Jump to content

Dyskusja o artylerii

artyleria pytanie dyskusja arty Artyleria celnosc

• Please log in to reply
21652 replies to this topic

Poll: Artyleria w bitwach (1894 members have cast votes)

You have to complete 250 battle in order to participate this poll.

Czy jesteś za ograniczeniem ilości artylerii w bitwach do

1. Voted 1 szt (961 votes [50.05%] - View)

Percentage of vote: 50.05%

2. Voted 2 szt (439 votes [22.86%] - View)

Percentage of vote: 22.86%

3. 3 szt (146 votes [7.60%] - View)

Percentage of vote: 7.60%

4. Voted nic nie zmieniać (374 votes [19.48%] - View)

Percentage of vote: 19.48%

W jaki sposób należy ograniczyć odziaływanie artyleri w bitwach

1. Voted ograniczyć celność (390 votes [16.48%] - View)

Percentage of vote: 16.48%

2. Voted ograniczyć maksymalny dmg z jednego strzału (730 votes [30.85%] - View)

Percentage of vote: 30.85%

3. Voted zmniejszyć szybkostrzelność (387 votes [16.36%] - View)

Percentage of vote: 16.36%

4. Voted nie nie zmieniać (859 votes [36.31%] - View)

Percentage of vote: 36.31%

Vote Hide poll

Ruen___PROteza #21641 Posted Yesterday, 05:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44538 battles
  • 570
  • [KNAGA] KNAGA

View PostApaszZboj, on 12 August 2020 - 02:33 PM, said:

Statystyki dmg-u nie powiedzą ci czy masz skilla (znajomość weakspotów itd.) Powiedzą ci jedynie ile średnio zadajesz uszkodzeń co biorąc pod uwagę średni dmg dla danego czołgu na amunicji standardowej pozwoli ci w przybliżeniu określić iloma pociskami przebiłeś pancerz przeciwników. Nie wiesz jakiej amunicji używał, nie wiesz ile pocisków wystrzelił, ile miał celnych i czy np. miał tylko pociski OB.

Czyli w grze, która w znacznej mierze polega na niszczeniu przeciwników, to że niszczysz więcej przeciwników niż ktoś inny nie oznacza, że jest się lepszym.

No nie wierze XD

Ewidentnie trzeba sprawdzić statystyki wojenne, bo odznaczeni snajperzy/czołgiści ktokolwiek za zabitych/zniszczone maszyny są gorsi. A na pewno nic na to nie wskazuje że są najlepsi. XDDDDD

ApaszZboj #21642 Posted Yesterday, 07:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 57117 battles
  • 976
  • [A___S] A___S

View Postvirus_yabola, on 12 August 2020 - 03:33 PM, said:

No pytanie sens miało jak najbardziej sens jeżeli tylko byś założył, że w tej bitwie byłaby obecna arta a ja jednak zdecydowałbym się tam grac pomimo tejże właśnie i czy mógłbym nieniepokojony z góry tłuc 7k dmg.

Sorki, ale jakim jesteś grajkiem takim samym artylerzystą skoro dla Ciebie ta pozycja nie jest priorytetowa. Pokazałem Ci właśnie jak bardzo ta pozycja musi być ostrzeliwana (i przeważnie jest) przez arty.

Jak bardzo chcesz to ja już wyklinam tyle bitew, żeby mi w końcu po losowało Proho na arcie licząc na to, że znajdzie się ktoś taki jak ja który ośmieliłby się tam grac, ciekawe czy wtedy tez będziesz mówił, że nie było prosto :D 

I ponownie, łatwiejszy dmg na AMXie gdzie pilnowałem 5/6 przestrzałów vs arta 0/1 przestrzał... FCUK logic.

No skoro rozmawiamy tu to po co płacz o golda z Twojej strony? Jest na to odpowiedni temat. Ja napisałem, dlaczego miałem taki loadaut z wyjaśnieniem preferencji dla jasności , to wszytko.

Jasne, że biorę pociski z o większej prędkości z mniejszym dmg, jeżeli tylko DPM zostanie na podobnym poziomie (nawet może być nieznacznie mniejszy to nie problem dla mnie). Od teraz, zaraz, już.

Co do RHMa to już wiemy skąd te patologiczne zachowania arciarzy, sory, ale nikt o zdrowym podejściu do giereczki nie lubi być ogłuszany, tym bardziej przez swoich "sojuszników" , niestety po raz kolejny udowodniłeś ze "cklicker" to stan umysłu.

Tak bardzo często porównuje graczy, przeciwko którym walczyłem, zwłaszcza jeżeli ktoś w przeciwnym teamie odznacza się większą ilością DMG a ja też miałem okazje mierzyć się z nim "oko w oko" i to bez znaczenia na mój wynik.

Wole (biorąc pod uwagę jedynie choćby ludzi z tej dyskusji) poskładać Szfaka  shot_029.jpg albo Ruena i skończyć bitwę z 3k DMG niż natłuc 8k na botach ale ja to dziwny jestem.

Nie byłem zagubiony na arcie, czekałem aż będę mógł pojechać tam, gdzie robiłem DMG, bo z początku ta flanka nie była przez nasz team obstawiona wiec byłby to mocno ryzykowny play z mojej strony, dopiero jak sojusznik podjechał bliżej strony przeciwnika pozwoliłem sobie na granie tam właśnie. To właśnie w AMXie jak zebrałem kilkukrotnie zwłaszcza od tych z lasu, a nie przy linii to było dopiero gorąco. I nie, ręce mi się zaczynają pocić dopiero jak zostaje 2 vs 1 z mniejszą ilością HP.  Jak zaliczałem niektóre misje na czołgi specjalne to się zdarzało drgniecie reki, teraz nie ma takiego ciśnienia a 7k dmg to nie epicki wynik (taki IMO zaczyna się gdzieś mniej więcej od 10-11k ), poza tym na ilość DMG to zwróciłem uwagę pod koniec bitwy mniej wicej wtedy kiedy zobaczyłem, że mi się moje ukochane APeCRy skończyły.

Twierdze zatem ze arta to łatwy dmg choćby po ilości  możliwych kierunków skąd mogę wyrwać luja... już napisałem, 6 kierunków vs 1. Chyba jasne ?

Polityka nie w tym wątku, ale oglądnij choćby po to, żeby wiedzieć, o co chodzi rozmówcom.

Więc na pytanie dostałeś już odpowiedź.

Pokazałeś jedynie, że jak nie ma arty to tam jedziesz po czym stwierdziłeś, że gdyby była chociaż jedna to byś tam nie pojechał. Więc co pokazałeś ?

Dla mnie to mogłeś pilnować i osiedla. Nie wiem czego pilnowałeś może kamienia ? Piszę co widziałem i jakie odniosłem wrażenie po obejrzeniu replaya. TO WSZYSTKO. Skoro uważasz, że było trudniej to ok, ale z replaya to nie wynika.

A ja napisałem dlaczego uważam, że ten gold w wielu momentach był zbędny. Tyle.

A gdyby ten dpm był o 25% niższy albo o 25% niższa penetracja ? Też radośnie brałbyś pociski szybsze ?

Co do rhm-a to również wyjaśniłem. A patologią to jest kraść komuś fraga. Ale znów mamy do czynienia z odczuciami. Prawda ?

A ja nie. Czy to oznacza, że mój wynik ma mniejszą "wartość" jak twój ? A jeśli tyle odznaczeń i wyróżnień zdobyłeś na słabszych graczach to oznacza to, że nagle stałeś się słabym graczem ?

W sumie to miło by było. Ale to zależy od sytuacji. Może właśnie wystrzelił pocisk, zostało mu 50 HP i jakiś "słabeusz" w czołgu 2 tiery niższym wystrzelił swój pierwszy pocisk w bitwie i go zniszczył. A potem wpada na forum i wrzeszczy jaki to jest świetny bo zatłukł Szfaka albo Ruena__ :)

Co do zagubienia to odniosłem całkiem inne wrażenie. Co do ukochania to ok. Ja nie będę narzekał to twoją ukochaną amunicję premium, a ty nie narzekaj na moją ukochaną artę. Może być ? Zobacz jaki jestem zgodny.

Ok. Ja nie wiem jak się męczyłeś w bitwie AMX-em, a jak grając artą. Opisałem tylko swoje wrażenia po obejrzeniu powtórek. A moje wrażenia są zgoła inne. Ale może ślepy jestem.

Widzisz, chcesz żebym ja zrozumiał ciebie (co ciekawe rozumiem twój i nie tylko punkt widzenia nt. arty). Dlaczego nie chcesz zrozumieć mnie ? Przecież już w tym wątku KILKUKROTNIE napisałem o co mi chodzi i to w cale nie jest obrona arty. Dlaczego zatem chcesz żebym oglądał jakieś pierdoły ? Wielokrotnie pisałem, że ROZUMIEM, że dla kogoś arta to śmo owo. Dla mnie nie jest śmo czy owo. Tyle.

View PostRuen___PROteza, on 12 August 2020 - 04:44 PM, said:

Czyli w grze, która w znacznej mierze polega na niszczeniu przeciwników, to że niszczysz więcej przeciwników niż ktoś inny nie oznacza, że jest się lepszym.

No nie wierze XD

Ewidentnie trzeba sprawdzić statystyki wojenne, bo odznaczeni snajperzy/czołgiści ktokolwiek za zabitych/zniszczone maszyny są gorsi. A na pewno nic na to nie wskazuje że są najlepsi. XDDDDD

Gdzie takie coś napisałem ?

Wojna to nie gra. Wielu nie miało szans na zdobycie medalu bo ... zginęli w pierwszej bitwie. Nie mieli zestawów naprawczych czy apteczek, które w ciągu pół sekundy naprawiały im pojazdy czy "przyszywały" urwane nogi. I wbrew pozorom wielu wojnę przeżyło nie dlatego, że mieli skilla tylko po prostu szczęście.

Ruen___PROteza #21643 Posted Yesterday, 07:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44538 battles
  • 570
  • [KNAGA] KNAGA

View PostApaszZboj, on 12 August 2020 - 06:03 PM, said:

Gdzie takie coś napisałem ?

No nie wiem, moze tam gdzie zacytowałem? Jeżeli ktoś regularnie, na różnych maszynach robi więcej obrażeń TO JEST LEPSZYM GRACZEM. 

ApaszZboj #21644 Posted Yesterday, 07:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 57117 battles
  • 976
  • [A___S] A___S

View PostRuen___PROteza, on 12 August 2020 - 06:23 PM, said:

No nie wiem, moze tam gdzie zacytowałem? Jeżeli ktoś regularnie, na różnych maszynach robi więcej obrażeń TO JEST LEPSZYM GRACZEM. 

A z tym to się akurat zgadzam :)

plzNO #21645 Posted Yesterday, 07:43 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 28181 battles
  • 1,478
  • [_CHS_] _CHS_

View PostApaszZboj, on 12 August 2020 - 07:35 PM, said:

A z tym to się akurat zgadzam :)

A widzisz, chwilę temu (nasz przykład z conquerorami) twierdziłeś, że gramy na tym samym poziomie.

Dyskusja robi się trochę filozoficzna.

Apasz 3 pytanka:

1) Skoro dla ciebie skala wn8 jest mocno oszukana bo premiuje graczy, którzy mogą "nabijać" sobie cyferki guldem, to jak widzisz ocenę umiejętności gracza?

Na podstawie czego rozeznamy się kto jest lepszym a kto gorszym graczem?

2) Skoro uważasz, że moje 3 strzały więcej to wynik używania tylko gulda to jak rozpatrzysz sytuację kiedy to te 3 konkretne strzały trafiły pojazd przeciwnika w miejsca,  które zwykła amunicja także by spenetrowała?

3) Trochę powiązane z punktem 1: Weźmy jakiś topowy klan i jego członków, otwieramy listę a tam fioletowo aż miło. Skąd mam wiedzieć, który jest z nich na prawdę dobry, a który gra pod płaszczem używania lepszej amunicji?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edited by plzNO, Yesterday, 07:44 PM.

ApaszZboj #21646 Posted Yesterday, 09:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 57117 battles
  • 976
  • [A___S] A___S

View PostplzNO, on 12 August 2020 - 06:43 PM, said:

A widzisz, chwilę temu (nasz przykład z conquerorami) twierdziłeś, że gramy na tym samym poziomie.

Apasz 3 pytanka:

1) Skoro dla ciebie skala wn8 jest mocno oszukana bo premiuje graczy, którzy mogą "nabijać" sobie cyferki guldem, to jak widzisz ocenę umiejętności gracza?

2) Skoro uważasz, że moje 3 strzały więcej to wynik używania tylko gulda to jak rozpatrzysz sytuację kiedy to te 3 konkretne strzały trafiły pojazd przeciwnika w miejsca,  które zwykła amunicja także by spenetrowała?

3) Trochę powiązane z punktem 1: Weźmy jakiś topowy klan i jego członków, otwieramy listę a tam fioletowo aż miło. Skąd mam wiedzieć, który jest z nich na prawdę dobry, a który gra pod płaszczem używania lepszej amunicji?

A widzisz dokładnie stwierdziłem, że na PODOBNYM, a nie na tym samym. Ponieważ uznaję, że uzyskujesz lepsze wyniki ode mnie, zakładam, że idealnie takich samych lub wyższych nie osiągnę. Niemniej mogę uzyskać niewiele gorsze. Mamy zbliżoną liczbę bitew na Conquerorze. Nie wiemy czy gdybym używał amunicji premium te wyniki nie byłyby porównywalne. Na dzień dzisiejszy to różnica 3 przebić. Za 150 bitew, osiągając takie wyniki jak twoje i tak moje wyniki będą niższe (bo obarczone słabszymi wynikami z pierwszych 150 bitew).

Dlaczego mam odpowiadać na twoje pytania skoro ty nie raczyłeś odpowiedzieć na chociaż jedno moje ?

Ale w imię pokoju zróbmy tak: odpowiem na twoje 3 pytania zaraz po tym jak tylko ty odpowiesz na moje 3 pytania. Obiecuję, że nie będą trudne.

1. Skoro dla ciebie skala WN8 jest wykładnią umiejętności gracza to jak na jej podstawie ocenisz takie umiejętności gracza jak spot, gra na pancerz, czy uzyskiwanie dmg-u dzięki asyście ? Na podstawie czego ocenisz czy gracz jest aktywny czy kampi ?

2. Na jakiej podstawie stwierdzisz, że moje 3 strzały mniej nie są wynikiem braku penetracji na amunicji standardowej lub używania przeze mnie w sytuacji, w której wiem, że nie przebiję - amunicji OB ?

3. Weźmy sobie jakiś średni klan. A tam zielono/niebiesko. Skąd mam wiedzieć, który z nich jest naprawdę dobry ale nie gra na amunicji premium, a który "nadrabia" staty dzięki właśnie tej amunicji ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

plzNO #21647 Posted Yesterday, 09:22 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 28181 battles
  • 1,478
  • [_CHS_] _CHS_

View PostApaszZboj, on 12 August 2020 - 09:18 PM, said:

A widzisz dokładnie stwierdziłem, że na PODOBNYM, a nie na tym samym. Ponieważ uznaję, że uzyskujesz lepsze wyniki ode mnie, zakładam, że idealnie takich samych lub wyższych nie osiągnę. Niemniej mogę uzyskać niewiele gorsze. Mamy zbliżoną liczbę bitew na Conquerorze. Nie wiemy czy gdybym używał amunicji premium te wyniki nie byłyby porównywalne. Na dzień dzisiejszy to różnica 3 przebić. Za 150 bitew, osiągając takie wyniki jak twoje i tak moje wyniki będą niższe (bo obarczone słabszymi wynikami z pierwszych 150 bitew).

Dlaczego mam odpowiadać na twoje pytania skoro ty nie raczyłeś odpowiedzieć na chociaż jedno moje ?

Ale w imię pokoju zróbmy tak: odpowiem na twoje 3 pytania zaraz po tym jak tylko ty odpowiesz na moje 3 pytania. Obiecuję, że nie będą trudne.

1. Skoro dla ciebie skala WN8 jest wykładnią umiejętności gracza to jak na jej podstawie ocenisz takie umiejętności gracza jak spot, gra na pancerz, czy uzyskiwanie dmg-u dzięki asyście ? Na podstawie czego ocenisz czy gracz jest aktywny czy kampi ?

2. Na jakiej podstawie stwierdzisz, że moje 3 strzały mniej nie są wynikiem braku penetracji na amunicji standardowej lub używania przeze mnie w sytuacji, w której wiem, że nie przebiję - amunicji OB ?

3. Weźmy sobie jakiś średni klan. A tam zielono/niebiesko. Skąd mam wiedzieć, który z nich jest naprawdę dobry ale nie gra na amunicji premium, a który "nadrabia" staty dzięki właśnie tej amunicji ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Generalnie to odpowiedziałeś pytaniem na pytanie, czyli... nie odpowiedziałeś na nic :trollface:

Ja na prawdę nie chciałem cię atakować tylko chciałem poznać twój pogląd na pewne zagadnienia. 

Bronisz się rękami i nogami przed jedyną, jak na razie, skalą, która opisuje umiejętności gracza. Dlaczego? 

Edited by plzNO, Yesterday, 09:24 PM.

ApaszZboj #21648 Posted Yesterday, 09:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 57117 battles
  • 976
  • [A___S] A___S

View PostplzNO, on 12 August 2020 - 08:22 PM, said:

Generalnie to odpowiedziałeś pytaniem na pytanie, czyli... nie odpowiedziałeś na nic :trollface:

Wyboldowanym bo czerwonym nie mogę. A może DRUKOWANYMI ŻEBY DOTARŁO ?

plzNO #21649 Posted Yesterday, 09:31 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 28181 battles
  • 1,478
  • [_CHS_] _CHS_

View PostApaszZboj, on 12 August 2020 - 09:23 PM, said:

Wyboldowanym bo czerwonym nie mogę. A może DRUKOWANYMI ŻEBY DOTARŁO ?

1) Nie znajdziesz gracza, który wybitnie dobrze spotuje, a jest noga w robieniu dmg. Jedno i drugie ze sobą koreluje. Mało tego: spotowanie jest często trudniejsze niż robienie dmga. Pomijam fakt dlaczego wn8 nie obejmuje spota bo to oczywiste.

2) Sam wybierasz z czego chcesz strzelać. Jeżeli strzelasz tak, żeby nie przebić to twoja sprawa. Możesz natłuc i o 10 strzałów średnio więcej niż ja tylko co z tego skoro nie są efektywne dla ostatecznego efektu jakim jest zniszczenie przeciwnika?

3) Powtórzyłeś to samo co napisałem? Po co? Ja w pełni akceptuję to co pokazuje skala wn8.

ApaszZboj #21650 Posted Yesterday, 10:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 57117 battles
  • 976
  • [A___S] A___S

View PostplzNO, on 12 August 2020 - 06:43 PM, said:

Apasz 3 pytanka:

1. Przyjmuje się, że WN8 jest najlepszym aczkolwiek nie pozbawionym wad wskaźnikiem. Oznacza to, że możesz w przybliżeniu określić "wartość" gracza, ale należy pamiętać, że PRAWDZIWEJ oceny możesz dokonać dopiero w realnej bitwie i to niestety nie w jednej.

2. Nie jesteś w stanie określić na podstawie WN8 czy jakichkolwiek innych statystyk czy to były te 3 konkretne czy nie. Weź pod uwagę, że WN8 wskazuje na średni z iluś bitew, a nie na konkretny. Co za tym idzie w jednej bitwie mogłeś strzelić 3 razy do czołgu gdzie na standardowej amunicji byś przebił, a w następnej 9 strzałów gdzie penetracja byłaby niewystarczająca.

3. Na pewno nie powie ci tego wskaźnik WN8. Czyż nie jest tak, że procedura przyjęcia do tych najlepszych klanów wygląda tak, że najpierw patrzy się WN8, a później weryfikuje się to w bitwach właśnie dlatego, że ten wskaźnik nie odzwierciedla faktycznych umiejętności gracza ?

plzNO #21651 Posted Yesterday, 10:25 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 28181 battles
  • 1,478
  • [_CHS_] _CHS_

View PostApaszZboj, on 12 August 2020 - 10:12 PM, said:

1. Przyjmuje się, że WN8 jest najlepszym aczkolwiek nie pozbawionym wad wskaźnikiem. Oznacza to, że możesz w przybliżeniu określić "wartość" gracza, ale należy pamiętać, że PRAWDZIWEJ oceny możesz dokonać dopiero w realnej bitwie i to niestety nie w jednej.

2. Nie jesteś w stanie określić na podstawie WN8 czy jakichkolwiek innych statystyk czy to były te 3 konkretne czy nie. Weź pod uwagę, że WN8 wskazuje na średni z iluś bitew, a nie na konkretny. Co za tym idzie w jednej bitwie mogłeś strzelić 3 razy do czołgu gdzie na standardowej amunicji byś przebił, a w następnej 9 strzałów gdzie penetracja byłaby niewystarczająca.

3. Na pewno nie powie ci tego wskaźnik WN8. Czyż nie jest tak, że procedura przyjęcia do tych najlepszych klanów wygląda tak, że najpierw patrzy się WN8, a później weryfikuje się to w bitwach właśnie dlatego, że ten wskaźnik nie odzwierciedla faktycznych umiejętności gracza ?

1) Ale zgodzisz się, że gracz który ma 3k wn8 jest w lepszej pozycji niż gracz 1500 wn8? Myślisz, że lepsze klany będą chciały w ogóle rozmawiać z graczem 1500wn8?

2) Dlatego właśnie nikogo nie obchodzi z czego strzelasz. Liczy się efekt. Jeżeli świadomie wybierasz gorszą konfigurację czołgu sam sobie jesteś winien.

3) W zasadzie to co napisałem w punckie 1. Musi odbyć się pewna segregacja. I wierz mi, nie znajdziesz wybitnego gracza z żółtym kolorkiem. Weryfikuje się w bitwach tylko graczy, którzy już na starcie mogą się pochwalić wynikami.

Dzięki.

ApaszZboj #21652 Posted Yesterday, 10:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 57117 battles
  • 976
  • [A___S] A___S

View PostplzNO, on 12 August 2020 - 09:25 PM, said:

1) Ale zgodzisz się, że gracz który ma 3k wn8 jest w lepszej pozycji niż gracz 1500 wn8? Myślisz, że lepsze klany będą chciały w ogóle rozmawiać z graczem 1500wn8?

2) Dlatego właśnie nikogo nie obchodzi z czego strzelasz. Liczy się efekt. Jeżeli świadomie wybierasz gorszą konfigurację czołgu sam sobie jesteś winien.

3) W zasadzie to co napisałem w punckie 1. Musi odbyć się pewna segregacja. I wierz mi, nie znajdziesz wybitnego gracza z żółtym kolorkiem. Weryfikuje się w bitwach tylko graczy, którzy już na starcie mogą się pochwalić wynikami.

Dzięki.

1. Zadaj sobie pytanie czy gracz, który ma 1500 WN8, ale mógłby mieć 3000 WN8 musi być w ogóle zainteresowany statystykami lub grą w topowych lub dobrych klanach ? Zadaj sobie pytanie czy np. nie sprawia mu frajdy gra na amunicji standardowej bo jest ... trudniejsza ? Albo po prostu ma w nosie te wszystkie statystyki itd. ? Czy to oznacza, że nie umie grać ? Ale tak. Gdybym chciał się dostać do bardzo dobrego i aktywnego klanu to zdecydowanie jeździłbym fullgold, fioletowe moduły, duże zestawy itd.

2. Patrz pkt 1.

3. Tylko i wyłącznie w tedy jeśli komuś na tym zależy - na chwaleniu się wynikami.

I ja ci dziękuję. To co sztama ?

Juzek_Trzeci #21653 Posted Today, 03:13 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9842 battles
  • 50

@ ApaszZboj i @plzNO

Odnośnie klanów, to jak ktoś ma kilkadziesiąt tysięcy bitew (lub więcej), to patrzy się na Recent z 30dni czy ostatnie 1000 bitew;

jak ktoś ma powiedzmy 2k WN8; a z Recentu robi 4k, to wiadomo, że go do klanu wezmą - bo np. gra głównie EBRem i STRV 103B - i robi na nich te 4k WN8.

Poza tym gracz niebieski czasem może być dużo lepszy niż gracz fioletowy - w bitwach klanowych - tutaj akurat posłużę się przykładem Rysia kontra przykład Cygana - Cygan ma ogólnie lepszy WN8, nawet z Recentu (czyli ostatnich 30 dni), ale to jednak Rysiek według mnie dużo lepiej odnajduje się w klanówkach.

@@ Kiedyś, jak grałem za gówniarza w WoTa i nie było możliwości strzelania z "lepszej" amunicji dla gracza niepłacącego, to po prostu odrzucało mnie to od gry, bo "gold" jest dla tych płacących - i ma dużo więcej penetracji / ułatwia grę.

Ja tam się cieszę, że mogę używać "lepszej" amunicji - akurat w moim przypadku jest to tak, że i tak używam za często tej podstawowej, bo lepszej mi bardzo często szkoda (a raczej kredytów);

jak gram na arcie - to zawsze cisnę jednak na podstawowej amunicji - bo misje na artę są dosyć łatwe i idzie je szybko zrobić (a statystycznie gram na nich najgorzej).

Dla mnie - postanowienie, że nie będę grał na "goldowej" amunicji, bo to złe, niesprawiedliwe czy jakie inne, to czysta głupota albo akt wyzwania dla samego siebie - ale jak tak się postanawia - to po co się kłócić z innymi, że "gold" jest zły? - jak ktoś chce sobie utrudniać grę, to proszę bardzo; w wielu sytuacjach więcej penetracji (lub większe obrażenia) jest po prostu musem - szczególnie w losowaniach na dole stawki.

@@@ Osobiście też czasami zastanawiam się, dlaczego tacy czerwoni / pomarańczowi gracze potrafią strzelać tylko z "golda" - nieraz spotykam na jakimkolwiek poziomie gości, co do papierowych czołgów strzelają full "goldem" - może mają premkę, może kupują dużo złota; ale to samo w sobie jest nieopłacalne, no ale to tylko gra, ekonomia na drugim miejscu.

@@@@ Gdyby samym WN8 były np. pobory do klanu czy jakieś specjalne rankingi - to rzeczywiście byłoby to nie fer, dlatego jest też coś takiego jak "Personal Rating", który już Tiery, którymi gracz gra, bierze pod uwagę. WN8 jest tylko wskaźnikiem podającym pewne parametry (nie - wszystkie, ale dużo).

12 user(s) are reading this topic

1 members, 11 guests, 0 anonymous users

plzNO