Jump to content

Reakce na verzi 9.15 - Grille 15 - nový německý stíhač tanků X. tieru

• This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

kurcatovium #81 Posted 01 June 2016 - 11:44 AM

Brigadier

• Player
  • 46174 battles
  • 4,220
  • [KHIL] KHIL

View PostTesarakt, on 30 May 2016 - 04:32 PM, said:

Tys nepochopil - to že je o dva tiery níž neznamená, že srovnávám vozidlo ale s ručním zaměřováním může mít o tolik rychlejší činnosti s dělem - ISU je sice osmička, ale má X. dělo (v topu).

Penetrace a a dmg jsou ještě dány typem munice, takže to za bernou minci moc neberu.

No ještě aby za jízdy mohl střílet ještě lépe - ale přesně potvrzuješ to, co říkám - žádné TD, ale styl jako MT nebo LT.

Prostě ten brutální krátký čas zaměřování, rychlá činnost s dělem a -14° je něco, co fakt není vyvážené a za cca 3 vteřiny není možné to dělo ručně tak rychle zaměřit.

Wut?

Aha, nedalo mi to a podíval jsem se do tvého záznamu. Z německých TD máš nejdál Stug III a na ISU nemáš průměrně ani 850 dmg na bitvu. Předpokládám, že jsi celý ten první příspěvek napsal do deseti minut po tom, co tvá "nablýskaná IS-4" dostala na frak od nějakého aspoň trochu lepšího hráče v Grillu. Takže: Fail - to je asi tak vše, co se tu dá řict...

Tesarakt #82 Posted 02 June 2016 - 04:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20320 battles
  • 68

Ne, napsal jsem ten příspěvek po tom, co na Himmelsdorfu jeden náš z týmu na Grile 15 mistrně využíval jeho přednosti (rychlost vozidla vpřed a vzad, akcelerace, rychlost zaměřování;) a díky němu jsme vyhráli (já jsem tam zničil jeden Grile 15, pak možná ještě jedno vozidlo než jsem to dostal zezadu na E3 při přestřelce s dvěma tanky od Grile 15 zakempeného na D8).

Vyjel z rohu, vystřelil, zasáhl a okamžitě se stáhl - soupeř nestačil doměřit a zasáhnout ho.

Tak to provedl třikrát (s třemi tanky, ten Grile 15 z kopečka zlikvidoval další slušný hráč asi s T-62, ale přišel přitom o kejhák)

Na ISU - když ho vzpomínáš - po výstřelu nestačíš ani scouvat s kopečka...

A že mám průměrně na něm necelých 850 za bitvu?

1) Nejsem špičkový hráč

2) Hraji random, ne roty nebo klan jako Ty, což je o něčem jiném.

3) Snažím se hrát pro tým na vítězství, ne pro individální statistiky (takže radši třeba sundám pás - s ISU to jde slušně - než trefím)

4) Goldy v podstatě nepoužívám (proč myslíš, že je nemá WOT ve statistikách?), stačí mi pak standardní účet (a jak je vidět, i na X. tank takový hráč jako já vydělá a nemusí prodat většinu svých vozidel)

5) Stačí si projít vlákno s ISU nebo si ho vyzkoušet, na kterých mapách se s ním dá vůbec něco zahrát či trefit nad 300 m - doufám, že object bude lepší.

Edited by Tesarakt, 02 June 2016 - 07:55 PM.

CarloCarlucci #83 Posted 03 June 2016 - 07:25 AM

Private

• Player
  • 35358 battles
  • 1
Žádný GRILLE 15 jsem neexpil. Navíc mi tímto byly svévolně odebrány dvě klíčové vlastnosti tanku plně otočná věž a zásobník. Žádám vrácení peněz a expu.

kurcatovium #84 Posted 03 June 2016 - 07:58 AM

Brigadier

• Player
  • 46174 battles
  • 4,220
  • [KHIL] KHIL

View PostTesarakt, on 02 June 2016 - 04:04 PM, said:

Ne, napsal jsem ten příspěvek po tom, co na Himmelsdorfu jeden náš z týmu na Grile 15 mistrně využíval jeho přednosti (rychlost vozidla vpřed a vzad, akcelerace, rychlost zaměřování;) a díky němu jsme vyhráli (já jsem tam zničil jeden Grile 15, pak možná ještě jedno vozidlo než jsem to dostal zezadu na E3 při přestřelce s dvěma tanky od Grile 15 zakempeného na D8).

Vyjel z rohu, vystřelil, zasáhl a okamžitě se stáhl - soupeř nestačil doměřit a zasáhnout ho.

Tak to provedl třikrát (s třemi tanky, ten Grile 15 z kopečka zlikvidoval další slušný hráč asi s T-62, ale přišel přitom o kejhák)

Na ISU - když ho vzpomínáš - po výstřelu nestačíš ani scouvat s kopečka...

A že mám průměrně na něm necelých 850 za bitvu?

1) Nejsem špičkový hráč

2) Hraji random, ne roty nebo klan jako Ty, což je o něčem jiném.

3) Snažím se hrát pro tým na vítězství, ne pro individální statistiky (takže radši třeba sundám pás - s ISU to jde slušně - než trefím)

4) Goldy v podstatě nepoužívám (proč myslíš, že je nemá WOT ve statistikách?), stačí mi pak standardní účet (a jak je vidět, i na X. tank takový hráč jako já vydělá a nemusí prodat většinu svých vozidel)

5) Stačí si projít vlákno s ISU nebo si ho vyzkoušet, na kterých mapách se s ním dá vůbec něco zahrát či trefit nad 300 m - doufám, že object bude lepší.

Takže je to jak jsem čekal, prostě jsi to potkal v bitvě a "bylo to strašně OP"... Takže až bude příští test server, tak si s tím zkus zahrát. Ten tank (TD ) rozhodně není špatný, ale ty vlastnosti, které tomu přisuzuješ, jsou prostě jen tvé značně zkreslené dojmy. To vyjetí z poza rohu a střelba do nepřátel, kteří nestačí doměřit není nic neobvyklého a děje se to se stovkou dalších tanků. Někdo tomu říká dobrý timing nebo třeba skill, chce to hlavně nevyjíždět bezhlavě a všímat si krom svého tanku i nepřátel - když otočí věž, je jasné, že ji otočit zpátky a zaměřit během tvého krátkého vykouknutí nestihnou. Pokud člověk není spotlý a trefí se do "visibility/spot checku" tak kolikrát stihne vykouknout a vystřelit v době, kdy ještě pořád není spotnutý, atd. atd. Ale přijít a prohlásit "Grille je OP" je mnohem snazší.

K těm dalším bodům o ISU:

No, moc si nedokážu představit, kolik brekotu by na fóru bylo, kdyby T8 TD, které dává za 750 na ránu a ignoruje pancíř, mělo ještě nějakou skvělou mobilitu.

1) Jsi takový průměr ve WoT, existují MNOHEM horší.

2) Roty už několik let neexistují, statistiky ostatních týmových her se počítají mimo random.

3) To se snažíme asi všichni. Statistiky jsou mi u zadku, důležité je vyhrát. Jenže nejlíp se vyhraje, když tomu ty sám nějak pomůžeš. A tím, že v ISU nejsi schopen udělit aspoň stejný dmg jako má ISU vlastních HP, tak týmu ve výsledku spíš škodíš. Sundat pás bez dmg je s ISU nesmysl, s takovou se ti nepřítel vždy vysměje. Ano, v jedné ze sta situací to může být teoreticky i výhodné (detrack bokem před deseti tvými spojenci připravenými střílet jako o život ), ale to je tak vše. S takto velkou alfou je prakticky vždy lepší ten tank probít.

4) Taky se jejich používání snažím minimalizovat na nejnižší možnou míru. Prémiový účet taky nemám (měl jsem v součtu asi 3 - 4 měsíce ) a i tak mám v garáži už přes dvacet T10 tanků a dalších asi 40 na nižších tierech.

5) Hrál jsem SU-152 s houfnicí. Mobilita je o fous horší než ISU, dělo je méně přesné, má horší dohled a i ten pancíř je o něco horší. Přesto je SU naprosto pekelný stroj. Takže i po zkušenostech z test serveru nebo od kolegů, co ho mají, dokážu docela dobře odhadnout, čeho je tank jako ISU schopen.

JohnyFencer #85 Posted 03 June 2016 - 11:22 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 30313 battles
  • 1,024

kurcatovium - Grille 15 je neskutečně OP.

včera se mi stala neskutečná věc, ta potvora mě asi poprvé od uvedení do hry minula. normálně otočil věží, vystřelil a jednou ze tří minul. další 2 šli do mně... přes půl mapy.

dál to nemá cenu rozebírat. další věc ještě stojí za zmínku a to, že je to rychlejší, jak většina medek... jo a poslední, z boku, pokud to má schvoanou korbu se to nedá trefit, protože nemá nic naboku.

Tesarakt #86 Posted 03 June 2016 - 03:34 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20320 battles
  • 68

Ano, bylo to strašné OP, protože s WT100 bychom tu hru neměli absolutní šanci vyhrát.

To, že obhajuješ taktiku MT k TD u tohoto vozítka je trochu divné - protože to má vůči MT právě ten rychlý a superpřesný kanon, takže se to MT vůči němu nechytá. Takže jsem vážně zvědav, jaká stovka tanků to zvládá - tj. jsou rychlejší než MT. A samozřejmě to nebyly lamy - věž měli natočenou správně.

Myslel jsem to takto - četa ve dvou, rota ve třech.

ISU že ignoruje pancíř? No to si mne rozesmál. Zkus si ho s X, kterých bitev mám s nimi většinu. A že nejsem schopen nadělit alespoň stejný damage? Ano, v některých bitvách se nechytám, protože než se někam dohrabu, tak už tým prohrává 0:5 a už máš na sobě Medko, protože svítíš jak kráva.
Object 704 (pořídil jsem si ho, aby jsi mi nevyčítal, že mluvím o VIII vůči desítce) je to s pohyblivostí úplně stejné, ale aspoň někdy dingne.

Ale abych ISU nehaněl - ano, někdy se zadaři, třeba jako dneska (jeden dingnul a dva jsem netrefil).

Spoiler

BTW, když jsi říkal že prémiový účet nemáš, a v podstatě jsi neměl, prémiáky nekupuješ, tak čím vyděláváš? Jak vidno, VIII vydělává sotva na sebe a to jen na munici.

Ty máš 22x X, což je po slevách dejme tomu 115 Mega. 24x IX, což je dalších 85 Mega. dejme tomu dohromady 200 Mega

Takže aby jsi si na stroje vydělal, musel jsi mít čistý zisk každou bitvu 8.000, započítám-li další stroje, tak to leze přes 10.000 každou bitvu.

A to nepočítám ceny dalších tanků, vybavení atp. pak jsme někde na 15.000+ za bitvu.

Zkrátka slušný výkon.

Edited by Tesarakt, 03 June 2016 - 03:36 PM.

karnovak #87 Posted 03 June 2016 - 03:47 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,812
Uvědomuješ si vůbec, že ISU má při stejné dmg LEPŠÍ průbojnost, než grille a to na osmém tieru? 

Becck #88 Posted 03 June 2016 - 07:01 PM

Sergeant

• Player
  • 77191 battles
  • 237
  • [CRIM] CRIM

View PostVijaCZ, on 25 May 2016 - 12:14 AM, said:

Bavil ses při hraní tý linie? A odpověz upřímě prosím. Pokud ano, budiž ti to odměnou. Pokud ne - proč si to tedy jezdil????

Prostě ze hry odeberou Star Trek Wagen a místo něj přidají Star Wars Transporter... 

A jinak to dělo se tváří na papíře výborně a má to tak mrňavou "věž" že to půjde blbě trefovat, což je oproti WT ohromná výhoda, tak nemel než si to vyzkoušíš.

Moc jsem nepochopil Tvoji reakci ale budiž. Mě osobně taky překáží, že mi WG v garáží zaměňuje již vyzkoumaná a koupená vozidla. Hodně z nich ignoruji a nejezdím s nimi. Jestli to takto půjde dál, co nevidět mi původně vyzkoumané tanky ani nezůstanou. Trapné.  Když mi tank nevymění tak na něm mění vlastnosti atd. Pravidla / smlouva jim to umožňují takže co lze jako protest udělat je ignorovat tyto vozidla, nebo neposlat grošíky, nebo nehrát (to je asi nejlepší variant, ten je štve nejvíc, pak mi chodí psaní do mailu které už jen mažu). Ono změnili vlastnosti aj hodně prémiovým vozidlům a to už je trochu jiný šuplík. Něco si zaplatíš a výrobek za nějakou dobu změní své zásadní vlastnosti. Tím pádem je to již jiný výrobek a hádej jak to někoho ve WG zajímá.  Takže jsem už velice dlouho žádný tančík nekoupil a asi ani nekoupím. :)

Jak tak čtu asi se nic se nezměnilo. Ubrečení medkaři kterým vadí jakýkoli tank který je může přečůrat. Nejvíc se bavím když medkaře ve hře smázne arta na ránu, to je pak keců a sprostých slov (čest všem kteří tak nečiní ) 

Spojeno. CE

Edited by ClearEvil, 04 June 2016 - 09:54 AM.

DarthWraith #89 Posted 03 June 2016 - 09:13 PM

Private

• Player
  • 11353 battles
  • 39
  • [-VFV-] -VFV-

View PostSG_semda, on 26 May 2016 - 10:49 PM, said:

jo, možná tak na korbě do který nikdo nestřílel :D:D :facepalm: Tenhle tank má pohyblivost a depresi a mrňavou věž a skvělý dělo, víc nepotřebuješ

Tak kurník na grillu není tak mrnavi kazdej to trefí navic je hnusnej WT mělo stilovou vez s originalnim vzhledem. At se kazdymu libi co chce ale ja tu radu jel abych ziskal WT se zasobnikem pak ho nerfli o naboj a ted mi misto toho daji tenhle paskvil bez maskovani bez pancire (prej podvozek z pantera) KDyby to bylo alespon ve stilu Borsiga tak nereknu ale tohle je hnus.

Gabriel_i5_Back #90 Posted 04 June 2016 - 05:12 AM

Major General

• Player
  • 46392 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST
Grille vs ISU. Grille nerobí OP jeho alfa, penetrácia..... ale všetky jeho vlastnosti spolu. Má dobrú alfu, pene, reload, aim time, presnosť, rýchlosť, camo a má vežu.

Kým ISU ( ktorá rozhodne nie je UP ) dôjde na pozíciu tá sa zmení a už nemusí byť do čoho strieľať. Keď to tam padne neutečie. Keď sa spotne tank musí sa točiť na pásoch a rozhodí si zameriavač. Kým domieri enemák sa despotne alebo ho vypnú. Ak domieri ešte je tu tá mighty presnosť.

Grille je na tom úplne inak. Je vyvážený a proste nemá výrazne slabé miesto. Dokáže sa rýchlo presúvať a reagovať na mapu. Delo je ultra presné, pene výborná. Keď vieš kam a ako dokáže narobiť paseku. Reload a camo je tak dobré že umožňujú vypnúť tank kým k vám na otvorenom priestranstve dôjde. Za najslabšie považujem dispersion, ale jeho vplyv je redukovaný dobrým aim time. V rukách dobrého hráča je rozhodne OP. Ale nerf neočakávam pretože ten tank je OP výlučne v dobrých rukách. Keď niekto nevie použiť spoting systém, rýchlosť používa aby zomrel v 60 kmph, do dela láduje HE lebo nevie penetrovať a skúša to na hulldown tak vyrovnáva serverové staty s týmto tankom.

Edited by Homer_J_S_, 04 June 2016 - 05:28 AM.

Becck #91 Posted 05 June 2016 - 01:47 AM

Sergeant

• Player
  • 77191 battles
  • 237
  • [CRIM] CRIM
JJo  "Homer_J_S_"  máš pravdu, zkusil jsem s ním pár bitev. (Speciálně jeho rychlost, proč asi ? V dnešním WOT kde jezdí mraky přeboostovaných medek a lightů - stíhačů kteří téměř lítají nad virtuální hlínou už nemůžou dávat do hry vozidla typu JgPz E100. To by lidi neunesli, takový konkurence neschopný tank. Ten je super proti heavy, ale těch dneska jezdí výrazně méně než medek. O tom, že před artinou nemá šanci zajet / zhasnout škoda mluvit.)  To ale nic nemění na tom, že jeho design je otřesný (na druhou stranu u tanku krása nevyhrává ) a že nám zase sebrali vyzkoumané vozidlo které už předtím stejně nerfli.

Edited by Becck, 05 June 2016 - 01:47 AM.

kurcatovium #92 Posted 06 June 2016 - 10:08 AM

Brigadier

• Player
  • 46174 battles
  • 4,220
  • [KHIL] KHIL

View PostTesarakt, on 03 June 2016 - 03:34 PM, said:

Ano, bylo to strašné OP, protože s WT100 bychom tu hru neměli absolutní šanci vyhrát.

To, že obhajuješ taktiku MT k TD u tohoto vozítka je trochu divné - protože to má vůči MT právě ten rychlý a superpřesný kanon, takže se to MT vůči němu nechytá. Takže jsem vážně zvědav, jaká stovka tanků to zvládá - tj. jsou rychlejší než MT. A samozřejmě to nebyly lamy - věž měli natočenou správně.

Myslel jsem to takto - četa ve dvou, rota ve třech.

ISU že ignoruje pancíř? No to si mne rozesmál. Zkus si ho s X, kterých bitev mám s nimi většinu. A že nejsem schopen nadělit alespoň stejný damage? Ano, v některých bitvách se nechytám, protože než se někam dohrabu, tak už tým prohrává 0:5 a už máš na sobě Medko, protože svítíš jak kráva.
Object 704 (pořídil jsem si ho, aby jsi mi nevyčítal, že mluvím o VIII vůči desítce) je to s pohyblivostí úplně stejné, ale aspoň někdy dingne.

Ale abych ISU nehaněl - ano, někdy se zadaři, třeba jako dneska (jeden dingnul a dva jsem netrefil).

Spoiler

BTW, když jsi říkal že prémiový účet nemáš, a v podstatě jsi neměl, prémiáky nekupuješ, tak čím vyděláváš? Jak vidno, VIII vydělává sotva na sebe a to jen na munici.

Ty máš 22x X, což je po slevách dejme tomu 115 Mega. 24x IX, což je dalších 85 Mega. dejme tomu dohromady 200 Mega

Takže aby jsi si na stroje vydělal, musel jsi mít čistý zisk každou bitvu 8.000, započítám-li další stroje, tak to leze přes 10.000 každou bitvu.

A to nepočítám ceny dalších tanků, vybavení atp. pak jsme někde na 15.000+ za bitvu.

Zkrátka slušný výkon.

Peek'a'boom můžeš praktikovat naprosto s každým tankem, je to jen o cviku - nemůžeš čekat, že se přiřítíš šedesátkou, zastavíš přes ruční brzdu a z otočky vykoukneš přes zídku, pošleš to bez míření přesně na tečku a zdrháš... Takhle to nefunguje u žádného tanku. Staty děla ti pak jen v tvé činnosti pomůžou/uškodí podle konkrétního kusu. S top tier medky to jde dobře snad se všemi, snad až na 121 a B-C. A že měli věž natočenou dobře ještě neznamená, že byl Grille v okaamžiku vykouknutí spotnutý - viz část mého příspěvku o spot checku. Když ti někdo tvůj cíl svítí, ty se do spot checku dobře trefíš, můžeš vykouknout, střelit a nepřítel tě spotne až po tom, co dostal ránu a ty už se zase pomalu (rychle ) mizíš schovat do úkrytu. A na to opět nepotřebuješ Grilla, to můžeš dělat klidně s IS-7...

Ano, ISU ignoruje pancíř. Tečka. Nebo ti snad připadá 286 penetrace na AP munici u T8 tanku málo? OK... A k té damage - vše je spojeno se vším. Čtení mapy, ovládání vlastního tanku, znalost herních principů, znalost ostatních tanků, atd. atd. Ty jsi - aspoň podle čísel, co se dají zkouknout online - takový průměrný hráč, někdy zahraješ dobré bitvy, jindy se ti moc nedaří. Obecně ale nebudeš z těch, kteří tvoří hru a svůj tým táhnou k vítězství. I proto se ti děje to, co popisuješ - dojedeš někam, kde už nic není a/nebo se jen necháš od něčeho spotnout a umřeš. Těmhle situacím se ale ti opravdu dobří hráči vyhýbají úplně automaticky, aniž by nad tím už nějak víc přemýšleli. Kouknou na rozložení týmů, kouknou na mapu a jedou. Mapu sledují i v průběhu hry a na dění podle ní reagují. Tím tě nijak neshazuju, já mám v tomhle taky hrozné rezervy a mnohdy se mi stane přesně to co tobě. Ale snažím se s tím něco dělat a ne jen hledat výmluvy tam, kde to není potřeba.

Čím vydělávám? To se tak porůznu mění. Když to vezmu chronologicky:

1) Asi jako každý jsem začínal jako úplně strašná YOLO lama, jezdil jsem několik set her jen low tiery stylem start - plný plyn - smrt. I tak se ale na těchto tierech snad ani prodělat nedá.

2) Když jsem postoupil o nějaký tier výš - po nějakých 500-1000 hrách - hrál jsem Hetzer, Stug III, Pz III/IV, VK3601H, VK3001H (tehdy to byly oboje medka), KV-1, KV-1S, Hellcat, později přišel Cromwell. Tehdy jsem si taky řekl, že bych chtěl mít aspoň 50% výher a mít na tanku alespoň stejnou dmg jako má ten tank hp. To pomohlo výdělkům z dlouhodobého hlediska rozhodně nejvíc.

3) V prvním (dost špatném ) klanu jsme hrávali T6 roty, kde se také prakticky nedalo prodělat ani při porážkách. Drtila to KV-1S, T-50, Grille, Hellcat, Cromwell apod. Byla to zábava a vydělalo to, co víc si přát?

4) Když jsem se postupně začal zlepšovat, nebylo už tolik potřeba hrát pětky a šestky, protože mi začaly celkem v pohodě vydělávat i sedmičky - Jagdpanther, T-29, T71, T25/2, VK3002D, apod.

5) Začal jsem si víc všímat akcí a speciálních nabídek. Přestal jsem kupovat spotřební doplňky a vybavení za plnou cenu a nakupoval výhradně ve slevách (a třeba i ve větším množství ), čehož se snažím držet dodnes - čest výjimkám :-D

6) Jak šel čas, "vyrostl jsem" i z těch sedmiček a posunul se zase o tier výše. Vydělávaly mi tanky jako IS-3, Jagdpanther 2, Tiger 2, Panther 2, později i věci jako WZ-132, Pershing, 50 100, Indien Panzer a další.

7) Později přišel nový klan a ještě o něco později SH, kde se dá s dobře zvolenou technikou úplně bez problémů. Třeba T6 SH bitva trvá průměrně tak 3 minuty a prodělat se tam snad nedá, ani když se o to člověk snaží. Když se k tomu navíc zapne bonus, jde to jako po másle.

8) Ke všemu se přidaly osobní mise (Stug IV -> Obj 260 ), kde se dá těch peněz získat strašné mraky i na toho obyčejného Stuga.

9) Postupně jsem dospěl do stavu, že se dá v denním horizontu vydělat úplně se vším, když to člověk moc neprodává. Takže teď hraju většinou takovou všehochuť 6-10. Dalo by se říct takový "výběr z hroznů", co se mi za ty roky nastřádaly v garáži - nenechávám všechny tanky, ale jen ty kusy, co se mi nějakým způsobem líbí nebo mě baví. Stříbrňáky na účtu mi tak - sice pomalu, ale pořád - přibývají.

10) Koupil jsem si dva prémiové tanky - kdysi dávno T25 v 50% slevě za 500 goldů a po uvedení ČS větve jsem koupil T 40, protože se mi ten tank prostě líbí. V průběhu času jsem zadarmo vyježděním v grindech/misích získal prémiáky WZ-111, FV4202, Dicker Max, TOG 2, Chi-Nu-Kai, T-15 a z klanových akcí IS-5, T23E3, Obj 907 a Chieftain/T95. K tomu všechny ty low tier křápy k Vánocům = free garage sloty.

+ K tomu spousty dalších peněz leží ještě v týmových bitvách, které jsem ale nikdy nehrál.

Tesarakt #93 Posted 06 June 2016 - 09:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20320 battles
  • 68

Dík za obsáhlou recenzi, myslím, že tomu, kdo si to přečte, něco dobrého v paměti, jak se to má hrát, uvízne.

Jen k té situaci - pokud byl jeden proti třem, tak tomu Grile 15 nikdo nic nespotnul, takže to doopravdy bylo o tom, kdo má lepší dělo a vozidlo. Já jsem si o spotování dost přečetl a podival na videa, ale pořád mám pocit, že ten kdo útočí, má nějaký čas k dobru místo toho, kdo stojí a vyčkává - a mechanismus automatický spot na 50 m i za rohem (někdo mne vysvětloval, že ten motor je už přece doopravdy slyšet, i když to vozidlo není vidět) právě tady také tak funguje - tj. přeje útočícímu. Ale to je myslím dobře - tedy pokud v tom Grile 15 k tomu nesedí expert jako ty, ale jsou proti sobě též už lépe vybalancovaná vozidla.

Ten příspěvek je tento? http://forum.worldof...2#entry12566482

Pro ostatní je podstatné z následné diskuze:

Tak jsem dal znovu výcvikovku a výsledky jsou následující:

posádka 100% + BIA, bez maskování - odspotování za 11,5 s

posádka 100% + 3 perky s maskováním - odspotování za 10,2 s

A když Grile 15 zaměřuje oficiálně za 1,5 s, tak s perky a zaměřovačem se dostane prakticky na zaměření v reálném čase vyjetí (1s). A o to jde.

Srovnejte si ho třeba s T62A - http://wiki.wargamin...n/Tank:R87_T62A

http://wiki.wargamin...1_Grille_15_L63

Ano, T-62 rychleji střílí, ale Grile 15 ukousne jednou trefou tři jeho zásahy - takže má T-62 logicky jen 33% šanci - a to jen v případě, že bude stejně rychle mířit a přesně střílet - a přitom víme, že to dělo na to nemá.

Všechny ostatní TD mají časy kolem 3s (nejlepší T110E3 za 2,5 s, tj. Grile 15 o 40% lepší. To je to jedno z těch křiklavých OP.

No a že má lepší poměr Power/Wt Ratio o 31%, tak to je také slušné OP, že je to TD, ne?

Jinak ke mně a k ISU - ano, je to tak, jak jsi to napsal.

Ale nikdy nemůžeš být leader, když jsi o dva tiery níže (a kolik takových bitev máš na randomu...). Krom toho nemáš někdy absolutně žádnou šanci ten tank o dvě úrovně výše poškodit, natož zničit (a to nemluvím o jiných špecích, třeba na III, Pz.Kpfw. II Ausf. J - ty se ani navzájem nezničí, pokud zůstanou na závěr samy)

Takže na sólo randomu se někdy hezky vyztekáš, ale asi proto mne baví a myslím, že je nás takových více...

Edited by Tesarakt, 06 June 2016 - 10:01 PM.

kurcatovium #94 Posted 07 June 2016 - 06:51 AM

Brigadier

• Player
  • 46174 battles
  • 4,220
  • [KHIL] KHIL
Tu T62A jsi nevybral zrovna šťastně. Tyhle ruské rail guny střílí přesně i za jízdy (navíc má možnost využít stabilizátor ) a poměr power/wt je hrubě zkreslený jejich nízkým odporem terénu (krásné WG balanční číslo ).

Tesarakt #95 Posted 07 June 2016 - 02:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20320 battles
  • 68

Tak jsem si to raději přepočítal:

GRILE 15, odpor terénu: 1,10, 1,2, 2,0  (jinde uvádí 0,959 / 1,151 / 1,918) hp/t 22,5, takže reálně hp/t = 21, 20, 12 (23, 19, 12)

T-62A odpor terénu: 0.48, 0.58, 1.34                                                           hp/t 15,7, takže reálně hp/t = 32, 27, 11

Hovoříme o Peek'a'boom třeba v Himelsdorfu - tam je spíše rozhodující akcelerace, tj. výkon motoru.

Na koho z těch dvou vozidel si dle svých zkušeností vsadíš, když je budou řídit hráči z TOP?

Dracek_CZ #96 Posted 07 June 2016 - 02:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21948 battles
  • 969
Sice ho nemám, ale co tak čtu názory, tak je to podle mě dobře udělané papírové TD. Co úplně nesnáším jsou neohrabané bezvěžové papírové krabice co mají ještě nepřesné dělo. Takový tanky jsou akorát k zlosti a vůbec nedávají to, proč člověk hraje hry. A to je zábava.
Možná ten tank nabíjí trošku moc rychle. Ale proti WTF100 je to nebe a dudy. Párkrát ve hře sem ho potkal a že by nějak toto TD excelovalo sem si nevšiml.

kurcatovium #97 Posted 08 June 2016 - 11:04 AM

Brigadier

• Player
  • 46174 battles
  • 4,220
  • [KHIL] KHIL

View PostTesarakt, on 07 June 2016 - 02:50 PM, said:

Tak jsem si to raději přepočítal:

GRILE 15, odpor terénu: 1,10, 1,2, 2,0  (jinde uvádí 0,959 / 1,151 / 1,918) hp/t 22,5, takže reálně hp/t = 21, 20, 12 (23, 19, 12)

T-62A odpor terénu: 0.48, 0.58, 1.34                                                           hp/t 15,7, takže reálně hp/t = 32, 27, 11

Hovoříme o Peek'a'boom třeba v Himelsdorfu - tam je spíše rozhodující akcelerace, tj. výkon motoru.

Na koho z těch dvou vozidel si dle svých zkušeností vsadíš, když je budou řídit hráči z TOP?

Při peek'a'boom je důležité krom výkonu hlavně rozměřování děla za jízdy - bloom. A ten má Grille strašný, což je právě důvod, proč má jen 1,5 sekundy aim time. Stačí hýbat dělem ze strany na stranu a zaměřovací koláč se rapidně zvětšuje, ale po ustálení zaměřovače na místě se zase rychle stáhne. Ruské medko to má zcela jinak, má koláč při točení věží i za pohybu relativně malý (se stabilizátorem obzvlášť ), ale při zastavení se kruh na ještě menší stahuje o dost pomaleji.

Přesto nebo právě proto je na p'a'b určitě vhodnější ruské medko.

frejky #98 Posted 10 June 2016 - 10:17 PM

Corporal

• Player
  • 26776 battles
  • 127
  • [1CAZ] 1CAZ

Tak ja nemam slov griil 15 me propali nauhlovanou E100 dobre nauhlovanou bez mireni kde jsem kur..ze E100 prostreli kdejakej lojza pres pul mapy ok ale tohle je pres caru

karnovak #99 Posted 11 June 2016 - 08:36 AM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,812
Jasně, tohle je naprosto běžná situace, bez míření na dálku propálit naúhlovanou E100. S ničím jiným to nedokážeš a vůbec se ti nestává, že bys s Grillem něco minul, protože mu všechno lítá přímo na střed, nebo dingnul několikrát po sobě něco, co stojí bokem, nebo má pancíř 50 mm.

kurcatovium #100 Posted 13 June 2016 - 08:55 AM

Brigadier

• Player
  • 46174 battles
  • 4,220
  • [KHIL] KHIL

View Postfrejky, on 10 June 2016 - 10:17 PM, said:

Tak ja nemam slov griil 15 me propali nauhlovanou E100 dobre nauhlovanou bez mireni kde jsem kur..ze E100 prostreli kdejakej lojza pres pul mapy ok ale tohle je pres caru

Easy pízy s prstem v nose... ;-)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users