Jump to content

Herní výkyvy aneb hráčská forma?

WN8

• Please log in to reply
104 replies to this topic

Bad_Matchmaking #1 Posted 27 June 2016 - 07:49 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32991 battles
  • 430

Dobré ráno.

Mám na trochu pokročilejší hráče osobní dotaz. Jakým způsobem se vám projevují výkyvy formy, resp. jak dlouho sledujete, že se vám nedaří? Osobně si myslím, že jsem dosáhl maxima svého potenciálu a tím pádem mne hra nechce pustit na vyšší WR (tím pádem mne hází do bitev, kde udělám prd --> menší WN8 --> začarovaný kruh). Kromě toho sám ze sebe mám pocit, že jsem buď ztrotlovatěl já, anebo týmy, hra, anebo všechno dohromady. Přijde mi totiž na výsost divné, že 5 tisíc bitev hraju relativně slušně (v mezích okolo 2,000 - 2,400 WN8) a teď mám posledních 200 sotva 1700 WN8 s průměrným WR pod 50%. Připadám si jak dement a mám chuť tu hru odinstalovat, což se mi stalo poprvé.

Jakým způsobem herní krizi řešíte vy? 

Díky. :)

UKO_JESHITA #2 Posted 27 June 2016 - 08:26 AM

Major General

• Player
  • 52536 battles
  • 5,008
  • [_LDN] _LDN

View PostBad_Matchmaking, on 27 June 2016 - 07:49 AM, said:

Dobré ráno.

Mám na trochu pokročilejší hráče osobní dotaz. Jakým způsobem se vám projevují výkyvy formy, resp. jak dlouho sledujete, že se vám nedaří? Osobně si myslím, že jsem dosáhl maxima svého potenciálu a tím pádem mne hra nechce pustit na vyšší WR (tím pádem mne hází do bitev, kde udělám prd --> menší WN8 --> začarovaný kruh). Kromě toho sám ze sebe mám pocit, že jsem buď ztrotlovatěl já, anebo týmy, hra, anebo všechno dohromady. Přijde mi totiž na výsost divné, že 5 tisíc bitev hraju relativně slušně (v mezích okolo 2,000 - 2,400 WN8) a teď mám posledních 200 sotva 1700 WN8 s průměrným WR pod 50%. Připadám si jak dement a mám chuť tu hru odinstalovat, což se mi stalo poprvé.

Jakým způsobem herní krizi řešíte vy? 

Díky. :)

Jezdim T 49 ta me bavi vzdy.

Bad_Matchmaking #3 Posted 27 June 2016 - 09:07 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32991 battles
  • 430
Jenže mě to nejde ani s tankama, se kterýma vím, že normálně hraju dobře. :( Na jednu dobrou hru potřebuju 5 špatných a pak už mne to jen víc a víc frustruje. :P Tak jen sonduju, jak dlouho ostatním hráčům tyhle případné pohromy trvají, anebo jestli už mne čeká jen strmý pád. :D

_Odyvan4ik_ #4 Posted 27 June 2016 - 09:20 AM

Sergeant

• Player
  • 10717 battles
  • 249
  • [-JOK-] -JOK-
Žádnej pád tě nečeká. :) Já už si na tu sinusoidu dávno zvykl. Nahoru, dolu, nahoru, dolu. Jen se občas vyplatí na nějakou dobu vypustit hraní. Čím je člověk frustrovanější tím horší výkony podává a naopak.

SG_semda #5 Posted 27 June 2016 - 09:57 AM

General

• Player
  • 41270 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

View PostOstranski, on 27 June 2016 - 09:20 AM, said:

Žádnej pád tě nečeká. :) Já už si na tu sinusoidu dávno zvykl. Nahoru, dolu, nahoru, dolu. Jen se občas vyplatí na nějakou dobu vypustit hraní. Čím je člověk frustrovanější tím horší výkony podává a naopak.

souhlas, taky to tak mám, i když jsem teď nějakou dobu nehrál(právě kvůli tomu, že jsem výkonem zase spadl)

Bad_Matchmaking #6 Posted 27 June 2016 - 10:04 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32991 battles
  • 430

View PostSG_semda, on 27 June 2016 - 09:57 AM, said:

souhlas, taky to tak mám, i když jsem teď nějakou dobu nehrál(právě kvůli tomu, že jsem výkonem zase spadl)

Spoiler

Tak já nevím. Tohle mi přijde dost rapidní pokles (v "měsíčním" jsem byl fialovej, než jsem odehrál 200 bitev jako hotentot). Mám takovou teorii, že jelikož jsem už dosáhl svého maxima s tím, jak hraju (tj. 55% WR), MM mne hází do týmů, který jsou podstatně horší. Tím pádem mám jak nižší WN8, tak nižší WR (za posledních 10 dnů jsem jen 2x přelezl hranici 50% WR, což je dost tristní, ani 2,500 WN8 mi nepomohlo). Jako nejsem si úplně jistý, že chyba je kompletně ve mně, když rok hraju stejně a najednou žuch. Ale nevím. Nicméně naplňuje mne to pocity frustrace, bezradnosti a myšlenkami na odinstalaci, který mám snad poprvé za dobu svého hraní. :D

UKO_JESHITA #7 Posted 27 June 2016 - 10:16 AM

Major General

• Player
  • 52536 battles
  • 5,008
  • [_LDN] _LDN

View PostBad_Matchmaking, on 27 June 2016 - 10:04 AM, said:

Spoiler

Tak já nevím. Tohle mi přijde dost rapidní pokles (v "měsíčním" jsem byl fialovej, než jsem odehrál 200 bitev jako hotentot). Mám takovou teorii, že jelikož jsem už dosáhl svého maxima s tím, jak hraju (tj. 55% WR), MM mne hází do týmů, který jsou podstatně horší. Tím pádem mám jak nižší WN8, tak nižší WR (za posledních 10 dnů jsem jen 2x přelezl hranici 50% WR, což je dost tristní, ani 2,500 WN8 mi nepomohlo). Jako nejsem si úplně jistý, že chyba je kompletně ve mně, když rok hraju stejně a najednou žuch. Ale nevím. Nicméně naplňuje mne to pocity frustrace, bezradnosti a myšlenkami na odinstalaci, který mám snad poprvé za dobu svého hraní. :D

Ne neboj opravdu v Minsku nikoho nezajima tvuj wr :-) proste si se prehral chce to prestavku.

Bad_Matchmaking #8 Posted 27 June 2016 - 10:17 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32991 battles
  • 430

View PostUKO_JESHITA, on 27 June 2016 - 10:16 AM, said:

Ne neboj opravdu v Minsku nikoho nezajima tvuj wr :-) proste si se prehral chce to prestavku.

Netvrdím že v Minsku, marja. :D Ale mrkni se na tabulku, jak spolu souvisí WR a WN8. Otázkou, co je na tom pravdy. :)

UKO_JESHITA #9 Posted 27 June 2016 - 10:21 AM

Major General

• Player
  • 52536 battles
  • 5,008
  • [_LDN] _LDN

View PostBad_Matchmaking, on 27 June 2016 - 10:17 AM, said:

Netvrdím že v Minsku, marja. :D Ale mrkni se na tabulku, jak spolu souvisí WR a WN8. Otázkou, co je na tom pravdy. :)

200 bitev je nic z dlouhodobeho hlediska dej si pauzu a nelamej to pres koleno.Ja to vcera vecer zapnul prvni tri hry za 145 vn tak dve hry s t 49 na uklidneni a vypnul jsem to :-)

Gancho_Chunyomlato #10 Posted 27 June 2016 - 10:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 49745 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE
Mám to teď stejně.. před měsícem a půl jsem bral denní WN8 pod 1900 (je to modrá?) jako naprostej ekl, pošlapání bušida, důvod k seppuku.. pak zlom.. naprostej propad.. kolikrát jsem se poslední dobou horko těžko dostával přes 1000 (!!!!! :confused:).. nejde to a nejde.. když se vyhraje, většinou jezdím po opačným konci mapy, než se něco děje, když se prohraje, tak to buď úplně prodám, nebo zůstávám poslední a nechávám si nadávat od frustrátů z vlastního týmu za to, že jsem nebyl dostatečně slušnej a neumřel dřív než oni.. v zásadě nevím, která z těhle variant je horší.. jezdím pořád stejný tanky jako předtím (nově jen TVP VTU, ale jen tím to snad bejt nemůže, i když je to ten největší crap tank ve hře).. ono asi stačí, aby na začátek přišla série 2-3 dnů, kdy člověk dostane naloženo od MM a RNG.. pak frustrace, ztráta koncentrace, víry v to, že dokážu dohopsat až na konec světa.. je těžký pak zůstat pozitivní, nabuzenej, odhodlanej prát se i v případech, kdy to jde zjevně všechno šejdrem.. zkusil jsem si dát i pauzu, ale nijak zvlášť to nepomohlo.. takže si beru ponaučení z jakýhokoli jinýho sportu.. když to nepůjde někomu v hokeji, a týmů v krizi je každou sezonu habakuk.. tak do toho kluci dají srdíčko, půjdou štěstíčku naproti a ono se to zas zlomí na druhou stranu.. (a nebo taky ne..)..

Bad_Matchmaking #11 Posted 27 June 2016 - 10:37 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32991 battles
  • 430

View PostGancho_Chunyomlato, on 27 June 2016 - 10:29 AM, said:

Mám to teď stejně.. před měsícem a půl jsem bral denní WN8 pod 1900 (je to modrá?) jako naprostej ekl, pošlapání bušida, důvod k seppuku.. pak zlom.. naprostej propad.. kolikrát jsem se poslední dobou horko těžko dostával přes 1000 (!!!!! :confused:).. nejde to a nejde.. když se vyhraje, většinou jezdím po opačným konci mapy, než se něco děje, když se prohraje, tak to buď úplně prodám, nebo zůstávám poslední a nechávám si nadávat od frustrátů z vlastního týmu za to, že jsem nebyl dostatečně slušnej a neumřel dřív než oni.. v zásadě nevím, která z těhle variant je horší.. jezdím pořád stejný tanky jako předtím (nově jen TVP VTU, ale jen tím to snad bejt nemůže, i když je to ten největší crap tank ve hře).. ono asi stačí, aby na začátek přišla série 2-3 dnů, kdy člověk dostane naloženo od MM a RNG.. pak frustrace, ztráta koncentrace, víry v to, že dokážu dohopsat až na konec světa.. je těžký pak zůstat pozitivní, nabuzenej, odhodlanej prát se i v případech, kdy to jde zjevně všechno šejdrem.. zkusil jsem si dát i pauzu, ale nijak zvlášť to nepomohlo.. takže si beru ponaučení z jakýhokoli jinýho sportu.. když to nepůjde někomu v hokeji, a týmů v krizi je každou sezonu habakuk.. tak do toho kluci dají srdíčko, půjdou štěstíčku naproti a ono se to zas zlomí na druhou stranu.. (a nebo taky ne..)..

Ty jo, to tak vypadá, že si budem muset dát četu a navzájem se podporovat, jinak mne z toho picne. :D Tak naštvanej na svůj předváděný výkon už jsem nebyl fakt dlouho, ale musím objektivně přiznat, že MM a RNG na tom má taky svůj podíl, i když to možná bude subjektivní, že když se Ti nedaří, tak už Ti ty rány fakt lítají všude možně. :D Anebo Ti to tak přijde aspoň.

kurcatovium #12 Posted 27 June 2016 - 12:50 PM

Brigadier

• Player
  • 45721 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL

Tahle "forma" je podle mě z 90% o aktuálním rozpoložení hráče.

Špatná nálada? Výkon jde do kopru.

Ospalost? Výkon na nic.

Nevydařená první/druhá/třetí hra? Další výkon jde do háje.

Není klid na hru (puštěná televize, pobíhající děti, atp. )? Výkon nestojí za nic.

Stres z práce/real life? Výkon úplně v loji.

Zdravotní problémy? Výkon na pikaču.

...

Třeba já když chytnu sérii několika špatných her, jde to se mnou vždy už jen dolů. Sice se někdy snažím "to ještě zlomit přes koleno", ale výsledek je spíš opačný a hraju jako ještě větší retard. Čím víc pak člověk chce, tím hůř to jde. Na hru musí být klid a člověk si ji musí užít, musí z ní mít zábavu, jinak to prostě není hra. A když si člověk nehraje, nemůže být v dobré pohodě a tím pádem hraje zpravidla na hnědé točené.

Nějaký "vlastní strop" je podle mě jen placebo. Někdy stačí jen drobná změna, popíchnutí a ten strop je najednou jinde. A pak zase jinde. A pak znovu a znovu. Hodně pomáhá hrát v četě, a to ne (jen ) proto, že v četě je člověk víc schopen ovlivnit hru, ale taky (hlavně ) proto, že pak každou tu hru vidí i z jiného pohledu. Vidí, jak nad tím přemýšlí jiný člověk, jak se rozhoduje, co v jakých situacích dělá, kam najíždí, atd.

Bad_Matchmaking #13 Posted 27 June 2016 - 12:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32991 battles
  • 430

View Postkurcatovium, on 27 June 2016 - 12:50 PM, said:

Tahle "forma" je podle mě z 90% o aktuálním rozpoložení hráče.

Špatná nálada? Výkon jde do kopru.

Ospalost? Výkon na nic.

Nevydařená první/druhá/třetí hra? Další výkon jde do háje.

Není klid na hru (puštěná televize, pobíhající děti, atp. )? Výkon nestojí za nic.

Stres z práce/real life? Výkon úplně v loji.

Zdravotní problémy? Výkon na pikaču.

...

Třeba já když chytnu sérii několika špatných her, jde to se mnou vždy už jen dolů. Sice se někdy snažím "to ještě zlomit přes koleno", ale výsledek je spíš opačný a hraju jako ještě větší retard. Čím víc pak člověk chce, tím hůř to jde. Na hru musí být klid a člověk si ji musí užít, musí z ní mít zábavu, jinak to prostě není hra. A když si člověk nehraje, nemůže být v dobré pohodě a tím pádem hraje zpravidla na hnědé točené.

Nějaký "vlastní strop" je podle mě jen placebo. Někdy stačí jen drobná změna, popíchnutí a ten strop je najednou jinde. A pak zase jinde. A pak znovu a znovu. Hodně pomáhá hrát v četě, a to ne (jen ) proto, že v četě je člověk víc schopen ovlivnit hru, ale taky (hlavně ) proto, že pak každou tu hru vidí i z jiného pohledu. Vidí, jak nad tím přemýšlí jiný člověk, jak se rozhoduje, co v jakých situacích dělá, kam najíždí, atd.

Nene, jakoby denní výsledky na prd jsem měl i normálně, akorát pak jsem těch 1,600 WN8, co se mi nedařilo, během dalších pěti dnů vytáhl do roviny. Teď hraju fakt špatně už zhruba dva týdny, není to o rozpoložení právě. :D

kurcatovium #14 Posted 27 June 2016 - 12:57 PM

Brigadier

• Player
  • 45721 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL
Ale určitě aspoň z části je. Máš to v hlavě. I když si desetkrát řekneš, že "jsi v klidu a s čistou hlavou", pořád tam někde vzadu hlodá ten červík "nedaří se mi jako dřív, musím to zlomit". A to strašně ovlivňuje rozhodování v bitvě a celkovou herní pohodu.

Bad_Matchmaking #15 Posted 27 June 2016 - 01:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32991 battles
  • 430

View Postkurcatovium, on 27 June 2016 - 12:57 PM, said:

Ale určitě aspoň z části je. Máš to v hlavě. I když si desetkrát řekneš, že "jsi v klidu a s čistou hlavou", pořád tam někde vzadu hlodá ten červík "nedaří se mi jako dřív, musím to zlomit". A to strašně ovlivňuje rozhodování v bitvě a celkovou herní pohodu.

Navíc mne ta hra nechce pustit nad 50% WR, nevím proč a co se děje. :facepalm: Asi si zapnu FIFU. :D

_Odyvan4ik_ #16 Posted 27 June 2016 - 01:00 PM

Sergeant

• Player
  • 10717 battles
  • 249
  • [-JOK-] -JOK-

View PostBad_Matchmaking, on 27 June 2016 - 11:52 AM, said:

Nene, jakoby denní výsledky na prd jsem měl i normálně, akorát pak jsem těch 1,600 WN8, co se mi nedařilo, během dalších pěti dnů vytáhl do roviny. Teď hraju fakt špatně už zhruba dva týdny, není to o rozpoložení právě. :D

Tak v tom případě je s Tebou amen. :D Ba ne, jestli Ti do toho můžu kecat, přesto že jsem to sám nevytáhl ani tvý "špatný dny", tak si dej fakt pauzu. Já osobně hraju dvě gamesy (Arma 3 exile mod). Občas nejsem ve WoT třeba měsíce. Většinou pravě když jsem "čerstvej" tak to lítá a jak ty bitvy začnu točit denně po desítkách, jde to do háje. 

iTrolling #17 Posted 27 June 2016 - 01:08 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6804 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

View PostUKO_JESHITA, on 27 June 2016 - 08:26 AM, said:

Jezdim T 49 ta me bavi vzdy.

uuulala :D pokud hravas nak pres noc, tak ti hodim pozvanku. 

View Postkurcatovium, on 27 June 2016 - 12:50 PM, said:

Nějaký "vlastní strop" je podle mě jen placebo. 

neni. tak jak se tomatak bez nejake zasadni zmeny nedostane pres svych tezce vydrenych 45%, tak ja se uz dva roky (!) motam furt nekde mezi 61,75% a 61,5%. proste stagnuju az klesam. na druhou stranu se ani nak nesnazim vyhravat, jako spis proste hrat pro zabavu... 

kurcatovium #18 Posted 27 June 2016 - 01:19 PM

Brigadier

• Player
  • 45721 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL

View PostBad_Matchmaking, on 27 June 2016 - 01:00 PM, said:

Navíc mne ta hra nechce pustit nad 50% WR, nevím proč a co se děje. :facepalm: Asi si zapnu FIFU. :D

To udělej, herní pauza rozhodně prospěje. Hlavně přijít na jiné myšlenky a vyčistit si hlavu. A tím nemyslím dát si jeden zápas mezi dvěma bitvama, chce to trochu větší "detox".

View PostiTrolling, on 27 June 2016 - 01:08 PM, said:

neni. tak jak se tomatak bez nejake zasadni zmeny nedostane pres svych tezce vydrenych 45%, tak ja se uz dva roky (!) motam furt nekde mezi 61,75% a 61,5%. proste stagnuju az klesam. na druhou stranu se ani nak nesnazim vyhravat, jako spis proste hrat pro zabavu... 

Tak jasně, že nějaký horní strop existuje. Ale to už se naráží spíš na omezení systémové, kdy jsi prostě svazován formátem 15v15. Jezdit za 10k wn8 a 85% wr jde možná krátkodobě, ale stabilně a dlouhodobě to taky nejde, protože to už z principu herního formátu prostě není fyzicky možné. Šlo mi spíš o to, že někdo si řekne "mám wn8 na 800 a 49,5% výher a je to můj strop", což není pravda. V takovém případě je zlepšení možné vždy (opět budou existovat výjimky jako fyzické postižení atp. ) a chce to jen nějaký impuls.

Ač je Bad_Matchmaking určitě nadprůměrný hráč, jeho staty ještě nejsou imho v té pozici, kdy by byl svazován herní mechanikou a o stropu se tak nedá mluvit. Chce to fakt dát pauzu a pak dostat nějaký impuls, něco trochu změnit, obměnit garáž, najít si nějaké nové místa na mapě, hrát trochu víc/míň agresivně, cokoliv.

UKO_JESHITA #19 Posted 27 June 2016 - 01:37 PM

Major General

• Player
  • 52536 battles
  • 5,008
  • [_LDN] _LDN

View PostiTrolling, on 27 June 2016 - 01:08 PM, said:

Jj nekdy jo posli souperi budou radi :-)

VijaCZ #20 Posted 27 June 2016 - 02:22 PM

Brigadier

• Guest
  • 75895 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

Krize postihuje každýho občas, dobrý hráče, lamy jako sem já i "věčné začátečníky" - a jakmile si usmyslíš že krize je tu, začneš to podělávat víc a víc, a skončí to u nadávání až pejsci zalezou pod kanape a vypisováním ty-si-cheaterů a sprosťáren do chatu, což s odstupem samozřejmě naprosto nedává smysl :)

Snažím se naučit v takový chvíli na moment vysadit, jít uvařit kafe nebo čaj, na zápraží na cigárko, podrbat psy a pohladit ženu - a pak to zkusit znova nebo se na to vybodnout :)

má to tak každej, normální stav.

Also tagged with WN8

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users