Jump to content

Operace Tajfun - zpětná vazba

• Please log in to reply
123 replies to this topic

westikkrystof #81 Posted 04 May 2016 - 06:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24439 battles
  • 879
  • [ANV-V] ANV-V

No, tak snad jen GJ all.

Kéž bysme byli ochotni takhle řvát pro něco správného i v reálném životě....

Surrey_CZ #82 Posted 04 May 2016 - 06:53 PM

Corporal

• Player
  • 10689 battles
  • 146
  • [_CALM] _CALM

View PostCapt_Hanzz, on 03 May 2016 - 05:54 PM, said:

Tak ja si tancik dneska jen "vybavil" na hru si pockam tak na vikend, pac po tom maratonu se chci konecne vyspat....

Jestli je pravda to, ze to nema zvysene vydelky (jakoze prej opravdu nema) tak budu opravdu hořkej!! Ve hre je tank uvaden jako premiove vozidlo!!! A je u nej uvedeno "zvyseny prijem kreditu"..... tak doufam, ze se to da do poradku co nejdriv (sance je s uvedenim nove aktualizace ;))

Už jsem 1 bitvu jel, tank to není vůbec špatný a to tam mám jen základní posádku... ale za 14 dní nervovaní a cca 56 hodin v prdeli jsem čekal normální premiový tank. Takto při hraní s tím tankem cejtím jen nasrání a přitom si to ten tank ani nezaslouží.

Surrey_CZ #83 Posted 04 May 2016 - 07:03 PM

Corporal

• Player
  • 10689 battles
  • 146
  • [_CALM] _CALM

View PostIvana_Drago, on 04 May 2016 - 12:52 PM, said:

Ahoj, psala jsem to už včera, ale ještě jednou - jsme si dobře vědomi negativních reakcí, které celá věc s odměnovým tankem za kampaň vyvolala. Vaše zpětná vazba z fóra byla předána kompetentním osobám a momentálně se snažíme najít nejvhodnější řešení celé situace. Nemůžeme tady slíbit žádný konkrétní výsledek, protože finální rozhodnutí není v našich rukou (myslím tím náš komunitní tým), ale snažíme se o řešení! Ještě jednou díky za všechny ohlasy ohledně kampaně a jakmile budeme mít k dispozici další informace, dozvíte se je! 

Ještě jeden dodatek k problému s kamufláží - tento se bohužel týká specificky naší komunity, protože mylná informace ohledně udělování kamufláže vznikla na základě špatného překladu. Ostatní jazykové verze oznámení kampaně byly v pořádku a tuto informaci neobsahovaly. To samozřejmě nic nemění na tom, že plně chápeme vaši nespokojenost a i tento problém byl reportován. Upřímně doufáme, že se podobná situace v budoucnu již nebude opakovat!

Jinak i ticket na podporu může dále pomoci urychlit řešení situace. Myslím tím to, že čím více bude hlas komunity znít, tím větší šance na to, že bude vzat na vědomí.

Jste si toho vědomi. Nechci ti nijak křivdit, do hlavy ti nevidím, tak napíšu že jste si toho vědomi maximálně ti, kteří s tím prd udělají. Ti, co toto zpackali, se nám určitě pěkně smějou a jim to u zádele.

SUPER_GREMLIN #84 Posted 04 May 2016 - 07:19 PM

Corporal

• Player
  • 14719 battles
  • 122
  • [PZ_B2] PZ_B2

View PostSurrey_CZ, on 04 May 2016 - 07:03 PM, said:

Jste si toho vědomi. Nechci ti nijak křivdit, do hlavy ti nevidím, tak napíšu že jste si toho vědomi maximálně ti, kteří s tím prd udělají. Ti, co toto zpackali, se nám určitě pěkně smějou a jim to u zádele.

už je to vyřešené, tank dostane premium status

Ivana_Drago #85 Posted 04 May 2016 - 07:36 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

View PostDanca, on 04 May 2016 - 05:15 PM, said:

Díky za asertivní, praktický a věcný support Ivano. Snad bude vše ok k všeobecné spokojenosti.

Možná, že ti někdo na oplátku až vychladne ještě připíše něco konstruktivního k průběhu kampaně. Je ale jasné, že ten "problém s odměnou" je a byl č. 1, takže průběh kampaně po skončené kampaně jako takové už hráče tolik nebral...

Není zač děkovat a taky v to doufám! Myslím, že komunikace je v situacích jako tato základ, takže jsem ráda, že se nám podařilo dospět k řešení poměrně rychle, i když teda na jeho finální fázi, kterou pocítíte v praxi, bude potřeba počkat do patche.

Kdyby kdokoli chtěl připsat jakýkoli další feedback ohledně kampaně jako takové a jejího průběhu, může tak stále učinit. Pokud se zde objeví nějaké další relevantní připomínky, doplním je do reportu. :honoring:

View PostSurrey_CZ, on 04 May 2016 - 06:03 PM, said:

Chápu odkud tvé tvrzení pramení ... ale věci jdou vždy zdola nahoru, takže pokud se přikročilo k tomu, že bude provedena změna, věř tomu, že toto rozhodnutí přišlo od "těch nahoře" ;) Máš pravdu v tom, že my sami nic přímo měnit nemůžeme, ale můžeme tlumočit názor komunity, na kterém záleží.

Fluttershy_pony_ #86 Posted 04 May 2016 - 09:49 PM

Sergeant

• Player
  • 48736 battles
  • 235
  • [TRIFI] TRIFI

View PostIvana_Drago, on 04 May 2016 - 05:08 PM, said:

Hmmm, s maskováním se obávám, že se nám nepovede nic vyjednat. protože šlo o dílčí chybu, která se netýkala celé kampaně.  :mellow:

Ale kdyby s patchem přišly výdělky a camo nezlobil bych se :D ,třeba by mohli vyhrabat nějaký starý návrh a bylo by to bez práce. No uvidíme.

Surrey_CZ #87 Posted 04 May 2016 - 10:49 PM

Corporal

• Player
  • 10689 battles
  • 146
  • [_CALM] _CALM
Jo, já jsem to pročítal od 3 stránky, pak reagoval a až pak to dočetl do konce. No ale doufám že to bude co nejdříve, jinak tu druhou bitvu s ním nedám :)

SanyaJuutilainen #88 Posted 05 May 2016 - 12:04 AM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

Už jsem psal v anglickém threadu, ale tady se zdají lepší reakce, tak proč ne i tady.

- jak už psali ostatní, odměny za remízu byly divný, zvlášť ve finále.

- s tím souvisí technické výhry, kdy dneska technická výhra penalizuje dvakrát - jednak nedostanete ani jeden FP, jednak do dalšího kola nastupujete obvykle proti nejlepším týmům z kola minulého. Když se zavedly penalizace, aby se nedalo házet dvacet landingů, tak by se mohlo za technickou výhru aspoň něco málo dávat, je můj osobní názor.

- opakovaná vylodění, kvůli kterým se menší klany nemají jak rozumně vylodit. Pro top klany je lepší (víc bodů pro víc hráčů) zaspamovat landingy a pobyt na mapě pak dost ztrácí hodnotu - ostatně stačí se podívat na závěrečnou mapu, s výjimkou pár clusterů se na ní vlastně ani moc nebojovalo (proč taky, když za úspěšné vylodění mám víc než za útok).

Co mi nevadí, byť mi přijde, že některým ano:

- 10vs10 týmy. Je to dobrý formát a 15vs15 bych nechal na velkou kampaň. Navíc na tomhle tieru bychom jen viděl víc 15vs15 IS-trojek.

- 8k podle lidí, ne podle klanů - nebyl bych proti lepšímu systému, ale systém v Safari byl dost nepřehledný, a co si budeme říkat, je lepší pro velké klany, protože přes zajištěné tanky pro top klany pak nezbývá tolik tanků pro lidi co se snaží prosadit v malých týmech. Ale to se těžko navrhuje.

V AJ, pokud se to nechce překládat: http://forum.worldof...8#entry12493718

kurcatovium #89 Posted 05 May 2016 - 06:28 AM

Brigadier

• Player
  • 45704 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL

View PostSanyaJuutilainen, on 05 May 2016 - 12:04 AM, said:

- 8k podle lidí, ne podle klanů - nebyl bych proti lepšímu systému, ale systém v Safari byl dost nepřehledný, a co si budeme říkat, je lepší pro velké klany, protože přes zajištěné tanky pro top klany pak nezbývá tolik tanků pro lidi co se snaží prosadit v malých týmech. Ale to se těžko navrhuje.

Tak tohle bych určitě netvrdil, bylo to spíš přesně naopak. Kdo z TOP XY klanů měl zájem o tank, tak si ho vyjel i teď - těch pár "přicmrdlých" s pěti bitvami v Safari, kteří by si teď tank nevyjeli, bude dělat z tohoto počtu tak maximálně 5-10%. Co tahle změna ale přinesla je fakt, že top klany drtily komplet celou mapu, protože prostě všichni jejich hráči potřebovaly bitvy body. Proto byl v každém vyloďováku minimálně jeden opravdu silný klan, spíš víc. Rajčata už si na to taky začala stěžovat - že neměla šanci na vyloďovácích cokoliv uhrát, takže na tom asi něco bude. Být to podle licencí pro top klany, bylo by všem líp - top klany by si držely své území, hráli jen "sem tam nějakou bitvu" pro udržení se v TOP XY, vyloďováky by se mlátily hlavně mezi slabšími klany (samozřejmě ne 100%, výjimky vždycky budou). Výsledek v Safari tak byl win - win situace pro každého, jenže závist je prostě mocná vlastnost... Bohužel, ti nejvíc brečící si na sebe ušili bič, a tak mají co chtěli.

Capt_Hanzz #90 Posted 05 May 2016 - 07:16 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 25257 battles
  • 367

View PostSurrey_CZ, on 04 May 2016 - 06:53 PM, said:

Už jsem 1 bitvu jel, tank to není vůbec špatný a to tam mám jen základní posádku... ale za 14 dní nervovaní a cca 56 hodin v prdeli jsem čekal normální premiový tank. Takto při hraní s tím tankem cejtím jen nasrání a přitom si to ten tank ani nezaslouží.

no já si tam hodím posádku bud centa 7/1 nebo z AX tam mám 4 skill posádku tak uvidím jak se to bude chovat :)

Každopádně velké díky Ivaně a WG za uvedení tančíku do prémiového statusu.....

Edited by Capt_Hanzz, 05 May 2016 - 07:17 AM.

SanyaJuutilainen #91 Posted 05 May 2016 - 09:05 AM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postkurcatovium, on 05 May 2016 - 06:28 AM, said:

Tak tohle bych určitě netvrdil, bylo to spíš přesně naopak. Kdo z TOP XY klanů měl zájem o tank, tak si ho vyjel i teď - těch pár "přicmrdlých" s pěti bitvami v Safari, kteří by si teď tank nevyjeli, bude dělat z tohoto počtu tak maximálně 5-10%. Co tahle změna ale přinesla je fakt, že top klany drtily komplet celou mapu, protože prostě všichni jejich hráči potřebovaly bitvy body. Proto byl v každém vyloďováku minimálně jeden opravdu silný klan, spíš víc. Rajčata už si na to taky začala stěžovat - že neměla šanci na vyloďovácích cokoliv uhrát, takže na tom asi něco bude. Být to podle licencí pro top klany, bylo by všem líp - top klany by si držely své území, hráli jen "sem tam nějakou bitvu" pro udržení se v TOP XY, vyloďováky by se mlátily hlavně mezi slabšími klany (samozřejmě ne 100%, výjimky vždycky budou). Výsledek v Safari tak byl win - win situace pro každého, jenže závist je prostě mocná vlastnost... Bohužel, ti nejvíc brečící si na sebe ušili bič, a tak mají co chtěli.

"bude dělat z tohoto počtu tak maximálně 5-10%"

5 - 10 % je víc než nula, tzn. ano, je to výhodnější pro velké klany.

Co si budeme říkat, velké klany na fórech tlačí věci, které se jim hodí (odměny pro top klany v kampaních, míň landingů, aby je nemusely bránit, 15vs15 bitvy, protože snáz seženou lidi), zatímco malé klany tlačí věci, které se hodí jim.

IMO by měl být nějaký kompromis. Ono odměňování napříč Safari a Typhoonem nebylo zase až tak rozdílné, jak píšeš, ale je jasné, že zaručených 50 % tanků pro top 80 klanů (třeba) znamená nevýhodu pro ty, kdo se do top 80 klanů nevejdou, byť mají třeba jeden dobrý tým - protože z týmu jich třeba několik utře posunutím bodů.

Plus dost nevýhoda toho, že prostě nebylo jasné kdo tank dostane a kdo ne - to byl v Safari IMO větší problém.

kurcatovium #92 Posted 05 May 2016 - 12:32 PM

Brigadier

• Player
  • 45704 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL

View PostSanyaJuutilainen, on 05 May 2016 - 09:05 AM, said:

"bude dělat z tohoto počtu tak maximálně 5-10%"

5 - 10 % je víc než nula, tzn. ano, je to výhodnější pro velké klany.

Co si budeme říkat, velké klany na fórech tlačí věci, které se jim hodí (odměny pro top klany v kampaních, míň landingů, aby je nemusely bránit, 15vs15 bitvy, protože snáz seženou lidi), zatímco malé klany tlačí věci, které se hodí jim.

IMO by měl být nějaký kompromis. Ono odměňování napříč Safari a Typhoonem nebylo zase až tak rozdílné, jak píšeš, ale je jasné, že zaručených 50 % tanků pro top 80 klanů (třeba) znamená nevýhodu pro ty, kdo se do top 80 klanů nevejdou, byť mají třeba jeden dobrý tým - protože z týmu jich třeba několik utře posunutím bodů.

Plus dost nevýhoda toho, že prostě nebylo jasné kdo tank dostane a kdo ne - to byl v Safari IMO větší problém.

Ale tohle prostě není pravda! Jak už jsem psal výše, tak ty top klany stejně ty tanky vyjezdí (rozdíl v počtu vyjetých tanků případně licencí je pořád víceméně zanedbatelný ) a jediný - zato ale setsakra podstatný - rozdíl je v tom, že pak drtí mnohem víc bitev na víc územích. Proto je to právě pro ty slabší klany těžší, když neustále a všude potkávají silnější soupeře. Však stačí kouknout různě po fórech, jak jsou slabé klany spokojené...

EDIT: Dojebané závorky strikes again.

Edited by kurcatovium, 05 May 2016 - 12:33 PM.

tettex #93 Posted 05 May 2016 - 04:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 54276 battles
  • 926
Tak jsem si početl a jen žasnu. Vy neznáte to přísloví o darovaném koni??? A neříkejte , že to není dárek! V dějinách všech kampaní jsou stále jedni a ti samí vítězové. Ať to WG nastaví jak chce , budou pořád stejní. Co hráči , kteří nejsou v klanu. Co dává WG jim??Chudáčkové tu píšou , kolik hodin museli (asi jim někdo mířil kulometem na záda) prosedět u hry. A ty k.... jim daly jen OP tank, kterým mohou po nějakou dobu na randomu šikanovat ostatní. No , on málo vydělává. Sakra , to si děláte srandu? Vy si nedokážete vydělat na hru jinak? To se pak nedivte slabým , kteří neuživí tier VIII. Co by za takový tank dali ti , co neměli ani šanci ho získat. Styďte se!!! Vy i WG , který vám ochotně ustoupil.

SG_semda #94 Posted 05 May 2016 - 04:14 PM

General

• Player
  • 41242 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
OP? Darovaný? Ty jsi mimo... :P

tettex #95 Posted 05 May 2016 - 04:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 54276 battles
  • 926
Vysvětli proč !

SanyaJuutilainen #96 Posted 05 May 2016 - 08:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 20876 battles
  • 1,877
  • [GUP] GUP

View Postkurcatovium, on 05 May 2016 - 12:32 PM, said:

(...) a jediný - zato ale setsakra podstatný - rozdíl je v tom, že pak drtí mnohem víc bitev na víc územích. Proto je to právě pro ty slabší klany těžší, když neustále a všude potkávají silnější soupeře. Však stačí kouknout různě po fórech, jak jsou slabé klany spokojené...

Tenhle rozdíl ale nebyl způsobený různým rozdělením tanků, pokud vím. Bylo to tím, že klany v Safari měly konkrétní landing / attack tasky, které se vyplatily, zatímco tady ne - tady bylo nejvýhodnější zaspamovat co nejvíc landingů pro co nejvíc lidí.

Jinak můžeš někde odkázat jak jsou slabé klany spokojené? Já jsem teda zaznamenal spíš nespokojenost od všech klanů (slabé chtěly víc, silné chtěly víc), ale třeba jsem jen minul správné topicy :)

XxFuseklexX #97 Posted 05 May 2016 - 09:04 PM

Sergeant

• Player
  • 10964 battles
  • 286
  • [FIV3] FIV3

Ehm, naše pomlčky získali 9 tanků, ten desátý nám utekl o 3 body. V průběhu kampaně jsme jezdili jednu mapu. Za celou dobu jsme měli 3 faily a také se nám nedařilo se vylodit. 2x bitva s vlastníkem. Nakonec v pátek se zadařilo. Bylo úmorné jezdit každý den vyloďovák ve 20,00 hod a 22,00 hod někdy i ve 21,00 hod. Pokud jsme šli do finále s vyloďovákem od 22,00 hod tak bitva s vlastníkem byla v 00,30 hod. Denně jsme museli vyhrát minimálně 4-5 bitev. I tak jsme se drželi na chvostu 8000. Někdy byly přesuny v pozicích při failu i 1500 míst. Nakonec 2866 pozice 1026 bodů, celou dobu jsem se pohyboval kolem 7000 místa, zvrat ovšem nastal po obsazení území a 1x udržení obrany.

Základ v této kampani bylo držet co nejdéle území. Jezdit pouze vyloďováky nedávali moc šancí na tank. Problém ovšem byl, že na žádném území slabé klany nebyly, naopak. Navíc nalosovování týmu do vyloďováku - narazil jsi v prvním kole na silný tým - prohra a faktický problém s nutnými body. 

Za tank jsem rád, vážím si ho. Zadarmo nebyl. Kampaň jsem odjezdil full gold se "žrádlem" a velkou sadou oprav. Odhadem mě těch 14 dní stálo 1,5 mil kreditů a na posledních 7 dní zaplacený premiový účet.

Edited by zpocena_fusekle, 05 May 2016 - 09:07 PM.

Gabriel_i5_Back #98 Posted 06 May 2016 - 07:07 AM

Major General

• Player
  • 46005 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST

View PostSanyaJuutilainen, on 05 May 2016 - 08:22 PM, said:

Tenhle rozdíl ale nebyl způsobený různým rozdělením tanků, pokud vím. Bylo to tím, že klany v Safari měly konkrétní landing / attack tasky, které se vyplatily, zatímco tady ne - tady bylo nejvýhodnější zaspamovat co nejvíc landingů pro co nejvíc lidí.

Jinak můžeš někde odkázat jak jsou slabé klany spokojené? Já jsem teda zaznamenal spíš nespokojenost od všech klanů (slabé chtěly víc, silné chtěly víc), ale třeba jsem jen minul správné topicy :)

Kura netvrdí že slabé klany sú spokojné. Kura tvrdí že nový systém je tu preto že slabé klany boli nespokojné zo Safari. Vždy budú nespokojné. Ako chceš dať tanky slabým klanom? Dobré klany neporazia. Musíš nájsť niečo čo dobrým klanom nestojí za námahu. Ohodnotiť to. Tým sa to stane zaujímavé aj dobré klany a budú, to jazdiť. A lepšie pretože sú dobré a vedia sa prispôsobiť.

Lavelin #99 Posted 06 May 2016 - 08:33 AM

Captain

• Player
  • 42505 battles
  • 2,095

včera přišla odpověď na ze supportu:

Daniela Vesela 

Dobrý den,

děkujeme, že jste nás kontaktoval.

Na základě diskuse ohledně statusu tohoto tanku došlo k rozhodnutí, že v následující aktualizaci bude tank Chieftain/T95 změněn na prémiový.

Tank tak bude mít zvýšený příjem.

Omlouváme se za vzniklé nedorozumění.

Přeji Vám hodně štěstí na bitevním poli.

Prosím, neváhejte nás kontaktovat, pokud budete mít jakékoliv další otázky nebo pochybnosti.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Daniela Vesela
https://eu.wargaming.net/support/
Wargaming Customer Service
Your feedback matters! Please fill in our survey once this issue is resolved.
Na Vaší zpetné vazbe záleží! Jakmile bude Váš problém vyrešen, vyplnte prosím náš dotazník.

Leckov #100 Posted 06 May 2016 - 09:43 AM

Warrant Officer

• Player
  • 30922 battles
  • 988
  • [-R-CZ] -R-CZ

View PostHomer_J_S_, on 06 May 2016 - 06:07 AM, said:

.... Musíš nájsť niečo čo dobrým klanom nestojí za námahu. Ohodnotiť to. ...

Podle mě byla tahle myšlenka na začátku CWček a odřadů pro nižší tiery než jen desítky. Jen to taky moc nevyšlo, spousta výborných klanů dá radši dohromady dva šestkové týmy než jeden desítkový. Za pár minut mají vyhráno a jede se znovu. Výdělky pak mají v součtu vyšší než na desítkách.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users