Jump to content

Zoufalý plán

random

• Please log in to reply
97 replies to this topic

Tomsner77 #81 Posted 03 June 2016 - 04:26 PM

Sergeant

• Player
  • 34996 battles
  • 272

View Postlevapking, on 03 June 2016 - 04:08 PM, said:

:trollface: jakobych to nepsal! Čím horší hráč, tím větší machr a tím víc nas..štvaný na všechny, kteří jsou lepší a tím víc se snažíci si namlouvat, že ti lepší jsou lepší pomocí podvodů a peněz.

Tomsnere, já jen koukám na XVM staty a státní vlajky a podle toho to rozesílám. Nemůžu se každého zeptat, jestli už to četl :girl: 17k bitev a 977 WN8 mi přišlo jako důkaz toho, že o té hře moc nevíš. Nemůžu vědět, že to hraješ s malým klukem. A na ty proužky na hlavni moc nedej, chce to odehrát haldy bitev a mít kliku, se trefit do okna, kdy je tam slabá konkurence. Tím nechci říct, že se to nemusí trochu umět.

ok, myslel jsem, ze to posilas podle vysledku bitvy a ne podle statu...

a jak jsem psal.. spooustu bitev jsme odehrali jaku uplny rajcata...ted je to lepsi nejen u me, ale i u kluka

a neprislo mi pri honbe za tretim znakem.. konkretne nad 90%, ze to chtelo jen kliku... joo, chtelo to kliku, abys nastrilel a posunul se vejs... zaroven v dalsich bitvach, kdy ta klika nebyla, tak nastrilet dostatek, abys zase nespadl..

Edited by Tomsner77, 03 June 2016 - 04:36 PM.

rado135 #82 Posted 03 June 2016 - 04:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 68617 battles
  • 574
  • [CSKTD] CSKTD

ja by som povedal ze prv viac klany uceli zaklady ako pouzit  tank co dat nan (museli nemali tolko na vyber) -  je to ine ked si pozre video ako pouzit tank vyskusa to v par hrach znicia ho rovnako a tak si povie ze to i tak nefunguje a hra zas podla seba ako ked mu niekto povie tento tank sa na to moc nehodi ,tam ti trci kus tanku  kde ta mozu strielat , ten tank nepouzivas spravne .... 

myslim si ze tiez nieje uplne dobre aby hraci  co to nevedia hrat idu do klanu  plneho hracov co  na tom niesu lepsie a len sa utvrdzuju v tom co nieje pravda , je to mozno horsie ako ked nema klan

Kayi4ek #83 Posted 03 June 2016 - 04:56 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View PostIdahou, on 03 June 2016 - 03:34 PM, said:

Jak má vědět, že to cheaty nejsou?

Po mapě ti blikají tanky. Někdy je vidíš, někdy ne. Střílí tě neviditelný nepřítel. Po zásahu nabíjíš déle (ammorack ), jezdí ti to pomaleji (poškozený motor ) - každej kdo kdy hrál "klasickou" hru, třeba cod, dojde k závěru, že jsou to cheaty. Vžij se na chvíli do role někoho kdo tu hru nikdy předtím neviděl. Stáhl jsis to nebo ti to na disku přinesl kamarád. Pustíš to. Budeš se pídit po manuálu? Ne, pustíš tutoriál protože za něj něco je (Aneb jeden ze způsobů jak vnutit hráči trochu "know how" ). Super, máš to a jdeš do bitvy. Dobrá střílečka, co mi to tu vyskočilo? Jo, mám koupit další tank a zase něco dostanu? Ok, jdu na to. Bum, jsi na tieru 4 či pět. Mapy jsou najednou větší a ty si všímáš, že protivníci mizí a zase se objevují a děje spousta dalších věcí kterým nerozumíš. Někdo do chatu napíše "Omg hackers again" a je to...

Tyhle základní mechaniky hry jsou kriticky důležitý stejně jako wasd, ale zároveň si je nemáš z čeho odvodit. Nevím o žádné jiné hře, kde by fungoval podobný princip a najedou po nových hráčích někdo chce aby na to sami od sebe přišli. Přitom stačí přidat do hry tip - "Mizí ti tanky před očima? Přečti si o "spottingu" v manuálu na worldoftanks.eu"

Ještě lépe pokud by to bylo zahrnuto do tutoriálů které jsou už roky slibované - očividně není tak těžké vytvořit omezený mód jak dokazuje buď první část tutoriálů nebo různé módy typu fotbal, měsíční bitka nebo závody...

Podle stejné logiky by jsi mohl říct, že reklama je zbytečná - pokud zákazník bude chtít, ten produkt si najde sám

Podívej se na tohle*

Ale Idahou, ty jsi tak zaujatý tím, že pořád potřebuješ podstrkovat to, že cpeme hráče na vyšší tiery, že ani nevidíš, co píšeš. "Po zásahu nabíjíš déle (ammorack ), jezdí ti to pomaleji (poškozený motor )" "Ne, pustíš tutoriál protože za něj něco je (Aneb jeden ze způsobů jak vnutit hráči trochu "know how" ). Super, máš to a jdeš do bitvy."  Přímo v tom tutoriálu jsou mise, které ti vysvětlují, že si musíš koupit opravy/lékárnu/hasičák, abys opravil modul/uzdravil člena posádky/uhasil požár.

Já nechci, aby to vypadalo, že ti tvoji snahu něják vymlouvám. Já to cením, jen si nemyslím, že to bude mít nějáký efekt. A to mluvím i o hráčích, kteří ti odpoví.

levapking #84 Posted 03 June 2016 - 06:00 PM

Major

• Player
  • 5754 battles
  • 2,829

View PostTomsner77, on 03 June 2016 - 03:26 PM, said:

ok, myslel jsem, ze to posilas podle vysledku bitvy a ne podle statu...

a jak jsem psal.. spooustu bitev jsme odehrali jaku uplny rajcata...ted je to lepsi nejen u me, ale i u kluka

a neprislo mi pri honbe za tretim znakem.. konkretne nad 90%, ze to chtelo jen kliku... joo, chtelo to kliku, abys nastrilel a posunul se vejs... zaroven v dalsich bitvach, kdy ta klika nebyla, tak nastrilet dostatek, abys zase nespadl..

Víš, jak je to s těmi znaky? Jednoduchý příklad. Já nemám nikde víc, jak 2 proužky a při tom mám WNko minimálně 2x větší, než ty.  Prostě na ty znaky kašlu a hraju málo bitev s každým tankem.

Idahou #85 Posted 03 June 2016 - 06:15 PM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View PostKayi4ek, on 03 June 2016 - 03:56 PM, said:

Idahou je zaujatý? A ty vůbec, že? Vůbec nevybíráš z textu jen to co můžeš okecat zatímco zbytek ignoruješ, viď? Udělal jsem chybu, zapomněl že je v tutoriálu zmíněno používání spotřebáků. Ale co ten zbytek? Kdy je vysvětlena základní mechanika hry? Tím, že z toho jen něco vycucneš a okecáš, a celé věci stále nic nemění. 

Katapultáž nováčků není něco co by si vymyslel Idahou, to si vymyslelo WG. A ano, dovolil jsem si to zmínit a to jaksi proto, že to souvisí s tím o čem jsme se bavili a především pak s "argumentem" který jsi nadnesl ty.

Jenže s tebou je veškerá diskuze zbytečná a ztráta času. Návody jsou zbytečné, základní info ve hře o hře jsou zbytečné, WG je nejlepší. Všechny si nás přesvědčil.

OId_n00b #86 Posted 03 June 2016 - 09:17 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 17159 battles
  • 1,386
  • [UNGDI] UNGDI

Nahodou hrat s 50 procenti posadkou je teprve vyzva a neplyvat expy na radio apod nesmysly je teprve pro mistry. Jeden takovy ucet hraju. Mel jsem urcity zamer, ale zmenil jsem ho. Uz tam vse budu hrat jen takto :D 

Jinak kazdy 8 lety kluk si najde na yt video treba s minecraftem. Takze pokud nekdo v roce 2016 napriklad neumi do youtube ci google naklikat hesla jako - wot tutorial, how play wot ci cokoliv jineho ho o te hre zajima, tak je proste z meho pohledu mimon :D Dneska najdes odpoved na cokoliv behem 10 sekund za pomoci par znaku na klavesnici a intenetu. V dobe, kdy wot zacinal to bylo jine. To ty informace nebyli. 

Edited by OId_n00b, 03 June 2016 - 09:33 PM.

UglyMonkey #87 Posted 03 June 2016 - 09:51 PM

Lieutenant

• Player
  • 33466 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

Kájo nechápu, že tu vůbec polemizuješ o tom že Ajdahou rozesílá návod udělaný hráči. Dle mě je to sice zbytečné, protože WG v globálu nemá velkou snahu aby se hráči něco naučili (a i tu na fóru nám to bylo nesčetněkrát naznačeno ... na fórum chodí jen 1% lidí, zbytek ne .. to je 99% a ti jsou tudíž spokojeni) Ty tutoriály pro nováčky ve hře jsou totiž k ho..u.

WG tlačí nováčky na vysoké tiery - viz třeba "nemáte peníze? kupte si tier 8 prémiák"

Naposledy mě dostalo tohle video od Quiciho... Už mi připomíná Horsta Fukse. Tohle když shlédne mongol (větší část hráčské základny) tak falešného dojmu, že kupuje "něco fantastické" a přitom to až taková sláva není. U něho je to pochopitelné - má z toho prachy.

A tu pro srovnání :

Rem3mberMe #88 Posted 04 June 2016 - 06:40 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748

Já bych to shrnul takhle:

Pomáhat lidem ve WoT je sysifovská práce a nebo házení hrachu na zeď.  Prostě je to zbytečné. Kdo chce hru hrát a bavit se jí, tak se většinou snaží zlepšovat a pomoc si najde, nebo si ta pomoc najde sama jeho. Například klan, twitch, youtube. 

Kdo patří do skupiny hráčů, kteří jsou rádi, že tank vrčí a kroutí věží, tak tomu je to úplně putna. Bohužel takových hráčů je možná 50% a statisticky jsou rozprostřeni rovnoměrně do týmů, takže vlastní winrate z dlouhodobého hlediska stejně táhnou jen lepší hráči. Je pravda, že jsem rok nehrál. Před rokem jsem držel bez problémů 63% win rate, teď se plácám kolem 59%. Za vinu to dávám ale sobě, protože i moje staty šly po pauze dolů. Dříve jsem hrál recent kolem 3200 ale teď se plácám někde okolo 2500WN8. Možná je to způsobený tím, že hraju CS linii (tier VIII zatím) a jediný carry tank tam byla T25. Možná jsem se jen neadaptoval na rychlejší hru. Taky hraji na horším netu.

Edited by Rem3mberMe, 04 June 2016 - 06:42 AM.

medomed #89 Posted 04 June 2016 - 07:40 AM

Sergeant

• Player
  • 23044 battles
  • 244
  • [KHIL] KHIL

Ešte by som k tomu doplnil, že už existuje málo klanov s hráčmi na roznej úrovni, kde by sa slabší hráči učili od lepších. Dnes aj keď dobrí hráči nemajú záujem o CW, tak vyhľadávajú lepšie klany kvoli bonusom v SH, čo je pochopiteľné. Tým sa slabšie klany a hráči  motajú v začarovanom kruhu. Mne najviac pomohlo, keď ma pribrali do čaty 2 lepší chalani z klanu (týmto zdravím Uglyho) a trochu ma ..... (tam nejazdi, netlač, zalez, neprestreľuj sa s ním). Aj sa potom človek viac snaží, lebo nechce byť len príveskom na obťiaž. To či už slabší hráč dokáže prijať kritiku je druhá vec.

Navyše veľa hráčov už je tak znechutených, že už ani nemá záujem predávať skúsenosti. Pred 2-3 rokmi, keď som začínal, tak ešte našťastie niektorí hráči to nadšenie mali. Teraz je skor v móde každého hneď urážať a na všetko nadávať, ale to skor taký prirodzený vývoj wotka.

pavelcza #90 Posted 04 June 2016 - 11:12 AM

Sergeant

• Player
  • 23353 battles
  • 238
Jo někdy člověk hraje s panoptikem, kolikrát ani nevím jestli umí třeba číst ... No, musíme se přizpůsobit holt, protože v té hře jsou taky jen lidi ... Ono někdy i bot udělá hodně práce, když spotí základnu lol

Bundic2410 #91 Posted 05 June 2016 - 08:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49757 battles
  • 612
  • [CMON] CMON

View Post007_Svk, on 03 June 2016 - 02:30 PM, said:

no cry !!! nauc sa pricipy tejto hry , uc sa od lepsich , studuj teoriu strelby, spotovania  a neviditelnosti a inych gebuzin ,strielaj zasadne s goldami -verim, ze ty ani ine naboje nepouzivas , pouzivaj city /cheats/ hoci si myslim  ze, ty sa bez nich ani nehnes, takze no cry no cry ale studuj a uc sa od lepsich 

Bože kluku, ty jsi tragéd!

Kayi4ek #92 Posted 06 June 2016 - 09:46 AM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View PostIdahou, on 03 June 2016 - 06:15 PM, said:

Idahou je zaujatý? A ty vůbec, že? Vůbec nevybíráš z textu jen to co můžeš okecat zatímco zbytek ignoruješ, viď? Udělal jsem chybu, zapomněl že je v tutoriálu zmíněno používání spotřebáků. Ale co ten zbytek? Kdy je vysvětlena základní mechanika hry? Tím, že z toho jen něco vycucneš a okecáš, a celé věci stále nic nemění. 

Katapultáž nováčků není něco co by si vymyslel Idahou, to si vymyslelo WG. A ano, dovolil jsem si to zmínit a to jaksi proto, že to souvisí s tím o čem jsme se bavili a především pak s "argumentem" který jsi nadnesl ty.

Jenže s tebou je veškerá diskuze zbytečná a ztráta času. Návody jsou zbytečné, základní info ve hře o hře jsou zbytečné, WG je nejlepší. Všechny si nás přesvědčil.

Já netvrdím, že je základní info úplně zbytečné, ale to základní info tam je. Nikdy jsem neviděl hru, která by tě vodila za ručičku. Vždycky jsi se o tu hru musel zajímat, když jsi chtěl být lepší. Je pravda, že jsem dlouhodoběji hrál jen Lineage 2, League of Legends a WoTko. Ale u L2 tě tutoriál vyplivnul na levelu 20, což je obrazně něco jako tier 2. Nehledě na to, že nováčkovský tutorial byl přidán někdy po 3 letech od doby, co jsem začal hrát. Pokud jsi chtěl vědět, jaký quest je kde a jaké armory/zbraně pro jaký class, musel jsi pěkně otevřít strýčka googla a najít si to. To samé LoLko, tam jsem si ani nevšiml, že by nějáký tutoriál proběhl. Hra proti botům a pak hurá na "public". Když jsem se chtěl zlepšovat, podíval jsem se na YT/Twitch. 

Katapultáž nováčků - ty sis to dovolil zmínit. Stejně jako si to dovoluješ zmínit u každého speciálu/novinky a v každé diskusi. Katapultáž nováčků je naprosto normální u F2P her, které už nějáký ten čas běží.

Já to nepotřebuju okecávat, můj názor na to je jasný. A můžu ti ho klidně zopakovat, ale myslím si, že je to zbytečné. Ale to je jedno, já to do feedbacku napíšu tak jako tak. Sice si myslím, že je to zbytečné, ale napíšu to tam. Pořád trvám na tom, že i nejlepší série tutoriálů/návodů/tipů celkovou úroveň publicu nezlepší. Tu úroveň, která je stejná od doby, co jsem začal tu hru hrát.

View PostUglyMonkey, on 03 June 2016 - 09:51 PM, said:

Kájo nechápu, že tu vůbec polemizuješ o tom že Ajdahou rozesílá návod udělaný hráči. Dle mě je to sice zbytečné, protože WG v globálu nemá velkou snahu aby se hráči něco naučili (a i tu na fóru nám to bylo nesčetněkrát naznačeno ... na fórum chodí jen 1% lidí, zbytek ne .. to je 99% a ti jsou tudíž spokojeni) Ty tutoriály pro nováčky ve hře jsou totiž k ho..u.

WG tlačí nováčky na vysoké tiery - viz třeba "nemáte peníze? kupte si tier 8 prémiák"

Naposledy mě dostalo tohle video od Quiciho... Už mi připomíná Horsta Fukse. Tohle když shlédne mongol (větší část hráčské základny) tak falešného dojmu, že kupuje "něco fantastické" a přitom to až taková sláva není. U něho je to pochopitelné - má z toho prachy.

QB by z toho měl peníze i kdyby říkal o tom tanku cokoliv :) Sledovanost bue mít tak jako tak :)

Edited by Kayi4ek, 06 June 2016 - 09:50 AM.

papuchalk #93 Posted 06 June 2016 - 10:36 AM

Captain

• Player
  • 23805 battles
  • 2,462

myslím že z wotka děláte víc než to ve skutečnosti je a čekáte od toho víc než ve skutečnosti máte.

si uvědomte že to je náhodná bitva na 15 minut a každej tam vstupuje s jiným cílem. někdo se jen chce podívat na jiný místo na mapě. A co jako??? někdo chce vyzkoušet určitou strategii, udělá chybu a skončí v garáži. a co jako?? Je to náhodná bitva na 15 minut, kde se sejde nesourodá tlupa dětí a lidí, a víc nic. když tam někdo vjede bez nábojů a bez spotřebních doplňků, tak to se stane. Když  někomu spadne net, taky se to stane. Někdo hraje nalitej a nevidí na monitor, a co jako??? Může. není to nikde zakázaný a nejde o nic.

kolikrát si v bitvě něčeho nevšimnu a to mapu sleduju víc než většina hráčů, po 2-3 hodinách hraní se prostě člověk přehlídne. třeba mi jeden čas dělal problém mod ENCOUNTER. bylo to na tolik mapách, že jsem si kolikrát nevšiml že hraju encounter a ne standardní bitvu, a jel jsem na místo které bylo pro encounter nevhodné, čili podělal jsem to. někdy jsem zabil poslední tank, čekám na konec bitvy a po delší době v hře se divím proč ještě není konec a von tam zbyl ještě jeden skaut. mohl jsem od hry klidně odejít v domnění že je hra ukonce a mohl jsem to tím přehlídnutím prohrát. taky jsem jednou omylem vyjel z capu. zbyli jsme ve hře jen já a jeden soupeř. začal jsem capovat 10 sekund před ním, chtěl jsem mu napsat do chatu něco posměšného, že jsem vyhrál a omylem jsem zmáčknul automatický zpětný chod motoru a než jsem si všimnul že nepíšu (špatně zmáčklý enter) byl jsem mimo cap a všem jsem to prohrál.

to je prostě random střílečka na 15 minut a pak je všechno smazáno a jedeš znova. nic víc. a v tom množství bitev co jedeš za den se to prostě ztratí.

Edited by papuchalk, 06 June 2016 - 10:49 AM.

sqee03 #94 Posted 06 June 2016 - 11:01 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 47426 battles
  • 1,443

Když streamuji WOT, snažím se u toho vysvětlovat jednotlivá rozhodnutí, která v bitvách dělám. Pokouším se popsat, co je v daný moment nejlepší volba a hlavně proč, aby se diváci mohli přiučit.

Zmiňuji to proto, že jsem se již několikrát setkal s problémem zažitých strereotypů, které si hráči chybně zafixovali na základě "naučných" materiálů od(především) WG. Hrozně těžko se poté někomu vyvrací milná představa, s kterou odehrál předchozích 10 tisíc bitev. Týká se to například dohledu jednotilých tanků ve hře a spotovacích mechanik obecně.

Mnohým hráčům přišlo(a stále ještě připadá;) velmi těžko stravitelné, že např. heavy tank může mít naprosto stejně efektivní dohled jako lehký tank. Jak je to sakra možné? V návodech přeci všude psali, že heavy tank musí mít namontovanou ventilaci, bednu oprav a protistřepinovou vložku. Heavy tank přeci "musí" jen tupě stát a chytat rány.

Právě takoví hráči často naštvaně končí prohranou bitvu v garáži s pocitem křivdy, jelikož je hra nespravedlivá a plná cheatů. Jinak by přeci jejich krásný těžký tank nemohli rostřílet neviditelní podrazáci ... které on bohužel kvůli naprosté absenci view range nedokázal spotnout ani uprostřed otevřené pláně na Malinovce. Tím spíše, že má na svém mazlíčkovi Mausovi už 4 skillovou posádku a musí být tudíž velmi těžko detekovatelný.

Což je další z velmi častých omylů, které se šíří napříč internetem a současně si ho předávají hráči mezi sebou. Množství skillů/perků na posádce nemá přeci žádný vliv na to, jak moc je váš tank "neviditelný". Vyjímkou je akorát skill "maskování"(může být posíleno přes BIA), které ovšem vychází ze základního camo faktoru každého tanku. Tudíž ani díky nim nepředěláte obrovskou pojízdnou stodolu na "stealth tank".

Nicméně jak už tady zmiňovali ostatní, mnoho hráčů se bohužel cítí dotčeno, když se jen pokusíte naznačit, že je zde prostor na zlepšení z jejich strany. Záleží to čiště na osobním přístupu, který nehodlám nikomu vnucovat.

Kdo se učit chce, ten si cestu a informace najde. Kdo nechce, ten si naopak najde dostatek výmluv, proč se raději nic nepřiučit.

projekt941 #95 Posted 06 June 2016 - 11:30 AM

Lance-corporal

• Player
  • 26125 battles
  • 92
  • [9-TDE] 9-TDE

View Postpapuchalk, on 06 June 2016 - 10:36 AM, said:

to je prostě random střílečka na 15 minut

papuchalk preco nas tu zavazdas? v dnesnej dobe tie hry koncia max do 5 min, ale aj kratsie. Len velmi zriedkavo trvalu dlhsie.

Inak v ostatnom mas pravdu. Ja som zistil, ze mna nevytaca v 99% to co robia resp. nerobia moji spoluhraci (vyminka potvrdzuje pravidlo), ale to ze aj ked by som chcel podrzat svoj team, tak RNG od WG proste zorganizuje -25% na presnost, -25% na peneraciu a -25% na damage. Jedina vec o ktorej rozhodujem je kam moj tank na mape pojde a mozno tak este o tom kedy tank vystreli (aj ked aj to je diskutabilne - Lag/packet loss/server problem alebo ine)

Kayi4ek #96 Posted 06 June 2016 - 12:48 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View Postprojekt941, on 06 June 2016 - 11:30 AM, said:

papuchalk preco nas tu zavazdas? v dnesnej dobe tie hry koncia max do 5 min, ale aj kratsie. Len velmi zriedkavo trvalu dlhsie.

Inak v ostatnom mas pravdu. Ja som zistil, ze mna nevytaca v 99% to co robia resp. nerobia moji spoluhraci (vyminka potvrdzuje pravidlo), ale to ze aj ked by som chcel podrzat svoj team, tak RNG od WG proste zorganizuje -25% na presnost, -25% na peneraciu a -25% na damage. Jedina vec o ktorej rozhodujem je kam moj tank na mape pojde a mozno tak este o tom kedy tank vystreli (aj ked aj to je diskutabilne - Lag/packet loss/server problem alebo ine)

No vidíš, já jsem to na minulém streamu průměroval a nedostal jsem se pod 7 minut.

papuchalk #97 Posted 06 June 2016 - 02:53 PM

Captain

• Player
  • 23805 battles
  • 2,462

View Postprojekt941, on 06 June 2016 - 11:30 AM, said:

přesně!!! RNG mě vytáčí daleko víc než spoluhráči. a když kvůli RNG prohraješ bitvu, to je teprve k vzteku. nakonci jsem byl sám proti 2 tankům, ale jeden z nich byl na ránu. bohužel musel jsem tu ránu proměnit abych z toho souboje co nejdřív udělal souboj 1 v 1. No ale RNG řeklo NE, netrefil jsem z 50ti metrů Cromwella na ránu a prohrál jsem to, protože na mě byli pořád dál dva a spapali mě. jel jsem s T-20 s dlouhým reloadem a malou DPM. tam prostě musíš v kritických situacích ty rány dávat. RNG ti to může celý podělat

Edited by papuchalk, 06 June 2016 - 02:53 PM.

Idahou #98 Posted 06 June 2016 - 03:23 PM

General

• Veteran
  • 36732 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View PostKayi4ek, on 06 June 2016 - 08:46 AM, said:

...ale to základní info tam je. Nikdy jsem neviděl hru, která by tě vodila za ručičku. Vždycky jsi se o tu hru musel zajímat, když jsi chtěl být lepší...

Celou dobu se bavíme ne o tom být "lepší", ale "znát základy". Základní info tam není. Třeba spoting není snad ani pojmenovaný. Netvrď mi, že třeba wowko je na tom stejně a chybí tam popisy a názvy ras či povolání. Nějak sem si nevšiml, že by jejich hráči museli googlit něco ve stylu "to povolání s lukem", což noví tankisti musí, jelikož nemají název pro mizející a objevující se tanky. Ale to je jedno, ty to stejně buď překroutíš, nebo budeš přehlížet.

Jestliže teda bude posílat feedback tak nezapomeň na tohle 

- Minimální info je kromě ovládání tanku taky spotting včetně maskování, munice a nejlépe i mechanika poškozování, modulů a pancíře, i když to se dá považovat za ty "pokročilejší" vědomosti. Tyhle věci musí být aspoň zmíněny, když ne přímo vysvětleny.

- "Průvodce pro nováčky" na portále by se měl jmenovat nějak neutrálně, třeba "Tipy, triky, návody". Pokud to totiž pošlu noobovi s 20k bitvama, tak se ohradí, že není žádný nováček

- Výše zmíněná sekce na portále by měla být alespoň na úrovni té na NA serveru. Ideální by bylo, kdyby to byl přehledný rozcestník různých návodů. Něco jako to oč jsme se kdysi snažili s Ultimem

- Manuál sem na portále prostě nenašel. Ten na fóru pak odkazuje na verzi z prosince 2012. Neuškodilo by se jednou az čas podívat po těch "pinned" topicích, nebo třeba odkazech. Konretně právě v nováčcích stále svítí link na zrušenou sekci s návodama

- Vrátit sekci s návody na forum

Edited by Idahou, 09 June 2016 - 08:09 AM.

Also tagged with random

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users