Jump to content

M 41 90 GF

• Please log in to reply
334 replies to this topic

TankerDomi #21 Posted 05 August 2016 - 02:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26285 battles
  • 1,183
  • [_CHS_] _CHS_

View PostLucVorenus, on 04 August 2016 - 09:13 PM, said:

edytowano

Nie zwracaj uwagi na porażki, po prostu zajmij się szkoleniem załogi i zarabianiem. To nie jest czołg który sam wyciągnie przegrane bitwy (chyba że jesteś jakimś unicum), ponieważ sporo z nich grasz na 10 tierze. Ja go jeszcze nie ogarniam i po 68 bitwach mam na nim 48,5% zwycięstw. Przyczynia się do tego też słaba załoga - robię drugi perk, a pierwszy nie jest taki jaki powinien być na lightach (załoga z luchsa, którego traktowałem jak meda).

LucVorenus #22 Posted 05 August 2016 - 02:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31732 battles
  • 748
  • [WCHB] WCHB

Nie pisałem nigdzie że jest słaby. Pisałem, że losuje mnie w nim do notorycznych edytowano- nie słabiaków ale edytowano.

Dzisiaj było nieco lepiej, dzisiaj po prostu uczyłem się nim grać. Słówek kilka dla tych którzy wahają się co do kupienia lub nie:

- losowania do ............... mogą być moją indywidualną sprawą

-czołg nie grzeszy mobilnością, zbiera się raczej ślamazarnie, prędkość czuć jak już się dobrze rozbuja ale i wtedy wiatr głowy nie urywa

-działko jest całkiem fajne, jak już przeszkoliłem załogę do 100% umiejętności gł. poczułem ulgę (napiszę Wam jak dobić szybko do 100% u. gł. po przeszkoleniu z innej linii pod meritum posta)

-pancerz... zapomnijcie, wyspotowani bez zasłony piach natychmiastowy, nie dajcie się trafić, wykorzystujcie zasłony, róbcie uniki, nauczcie się kung-fu...

-część mapek jest wyjątkowo nie dla niego, po prostu asystujecie i czekacie jak koledzy rozstrzygną bitwę praktycznie bez wkładu własnego

-zapalił mi się w 15-ej bitwie

-losowania ma grube, kto lubi dimage niech szuka czegoś z lepszym działem, tym pojazdem można postrzelać pod koniec w boki i zadki X

-zarobki - podobnie do CDC, według mnie mało dają za spoota, na minusie jeszcze nie byłem.

Teraz o szybkim dobiciu do 100% głównej umiejętności po przeszkoleniu załogi z innej linii pojazdów (MT)

U mnie było tak - załoga z T25 z ponad 70% drugiego perka, -przeszkolona za kredyty, pierwsze przeszkolenie stracili po 20% um. gł. Drugie przeszkolenie już pod kontem zmiany perków też za kredyty i...

Tutaj miła niespodzianka - załoganci stracili kilkanaście procent z drugiego perka ale za to umiejętność główna podskoczyła do max. :) Taka wisienka na torcie, doświadczenie nie poszło w kosmos ale podniosło umiejętność główną. Bug czy norma? 

Edited by BunnyCommander, 14 December 2018 - 11:44 AM.
niestosowne słownictwo

szuwax666 #23 Posted 05 August 2016 - 02:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 39749 battles
  • 1,880
  • [_CHS_] _CHS_

View PostLucVorenus, on 05 August 2016 - 02:18 PM, said:

Teraz o szybkim dobiciu do 100% głównej umiejętności po przeszkoleniu załogi z innej linii pojazdów (MT)

U mnie było tak - załoga z T25 z ponad 70% drugiego perka, -przeszkolona za kredyty, pierwsze przeszkolenie stracili po 20% um. gł. Drugie przeszkolenie już pod kontem zmiany perków też za kredyty i...

Tutaj miła niespodzianka - załoganci stracili kilkanaście procent z drugiego perka ale za to umiejętność główna podskoczyła do max. :) Taka wisienka na torcie, doświadczenie nie poszło w kosmos ale podniosło umiejętność główną. Bug czy norma? 

Ależ mnie kolega zainspirował. Będę przenosić załogę na inny czołg i przy okazji będę chicał zrobić reset perków (załoga 4+perka więc zakładam, że zrobię to za golda jak będzie 50% obniżki). Zacząłem się jednak zastanawiać czy przypadkiem nie przenieść załogi za free, skoro i tak po resecie perków wskoczy na 100%?

klosiu_1 #24 Posted 05 August 2016 - 02:34 PM

Major General

• Player
  • 49204 battles
  • 5,118
  • [_CHS_] _CHS_
Tracisz 10% zdobytego expa przy resecie , a poza tym część idzie na uzupełnienie umiejętności głównej, o ile nie jest na 100%. Jakbyś miał załogę 100%, to straciłbyś mniej.

Sajgon_FTW #25 Posted 08 August 2016 - 03:45 PM

Private

• Player
  • 40887 battles
  • 11
  • [YANR] YANR

Cześć.

A co wozicie ze sobą i jakie perki proponujecie (mam bardzo słabe doświadczenie z LT)?

Zamocowałem wentylacje, dosyłacz i stabilizator. Wydaję mi się to najlepsze rozwiązanie.

Załogę przerzuciłem i ma 2.8 perka, nie wiem czy dobrze robię, ale na pierwsze dwa dałem BiA (jakoś mam wrażenie, że coś tam pomaga te 5%) i naprawę. Celowniczy teraz robi strzał z biodra a kierowca gładką jazdę i tu się zastanawiam czy nie lepiej zamienić na hamowanie sprzęgłem czy też jazdę w terenie? No i wiadomo dla dowódcy obowiązkowo jest żarówka i trzeci perk leci naprawa.

Tak w ogóle całkiem spoko mi się nim gra :] Jestem zadowolony z zakupu.

Edited by Sajgon_FTW, 08 August 2016 - 03:46 PM.

LucVorenus #26 Posted 08 August 2016 - 04:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31732 battles
  • 748
  • [WCHB] WCHB

Kilka szkół i kilka wariantów, ja wożę:

-wentylacja

-dosyłacz

-optyka

Dlaczego optyka a nie szybsze celowanie/stabilizator? Pojazd szybko skupia, dodatkowo zrobię perk na poprawę celnośći u celowniczego, optyka to lepszy spoot. Lekkie są zwiadowcami, tak to widzę.

Perki:

-Dowódca ŻARÓWKA, kammo, zwiad, BIA

-Celowniczy kammo, strzał z biodra, BIA

-Kierowca kammo, jazda terenowa/hamowanie sprżęgłem, BIA

-Ładowniczy kammo, drugi perk sam nie wiem... BIA

BIA jest opcjonalny już od drugiego perka, ciężko ocenić co się bardziej przyda, do trzeciego perka idzie szybko, potem już...... mozół, mozół, mozół.

BIA jest opcjonalny już na drugi perk.. Pojazd daje fun... Są mapki na których się nudzimy, nie pokozaczymy ale... Jak nas rzuci na otwartą i pagórkowatą mapkę - nie bobsleje oczywiście. Tutaj radocha, że aż banan na usta wychodzi. PRZEBACZ MI - M 41 90 GF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ups.........

Edited by LucVorenus, 08 August 2016 - 04:46 PM.

Sajgon_FTW #27 Posted 08 August 2016 - 04:25 PM

Private

• Player
  • 40887 battles
  • 11
  • [YANR] YANR

Widzę, że mocno w kamuflaż idziesz jak naprawa u mnie, teraz mam kammo 19% a jak jest u Ciebie? Przeważnie jestem w ciągłym ruchu więc sam już nie wiem jak zrobić :] Optykę przetestuje w zasadzie także i sobie porównam co wybrać.

Z optyką zasięg mam 459m a wcześniej 417m tylko nie wiem jak to jest bo niby optyka max 445m daje...

Edited by Sajgon_FTW, 08 August 2016 - 04:29 PM.

LucVorenus #28 Posted 08 August 2016 - 04:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31732 battles
  • 748
  • [WCHB] WCHB
Ja zmieniłem z naprawy (załoga przeszkolona z MT -( T25 ), dałem kammo bo czy jest w ruchu czy nie zawsze masz bonus do ukrywania. Naprawa jest przydatna ale wolę kammo, optyka pozwoli Ci zachować większy dystans na początku bitwy, zajmiesz miejscówkę i jak jest kumata drużyna to reszta "sama się robi". Jak się przerzedzi grasz już blisko przeciwnika i w ruchu, najlepiej na zadkach HT-ków.

Edited by LucVorenus, 08 August 2016 - 04:53 PM.

SirBushman #29 Posted 08 August 2016 - 05:10 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49478 battles
  • 6,909
Lighty mają takie same kamo w ruchu i nieruchome i kamo na załodze jest ważniejsze niż naprawa.
Oczywiście to moja opinia.

LucVorenus #30 Posted 08 August 2016 - 05:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31732 battles
  • 748
  • [WCHB] WCHB
Też uważam, że kammo w LT to priorytet, na swoim M41 90 GF dałem kierowcy jazdę terenową, jeszcze nie ma 100% a już czuję różnicę.

Sajgon_FTW #31 Posted 08 August 2016 - 09:31 PM

Private

• Player
  • 40887 battles
  • 11
  • [YANR] YANR

Dzięki za pomoc, zamieniłem naprawę na kamuflaż więc z czasem się okaże jaki wariant jest dla mnie lepszy(zapewni jak teraz).

Jeszcze mam pytanie związane z tą optyką która mówi o max 445m a na pojeździe pokazuje mi 459m. Wiec jak to działa?

A jeszcze jedno, podczas wykrywania innych pojazdów położenie wieży ma jakiś wpływ, czyli kierunek w który patrzę, czy tak samo wykryje pojaz który jest za mną jak ten przede mną? 

Edited by Sajgon_FTW, 08 August 2016 - 09:38 PM.

voged #32 Posted 08 August 2016 - 09:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19314 battles
  • 914
  • [-CBN-] -CBN-

Z tą naprawą na lajcie przed camo to jaja sobie robicie prawdą ? To takie żarty ? 

Jak dostaniecie petardę od arty czy innego pojazdu to czekacie aż wam się gąski naprawią ? udało się kiedyś doczekać ? :-)

Jak wyjeżdża Jagdpanzer E-100  albo godzilla to lepiej  kontować się tym buldogiem  przodem czy tyłem bo nie mogę się zdecydować hehe :-)

LucVorenus #33 Posted 09 August 2016 - 08:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 31732 battles
  • 748
  • [WCHB] WCHB

Bez dramatyzmu - ile czasu naprawiasz gąsienicę mając full naprawy na całej załodze? Pojazd z dobrym przeładowaniem szybciej załaduje drugi pocisk nim Ty naprawisz gąsienice. Jeżeli są 2, 3 pojazdy wycelowane na Ciebie - piach. LT wyspotowany i w dodatku na otwartej przestrzeni liczy tylko na szybkość i uniki. Wolę kammo, z dobrym widzeniem mam zapas bezpiecznej przestrzeni, pod koniec bitwy kiedy już trzeba jechać i albo dobijać albo samemu zostać dobitym nie ma to już takiego znaczenia.

Nie mamy wpływu na czysto technologiczne  parametry pojazdu, szybkość, zwrotność, maskowanie, celność w ruchu - to wszystko możemy sobie poprawić perkami. Taka np. jazda terenowa jest jak dodatkowy bieg.

Dobrze zrobiłeś Sajgon dając kammo zamiast naprawy, ja zrobiłem to samo i nie żałuję, naprawy są lepsze na medach. Po kilkunastu bitwach sam to docenisz.

Co do tej widocznośći podawanej przez WG - zobacz sobie filmiki graczy na necie, nie mam nigdzie linków ale tam widać różnicę, jest spora, WG nie prostuje i nie objaśnia sporo kwestii, nawet opisy perków są nijakie. W AW piszą ile zyskasz dająć taki czy inny perk, piszą ile zyskasz do widocznośći, przeładowania. WG nie podaje niczego wyrażanego liczbą lub procentami. Tajemnica jakaś, czy sami tego nie wiedzą?

Edited by LucVorenus, 09 August 2016 - 08:38 AM.

Hovding #34 Posted 09 August 2016 - 11:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21971 battles
  • 721
  • [-BTT-] -BTT-
Na KAŻDYM LT (a szczególnie wysokotierowym) camo to priorytet! Naprawa jest dobra przy HT. Tak jak Voged napisał, jak dostaniesz w  gąskę to w ułamku sekundy już cie nie ma. I żadna naprawa tego nie zmieni.

Sajgon_FTW #35 Posted 09 August 2016 - 11:35 AM

Private

• Player
  • 40887 battles
  • 11
  • [YANR] YANR
Dzięki za pomoc!

LucVorenus #36 Posted 09 August 2016 - 03:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31732 battles
  • 748
  • [WCHB] WCHB
Niestety pada często magazyn amunicyjny, miałem dylemat co do drugiego perka dla ładowniczego - teraz mam pewność - bezpiecznie magazynowanie.

Falathi #37 Posted 09 August 2016 - 05:17 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18047 battles
  • 10,198
  • [WG] WG

View PostSajgon_FTW, on 08 August 2016 - 09:31 PM, said:

Dzięki za pomoc, zamieniłem naprawę na kamuflaż więc z czasem się okaże jaki wariant jest dla mnie lepszy(zapewni jak teraz).

Jeszcze mam pytanie związane z tą optyką która mówi o max 445m a na pojeździe pokazuje mi 459m. Wiec jak to działa?

A jeszcze jedno, podczas wykrywania innych pojazdów położenie wieży ma jakiś wpływ, czyli kierunek w który patrzę, czy tak samo wykryje pojaz który jest za mną jak ten przede mną? 

Jak to działa: 

Maksymalny zasięg wykrywania wrogiego pojazdu to 445m. Jeśli jakiś czołg będzie w większej odległości, to nijak go nie wykryjesz, po prostu. 

Po co więc ulepszanie zasięgu widzenia ponad tę granicę? To proste: pomaga on dostrzec pojazdy które znajdują się bliżej niż 445m, ale nie są widoczne z racji posiadanego kamuflażu. 

W skrócie: jeśli masz xxx zasięgu widzenia, to wrogi czołg dostrzeżesz w odległości xxx MINUS pewna wartość, wynikająca z jego wartości kamuflażu. Im większy Twój bazowy zasięg widzenia, w tym większej odległości będziesz wykrywać wrogie czołgi. Teoretycznie, przy kosmicznie wysokim poziomie zasięgu widzenia, byłbyś w stanie automatycznie dostrzegać wszystkie czołgi w odległości do 445 mimo ich kamuflażu.  

Sajgon_FTW #38 Posted 09 August 2016 - 06:21 PM

Private

• Player
  • 40887 battles
  • 11
  • [YANR] YANR

View PostFalathi, on 09 August 2016 - 05:17 PM, said:

Jak to działa: 

Maksymalny zasięg wykrywania wrogiego pojazdu to 445m. Jeśli jakiś czołg będzie w większej odległości, to nijak go nie wykryjesz, po prostu. 

Po co więc ulepszanie zasięgu widzenia ponad tę granicę? To proste: pomaga on dostrzec pojazdy które znajdują się bliżej niż 445m, ale nie są widoczne z racji posiadanego kamuflażu. 

W skrócie: jeśli masz xxx zasięgu widzenia, to wrogi czołg dostrzeżesz w odległości xxx MINUS pewna wartość, wynikająca z jego wartości kamuflażu. Im większy Twój bazowy zasięg widzenia, w tym większej odległości będziesz wykrywać wrogie czołgi. Teoretycznie, przy kosmicznie wysokim poziomie zasięgu widzenia, byłbyś w stanie automatycznie dostrzegać wszystkie czołgi w odległości do 445 mimo ich kamuflażu.  

Super, już teraz prawie wszystko jasne;] Tylko jeszcze te położenie mojego czołgu względem przeciwnika mnie interesuje.

Barbarossa_APCR #39 Posted 09 August 2016 - 06:24 PM

Brigadier

• Player
  • 16994 battles
  • 4,380

View PostSajgon_FTW, on 09 August 2016 - 05:21 PM, said:

Super, już teraz prawie wszystko jasne;] Tylko jeszcze te położenie mojego czołgu względem przeciwnika mnie interesuje.

Jeśli chodzi Ci o to co pytałeś tu:

View PostSajgon_FTW, on 08 August 2016 - 08:31 PM, said:

Wykrywasz tak samo pojazdy przed Tobą jak i za Tobą.

Sajgon_FTW #40 Posted 09 August 2016 - 07:20 PM

Private

• Player
  • 40887 battles
  • 11
  • [YANR] YANR
Tak, dokładnie o to mi chodziło więc latam dalej nad ostatnią misją dla LT

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users