Jump to content

Rheinmetall Skorpion G

Rheinmetall Skorpion TD Niemiecki

• Please log in to reply
888 replies to this topic

ParczewskaMusztarda #781 Posted 02 October 2018 - 02:19 PM

Private

• Player
  • 3241 battles
  • 26
  • [SLPS] SLPS
Orientuje się kiedy ostatnio Skorpion G był w sprzedaży? Słyszałem informację, że średnio co 3-5 miesięcy jest udostępniany do kupienia i zastanawiam się jak długo muszę czekać :D

Falathi #782 Posted 02 October 2018 - 02:24 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18017 battles
  • 10,195
  • [WG] WG

View PostParczewskaMusztarda, on 02 October 2018 - 02:19 PM, said:

Orientuje się kiedy ostatnio Skorpion G był w sprzedaży? Słyszałem informację, że średnio co 3-5 miesięcy jest udostępniany do kupienia i zastanawiam się jak długo muszę czekać :D

Prędzej, czy później - będzie. Trzeba śledzić stronę, bo w istocie pojawia się dość regularnie i to się nie zmienia. 

johar111 #783 Posted 02 October 2018 - 02:46 PM

Colonel

• Player
  • 52323 battles
  • 3,976

View PostParczewskaMusztarda, on 02 October 2018 - 01:19 PM, said:

Witaj, na pewno będzie na święta. W kalendarzu albo w paczkach. Wiec uzbieraj sobie kasę i czekaj bo warto. 

Pozdrawiam

Wielki Ataman_ kandydat na CC  

ParczewskaMusztarda #784 Posted 02 October 2018 - 02:56 PM

Private

• Player
  • 3241 battles
  • 26
  • [SLPS] SLPS

View PostAtaman_, on 02 October 2018 - 02:46 PM, said:

Witaj, na pewno będzie na święta. W kalendarzu albo w paczkach. Wiec uzbieraj sobie kasę i czekaj bo warto. 

Pozdrawiam

Wielki Ataman_ kandydat na CC  

​A jak jest w kalendarzu to jest jakaś cena ze zniżką czy po prostu klasyczna? To nie janusz alert, po prostu pytam :D

Edited by ParczewskaMusztarda, 02 October 2018 - 02:57 PM.

johar111 #785 Posted 02 October 2018 - 05:28 PM

Colonel

• Player
  • 52323 battles
  • 3,976

View PostParczewskaMusztarda, on 02 October 2018 - 01:56 PM, said:

​A jak jest w kalendarzu to jest jakaś cena ze zniżką czy po prostu klasyczna? To nie janusz alert, po prostu pytam :D

Forum jest od tego żeby zadawać pytania. 

Poszukałem dla Ciebie kumplu i w 2017r. w kalendarzu adwentowym był za 160zł podstawowa wersja. Za 240zł dostawałeś dodatkowo 6k golda. 

Kwestia jaki lubisz styl gry, pamiętaj żeby przed zakupem czołgu premium poczytać forum, w odpowiednich działach masz opisane czołgi premium, jak zarabiają, jakie mają wady i zalety. W ten sposób wstępnie jesteś wstanie określić jakie są Twoje wymagania. 

xRadslav #786 Posted 03 October 2018 - 12:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6706 battles
  • 86

Z powodu wprowadzenia nowego niemieckiego TDka (kanonenjagdpanzer 105) pojawiło się na yt wiele porównań do skorpiona, więc mimo, że wiele zostało powiedziane o skorpionie, chciałbym dorzucić swoje pięć groszy. 

Skorpion by być skutecznym, musi znaleźć się w rękach bardzo doświadczonego i myślącego gracza, dlatego moim zdaniem nie jest czołgiem OP. Z jednej strony mamy bardzo dobrą mobilność i armatę, z drugiej wielką sylwetkę i totalny brak pancerza. Te dwie skrajne cechy powodują, że jest to właśnie czołg niezwykle trudny w prowadzeniu. 
Z plusów:
+przyjemna niemiecka 128mka. Duże obrażenia, dobry rload, wystarczająca penetracja
+bardzo dobra mobilność czołgu średniego, pozwala zajmować kluczowe pozycje, szybko je zmieniać i generalnie to chyba jego kluczowa cecha, oprócz...
+wieża! Nie licząc mobilności jest to jego największy atut, dzięki któremu niestraszne są mapy miejskie(prawdę mówiąc są dla niego nawet lepsze od otwartych). Niszczyciel ten zamienia się dzięki temu w pełnoprawnego meda z ogromną siłą ognia

Minusy dobrze balansują ten czołg:
-celność w ruchu/bez skupienia - nieskupiony celownik = kartofel. Przez to taktyka "wychyl się, strzel i wracaj" często jest zawodna. Pocisk zaora ziemię w sposób fizycznie niemożliwy. Po wychyleniu się trzeba odczekać z 2/3 sekundy i dopiero wtedy oddajemy strzał. Wystawienie się na ostrzał, jest ryzykowne ze względu na...
-absolutny brak pancerza. Wszelkie trolle i arta to dla nas wyrok. HEki wchodzą za full. Ta cecha powoduje, że jedynie umiejętny gracz będzie balansować na granicy, wyciągając z tego czołgu wszystko co najlepsze. 

-kamuflaż - po strzale stajemy się tarczą strzelecką. Jedynie parę warstw krzaków (np. Prohorovka) powodują, że mamy względnie spokój. Paradoksalnie niszczyciel czołgów bez pancerza nie służy do kampy, mimo całej załogi ze zrobionym kamuflażem. 

-depresja - nie wychylimy się szybko zza pagórka żeby oddać strzał, gdyż nad działem mamy sporo metalu w który można się wbić zanim będziemy mogli oddać strzał.

Mki nie wbiłem bo nie umiem. Nie przekroczyłem 5k dmg, a 4k+ było na mapach miejskich, gdzie możemy wykorzystać wieżę i grać niczym med. W związku z tym zastanawiam się co poświęcić z zestawu: dosyłacz, siata, lorneta, żeby dać skupiaczkę. Zasięg widzenia czy kamuflaż, ktoś coś?

SeekerKuba #787 Posted 03 October 2018 - 01:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32968 battles
  • 1,282
  • [A_A_D] A_A_D

View PostxRadslav, on 03 October 2018 - 01:15 PM, said:

Z powodu wprowadzenia nowego niemieckiego TDka (kanonenjagdpanzer 105) pojawiło się na yt wiele porównań do skorpiona, więc mimo, że wiele zostało powiedziane o skorpionie, chciałbym dorzucić swoje pięć groszy. 

Skorpion by być skutecznym, musi znaleźć się w rękach bardzo doświadczonego i myślącego gracza, dlatego moim zdaniem nie jest czołgiem OP. Z jednej strony mamy bardzo dobrą mobilność i armatę, z drugiej wielką sylwetkę i totalny brak pancerza. Te dwie skrajne cechy powodują, że jest to właśnie czołg niezwykle trudny w prowadzeniu. 
Z plusów:
+przyjemna niemiecka 128mka. Duże obrażenia, dobry rload, wystarczająca penetracja
+bardzo dobra mobilność czołgu średniego, pozwala zajmować kluczowe pozycje, szybko je zmieniać i generalnie to chyba jego kluczowa cecha, oprócz...
+wieża! Nie licząc mobilności jest to jego największy atut, dzięki któremu niestraszne są mapy miejskie(prawdę mówiąc są dla niego nawet lepsze od otwartych). Niszczyciel ten zamienia się dzięki temu w pełnoprawnego meda z ogromną siłą ognia

Minusy dobrze balansują ten czołg:
-celność w ruchu/bez skupienia - nieskupiony celownik = kartofel. Przez to taktyka "wychyl się, strzel i wracaj" często jest zawodna. Pocisk zaora ziemię w sposób fizycznie niemożliwy. Po wychyleniu się trzeba odczekać z 2/3 sekundy i dopiero wtedy oddajemy strzał. Wystawienie się na ostrzał, jest ryzykowne ze względu na...
-absolutny brak pancerza. Wszelkie trolle i arta to dla nas wyrok. HEki wchodzą za full. Ta cecha powoduje, że jedynie umiejętny gracz będzie balansować na granicy, wyciągając z tego czołgu wszystko co najlepsze. 

-kamuflaż - po strzale stajemy się tarczą strzelecką. Jedynie parę warstw krzaków (np. Prohorovka) powodują, że mamy względnie spokój. Paradoksalnie niszczyciel czołgów bez pancerza nie służy do kampy, mimo całej załogi ze zrobionym kamuflażem. 

-depresja - nie wychylimy się szybko zza pagórka żeby oddać strzał, gdyż nad działem mamy sporo metalu w który można się wbić zanim będziemy mogli oddać strzał.

Mki nie wbiłem bo nie umiem. Nie przekroczyłem 5k dmg, a 4k+ było na mapach miejskich, gdzie możemy wykorzystać wieżę i grać niczym med. W związku z tym zastanawiam się co poświęcić z zestawu: dosyłacz, siata, lorneta, żeby dać skupiaczkę. Zasięg widzenia czy kamuflaż, ktoś coś?

Ja bym polecił dosyłacz, siate i optyke. Siata by nie świecić się czasem zbyt wcześnie. Optyka aby zawsze mieć dobry zasięg widzenia, w końcu tym td sporo się jeździ...

johar111 #788 Posted 03 October 2018 - 05:26 PM

Colonel

• Player
  • 52323 battles
  • 3,976

View PostSeekerKuba, on 03 October 2018 - 12:35 PM, said:

Ja bym polecił dosyłacz, siate i optyke. Siata by nie świecić się czasem zbyt wcześnie. Optyka aby zawsze mieć dobry zasięg widzenia, w końcu tym td sporo się jeździ...

Block Quote

Witam, obecnie mam około 60 bitw na tym wozidełku. 

Gram na VI perkowej załodze. 

Sita, lorneta i dosyłacz. 

Duże zestawy naprawcze plus racje bojowe. 

Mobilność - oceniam na duży plus

Celność działa - zadowalająca, ale RNG potrafi trollować. 

Penetracja - genialna i wystarczająca, każdy VIII tier jest masakrowany. 

Obecnie oceniam ten czołg bardzo dobrze, zarobki zdumiewające :) na porażce dostałem 170k a na czysto 97k :) 

Ja gram na takim zestawie. Czyli siata, lorneta i dosyłacz. 

Jeżeli tym czołgiem uda się ustawić na drugiej linii, typowo jako wsparcie to jest genialny. Najlepsze bitwy to jak ciężkie w pierwszej linii, przeciwnicy pikują i zgarniają sromotne piguły.  Bardzo mi się dobrze grało tym czołgiem. Z czasem coraz gorzej. Mimo to, polecam go. Łatwo i przyjemnie się zarabia. 

MortimerPL #789 Posted 03 October 2018 - 11:53 PM

Lieutenant

• Player
  • 33591 battles
  • 1,616

View PostxRadslav, on 03 October 2018 - 12:15 PM, said:

Pro tip na M - graj nim dużo po tym jak pojawi się w sklepie. Ponieważ ma opinię przegiętego, to jest chętnie kupowany przez graczy, co sądzą: "no teraz to wreszcie będę rządził na randomach"

Po tym jak jest w sklepie zawsze wpadały mi M. 

Ja gram w setupie - siata lorneta dosyłacz. 

Działo jest celne, a pociski lecą szybko, więc ustawiam się na duży dystans. Często nie stoję w krzaku, ale w otwartej przestrzeni, tyle, że ustawiam się poza granicą spota. Dużo można zrobić strzelając "na ślepo" poza zasięg rysowania po dobrych miejscówkach. Ja np często trafiam w czołgi, które są na minimapie, ale są poza zasięgiem rysowania - po prostu wiadomo gdzie stoją, a pena pozwala na ładne wbijanie sie w dowolną VIII (no może poza VK)

Na początku próbowałem grać agresywnie, ale kończyło się to słabo. Miałem też fatalny początek - przez pierwsze kilkadziesiąt bitew miałem 25%WR, z powodu art (własnych i przeciwnika), one shotów, podpaleń 2 razy pod rzad i własnej brawury. W każdym razie przyjąłem taktykę walki na dystans i mam wystarczający fun z gry. 

Kraszu #790 Posted 04 October 2018 - 10:01 AM

Lance-corporal

• Player
  • 18160 battles
  • 73

Niedawno był w sklepie i go kupiłem. Tak jak napisał Mortimer w okolicy sprzedaży Skorpiona idzie łatwiej wbić M, co też mi się udało :D Jak dotąd najlepsza premka jaką kupiłem, wieża, alfa co tu mówić działo z Mausa ale na VIII tierze. Gorąco polecam każdemu kto choć trochę ogarnia miękkie tdki (kto nie grał hellcatem? ) odrobina cierpliwości aby trzymać się w drugiej lini i nabijasz obrażenia. 

Attached Files

• Attached File   shot_801.jpg   853.2K

Rh2kk #791 Posted 04 October 2018 - 01:08 PM

Sergeant

• Player
  • 47308 battles
  • 236
Generalnie zgadzam się, że raczej z tyłu bo celność i pena na to spokojnie pozwalają. Ale w opcji stoję za HTkiem albo przeszkodą  i wyjeżdżam po oddaniu strzału przez przeciwnika też się sprawdza bo przyzwoicie skupia. A przeciwnik ma zgryz czy strzelać skoro zaraz znowu wyjedzie Skorpion:) ten bardziej agresywny styl dobry jest na II część bitwy albo do miasta. Skorpion ma jeszcze jedną ważną zaletę - jest szybki i możemy dzięki temu ustrzelić coś na dojazdach albo zmienić sprawnie pozycję.  Ale mimo tych zalet  nie jest to na pewno samograj. Jeden wyjazd źle zaplanowany i garaż w kilka sekund bo to zawsze cel nr 1. 

mateusznawrot #792 Posted 04 October 2018 - 04:47 PM

Sergeant

• Player
  • 9547 battles
  • 294
Nie ukrywam, że Skorpion nie raz mnie świetnie wspierał przy graniu HT w miastach. Wielkie dzięki dla ogarniętych graczy :honoring:

Vroobelek #793 Posted 04 October 2018 - 05:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14797 battles
  • 438

View PostMortimerPL, on 03 October 2018 - 11:53 PM, said:

Działo jest celne, a pociski lecą szybko, więc ustawiam się na duży dystans.

Z jednym się do końca nie zgodzę - pociski nie są szybkie, są przeciętne. Strv S1 czy nowy kanapkowiec mają domyślnie APCR i to jest znacznie szybsze

https://tanks.gg/com...rdinand~strv-s1

Michizoku #794 Posted 04 October 2018 - 08:02 PM

Corporal

• Player
  • 29626 battles
  • 188
  • [SP4RK] SP4RK

Pociski na AP są średnie, ale bliżej im do szybkich niż wolnych.

Tak czy inaczej, trzeba brać ZAWSZE poprawkę na kierunek jazdy wroga, w szczególności LT i mobilniejszych medów.

APCR są dużo szybsze i mają inną parabolę (właściwie jej nie mają). 311 peny to rzeźnia, ale trzeba pamiętać o spadku tej wartości wraz z odległością.

W sumie APCR nie są potrzebne na tym czołgu do przebijania (wiadomo, że są wyjątki), ale do pewniejszych strzałów z dużego dystansu. Przynajmniej ja tak robię.

Edited by Michizoku, 04 October 2018 - 08:02 PM.

slicesofpizza #795 Posted 04 October 2018 - 11:01 PM

Sergeant

• Player
  • 4234 battles
  • 213
920 m/s bliżej do wolnych pocisków niż szybkich, jedne z wolniejszych w premkach 8 tieru to maja chyba pilot/sta2 853 m/s i to już naprawdę wolno leci. kanonen/cda/strv 1 mają w okolicach 1500 m/s i to jest bardzo szybkie. 

Rh2kk #796 Posted 15 October 2018 - 09:59 PM

Sergeant

• Player
  • 47308 battles
  • 236

Najlepsza zarabiaczka ale dziwnie kapryśna. Dojeżdżam do 90% MOE żeby za chwile  czyli w 20 bitew zjechać do 77% a po kolejnych 10 mieć 86... Na żadnym czolgu nie mam takich wahań. Jak idzie to idzie jak przestaje to albo ja robię jakieś głupoty albo bitwy rozgrywają się gdzie indziej niż myślałem... Nie gram jakoś specjalnie pod MOE,  ot ma zarabiać srebro, ale spodziewałem się że będę trzymał jakiś równy poziom, na dowolnym % MOE a tu takie skoki. Macie tez tak na nim???

Ale jeśli chodzi o robienie kasy to czołg jest genialny:) 

Edited by Rh2kk, 15 October 2018 - 10:05 PM.

WOT_Barsa8 #797 Posted 16 October 2018 - 07:56 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18913 battles
  • 1,267
  • [GE-PL] GE-PL

To nie jest czołg na pierwszą premkę 8 tieru.... uczyłem się tym grać z pół roku i nadal nie czuje się w nim pewnie, a wymagania dmg na nim są duże. Nie mam cech charakterologiczno-osobowościowych dla tego tanka, ale jako, że daje dużo funu to nie zamienię go mimo takich wcześniejszych planów.

Ja gram ze skupiczką, lornetką i dosyłaczem. Dlaczego skupiaczka a nie siatka? Za dużo razy mimo celności nie trafiałem, a nie mogłem do końca skupić celownika, wiec teraz jest trochę lepiej.

Edited by WOT_Barsa8, 16 October 2018 - 07:58 AM.

PasekKlinowy #798 Posted 16 October 2018 - 08:35 PM

Private

• Player
  • 1851 battles
  • 42
Dla mnie to był straszny syf i grało mi się nim tragicznie. Czas skupiania padaka, celność także padaka, depresja działa żadna ... Typowy irytujący tedek, którym trzeba kampić bo nic innego się nie da się nim zrobić. Aaa i wykryty = martwy. Dno i syf. 

Edited by PasekKlinowy, 17 October 2018 - 09:48 AM.

AdanTeam #799 Posted 16 October 2018 - 09:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33055 battles
  • 387
  • [ICOH] ICOH

Dlatego ja gram dość odważnie, ale jednak w drugiej linii. Jeśli zdarzy się ogarnięty spotter (LT/MT) albo ciężki, za którego plecami posuwamy się do przodu czekając na okazję do strzału, to taka strategia przynosi skutek.

Przykład z losowania na 9-tki, bez krztyny golda: 

http://wotreplays.eu...tall_skorpion_g

PsychO_GhouL #800 Posted 17 October 2018 - 07:24 AM

Sergeant

• Player
  • 23605 battles
  • 294

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, super działo, super mobilność, dla mnie TD idealny ale i tak nie kupię na stałe :P tylko zacznę sobie robić załogę do linii na Grille.

Also tagged with Rheinmetall, Skorpion, TD, Niemiecki

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users