Jump to content

Jak balancovat arty - návrhy

• Please log in to reply
90 replies to this topic

Jmeno1 #41 Posted 04 August 2016 - 05:30 PM

Field Marshal

• Player
  • 51647 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

1. souhlas, arty max. 3 na tým (omezit i scouty max. 3) 

2. NE, zneužitelné v četě

3. NE, už teď letí střela 2, 3 a někdy i více vteřin (i nekňuba by se začal v 6 vteřinách hýbat tam a zpátky a tím by arcky byly zcela zbytečné;)

4. souhlas, je to nic proti ničemu, rychlé tanky to stejně nepoužijí a proti přímému zásahu to nechrání, ale alespoň je to argument

PS: Artyny kvůli misím nebo alkoholu občas vytáhnu, jinak tvrdím, že jsou úplně k ničemu, neškodné a na hru mají minimálni vliv. Nejlepším důkazem jsou videa a streamy Gottwyho, který si nikdy neodpustí do nich kopnout a přitom mu za posledních 1000 her nic zásadního neudělaly. :teethhappy:

Edited by Jmeno1, 04 August 2016 - 05:30 PM.

levapking #42 Posted 04 August 2016 - 08:20 PM

Major

• Player
  • 5754 battles
  • 2,829
Já zase vytahuju alkohol kvůli artynám :trollface: a nikoliv artyny kvůli alkoholu :girl:

VijaCZ #43 Posted 05 August 2016 - 12:56 PM

Brigadier

• Guest
  • 76846 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

View Postlevapking, on 04 August 2016 - 11:53 AM, said:

A co tím jako chceš říct, že se LT skoro nehrály ?! Čemu to jako vadí a vadilo ?! Každý si musel protrpět ty nízké tiery s LT a pak už to hrát nemusel. Hra ale byla vyváženější než dnes, kdy LT mají lodní děla a nikdo nespotuje.

Pokud spotuje, tak to často nikdo nestřílí, většina hráčů TD prostě obsadí jedno křoví a z něj se nehnou až do konce bitvy a prostě těch 20m nevyjedou aby na nepřátele měli vykreslovací vzdálenost - a když takových TD máš v týmu 10 tak můžeš skautovat jak neviditelnej génius a stejně to po dvou minutách vzdáš a začneš si to střílet sám :)

Jinak "kvalita" skautů je důvod proč sem ostře proti na sandboxu připravované slepotě středních tanků - pak by stačilo aby si na otevřený  mapě do týmu nafasoval dva skauty level "průměrná kvalita random" a soupeř alespoň jednoho zkušenějšího a prohra je jistá od první vteřiny :) V současnosti totiž medka dokážou "jupíky" v lehkejch tancích co umřou do 30 vteřin poměrně efektivně nahradit :)

levapking #44 Posted 05 August 2016 - 02:22 PM

Major

• Player
  • 5754 battles
  • 2,829

View PostVijaCZ, on 05 August 2016 - 11:56 AM, said:

Pokud spotuje, tak to často nikdo nestřílí, většina hráčů TD prostě obsadí jedno křoví a z něj se nehnou až do konce bitvy a prostě těch 20m nevyjedou aby na nepřátele měli vykreslovací vzdálenost - a když takových TD máš v týmu 10 tak můžeš skautovat jak neviditelnej génius a stejně to po dvou minutách vzdáš a začneš si to střílet sám :)

Jinak "kvalita" skautů je důvod proč sem ostře proti na sandboxu připravované slepotě středních tanků - pak by stačilo aby si na otevřený  mapě do týmu nafasoval dva skauty level "průměrná kvalita random" a soupeř alespoň jednoho zkušenějšího a prohra je jistá od první vteřiny :) V současnosti totiž medka dokážou "jupíky" v lehkejch tancích co umřou do 30 vteřin poměrně efektivně nahradit :)

Kdyby do toho WG nedrbal, tak původní koncepce byla dobrá. Dnes už je to takový hokej, že se z toho nic solidního asi udělat nedá.

Nthrax_CZ #45 Posted 05 August 2016 - 05:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18718 battles
  • 542
  • [MMCZS] MMCZS
Poslední dobou hrůza, 6 arty ve hře skoro každou bitvu, ale pěkný je to, že je dost hráčů chápavých a připojí se k reportingu :D

karnovak #46 Posted 05 August 2016 - 06:17 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,812
Nechci ti kazit radost z reportování, ale po tom, co se zabanovávaly účty fialek zneužíváním reportů, už to jaksi nefunguje. Resp. to funguje jako placebo - ty si klikneš na report a uleví se ti.

Edited by karnovak, 05 August 2016 - 06:18 PM.

Nthrax_CZ #47 Posted 05 August 2016 - 06:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18718 battles
  • 542
  • [MMCZS] MMCZS
Já nezneužívám, jen je aplikuji u hráčů, kteří evidentně používají arty aim, takže ku příkladu mě zasáhnout v plné rychlosti s buldogem klidně 2x za bitvu když to přežiju. 

Karaya12 #48 Posted 05 August 2016 - 07:12 PM

Brigadier

• Player
  • 19941 battles
  • 4,359
  • [SVINE] SVINE

View PostNthrax_CZ, on 05 August 2016 - 07:26 PM, said:

Já nezneužívám, jen je aplikuji u hráčů, kteří evidentně používají arty aim, takže ku příkladu mě zasáhnout v plné rychlosti s buldogem klidně 2x za bitvu když to přežiju. 

Nechci ti kazit radost, ale obávám se že něco jako arty aimbot patří do vlhkých snů konspirátorů. Mám takový dojem, že to není ani technicky možné, když tak mě znalejší opravte.

Jako reálnější vidím to, že když hraješ proti třem, čtyřem artynám a děláš něco na způsob spotovacích koleček, nebo ani to ne, tak prostě když to na tebe všechny spustí, tak se holt někdy jedna trefí.

_Imperium #49 Posted 05 August 2016 - 07:58 PM

Major

• Player
  • 31843 battles
  • 2,683

View PostNthrax_CZ, on 05 August 2016 - 06:26 PM, said:

Stačí chvíli pozorovat ty naivní sviště v LT a pak jim to šoupnout do jízdy. Holt není klička jako klička. :P

DonKryspin #50 Posted 05 August 2016 - 08:48 PM

Sergeant

• Player
  • 27753 battles
  • 226
Chlapi, můžu poprosit, abyste se drželi tématu? Neřešte tu alkohol, lehké tanky a další nesouvisející spam, děkuji ;-)

_Imperium #51 Posted 06 August 2016 - 10:13 AM

Major

• Player
  • 31843 battles
  • 2,683
Tohle téma je už vyčerpaný.....

Ivana_Drago #52 Posted 07 August 2016 - 02:22 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

Ahoj, tak jsem odtud vybrala tyhle body:

- limitovaný počet artyn v bitvě (ideálně max. 2 na bitvu)

- zvýšit přesnost dělostřelectva, ale zvýšit zároveň také dobu letu střely

- výrazně zvýšit účinnost protistřepinové vložky

- dělostřelectvo by nemělo dávat "one shot" killy (upravit dmg / upravit RNG dělostřelectva)

- mapy by měly mít více arty safe pozic

Objeví se to jako součást reportu za tento týden.

Díky za spolupráci :honoring:

VijaCZ #53 Posted 07 August 2016 - 05:07 PM

Brigadier

• Guest
  • 76846 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

Takový report se hodí, jedním výtiskem si prý ekonomický náměstek podloží nohu u židle aby se pod nim nekejvala, tím veškerý užitek skončí, tedy kromě toho že se nad ním u kávy od srdce zasmějou.

Ale i přes marnost a zybtečnost Tvého počínání děkujeme za snahu a ochotu komunikovat.

Nthrax_CZ #54 Posted 07 August 2016 - 05:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18718 battles
  • 542
  • [MMCZS] MMCZS
Tak se "mému" týmu za snad jednu bitvu krásně podařilo zabanovat clickaře(neříkám, že jsem se připojil), jestli chcete, můžu, teda rád bych sem přiložil jeho nick, 14 ti denní account ban, připojil se skoro celý tým :D. Krásně mě zahřálo o srdce :D

karnovak #55 Posted 07 August 2016 - 08:06 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,812
Ten ban má za něco jinýho, nejspíš střílel do vlastních. Navíc "skoro celý tým" je nesmysl, většině lidí je úplně jedno, že tě někdo vyklikl a v chatu nikdy nekomunikuje víc, než pár lidí. A kdyby to fungovalo, tak mám ban každou chvíli, jenom za včerejšek jsem dostal od soupeřů 3x oznámení, že mi dají report (prý cheaty v artyně). 

Edited by karnovak, 07 August 2016 - 08:08 PM.

JohnyFencer #56 Posted 08 August 2016 - 07:31 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 30301 battles
  • 1,024

s křížkem po funuse...

no, nelíbí se mi, že by měly být aetyny přesnější, právě se mi líbilo to, co bylo na SB a to zvýšená splash vs snížená DMG. celou dobu, co hraju WOT jsem nepochopil, proč, když jsou tanky na sebe nalepené, tak jeden to dostane za 400 a druhý za 100 max, jestli teda vůbec. kdysi to bylo psycho úplně, ve facehugu mě přes enemy tank sundala enemy artyna a tomu enemákovi to neubralo vůbec nic.

zvýšit rozptyl, zvýšit splash, zvýšit rychlost střelby, snížit poškození. a samozřejmě omezit počet.

na campery je fajn, že by střela letěla dlouho, ale když je nikdo nespotne, tak na ně stejně nic nepoletí. tím zvýšeným splashem a rychlostí střelby by lidi zkoušeli i campící místa na blind a ty TD v křovíčkách by si museli hledat jiné pozice.

co se stunu posádky týče, přidal bych to jako druhou možnost ohrožení jednotlivých členů posádky, ne globálně na všechny a dal bych to i obyč tankům.

prostě dostanu do kopule, a velitele to nemusí nutně zabít, ale jen rozhodit na cca 20 sekund třeba. arty by měla tu samou možnost, ne globálně dát stun všem, ale jen možnost místo vyřazení člena (na lékárnu) ho prostě jen na určitý čas vyřadit a po uplynutí by fungoval dál i bez lékárny.

Kozelmara #57 Posted 08 August 2016 - 08:22 AM

Corporal

• Player
  • 35083 battles
  • 148

Nechat to tak, jak to je !!!

Omezit na max 2 v týmu a hráčům dát možnost si nastavit nějaký náhradní tank, když by byla delší čekací doba, třeba od 3 minut

MM nastavit tak, aby byla vždy artyna na spodku tabulky ( u bitev tieru 9 a 10 to neřešit u artyn T9 a T10)

Zrušit všechny eventy pro arty !!!

Jako drastickou, ale určitě dobrou možnost bych zrušil arty T9 a T10.

Edited by Kozelmara, 08 August 2016 - 08:22 AM.

Nightwolfi #58 Posted 08 August 2016 - 11:32 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9367 battles
  • 433

View PostKozelmara, on 08 August 2016 - 07:22 AM, said:

Nechat to tak, jak to je !!!

Omezit na max 2 v týmu a hráčům dát možnost si nastavit nějaký náhradní tank, když by byla delší čekací doba, třeba od 3 minut

MM nastavit tak, aby byla vždy artyna na spodku tabulky ( u bitev tieru 9 a 10 to neřešit u artyn T9 a T10)

Zrušit všechny eventy pro arty !!!

Jako drastickou, ale určitě dobrou možnost bych zrušil arty T9 a T10.

Hmm,jen nevím jak bys zařídil aby v t9 byla artyna na spodku tabulky pokud by to nalosovalo arty t10 ,u bitvy T10 by to šlo ale kolik máš bitev jen čistě T10.Já bych spíše přidal na tanky jeden extra slot čistě na protistřepinovku do kterého by nešlo dát nic jiného a pak už by záleželo čistě na každém kdo si to tam dá nebo ne ,třeba i za cenu snížené pohyblivosti.

Edited by Nightwolfi, 08 August 2016 - 11:36 AM.

kurcatovium #59 Posted 08 August 2016 - 12:35 PM

Brigadier

• Player
  • 46164 battles
  • 4,219
  • [KHIL] KHIL

View PostIvana_Drago, on 07 August 2016 - 02:22 PM, said:

Ahoj, tak jsem odtud vybrala tyhle body:

- limitovaný počet artyn v bitvě (ideálně max. 2 na bitvu)

- zvýšit přesnost dělostřelectva, ale zvýšit zároveň také dobu letu střely

- výrazně zvýšit účinnost protistřepinové vložky

- dělostřelectvo by nemělo dávat "one shot" killy (upravit dmg / upravit RNG dělostřelectva)

- mapy by měly mít více arty safe pozic

Objeví se to jako součást reportu za tento týden.

Díky za spolupráci :honoring:

Pokud by skutečně prošlo omezení na 1-2 arty na tým (kéž by! ), tak víc arty safe pozic bude spíš ke škodě -> existuje skupina hráčů, kteří na takové místo dojedou a už se z něj nikdy nehnou.

Podle mě je dieální omezení 1 arty na tým a hotovo. Klidně ať je to pravidlo - každá bitva = jedna arcka v týmu. Jedna arty má smysl, neničí gameplay, nevzbuzuje paranoiu, může být kolikrát spádu hry i prospěšná. Když se to ale v útrobách MM zvrhne v to, že je v bitvě 4-5 kusů na každé straně, je z toho naprosto nehratelný guláš a arty v takovém případě fungují přesně v opačném duchu, než v kterém byly do hry přidány. V takovém případě nezamezují kempení, ale naopak ho aktivně povzbuzují - nikdo nechce hrát aktivně, protože za to bude "po zásluze" potrestán hněvem z nebes. Takové hry jsou, alespoň v mých očích, to naprosto nejhorší v současném WoT. A to nemyslím proto, že mi sem tam přiletí knedlík na hlavu, ale proto, že je to dokonalá antizábava.

Ivana_Drago #60 Posted 08 August 2016 - 12:45 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

View Postkurcatovium, on 08 August 2016 - 11:35 AM, said:

Pokud by skutečně prošlo omezení na 1-2 arty na tým (kéž by! ), tak víc arty safe pozic bude spíš ke škodě

Jasně, to dává smysl. Tyhle body slouží jako výčet možných řešení, která hráči vidí jako účinná. neznamená to, že by měly tyto návrhy být aplikovány všechny najednou. Je to spíš "situace by se dala zlepšit tak, že se udělá 1) nebo 2) nebo 3) ..." atd. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users