ułatwienie sobie nie utrudnia przeciwnikowi, czy dobrze się gra gdy przeciwnik ma mniej pionków?
Każdy mod obecny w rozgrywce niszczy subtelną równowagę wypracowywaną przez twórców, z gry robi
farsę i cieszy jedynie graczy pozbawionych honoru i elementarnej uczciwości wobec innych graczy.
To nie wojna gdzie zwycięstwo uświęca środki a gra w wojnę gdzie umiejętności mają wyłonić zwycięzcę
bez nieuczciwych dodatkowych środków.

Sculptorex #64 Posted 31 March 2016 - 03:21 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 54243 battles
  • 3,226

View PostReserved99, on 31 March 2016 - 01:02 PM, said:

Ja zawsze bez grałem :D

Heh, no jak pisałem gdzieś - co kto lubi :)

Może to jest jakieś rozwiązanie? Po co likwidować grupę pojazdów, skoro są tacy co je lubią. Może dać opcję wyboru - tak jak z trybem gry. Można odznaczyć szturm. Jakby się odznaczyło artę, to i miłośnicy mogą grać Z i przeciwnicy BZZ. Nie jest to chyba aż tak liczna grupa, aby jakoś mocno namieszała w MM.

View PostMagMenik, on 31 March 2016 - 01:48 PM, said:

Wypada sypiać z żoną przyjaciela gdy ona nie wzbrania a prawo nie karze?

Ale to nie jest ten przypadek! Wiesz o jakiej sytuacji mówimy? Gdy nasz wspólny przyjaciel zgadza się, że możemy sypiać z jego żoną. Fajna laska, więc ja mówię - OK. Ty zaś mi mówisz, że nie wolno, bo to nieuczciwe. A ja na to... ??????????????????????????????????????????  OK, będę idiotą i Cię posłucham. Panienkę zapnie inny i tak, a my będziemy super uczciwi. Tylko komu to sprawi radochę poza nami samymi? Bo przyjacielowi na pewno nie. On chciał mieć spokój z nimfomanką, aby mieć czas pograć w czołgi... z modami ;)

Edited by Sculptorex, 31 March 2016 - 03:28 PM.

MagMenik #65 Posted 31 March 2016 - 04:39 PM

Lieutenant

• Player
  • 1300 battles
  • 1,597

View PostSculptorex, on 31 March 2016 - 03:21 PM, said:

Ale to nie jest ten przypadek! Wiesz o jakiej sytuacji mówimy? Gdy nasz wspólny przyjaciel zgadza się, że możemy sypiać z jego żoną. Fajna laska, więc ja mówię - OK. Ty zaś mi mówisz, że nie wolno, bo to nieuczciwe. A ja na to... ??????????????????????????????????????????  OK, będę idiotą i Cię posłucham. Panienkę zapnie inny i tak, a my będziemy super uczciwi. Tylko komu to sprawi radochę poza nami samymi? Bo przyjacielowi na pewno nie. On chciał mieć spokój z nimfomanką, aby mieć czas pograć w czołgi... z modami ;)

No. sprawa jest prosta, nie sypiamy z żonami przyjaciół bo to nieprzyzwoite i niegodne a Twoje mataczenie uzależnia honor i uczciwość od okoliczności
i z tej przyczyny te szlachetne cechy są Ci całkowicie obce. Mam nadzieję że jedynie w świecie cyfrowych zabawek, choć i tam jest to naganne, nie godne
pochwały.

Edited by MagMenik, 31 March 2016 - 04:40 PM.

Sculptorex #66 Posted 31 March 2016 - 04:55 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 54243 battles
  • 3,226
Jakie mataczenie?

MagMenik #67 Posted 31 March 2016 - 05:06 PM

Lieutenant

• Player
  • 1300 battles
  • 1,597

View PostSculptorex, on 31 March 2016 - 04:55 PM, said:

Jakie mataczenie?

Tworzysz okoliczności które mają usprawiedliwić łamanie zasad a Tu nie ma okoliczności a jedynie tak lub nie, masz zasady albo ich nie masz i tyle.
Prośba przyjaciela i uroda jego żony wystarczą by olać zasady? Przyzwoitość tym się wyróżnia że okoliczności nie mają na nią wpływu.

Edited by MagMenik, 31 March 2016 - 05:09 PM.

Staty_nie_graja #68 Posted 31 March 2016 - 05:14 PM

Captain

• Player
  • 34552 battles
  • 2,009
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMagMenik, on 31 March 2016 - 05:06 PM, said:

Tworzysz okoliczności które mają usprawiedliwić łamanie zasad a Tu nie ma okoliczności a jedynie tak lub nie, masz zasady albo ich nie masz i tyle.
Prośba przyjaciela i uroda jego żony wystarczą by olać zasady? Przyzwoitość tym się wyróżnia że okoliczności nie mają na nią wpływu.

Chyba nie rozumiesz jak wygląda sytuacja tutaj.

Przyjaciel pozwala ci sypiać ze swoją dziewczyna/żoną = Wargaming pozwala ci używać modów, ba nawet daje swoje błogosławieństwo w przypadku Battle Assistanta, gdy wybiera go w konkursie na najlepszy mod.

Więc to już twoje własne widzimisie, czy skorzystasz z oferty/użyjesz modów czy nie.

Ale nie możesz też wytykać innym, że jednak skorzystali z oferty/modów.

MagMenik #69 Posted 31 March 2016 - 05:31 PM

Lieutenant

• Player
  • 1300 battles
  • 1,597

View PostStaty_nie_graja, on 31 March 2016 - 05:14 PM, said:

Chyba nie rozumiesz jak wygląda sytuacja tutaj.

Przyjaciel pozwala ci sypiać ze swoją dziewczyna/żoną = Wargaming pozwala ci używać modów, ba nawet daje swoje błogosławieństwo w przypadku Battle Assistanta, gdy wybiera go w konkursie na najlepszy mod.

Więc to już twoje własne widzimisie, czy skorzystasz z oferty/użyjesz modów czy nie.

Ale nie możesz też wytykać innym, że jednak skorzystali z oferty/modów.

A ja myślę że WG to prawodawca i jasno określa że w kwestiach nie uregulowanych pisanym prawem, sumienie i rozsądek są jedynym
wyznacznikiem postępowania i nie sądzę bym prosił kogokolwiek by na mojej żonie zabawiał się zaakceptowanym przez prawodawcę gadżetem
A zupełnie czym innym jest chęć skorzystania z tak godnej pogardy okoliczności.

Edited by MagMenik, 31 March 2016 - 05:33 PM.

stasiekl #70 Posted 24 February 2017 - 04:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 36953 battles
  • 59
  • [L-V] L-V

View PostMagMenik, on 31 March 2016 - 01:48 PM, said:

Każdy mod obecny w rozgrywce niszczy subtelną równowagę wypracowywaną przez twórców, z gry robi
farsę i cieszy jedynie graczy pozbawionych honoru i elementarnej uczciwości wobec innych graczy.

No dobra, ale Twoja opinia sprowadza się do tego, że każdy użyty w grze mod jest niehonorowy i powinien wywoływać wyrzuty sumienia. A to jest dyskusja o konkretnej modyfikacji, a nie modach jako takich.

Wracając do BA,, to w niektórych sytuacjach (incydentalnych) daje przewagę. Dzięki niemu można np. strzelić do celu, który się chowa pod mostem. Z widoku satelitarnego nie ma opcji, żeby w taki cel trafić. Jest to ułatwienie w stosunku do graczy, którzy BA nie zainstalowali, ale szczerze powiedziawszy na kilkaset gier artą miałem taki przypadek może ze dwa razy.

Inną przewagą tego modu jest wyszukiwanie przestrzałów w trudnych miejscach. Np. na Himmelsdorfie, czy Ruinbergu, gdzie arta nie ma łatwego życia, można przy pomocy tego modu odkryć nowe przestrzały.

Z drugiej strony, jak ktoś już tu napisał, ten mod potrafi też bardzo utrudnić celowanie w terenie zabudowanym. Linia patrzenia nie jest pod kątem 45 stopni, tylko jest styczną do trajektorii pocisku w punkcie celowania. Jeśli podążam za poruszającym się w bok celem i moja trajektoria zostanie przecięta przez jakiś obiekt (typu wieża kościoła, czy zabudowania), to punkt celowania gwałtownie przeskakuje i całkowicie zmienia się też kąt nachylenia kamery. Nawet doświadczony arciarz przy takim przeskoku potrafi stracić orientację. Tego problemu nie ma przy celowaniu z satelity. W tamtym wypadku po prostu znika nam celownik, ale cały czas patrzymy tak, jak patrzyliśmy przed sekundą.

Natomiast jako ktoś, kto artą nieco już pograł, nie przeceniałbym w BA tej cechy, że przy zniknięciu celu celownik nie przeskakuje. Myślę, że 200 gier artą w zupełności wystarczy, żeby zrozumieć jak należy celować i korekty w widoku satelitarnym wprowadza się instynktownie. To się staje takim nawykiem, jak naciskanie sprzęgła przy zmianie biegu w samochodzie.

I jeszcze jedno. Autor wątku napisał, że w zwykłym trybie nie wystarczy celować w środek czołgu, a trzeba wziąć poprawkę (parafrazując). Nie do końca tak jest, bo jak czołg jest widoczny, to w zwykłym trybie nie da się przycelować w środek czołgu. Gra automatycznie skoryguje punkt celowania i problem pojawia się tylko przy znikającym celu. Gdyby tej automatycznej korekty w grze nie było, to zgodziłbym się, że zrozumienie celowania artą wymagałoby dłuższego czasu i doświadczenia. Ale ten mechanizm jest i w widoczny czołg możemy celować tak samo, czy to strzelamy z satelity, czy z BA.

Moim zdaniem ułatwienie płynące z korzystania z BA jest porównywalne z ułatwieniem, jakie dają okręgi na minimapie. Po prostu ma zastosowanie w niektórych przypadkach. Można bez tego grać i wcale nie traci się na efektywności.

Edited by stasiekl, 24 February 2017 - 04:42 PM.

Bratis #71 Posted 27 February 2017 - 09:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8093 battles
  • 681
  • [OLD1] OLD1

BA uzaleznia ale .... lepiej i celniej sie strzela bez niego ale jak sie go wlaczy to ciezko z tego zrezygnowac.Super jest w walce z bliska to tak , daje przewage a tak to jak papierosy palisz i nie wiesz po jaka chol....

musialbys pograc na arcie troche i zauwazylbys ze czesto w sytuacjach niby 100% pewnych chybiasz.To ofc tez rng ale i czesto przeklaman BA.

On mozna powiedziec robi te gre ladniejsza , sliczne czolgusie wybuchajace rowniez slicznie .Latwiej sie gra ale tylko daltego ze widok jest sympatyczniejszy.

Jak chcesz grac na powaznie to wylaczasz BA bo zbyt czesto chybia .

Szczegolnie to widac na pofaldowanym terenie , niby 100% pewny strzal a nagle przenosi.To wina BA wlasnie.Z reki trafisz bez problemu.Ofc jak rng ci pozwoli.

Edited by Bratis, 27 February 2017 - 09:51 PM.

wawru #72 Posted 19 March 2017 - 03:41 PM

Private

• Player
  • 18840 battles
  • 3
  • [SP4RK] SP4RK
mało tego że BA wygrało jakiś konkurs ale jak dobrze widziałem/słyszałem jest szansa że w jakiejś formie zostanie wprowadzone do WOT, być może wraz ze zmianami mechaniki dla artylerii. więc nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z tym. jak ktoś nie lubi arty to każde ułatwienie dla niej jest policzkiem powodującym wylewanie łez na forum.

TariboW #73 Posted 20 March 2017 - 12:26 PM

Moderator

• Moderator
  • 1658 battles
  • 152

Nie pora, nie czas na rozpatrywanie sondy.

Zamykam.

[closed]

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users