Jump to content

Oczami Społeczności: Rheinmetall Skorpion G

• Please log in to reply
30 replies to this topic

Community #1 Posted 26 August 2016 - 10:40 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,690
Na pola bitew wyjechał nowy niszczyciel czołgów premium VIII poziomu. Co sądzi o nim nasza społeczność?

Pełen tekst wiadomości

pawwel #2 Posted 26 August 2016 - 11:02 AM

Private

• Player
  • 14952 battles
  • 47
  • [ALLGE] ALLGE
Czołgi premium miały nie być lepsze od swoich odpowiedników na swoim tierze

KaruzeLek #3 Posted 26 August 2016 - 11:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13993 battles
  • 87

Ale mobilny RHM bedzie sie dobrze sprzedawał, wiec założenie że nie może być lepszy od standardowego RHMa dla WG jest nieopłacalne :) Po pierwsze kasa - motto WG.

pucek1987 #4 Posted 26 August 2016 - 11:18 AM

Private

• Player
  • 13278 battles
  • 4
Ludzie narzekają, że nie powinien być lepszy, więc pytam, czy te osoby grały tym czołgiem? i dlaczego takie stwierdzenie że jest lepszy? Gra skorpionem do łatwych nie należy, trzeba się naprawdę skupić i wiedzieć gdzie jechać, staniesz na otwartym terenie, zauważą cię i czołgu nie ma w momencie, wszyscy wiedzą, że jest z papieru i wszystko wchodzi. Często lecą pociski HE. Sam jest bezbronny i nie ma szans czegokolwiek odbić. Może ma niebezpieczne działo, ale po każdym wystrzale świeci się jak fajerwerki noworoczne, wszyscy go widzą i trzeba umieć się chować, żeby nie oberwać. Sam uważam go za bardzo dobry czołg, który jak każdy ma wady i zalety. Może niech się wypowiedzą osoby które go mają??

KaruzeLek #5 Posted 26 August 2016 - 11:31 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13993 battles
  • 87

Masz racje nie raz tankowałem RHM w mordorach....

Grałem nim troszkę, na nie na swoim koncie i jest to przepakowany RHM, głównie chodzi mi o mobilnośc (dw razy prawie szybszy) bo cała reszta mniej więcej taka sama.

A teraz w WOT mobilność i działo>>>>>>>>>> reszta

Dostał coś co RHM nie ma czyli mobilność, bo działo ma podobne aczkolwiek i tak celniejsze :)

Ty nigdy nie miałeś RHMa więc nie wiesz że ona ma jeszcze mniej armora niz scorpion :)

Edited by KaruzeLek, 26 August 2016 - 11:42 AM.

Borys333 #6 Posted 26 August 2016 - 11:32 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10919 battles
  • 55

Miałem kupować z sentymentu do Borsuka, ale stwierdziłem, że byłoby za dużo premek... Poza tym Skorpion na VIII t schodzi na 2 strzały co mi się bardzo podoba hehe

Wargaming  w WoT to jakiś wyścig zbrojeń czołgów premium. Ja osobiście nie biorę już w nim udziału. 

Tomcat_pawel #7 Posted 26 August 2016 - 11:35 AM

Private

• Player
  • 13689 battles
  • 15

Hi,

Kiedys kolega mnie sie mnie pyta? Czy WOT to Pay2Win bo slyszal ze sa czolgi za pieniazki. Ja mowie, że nie; te czolgi lepiej zarabiaja ale sa na ogol troche slabsze niz odpowiedniki. Dzieki nim, mniej musisz grac na tierach 5-6 aby zmierac kredyty.

Mysle ze WG sprzeniewierzył sie tej zasadzie.

I tyle.

"Ludzie narzekają, że nie powinien być lepszy, więc pytam, czy te osoby grały tym czołgiem"

Nie musze. Wystarczy zobaczyc na wot rep jakie sa wyniki ... i to nie po miesiacach/ latach nauki ? po kilku tygodniach.

Coś jest nie tak.

Aha...

Smaczku dodaje fakt, że jest to taki premium premium...czyli nie za gold w grze :D Czyli tylko "pieniazki" w czystej formie.

"Pin i zielony" ;)

Tak by przypadkiem dobry gracz, ktory cos tam uciulal na ESL nie mogl go sobie nabyc.

Pozdrawiam

WG<- okoliczności sprzedaży Rheinmetall Skorpion G to zysk na krotki czas. To niewątpliwie duzy zastrzyk finansowy ale bedzie zle oplacony.

Gracze wiedza ze sa: czolgi normalne i czolgi premium. I jeszcze premiumpremium ktore sa mocniejsze niz premium bo sa czystą gotowke. 

Pozatym gracze majacy inne premki 8 tieru moga... (i powinni) czuc sie poszkodowani.

Troche zaleta jest fakt wysokiej ceny (mogla by byc jeszcze wyzsza -> mniej na polach).

Pozdrawiam

SirBushman #8 Posted 26 August 2016 - 12:50 PM

Lieutenant General

• Player
  • 52340 battles
  • 7,245
  • [-YUP-] -YUP-
Co sadzi o tym czołgu społeczność poczytacie na Forum w dwóch tematach. 

ozonomaniak #9 Posted 26 August 2016 - 12:59 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 28649 battles
  • 507
  • [PBWP] PBWP
dostanie NEFRA, bez widzy userów :D

LeP #10 Posted 26 August 2016 - 01:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25404 battles
  • 75

Wg to zakłamane mendy. Obiecywaliście, że premki będą gorsze niż ich drzewkowe odpowiedniki i co mamy? Sprinterskiego rhm'a, który nie pudłuje, z bardzo dobrą depresją i nieco dłuższym rld(który nadrabiany jest czasem skupiania i celnością).

P.S. Macie najgorszych marketingowców na świecie. Mnie na pierwszym roku ekonomii(gdzie marketing jest traktowany pobieżnie) uczyli, że przeciętny klient jest wzrokowcem i ładne opakowanie jest połową sukcesu. Wy potrzebowaliście 4 lat działalności, żeby wpaść na pomysł sprzedawania pojazdów z unikalnym kamuflażem... Wstyd

Edited by LeP, 26 August 2016 - 01:12 PM.

AnnaMay75 #11 Posted 26 August 2016 - 03:02 PM

Private

• Player
  • 47207 battles
  • 11

Nie nie nie Panie Panowie. Gram nie od wczoraj i po obejrzeniu połowy filmiku Pancernej Pięści z deka mnie zemdliło. W czym tkwi sekret aż takiej celności ??????????????????????????????????????????????? 

Macie swoich pupilków do sponsorowania a resztę rzucacie jako mieso armatnie ?????????????????????????????? 

Szakael #12 Posted 26 August 2016 - 03:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32722 battles
  • 314
Wszedłem tu, by napisać, że mi to się już rzygać chce, wszędzie rhm skorpion g, jaki stronk, jaki zayebisty i tylko kup kup kup.

_ZatZat_ #13 Posted 26 August 2016 - 03:38 PM

Private

• Player
  • 12064 battles
  • 1

Bawią mnie wypowiedzi ludzi którzy czołgu nie mają.... 

Porównywanie go do borsuka to chyba jakaś kpina. Bardziej pasowało by porównanie do Jagdpanther II - ten sam kamuflaż, porównywalna prędkość, świecą się tak samo po wystrzale. Ktoś może powiedzieć, że Skorpion ma wieżę... wierzcie mi - opory gruntu skorpiona sprawiają, że Jp II szybciej się obróci do przeciwnika..... więc wieża jest jedynym atrybutem dzięki któremu ten czołg przeżyje bo schowa się za jakiś kamień po wystrzale. Aha, jest również większy od Jp II i Ferdynanda... Wiadomo zdarzają się bitwy gdzie mam 2.5 k dmg a zdarzają się gdzie mam 500 bo zaraz po usłyszeniu żarówy słyszę tylko "klonk, klonk" i czołgu nie ma.

Tak więc, oczami gracza który Skorpiona ma - rzuci na 8'ki jest fajnie (dmg porównywalne do ferdka), rzuci na 10'tki (jest 500)

W niczym ten czołg nie może być porównany do tego co mamy w drzewku... po prostu kombinacja jpII i borsuka (bo wieża i papier) z wadami i pozytywami...

Ogólnie - fajny czołg. Polecam :)

EnjoyGold #14 Posted 26 August 2016 - 04:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13912 battles
  • 712
Nie macie czołgu a się wypowiadacie,cebula..

Tomcat_pawel #15 Posted 26 August 2016 - 04:27 PM

Private

• Player
  • 13689 battles
  • 15

View PostBladeGnome, on 26 August 2016 - 03:15 PM, said:

Nie macie czołgu a się wypowiadacie,cebula..

Nie musze. Wystarczy zobaczyc na wot rep jakie sa wyniki ... i to nie po miesiacach/ latach nauki ? po kilku tygodniach.

Poświecilem chwile.

Na 50 najlepszych wników 8TD niemieckimi.... 31 to Skorpion.

Przypominam ze to premka :) Zawsze byla mowa ze premki sa nieco slabsze BO ZARABIAJA (sa male wyjatki).

Ale by nie osadzac gre o fakt bycia... Pay2Win...wlasnie po to byly slabsze. Wlaśnie po to.

Ciezko mi uwierzyc ze Skorpion jest gorszy od Jagdpanter 2. :)

Rozumiem, że osoby broniące Skorpiona uważaja ze J2 jest lepsza niz Skorpion ?

Tylko czemu jej wyniki takie slabe ? aaano... zapomnialem.

Przeciez na J2 graja nooby :) temu takie slabe :)

Pozdrawiam :) graczy :)

Edited by Tomcat_pawel, 26 August 2016 - 04:37 PM.

EnjoyGold #16 Posted 26 August 2016 - 04:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13912 battles
  • 712

View PostTomcat_pawel, on 26 August 2016 - 03:27 PM, said:

Człowieku jeśli ludzie wrzucili załogi bardzo dobre z grilla 15 a dodatkowo mają setki bitew rozegranych na grillu czyli na granicy zasięgu rysowania to robią takie wyniki. Próbowałem szukać jakie ten skorpion ma średnie dmg na serwerze EU,ale prawdopodobnie takowych jeszcze nie ma,więc wszyscy idioci którzy snujecie swoje teorie spiskowe i macie ból dupy wstrzymajcie się proszę ..

Tapirian #17 Posted 26 August 2016 - 11:08 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24580 battles
  • 483
 Faktem jest, że większość graczy, których spotykam na Scorpionach, to zieloni/żółci z >20k bitew na koncie, więc na pewno nie żółtodzioby, umieją grać, znają mapy i mają mocne załogi. Więc wyniki są przerysowane. To taki przepakowany niemiecki Hellcat-premium, czołg mocno sytuacyjny i wymagający ostrej kampy, ale kopie naprawdę mocno. Dla dobrych graczy ciekawa propozycja, dla innych raczej strata kasy. Jednak wolę Jadźkę 88.

EnjoyGold #18 Posted 26 August 2016 - 11:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13912 battles
  • 712

View PostTomcat_pawel, on 26 August 2016 - 03:27 PM, said:

Przypominam ze to premka :) Zawsze byla mowa ze premki sa nieco slabsze BO ZARABIAJA (sa male wyjatki).

Ale by nie osadzac gre o fakt bycia... Pay2Win...wlasnie po to byly slabsze. Wlaśnie po to.

Ciezko mi uwierzyc ze Skorpion jest gorszy od Jagdpanter 2. :)

Rozumiem, że osoby broniące Skorpiona uważaja ze J2 jest lepsza niz Skorpion ?

Tylko czemu jej wyniki takie slabe ? aaano... zapomnialem.

Przeciez na J2 graja nooby :) temu takie slabe :)

Pozdrawiam :) graczy :)

Fajnie,że poświęciłeś swój czas ale dodam coś od siebie. Wiesz kto gra tymi pojazdami?. Unicumy na racjach,załogach z grilla i to oni krecą wyniki.Na drugim końcu szali znajdziesz osoby które nie ogarniają kompletnie tego pojazdu  i w tym momencie dochodzimy do średniego dmg na bitwę,ale takich danych dla skorpiona G na serwerze EU nie znalazłem na tą chwilę. Wróżę z fusów z mojej herbaty,że w top 50 wyników na X niemieckich TD podobna ilość jest w posiadaniu Grilla 15 i co to oznacza?. Że grille również jest OP?. Jego średni dmg na serwerze z tego co pamiętam jest najlepszy lub jest 2-gi zaraz po 263 ale to są marginalne różnice.  Ja polecam sobie odpuścić takie tematy,ponieważ jak mówiłem wyznacznikiem jest średni dmg,jeśli będzie zawyżony w stosunku do innych podobnych TD to pewnie będzie nerf aczkolwiek pojazd sam nie robi dmg. Ma słabe camo,wolno obraca wieżę,a kadłub stosunkowo również.

luslain #19 Posted 27 August 2016 - 12:13 AM

Private

• Player
  • 21190 battles
  • 7
  • [MIRKO] MIRKO

Czołgi premium miałby być słabszą wersją swojego normalnego odpowiednika .

Skorpion G jest dużo lepszy niż borsuk przez tą swoją świetną mobilność gdzie borsuk jest wielkim mułem , genialne działo , załogi z grilla 15 lub innych ulubionych czołgów niemieckich ( na borsuka nie można za darmo przekładać załogi i na nim sobie farmić a potem przerzucić znowu na normalny czołg w przeciwieństwie do skorpiona G ) , za dobre wyniki robi ten czołg szczególnie na X tierach ( ludzie robią na spokojnie wyniki ponad 5 tysięcy ), bafowanie skorpiona gdy jest bez tego bafa za dobry ( patch 9,15,1,2 w dniu 24.08.2016 ) 

Bynek #20 Posted 27 August 2016 - 05:59 AM

Private

• Player
  • 16170 battles
  • 11
Normalnie jakbym znowu grał w Wota w 2012r. Wtedy na 8-10 tierach było srednio 2-3 typy 59 w drużynie i rozgrywały bitwy między sobą, teraz jest nawet do 4 scorpionów w teamie i zazwyczaj okupują górę tabeli pod względem dmg. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users