Jump to content

Krádež účtu (krátký příběh)

theft

• Please log in to reply
14 replies to this topic

nic82 #1 Posted 27 July 2016 - 06:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16816 battles
  • 57
  • [RKSCS] RKSCS

Dobrý den, 

chtěl bych se tu trošku rozepsat o tom, co se mi přihodilo poslední týden. V pátek 22.7. dopoledne jsem si chtěl dát pár bitev před obědem a najet nějaké ZK na M103, jenže: ,,zadaný e-mail, nebo heslo je nesprávné", tak jako asi každý jsem to ještě několikrát zkusil a zkontroloval klávesnici. Nebylo to nic platné zkusil jsem tedy se přihlásit na stránky worldoftanks.eu a obnovit heslo, kam jsem zadal e-mail, ale pak to chtělo ověřovací kód zaslaný jako SMS na tel. číslo spojené s tímto účtem. Když jsem toto číslo zadával, tak jsem si říkal: ,,přece jim nebudu dávat své vlastní číslo", tak jsem tam kdysi naklikal nějaké náhodné číslice. Takže takhle se asi dál nedostanu, tak jsem se alespoň chtěl podívat, jestli něco nepřišlo na e-mail spojený s mým účtem, ale na ten jsem se také nemohl přihlásit, což mě moc nepovzbudilo. Musel jsem tedy do zákaznického centra napsat anonymní incident. Napsal jsem, co se stalo a že nemám přístup ani na e-mail spojený s účtem a myslím, že ani ne za 2 hodiny mi přišla milá odpověď, že je jim líto, že jsem se s tímto problémem setkal, že pro jistotu zablokují tento účet, aby nevznikly škody v případě odcizení účtu. Také mi bylo zděleno, že bude potřeba, aby uvedl poskytovatele internetu v době založení účtu, telefonní číslo spojené s účtem a snímek účtu platby za prémiové zboží, které jsem kupoval ten a ten datum. (osobní údaje možno začernit) A že mám ještě napsat nový e-mail, na který bych chtěl účet převést

Snímek transakce jsem odeslal spolu s poskytovatelem internetu a vysvětlil tel. číslo. a napsal nový e-mail. Podpora pochopila problematiku s tel. číslem, účet převedla na nový e-mail a ještě mi popřála hezký den. Já si jen už změnil heslo a vše je v pořádku. Takhle si představuji práci dokonalé herní podpory, udělala na mne velmi dobrý dojem, které tímto moc děkuji.

Když jsem si šel prohlédnout své staré incidenty, tak jsem našel jeden nový, který byl psaný v polštině a ten psal hacker, který prosí o odblokování účtu (to zablokování proti škodám) a přikládá screenshot mého e-mailu, ve kterém je potvrzení zase jiné transakce, naštěstí podpora neuznává účty za prém. zboží z e-mailu, ale jen z oficiálních potvrzení v internetovém bankovnictví atd.

A ostatním bych doporučil snad jen mít silné heslo jak na účtu Wargaming.net, tak i na e-mailu a když už, tak zadávat správné tel. číslo:) A jestli jste se také setkali s krádeží účtu, napište svůj příběh!:)

S pozdravem

nic82

Ivana_Drago #2 Posted 27 July 2016 - 07:13 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

Ahoj nic82,

díky za tvůj příspěvek  a sdílení příbehu, který má naštěstí šťastný konec.

Jsme rádi, že ti podpora byla užitečná a pomohla rychle vyřešit nepříjemnou situaci. Je fajn, žes napsal, protože to, co se ti stalo, může být také varováním pro ostatní hráče.

Měj se fajn a ať se daří ve hře :medal:

lukasarcher #3 Posted 27 July 2016 - 07:41 PM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848
A jak se ten polský hacker dostal ke tvému e-mailu a heslu?

nic82 #4 Posted 27 July 2016 - 07:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16816 battles
  • 57
  • [RKSCS] RKSCS

View Postlukasarcher, on 27 July 2016 - 06:41 PM, said:

No právě to mi zůstává záhadou

Karaya12 #5 Posted 27 July 2016 - 08:07 PM

Brigadier

• Player
  • 19941 battles
  • 4,359
  • [SVINE] SVINE

View Postnic82, on 27 July 2016 - 08:51 PM, said:

No právě to mi zůstává záhadou

Tak tipoval bych, že to bude mít nějakou spojitost s velikostí elektronické stopy, kterou za sebou na internetu zanecháváš. Pokud jsi hodně aktivní a používáš nedejbože stejná nebo podobná hesla, tak je riziko jistě vyšší..

Gremlaja #6 Posted 27 July 2016 - 08:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 87203 battles
  • 780

Mě hacker z internetu si na mém PC udělal admin učet a pro můj učet zablokoval všechny práva a to byla chyba. Já byl tehdy moc aktivní a třídil jsem soubory a najednou nemam práva otevřít txt, bmp a přitom ani ne minutu před tím jsem bmp otevřel zkusil jsem rychle ještě 2 soubory a zase hláška že nemam práva. Tak jsem hned vyškubnul internetový kabel z PC , udělal formát C a po nové instalaci změnil všechny hesla a koupil router s firewallem a od tý doby je klid:D  a pozor měl jsem placenej Esset antivirus a ten pouze detekoval nějaký skenování portů:D

pokud je PC připojen do netu kabelem přímo tak je velký riziko. tehdy jsem měl UPC a jejich starý routery neměly zabezpečení ale kdyby mi nezměnil práva tak bych si toho vůbec nevšimnul a mohl mi okopírovat cokoliv :)

StronkuRagnyBOT #7 Posted 28 July 2016 - 03:43 AM

Sergeant

• Player
  • 28194 battles
  • 223
  • [SYFY] SYFY

View Postlukasarcher, on 27 July 2016 - 07:41 PM, said:

No vzhledem k tomu, že si jako tel. číslo ( nejvyšší možnost zabezpeční ) naklikal nějaké hausnumero, tak hacknout mu email muselo být asi hodně složité..

Edited by iHacked, 28 July 2016 - 03:46 AM.

Perchta #8 Posted 28 July 2016 - 06:15 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 41841 battles
  • 419

View PostiHacked, on 28 July 2016 - 02:43 AM, said:

No vzhledem k tomu, že si jako tel. číslo ( nejvyšší možnost zabezpeční ) naklikal nějaké hausnumero, tak hacknout mu email muselo být asi hodně složité..

Chytrolin

PeterSVK2001 #9 Posted 28 July 2016 - 06:25 AM

Sergeant

• Player
  • 54222 battles
  • 241
  • [MACHR] MACHR

View Postnic82, on 27 July 2016 - 06:54 PM, said:

Dobrý den, 

........................

........................

Když jsem si šel prohlédnout své staré incidenty, tak jsem našel jeden nový, který byl psaný v polštině a ten psal hacker, který prosí o odblokování účtu (to zablokování proti škodám) a přikládá screenshot mého e-mailu, ve kterém je potvrzení zase jiné transakce, naštěstí podpora neuznává účty za prém. zboží z e-mailu, ale jen z oficiálních potvrzení v internetovém bankovnictví atd.

Pšoneček bol teda dosť mazaný, skoro Ťa dostal.... Gratul. k úspešnému odporu a vybojovaniu vlastného účtu.

Len neviem, čo by som im poslal ja, 95% mojich príspevkov na nové sídlo WG išlo cez Pay Safe  :trollface:

vh77 #10 Posted 28 July 2016 - 08:53 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 40513 battles
  • 365
Dobre vediet ze WG support obcas aj naozaj problem vyriesi... :)

__Filip #11 Posted 16 January 2017 - 06:19 PM

Private

• Player
  • 496 battles
  • 2
  • [SN4IL] SN4IL
Zdravím. Dneska se mi stalo úplně to samé na mém druhém učtu. Chtěl jsem se přihlásit do wot a napsalo to neplatné jméno nebo heslo. Na email se taky nemůžu přihlásit. Psal jsem na podporu a zatím se ještě neozvali.

Edited by __Filip, 16 January 2017 - 06:22 PM.

Agon24 #12 Posted 16 January 2017 - 07:12 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19702 battles
  • 318
  • [XOTIC] XOTIC

View Post__Filip, on 16 January 2017 - 05:19 PM, said:

Zdravím. Dneska se mi stalo úplně to samé na mém druhém učtu. Chtěl jsem se přihlásit do wot a napsalo to neplatné jméno nebo heslo. Na email se taky nemůžu přihlásit. Psal jsem na podporu a zatím se ještě neozvali.

Zázrak jen jednou do roka,už je pozdě.Počkej na 2018 :D

__Filip #13 Posted 17 January 2017 - 02:11 AM

Private

• Player
  • 496 battles
  • 2
  • [SN4IL] SN4IL
az se to stane tobe Agon24 tak se tak smat nebudes

Lavelin #14 Posted 17 January 2017 - 10:45 AM

Captain

• Player
  • 42513 battles
  • 2,095

Taky jsem skoro přišel o jeden z mých mnoha záložních účtů. Ale nakonec jsem si ho získal hned zpět.

Někdo prolomil heslo na můj email, prošmejdil jej. Zjistil, že mám tanky, zalogoval se na tanky a když zjistil co tam mám za šrot, tak to vzdal.

Já si obnovil heslo na email přes sms a pak jsem si vzal wg učet zpět. 

snipst6 #15 Posted 17 January 2017 - 11:04 AM

Lieutenant

• Player
  • 5441 battles
  • 1,643
  • [DF-CZ] DF-CZ

View Post__Filip, on 17 January 2017 - 01:11 AM, said:

az se to stane tobe Agon24 tak se tak smat nebudes

Promiň,ale pokud jen trochu přemýšlíš,při založení účtu a jsi zodpovědný uživatel internetu,tak je naprosto mizivá šance,že se ti tohle stane...

Stačí pravidelně heslo měnit,připojit SVÉ fungující tel číslo.

Mě osobně a ani nikomu koho znám se toto nikdy nestalo.Ale je fajn,že podpora ti dokáže pomoct,nicméně to chce chovat se rozumně...

Ať se ti daří

SNIP

Also tagged with theft

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users