Jump to content

Žádám přísné trestání hráčů AFK/BOT

• Please log in to reply
120 replies to this topic

Jmeno1 #1 Posted 13 August 2016 - 03:50 PM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

Vážený WG staffe, žádám aby jste podali požadavek na přísné trestání AFK hráčů a botů. To už není možné. Mit jednoho až čtyři(!) AFK hráče v každé bitvě a ještě plno botů, tak to tu hru posílá do kytek víc než nějaké hloupé arty. Už tady bylo mnohokrát prezentován požadavek, že kdo má najeto nula, nastříleno nula, tak automaticky na konci bitvy tank autodestrukci a kredity a expy nula. Nula jsi zahrál nula dostaneš a zaplatíš si škodu, protože jsi poškodil tým. Dále pokud někdo najede jen kousek a jednou střelí do vzduchu, tak by se měl trestat taktéž, ale protože je to těžce odhalitelné, tak po pohnutí nebo výstřelu by se měla odjistit sebedestrukce např. do 5-ti minut. Normálního hráče to v ničem neohrozí a zmetkům to nevadí. Stejně o svůj tank většinou přijdou. Nicméně, při autodestrukci rovněž žádné expy ani kredity. Hra je proto aby se hrála, a ne proto aby rozmazlený nebo zbabělý hráč škodil týmu. Takové hráče nikdo nepotřebuje.

Výjimka je případ, kdy hráči spadne net - je šedý. To by bylo bez postihu. Výmluvy na záchod, telefon, tchýni atd. neberu. To se může stát jednou za tisíc bitev (a i to pochybuji), ale nyní je to už běžný standard.

A proč to píšu? Vyčerpal jsem reporty na Neaktivitu a už mne nebaví mít za zády hráče, kteří nehrají.

PS: Proč jste změnili podmínky pro dezerci? Jak to, že předčasný odchod z bitvy "může" vést k potrestání? To snad musí, ne? Proč vycházíte vstříc hráčům co hru ničí, a ne těm co ji chtějí hrát? (nemluvě o investování )

Edited by Jmeno1, 13 August 2016 - 03:57 PM.

Karaya12 #2 Posted 13 August 2016 - 03:54 PM

Brigadier

• Player
  • 19650 battles
  • 4,210
  • [SVINE] SVINE
Vidíš, a to ještě někteří závidí RU serveru pětinásobky! To by teprve bylo žrádlo :angry:

StronkuRagnyBOT #3 Posted 13 August 2016 - 03:55 PM

Sergeant

• Player
  • 28024 battles
  • 223
  • [RGT] RGT

View PostJmeno1, on 13 August 2016 - 03:50 PM, said:

už mne nebaví mít za zády hráče, kteří nehrají.

Stačí stát za nima, problém vyřešen.

Jmeno1 #4 Posted 13 August 2016 - 04:00 PM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

Jenže já hraju aktivně, útočně. Pro mne není problém být v první linii i s T95, ale potřebuju aspoň nějaké krytí, alespoň občas.

Jsem fakt naštvaný, protože jsem prohrál asi 5 bitev vyloženě kvůli botům, co nehráli, ale tvářili se na první pohled, že hrají. Najeli na pozici a odešli. :angry:

Kozelmara #5 Posted 14 August 2016 - 01:35 PM

Corporal

• Player
  • 34417 battles
  • 148
Už tě někdy napadlo, že hráč, který nehraje může mít například problémy s připojením, což je celkem běžná věc. Nebo může mít i nějaký problém s HW, popřípadě mu zrovna u dvěří zazvonil pošťák, tchýně, PPLák, policajt, atd. atd ?! Důvodů lze vymyslet asi tak milión.....:trollface:

Norintheris #6 Posted 14 August 2016 - 01:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19605 battles
  • 1,354

View PostKozelmara, on 14 August 2016 - 12:35 PM, said:

Už tě někdy napadlo, že hráč, který nehraje může mít například problémy s připojením, což je celkem běžná věc. Nebo může mít i nějaký problém s HW, popřípadě mu zrovna u dvěří zazvonil pošťák, tchýně, PPLák, policajt, atd. atd ?! Důvodů lze vymyslet asi tak milión.....:trollface:

U botplayerů s wn 140 a 10k hrama je pro mě nulová tolerance. Měli by to zavést jako u HnG: zero tolerance, zero leniency and zero exceptions.

Ivana_Drago #7 Posted 14 August 2016 - 02:48 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

Ahoj, díky za příspěvek.

Byl viděn a téma bylo zahrnuto do feedback reportu. Co se týče AFK hráčů, tak se těmto hráčům rozdávají tresty v pravidelných intervalech. A potrestaných není rozhodně málo (chodí nám emaily z CS, které nás informují o každé takové vlně udělelných trestů). Podrobnosti z pochopitelných důvodů nemůžeme sdílet, ale ujišťuji vás, že se tresty rozdávají a pravidelně. pokud je hráč trestán opakovaně, může to "dotáhnout" až k permabanu. 

TheComedian1983 #8 Posted 14 August 2016 - 02:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM

Promiň Ivo, ale to jsou kecy v kleci :smart_fish:

Tohle je jeden z důvodů proč jsem se na celé tanky vybodl.

Ivana_Drago #9 Posted 14 August 2016 - 03:56 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120
Comediane, říkám, jak to je a pokud mi to nevěříš, nic s tím neudělám. Rozhodně bych si ale nedovolila sem napsat něco, co není pravda ;) Procedura je nastavená a ze své pozice vidím, že funguje (netvrdím, že skvěle a bezchybně, ale snažíme se aktivně proti AFK hráčům / botům bojovat a tresty se rozdávají pravidelně).

Jmeno1 #10 Posted 14 August 2016 - 03:57 PM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

Já Ivaně věřím a doufám, že se opravdu BANuje. Dneska zase záplava botů a AFK hráčů a nejlepší byl tenhle, kdy jsem se nechal doslova rozkrájet pro naše top HT a nakonec se ukázalo, že jsem zase bojoval jen pro bota. :angry:

Kozelmara: Hele, ještě ty mne štvi. :) Sám dobře víš, že to jsou kecy v kleci. A pošťáci v sobotu a v neděli nechodí. :P

PS: Ivano, zkus navrhnout tu autodestrukci, přičemž 1 minutu před výbuchem by byl hráč upozorněn, takže normální hráč by nebyl v ohrožení. :)

Edited by Jmeno1, 14 August 2016 - 04:01 PM.

Awkwardness #11 Posted 14 August 2016 - 04:01 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5470 battles
  • 63

No myslím, že by tresty mohly být mnohem tvrdší. Přece pokud někdo odehraje 5 000 bitev s průměrným WN8 50 a dmg na bitvu 143 a to tam má i VIII nebo IX tanky, tak jako sorry, ale takový "člověk" si prostě nezaslouží dostat šanci hrát tuhle hru. Chápu, že z Vašeho pohledu je to sice stále potencionální platící zákazník, ale pro ostatní užitatele je to naprostý [Editováno].

Edited by ClearEvil, 15 August 2016 - 09:23 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Gabriel_i5_Back #12 Posted 14 August 2016 - 04:05 PM

Major General

• Player
  • 46014 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST

View PostJmeno1, on 13 August 2016 - 04:00 PM, said:

Jenže já hraju aktivně, útočně. Pro mne není problém být v první linii i s T95....

S týmto si ako divák tvojich replayov dovolím rozhodne nesúhlasiť.

Kozelmara #13 Posted 14 August 2016 - 04:13 PM

Corporal

• Player
  • 34417 battles
  • 148

Rozhodně nelze banovat bez ohledu na WNko !!!

Zrovna dnes jsem asi 10 bitev byl AFK a to i 3 x za bitvu, protože mi nějak začala haprovat grafika a hru mi to shazovalo. Jak jinak bych přišel na to, co mám v nastavení grafické karty změnit, když bych se nelogoval do bitev? Podobné věci se dějí i po každém patchi, kdy si musím nějak odladit módy.

Jmeno1 #14 Posted 14 August 2016 - 04:14 PM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Homer_J_S_: Wow, mám svého osobního sledovatele. Díky. :great: Zkus ty poslední, např. tady nebo tady. Ono taky záleží s čím hraju. A protože většinou expím, tak ze začátku se musím se stockama držet zpátky. Ale to je mimo téma.

Norintheris #15 Posted 14 August 2016 - 04:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19605 battles
  • 1,354

View PostJmeno1, on 14 August 2016 - 02:57 PM, said:

PS: Ivano, zkus navrhnout tu autodestrukci, přičemž 1 minutu před výbuchem by byl hráč upozorněn, takže normální hráč by nebyl v ohrožení. :)

Obávám, že by to minulo účinkem, stačí bota trochu upravit a po přijmutí takové informace by se mohl začít pohybovat klidně sam a tam.

TheComedian1983 #16 Posted 14 August 2016 - 04:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 874
  • [_CALM] _CALM

View PostIvana_Drago, on 14 August 2016 - 02:56 PM, said:

Comediane, říkám, jak to je a pokud mi to nevěříš, nic s tím neudělám. Rozhodně bych si ale nedovolila sem napsat něco, co není pravda ;) Procedura je nastavená a ze své pozice vidím, že funguje (netvrdím, že skvěle a bezchybně, ale snažíme se aktivně proti AFK hráčům / botům bojovat a tresty se rozdávají pravidelně).

Řeknu to jinak. Nějaké pokusy proti tomuto sajrajtu z vaší strany jsou, ale jsou naprosto neúčinné. Proč prostě není nějaký plošný systém, který by bral v potaz například udělenou dmg, střelbu samotnou a především pohyb na mapě. Naprosto by to sebralo vítr z plachet těchto konkrétních bot programů už z principu.

Tanky pouštím tak jednou za čtvrt roku tak dám příklad z lodí:

Tráví "hráč" XY % času zapíchnut v rohu mapy? Ujede jen zlomek vzdálenosti v porovnání se serverovým průměrem? Ok. Zameříme se na něj a pak už je snadné si určit co se děje a "hráče" sestřelit permabanem.

Dá se namítnout, že by toto mohlo postihnout i extrémně špatné, ale přesto stále lidské hráče, ale to by nebylo vůbec na škodu, protože by dostali třeba nějakou formu varování. Buď se zlepší a nebo smolík. Nikomu chybět nebudou.

A tohle je jen rychlej nástřel možného řešení (který má samozřejmě mouchy). S trochou snahy by se našlo kupa efektivních řešení.

Problém je, že WG toto nechce aktivně a reálně řešit. Důvod? PRACHY. Já chápu, že WG není neziskovka, ale sakra, bot nepotřebuje PU. Takový acc prostě běží v kuse celé dny a pomaloučku kupí xp a stříbro. Pro WG by měl být mnohem zajímavější zdroj peněz normální acc. Ten pokud bude spokojen tak chlup pustí. Z dlouhodobého hlediska by tento přístup WG vydělal podstatně více peněz než tolerování stávajícího stavu, kdy se doufá v občasnou investici do hry. A hlavně, pokud by WG něco aktivně dělalo, ubylo by % platících hráčů, kteří odcházejí právě díky znechucení z AFK/bot marastu

Mám v těch nápadech jistě hromadu chyb, ale já tu nejsem od toho abych dělal práci WG. Chtěl jsem prostě říct, že by WG mělo přehodnotit způsob vydělávání peněz a být efektivnější protože jinak budou vaše prémie jaké? No nižší.

Edited by TheComedian1983, 14 August 2016 - 04:57 PM.

VijaCZ #17 Posted 14 August 2016 - 10:32 PM

Brigadier

• Guest
  • 75925 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

Mě by ke spokojenosti stačilo naprosto primitivní pravidlo.

Máš 0 výstřelů a 0 KM najeto?

Dobrá, takže 0 XP a 0 kreditů.

Jen za dnešní plnění misí sem měl AFKerů na TOPu asi pět, a každý získal XP a pokud sme bitvu vyhráli i bez něj tak těch XP nebylo zrovna málo, a předpokládám i kredity - proč?? za co??

La_Drang_ #18 Posted 14 August 2016 - 11:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 67686 battles
  • 587
  • [BBB2] BBB2

View PostJmeno1, on 14 August 2016 - 03:57 PM, said:

Já Ivaně věřím a doufám, že se opravdu BANuje. Dneska zase záplava botů a AFK hráčů a nejlepší byl tenhle, kdy jsem se nechal doslova rozkrájet pro naše top HT a nakonec se ukázalo, že jsem zase bojoval jen pro bota. :angry:

Kozelmara: Hele, ještě ty mne štvi. :) Sám dobře víš, že to jsou kecy v kleci. A pošťáci v sobotu a v neděli nechodí. :P

JMENO, líbí se mi Tvá snaha, ale bohužel je zcela zbytečná. Pokud se podíváš na účet toho hráče s IS7, tak zjistíš, že má 13 prémiových tanků. No, a takového hráče si WG nedovolí zablokovat. Určitě si kupuje prémiový účet a jiné doplňky. Pokud je takových X tisíc a chovají se takto, tak by byl WG sám proti sobě. Nemyslíš? Co je WG do Tvého názoru, když ty jsi jen jeden z kapky v moři, který přispívá do systému? Pokud někdo dostane permaban, tak jedině ten, který není pro WG vhodný kandidát.

_Imperium #19 Posted 15 August 2016 - 12:16 AM

Major

• Player
  • 31799 battles
  • 2,669

View PostLa_Drang_, on 14 August 2016 - 11:46 PM, said:

JMENO, líbí se mi Tvá snaha, ale bohužel je zcela zbytečná. Pokud se podíváš na účet toho hráče s IS7, tak zjistíš, že má 13 prémiových tanků. No, a takového hráče si WG nedovolí zablokovat. Určitě si kupuje prémiový účet a jiné doplňky. Pokud je takových X tisíc a chovají se takto, tak by byl WG sám proti sobě. Nemyslíš? Co je WG do Tvého názoru, když ty jsi jen jeden z kapky v moři, který přispívá do systému? Pokud někdo dostane permaban, tak jedině ten, který není pro WG vhodný kandidát.

Pak je tu tedy možnost dát místo permabanu nějaký kratší ban. Třeba na 6 měsíců. :)

Jmeno1 #20 Posted 15 August 2016 - 06:13 AM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Ještě mne napadla jedna věc co by se dala relativně jednoduše aplikovat a hodně by pomohla. Pokud je tank AFK nad 2 minuty, tak by mohl změnit barvu, např. na žlutou. To znamená stojí a nehýbe ani dělem, tak změna barvy. Tým alespoň bude vědět, že s tím hráčem nemá počítat.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users