Jump to content

M 41 90 GF

• Please log in to reply
334 replies to this topic

LionC #321 Posted 16 October 2018 - 08:14 PM

Corporal

• Player
  • 42287 battles
  • 168
  • [PMHCV] PMHCV
Po zakupie tego czołgu zagrałem około 10 bitew i było mega super WR na poziomie około 60-70%, po tygodniu zacząłem nim grać i po ok 40 bitwach wr 49% i wrażenie czołgu bez camo. Panter44 strzelał do nie nie wyspotowany gdy ja dostałem spota:(  Na początku czołg cód malina, a teraz mieszane uczucia. Załogę mam kobietki z BIA jak wiadomo oraz camo na wszystkich oraz optyka+dosyłacz+wenta. Posiadam wersję bez GF pomalowaną piłkarskim camo.

WOT_Barsa8 #322 Posted 16 October 2018 - 10:15 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18913 battles
  • 1,267
  • [GE-PL] GE-PL

Gram ze stabą, dosylaczem i optyką. Nie lubię stać niczym w krzaku i pasywnie spotowac, jak trzeba to trzeba ale tak to aktywne otwarcie a potem jak sytuacja, mapa, przeciwnicy i sojusznicy pozwolą.... Dla mnie ten czołg to coś jak amx 13 57, można sobie nim się bawić w super spotera ale jak ktoś umie to można nim zrobić pełno. Omawiany tank ma najlepszy dpm z lekkich na tym tierze a i większość medow wyprzedza, trzeba to wykorzystać. Choć super mi to nie idzie bo tylko średnio 1400, czyli w sumie mniej niż na wspomnianym amx ale mi magazynkami zawsze łatwiej się gra.

Maskowanie jest słabe, też mam ok 25 ale na zalogantach maskowanie coś ok. 60%. Dodatkowo trzeba pamiętać o jego dużej sylwetce.

Z amorackiem jest w miarę ok, nie pada mi zbyt często.

Nie pisałem, że narzekam na he...po prostu czasem jest różnie ale świetna zabawa z ttm, że trzeba myśleć co załadować i żonglować amunicja.

Chyba pojadę na bogato kilkanaście bitew z czekoladą ale nie będę zmieniał optyki, bo Wenta nie bardzo potrzebna a dodatkowe metry spota się przydadzą, potem może spróbuję inaczej.

Edited by WOT_Barsa8, 16 October 2018 - 10:17 PM.

Ulthion #323 Posted 17 October 2018 - 09:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,419
  • [WALLE] WALLE
Ja na lt jednak lubię siatkę i lornetkę i to nie koniecznie by stać. Zwłaszcza gdy zostaje się samemu, to się przydaje stanąć na 3 sek. Ale bardziej chodziło o to czy nie doskwiera kamuflaż w ogóle, bo na lt przyzwyczaiłem się, że mogę ala ninja gdzieś od tyłu zajechać nim mnie zauważy ktoś, a tu zonk :P Zwłaszcza pierwsze bitwy miałem takie mocne wtf. Nie przyzwyczajony jestem do takiej widoczności na lt.
Ale tak, DPM ma zacny, dodałbym jeszcze, że jest po prostu celny zarówno w ruchu jak i przy pełnym skupieniu - oczywiście celny, jak na to co podają statystyki, choć i bułkę z 500m potrafi sprzedać 3 razy pod rząd.
Na razie jestem na etapie.. jak nie zginąć przez ten kamuflarz i gabaryty, jak opracuję technikę nie umierania tak szybko, to powinno być ok. Ale tak czy siak, zakup ogólnie udany, tylko się muszę nauczyć w ten czołg :)

WOT_Barsa8 #324 Posted 19 October 2018 - 10:57 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18913 battles
  • 1,267
  • [GE-PL] GE-PL

Wczoraj wpadła mi pierwsza "M", wymagania to są niezłe na tym tanku, trzeba się nastrzelać... w kilku przypadkach jak dostawałem "1" byłem pewny, że powinna być "M".

Chyba oprócz AMX 13 57 mój najlepszy zakup czołgu (Progetto nie liczę, bo to 10% tylko zapłaciłem). To jest rzeźnik (2700 dpm :justwait:, przy alfie 240 a jeszcze mamy super HE)) oraz trafia niesamowite strzały na szybkości. Wsadziłem jednak te czekoladę i od razu ponad 150 dmg na bitwę więcej, lepiej się spotuje i lepsze maskowanie. Paliłem się raz i to też tylko dlatego, że gamoń w Skorpionie wypychał mnie z krzaka, gdy na przeciwko mnie, jego i jeszcze jednego td były 2 lt, 3 td, 3 medy (co prawda nie widziałem tego wjeżdzając do krzaka, ale akurat łatwe to było do przewidzenia), gdzie takie młoty się rodzą albo uczą grać? W ogóle nie rozumiem ludzi, którzy próbują wymusić na lt, mt aktywne spotowanie jak na flance lub w końcówce bitwy jest przewaga przeciwników. Ok nadmierne oddawanie terenu nie jest dobra opcją ale są mapy, że tylko się ustawić, poczekać i można rozwalić nierozważnych, upojonych zwycięstwem przeciwników w 30 sec.

To taki "lajto-med", a takie pojazdy lubię bardzo.

Edited by WOT_Barsa8, 19 October 2018 - 10:59 AM.

Ulthion #325 Posted 19 October 2018 - 12:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,419
  • [WALLE] WALLE
Z tym wypychaniem, to nie kwestia nauki gry, dupek to dupek- wczoraj w bitwie na ISM, mieliśmy jedynych spoterów - pluton progetto.. to siedzieli na a1 i zaczęli się rzucać, żebym pojechał na drugą flankę niż jestem im wyspotować :D Także... są ludzie i parapety :)

A to ile w sumie XP do tej emki uciułałeś? Ja to na razie marnie, bo nie jestem w stanie na nim 1 naprawdę dobrej bitwy zrobić. O ile na wztce te 3-.3.5k dmg + tyle samo spota to nie jest jakaś rzadkość, tak tutaj to nie cholery na razie właśnie przez ten kamuflaż i może trochę słabe przyspieszenie, bo metoda podjechać sprzedać bułkę i uciekać słabo działa, a na ltkach zwykle gram właśnie na takiego irytującego partyzanta i póki nie zacznę grać na nim jak na wz, to chińczyk w garażu zostaje.

Czekoladka. A prócz tego całość na bogato czy tylko to? Bo ja to zawsze gram na biedaka - bez golda, małe zestawy tylko gaśnica automatyczna :P

SeekerKuba #326 Posted 19 October 2018 - 12:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32968 battles
  • 1,282
  • [A_A_D] A_A_D

View PostUlthion, on 19 October 2018 - 01:14 PM, said:

Z tym wypychaniem, to nie kwestia nauki gry, dupek to dupek- wczoraj w bitwie na ISM, mieliśmy jedynych spoterów - pluton progetto.. to siedzieli na a1 i zaczęli się rzucać, żebym pojechał na drugą flankę niż jestem im wyspotować :D Także... są ludzie i parapety :)

A to ile w sumie XP do tej emki uciułałeś? Ja to na razie marnie, bo nie jestem w stanie na nim 1 naprawdę dobrej bitwy zrobić. O ile na wztce te 3-.3.5k dmg + tyle samo spota to nie jest jakaś rzadkość, tak tutaj to nie cholery na razie właśnie przez ten kamuflaż i może trochę słabe przyspieszenie, bo metoda podjechać sprzedać bułkę i uciekać słabo działa, a na ltkach zwykle gram właśnie na takiego irytującego partyzanta i póki nie zacznę grać na nim jak na wz, to chińczyk w garażu zostaje.

Czekoladka. A prócz tego całość na bogato czy tylko to? Bo ja to zawsze gram na biedaka - bez golda, małe zestawy tylko gaśnica automatyczna :P

Na taką partyzankte jak to określiłeś nie ma czasu. Staraj się na początku wypracować przewagę agresywnym otwarciem. Później w zależności albo jakis pasyw albo aktywny spot. Jeśli team nie ma mózgu i nie umie strzelać, wtedy Ty przechodzisz do strzelania połączonego z aktywnym spotem. W tym czołgu musisz się dostosować do tego co masz w zespole. Możesz być lekkim z trollującymi HE, papierowym medem a na goldzie to i za td byś obleciał.

Odstawiając irytującego partyzanta zajmujesz się jednym czołgiem kiedy w tym czasie mógłbyś zawracać głowę co najmniej 3 ;)

Granie blackdogiem to duża odpowiedzialność, bo potencjał stwarzania przewagi ma ogromny.

Edited by SeekerKuba, 19 October 2018 - 12:31 PM.

Thionus #327 Posted 19 October 2018 - 05:45 PM

Private

• Player
  • 261 battles
  • 2
.

Edited by Thionus, 19 October 2018 - 05:47 PM.

WOT_Barsa8 #328 Posted 20 October 2018 - 02:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18913 battles
  • 1,267
  • [GE-PL] GE-PL

View PostUlthion, on 19 October 2018 - 12:14 PM, said:

Czekolada i małe zestawy. Co do pocisków to chyba 20/16/10. HE często wychodzą wszystkie a co do AP/APCR to zależy od przeciwników i jak gra się układa.

Chyba 1500 exp-a trzeba było na "M". 

Co do gry to święte słowa napisał SeekerKuba: "Możesz być lekkim z trollującymi HE, papierowym medem a na goldzie to i za td byś obleciał" - nic dodać, nic ująć.

Ulthion #329 Posted 20 October 2018 - 04:34 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,419
  • [WALLE] WALLE
Ten cytat to ja bym do wz132 odniósł. Na razie najlepsiejszy LT na wyższych tierach i drugi w ogóle.. po chińczyku 4 tieru :D 

WOT_Barsa8 #330 Posted 20 October 2018 - 05:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18913 battles
  • 1,267
  • [GE-PL] GE-PL

To chyba poleciałeś waść.... wz ani nie ma trolujacych he, ani nie ma peny na goldzie na "oblecialego" td.

Teraz dopiero do mnie dotarło, że omawiany czołg to taki type 64 VIII tieru, bardzo podobne tanki i oboma świetnie się gra.

Michizoku #331 Posted 20 October 2018 - 06:44 PM

Corporal

• Player
  • 29626 battles
  • 188
  • [SP4RK] SP4RK

View PostWOT_Barsa8, on 20 October 2018 - 02:22 PM, said:

Czekolada i małe zestawy. Co do pocisków to chyba 20/16/10. HE często wychodzą wszystkie a co do AP/APCR to zależy od przeciwników i jak gra się układa.

Chyba 1500 exp-a trzeba było na "M". 

Co do gry to święte słowa napisał SeekerKuba: "Możesz być lekkim z trollującymi HE, papierowym medem a na goldzie to i za td byś obleciał" - nic dodać, nic ująć.

Wożę taki tam skład amunicji, ale coś na razie nie mogę przyzwyczaić się do niemieckiego Bulldoga. Co prawda zaczynałem z załogą na 100% bez żadnego perka i musiałem się przemęczyć te 30 bitew bez żarówki. Niestety nie czuję się na tym czołgu pewnie, a wręcz czasami robię głupie rzeczy, o które sam bym się nie posądzał.

Na Type 64, T92, AMX 13 57 spokojnie zajmuję większość miejscówek, kręcę bączki, na topce bawię się w rzeźnika. Na niemieckim Bulldogu mam wrażenie, że bardziej się święcę, jestem nieco bezradny w niektórych sytuacjach, a moje bitwy dzielą się na dwie kategorie - bardzo dobre (powyżej 4000 combined dmg) i bardzo słabe (do 1200 combined dmg). Jednym zdaniem - albo jestem aktywny całą bitwę i mam duży wpływ, albo jestem statystą i coś tam postrzelam (ale niewiele) lub niestety padam jak mucha.

Na razie mam za mało bitew na tym cudeńku i wiem, że to moja wina. Przede wszystkim brakuje mi dobrej załogi i liczę na przynajmniej dwie nowe Niemki wraz z ukończeniem misji osobistych.

Po drugie muszę wymaksować kamo i założyć czekoladę, chociaż dwa razy mi się zapalił po strzale w silnik.

Niewątpliwą zaletą Bulldoga jest jego działo. 240 peny na goldzie i 101 na HE pozwala odnaleźć się na każdym tierze. Można powiedzieć, że głównie dlatego go kupiłem i się nie myliłem.

Teraz tylko wdrożyć te zalety w życie...

Jakieś porady koledzy?

Edited by Michizoku, 20 October 2018 - 06:46 PM.

WOT_Barsa8 #332 Posted 20 October 2018 - 06:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18913 battles
  • 1,267
  • [GE-PL] GE-PL

Bez załogi graj bardziej jak med...za duży i za slabe kamo, żeby grać jak wymienione przez Ciebie lt. Nawet jak zrobisz załogę to też rób otwarcie i potem kombinuj ale nie przenos doświadczeń z innych lt, bo srogo można się zdziwic. Musisz znaleźć swój styl na tym czołgu.

Ps. W poprzednim poście oczywiście powinno być heat a nie apcr.

Edited by WOT_Barsa8, 20 October 2018 - 06:55 PM.

Ulthion #333 Posted 20 October 2018 - 08:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,419
  • [WALLE] WALLE

View PostWOT_Barsa8, on 20 October 2018 - 05:27 PM, said:

To chyba poleciałeś waść.... wz ani nie ma trolujacych he, ani nie ma peny na goldzie na "oblecialego" td.

Teraz dopiero do mnie dotarło, że omawiany czołg to taki type 64 VIII tieru, bardzo podobne tanki i oboma świetnie się gra.

To, że jego HE mają słabą penę, nie znaczy,że nie są dobre. Ich dmg robi swoje i do walki z LT się przydają czy też by walnąć najpierw w HT, co by go spowolnić.
Pena na goldzie.. cóż, nie mam nawat 1 peski goldowej na nim, to mi bez różnicy :D

Type 64 8 tieru, w sensie buldog? Ale type to nie ma przypadkiem typowo chinskiego camo? I chyba jego 390 vr daje wieksza przewage niż 400 tu, w końcu medy, które często spotykamy, mają 400-410. Type nie grałem. Ale kupiłem type 62, bo bardziej podobny do reszty i tam z kolei widać, że celność jest duuużo gorsza niż na m41, co jest jego zaletą. Ale tak nie świeci jak psu jajca na wiosnę :D
W sumie to ja nie wiem co twórcy chcieli osiągnąć tworząc takie przypadki, że ruski med może mieć lepszy kamulfarz i zasięg widzenia jednocześnie niż lt ;p

WOT_Barsa8 #334 Posted 20 October 2018 - 09:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18913 battles
  • 1,267
  • [GE-PL] GE-PL

Type 64 ma przegięty dpm, wolno się zbiera, kompletny brak pancerza. M 41 patrząc na lt swojego tieru ma dobry zasięg widzenia, nie tak przegięty jak 64 ale lepszy niż większość. Jednak dla mnie najważniejszy jest dpm, i tu i tu trzeba go wykorzystać a jak się to zrobi to są rzeźnicy.

Ps. Już widzę Twoje tdekowanie z pena 180 kilka. 50 km peny na HE to różnica w cholerę. Tamto zdanie nie pasuje w 2/3 do wz i tyle.

Edited by WOT_Barsa8, 20 October 2018 - 09:18 PM.

_UrieI_ #335 Posted 11 December 2018 - 11:20 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 22350 battles
  • 369
  • [SNBP] SNBP
Pali się jak wiedźma na stosie...

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users