Jump to content

Rheinmetall Skorpion G

Rheinmetall Skorpion TD Niemiecki

• Please log in to reply
924 replies to this topic

Happy_Monster #81 Posted 21 August 2016 - 05:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25014 battles
  • 85
  • [-DWS-] -DWS-
Jak dla mnie czołg brylantowy :). Dotychczas lubiłem sobie pojeździć Rhm.-Borsig ale Skorpion jest jeszcze lepszy. Dlaczego? Po pierwsze prędkość, jest w stanie o wiele dalej dojechać niż borsuk lub szybciej zająć miejscówkę. Po drugie o dziwo dobry kamuflaż (używam czteroperkowej załogi z borsuka - kamuflaż i BiA jako perki na 100%), fajne działo i przede wszystkim wieża, dzięki czemu staje się dużo groźniejszy niż bezwieżowe td's (nie potrzeba się ruszać i tracić kamuflażu celując do ruchomego celu). Pancerza oczywiście brak, ale jak ktoś już grał linią niemieckich niszczycieli prowadzącą do Grille to ma pojęcie jak grać.

ini1 #82 Posted 21 August 2016 - 09:45 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 59424 battles
  • 3,233
  • [SAMI] SAMI

ok pograłem trochę tą maszyną, a dokładnie 50 bitew, win mam na poziomie 54%

jeszcze się jej uczę, ale co nieco mogę napisać

1 CAMO

to jest 2 maszyna po waflu który był na t10 która ma UJEMNE camo :{

mimo 3/4 camo na załodze i siatki, świeci się ZAWSZE i wszędzie :{

miałem zabawną sytuację, stałem ja i t28 prot w krzaku, przeciwnik był o450m od nas, i po wystrzale protka nic, po moim wystrzale, oczywiście deszcz żelaza :{

no i dochodzimy do

2 PANCERZ

ZERO, nic, brak, KAŻDY, ale to KAŻDY i z KAŻDEGO dział cię przebija, wystarczy że wceluje w obrys :{

zdarzyło się że spaziował mnie lt 59-16 ?

taki chiński, z t6 czy t5, i to na srebrze :{

3 ZAKRĘCANIE

ten czołg NIE SKRĘCA, w ogóle, zapomnijcie o walce w zwarciu i objeżdżaniu, promień skrętu tej maszyny to cały kwadrat na mapie, a nawet półtora, zakręca jak tir z naczepą :{

plusy

1 DZAŁO

daje radę, zadaje po +/- 400 dmg uszkodzeń, zdarzają się i po 490, ale głównie jest to 420-450

2 SZYBKOŚĆ

co jest też wadą, lubię przyraszować, a ta maszyna to umożliwia, no ale brak camo, i świecisz się z pół mapy = szybki zgon :{

więc musisz się trzymać w 3 linii, DALEKIEJ 3 linii :{

no ale jak zagrasz z głową i drużyna nie złoży się w 3 min to możesz coś ugrać, np :

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image

i ku przestrodze, szyki rasz i próba grania na 1 linii kończy się tak :{

Posted Image

acha

ta maszyna średnio zarabia, za epicką bitwę z ponad 4k dmg dostałem 98k złota, i to na premce, jak widać mam 24h za misję na 75k expa x3, na zwykłym koncie za 2k dmg to jest ~50k brutto, i ~40k na czysto

zresztą zobaczcie

Posted Image

za 3k dmg i duży kaliber to nie są to kokosy :{

a tu macie za zwykłą bitwę na t10

2k zadane, bitwa wygrana

Posted Image

Edited by ini1, 21 August 2016 - 10:21 PM.

777O #83 Posted 21 August 2016 - 11:32 PM

Corporal

• Player
  • 28348 battles
  • 195
Mam juz kilka na koncie, jak się zaświeci to nie raz nie zdąże skupić celownika bo druzyna go odparuje. Nawet to jest smieszne jak staje sie bezradny a ty go VI pierzesz. Dużo ludzi nie zaglada na forum przed zakupem nawet statystyk czolgów nie sprawdzilo, kupili bo nowy i ladnie wyglada. + jest taki ze potem moga powyzywac na wg ze chłam wciskaja.

Bielizna #84 Posted 22 August 2016 - 08:19 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 36531 battles
  • 1,321
  • [17WBZ] 17WBZ

Wychodzi na to, że ten czołg to żadna rewelacja a mimo wszystko jakiś straszny hejt na randomach na niego jest. Czasem to tylko parę słów na czacie, a czasem buła w dupsko od swojego na dzień dobry (kilka razy już to widziałam).

muzzyq #85 Posted 22 August 2016 - 10:00 AM

Private

• Player
  • 22191 battles
  • 6

Czołg dobry, niestety ze względu na kamo najlepiej trzymać się maksymalnie z tylu, na granicy świecenia - rozegrane co prawda tylko kilka bitew - widać, że sporo ludzi nim gra - wczoraj przy specjaliście i prawie 5k obrażeń już tylko 1 klasa.

Zarabiaczka świetna - przy dobrej bitwie na czysto ponad 100k, średnio ok 60-70k na bitwę.

Happy_Monster #86 Posted 22 August 2016 - 11:14 AM

Lance-corporal

• Player
  • 25014 battles
  • 85
  • [-DWS-] -DWS-

View PostBielizna, on 22 August 2016 - 07:19 AM, said:

Wychodzi na to, że ten czołg to żadna rewelacja a mimo wszystko jakiś straszny hejt na randomach na niego jest. Czasem to tylko parę słów na czacie, a czasem buła w dupsko od swojego na dzień dobry (kilka razy już to widziałam).

Jak nie potrafią nim grać to hejtują, że nic nie warty, mi się bardzo podoba, coś jak borsuk i wcale nie uważam, że ma słabe camo. Trzeba wiedzieć kiedy wyjechać i się chować, a nie stać jak ***** na środku i czekać na trafienie. Oczywiście, że nie ma pancerza, ale czy któryś WT ma pancerz?

Bielizna #87 Posted 22 August 2016 - 12:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36531 battles
  • 1,321
  • [17WBZ] 17WBZ

View PostHappy_Monster, on 22 August 2016 - 11:14 AM, said:

Jak nie potrafią nim grać to hejtują, że nic nie warty, mi się bardzo podoba, coś jak borsuk i wcale nie uważam, że ma słabe camo. Trzeba wiedzieć kiedy wyjechać i się chować, a nie stać jak ***** na środku i czekać na trafienie. Oczywiście, że nie ma pancerza, ale czy któryś WT ma pancerz?

mi się wydaje, że hejtują go Ci co go nie mają, bo np. ich nie stać, a (może skrycie) chcieliby go mieć.

Mnie osobiście wydaje się fajny, ale nie wywalę na niego kasy. Mam już AMX CDC :D, którym gra się często podobnie co Skorpionem G. 

TankerDomi #88 Posted 22 August 2016 - 12:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28848 battles
  • 1,197
  • [_CHS_] _CHS_

View Post777O, on 21 August 2016 - 11:32 PM, said:

Mam juz kilka na koncie, jak się zaświeci to nie raz nie zdąże skupić celownika bo druzyna go odparuje. Nawet to jest smieszne jak staje sie bezradny a ty go VI pierzesz. Dużo ludzi nie zaglada na forum przed zakupem nawet statystyk czolgów nie sprawdzilo, kupili bo nowy i ladnie wyglada. + jest taki ze potem moga powyzywac na wg ze chłam wciskaja.

No właśnie ze względu na złą sławę (jaki jest niby OP) jak się wyświeci w drużynie przeciwnej leci w niego focus fire. 

majan4 #89 Posted 22 August 2016 - 01:01 PM

Lieutenant

• Player
  • 66737 battles
  • 1,735

View PostBielizna, on 22 August 2016 - 07:19 AM, said:

A który TD VIII poziomu jest rewelacyjny?

Jest za kasę a to oznacza , że będzie psuł rozgrywkę :) innym i tak już jest co widać na randomie.

Z jednej strony czerwony nie zrobi nic z drugiej filet wywali przeszło 4k :). Działanie o skrajnych wynikach efekt taki sam.

Temu TD-kowi najbardziej szkodzi dynamika obecnych bitew  :)

Bielizna #90 Posted 22 August 2016 - 01:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36531 battles
  • 1,321
  • [17WBZ] 17WBZ

View Postmajan4, on 22 August 2016 - 01:01 PM, said:

A który TD VIII poziomu jest rewelacyjny?

Jest za kasę a to oznacza , że będzie psuł rozgrywkę :) innym i tak już jest co widać na randomie.

Z jednej strony czerwony nie zrobi nic z drugiej filet wywali przeszło 4k :). Działanie o skrajnych wynikach efekt taki sam.

Temu TD-kowi najbardziej szkodzi dynamika obecnych bitew  :)

z tą rewelacyjnością to chodziło mi o to, że niektórzy bardzo mocno się rozczarowali nim, bo widzieli super akcje na filmikach u youtuberów, a im tak nie wychodzi. Czołg mógł wydawać się OP a jest w miarę normalny, ma swoje wady i zalety.

Jak każdy czołg także i ten - jest tak dobry jak jego kierowca, co jest jak najbardziej ok.

Bielizna #91 Posted 22 August 2016 - 02:31 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36531 battles
  • 1,321
  • [17WBZ] 17WBZ

View Postzabojca100, on 22 August 2016 - 01:42 PM, said:

Dlaczego niby mógł się wydawać się OP? Przecież zanim go wprowadzili to już każdy znał jego wady...

czy każdy, to nie wiem.

Ten jak każdy czołg ma swoje plusy i minusy, rozchodzi się jednak o to, żeby plusy nie przesłoniły minusów ;)

Wydaje mi się, że niektórym jednak przesłoniły.....

KrulefnaSniezka #92 Posted 22 August 2016 - 02:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16307 battles
  • 92

Pewnie, że każdy znał tu jego staty. Jednak wielu zapewne (jak np. ja) uległo namowom "topowych" jutuberów, którzy wychwalali ten TDek pod niebiosa, a jeden z naszych "topowych" Multi nazwał go nawet najlepszą premką, twierdząc że w realu lepiej wygląda niż na papierze ;) Ich zachwytom nie było końca. Dlatego wielu, nawet widząc staty tego Tdka oczekiwało po nim prawdziwych gołąbków. A dostali co nawyżej kapustę.

W sumie tym "topowym" jutuberom się nie dziwię. Niby są niezależni od WG, ale przecież WG daje im konta, pojazdy, wysyła na jakieś podróże. Ja osobiście jestem zły na siebie, po podpaliłem się właśnie ich recenzjami zamiast kierować się zdrowym rozumem.

Kocur_z_Cheshire #93 Posted 22 August 2016 - 03:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35609 battles
  • 787
  • [-IKP-] -IKP-

View PostKrulefnaSniezka, on 22 August 2016 - 02:54 PM, said:

Niby są niezależni od WG, ale przecież WG daje im konta, pojazdy, wysyła na jakieś podróże.m.

To nawet nie chodzi o to że WG im cos daje. Po prostu topowi jutuberzy są bardzo dobrymi graczami. A tacy na czołgu który w sumie nie jest przeciez taki najgorszy poradza sobie swietnie, tak jak na kazdym który nie jest totalnym crapem. W zwiazku z tym mnie jako gracza mocno sredniego kompletnie nie interesują pozytywne opinie o pojazdach graczy z mocno niebieskim i wyższym WN-em. Z chęcia bym za to posłuchał jakiegos ogarnietego zielonego...

C0ntent #94 Posted 22 August 2016 - 03:58 PM

Private

• Player
  • 22749 battles
  • 6
Bardzo przyjemna w grze maszyna. Działo nie sadzi zbytnio kalafiorów, czas skupiania - bajka :great:  Mobilność odrobinę lepsza niż w Jagdpanther II. Kamuflaż też jest lepszy i nieprawdą jest, że świeci się z daleka. Jak dla mnie o niebo lepszy od Jagdpanther II. Jeżdżę na zestawie siatka, lorneta, dosyłacz. Największą wadą jest według mnie jego rozmiar - nie każdy krzaczek wystarczy, by go ukryć :bush:

KrulefnaSniezka #95 Posted 22 August 2016 - 04:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16307 battles
  • 92

View PostCheshireCatSmile, on 22 August 2016 - 02:32 PM, said:

To nawet nie chodzi o to że WG im cos daje. Po prostu topowi jutuberzy są bardzo dobrymi graczami. A tacy na czołgu który w sumie nie jest przeciez taki najgorszy poradza sobie swietnie, tak jak na kazdym który nie jest totalnym crapem. W zwiazku z tym mnie jako gracza mocno sredniego kompletnie nie interesują pozytywne opinie o pojazdach graczy z mocno niebieskim i wyższym WN-em. Z chęcia bym za to posłuchał jakiegos ogarnietego zielonego...

Mam inne zdanie. Zawsze uważam, że powinno się słuchać i uczyć od lepszych. Od gościa średniego tak naprawde nic mądrego się nie dowiesz, co byś już nie wiedział. Nigdy nie wyjdziesz poza średniactwo bo on nie ma nic więcej Ci do przekazania. I nie jest to przykład z gry, bo ta gra nie jest moją wykładnią, ale z zycia, bo to już jest moją wykładnią.

SirBushman #96 Posted 22 August 2016 - 04:17 PM

Lieutenant General

• Player
  • 53843 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN
Z trzech TDkow premium VIII tieru w linii niemieckiej najbardziej podoba mi sie gra Kanonenjagdpanzerem. A Skorpion, No cóż, jest to niech bedzie. Z czasem nauczę sie nim grać.

SirBushman #97 Posted 22 August 2016 - 04:48 PM

Lieutenant General

• Player
  • 53843 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN
Nie żebym był jasnowidzem, ale pisałem o wadach i zaletach tego czołgu. Kupiłem go w pełni świadomy stanu faktycznego i nie zaluje.

SevenSeas_Of_Rhye #98 Posted 22 August 2016 - 05:09 PM

Sergeant

• Player
  • 31995 battles
  • 294

View Postzabojca100, on 22 August 2016 - 04:31 PM, said:

Najlepszą metodą na dowiedzenie się jak dobry jest pojazd (a najważniejsze jak dobry dla nas) jest wypróbowanie go osobiście, najlepiej na testowym, choć tam nie zawsze testy są miarodajne. Niestety ale teraz WG nie dało możliwości przetestowania go, czyli znów jest to klasyczny skok na kasę - "Niee wiedzą jak się nim gra to kupią, a jak się im nie spodoba to trudno, przynajmniej kasa jest nasza".

Od jakis paru miesiecy nowe czolgi premium są regularnie wypozyczane na serwerze NA - ostatnio by przetestować Skorpiona wystarczylo stoczyc dowolnym czolgiem 1 bitwe i znalesc sie w 10. Teraz dalej go mozna zdobyc codziennie, na dzien, ale juz trzeba nagrać 40k expa dziennie. 

I tak jest z kazdym nowym czolgiem premium jaki ostatnio wychodzi, jest go bardzo latwo wypozyczyc i przetestowac w normalnych warunkach. Tylko trzeba pobrac klienta NA. No i liczyc sie z pingiem na poziomie 110-130. 

BloodyMazzi #99 Posted 22 August 2016 - 05:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 46571 battles
  • 358
  • [_CHS_] _CHS_

Jasne, że wszystko go dziurawi bo przecież ma w najgrubszym miejscu 30mm. Bądzmy choć trochę poważni.

Raz na jakiś czas wyłapie coś za 0 i to wszystko. Czasami uratuje nam to tyłek, czasami tylko oddali agonię na tyle by oddać jeszcze jedną bułę, a czasami nie da nic. 
Jak ktoś chce grać nim licząc na pancerz to gratuluję fantazji.

To moja pierwsza zarabiaczka z prawdziwego zdarzenia. IS5 ze swoim gównomiotem i buldog z notorycznymi losowaniami zespołów z 30% szansą na zwycięstwo doprowadzają mnie ostatnio do szewskiej pasji. 

Skorpion jak na razie całkiem udanie łączy zarabianie z przyjemnością z gry. Przez weekend nazbierałem ze sporym naddatkiem na E75. 
Były bitwy gdzie oddałem 1-2 strzały ale były też i takie gdzie wystrzelałem prawie całą amunicję. Średni dmg trochę spadł ale nadal mam na nim najwyższy ze wszystkich VIII i praktycznie również z IX (wiem to raczej hańba mi, niż plus skorpiona)

Co z tego, że ferdek czy JT mają pancerz, jak nie zdążą wrócić by zbić cap'a, czy chociażby zmienić pozycję. O protku przez litość nawet nie wspomnę. 
Skorpion jeśli przeżyje wystarczająco długo może spokojnie próbować wyciągać w końcówce bitwy za uszy. Połączenie sporej alfy z mobilnością to znacznie lepsze combo niż alfa i pancerz (przynajmniej moim zdaniem). Ideałem dla mnie było by coś na wzór JPII ale z wieżą. Ale jak wiadomo ideałów nie ma :)

Poza tym nasuwa mi się podstawowe pytanie, czy aby na pewno te "inne" TDeki mają pancerz? Może centralnie od frontu przeciwko VI i VII coś tam poodbiją, tu się zgodzę. Ale czy nie jest tak, że przeciwko całej reszcie są wstanie odbić jedną, gora dwie pestki a poźniej już tylko słyszymy szyderczy syk heatów i gwizd apcrów? :)

Pograłem trochę wczoraj E75, dziękuję, to ja już wolę nieco więcej mobilności niż pancerz :)

Za większą wadę niż słaby (zerowy) pancerz uznał bym rozkład załogi (dowódca jako ładowniczy nijak nie pasuje do innych czołgów)

Podsumowując bo trochę się rozpisałem, absolutnie nie próbuję nikogo przekonać na siłę do zakupu, po prostu opisuję swoje odczucia. Dla mnie czołg jest OK ale to, że ja jestem zadowolony nie znaczy, że każdy będzie i że każdemu będzie pasował.

Edited by BloodyMazzi, 22 August 2016 - 05:37 PM.

Kocur_z_Cheshire #100 Posted 22 August 2016 - 06:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35609 battles
  • 787
  • [-IKP-] -IKP-

View PostKrulefnaSniezka, on 22 August 2016 - 04:02 PM, said:

Mam inne zdanie. Zawsze uważam, że powinno się słuchać i uczyć od lepszych. Od gościa średniego tak naprawde nic mądrego się nie dowiesz, co byś już nie wiedział. Nigdy nie wyjdziesz poza średniactwo bo on nie ma nic więcej Ci do przekazania. I nie jest to przykład z gry, bo ta gra nie jest moją wykładnią, ale z zycia, bo to już jest moją wykładnią.

Nie masz innego zdania, tylko piszesz o czyms innym. Oczywiscie, że uczyć sie powinno od lepszych. Ale to, ze fiolet sie pozytywnie wypowiada o jakims czołgu to nie jest zadne przekazywanie wiedzy i nie o przekazywanie wiedzy w tym wypadku chodzi tylko o ocene pojazdu. Jesli mam do wyboru obejrzec gre gracza dobrego albo sredniego wybiore oczywiscie dobrego, natomiast jesli chodzi o decyzje czy dany czołg bedzie mi pasował wole posłuchac zdania gracza na swoim poziomie.

Also tagged with Rheinmetall, Skorpion, TD, Niemiecki

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users