Jump to content

Rheinmetall Skorpion G

Rheinmetall Skorpion TD Niemiecki

• Please log in to reply
900 replies to this topic

Kupsztas #861 Posted 22 December 2018 - 08:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 21280 battles
  • 1,578
  • [PUNKS] PUNKS

Wypożyczyłem sobie ten pojazd na 7 dni, żeby zobaczyć, jak się gra pojazdem, którego popularność pobiła wszelkie rekordy popularności wśród premek 8 tieru deklasując bodaj dwukrotnie następny najczęściej wyciągany z garażu pojazd.

Wnioski:

Jest koszmarnie niecelny jak na reklamowaną celność. W sensie kółeczko jest małe, ale to nie ma znaczenia. Właśnie skończyłem bitwę, w której na 11 strzałów (dystans 400-500m) trafiły dwa (w tym jeden to brak przebicia boku T-44). Zagrałem już parę bitew i naprawdę nie mam pojęcia, jak to się dzieje, że na tym czołgu drastycznie pogarsza się rozrzut w celowniku. Mój egzemplarz to istny rozrzutnik gnojowicy.

Poza tym całkiem fajnie - jak w końcu trafi (i przebije, co jest nieoczywiste, brak przebicia wieży innego Skorpiona G czy boku Progetto to standard u mnie), to kąsa solidnie.

Rusza się szybko, przemieszczanie się z pozycji na pozycję jest bezbolesne.

Krótki reload.

Leży camo, ale to też kwestia mojej załogi, która pochodzi z Jadwigi E100 i camo jest właśnie robione jako któryś perk.

Podsumowując - czołg fajny, ale RNG kupa. Tylko na tym pojeździe mam tak słabe. Jest przez to po prostu nieprzyjemny i mało grywalny. Mam bardzo duży problem ze zrobieniem więcej niż dwóch strzałów z DMG w ciągu bitwy... 

edit: tuż po napisaniu tego posta miałem "przyjemność" trzykrotnie strzelać do O-I i ZA KAŻDYM RAZEM pestkę zniosło mi w ten mały karabinek na cycku, przez co zadałem dokładnie 0 dmg. 

Edited by Kupsztas, 22 December 2018 - 08:56 PM.

maremel #862 Posted 25 December 2018 - 10:37 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 42696 battles
  • 434
Faktycznie, działo potrafi wywołać niezły opad szczęki gdy się widzi rekordy gąsek i dingów jakie robi. Też go wypożyczyłem na tydzień. Specjalnie czekałem na choinkę, teraz z bonusem i rezerwami koszę +100% kredytów. Ale niemiecka precyzja działa to tu nie istnieje, jak bym go kupił to bym się wkurzył. No i kamperiada słabo mi odpowiada.

gondorczyk #863 Posted 27 December 2018 - 06:17 PM

Sergeant

• Player
  • 16479 battles
  • 224
  • [SUGOI] SUGOI

Dobry td z fajną lufką...

Jeśli trafi bo na full skupieniu leci w niebo albo w ziemię albo w gąski..

Jeśli nie zniszczą go wcześniej bo świeci się jak psu jaja nawet w krzakach z siatką nawet bez oddania strzału...

Najgorszy premtank 8 jakim grałem :bajan:

Natural__ #864 Posted 27 December 2018 - 06:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 35191 battles
  • 1,930
  • [S_W_F] S_W_F

Jeszcze gorzej idzie Ci WZ-120,  Fv4202 i TP50 prot.

I jeszcze jedno: stajemy za krzakami a nie w krzakach.

Kupsztas #865 Posted 30 December 2018 - 10:44 AM

Lieutenant

• Player
  • 21280 battles
  • 1,578
  • [PUNKS] PUNKS

View PostNatural__, on 27 December 2018 - 06:58 PM, said:

Jeszcze gorzej idzie Ci WZ-120,  Fv4202 i TP50 prot.

I jeszcze jedno: stajemy za krzakami a nie w krzakach.

bez oddania strzału to nie ma znaczenia :P

i najgorszy prem tank to to nie jest, wystarczy pograć jagą 8.8cm i wszystkie wady skorpiona nagle przestaną być tak wyraźne... po prostu skorpion nie jest tak piękny, jak wynikałoby to z jego popularności. 

podejrzewam, że jego popularność jest duża, bo to czołg, którym każdy - czy lepszy czy gorszy - dwie pestki z czerwonej linii wsadzi i już jest spora kaska za 1k dmg. ale na prawdziwe wyciągi jest zbyt zależny od tego, żeby ktoś mu świecił i ściągał uwagę na siebie.

Hypnoticon #866 Posted 31 December 2018 - 01:58 PM

Sergeant

• Player
  • 19593 battles
  • 221
Wziąłem sobie go na wypożyczenie, bo chciałem sprawdzić jego możliwości. Liczyłem że trafię go w paczkach i po kilku bitwach mój zaped do niego zmalał. Strasznie ciężko nim się gra. Na plus wieżyczka, mobilność i moc działa. Niestety gorzej jest już z celnoscia i to że świecimy się jak lampki na choince. Mam prawie 4 perkowa załogę z BiA i kamo do tego siata, a taki lait podświetla mnie z połowy mapy. O pancerzu nie mówię, bo wiadomo że go nie ma. Muszę go jakoś dobrze ogarnąć

HussarKaz #867 Posted 04 January 2019 - 02:01 AM

Sergeant

• Player
  • 6583 battles
  • 209

Czy Skorpion ma jakąś datę ważności?

Kiedyś trafiał w główkę od szpilki położoną w sąsiednim województwie. Wyciągnąłem go dziś z garażu i jaka patologia się odjaniepawla, to ja nie mam słów. Czasami mam wrażenie, że są jakieś bugi. Po pierwsze, nabrał cechy SU-100Y, czyli przy niepełnym skupieniu NIGDY nie trafia. Jak jakimś cudem poleci w przeciwnika, to w połowie przypadków leci gąska za 0, nawet wtedy gdy nie powinna (Su-130PM od boku). Jednak sytuacji, gdy wrogi E25 lub WZ-132 zajmuje 95% PIEPRZONEGO KÓŁKA i leci gdzieś w niebo to mam ochotę odinstalować grę, noż KURRRRRRRRRR

SweetKill3r #868 Posted 04 January 2019 - 12:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36778 battles
  • 747

View PostHussarKaz, on 04 January 2019 - 02:01 AM, said:

Czy Skorpion ma jakąś datę ważności?

Kiedyś trafiał w główkę od szpilki położoną w sąsiednim województwie. Wyciągnąłem go dziś z garażu i jaka patologia się odjaniepawla, to ja nie mam słów. Czasami mam wrażenie, że są jakieś bugi. Po pierwsze, nabrał cechy SU-100Y, czyli przy niepełnym skupieniu NIGDY nie trafia. Jak jakimś cudem poleci w przeciwnika, to w połowie przypadków leci gąska za 0, nawet wtedy gdy nie powinna (Su-130PM od boku). Jednak sytuacji, gdy wrogi E25 lub WZ-132 zajmuje 95% PIEPRZONEGO KÓŁKA i leci gdzieś w niebo to mam ochotę odinstalować grę, noż KURRRRRRRRRR

nie zauwazylem zeby cos sie zmienilo....

a co do trafiania... skupiac trzeba.. i nie tylko na tym czolgu.. z tego co widze to ty masz z tym problem na kazdym czolgu który masz w garazu..

40kaczmar #869 Posted 08 January 2019 - 10:57 PM

Corporal

• Player
  • 15626 battles
  • 129
  • [11BR] 11BR
Też dostałem go na 7 dni i 7 dni premium plus załoga 100% za trzy miesiące nieobecności. Z racji tego że nie mam żarówki piorę się na gołe klaty i z celnością nie ma problemu 

AdanTeam #870 Posted 15 January 2019 - 08:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34035 battles
  • 437
  • [ICOH] ICOH

Papierem na dychy na Himmlu

http://wotreplays.eu...tall_skorpion_g

Nie tak dużo trzeba teraz na Asa; chyba fyjolety teraz jeżdżą sowieckim klonem SU-130PM.

Edited by AdanTeam, 15 January 2019 - 08:50 PM.

Varbir #871 Posted 15 January 2019 - 09:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17972 battles
  • 663
Klonem bym tego nie nazwał. Scorpion g ma gorsze camo od wielu medów, co innego su130. Inna mobilność, inna prędkość pocisków ap. Na su mam siata, lorneta i dosyłacz a na scorpionie  ulepszony system celowania, lorneta i dosyłacz bo po strzale się często świeci i zawsze się trzeba chować. Jak zdążę xD

AdanTeam #872 Posted 15 January 2019 - 10:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34035 battles
  • 437
  • [ICOH] ICOH
Oczywiście racja, specyfika inna, różnice są, niemniej taktyka nieco podobna.

x4ec #873 Posted 15 January 2019 - 10:36 PM

Colonel

• Player
  • 35190 battles
  • 3,802
  • [_CHS_] _CHS_

Mnie niedawno M-ka wpadła za trochę gorszą grę, teraz już się podniosło.

A taktyka jest tylko jedna, nie daj się trafić :P

PolishBastionOfEurope #874 Posted 25 January 2019 - 01:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17999 battles
  • 52
  • [P100C] P100C
Obecnie, najbardziej niegrywalny tank premium jakim miałem przyjemność "kiedyś przyjemność" grać. Ninja nerfy robią swoje. Z rok wstecz grając tym cudem powiedzmy na dystansie 300+, bardzo często wchodziło, na nie do końca skupionym celowniku. Teraz na takich dystansach to loteria czy w ogóle trafi w cel. Pomijam już frustrujący fakt, spadania pocisku przed celem "epilepsja normalnie", zdarza się to tak często że zacząłem po takich strzałach wychodzić z bitwy do garażu. 6 pełnych perków na załodze a gra się tym teraz jak jakimś stockowym padłem z 50% załogą. Odnoszę wrażenie że wszystkie "stare" premki dostają dziwne ciche nerfy do losowości rozrzutu, bo Skorpion to nie pierwszy tank, którym im więcej gram tym gorzej to wychodzi. Sta-2 po zakupie tez był koksem, przebijał "w moim przypadku" cdc pod względem dps, a teraz? Kupa totalna, strzały jak u poprzednika, latają po krawędzi celownika. Ale cóż, jak mi napisał jeden z supportu... cytuję: "Całe World of Tanks jest grą w dużej mierze bazującą na szczęściu, dlatego polecam uzbroić się w cierpliwość" Czesław. C. Czyli wiecie jak to działa, szczęście szczęściem, ale czasami trzeba mu pomóc:) To jak z kursu dla akwizytorów :) Koniec końców jest taki, ze nic nowego nie odkryłem, tylko zaczęło mnie to na tyle wku.... że prozak nie pomaga. 

profanum #875 Posted 25 January 2019 - 02:07 PM

Sergeant

• Player
  • 32816 battles
  • 283

Na szczęście wargaming podaje pomocną dłoń i możesz zamienić tego paskudnego skorpiona na coś nowego, nową premkę! Po comasz się tak męczyć, kiedy jeździ tyle zacnych nowych maszyn.

Proste, by mogli zarobić, ludzie muszą kupić nowe rzeczy. Nowe premki. Albo chociaż zamienić stare na nowe. Więc najłatwiej cicho popsuć jakiś czołg i podsunąć alternatywę. Przecież patentem pojazdów do cyferki w excellu, które mogą sobie dowolnie zmieniać. 

Shame on you wargaming. 

PolishBastionOfEurope #876 Posted 25 January 2019 - 02:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17999 battles
  • 52
  • [P100C] P100C

View Postprofanum, on 25 January 2019 - 02:07 PM, said:

Na szczęście wargaming podaje pomocną dłoń i możesz zamienić tego paskudnego skorpiona na coś nowego, nową premkę! Po comasz się tak męczyć, kiedy jeździ tyle zacnych nowych maszyn.

Proste, by mogli zarobić, ludzie muszą kupić nowe rzeczy. Nowe premki. Albo chociaż zamienić stare na nowe. Więc najłatwiej cicho popsuć jakiś czołg i podsunąć alternatywę. Przecież patentem pojazdów do cyferki w excellu, które mogą sobie dowolnie zmieniać. 

Shame on you wargaming. 

Nikomu nie zaglądam do portfela ani tak jak Ty "w sposób bezczelny" nie namawiam do wymiany czołgu na inny. Moim zdaniem ta wymiana to po prostu czyste skur..... . Oddajesz czołg premium za który zapłaciłeś 100% wartości za 50% wartości,zwanej zniżką, aby ponownie nabyć czołg za 100% wartości. Czyli tak naprawdę wychodzi ze płacisz 150% wartości za nabycie nowego czołgu pozbywając się starego. Nie dziękuję. Pomijam fakt że w ofercie znajduję się bardzo dużo crap-ów, czyli wymiana złoma na złoma. Generalnie to do dupy to wszystko, bo wot zmierza tylko w jednym jedynym wyznaczonym przez siebie kierunku, który nazywa się ZYSK "ponad wszystkie inne wartości". P.s nie będę rozwijał tego tematu w kierunku p.t " WG to firma, musi zarabiać, wszystko chcielibyście za darmo itp." Zachłanność i rng już dawno wyznaczyła kierunek tego PRODUKTU.

profanum #877 Posted 25 January 2019 - 03:03 PM

Sergeant

• Player
  • 32816 battles
  • 283

Ktoś nie zrozumiał ironii :) 

tak się będzie działało, bo wargaming jest monopolista na rynku gier w tej tematyce. Dopóki się nie pojawi ktoś uczciwy, o zbliżonym potencjale, mogą sobie Ba takie zachowania pozwolić. Kasa się zgadza.

Edited by profanum, 25 January 2019 - 03:04 PM.

PREXER #878 Posted 25 January 2019 - 05:45 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 55050 battles
  • 1,296

View Postprofanum, on 25 January 2019 - 03:03 PM, said:

Ktoś nie zrozumiał ironii :) 

tak się będzie działało, bo wargaming jest monopolista na rynku gier w tej tematyce. Dopóki się nie pojawi ktoś uczciwy, o zbliżonym potencjale, mogą sobie Ba takie zachowania pozwolić. Kasa się zgadza.

Ciekaw jestem Twojej definicji uczciwości...

Chyzy_ #879 Posted 28 January 2019 - 06:13 PM

Major

• Player
  • 28761 battles
  • 2,621
  • [DUCH_] DUCH_

Naf Charioteerem na tylko 2 przewagi: alfę i zarobki. Ale i tak czasem bywa fajnie :)

stud3nt #880 Posted 29 January 2019 - 10:36 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 27138 battles
  • 610
Czytam ostatnie kilka stron tematu i trochę się dziwię narzekaniom na celność. Czy bierzecie pod uwagę, że tym czołgiem strzela się przede wszystkim z daleka, tj. z obszaru między zasięgiem spotowania a rysowania? Przy takich odległościach, z dość powolnym pociskiem pewien odsetek kalafiorów jest niestety oczywistością. Każda maszyna przeznaczona do walki dystansowej cierpi na taką przypadłość - nawet szwedzkie TDki często wyrzucają pociski w bok z 500m.

W tej grze niestety snajperzy są zbyt mało "snajperscy" - poczytajcie sobie narzekania na kalafiory na Leopardzie 1

Also tagged with Rheinmetall, Skorpion, TD, Niemiecki

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users