Jump to content

Sandbox: Role vozidel

• Please log in to reply
50 replies to this topic

Community #1 Posted 08 July 2016 - 03:13 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,247
Další informace o momentálně testovaném přepracování rolí vozidel!

Celý text novinky

kocour100 #2 Posted 08 July 2016 - 08:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30000 battles
  • 839

Neskutečně hloupé video. 10 minut posloucháme řečičky typu chtěli jsme, nešlo to , snažili jsme se, stalo se nestalo se bla bla bla. V celém videu je cca asi jen 1 minuta  informací, zbytek je zbytečná vata. Kdo tyhle videa dělá, to mi hlava nebere. :unsure:

Jinak to vypadá na neskutečné hovínka co se na nás valí. Doufám, že to co popisují v textu nikdy nenastane.:justwait:

Edited by kocour100, 09 July 2016 - 12:42 AM.

_Imperium #3 Posted 12 July 2016 - 06:17 AM

Major

• Player
  • 31720 battles
  • 2,667
No, jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne.
Obávám se toho krutého vyztřízlivění vývojářů, až se zjistí, že role tanků je jen chiméra, kterou random v dnešním stavu nevezme za svou. Spolupráce tanků na randomu? Zbožné přání. Může stát, že se bude jezdit jen pár tanků. Nuda, úpadek, konec wot.
I have bad feeling about this..

socanek #4 Posted 12 July 2016 - 06:36 AM

Major General

• Player
  • 29454 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Dobre se to posloucha :)

Lorindes #5 Posted 14 July 2016 - 08:17 PM

Corporal

• Player
  • 18569 battles
  • 124

Ja vám tu niečo napíšem. Tu na týchto fórach nájdete z 85% tak akurát holý Johnson. Nič podstatné, len samé žužlanie.

Ako chcete balansovať hru, keď medzi niektorými vozidlami je niekoľko rokov vývoja? To sa z normálneho hľadiska uskutočniť nedá. Zbrojenie v reále nebolo o tom kto bude stavať "vyrovnané" tanky proti sebe vo vojne. Stavia ich aby boli viacej efektívnejšie, viacej OP proti nepriateľom. Nepíšem o tých debilných Nemeckých vymyslených stredných tankoch! Viete čo? Ten na tom Cente nemá dobrý pancier, čo takto zhodiť tú 155 a dať tam 120 nech majú šancu. Samozrejme píšem kraviny, no zrejme nie ste tak hlúpy aby ste nepochopili môj zámer.

Páči sa mi že sa má hra spomaliť a pancier zefektívniť. Myslím si že to je ten správny postoj. Samohybné delá sú fajn už aj v základnej hre. Omráčenie je zaujímavé, no rozhodne sa treba ešte pohrať s týmto efektom. Je jasné na čo sa sťažujú. Rozdelenie tankov môže pomôcť. Chcem napísať že je to zaujímavé, no aj kravina navzájom. Nepáči sa mi, že také AMX čo nemá pancier, dostane bonus k penetrácií. Naopak tanky čo majú pancier, E3 prídu o delo. Kravina už len z princípu. Ten tank je tam na to, aby rozosieval strach a hrôzu! Také FV 183 čo má len, áno píšem LEN 310 mm AP penetráciu ako ten žrút špagiet s APCR? Ešte raz píšem, že ten tank je tam na to aby bol postrach pre nepriateľov! Načo mám ten tank potom? Bol postavený pre to aby dával tanky na jednu šupku. Koniec debaty. Pretože vždy sa nájde niekto komu sa to nepáči. Mne ako "vlastníkovi" 4005 sa nepáči to že má dostať "nerf". No a čo keď ťa drgnem na jednu ranu? Zasa hráč čo ho odbachnem nemá rád ten tank, pretože ho dám na jednu ranu a je to hneď OP. Kravina... vyskúmaj si to a budeš mať rovnaké OP. To sú kraviny ako aj s SPG. "Nemám rád SPG, svine! Bla, bla, bla..." No je tam, môžeš skúmať, tak skúmaj. Keď nechceš, tak choď fajčiť handry a drž hubu!. Veď to je jednoduché... Napríklad ja som bol rovnaký, no akonáhle som začal hrať s SPG, pohľad sa zmenil. Samozrejme, pravda je vždy v strede... Tak isto je kravina prijímať ľudí do sanboxu, len na základe že majú všetky X tanky... Kravina. Treba ich prijať na základe počtu odohraných bitiek. Znova, mne sa to nepáči lebo som týmto faktom obmedzený, a nemôžem sa stať "testerom" na sandboxe. Preto by to chcelo nejakú kompenzáciu... nejaký stred. 

Hehe, pekný deň. Som si požužlal, som spoko.

Edited by Lorindes, 14 July 2016 - 08:22 PM.

mamlass #6 Posted 14 July 2016 - 09:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30966 battles
  • 764
  • [G0G0] G0G0

No mě spíš trošku vyděsilo, když jsem někde v komentářech WGéčka k "SandBoxu" četl, že "chtějí minimalizovat / eliminovat chyby hráčů". Dost dobře si pod tím nedokážu nic představit. Ledaže... by šlo o "vymazání" úlohy skillu ve hře. Proč?? Protože na chybách je tahle hra v podstatě založena ;) uděláš chybu?? Dostaneš ťafku, případně odchod do garáže. Kdo méně chybuje, ten dosahuje lepších výsledků / více výher - samozřejmě se zřetelem k nemalé roli štěstí = RNG ve hře :teethhappy:

Takže jsem docela zvědavý, co pod tímto hodně obecným oznámením WGéčko míní...

kurcatovium #7 Posted 15 July 2016 - 07:12 AM

Colonel

• Player
  • 44999 battles
  • 3,866
  • [KHIL] KHIL
mamlass: SB k tomu směřuje prakticky vším. Chyba = například špatné vyjetí nepřítele z krytu. Teď v live serveru za to dostane pořádnej klepec, většina tanků ho trefí, dost z nich ho penetruje - zaplatí za svoji blbost. V SB to bude jinak - vyjedeš z krytu, půlka nepřátel tě navzdory úžasným garážovým číslům u přesnosti vůbec netrefí (protože domršená disperze ) a z těch, co tě trefí, zase 2/3 neprobijí, protože většina tanků má v základu nižší pene a navíc úbytek penetrace na dálku je naprosto zk*iplený.

mamlass #8 Posted 15 July 2016 - 07:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30966 battles
  • 764
  • [G0G0] G0G0

2kurcatovium: tak to je hnus, velebnosti... jdu blejt :( každopádně to jde ruku v ruce s tím, že WGéčko "slyší na přání a touhy hráčů"... jop, ono je vlastně ve hře nejvíc špatných hráčů... tudíž vyslyšíme jejich pláč a uděláme změny v jejich prospěch... RNG plus minus 25% na penetraci a damage spolu s další "skrytou podporou" nestačí, tak tomu ještě trošku pomůžeme. Vždyť nás tahle sorta hráčů živí, co bychom pro ně neudělali... jop, snížíme význam skillu. Rajčátka to potěší a menšina si zvykne. Tomu říkám kulervoucí plán :sceptic:

Nezbývá než doufat, že testování na "SandBoxu" potrvá co nejdéle a že z něj nepřijde na ostrý server mnoho změn (planá naděje??). Tak nějak skrytě věřím, že "SandBox" je spíše přípravou na WoT2 nežli na skutečný globální rebalanc stávajícího WoTka... ono vybalancovat (tuším) přes 400 tanků není žádná zádel (navíc na prémiové tanky se nešahá, že ano). Přitom by stačilo tak málo... hardtop pro SPGs (artyny) na max. 2 nebo 3 na tým + snížení RNG u penetrace a damage na plus minus 15% + přidat větší a otevřenější mapy + snížit damage u goldové munice... ale to jsou samozřejmě požadavky (spíše) kvalitních hráčů, kteří jsou ve WoTku (koneckonců i v jakékoli jiné onlinové hře) menšinou a IMHO nedají WGéčku moc vydělat (příjem goldů z klanu, ESL, turnajů). Kua, to jsem se zase nakrknul :angry:

kurcatovium #9 Posted 18 July 2016 - 07:05 AM

Colonel

• Player
  • 44999 battles
  • 3,866
  • [KHIL] KHIL

Problém je, že sandbox změny stejně vůbec nic neřeší. Tanky v zásadě o moc víc neoddingají, protože těžiště hry se přesune na souboje kolem 100m max - tanky ztratí dohled, úbytek penetrace na dálku, rozptyl, zvýšená mobilita, vše prostě nutí hráče najet až k sobě a střílet si zblízka rovnou do xichtu. A protože na blízko člověk, který nemá na krku řepu ale hlavu s mozkem, stejně probije hodně, žádný ding ding fest pro rudé tomaťáky v heavinách se stejně konat nebude. Takže to slavné zlepšení role pancíře funguje jen na dálku, jenže na dálku boje probíhat budou jen minimálně.

Celkově zatím na mě SB působí naprosto tragicky. Ze hry se vytratila veškerá zábava a pokud by to v podobném duchu mělo skutečně přijít live, tak sbohem a šáteček. Vypadá a hraje se to jako takové nepovedené Armored Warfare, u kterého jsem vydržel do tieru 4 a pak hru smazal. Ne díky, tohle opravdu ne...

Blc #10 Posted 18 July 2016 - 11:16 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 22592 battles
  • 368

View Postkurcatovium, on 18 July 2016 - 07:05 AM, said:

Vypadá a hraje se to jako takové nepovedené Armored Warfare, u kterého jsem vydržel do tieru 4 a pak hru smazal.

No bravo. Evidentně kdybys začínal s Wotkem a dojel na úžasný tier 4 a pak hru smazal a odsoudil , bylo by to to samé. Přitom i Wot je o vyšších tierech. Nu což .. bohužel má AW o jednoho "experta" méně. Co se dá dělat :-)

MadBugieSVK #11 Posted 18 July 2016 - 11:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19689 battles
  • 544
  • [_AF_] _AF_

vidíš kurčatovium a to bola chyba, že si to AWčko opustil na 4tom tiere :D...

sa smejem trošku, lebo Mamlas vlastne vymenoval výhody v AW :D, ktoré doteraz trpelo nedostatkom hráčov, ale začína sa to rozbiehať...

ono ťažko sa to podaktorým hrá, ked tam niesú žiadne goldy, pri mbtčkach zpredu treba naozaj mieriť na weakspoty, skauti musia obrnencov poctivo utáčať, žiadne že nabijem skill a podám si ho čelne... koľkokrát neprebijú ani zboku... TDčka tiež musia naháňať pixle a artinky len tak odzobkávajú a pri tom sa pekne spotnú a papa... žiadne beztrestné strielanie... ak zostane arta stáť tak je po nej...

ja dúfam, že SB prinesie WOTku "reštart" a vráti jednotlivé role tankom... s enginom nič nenarobia, takže väčšie mapy asi nebudú, ale bolo by ich treba hodne upraviť... lebo tie koridory, holé planiny a mestské bludištia... no... a ništ...

mám rád a zahrám si obe hry, ale momentálne u mňa ide skôr AWčko... takže vykasať rukávy súdruhovia a šup do roboty...

kurcatovium #12 Posted 18 July 2016 - 12:52 PM

Colonel

• Player
  • 44999 battles
  • 3,866
  • [KHIL] KHIL

View PostBlc, on 18 July 2016 - 11:16 AM, said:

No bravo. Evidentně kdybys začínal s Wotkem a dojel na úžasný tier 4 a pak hru smazal a odsoudil , bylo by to to samé. Přitom i Wot je o vyšších tierech. Nu což .. bohužel má AW o jednoho "experta" méně. Co se dá dělat :-)

Nikde netvrdím, že je AW špatná hra ani ho neodsuzuji. Celé je to o tom, že jsem hře dal šanci, něčím mi neseděla a já neměl potřebu u ní dál zůstávat. V AW mi prostě nějak neseděl odlišný herní rytmus a dynamika hry. A ta naprosto jiná dynamika je klíčová - hraje se to prostě jinak než WoT. A stejný dojem na mě dělá WoT SB, což je chtě nechtě naprosto zásadní změna. O tom to celé je. Ale to není jen problém AW/WoT, stejně jsem to měl jakožto docela dlouhodobý hráč LoL například u DOTY 2. To je dozajista vynikající hra (ty stovky tisíc lidí online v jakoukoliv denní dobu to jen dokládají ), ale během těch několika hodin (možná spíš desítek hodin ), kdy jsem ji zkoušel, mě prostě neoslovila a nezaujala natolik, abych u ní vytrval. Princip je totožný jako u LoL, ale dynamika je úplně jiná. Výsledek je, že už nehraju ani jedno :-D

EDIT: Imho pokud by mělo WoT přejít do takové podoby jako je v SB, pak nemá smysl v něm zůstávat a je naopak lepší přejít k AW. Dynamika hry bude plus mínus stejná, jen AW bude mít hezčí grafiku a nějaké další vychytávky k dobru (třeba absenci "premium" munice ).

Edited by kurcatovium, 18 July 2016 - 12:55 PM.

levapking #13 Posted 18 July 2016 - 01:04 PM

Major

• Player
  • 5752 battles
  • 2,829
AW nehraju z naprosto stejného důvodu, jak psal Kurčatoviák a to tam mám asi i vyšší tiery, než 4. To už raději občas simulátor na WT.

karnovak #14 Posted 18 July 2016 - 04:40 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,745

View Postmamlass, on 15 July 2016 - 06:49 PM, said:

Přitom by stačilo tak málo... hardtop pro SPGs (artyny) na max. 2 nebo 3 na tým + snížení RNG u penetrace a damage na plus minus 15% + přidat větší a otevřenější mapy + snížit damage u goldové munice... ale to jsou samozřejmě požadavky (spíše) kvalitních hráčů, kteří jsou ve WoTku (koneckonců i v jakékoli jiné onlinové hře) menšinou a IMHO nedají WGéčku moc vydělat (příjem goldů z klanu, ESL, turnajů). Kua, to jsem se zase nakrknul :angry:

Hardcap na 3 artyny na tým je o ničem, většina her je už teď s 2-3 artynama a lepší to v ničem není, protože mapy jsou koridory a vždycky jezdí všechno na ta samá místa. Pro mě ideální by byl hardcap na 2 artyny a u tieru 9-10 na jednu na tým. 3+ artyny na tým jsou pro mě utrpení, i když hraju sám s artynou.

A rng 25 % se měnit nebude, protože WG neumí rozdělit hráče podle výkonu a proto musí těm špatným trochu potahat

Will +-25% really not be changed?
– It could be, but won’t make sense: these mechanics are one of the bases of the game and allow for good gameplay for all players. They negate the gap between very good and very bad players somewhat and allow for RNGesus to play his role.

Kayi4ek #15 Posted 18 July 2016 - 04:49 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View Postkarnovak, on 18 July 2016 - 04:40 PM, said:

A rng 25 % se měnit nebude, protože WG neumí rozdělit hráče podle výkonu a proto musí těm špatným trochu potahat

Cinknuté RNG?

Spoiler

karnovak #16 Posted 18 July 2016 - 05:11 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,745
To je Kargin? Protože ta odpověď má být od něho. Jestli samozřejmě nemyslel spíš to, že RNG dělá špatné hráče ještě horšími a dobré ještě lepšími, akorát se mu tam zamotalo pár špatných slovíček o snižování rozdílu mezi nimi. O tom, že dlouhodobě role náhody pomáhá víc špatným, než lepším hráčům, aniž by muselo být RNG cinknuté, se snad nemusíme dohadovat.

Edited by karnovak, 18 July 2016 - 05:18 PM.

mamlass #17 Posted 18 July 2016 - 07:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30966 battles
  • 764
  • [G0G0] G0G0

View Postkarnovak, on 18 July 2016 - 03:40 PM, said:

Hardcap na 3 artyny na tým je o ničem, většina her je už teď s 2-3 artynama a lepší to v ničem není, protože mapy jsou koridory a vždycky jezdí všechno na ta samá místa. Pro mě ideální by byl hardcap na 2 artyny a u tieru 9-10 na jednu na tým. 3+ artyny na tým jsou pro mě utrpení, i když hraju sám s artynou.

Will +-25% really not be changed?
– It could be, but won’t make sense: these mechanics are one of the bases of the game and allow for good gameplay for all players. They negate the gap between very good and very bad players somewhat and allow for RNGesus to play his role.

Tak na 2 ;) já na artyny celkem fest nadával, než jsem je začal hrát (kvůli misím) :teethhappy: pokavad jsi s artynou ve městě, je to o ničem... na volném prostranství je to samozřejmě lepší, ale i tak... netrefím, netrefím, detracknu s minimem damage, zásah (jupí!!), netrefím, netrefím (US SPG lajna). Každopádně je faktem, že hra za artyny je festovní nuda.

Co se týče rozptylu RNG, tak samozřejmě vím, že to WGéčko měnit nebude... já ale psal, co by hře prospělo. A to snížení RNG (řekněme) na plus minus 15% by se mi zamlouvalo :B

View PostKayi4ek, on 18 July 2016 - 03:49 PM, said:

Cinknuté RNG?

Proč si nezaspekulovat?? Je docela jasné, že i kdyby to byla pravda, tak to WGéčko stejně nepřizná (logicky). Takže hurá na konspirace ;)

Fakt je ten, že WGéčko musí u hry udržet zejména špatné hráče, páč 1) těch je většina a 2) jsou IMHO hlavním zdrojem příjmů. A jak to udělat, aby je hra pořád(?) bavila?? Napadá mě pouze "varianta RNG" (spolu s distribucí střel, což je takové RNG v bleděmodrém). Máš jiný nápad?? :harp:

View PostBlc, on 18 July 2016 - 10:16 AM, said:

Neřekl bych. IMHO ve WoTku je zábava spíše na nižších tierech, kde hry mívají rychlejší spád, člověk může sám bitvu více ovlivnit a tím pádem se více zabaví. Vyšší tiery = 8+ jsou "dělané" na čety. A toho experta jsi mohl klidně napsat bez závorek... takto hráče "kurcatovium" trošku shazuješ. Koneckonců je to kvalitní hráč, má "zdravé" názory a herní mechaniku zvládá levou zadní :B

Edited by mamlass, 18 July 2016 - 07:10 PM.

levapking #18 Posted 18 July 2016 - 07:59 PM

Major

• Player
  • 5752 battles
  • 2,829
Čekám na to už 6 let, kdy WG spustí hardcore server, kde bude RNG 5% :trollface:, nebo, ať něžeru 15% :playing:. Třeba jim to časem dojde, že by jim to mohlo vrátit staré mazáky a hráče, kterým vadí, že namjí svůj skill plně pod kontrolou.

Lokoh #19 Posted 18 July 2016 - 08:48 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16320 battles
  • 1,274

Nezlepší se nic. RNG bude spíš horší, tak jako se pomalu zhoršovalo poslední dva roky. V celém tom videu není snad jediná věc, které by se dalo věřit, jen kecy..... tedy pardon jedna věc tam zazněla : "Spousta věcí se musí předělat".... to je myslím čisté zlo, ....jediný výsledek, ke kterému to může v tomhle cirkusu vést, je, že se nezlepší celkově vůbec nic, jen to bude domrvené jiným způsobem. Snaží se to překopat tak, aby hráčům otrávili oblíbené tanky a všichni si začali expit něco jiného oblíbeného...., že by to expení mohlo podpořit utrácení za prémiové účty a konverzi expů za penízky. Už tu takové povídání o "zlepšení" bylo mnohokrát a stále není žádný důvod tomu věřit. 

Jmeno1 #20 Posted 19 July 2016 - 04:48 AM

Field Marshal

• Player
  • 49963 battles
  • 11,514
  • [_AF_] _AF_

IMHO překopání vede zatím jen jedním směrem, který jsem tady popisoval před cca 2-mi lety (jako černou můru). Všichni si koupí Mausy a budou se přestřelovat čelně na pár metrů f2f. A zatím to vypadá, že WG skutečně testuje tento směr. Všechno zpomalí, všemu zvýší pancíř, na dálku ubere penetraci, sníží počet map, scoutům sice přidá dohled, ale pro koho tak asi můžou spotovat, když na dálku jsou střely neúčinné a artyny nedávají DMG a navíc jsou převážně městské mapy. A ještě mají tu drzost tvrdit, že reagují na požadavky hráčů. To je stejné jako když přidali Středoblbozem a tvrdí, že hráči jsou nadšeni. To, že tiery 1-3 de facto nikdo nehraje taktně přecházejí; schválně se tam zkuste přihlásit do bitvy a budete čekat minimálně 30 vteřin, ale klidně i 2 minuty ve špičce. Přitom v minulosti to byly odpočinkové tiery, kde člověk naskočil okamžitě, protože tam bylo nejvíc hráčů (nováčci, pedomedvědi i odpočívající veteráni).

Podle mne kdyby vydali jasnou anketu co hráči skutečně chtějí a pak se jasně vyjádřili k výsledkům, tak by to bylo lepší pro všechny. Pesimisti jako já by možná byli překvapeni co komunita skutečně chce, a nebo by bylo překvapeno WG a mohlo by jít skutečně správným směrem. Takhle mají jen plnou pusu keců, že "všechno musí změnit", ale vůbec neřekli de facto co přesně. Už tak jde WoT pomalu hráčsky dolů a podobné testování jim na důvěře u hráčů nepřidá. IMHO je to pískoviště muselo stát hodně peněz na tržbách, protože znám ze svého okolí dost hráčů, kteří přestali kupovat prémiáky (ať už tanky nebo účty) a čekají jak to celé dopadne.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users