Jump to content

Preco koncim s WoT a preco nas bude len viac

• Please log in to reply
89 replies to this topic

papuchalk #21 Posted 11 July 2016 - 11:03 AM

Captain

• Player
  • 23602 battles
  • 2,462
když mě se ten XVM focus vpodstatě líbí. hra je rozkastovaná nejen díky tierům a třídám tanků, ale i úrovní hráčů. další taktický prvek který určí taktiku a průběh hry. i když na ten xvm focus docela často doplácím

socanek #22 Posted 11 July 2016 - 12:06 PM

Major General

• Player
  • 29853 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View Postpapuchalk, on 11 July 2016 - 10:03 AM, said:

když mě se ten XVM focus vpodstatě líbí. hra je rozkastovaná nejen díky tierům a třídám tanků, ale i úrovní hráčů. další taktický prvek který určí taktiku a průběh hry. i když na ten xvm focus docela často doplácím

Ok, tak potom ale XVM zakazat a do bocnich panelu k senzamu hracu pridat treba MoE. hned uvidis, kdo je tam s jakym tankem jak dobry. Samozrejme je tam neco jako doba hajeni, protoze MoE se na tanku neobjevi hned.....

Gancho_Chunyomlato #23 Posted 11 July 2016 - 01:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48615 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE
Podle me by kazdy mel mit moznost vedet s kym a proti komu hraje. Jasne, ze pro fialky neni focus  nic prijemnyho, ale to proste patri k veci. Messi je focusovanej, Jagr je focusovanej, Froome je focusovanej, v individualnich sportech jsou az do tech nejnizsich urovni a nejobskurnejsich sportu k dispozici zebricky, statistiky atd. Uvedte mi jedinej sport, kde by si clovek predtim nez se s nekym soutezne utka, o nem nemel moznost zjistit, co je zac a podle toho prizpusobit taktiku. To je soucast skillu. Proc maji profesionalni sportovni tymy analyticka oddeleni, ktera soupere rozeberou do sroubku a navrhnou podle toho taktiku? Proc maji cutalisti predzapasove pripravy u videa? Proc v hokeji, nebo ragby sedi manik v hledisti se sluchatkem v uchu a je ve spojeni s koucem? Me to teda prijde jako naprosto prirozena vec, vedet s kym mam co do cineni. Pokud to prevedeme do valky, k cemu byli vsechny ty abwehry, intelligence services atd.? Stezovali si Nemci na to, ze Rusaci focusujou jejich Tigery?
Cela skodlivost xvm je v tom, ze drtiva vetsina hracu neumi informace,ktery nabizi, spravne interpretovat - da se rict, ze focus fialek je z ciste logickyho hlediska jedna z mala spravnych interpretaci - jdu po nejnebezpecnejsim souperi - to dava smysl, i kdyz to pro fialky neni prijemny. To ze se nekdo jezdi topit, protoze ma sanci na vyhru 15%, neni problem xvm, ale toho ze dotycnej nema koule..
Nebo by melo byt v poradku, aby se Chris Froome prihlasil na Krale Sumavy na zaprenou jako Pepa Novak a pak tam ownil hobiky na kolech? Nebo kdyby Messi odmitl nastoupit do utkani, protoze ho souper zna a bude ho focusovat a nastupoval by jen do zapasu se souperema, ktery ho neznaji, protoze by se mu pak snaz hralo?
Informace o souperi podle me do hry patri, umoznuje to zvolit taktiku a fakt na tom nevidim nic zvracene spatnyho.

XxFuseklexX #24 Posted 11 July 2016 - 02:10 PM

Sergeant

• Player
  • 10830 battles
  • 280
  • [FIV3] FIV3

Lepsi je nevěděl s kým a proti komu na randomu hraju, ale přizpůsobit svůj herní styl mapě, tanku a postavení v MM, kde moji přírodní snahou je nastřílel maximální DMG.  Dále přijmout, ze prohra je součásti hry, skillovat posádky na minimálně 3 perky. V boji sledovat minimapu. 

Tech proměnných je spousty od slabého PC přes nedělní oběd až po rozzurenou manželku a deti :-)

sqee03 #25 Posted 11 July 2016 - 02:31 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47426 battles
  • 1,443

View PostGancho_Chunyomlato, on 11 July 2016 - 01:02 PM, said:

Da se rict, ze focus fialek je z ciste logickyho hlediska jedna z mala spravnych interpretaci - jdu po nejnebezpecnejsim souperi - to dava smysl, i kdyz to pro fialky neni prijemny.

1) Myslím, že XVM focus je jedna z věcí, které hráči nepochopí, dokud jí naplno nepocítí na vlastní kůži. A srovnání s kolektivními sporty není úplně šťastné, jelikož po připojení do random bitvy, váš kolektiv tvoří právě jeden hráč - vy. Ostatní jsou náhodně přihlížející lidé bez jakéhokoliv zájmu o kolektivní výsledek či spolupráci. 

2) Kdyby tato interpretace(focusování fialek) XVM byla správná, zvedal by se těmto hráčům winrate i celkové hodnocení. Avšak je tomu přesně naopak - bezhlavé yolo útoky končící jejich smrtí často neprodleně po startu hry, nízká nastřílená dmg, velmi krátká živostnost, nulový vliv na lategame ... jelikož se jí nikdy nedožijí.

Edited by sqee03, 11 July 2016 - 02:34 PM.

Gancho_Chunyomlato #26 Posted 11 July 2016 - 02:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48615 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE

View Postzpocena_fusekle, on 11 July 2016 - 01:10 PM, said:

Lepsi je nevěděl s kým a proti komu na randomu hraju, ale přizpůsobit svůj herní styl mapě, tanku a postavení v MM, kde moji přírodní snahou je nastřílel maximální DMG.  Dále přijmout, ze prohra je součásti hry, skillovat posádky na minimálně 3 perky. V boji sledovat minimapu. 

Tech proměnných je spousty od slabého PC přes nedělní oběd až po rozzurenou manželku a deti :-)

A prizpusobeni herniho stylu tomu, ze vim, co muzu vicemene cekat od svych spoluhracu i protihracu? Rudej nebo fialovej top tier, at uz jako spoluhrac nebo souper, uz je padnej duvod k zamysleni, o tom snad nemusim nikoho presvedcovat. S cim nesouhlasim je to, ze by poskytnuti tyhle informace melo byt spatne, naopak si myslim, ze je podivny, ze neni - stejne jako treba hitlog - primo soucasti hry a je potreba to dohanet modem.

Je to jako by hraci ve fotbale meli masky na obliceji, jednotny cerveny a zeleny dresy a mohl by ses jen domejslet, jestli ten sikovnej prcek s dobrou levackou je Messi, nebo Tonda Vomacka, kterymu to zrovna sedlo, a az po zapase by si vsichni ty masky sundali.. Rozumim tomu, ze focus neni prijemnej, verim tomu, ze dobry hraci jsou focusovany, ale stav, kdy by se melo hrat naslepo mi prijde s prihlednutim k praxi z jakyhokoli jinyho sportu min. podivnej.

Gancho_Chunyomlato #27 Posted 11 July 2016 - 02:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48615 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE

View Postsqee03, on 11 July 2016 - 01:31 PM, said:

1) Myslím, že XVM focus je jedna z věcí, které hráči nepochopí, dokud jí naplno nepocítí na vlastní kůži. A srovnání s kolektivními sporty není úplně šťastné, jelikož po připojení do random bitvy, váš kolektiv tvoří právě jeden hráč - vy. Ostatní jsou náhodně přihlížející lidé bez jakéhokoliv zájmu o kolektivní výsledek či spolupráci. 

2) Kdyby tato interpretace(focusování fialek) XVM byla správná, zvedal by se těmto hráčům winrate i celkové hodnocení. Avšak je tomu přesně naopak - bezhlavé yolo útoky končící jejich smrtí často neprodleně po startu hry, nízká nastřílená dmg, velmi krátká živostnost, nulový vliv na lategame ... jelikož se jí nikdy nedožijí.

Ale ja naprosto nijak nerozporuju, ze focus na dobry hrace existuje, ani ze to asi neni nic prijemnyho. Nevim, co vic bych mel na tom pochopit. Kdyz mi Jagr rekne, ze je po kazdym zapase potlucenej vic nez kterejkoli jeho spoluhrac jenom proto, ze je Jagr, tak nemam duvod mu to neverit.

Ale prijde mi absurdni, abych se sel s nekym utkat, sam, nebo v tymu, nebo ve skupine volnych jednotek a nevedel s kym. Rommel taky vedel, ze proti nemu stoji tolik a tolik takovejch a makovejch tanku a kdo jim veli a podle toho urcoval taktiku..

Uved mi prosim jedinej sport, ve kterym proti sobe souperi nastoupi v souteznim zapase na tajňačku, a je uplne jedno jestli v kolektivnim, nebo individualnim? 

K bodu 2) a cim to teda je, ze prestoze jste focusovany, ty, Messi, Jagr, jsou na vas yolo utoky, okopovani kotniku, osekavani hokejkou, tak presto dokazete excelovat? Je to opruz, verim tomu, ale neni reseni zakrejt si oblicej a delat, ze nejsem Jagr nebo sqee..

P. S. pro moderatory, z mobilu neudelam multiquote ani kdybych se na hlavu postavil, tak sorry.

Edited by Gancho_Chunyomlato, 11 July 2016 - 03:01 PM.

sqee03 #28 Posted 11 July 2016 - 03:21 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47426 battles
  • 1,443

Já jsem to myslel tak, že by tito hráči, kteří slepě následují xvm udělali lépe, pokud by se na nějaké barvičky vůbec nedívali. Hráli by pak opatrněji, snažili by se nastřílet více dmg, přežili by déle, více by svým přínosem pomohli týmu k výhře, více by si následně užili hru a začali by jistě i více vyhrávat.

A znovu k těm kolektivním sportům ... tam se přeci taktika staví kolem celého týmu. Trenér ví, že má v týmu Jágra, na kterého soupeř jistě nasadí dedikovaného "odrovnávače", takže musí k Jágrovi poslat na led vlastního borce, který ho ochrání a udělá mu prostor pro hru.

Jak chceš tohle aplikovat na random, kde ti nikdo dobrovolně nepomůže a neexistuje žádná týmová strategie? Naskákali na tebe 4 protihráči, protože si fialový? Smůla, tým tě bude sledovat z bezpečí, aby ti následně do chatu napsali, jaký si noob a ebay. Nikdo tě nepůjde zachraňovat v rámci kolektivního vítězství.

papuchalk #29 Posted 11 July 2016 - 03:28 PM

Captain

• Player
  • 23602 battles
  • 2,462

View Postsqee03, on 11 July 2016 - 03:21 PM, said:

Já jsem to myslel tak, že by tito hráči, kteří slepě následují xvm udělali lépe, pokud by se na nějaké barvičky vůbec nedívali. Hráli by pak opatrněji, snažili by se nastřílet více dmg, přežili by déle, více by svým přínosem pomohli týmu k výhře, více by si následně užili hru a začali by jistě i více vyhrávat.

A znovu k těm kolektivním sportům ... tam se přeci taktika staví kolem celého týmu. Trenér ví, že má v týmu Jágra, na kterého soupeř jistě nasadí dedikovaného "odrovnávače", takže musí k Jágrovi poslat na led vlastního borce, který ho ochrání a udělá mu prostor pro hru.

Jak chceš tohle aplikovat na random, kde ti nikdo dobrovolně nepomůže a neexistuje žádná týmová strategie? Naskákali na tebe 4 protihráči, protože si fialový? Smůla, tým tě bude sledovat z bezpečí, aby ti následně do chatu napsali, jaký si noob a ebay. Nikdo tě nepůjde zachraňovat v rámci kolektivního vítězství.

já myslím že každý šikovný hráč si najde vlastní obranné mechanizmy jak se bránit, když ti nikdo z týmu nepomůže. prostě nejezdíš sám takový jolo, využíváš redky z vlastního týmu aby ti pasivně spotovaly, necháš je tam a ujedeš, případně se za ně schováváš atd. Jiný způsob jak déle přežít pro fialovýho hráče na randomu není. Ale všichni už jsou tak zkušený, že vědí jak tam žít, jinak by se na tu fialovou barvu ani nedostali. Jediný co se tak fialovýmu hráčí může, a taky často stává, že když fankuje protihráče, často se všichni otočí na něho a míří na něj dělama. On  pak sedí za šutrem a čeká, nemůže střílet. Spoluhráči toho buď využijí a zastřílejí si, nebo ne. Ale za výsledek to má menší dmg pro fialového hráče, protože prostě jakmile vykoukne tak jde do garáže. Musí hrát více opatrně

ANIJ #30 Posted 11 July 2016 - 03:34 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,298

View PostGancho_Chunyomlato, on 11 July 2016 - 01:02 PM, said:

...
Nebo by melo byt v poradku, aby se Chris Froome prihlasil na Krale Sumavy na zaprenou jako Pepa Novak a pak tam ownil hobiky na kolech?
...

A tak proč Chris Froome /fialový hráč/ jezdí Krále Šumavy /random/ a tam owní hobíky /rajčata/?     :)

EDIT:

a jak hodnotit utkání Island /neznámí hráči/ versus Anglie /co hráč to legenda/?

Edited by ANIJ, 11 July 2016 - 03:38 PM.

Nthrax_CZ #31 Posted 11 July 2016 - 03:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18700 battles
  • 542
Taky jsem s WoT skončil, přišel jsem se jen po 5 měsicích podívat, v jakým stavu wot je a co tě nepřekvapí, je to ještě horší než jsem si myslel, 2 bitvy a opět mažu. Tým 9 botů, černé staty proti yelow/green, takové bitvy jsou opravdu velice záživné, velmi dobře si zahrajete :). Velmi doporučuji War Thunder, ve svým žánru, bezkonkurenčně nejlepší hra.

Gancho_Chunyomlato #32 Posted 11 July 2016 - 03:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48615 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE

View Postsqee03, on 11 July 2016 - 02:21 PM, said:

Presto jsi porad fialovy.. tak nevim.. kouzlo, nebo se s tim focusem dokazes vyporadat?

O tom, ze hraci neumi informace z xvm pouzivat, jsem psal, ale furt nevidim duvod pro to, abych a priori nemel vedet s kym a proti komu hraju. 

Gancho_Chunyomlato #33 Posted 11 July 2016 - 03:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48615 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE

View PostANIJ, on 11 July 2016 - 02:34 PM, said:

A tak proč Chris Froome /fialový hráč/ jezdí Krále Šumavy /random/ a tam owní hobíky /rajčata/?     :)

EDIT:

a jak hodnotit utkání Island /neznámí hráči/ versus Anglie /co hráč to legenda/?

A co na to teprv Jan Tleskac? Ostatne mistre, volite Losnu nebo Maznaka?

ANIJ #34 Posted 11 July 2016 - 04:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,298

View PostAtnill, on 11 July 2016 - 10:22 AM, said:

Koukám, že jsme na stejné lodi. Máš už místo WoTka nějakou náhradu? :) Občas bych si rád něco zahrál a nevím co.

Dovoluji si doporučit  PlayOK - Šachy online zdarma

sqee03 #35 Posted 11 July 2016 - 04:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47426 battles
  • 1,443

View PostGancho_Chunyomlato, on 11 July 2016 - 03:43 PM, said:

Presto jsi porad fialovy.. tak nevim.. kouzlo, nebo se s tim focusem dokazes vyporadat?

O tom, ze hraci neumi informace z xvm pouzivat, jsem psal, ale furt nevidim duvod pro to, abych a priori nemel vedet s kym a proti komu hraju. 

Netvrdím, že se s tím nedá vypořádat, ale pochopitelně je to často velmi nepříjemné. Pro mě(a jistě nejen pro mě) osobně nejhorší věc na celém WOT.

Vtip je v tom, že ty bereš jako samozřejmost, když máš k dospozici informaci, která svou přítomností ve hře automaticky zhoršuje můj prožitek ze hry a naopak ty z ní benefituješ. Zaplatil jsem snad méně než ostatní, že si hraní nesmím užít tolik jako ty?

Je to naprosto stejné, jako kdybys měl ihned po startu bitvy vidět informaci o tom, kdo z nepřátel má na tanku jen 75% posádku, chybí mu žárovka a je ve stocku. Ten chudák by si pak vyloženě nezahrál, protože by byl ostatním pro srandu.

Ve zkratce, máš k dispozici informaci, která některé hráče extrémním způsobem zvýhodňuje a naopak penalizuje ostatní. Což je pochopitelně špatně.

Gancho_Chunyomlato #36 Posted 11 July 2016 - 04:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48615 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE

View Postsqee03, on 11 July 2016 - 03:08 PM, said:

Netvrdím, že se s tím nedá vypořádat, ale pochopitelně je to často velmi nepříjemné. Pro mě(a jistě nejen pro mě) osobně nejhorší věc na celém WOT.

Vtip je v tom, že ty bereš jako samozřejmost, když máš k dospozici informaci, která svou přítomností ve hře automaticky zhoršuje můj prožitek ze hry a naopak ty z ní benefituješ. Zaplatil jsem snad méně než ostatní, že si hraní nesmím užít tolik jako ty?

Je to naprosto stejné, jako kdybys měl ihned po startu bitvy vidět informaci o tom, kdo z nepřátel má na tanku jen 75% posádku, chybí mu žárovka a je ve stocku. Ten chudák by si pak vyloženě nezahrál, protože by byl ostatním pro srandu.

Ve zkratce, máš k dispozici informaci, která některé hráče extrémním způsobem zvýhodňuje a naopak penalizuje ostatní. Což je pochopitelně špatně.

Ja myslim, ze uz se trochu cyklime a nikam to nevede. Ja rikam, ze u jakyhokoli kompetitivniho zapoleni je naprosto bezny a standardni, ze vim, se souperem jaky kvalitativni urovne se utkavam. Porad cekam na nejaky priklad opaku, presvedc me, ze to bezny a standardni neni.

Kdyz jsem hral zavodne kulecnik a byl rozlosovanej turnaj, tak jsem taky dopredu vedel proti komu hraju, na koho si musim dat pozor, na koho asi nebudu stacit, u koho si muzu dovolit udelat chybu, protoze on jich udela vic a podle toho jsem hral. 

Nevim, jestli to vysvetluju nejak slozite, ale me tohle prijde jako naprosta samozrejmost.

Edited by Gancho_Chunyomlato, 11 July 2016 - 05:01 PM.

_majloo_is_GreatAgain #37 Posted 11 July 2016 - 05:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14521 battles
  • 915
  • [9-TDE] 9-TDE

View PostANIJ, on 11 July 2016 - 03:01 PM, said:

Dovoluji si doporučit  PlayOK - Šachy online zdarma

Já se ptal na hru, ne na nějakou hovadinu pro dědečky ;)

E: Nejvtipnější je, jak jsou pro xvm ti, kteří tenhle focus nikdy nezažili. Ona je opravdu sranda, když po vás jako low tier tanku od začátku bitvy střílí arcka a yolují na vás žluté opice, které by se bez xvmka ani nerozjeli ze startu. Tohle yolo se vám nemůže nikdy stát, takže samozřejmě xvm je nejlepší. Vím, který hráč je nejlepší, takže když vedle sebe budou stát na rovince 3 totožné tanky se stejně hpčkama, tak sundám modrýho/fialovýho. Proč bych si přece z těch 3 vybral podle sebe, když mi to řekne nějaký umělý program.....

Edited by Atnill, 11 July 2016 - 06:06 PM.

Gancho_Chunyomlato #38 Posted 11 July 2016 - 06:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48615 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE

View PostAtnill, on 11 July 2016 - 04:59 PM, said:

Já se ptal na hru, ne na nějakou hovadinu pro dědečky ;)

E: Nejvtipnější je, jak jsou pro xvm ti, kteří tenhle focus nikdy nezažili. Ona je opravdu sranda, když po vás jako low tier tanku od začátku bitvy střílí arcka a yolují na vás žluté opice, které by se bez xvmka ani nerozjeli ze startu. Tohle yolo se vám nemůže nikdy stát, takže samozřejmě xvm je nejlepší. Vím, který hráč je nejlepší, takže když vedle sebe budou stát na rovince 3 totožné tanky se stejně hpčkama, tak sundám modrýho/fialovýho. Proč bych si přece z těch 3 vybral podle sebe, když mi to řekne nějaký umělý program.....

Kdybych si chtěl dát tu práci, tak najdu posty skvida.. víš toho skvida, co uměl ohejbat lžičky a toho co psal o xvm.. ale nemyslím, že by tě to přinutilo změnit názor.

papuchalk #39 Posted 11 July 2016 - 07:05 PM

Captain

• Player
  • 23602 battles
  • 2,462
XVM je zde offtopic. bavíme se o důvodech proč přestat hrát wotko

majky_666 #40 Posted 11 July 2016 - 08:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 154 battles
  • 674
Protože WOT není sluníčkovej, jako jeho vesmír.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users