Jump to content

T-34-3 Tankına elzem olan buff

• Please log in to reply
16 replies to this topic

erwinrommer115 #1 Posted 12 August 2016 - 08:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 13086 battles
  • 559
  • [BBOSS] BBOSS

Arkadaşlar almadan önce bu tankı bir araştırayım dedim lakin araştırdıktan sonra alma isteğim geçti.

Tankın topu 7tier Çin IS-2 topu;Dağılma,nişan alma oranları bir orta tanka göre korkunç seviyede.Bia'lı ve modüllü dağılma 0.43,nişan alma süresi ise kv2 den hallice iken 2.9 gibi yine berbat bir rakama iniyor.İş dpm e gelince korkunçluk 2 kat daha artıyor tank seviyesindeki bütün ağır tanklardan daha yavaş re-load ediyor(11küsür saniye ve 175mm delişini geçiyorum...)

bütün bunlara ek olarak bu tankın ahım şahım bir zırhı da yok side-scraping e el verişsiz,ön üst plaka yiyor  kesinlikle alınmaya değmez.Muhakkak buff gerekiyor.

Edited by erwinrommer115, 12 August 2016 - 08:17 AM.

listen_little_man #2 Posted 12 August 2016 - 09:28 AM

General

• Moderator
  • 52373 battles
  • 9,084

View Posterwinrommer115, on 12 August 2016 - 10:12 AM, said:

Arkadaşlar almadan önce bu tankı bir araştırayım dedim lakin araştırdıktan sonra alma isteğim geçti.

Tankın topu 7tier Çin IS-2 topu;Dağılma,nişan alma oranları bir orta tanka göre korkunç seviyede.Bia'lı ve modüllü dağılma 0.43,nişan alma süresi ise kv2 den hallice iken 2.9 gibi yine berbat bir rakama iniyor.İş dpm e gelince korkunçluk 2 kat daha artıyor tank seviyesindeki bütün ağır tanklardan daha yavaş re-load ediyor(11küsür saniye ve 175mm delişini geçiyorum...)

bütün bunlara ek olarak bu tankın ahım şahım bir zırhı da yok side-scraping e el verişsiz,ön üst plaka yiyor  kesinlikle alınmaya değmez.Muhakkak buff gerekiyor.

Tank zaten sniper olarak kullanılmaya uygun değil ve tam bir destek medium'u. Oyun stilinize uymuyorsa kesinlikle alınmamalı. Bu tankın en büyük avantajı +1 MM görmesi ve topunun yüksek alfası olan bir heavy topu olması. Özellikle düşük tier ve canı az olan tanklarda bu yüksek alfa değeri işe yarıyor.

Ön üst plaka çok iyi değil ama tareti iyidir. Zaten birebire kalınca yapmanız gereken burundan karşı tanka yapışmak, o zaman biraz olsun uzun reload süresi ve nispeten düşük delicilik telafi edilebiliyor.

AP mermi deliciliği düşük ama gold'u iyidir. AP ile delemeyeceğiniz tank varsa goldu sürün delerse zaten parasını çıkartıyor. Bence kötü bir tank değil ama bir T26E4 kadar kullancı dostu bir tank da değil. Biraz dikkatli oynanması gereken bir premium.

Edited by lantirn161, 12 August 2016 - 09:36 AM.

demirkurgan #3 Posted 12 August 2016 - 09:31 AM

Sergeant

• Player
  • 40420 battles
  • 212
  • [TAF-G] TAF-G
Kesinlikle haklısın.Benim 1k maçım var oyun sırasında bu söylediklerinin sıkıntısı ciddi biçimde hissediliyor.Ama yine de satmıyorum elimde tutmaya devam edeceğim alt tierler üzerindeki ölümcül etkisi bir miktar keyif almayı sağlıyor.Ancak yeni alacaklara tavsiye etmem.Gerçekten buff a ihtiyacı var.

StronkGoldKebab #4 Posted 12 August 2016 - 12:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17950 battles
  • 470
  • [SI-S] SI-S

3 yetenekli mürettebat olmadan pek bir işe yaramıyor.Oynadıkça alışıyor ve daha çok bağlanıyorsunuz.Tankı yakın ve orta mesafede oynamak gerekir çoğu durumda.

bazen adamı kanser ettiği doğru ama sürekli üst seviye çıktığınız bir tank için gayet keyifli olabiliyor.

ArchitectARC #5 Posted 12 August 2016 - 01:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14096 battles
  • 589
  • [JSTCE] JSTCE
binaların bol olduğu haritalarda iş yapar. arazi ve çöl haritası geldiyse bi işe yaramaz

tarikataka #6 Posted 12 August 2016 - 01:20 PM

Major General

• Player
  • 41858 battles
  • 5,623
  • [SIGUN] SIGUN
Smm var 175 pen de gayet yeterli 350 400 ü karşı medlere vurdun mu kaçışıyorlar

AsolaraTasolar #7 Posted 12 August 2016 - 01:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 60650 battles
  • 478

View Postdemirkurgan, on 12 August 2016 - 10:31 AM, said:

Kesinlikle haklısın.Benim 1k maçım var oyun sırasında bu söylediklerinin sıkıntısı ciddi biçimde hissediliyor.Ama yine de satmıyorum elimde tutmaya devam edeceğim alt tierler üzerindeki ölümcül etkisi bir miktar keyif almayı sağlıyor.Ancak yeni alacaklara tavsiye etmem.Gerçekten buff a ihtiyacı var.

Merhaba abi nasılsın umarım iyisindir. Çok zaman oldu görüşemedik. Vefasızlık ettiğimi düşünmeyin. Bendeki yerin fazlasıyla özel. T34-3 için zamanında konuşmuştuk hatırlıyorsan :) Umarım pişman değilsindir.

Konuyu açan arkadaşa ve sana katılıyorum abi. Çok fazla bir buff a gerek yok. Ufak bir reload süresi ve isabette az bir düzeltmeyle biraz daha oynanır hale gelir tank. 5 skilli ve bayan mürettebatla oynuyorum bazen çekilmez hale gelebiliyor. 3 gün önce bir maça girmiştim bu araçla. Yarıdan fazlası 9 tier ve heavy gerisi ise 8 tier ve heavy med karışımı bir düşman ekibiydi. AP bir iki denedim mesafenin de yüzünden çok etkili olamadım. Heat desen yakın mesafeden iyice odak alarak atınca netice veriyor. Uzak mesafede mermi bildiğin eğim alıyor. Hedef hareketliyse 300m den sonra attığın heat mermiye geçmiş olsun. Dedim ne yapabilirim. Çok saçma gelebilir ama 20 adet HE yüklemiştim. Absürt kaçtığını ve çok ütobik geldiğini biliyorum ama 20 adet HE mermiyle 3k civarı bir hasar çekmiştim üstelik topçusuz oynadığımız bir oyunu resmen açmıştım. Oyunun sonu nereye gidecek diye bir yandan gülüyordum bir yandan da HE ye devam ediyordum Oyun sonu 110k kredi net kalmıştı ve savaşı kazanmıştık. HE çok ucuz olduğundan biraz da mermi masrafından kar ettim. Diyeceğim o ki oyun kilitleniyorsa ve ağır bir rush gelmiyorsa güvenli mesafeye geçip HE mermi çalışmak düşmanı yıldırıyor. Ben denedim ve sonuç aldım. Her zaman değil ama dediğim gibi bir durum olursa HE spamlayarak kilidi açabiliyorsun. 122mm bir topun hatırı sayılır bir HE mermi hasarı var. Deneyin mutlaka :) Selamlar abi. Görüşmek üzere.

demirkurgan #8 Posted 12 August 2016 - 03:23 PM

Sergeant

• Player
  • 40420 battles
  • 212
  • [TAF-G] TAF-G

View Postbazingaa1, on 12 August 2016 - 12:55 PM, said:

Merhaba abi nasılsın umarım iyisindir. Çok zaman oldu görüşemedik. Vefasızlık ettiğimi düşünmeyin. Bendeki yerin fazlasıyla özel. T34-3 için zamanında konuşmuştuk hatırlıyorsan :) Umarım pişman değilsindir.

Konuyu açan arkadaşa ve sana katılıyorum abi. Çok fazla bir buff a gerek yok. Ufak bir reload süresi ve isabette az bir düzeltmeyle biraz daha oynanır hale gelir tank. 5 skilli ve bayan mürettebatla oynuyorum bazen çekilmez hale gelebiliyor. 3 gün önce bir maça girmiştim bu araçla. Yarıdan fazlası 9 tier ve heavy gerisi ise 8 tier ve heavy med karışımı bir düşman ekibiydi. AP bir iki denedim mesafenin de yüzünden çok etkili olamadım. Heat desen yakın mesafeden iyice odak alarak atınca netice veriyor. Uzak mesafede mermi bildiğin eğim alıyor. Hedef hareketliyse 300m den sonra attığın heat mermiye geçmiş olsun. Dedim ne yapabilirim. Çok saçma gelebilir ama 20 adet HE yüklemiştim. Absürt kaçtığını ve çok ütobik geldiğini biliyorum ama 20 adet HE mermiyle 3k civarı bir hasar çekmiştim üstelik topçusuz oynadığımız bir oyunu resmen açmıştım. Oyunun sonu nereye gidecek diye bir yandan gülüyordum bir yandan da HE ye devam ediyordum Oyun sonu 110k kredi net kalmıştı ve savaşı kazanmıştık. HE çok ucuz olduğundan biraz da mermi masrafından kar ettim. Diyeceğim o ki oyun kilitleniyorsa ve ağır bir rush gelmiyorsa güvenli mesafeye geçip HE mermi çalışmak düşmanı yıldırıyor. Ben denedim ve sonuç aldım. Her zaman değil ama dediğim gibi bir durum olursa HE spamlayarak kilidi açabiliyorsun. 122mm bir topun hatırı sayılır bir HE mermi hasarı var. Deneyin mutlaka :) Selamlar abi. Görüşmek üzere.

Merhaba değerli arkadaşım,görüşmeyeli uzun zaman oldu,nasılsın? Biz ihtiyarlar ekibi klan maçlarına pek karışmadan takım atarak hayatımıza devam ediyoruz. t 34-3 e gelince, ben memnunum.Çok büyük bir potansiyeli var ve eğer bu kadar budanmasa çok op olurdu.Bazen maçı tek başına taşıdığı oluyor.Ama yine de söylediğin gibi doldurma zamanı azıcık azalsa ve dağılma biraz düzeltilse çok iyi olur.HE ye gelince ben 6 tane taşıyorum ve az olduğu için pek büyük bir fark yaratamıyor.Ama bu gün deneyeceğim.           Görüşmek üzere.

Snynyester #9 Posted 12 August 2016 - 06:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7981 battles
  • 315
Öyle demeyin ya pre med almayı düşünüyordum soğudum :(

Edited by Snynyester, 12 August 2016 - 06:44 PM.

rooper58TR #10 Posted 12 August 2016 - 06:57 PM

Lieutenant

• Player
  • 15964 battles
  • 1,719
ne kadar para bırakıyor ortalama bir maçta premiumlu olarak ?

LastSchumacher #11 Posted 12 August 2016 - 07:19 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25183 battles
  • 1,390
  • [TAF-G] TAF-G
T34-3 ile 1 k maçım var ama stressiz bir para kasma için FCM tavsiye ederim T34-3 çok dengesiz bir tank fantaziye kaçıyor biraz garajında bi kaç tane pre tankı olanlar alabilir fantazi amaçlı ama ben bu tankla para kasacağım hesabımın bankası olacak derseniz T34-3 le çıldırmaya hazır olun.

__4LP4R5L4N__ #12 Posted 12 August 2016 - 07:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12066 battles
  • 807

View PostLastPehlivan, on 12 August 2016 - 07:19 PM, said:

T34-3 ile 1 k maçım var ama stressiz bir para kasma için FCM tavsiye ederim T34-3 çok dengesiz bir tank fantaziye kaçıyor biraz garajında bi kaç tane pre tankı olanlar alabilir fantazi amaçlı ama ben bu tankla para kasacağım hesabımın bankası olacak derseniz T34-3 le çıldırmaya hazır olun.

T34-3 len 1k  121 lende  1 k  maçımvaaaar  hımm  işde 5-6 skliilli mürettebat var ayık olacan yeğen

Geisterjager #13 Posted 27 August 2016 - 11:26 AM

Lance-corporal

• Player
  • 24180 battles
  • 82
Tankın oynaması çok zor dediğin gibi aim reload aşırı fazla ama bunun manyakları çok topun eğilmemesinde zevk alan tipler var.Bu tankı 3 4 skilli crew ile oynayacaksın oyundaki tam rolü şu med ve light kesen bazende heavylere support sağlayan enteresan bir med tankı alacaklar bi daha düşünsün 

Angercaster #14 Posted 22 September 2016 - 02:09 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10661 battles
  • 50
  • [HASAT] HASAT
Yahu nereye girsem t-34-3 ten bin ah işitiliyor ama açık açık herkes almayın bu tankı diyorken ben girdim 9.16 common test te 50+ maçta oynadım çokta hoşuma gitti, kağıt üzerinde kötü ama sahaya inince başarılı buldum ben tankı, tabikii bir type 59 değil ama zevkliydi, sonunda tekrar buraya geldim gene ağlama duvarı, şimdi belki lantirn bana iyi al alda gününü gör diyordur içinden, tamam tamam vurmayın almıyorum tecrübeyi tecrübe etmek ahmaklıktır

Qumpas #15 Posted 22 September 2016 - 10:34 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9233 battles
  • 66
  • [KIPP] KIPP
T34-3 ile ya çok zevkli bir maç çıkarıyorsunuz, ya berbat.. Arası yok.. Dengesizliğin vücut bulmuş hali. Şahsen ben seviyorum bu tankı.
Tankta bufflanması gereken ilk şeyin kredi getirisi olduğunu düşünüyorum. FCM ile aynı hasarı attığımda, FCM net en az 1.5 kat fazla kredi bırakıyor.

iNViCTA58 #16 Posted 19 October 2016 - 08:54 AM

Sergeant

• Player
  • 22314 battles
  • 202
  • [ELPS] ELPS
t34-3 ilk başlarda gına getirir ama alışınca tadından yenmez alışınca başka tank ile para kasmayı bile istemezsiniz :) tek problem 11 saniye dolum süresi bir iyileştirme gelmesi lazım ıs6 9 saniyede dolduruyor ve daha zırhlıyken bu tankın t34 gibi uzun dolum süresi can sıkabiliyor

awakeAND_alive #17 Posted 19 October 2016 - 01:04 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11601 battles
  • 1,238
  • [SIGUN] SIGUN
Bence tank oynana bilir seviye'de ama para getirisinin biraz artması lazım

Edited by awakeAND_alive, 19 October 2016 - 01:05 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users