Jump to content

9.15.1 Güncellemesi: Teknik Hususlar

• Please log in to reply
22 replies to this topic

Community #1 Posted 25 July 2016 - 03:48 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,786
Gelecek yamayla birlikte oyunda yapılması planlanan değişikliklerin "perde arkasını" öğrenmek için okumaya devam edin.

Tam haber metni

NDS #2 Posted 25 July 2016 - 03:54 PM

Major

• Player
  • 15025 battles
  • 2,607
  • [SA-AS] SA-AS
#removeXVM

CamokaTechnics #3 Posted 25 July 2016 - 03:58 PM

General

• Player
  • 55995 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK
Asagidaki teknik konulari bi zahmet duzeltseniz.

.Dengesiz mm
.Etkisi cok yuksek rng.
.Resmods klasorunun kaldirilmamasi nedeniyle haksiz mod kullanimi.
.Botlara karsi onlem alinmamasi.
.Savas icinde devrilen muttefik tanklarini duzeltirken istenmeden verilen hasardan ceza alma.

GorgoloS #4 Posted 25 July 2016 - 04:13 PM

Sergeant

• Player
  • 47927 battles
  • 222

View PostBeastWar, on 25 July 2016 - 05:58 PM, said:

.Dengesiz mm
.Etkisi cok yuksek rng.
.Savas icinde devrilen muttefik tanklarini duzeltirken istenmeden verilen hasardan ceza alma.

1,3,4 oyundaki en büyük sorun. ve somut hiç bir çalışma yok. sandbox ta denenen yeni dengelemeler bana hikaye geliyor. oyunu ve patcheri yapan editorler bizim kadar oyunu oynamışmıdır acaba merak ediyorum. ben oynadıklarını hiç zannetmiyorum. yoksa en azından bir kaç adım atarlardı. 

CamokaTechnics #5 Posted 25 July 2016 - 04:22 PM

General

• Player
  • 55995 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK

View PostGorgoloS, on 25 July 2016 - 06:13 PM, said:

1,3,4 oyundaki en büyük sorun. ve somut hiç bir çalışma yok. sandbox ta denenen yeni dengelemeler bana hikaye geliyor. oyunu ve patcheri yapan editorler bizim kadar oyunu oynamışmıdır acaba merak ediyorum. ben oynadıklarını hiç zannetmiyorum. yoksa en azından bir kaç adım atarlardı. 

Haklisin.

Sandboksun gelecegi hikaye, kimse kabullenmez anlatilanlara gore.

Yapilmasi gerekenler yapilmiyor geresiz seyler yapilmaya gayret ediliyor.

Isin kotusu; en asikar sorunlar cozulmek istenmiyor sanki.

tarikataka #6 Posted 25 July 2016 - 05:19 PM

Major General

• Player
  • 39998 battles
  • 5,546
  • [TR-U] TR-U

View PostBeastWar, on 25 July 2016 - 11:28 AM, said:

.Dengesiz mm
.Etkisi cok yuksek rng.

+1 sonuna kadar

Enlane #7 Posted 25 July 2016 - 05:30 PM

Major General

• Player
  • 14332 battles
  • 5,203

View Posttarikataka, on 25 July 2016 - 06:19 PM, said:

+1 sonuna kadar

... dedi ama +1 vermedi :facepalm:

Thoreng #8 Posted 25 July 2016 - 05:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39320 battles
  • 909
  • [RYNO] RYNO
Xvm'nin parça parça oyuna dahil olduğunu görmek güzel. Bu gidişle umarım gelecekte herhangi bir mod kurmaya gerek kalmayacaktır. :justwait:

Bagora #9 Posted 25 July 2016 - 07:33 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44750 battles
  • 6,049

bence oyuna eklenmesi gereken şeyler

hitlog

damage panel

6. his lambasının özelleştirilmesi(olmasada olur ama olursa bi hoşluk olur)

nişangah seçeneklerinin arttırılması(popüler nişangahların 3 4 tanesi oyuna entegre edilebilir)

ayarlardan savaş içinde diğer oyuncuların rating,wr gibi değerlerini görme

bunları ekleyip res mods klasörünü komple kaldırın :D

tarikataka #10 Posted 25 July 2016 - 08:31 PM

Major General

• Player
  • 39998 battles
  • 5,546
  • [TR-U] TR-U
Yakın zamanda yakın derken yine 4-5 yıla res mods kalkmış olucak gibi oyun anca gelişti kaç yıldan beri

suskun_1905 #11 Posted 25 July 2016 - 09:52 PM

Colonel

• Player
  • 27870 battles
  • 3,981

View Posttarikataka, on 25 July 2016 - 07:31 PM, said:

Yakın zamanda yakın derken yine 4-5 yıla res mods kalkmış olucak gibi oyun anca gelişti kaç yıldan beri

Oyun zaten şimdi den zoom vs. ekliyorsa dediğin gerçekleşir.

Spoiler

IOrgeneraL #12 Posted 26 July 2016 - 02:26 AM

Sergeant

• Player
  • 35147 battles
  • 296

İngilizce açıklamada xvmye dair bütün bileşenler yazarken türkçe çeviride minimap vb. yazılmış bu konuda bir açıklama lazım diye düşünüyorum.Gerçi büyük ihtimalle 4-5 saat sonra yani 09:00 gibi güncelleme gelecek ancak şunun altını çizmek isterim xvm önceden sadece istatistik gösteren bir mod iken son zamanlarda iyice dallanıp budaklanıp kullananlara ciddi avantaj sağlayan bir mod haline gelmiştir.Oyunu silip tekrardan kurduktan sonra uğraşmadım güncelleme gelecek diye çünkü 1.5-2 saate yakın zamanımı alıyor tam ayarların oturması ve çakışmaması sonuçta modusuz oynarken şunları fark ettim :

Minimap üzerinde tank ismi yazması kullananlara açık avantaj sağlıyor.Hele ki hangi tank spotlanmış spotlanmamış gösteren mod çok açık üstünlük sağlıyor.Açıklıyayım birinci durumu : mesela karşı takımda 2 td var birisi t10 birisi t8, haritaya baktığımda öteki ucunda bi td görünüyor kim olduğu belli değil ama mod olsa ve t10 un orda olduğunu görsem yolumda bulunan ve potansiyel td yatma alanına cengaver gibi atılırım tankımla karşıma en fazla t8 geleceğini bilerek.Spotlanma modunda ise şöyle ki ben sürekli kontrol ediyordum kim nerde ne yapıyor diye bakıyorum herkes açılmış önüm boş yardır karşı tarafa + bi önceki verdiğim örnekle de birleşiyor burda yani 4 td varsa karşıda 3ü açılmış oluyor kalanıda karşımdadır diye hareket ediyordum ve %90 haklı çıkıyordum.Açılıp açılmayan tanklara bakıp biraz tecrübeyle potansiyel bulunma yerlerini göz önünde bulundurunca nerdeyse kesin olarak karşımda kim olacağını kestirebiliyor insan.Ama modsuz iken savaşın ortasında durup  son görülme yerini bile göstermeyen haritaya bakınca kaç tank açılmış nerde kim açılmış kestirmek imkansız .Sonuç olarak modu kullanmayan adamda karşı takıma sürpriz yapıcam buraya giderek derken modu tecrübeyle harmanlayan biri durumu kestirmiş oluyor.Bence ve umarım wg bunu fark etmiş oyun içi eşitliği sağlayacak bir adım atmıştır yoksa kendi oynunu eklenti kullanan ve kullanmayanlar olarak adaletsizliğe sürüklemiş olacaktır.Bazılarınız ya o kadar ince detay ne etkiler diyebilir ama belirttiğim gibi ben bu modlardan baya bi avantaj sağladığımı fark ettim modsuz oynarken ve eminim ki bunu birçok oyuncu benim gibi fark etmiyor bile.

Edited by KinqWeoSTr, 26 July 2016 - 02:31 AM.

Thoreng #13 Posted 26 July 2016 - 04:34 AM

Warrant Officer

• Player
  • 39320 battles
  • 909
  • [RYNO] RYNO

View PostKinqWeoSTr, on 26 July 2016 - 03:26 AM, said:

İngilizce açıklamada xvmye dair bütün bileşenler yazarken türkçe çeviride minimap vb. yazılmış bu konuda bir açıklama lazım diye düşünüyorum.Gerçi büyük ihtimalle 4-5 saat sonra yani 09:00 gibi güncelleme gelecek ancak şunun altını çizmek isterim xvm önceden sadece istatistik gösteren bir mod iken son zamanlarda iyice dallanıp budaklanıp kullananlara ciddi avantaj sağlayan bir mod haline gelmiştir.Oyunu silip tekrardan kurduktan sonra uğraşmadım güncelleme gelecek diye çünkü 1.5-2 saate yakın zamanımı alıyor tam ayarların oturması ve çakışmaması sonuçta modusuz oynarken şunları fark ettim :

Minimap üzerinde tank ismi yazması kullananlara açık avantaj sağlıyor.Hele ki hangi tank spotlanmış spotlanmamış gösteren mod çok açık üstünlük sağlıyor.Açıklıyayım birinci durumu : mesela karşı takımda 2 td var birisi t10 birisi t8, haritaya baktığımda öteki ucunda bi td görünüyor kim olduğu belli değil ama mod olsa ve t10 un orda olduğunu görsem yolumda bulunan ve potansiyel td yatma alanına cengaver gibi atılırım tankımla karşıma en fazla t8 geleceğini bilerek.Spotlanma modunda ise şöyle ki ben sürekli kontrol ediyordum kim nerde ne yapıyor diye bakıyorum herkes açılmış önüm boş yardır karşı tarafa + bi önceki verdiğim örnekle de birleşiyor burda yani 4 td varsa karşıda 3ü açılmış oluyor kalanıda karşımdadır diye hareket ediyordum ve %90 haklı çıkıyordum.Açılıp açılmayan tanklara bakıp biraz tecrübeyle potansiyel bulunma yerlerini göz önünde bulundurunca nerdeyse kesin olarak karşımda kim olacağını kestirebiliyor insan.Ama modsuz iken savaşın ortasında durup  son görülme yerini bile göstermeyen haritaya bakınca kaç tank açılmış nerde kim açılmış kestirmek imkansız .Sonuç olarak modu kullanmayan adamda karşı takıma sürpriz yapıcam buraya giderek derken modu tecrübeyle harmanlayan biri durumu kestirmiş oluyor.Bence ve umarım wg bunu fark etmiş oyun içi eşitliği sağlayacak bir adım atmıştır yoksa kendi oynunu eklenti kullanan ve kullanmayanlar olarak adaletsizliğe sürüklemiş olacaktır.Bazılarınız ya o kadar ince detay ne etkiler diyebilir ama belirttiğim gibi ben bu modlardan baya bi avantaj sağladığımı fark ettim modsuz oynarken ve eminim ki bunu birçok oyuncu benim gibi fark etmiyor bile.

Bahsetmiş olduğun konu eskide kaldı. Artık mini haritada bununla ilgili seçenek mevcut. Resimli anlatıma buyrun efem :B

Resim 1
Resim 2

Edited by Thoreng, 26 July 2016 - 04:35 AM.

ElbisHan #14 Posted 26 July 2016 - 08:15 AM

Lieutenant

• Player
  • 85206 battles
  • 1,871
  • [GEN_Y] GEN_Y

View Postrallyman4, on 25 July 2016 - 06:30 PM, said:

... dedi ama +1 vermedi :facepalm:

+1 :P

ElbisHan #15 Posted 26 July 2016 - 08:19 AM

Lieutenant

• Player
  • 85206 battles
  • 1,871
  • [GEN_Y] GEN_Y

XWM gibi yararlı modları kaldır, hile modları engelleme. Alemsin WOT.

Bence XWM yi bloklama amaçları ActionScript falan değil, kazanma şansı oranının görünmesini engellemek. Böylece MM' ın ne kadar .oktan çalıştığını görmemizi engelleyecekler.

Tıpkı daha önce sırada oyuna girmeyi beklerken kuyrukta hangi tier' den kaç tank bekliyor bilgisini, "O kadar kendi seviyemde sırada bekleyen tank varken, neden sürekli yüksek seviyeye atıyor beni" sorusunu sormamızı engellemek için bekleme ekranından kaldırmaları gibi.

Edited by ElbisHan, 26 July 2016 - 08:20 AM.

Sharp1903 #16 Posted 26 July 2016 - 09:21 AM

Captain

• Player
  • 39744 battles
  • 2,312
Test sürümünün başından beridir söylüyorum. Nişangah modunda zoom yapınca inanılmaz fps düşüşü oluyor. Ama sadece ilk zoom'da yapıyor bunu. Bu sorunu bile bile düzeltmeden lütfen bu yamayı getirmeyin. 

MrBrozz #17 Posted 26 July 2016 - 02:29 PM

Private

• Player
  • 23078 battles
  • 35
  • [TR-U] TR-U
valla bencede res mod kalksın. Herkes pro oldu. oto aim varken, thundra varken.bır suru daha hile hurda varken bu oyuda adalet olması cok zor. En uyuz oldugum sey ise 2 tier yukseğe düşmek. is3 ile e100 maus kapışmasına katılmak adaletsiz bence. snipe yapıncada arkadan laf geliyo ne yapacağını bilemiyorsun. bir sürü eksik var yapsalardı cok önceden yaparlardı bence . niyetleri yok bu kadar basit.görselliği arttırıp bize allayıp pullayıp oynatıyorlar işte.

tank_butcher34 #18 Posted 27 July 2016 - 08:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35530 battles
  • 534
  • [TAF-G] TAF-G
res mod klasörünü yedekleyim mod kurup bi denemk lazım genede ben mod kurmayı seviyorum herkes istediği gibi özelleştirsin ekranını zaten artık mod kullanmayan insan kaldıgını düşünmüyorum xwm inş çalıştırabilirim yoksa benim için büyük sıkntı 

osm07 #19 Posted 27 July 2016 - 08:36 AM

Corporal

• Player
  • 31960 battles
  • 141
  • [-FORD] -FORD
Arkadaşlar ben ne güvenli mood da girebiliyorum nede başka,ben oyuna giremiyorum yeni versiyonu güncelledim yüklendi ve oyuna giremiyorum 7 saattir,birisi bana yardım edebilirmi acaba sorun geneldemi var yoksa nedir bendemi var sorun,pc son sistem 3 bin tl lik makina her türlü kaldırır indirir,birisi yardım etsin lütfen nedir sorun ne yapmalıyım

tarikataka #20 Posted 27 July 2016 - 08:50 AM

Major General

• Player
  • 39998 battles
  • 5,546
  • [TR-U] TR-U

View Postosm07, on 27 July 2016 - 04:06 AM, said:

Arkadaşlar ben ne güvenli mood da girebiliyorum nede başka,ben oyuna giremiyorum yeni versiyonu güncelledim yüklendi ve oyuna giremiyorum 7 saattir,birisi bana yardım edebilirmi acaba sorun geneldemi var yoksa nedir bendemi var sorun,pc son sistem 3 bin tl lik makina her türlü kaldırır indirir,birisi yardım etsin lütfen nedir sorun ne yapmalıyım

dur sakin ol güncelleme yaptıysan sıkıntı yok şuan server kapalı giremezsin zaten saat 11 den sonra açılacak

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users