Jump to content

Rheinmetall Skorpion G

Rheinmetall Skorpion TD Niemiecki

• Please log in to reply
900 replies to this topic

KrulefnaSniezka #101 Posted 22 August 2016 - 06:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16205 battles
  • 91

View PostCheshireCatSmile, on 22 August 2016 - 05:02 PM, said:

Nie masz innego zdania, tylko piszesz o czyms innym. Oczywiscie, że uczyć sie powinno od lepszych. Ale to, ze fiolet sie pozytywnie wypowiada o jakims czołgu to nie jest zadne przekazywanie wiedzy i nie o przekazywanie wiedzy w tym wypadku chodzi tylko o ocene pojazdu. Jesli mam do wyboru obejrzec gre gracza dobrego albo sredniego wybiore oczywiscie dobrego, natomiast jesli chodzi o decyzje czy dany czołg bedzie mi pasował wole posłuchac zdania gracza na swoim poziomie.

Jesli masz zamiar kupić jakiś samochód/a nie jesteś wybitnym specjalistą w samochodach/, to o opinię nie spytasz mechanika o średniej wiedzy  czy o wiedzy na Twoim poziomie ale tego który ma renomę specjalisty. To jego opinia powinna zaważyć o jego zakupie. Ot takie z życia wzietę, niedawno przerabiane ;)

Ale do brzegu i przepraszam za mały offtop ;)

A swoją drogą chyba żaden czołg w WoT nie miał takiej kampanii. WG, youteberzy grzmiący o jego wspaniałościach i cudach, sami forumowicze tworzący posty o sensie istnienia takiego TDka, który miał wywołac prawdziwe "trzęsienie ziemi" na randomach :) A tu taka kupa i rozczarowanie.

Oczywiście kupa tylko i wyłącznie w względach oczekiwań. Ot, zaledwie solidny Tdek ale "trzęsienia ziemi" i rewolucji na randomach nie zrobi. Nawet nie wygra pewnie samotnie bitwy bo go wyspotują zaraz przeciwnicy ;)

Edited by KrulefnaSniezka, 22 August 2016 - 06:42 PM.

Happy_Monster #102 Posted 22 August 2016 - 07:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24411 battles
  • 84
  • [-DWS-] -DWS-

View PostKrulefnaSniezka, on 22 August 2016 - 05:28 PM, said:

A swoją drogą chyba żaden czołg w WoT nie miał takiej kampanii. WG, youteberzy grzmiący o jego wspaniałościach i cudach, sami forumowicze tworzący posty o sensie istnienia takiego TDka, który miał wywołac prawdziwe "trzęsienie ziemi" na randomach :) A tu taka kupa i rozczarowanie.

Oczywiście kupa tylko i wyłącznie w względach oczekiwań. Ot, zaledwie solidny Tdek ale "trzęsienia ziemi" i rewolucji na randomach nie zrobi. Nawet nie wygra pewnie samotnie bitwy bo go wyspotują zaraz przeciwnicy ;)

Ale dlaczego piszesz kupa i rozczarowanie? Jak dla mnie wcale taki nie jest, nie miałem wobec niego jakichś niesamowitych oczekiwań, opinią Multiego średnio się interesuje, bo jest zdecydowanie lepszym graczem niż ja i jemu większością czołgów gra się świetnie. Po Scorpionie nie oczekiwałem nawet tego co daje borsuk i tutaj się zdziwiłem, bo jak dla mnie jest taki sam, a nawet lepszy dzięki prędkości. To są oczywiście moje odczucia, ja jestem zdecydowanie zadowolony z zakupu, natomiast kiedyś kupiłem amerykański T34 i tutaj mam ogromny żal :/ widocznie nie umiem nim grać i tyle.

Edited by Happy_Monster, 22 August 2016 - 07:09 PM.

Kocur_z_Cheshire #103 Posted 22 August 2016 - 07:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 34478 battles
  • 787
  • [-IKP-] -IKP-

View PostKrulefnaSniezka, on 22 August 2016 - 06:28 PM, said:

Jesli masz zamiar kupić jakiś samochód/a nie jesteś wybitnym specjalistą w samochodach/, to o opinię nie spytasz mechanika o średniej wiedzy  czy o wiedzy na Twoim poziomie ale tego który ma renomę specjalisty. To jego opinia powinna zaważyć o jego zakupie. Ot takie z życia wzietę, niedawno przerabiane ;)

Najpierw pytam, o ile mam taką możliwość, nie mechanika, tylko uzytkowników takiego pojazdu (czyli sprawdze opinie na forach do tego przeznaczonych) i wole żeby był nim ktoś na moim poziomie, a nie "Kubica". Mechanika zapytam dopiero jesli opinia uzytkowników bedzie generalnie pozytywna, bo jesli bedzie negatywna to mechanika nie ma o co pytać.

Bo jesli chodzi o skorpiona, to "mechanicy" piali z zachwytu, a normalny uzytkownik juz tak bardzo zachwycony nie jest, wiec jesli jestem zwykłym uzytkownikiem to kogo słuchając wyjde na tym lepiej? Chciałem kupic skorpiona, lubie papierowe TD-eki, ale stwierdziłem, ze poczekam na vox populi.

KrulefnaSniezka #104 Posted 22 August 2016 - 07:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16205 battles
  • 91

View PostHappy_Monster, on 22 August 2016 - 06:08 PM, said:

Ale dlaczego piszesz kupa i rozczarowanie? Jak dla mnie wcale taki nie jest, nie miałem wobec niego jakichś niesamowitych oczekiwań, opinią Multiego średnio się interesuje, bo jest zdecydowanie lepszym graczem niż ja i jemu większością czołgów gra się świetnie. Po Scorpionie nie oczekiwałem nawet tego co daje borsuk i tutaj się zdziwiłem, bo jak dla mnie jest taki sam, a nawet lepszy dzięki prędkości. To są oczywiście moje odczucia, ja jestem zdecydowanie zadowolony z zakupu, natomiast kiedyś kupiłem amerykański T34 i tutaj mam ogromny żal :/ widocznie nie umiem nim grać i tyle.

Czytaj ze zrozumieniem ;) Kupa i rozczarowanie ale tylko i wyłacznie w względem oczekiwań. Miał być podany smaczny gołąbek a zaserwowano tylko nam smaczną kapustę ;) Natomiast mięsko w postaci mamonki skasowało/zjadło WG.

Dlatego powtórzę specjalnie dla Ciebie: ten Tdek jest solidnym Tdkiem ale niczym pozatym ;) Jesli ktoś oczekiwał tego co miało być, to po prostu może się poczuć zawiedzony

_dont_even_try_ #105 Posted 22 August 2016 - 10:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13951 battles
  • 700
Cóż, nie ma co się oszukiwać - mało który gracz poniżej powiedzmy niebieskiego poradzi sobie z szybkim glasscannonem i to jeszcze takim bez camo. Dla nie wyznacznikiem "zajebistości" jest wysyp na randomie i przewaga kolorków. Na Grille 15 od razu wsiadły koksy a na randomkach pojawiło się tego mnóstwo, Skorpion to jest jeden, czasem dwie szt. i nie widziałem jeszcze żeby coś spektakularnego w jakiejś bitwie zrobił. Coś czuję, że w wielu garażach będzie się kurzył, zwykły IS-6 zarobi o wiele więcej w rękach średnich i słabszych graczy. Trochę ta sprawa śmierdzi, ciekawe jakie suweniry od WG dostali jutubowi naganiacze bo aż dziwne, że każdy aż tak się rozpływał w zachwytach nad tą przeciętną maszynką.

EugeniuszBodo #106 Posted 23 August 2016 - 01:42 AM

Corporal

• Player
  • 11286 battles
  • 128
Patrząc się z perspektywy przeciwnika, to trzeba uczciwie powiedzieć, że świeci dość szybko i mocno. Niebezpieczny przeciwnik (lufa), ale łatwy do sprzątnięcia.

Tregi #107 Posted 23 August 2016 - 01:51 AM

Private

• Player
  • 53563 battles
  • 32
Czy to jest najlepsza premka 8T? Dla mnie tak, dmg wchodzi szybko, gra się nim przyjemnie i ciekawie, a z powodu dużej siły ognia szybko zarabia. Nie jest OP, ale jest świetny i nawet na 10 daje popalić. W 30 bitwach wbiłem 2 ASy na 9 gdy mój team dawał ciała, jest to maszyna która może łatwo odwrócić losy bitwy, tylko trzeba pamiętać o częstej zmianie pozycji. Godny następca Hellcata, jak ktoś tamten czołg lubił tu się szybko odnajdzie. 

Dewon_23 #108 Posted 23 August 2016 - 07:02 AM

Private

• Player
  • 30762 battles
  • 14
  • [17WBZ] 17WBZ

zabojca100 jesteś moim idolem!!! Proszę pisz więcej postów, nikt tak jak Ty ostatnio mnie nie rozbawił :). Czytając Twoje posty ewidentnie widać jaki masz ból tyłka, z powodu braku Scorpiona w garażu ;) Wypowiadasz się jak znawca o czołgach których nie posiadasz jeszcze w garażu (TD VIII oraz T32). Scorpion jak i T32 są zajebistymi czołgami tylko trzeba umieć nimi grać. Scorpion wymaga cierpliwości (wiem to po wczorajszym dniu).  T32 rodzi sobie nawet z IS7 a IS3 z moją T32 ma tylko minimalne szanse. Jadzia 88 dobrze zarabia ale Scorpion robi to znacznie lepiej i przyjemniej ale tak jak wspomniałem wymaga cierpliwości ponieważ jak jesteś wkurzony na grę to nic nie zrobisz.

Dla mnie jako średniego gracza Scorpion na obecną chwilę jest najlepszą premką VIII, a kilka już posiadam (niestety nie każdą potrafię robić super wyniki ale nie narzekam).

PS. Dla Ciebie i pozostałych którzy mają ból tyłka z powodu braku Scorpiona proponuję zrobić kampanię na wspieram.to pt: Ratujcie mój tyłek - ja pragnę mieć Scorpiona ;)

Edited by Dewon_23, 23 August 2016 - 07:31 AM.

Kocur_z_Cheshire #109 Posted 23 August 2016 - 08:39 AM

Warrant Officer

• Player
  • 34478 battles
  • 787
  • [-IKP-] -IKP-

View PostDewon_23, on 23 August 2016 - 07:02 AM, said:

Dla mnie jako średniego gracza...

następny średni gracz...

recent za ostanie 250 gier: 54WR, 2600WN

ludzie, co jest z Wami? Jak na 100 osób w czymkolwiek łapiesz sie do pierwszej 5-ki to nie jesteś "średni", po co takie teksty....

A to, ze dobrzy gracze poradza sobie na Skorpionie jest oczywiste.

Dewon_23 #110 Posted 23 August 2016 - 09:06 AM

Private

• Player
  • 30762 battles
  • 14
  • [17WBZ] 17WBZ

View PostCheshireCatSmile, on 23 August 2016 - 07:39 AM, said:

następny średni gracz...

recent za ostanie 250 gier: 54WR, 2600WN

ludzie, co jest z Wami? Jak na 100 osób w czymkolwiek łapiesz sie do pierwszej 5-ki to nie jesteś "średni", po co takie teksty....

A to, ze dobrzy gracze poradza sobie na Skorpionie jest oczywiste.

Dzięki za komplement ;) ale dalej będę uważał się za średniego gracza. Zerknij na moje ogólne WN8 wynosi ono tylko 1624 może i bym miał lepsze gdyby nie pierwsze 10k bitew. Ale tu nie chodzi o WN8 ponieważ staty nie grają. 

Uważam że gracze słabsi niż ja poradzą sobie ze Scorpionem potrzeba tylko trochę cierpliwości i opanowania. 

Wczoraj rozegrałem Scorpionem chyba 32 bitwy z czego na początku byłem wkur... na grę ponieważ po 18 bitwach miałem WR 28% i przegrałem nim 8 bitew pod rząd, maksymalnie robiłem 1000 dmg. Ale jak już się uspokoiłem to wyciągnełem WR do 53% i średni dmg robiłem już w okolicy 3000 na bitwę. A sama zarobków z tych bitew to około 1 800 000 na koncie premium. 

Edited by Dewon_23, 23 August 2016 - 09:07 AM.

Happy_Monster #111 Posted 23 August 2016 - 12:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24411 battles
  • 84
  • [-DWS-] -DWS-

View PostKrulefnaSniezka, on 22 August 2016 - 06:59 PM, said:

Czytaj ze zrozumieniem ;) Kupa i rozczarowanie ale tylko i wyłacznie w względem oczekiwań. Miał być podany smaczny gołąbek a zaserwowano tylko nam smaczną kapustę ;) Natomiast mięsko w postaci mamonki skasowało/zjadło WG.

No czytam ze zrozumieniem, dla moich oczekiwań nie jest kupą i rozczarowaniem, możliwe, że dla Ciebie taki jest. A jeśli twierdzisz, że nam zaserwowano kapuste a mięsko zjadło WG, to według Ciebie co mieli zrobić żeby był gołąbek? dać go za darmo czy jak?

Dewon_23 #112 Posted 23 August 2016 - 12:59 PM

Private

• Player
  • 30762 battles
  • 14
  • [17WBZ] 17WBZ

View Postzabojca100, on 23 August 2016 - 10:48 AM, said:

Is-3 ma minimalne szanse z t32 :D?

No to teraz dowaliłeś.

Napisałem wyraźnie "z moim T32" (nie od parady mam w T32 trzy gwiazdki na lufce i 5 perkową załogę). Chętnie się z Tobę spotkam w bitwie treningowej 1 na 1 :) Mam nadzieję że jesteś równie dobry w grze na IS 3 jak w pisaniu bajek o czołgach których nie posiadasz jeszcze w garażu. 

PS. 

Nie cytuj całych długich postów ponieważ zaśmiecasz wątek.

Edited by Dewon_23, 23 August 2016 - 01:23 PM.

Tregi #113 Posted 23 August 2016 - 01:34 PM

Private

• Player
  • 53563 battles
  • 32
Czy Scorpion jest lepszy od JP2? Uważam że tak,nie dawno grałem pnaterką i nowa premka jest lepsza, bo daje większe możliwości. Ja wybitnym graczem nie jestem ale wiem że Scorpionem więcej zrobię niż innym TD tego tieru. Problem jest inny, wielu graczy gra nim jak typowym td a to raczej med z OP działem. Ale co ja wiem...

KrulefnaSniezka #114 Posted 23 August 2016 - 01:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16205 battles
  • 91

View PostTregi, on 23 August 2016 - 12:34 PM, said:

Czy Scorpion jest lepszy od JP2? Uważam że tak,nie dawno grałem pnaterką i nowa premka jest lepsza, bo daje większe możliwości. Ja wybitnym graczem nie jestem ale wiem że Scorpionem więcej zrobię niż innym TD tego tieru. Problem jest inny, wielu graczy gra nim jak typowym td a to raczej med z OP działem. Ale co ja wiem...

Zgodzę się z Tobą co Ty wiesz ;) Jako med? Kolego grając jako med, bedąc wiecznie wyspotowanym i blisko zwarcia, nie posiadając nic ale to nic pancerza do garażu i na dodatek mając przed sobą 10t, zawędrujesz do garażu w pierwszych minutach a przy niektórych mapach nawet w pierwszych sekundach

ini1 #115 Posted 23 August 2016 - 01:53 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 57914 battles
  • 3,175
  • [SAMI] SAMI

tylko jak oglądałem te popisy skorpionów na yutube, to tam grali na wypasionych załogach z 9 perkami, do tego na bogato, ze złotymi konsumblasami

jak ma typa59 który ma najlepszą załogę, 6 perków, załaduje onigiri, to śmigam jak mały samochodzik, a jka załaduje do tego full golda, to zrobienie 4-5k dmg też się zdarzało

tylko że wtedy kończę grę z zarobkami na MINUS 100-150k srebra :{

a jak jadę na srebrze i bez onigiri, to ten czołg zakręca jak tr, na prostej wyprzedzają mnie ht, a skupia jak arta, do tego srebro lubi dingnąć, więc jak zrobię 2,5k to już jest epicka bitwa :{

swoje zdanie o scorpione wyraziłem na poprzedniej stronie, z 2,5 perkami jest znośny, z 5 zapewne będzie grywalny

powinni mu poprawić camo i byłby naprawdę dobry czołg, bez tego jest średnio grywalny, acz jak widać topowe wyniki da się na nim kręcić

a to gry z wczoraj

Posted Image Posted Image

niestety, sam bitwy nie wygra :{

Edited by ini1, 23 August 2016 - 01:55 PM.

Tregi #116 Posted 23 August 2016 - 02:15 PM

Private

• Player
  • 53563 battles
  • 32

View PostKrulefnaSniezka, on 23 August 2016 - 01:46 PM, said:

Zgodzę się z Tobą co Ty wiesz ;) Jako med? Kolego grając jako med, bedąc wiecznie wyspotowanym i blisko zwarcia, nie posiadając nic ale to nic pancerza do garażu i na dodatek mając przed sobą 10t, zawędrujesz do garażu w pierwszych minutach a przy niektórych mapach nawet w pierwszych sekundach

Jak umiesz jechać tylko na pysk i zbierać buły to o czym my wogóle gadamy. Ja wiem ze może skomplikowane dla ciebie jest wyskoczyć za ht, oddać strzał i zniknąć ale dla mnie taka taktyka sprawdza się genialnie. Ale obrońca krzczka taki jak ty może mieć inne spostrzeżenia. 

KrulefnaSniezka #117 Posted 23 August 2016 - 02:34 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16205 battles
  • 91

View PostTregi, on 23 August 2016 - 01:15 PM, said:

Jak umiesz jechać tylko na pysk i zbierać buły to o czym my wogóle gadamy. Ja wiem ze może skomplikowane dla ciebie jest wyskoczyć za ht, oddać strzał i zniknąć ale dla mnie taka taktyka sprawdza się genialnie. Ale obrońca krzczka taki jak ty może mieć inne spostrzeżenia. 

Czasami kampiąc za krzaczkiem wygrywa się całe bitwy i kręci rekordowe wyniki. Taki gracz z tak przerosniętym ego jak ty powinien to wiedzieć. Ale takiego nic nie przekona ;) Dla ciebie to genialna taktyka a dla innego trochę kiszka, jeżeli graczowi przynosi dość słabe statystyki w stosunku do ilości bitew ;)

Edited by KrulefnaSniezka, 23 August 2016 - 02:35 PM.

Tregi #118 Posted 23 August 2016 - 02:55 PM

Private

• Player
  • 53563 battles
  • 32

View PostKrulefnaSniezka, on 23 August 2016 - 02:34 PM, said:

Czasami kampiąc za krzaczkiem wygrywa się całe bitwy i kręci rekordowe wyniki. Taki gracz z tak przerosniętym ego jak ty powinien to wiedzieć. Ale takiego nic nie przekona ;) Dla ciebie to genialna taktyka a dla innego trochę kiszka, jeżeli graczowi przynosi dość słabe statystyki w stosunku do ilości bitew ;)

Wiesz co? Twoje wyniki na tym czołgu pokazują że to ja mam racje. Wypowiadasz się jakbyś był jednym z najlepszych graczy na serwerze, wykręcał nie wiem jakie wyniki na tym czołgu a jak widać nawet paż taki jak ja gra tym pojazdem lepiej. W sowich wypowiedziach piałem o moich odczuciach i stylu gry  na temat tego pojazdu. Ty starasz się narzucić innym swoje jedyne racje. Ja powiem uczciwie ten czołg jest super, gra się nim przyjemnie i zarabia się spoko,ale niej jest to pojazd dla każdego. Mini map to podstawa.  

KrulefnaSniezka #119 Posted 23 August 2016 - 03:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16205 battles
  • 91
Tregi, przy 40k bitew(powtórzę AŻ 40k) ze swoją genialną(sam ją tak określiłeś) taktyką osiągasz wyniki co najwyżej porównywalne do moich (ja nie uznaję swoich ich za genialne ale przeciętne, więc jakie są Twoje?). Z całym szacunkiem, ale przy tylu stoczonych bitwach ( OMG 40k) i tak małą iloscią fragów (proszę nie tłumacz ile pewnie robisz damagu, bo robisz tyle samo co ja) to jest mały dramat taktyki. Ale skończmy przeżucaniem się taktykami. każdy ma jaką ma, ale śmianie się z mojej przy czymś takim to mocno nie fair

Tregi #120 Posted 23 August 2016 - 03:44 PM

Private

• Player
  • 53563 battles
  • 32

View PostKrulefnaSniezka, on 23 August 2016 - 03:28 PM, said:

Tregi, przy 40k bitew(powtórzę AŻ 40k) ze swoją genialną(sam ją tak określiłeś) taktyką osiągasz wyniki co najwyżej porównywalne do moich (ja nie uznaję swoich ich za genialne ale przeciętne, więc jakie są Twoje?). Z całym szacunkiem, ale przy tylu stoczonych bitwach ( OMG 40k) i tak małą iloscią fragów (proszę nie tłumacz ile pewnie robisz damagu, bo robisz tyle samo co ja) to jest mały dramat taktyki. Ale skończmy przeżucaniem się taktykami. każdy ma jaką ma, ale śmianie się z mojej przy czymś takim to mocno nie fair

Padłem,śmiechłem i jeszcze raz padłem. 40k bitwę, no cóż tak praca że na nockach człowiek gra:) Człowieku popatrz na swoje staty na wszystkim powyżej t6 i zastanów się nad tym co mówisz( poniżej 2 k dmg na WTE100 strzelałeś z HE??,przecież to coś samym wyglądem zabijało:)). Ja jestem zwykłym średnim graczem ale nie staram się wmówić wszystkim na około że coś jest takie czy takie, mówię jakie jakie jest dla mnie. JA wole słuchać lepszych od siebie i jak się przypatrzysz na filmikach pro graczy oni nie kampią skorpionem tylko cały czas zmieniają pozycje, posuwają się za atakiem lub bronią flanki zależnie od sytuacji. Cały czas są w ruch. 

Also tagged with Rheinmetall, Skorpion, TD, Niemiecki

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users