Jump to content

Nejlepší cesta na T-54?

• Please log in to reply
21 replies to this topic

CrackonoshDesu #1 Posted 21 May 2016 - 05:42 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4951 battles
  • 636
  • [CCSTP] CCSTP

Tak jsem se rozhodl vydat se na T-54, ale je tam menší problém; Vedou k němu tři větve a ani jedna mi vyloženě nesedí. Už mám vyzkoumaný LTTB, ale to je přes všechny dobrý vlastnosti LT a ještě s třema stupněma deprese. Zrovna jedu '85, jenže tam se mi fakt nelíbí T-43. O těch "bullpup" tancích moc nevim, nějak se mi úplně vyhejbly.

Co myslíte, jaká je nejlepší cesta k týhle mašině?

diejoubu #2 Posted 21 May 2016 - 07:26 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29409 battles
  • 378
můj názor - pokud týmovky, tak LTTB, pokud ne týmovky, tak obj.416.

Jmeno1 #3 Posted 21 May 2016 - 07:40 AM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,953
  • [_V4L_] _V4L_

Já bych taky asi doporučil to LTTP, protože další tank T-54 lighweight už je podobný T-54, ale je otázka jakou máš posádku. Scouti bez žárovky se hrají velmi špatně a upřímně, ty nejsi skiller. Tanky A-43 a A-44 jsem proklínal. Deprese jen za klávesnicí, dělo de facto 0. Já jel na T-54 klasicky přes T-43 a T-44 a když jsem hrál opatrně, tak ty tanky nebyly špatné. Člověk musí pořád myslet, že ho prostřelí všechno a podle toho se chovat. Ty tanky pak dovolí docela dost a jsou relativně podceňované, moc se poslední dobou nehrají. Takže za mne:

1. Pokud máš posádku tak LTTP

2. univerzální klasika T-43, T-44

3. poslední z mého pohledu nejhorší možnost A-43, A-44

windbag73 #4 Posted 21 May 2016 - 08:52 AM

Private

• Player
  • 17238 battles
  • 11
  • [O-R-M] O-R-M
Já jsem jel na T-54 ještě před tím než existovala větev LTTB-T-54ltwt. Teď už mám i dojetou tuhle část na T-54ltwt a rozhodně ji doporučuji. Jinak plně souhlasím s názorem výše od Jmeno1. 

Gilisnes #5 Posted 21 May 2016 - 08:57 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35898 battles
  • 638

Jo, LTTB má sice malou depresi, ale je to naprostej zabiják s tím dělem :) Po něm následuje skvělej ltwt. , kterej je dost vyžadovanej v týmovkách, SH... 

Já to šel takto, celou dobu bez problému, a pak jsem začal trpět... Neměl jsem na T-54 vyzkoumanou ani LB-1, takže dohrabat se na top dělo bylo za trest...

Lajna krásná, to zakončení drhne :D

CrackonoshDesu #6 Posted 21 May 2016 - 09:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4951 battles
  • 636
  • [CCSTP] CCSTP

Mno, posádku na sovětský lajty fakt nemám, navíc nevidim moc důvod hrát LT celkově...

Díky za rady, pojedu to přes tu T-43, snad to nebude tak hrozný jak slýchám :D

Najlvin #7 Posted 21 May 2016 - 10:30 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18603 battles
  • 1,130
  • [T54CS] T54CS

View PostCrackonoshDesu, on 21 May 2016 - 05:42 AM, said:

Tak jsem se rozhodl vydat se na T-54, ale je tam menší problém; Vedou k němu tři větve a ani jedna mi vyloženě nesedí. Už mám vyzkoumaný LTTB, ale to je přes všechny dobrý vlastnosti LT a ještě s třema stupněma deprese. Zrovna jedu '85, jenže tam se mi fakt nelíbí T-43. O těch "bullpup" tancích moc nevim, nějak se mi úplně vyhejbly.

Já jsem šel klasickou cestou přes T-44, podle mě je to nejlepší volba, protože ty tanky tě nejlíp připraví na to, co tě bude čekat s T-54. T-43 není úplně nejhorší tank. Já ho sice přeskočil, protože mě prostě víc bavilo jezdit s T-34-85, tak jsem si všechny zkušenosti odjezdil na ní a pak za zlatky převedl na volné a tu T-43 přeexpil, aniž bych ji vůbec kupoval. Později jsem si ji ale zpětně koupil, abych ji vyzkoušel, a je to docela zábavný tančík. Mám ho pořád v garáži. Taková vylepšená T-34-85. T-44 je pak trošku rozporuplná. Jedni ji nesnáší, druzí ji zbožňují. Já patřím k těm, co si ten tank vcelku oblíbili. Herním stylem se už podobá modernějším tankům jako je T-54 a následně T-62A nebo Obj.140. Já si s tím tankem užil spoustu zábavy. No a T-54 je pak kapitola sama o sobě. Dnes je to můj nejhranější tank ze všech, protože je to prostě moje láska - viž videa :-)

Akorát se připrav na to, že všechny tyhle tanky v linii trpí na jednu nevýhodu, a tou je na svůj tier poměrně nízká penetrace se základní municí. Začne to už na T-43, kde máš v podstatě úplně stejné dělo jako T-34-85 a veze se to s tebou až k T-54. Penetrace je slabina, ale ty tanky to zase vynahrazují jinde (pohyblivost, pancíř). Teprve desítky už jsou v tomto směru v pohodě. Samozřejmě hrát se s tím dá, jen se to chce naučit vybírat správné cíle, vhodné palebné pozice pro napadání tanků do boků a míření na weakspoty. Některé tanky ale i tak budeš mít problém prostřelit, takže bude lepší se jim vyhýbat a nebo holt používat prémiovou munici.

Ještě můžež zkusit tu cestu přes Obj.416 - ty tanky mají lepší děla, ale zase se odlišují dost výrazně herním stylem, protože mají věž vzadu. Jediný důvod, proč bych já osobně uvažoval nad touto cestou, je to, že se můžeš z VIII. tíeru rozdělit jak na T-54, tak na Obj.430. Pokud by ses někdy později rozhodl, že si třeba jako já vyzkoumáš i toho desítkovýho Obj.430, tak můžeš jít rovnou z osmičky. Pokud ale půjdeš cestou přes T-44, tak pak jsem se kvůli Obj.430 musel vrátit zpět až na V. tier a celou tu větev si dodělat. Ale jak říkám, cesta přes T-44 je asi nejvhodnější, tedy alespoň podle mě. Přes ty lehké tanky, pokud je vyloženě nechceš hrát, mně to přijde zbytečný. Žádnou výhodu ti to nepřinese.

Jinak uvažoval bych nad nějakým prémiovým tankem, ať máš v čem trénovat posádky. Taková T-54 první prototyp není vůbec špatný stroj, a nebo teď jde v eshopu koupit skvělý tančík T-34-85 Rudy (za 540Kč), který má už v základu posádku s nultým perkem BIA a navíc díky psovi má posádka jen 4 členy - ideální pro střední sovětské tanky vyšších úrovní. Ale to je samozřejmě na tobě, jestli by ti to za to stálo ;-)

CrackonoshDesu #8 Posted 21 May 2016 - 03:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4951 battles
  • 636
  • [CCSTP] CCSTP

Okej, díky. Ohledně premiáku, ten Ruda je fakt lákavej (Čtyři z tanku a pes FTW!), ale jaksi jsem už vejplatu utratil na IS-2 a Ruda bude v době kdy dostanu další už v tahu  :confused:

O tom 1st Protu budu uvažovat, ale asi si ho nekoupim. Teoreticky bych mohl cvičit posádku prostě v T-34/85 (i když bez bonusu), ne?

Najlvin #9 Posted 21 May 2016 - 04:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18603 battles
  • 1,130
  • [T54CS] T54CS

View PostCrackonoshDesu, on 21 May 2016 - 03:21 PM, said:

Okej, díky. Ohledně premiáku, ten Ruda je fakt lákavej (Čtyři z tanku a pes FTW!), ale jaksi jsem už vejplatu utratil na IS-2 a Ruda bude v době kdy dostanu další už v tahu  :confused:

O tom 1st Protu budu uvažovat, ale asi si ho nekoupim. Teoreticky bych mohl cvičit posádku prostě v T-34/85 (i když bez bonusu), ne?

Tak ano, cvičit můžeš. Problém je v tom, že nemůžeš přehozovat posádku z T-34-85 třeba na T-54 a zpět bez postihu. Jedině za goldy, jinak vždy přijdeš o část základního výcviku. U prémiového tanku je výhoda, že do něj můžeš posadit jakoukoliv posádku ze stejného typu stroje (třeba střední tanky) bez postihu, aniž bys je musel přeškolovat na nový tank. Takže budeš mít třeba posádku vyškolenou na T-54, ale klidně ji můžeš hodit zpátky na Rudyho nebo T-54 první prototyp a žádný přeškolování není třeba. To je jedna z dalších výhod prémiáků. Samozřejmě posádka se na nich školí rychleji a taky ti víc vydělávají kredity, ale to určitě znáš. Na druhou stranu pokud plánuješ přendávat jen jednu posádku z tanku na tank, jak budeš postupovat stromem, tak je to asi zbytečný. Ten prémiový tank se hodí hlavně tehdy, když bys těch ruských posádek pro střední tanky chtěl mít víc. Já třeba když koupil další vyzkoumanej tank, tak jsem si na něm pořídil i novou posádku, jelikož tanky jako T-34-85, T-43, T-44 a podobně si nechávám v garáži na stálo, takže si na nich nechávám i posádky. Rudyho mám hlavně kvůli seriálu a protože je to de facto prémiová T-34-85 se stejnými, ne-li lepšími vlastnostmi. A T-54 první protoyp jsem si koupil na vydělávání a expení posádek pro všechny moje ruské střední tanky. U toho Rudyho máš teď akorát výjimečnou možnost získat posádku s nultým perkem, což není vůbec špatná věc :-)

Edited by Najlvin, 21 May 2016 - 04:12 PM.

onysx2 #10 Posted 21 May 2016 - 07:43 PM

Private

• Player
  • 14738 battles
  • 46
  • [VRRR] VRRR
Ja to sel cestou T-43,44.43 jsem uz prodal ale 44 stale mam a bavi me.nicmene 54 je mazlik.nemel jsem moc nervy expit vse od nuly tak jsem cast modulu dal za free a ostatni holt vyjezdil.jinak koukam rad na kolegovo videa a musim rict ze s tim tankem fakt umi.ja dal konecne prvni znak;)

Majisek #11 Posted 24 May 2016 - 12:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 66586 battles
  • 337
  • [_VOLE] _VOLE
Jel jsem cestou přes obj416 (z důvodu, že si vyzkoumám všechny 3 ruské TOP medka). obj416 se určitě neztratí ani mezi 10T (má supr. čupr dělo - velmi přesné, a háže to 320 každých 6s(a něco) - avšak bez deprese).. Tato lajna ale má odlišný styl hraní, tanky mají věž vzadu, jak jsem již psal prakticky nulovou depresi, věže ne úplně papíry - sem tam podrží - takto si pamatuji celou lajnu včetně obj416... Hlavně tanky A44 a A43 se mohou ze začátku zdát jako porod (děla naopak tragické, co si pamatuji - prostě ruské nepřesné děla), ale jak si zvykneš a naučíš se s nimi hrát, tak to tak tragické nebude... Který tank není na 7porod, když hraješ proti IS3, nebo KV, že... Mají své mouchy, na druhou stranu ti to vrátí v podobě děla obj416... Nevím jak lajna přes t44, a light lajna v té době neexistovala....

Lavelin #12 Posted 24 May 2016 - 12:46 PM

Captain

• Player
  • 41300 battles
  • 2,095
  • [9-TDE] 9-TDE

Já měl vyexpenou T-50-2, ale moc jsem ji nehrál (teda jen do té doby než byla nahrazena MT-25) a pak jsem z důvodu potřeby T-54 ltwt vyexpil MTčko v 6tkových odřadech (SH).

Se 7čkovým LTTB mám nejlepší výsledky (wn8 i wr ze všech lajtů).

8čkovou T54-ltwt jsem si vyexpil na cévéčkách a odřadech a mám ji dodnes.

T-54 jsem začínal úplně bez posádky a modulů. Ale expila se celkem dobře(jen stačilo ze začátku více goldit), jel jsem první na Obj.140 a o víkendu jsem doexpil i T-62A ( na oba stroje stačilo celkem 368bitev). Zatím nemám love na T-62A, tak si T-54 ponechám.

Alfonz_ArrogantCrew #13 Posted 25 May 2016 - 06:11 AM

Major General

• Player
  • 43115 battles
  • 5,109
  • [GU-N] GU-N
Scouti ma nebavia. Obj416 td nemusím. Obj430 je aj tak druhé najhoršie ruské medko. ( Po T22sr ) A z tejto línie budeš potrebovať veľa free na T54. Takže za mňa určite T44.

Rem3mberMe #14 Posted 25 May 2016 - 07:38 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748

Osobně jsem jel z pánvičkové linie jen A-43 a to byla strašlivá sranda, pokud teda jste byli ochotní utrácet cca. 40-50k za goldovou munici na bitvu. 

V klasické medkové linii tě čeká následující: 

T-34-85 - podle mě je to díky fantastickému dělu nejlepší tier VI medko vůbec. Má slušnou pohyblivost, a pokud se přidá dobrá posádka, tak je to univerzál, který obstojí i proti VII. 

T-43 - tak jak je na svém tieru dělo z T-34-85 OP, tak na tomto už se nevyhnete těžkému goldování. Jedná se asi o nejhorší tank v linii, i když to taková hrůza zas není a hrát se to dá. Dělo se musí goldovat, protože budete téměř pořád proti VIII a IX. V tomto případě i váš docela upgradnutý armor, který funguje jakš takš proti V a VI ( zejména věž cinká;), vám bude totálně k prdu. Trochu se nabízí srovnání s Konštruktou, ale ta má výrazně lepší dělo a výrazně horší armor. Pohyblivost bude tak na stejno.

T-44 - je to předzvěst toho, co tě čeká na vyšších tierech. Dělo se 175mm penetrací není na VIII moc žůžo a počítej s tím, že velice často budeš muset sáhnout po goldech. Na boky a zadky to však stačí. Tank se chová relativně podobně k T-54. Věž je o dost papírovější, ale menší děla dokáže dingat. Pohyblivost je OK. 

Holt celá ta medková linie se až do tieru X musí hodně goldovat. Osobně si myslím, že by jí prospěl nerf penetrace HEATů na IX zvýšení penetrace AP na cca. 230. To samé platí o dělu na T-44. Chtělo by to mít alespoň 190. Pak by to nebyla pouze linie, která je proslulá neustálým goldspamem. Myslím, že něčeho podobného se třeba dočkáme v rebalancu, protože tyto tanky jsou ve hře už nějakých 5 let a prakticky se na ně něšáhlo.

Butchi_905 #15 Posted 25 May 2016 - 08:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12362 battles
  • 949

View PostCrackonoshDesu, on 21 May 2016 - 05:42 AM, said:

Já jsem se na T-54 dostal asi před týdnem a něco, takže mám celkem čerstvé zkušenosti :trollface:

Jel jsem přes medka.

T-34-85: K tomu asi není třeba nic psát, je to prostě zabiják.

T-43: Podle mě neprávem dost podceňovaný tank. Přeexpen za 55 bitev, průměrná DMG 1130, 71% WR. Nejslabší je samozřejmě dělo, i s goldama je třeba umět mířit na weakspoty. Ideálně hrát co nejzákeřněji. Pancíř dokáže občas něco pohaluzit, ale od VII. nahoru to projde všude. Ideální herní styl je "Komár v ložnici". Nějakým zvráceným způsobem jsem měl ten krám rád :trollface:

T-44: Přeexpen za 102 bitev, průměrná DMG 1460, 55% WR. Stockový grind je katastrofální opruz. S lepším motorem a topovou 100mm už se dá něco zahrát. Chce to pokračovat v nastoleném komářím stylu, protože tahle věc nemá DPM ani pancíř. Na snajpení se dá rovnou zapomenout, na to tenhle kanón prostě nemá. Naštěstí zvedli základní pene v posledním patchi na nějakých 183, takže se dá prostřelit i s AP, nicméně i zde lítají kopce goldové munice. Proti tieru X. je ze mnou dosud hraných medek nejslabší (Panther II, Indian, Cent, Pershing). Ke konci už mě začal celkem dost vytáčet, tak jsem zatnul zuby, pustil zálohy a hurá pro T-54.

T-54 je pro mě zatím celkem dost kocovina, přičemž ji mám v topu s dvouperkovou posádkou. Pene na AP je na tenhle tier prostě slabá, 330 pene HEAT je sice fajn, ale pořád je to HEAT. A cálovat 50 000 kreditů za bitvu, když tier X. jinak neprostřelím, je docela dost opruz. Souběžně s ní hraju Leoparda PTA a to je úplně jiná káva.

CrackonoshDesu #16 Posted 25 May 2016 - 09:16 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4951 battles
  • 636
  • [CCSTP] CCSTP
Už mám '34/85, fakt mě baví, expim i KV-13.
Zajmalo by mě, jak to má '43 s hořením, mám tam dávat ten skill na hašení?

Jmeno1 #17 Posted 25 May 2016 - 09:29 AM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,953
  • [_V4L_] _V4L_
At te to ani nenapadne. Haseni je jeden z nejzbytecnejsich skillu. Hod tam velky hasicak a staci. Jsou mnohem dulezitejsi skilly/perky pocinaje zarovkou, opravama, urychleni zamereni, mobility, bIA, maskovani. Haseni mozna az na 5. Nebo 6. Misto, kdyz uz clovek nevi co by.

JohnyFencer #18 Posted 25 May 2016 - 09:42 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 28266 battles
  • 1,022

myslím si, že T54 není zrovna nej stroj pro někoho, kdo nechce hrát goldama.

osobně jsem ruské medka začal jako druhé (první byli němci), ale zasekl sem se cca 3 roky na vyexpené T34-85. T43 se mi prostě jet nechtěla. teď mám momentálně T44ku a staty s ní mám zatím katastrofální. nejezdím s moc goldama a ten tank je prostě bez nich ve spostě případů jen pojízdná HP kachna.

obávám se, že v T54ce to bude podobné, jen s rozdílem, že to bude tvrdší.

T54 byla hodně oblíbená v době, kdy nebyla goldová munice za kredity. teď se jezdí hlavně z důvodu mobility, siluety, tvrdosti věže. jenže kdo s ní chce i nastřílet, musí goldit.

oblíbená je pořád, je docela stojí :)

osobně pro mně bylo nej medko Cent 7/1. tvrdá věž, deprese a 268 pene. 

SG_semda #19 Posted 25 May 2016 - 09:46 AM

General

• Player
  • 39005 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Já na T-54 jedu přes lighty, T-34-85 mě naprosto odradila a znechutila, což vůbec nechápu, protože s Rudlou a jejím čínským protějškem Type 58 se mi hrálo nebo hraje naprosto skvěle, T-54lwt si zatím plánuju nechat na klanový akce, mám v něm holky z misí, v Rudlovi mám už skoro čtvrtý skill hotový a tahle posádka pomaže do T-54 až ji vyexpím

CrackonoshDesu #20 Posted 25 May 2016 - 03:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4951 battles
  • 636
  • [CCSTP] CCSTP
No, možná se zatim na tu T-54 vykašlu celkově, Asi bude lepší si nejdřív udělat Centa. Ale díky za rady, v budoucnu je určitě použiju :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users