Jump to content

Takımlar: Cezalar, Bonuslar ve Geleceğe Dair Planlar

• Please log in to reply
16 replies to this topic

Community #1 Posted 24 May 2016 - 03:11 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,690
Takım sisteminde bazı değişiklikler gerçekleşecek. Ayrıntıları öğrenmek için okumaya devam edin.

Tam haber metni

MICH33L_CaNSIN #2 Posted 24 May 2016 - 03:19 PM

Lieutenant

• Player
  • 23614 battles
  • 1,556
  • [SIGUN] SIGUN
Tier 10 maçında ltr görmeye by :trollface:

Edited by Extazylinks, 24 May 2016 - 03:22 PM.

ElbisHan #3 Posted 24 May 2016 - 03:30 PM

Lieutenant

• Player
  • 85187 battles
  • 1,868
  • [GEN_Y] GEN_Y

Metnin tercümesinde hatalar var. Müfreze ve takım için 'Takım' ibaresi kullanılmış ve anlam kayması yaşanmış.

Düzeltilmesi iyi olacaktır.

Öte yandan geri bildirim talebi olarak; Neden direk yasaklanmıyor ?

Ceza vb. şeyleri hayata geçirmeye harcanılan iş gücünü kaldırmaya harcayabilirlerdi.

Bu neden gereklidir?

Aynı Seviyedeki araçlara sahip takımların müfrezelerin ödüllendirilmesiyle, oyuncuların birleşerek savaşta daha etkili hareket etmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmıştır. Amacımız, ortaklaşa eylemi desteklemektir. Ayrıca oyunumuzda halihazırda bir dinamik takım müfreze mekanizması bulunmaktadır ve diğer iyileştirmelerin yanı sıra hem takımların müfrezelerin aranmasını ve oluşturulmasını kolaylaştıracak yeni geliştirmelerin hem de arkadaşlarla otomatik olarak takım müfreze kurma özelliğinin eklenmesi planlanmaktadır.

Tekli oyuncular her zaman oyunumuzun önemli bir parçası olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Ancak yalnız kurtları World of Tanks’in yeni bir yüzünü keşfetmeye çağırıyoruz; oyunu takım müfreze olarak denemelerini, sanal savaşların gelişmesi için katılımcıların uygulayabildiği eşgüdüme ve ortak eylemlere katılmalarını istiyoruz ve takımlar bunu sağlamak için sahip olduğumuz en uygun araç.

Farklı Seviyeye sahip araçlardan oluşan takımları müfrezeleri centilmenliğe aykırı görüyoruz ve yakında bu duruma ceza uygulamaya başlayacağız. Cezalar, deneyimsiz veya sorumsuz oyuncuların savaştan önce araç seçerken daha dengeli bir yaklaşımın gerekli olduğunu anlamalarını sağlayacak. Aynı Seviyedeki araçlarla oluşturulan bir takım müfreze, ekibe yük olmayan etkili bir taktik birim rolünü üstlenir.

Peki sırada ne var?

Gelişimin ilerleyen aşamalarında aynı Seviyedeki takımlara müfrezelere odaklanacağız ve farklı Seviyedeki araçlardan oluşan bir takımla müfrezeyle savaşa katılmayı devre dışı bırakacağız .....

Edited by ElbisHan, 24 May 2016 - 03:33 PM.

MICH33L_CaNSIN #4 Posted 24 May 2016 - 03:33 PM

Lieutenant

• Player
  • 23614 battles
  • 1,556
  • [SIGUN] SIGUN

View PostElbisHan, on 24 May 2016 - 03:30 PM, said:

Metnin tercümesinde hatalar var. Müfreze ve takım için 'Takım' ibaresi kullanılmış ve anlam kayması yaşanmış.

Düzeltilmesi iyi olacaktır.

Bu neden gereklidir?

Aynı Seviyedeki araçlara sahip takımların müfrezelerin ödüllendirilmesiyle, oyuncuların birleşerek savaşta daha etkili hareket etmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmıştır. Amacımız, ortaklaşa eylemi desteklemektir. Ayrıca oyunumuzda halihazırda bir dinamik takım müfreze mekanizması bulunmaktadır ve diğer iyileştirmelerin yanı sıra hem takımların müfrezelerin aranmasını ve oluşturulmasını kolaylaştıracak yeni geliştirmelerin hem de arkadaşlarla otomatik olarak takım müfreze kurma özelliğinin eklenmesi planlanmaktadır.

Tekli oyuncular her zaman oyunumuzun önemli bir parçası olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Ancak yalnız kurtları World of Tanks’in yeni bir yüzünü keşfetmeye çağırıyoruz; oyunu takım müfreze olarak denemelerini, sanal savaşların gelişmesi için katılımcıların uygulayabildiği eşgüdüme ve ortak eylemlere katılmalarını istiyoruz ve takımlar bunu sağlamak için sahip olduğumuz en uygun araç.

Farklı Seviyeye sahip araçlardan oluşan takımları müfrezeleri centilmenliğe aykırı görüyoruz ve yakında bu duruma ceza uygulamaya başlayacağız. Cezalar, deneyimsiz veya sorumsuz oyuncuların savaştan önce araç seçerken daha dengeli bir yaklaşımın gerekli olduğunu anlamalarını sağlayacak. Aynı Seviyedeki araçlarla oluşturulan bir takım müfreze, ekibe yük olmayan etkili bir taktik birim rolünü üstlenir.

Peki sırada ne var?

Gelişimin ilerleyen aşamalarında aynı Seviyedeki takımlara müfrezelere odaklanacağız ve farklı Seviyedeki araçlardan oluşan bir takımla müfrezeyle savaşa katılmayı devre dışı bırakacağız .....

Takım olarak yazdigi icin ordaki 3-5-7 i tüm takim icin sandim sevindim :trollface:

ElbisHan #5 Posted 24 May 2016 - 03:35 PM

Lieutenant

• Player
  • 85187 battles
  • 1,868
  • [GEN_Y] GEN_Y

View PostExtazylinks, on 24 May 2016 - 04:33 PM, said:

Takım olarak yazdigi icin ordaki 3-5-7 i tüm takim icin sandim sevindim :trollface:

:popcorn:

MrPaladin64 #6 Posted 24 May 2016 - 03:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23337 battles
  • 87
  • [NOEGO] NOEGO
Peki 8 seviye bir hafif tank ile 9-10 seviye TD-arty aynı takımda oyuna giremeyecek mi?

ali1234512 #7 Posted 24 May 2016 - 04:07 PM

Major General

• Player
  • 39486 battles
  • 5,220
  • [TR-U] TR-U
HODOR

tarikataka #8 Posted 24 May 2016 - 04:08 PM

Major General

• Player
  • 39934 battles
  • 5,528
  • [TR-U] TR-U
bonuslar ve cezalar biraz daha arttırılmalı öyle olursa tadından yenmez 

amistad77 #9 Posted 24 May 2016 - 04:19 PM

Colonel

• Player
  • 72227 battles
  • 3,526

Tek oyuncuları bir araya getirip, karşıya medli platonları diziyonuz hem yalnızları hem medium olmayan oyuncular mm özellikle eşleştiriyor çok tesadüf oluyor..

Şimdi 3 platon full medium giriyor 10 seviye karşıya 3 tane wt-jagdpanzer e-100 felan atıyor, bu olunca light tankları patates ettikten sonra td ve heavyler ler mermileri nereden yiyecez diye bekliyorlar..:child:

Bu durumu düzeltmek için platonlarda aynı sınıfdan araçların sayısı 3 veya 2 olursa karşıyada aynısını koysun, bunu yapamıyosanız plat oluştururken 1 med, 1 td ve heavy şeklinde şart koşulsun, burdan yetkililere sesleniyorum, bu sayede mm trolleniyor, artık savaşların bu şekilde kesin zaferiyle domine edilmesini geçdim, bu tip müfrezeler kendi taktiklerini farklı ve bilinçli şekilde uygulayarak takımın bir kısmının veya tamamını damage çalacak şekilde taktiklerini uygulayarak bazı oyunculardan daha fazla xp ve damage, oyun zevkinden vs. v.s fazlasını alıyolar, onların kısmetini nasıl alırız diye oynayıp yapıyolar, durum çok vahim buna bir çare bulun, devlet duy sesimi vot duymuyosa sen yap bişeyler, çok yalnızız bu dünyada...:trollface:

Edited by amistad77, 24 May 2016 - 04:24 PM.

MEGA__TRON__ #10 Posted 24 May 2016 - 04:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26171 battles
  • 993
  • [SA-AS] SA-AS

View PostMrPaladin64, on 24 May 2016 - 02:56 PM, said:

Peki 8 seviye bir hafif tank ile 9-10 seviye TD-arty aynı takımda oyuna giremeyecek mi?

Platoon yaptığın diğer oyuncularla tankların aynı tier de olursa ek deneyim kazanılacak. Tanklar arasındaki seviye en fazla 3(1-2-3 olabilir) ise herhangi bir ceza yada ekstra deneyim yok. Tanklar arasındaki seviye 3 ve daha fazla ise belirtilen makul deneyim cezaları uygulanacak.

Yanlışım yok ise anladığım bu.

ElbisHan #11 Posted 24 May 2016 - 04:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 85187 battles
  • 1,868
  • [GEN_Y] GEN_Y

Light tanklar tüm müfreze - takım sistemini altüst ediyor şu oyunda.

Tierlerini tekrar sınıflandırmak için bir çalışma yapıp, lightları da tier 10 a kadar çıkar hale getirip, bu dengeyi kurduktan sonra aynı seviyeyle girilmesi sağlanacak sanıyorum. Aynı muadil oyunda olduğu gibi.

Aklın yolu birken, işi karmaşıklaştıran zaten WG ...

HulkCrushes #12 Posted 24 May 2016 - 06:26 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14624 battles
  • 401
Bence bu da tutmaz. Adam 8 tier hafif tanktır. 5 tier bi tankla müfreze yapar. Hoop. Al sana 10 tier savaşta 5 tier tank. Ve 3 level kuralına uyuyor. Cezada almaz noolacağ

DeeSaJay #13 Posted 24 May 2016 - 06:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 62 battles
  • 885
çöp siz önce 3 lü 10 tier medlere çare bulun karşıda e 100 e 5 .

EskiDeLi #14 Posted 25 May 2016 - 07:34 AM

Corporal

• Player
  • 61619 battles
  • 193
  • [ESKYA] ESKYA

Valla bu adamlar çok zeki yaw. Ya baştan yasaklasana 2 tierden farkla plat atılamasın çok mu zor cezadır zart tur zurttur. koy özellik 2 tier farktan fazla oldumu atılamasın. Tanklardan biri light tank oldumuda lightankın seviyesinden düşük ve aynı seviyede tank seçilemesin.

Şimdi ceza veriliyomuş millet iplemez. Zaten bazıları bot hesap şu 8 tier pre hesabnı almaya çalışıyo. Deneyim çarpanı 3 almak için giriyo ona ceza versen nolucak. Direk yasak ver. Troll müfrezelerdeki düşük tank azcık spot yapsın bikişiye mermi soksun az damage atsın zaten ilk 10 a giriyo. Deli gibi deneyim alıyor platoon.illa 10 tiere 1 tier değil platoonlar adam alıyo 6 tier medini giriyo 10 tierle. mis gibi deneyim kasıyo.

hem 1-3 tier farkı nedir ben 5 tier medle girdim adam 8 attı bizi 10 tier maça. ee noldu trol olmadımı buda?? Bence direk yasak olsun girilemesin. light ve kmt kendinden üst 2 seviye tankla müfreze yapabilsin. ama diger tankların 1 olsun.

Kursk_Butcher #15 Posted 25 May 2016 - 07:43 AM

Corporal

• Player
  • 29782 battles
  • 126

Her savaşta en üst düzey 3 tane tank bulunacaksa 10 tier oynayanlar diğerlerini ezecektir diye düşünüyorum.  Genelde hangi takımın 10 tierleri baskın çıkarsa o takım kazanacaktır. Yanlış mı düşünüyorum. Diğer seviye tanklarda en üsttede olabilirsiniz en altta da ama 10 tierler için her zaman en üstteki 3 oyuncudan birisiniz anladığım kadarıyla. Bu 3-5-7 kuralı tutmaz diye düşünüyorum. 

Eski sistemin nesi vardı. O sistemde tek yapılması gereken takımları bir şekilde oyuncuların istatistikleri dikkate alınarak, takımlar arası tank çeşitliliği en yakın olacak şekilde ayarlamaktı. Nasıl artyler genelde 1'e 1, 2'ye 2, 3'e 3 ayarlanabiliyorsa diğer tank çeşitleri de ayarlanabilirdi. Ondan sonra tek yapılacak şeyde karşıda istatistiği iyi olan oyunculardan kurulu bir müfreze veya oyuncular varsa dağıtım yaparken o takıma aynı tipteki araçlardan istatistiği düşük olan tankları vermek karşıdaki takıma ise yüksek olanları vermek en doğrusu idi. Kimsenin %60- 40 oranında sapması olan ve denk tank çeşitliliğinde savaşlar için laf edeceğini düşünmüyorum. Milletin en büyük isyanının da tank çeşitliliğinin farklı olması (bir tarafta medler bir tarafta ağırlar ya da avcıların fazla olması) ve bir tarafa iyi oyuncuların yığılması diğer tarafta kötülerin olması %10-90 bandında galibiyet oranlarının dağılması olduğunu düşünüyorum.

Keşke bunlar düzeltilseydi. Hala %10-90 oranlı savaşlar görmeye devam edeceğiz ve hala tank dağılımı tier bazında eşit olsa da tank çeşitliliği bakımından farklı olacak gibi duruyor. Eski sistemde de takımdaki tierler 3 aşağı 5 yukarı eşitti. En büyük sorun tierlerde ya da müfrezedeki birisinin 1 birisinin 10 seviye olmasında değil. Bu olay 50-100 savaşta 1 denk geliyor. Tabi bu da bir sorundu çözüm aranması hoş ancak  problem; kesinlikle ve kesinlikle denk oyuncu istatistiği ve denk tank çeşitliliği olmamasında.  Bu kadar basit. Buna yazılımsal bir çözüm bulunamıyor ise deneme yanılmalara girmenin hiç bir anlamı yok bence. Günü kurtarmaktan öteye gitmez. İnsanlar dah çok sinir olur. Oyunu bırakır.

Edited by Kursk_Butcher, 25 May 2016 - 07:50 AM.

MrPaladin64 #16 Posted 25 May 2016 - 02:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23337 battles
  • 87
  • [NOEGO] NOEGO

View PostMEGA__TRON__, on 24 May 2016 - 04:21 PM, said:

Platoon yaptığın diğer oyuncularla tankların aynı tier de olursa ek deneyim kazanılacak. Tanklar arasındaki seviye en fazla 3(1-2-3 olabilir) ise herhangi bir ceza yada ekstra deneyim yok. Tanklar arasındaki seviye 3 ve daha fazla ise belirtilen makul deneyim cezaları uygulanacak.

Yanlışım yok ise anladığım bu.

Doğru anlamışsın galiba. Ben de öyle anladım. Öyleyse sorun yok. Eğer öyle olmasaydı AMX 13 90 ı bugün satardım :)

vuque #17 Posted 30 May 2016 - 12:12 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18311 battles
  • 3,561
  • [JSTCE] JSTCE
Geri bildirimleriniz için teşekkürler. İlgili yerlere iletilecektir.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users