Jump to content

Piaskownica: omówienie pierwszej iteracji

• Please log in to reply
120 replies to this topic

Community #1 Posted 26 August 2016 - 02:45 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 36,070
Znamy wyniki pierwszej fazy testów. Zobaczcie!

Pełen tekst wiadomości

Rozjemca #2 Posted 26 August 2016 - 03:03 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 68211 battles
  • 722
wprowadźcie te zmiany a więcej mnie w grze nie zobaczycie

JudasHonor #3 Posted 26 August 2016 - 03:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 24217 battles
  • 1,084

Block Quote

W stronę celu – co zrobiliśmy?

Spadek penetracji i rozrzut pocisków ܺ – ulepszanie pancerza

Tłumaczenie na polskie:

Aby zmotywować graczy do używania amunicji premium, wypruwania się ze sreberek i wydawania realnych pieniążków, obniżymy penetrację pocisków. Dodatkowo, udoskonalamy rozrzutniki gnojówki i zmniejszamy celność. To z myślą o tych, którym jeszcze chce się celować w weak spoty ze standardowej amunicji.

PancernyBociek #4 Posted 26 August 2016 - 03:14 PM

Corporal

• Player
  • 51702 battles
  • 145
  • [DONOT] DONOT
Ja też skończę grę jeśli te zmiany wejdą w życie. Szczególnie w przypadku arty. Te ogłuszenia to jeszcze większy rak dla graczy niż oneshoty...

Szakael #5 Posted 26 August 2016 - 03:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34736 battles
  • 364
No dobra, ale propozycja zmian na arcie wydaje się bez wad, zwiększenie rozrzutu i celności kosztem obniżenia obrażeń i penetracji, zawsze byłem za tym rozwiązaniem, bo "random shoot" za full hp po serii spektakularnych pudeł to patologia.

Anima_Invictus #6 Posted 26 August 2016 - 03:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14823 battles
  • 1,077
  • [P_G_W] P_G_W

Postawię znicz. Niech wiedzą że to co robią zabija tą grę amen 

[*]

PancernyBociek #7 Posted 26 August 2016 - 03:18 PM

Corporal

• Player
  • 51702 battles
  • 145
  • [DONOT] DONOT

View PostSzakael, on 26 August 2016 - 03:16 PM, said:

No dobra, ale propozycja zmian na arcie wydaje się bez wad, zwiększenie rozrzutu i celności kosztem obniżenia obrażeń i penetracji, zawsze byłem za tym rozwiązaniem, bo "random shoot" za full hp po serii spektakularnych pudeł to patologia.

Tak. Ale bez ogłuszania.

EnjoyGold #8 Posted 26 August 2016 - 03:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13912 battles
  • 704

Przecież wiadomo,że chodzi wam o to aby rozgrywka bez konta premium była nie możliwa. Pogorszenie celności,rozrzut pocisków nieskoncentrowany w środku okręgu a na całej powierzchni,znacznie większe spadki penetracji pocisków AP oraz APCR.? Kogo chcecie zrobić w hu*a?

90% graczy potrzebuje jedynie:

-Ograniczenia ilości art

-Sprawiedliwego doboru czołgów przez matchmaker ( bez bitew papiery vs pojazdy opancerzone )

-Nerfa golda

-Zablokowania modowania clienta gry ( wystarczy dodać hitlog i kilka mniejszych usprawnień )

Ale wy i tak wolicie zyebać swoją grę,którą balansowaliście lat ile 5?.

Edited by BladeGnome, 26 August 2016 - 04:34 PM.

Easy_Rider #9 Posted 26 August 2016 - 03:31 PM

Lance-corporal

• Player
  • 84558 battles
  • 50
  • [ERB] ERB
Żal... Niepotrzebnie się szarpnąłem na Skorpiona... Najpierw kuszą celnością, a potem to psują... Powinni zwrócić kasę... To zmiana właściwości produktu po jego sprzedaży... Do tego zwiększenie roli pancerza... Zwłaszcza u Skorpiona... Bravo. Jestem znużony ciągłymi zmianami "na lepsze" wprowadzanymi przez wargaming... Opierając się na uzależnieniu graczy od ich produkcji, skupiają się od dłuższego czasu wyłącznie na krojeniu kasy. Nikt nie żąda, aby się zamienili w instytucję charytatywną, ale to już przegięcie. Do tego kłamią jak psy... Szwedzkie czołgi? Żenada. Połowa ich konstrukcji to modyfikacje licencyjnych wozów... Nawet nie brali udziału w wojnie.. Nas polaków mają wyraźnie w dupie. Nigdy się nie doczekamy polskich wozów. Nawet Rudy lata z załogą złożoną z moskali.

Rozjemca #10 Posted 26 August 2016 - 03:32 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 68211 battles
  • 722

View PostSzakael, on 26 August 2016 - 02:16 PM, said:

W moim przypadku chodzi o całokształt.To jest jakiś żart, żeby tak wywracać grę po 5 latach.

barto966 #11 Posted 26 August 2016 - 03:41 PM

Lieutenant

• Player
  • 21871 battles
  • 1,594
  • [W0RMS] W0RMS

View PostRozjemca, on 26 August 2016 - 02:32 PM, said:

W moim przypadku chodzi o całokształt.To jest jakiś żart, żeby tak wywracać grę po 5 latach.

kasa kasa kasa

Easy_Rider #12 Posted 26 August 2016 - 03:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 84558 battles
  • 50
  • [ERB] ERB
Poza tym gierka i sama rozgrywka jeszcze bardziej oddala się od realiów pola walki. Niedługo czołgiści wyjdą z czołgów i zaczną się napierniczać wręcz. Nikt nie żąda zwiększenia dystansu walki, bo w naturze strzały z odległości przekraczającej kilometr należały raczej do rzadkości. W WOT super celne działa mogą ściągać cele z dużo mniejszych odległości. Szkoda się męczyć. Wargaming i tak się nie liczy z graczami, którzy coś kumają, bo jest ich garstka. Garstka, która mimo częstych i świadomych inwestycji w WOT, zostawia u nich tylko procent tej kasy, co rodzice wielomilionowej rzeszy euro-pomidorów w wieku przedszkolnym lub szkolnym.

jager6 #13 Posted 26 August 2016 - 03:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 53480 battles
  • 86
  • [-NNN-] -NNN-

View PostBladeGnome, on 26 August 2016 - 03:30 PM, said:

Przecież wiadomo,że chodzi wam o to aby rozgrywka bez konta premium była nie możliwa. Pogorszenie celności,rozrzut pocisków nieskoncentrowany w środku okręgu a na całej powierzchni. Kogo chcecie zrobić w hu*a?

90% graczy potrzebuje jedynie:

-Ograniczenia ilości art

-Sprawiedliwego doboru czołgów przez matchmaker ( bez bitew papiery vs pojazdy opancerzone )

-Nerfa golda

-Zablokowania modowania clienta gry ( wystarczy dodać hitlog i kilka mniejszych usprawnień )

Ale wy i tak wolicie zyebać swoją grę,którą balansowaliście lat ile 5?.

zapomniałeś o jednym:

- usunięcie amunicji AP artom   :)

maeroxxx #14 Posted 26 August 2016 - 03:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 81734 battles
  • 1,080
  • [MT67] MT67

Najpierw psujecie w miarę fajną grę, a teraz chcecie naprawić to co skopaliście: pousuwaliście fajne mapy, dłubaliście przy zasięgu widzenia i celności, rozwalacie grę wprowadzając czołgi mutanty , a teraz chcecie to naprawić w piaskownicy , POWODZENIA , ale pamiętajcie tego co wykrzywione nie da się wyprostować

Ps 

Jak byłem mały to się bawiłem w piaskownicy wiadereczkiem i łopatką , a kolega z bloku dostał od rodziny z zagranicy zabawkę KOPARKĘ, wszyscy mu zazdrościliśmy i każdy chciał się nią pobawić ale nikomu nawet nie pozwolił dotknąć i tak  był pochłonięty zabawą że się ZESRAŁ w piasek i żaden dzieciak nie chciał się już bawić w piasku nawet gdy został wymieniony na nowy

Edited by maeroxxx, 26 August 2016 - 04:15 PM.

ares354 #15 Posted 26 August 2016 - 04:10 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 79534 battles
  • 3,839
Ilu z was tu wypowiadających grało na Sandboxie ? Bo ja grałem. 

Szczerze: Zmiany w HT poprawiły ich żywotność, ze znerfionym goldem, i spadkiem peny, pojazdy jak Maus i Type 5 nabrały sensu. Medy dzięki zmianom zmuszono do walki na dystansie, a dzieląc na klasy, mamy snajperów(wsparcie) i tych do walki na krótkim dystansie. 

Zmiany w arcie, dobry kierunek, ale trzeba poprawek. Ogłuszenie wyobraźcie sobie, występowało w normalnym życiu. Jeśli załoga Niemieckiego Tygrysa dostała od SU 152 i nie było przebicia, chłopaki w środku odczuli skutki uderzenia takiego pocisku, to logiczne że jak metal wali w metal z dużo prędkością i masą, to wywoła taki efekty. Ogłuszenie trwa za długo, ale tak max 15 sekund, na pojazdy to dobry pomysł, przy nerfir penetracji HE, i zmniejszeniu obrażeń artylerii. 

LT dostały buff, dobry kierunek, ale bez zmian w MM to będzie tragiczne w skutkach, jeśli jednak drużyna dostanie dobrego LT a druga idiotę, bo gra na mapach pokroju Malinówki to będzie tragedia. 

Jeśli zmniejszą celność i penetrację, powinni dostosować do tego ekonomię gry. Albo zmniejszając koszta naprawy i pocisków, albo zwiększając zarobki za robienie damagu, spota, i dodanie zarobków za odbijanie obrażeń. 

Oczywiście by wszystkie zmiany z Sandboxa miały sens, trzeba przerobić i powiększyć mapy, nawet dodać więcej graczy 20-20. 

Jednak wiem czego najbardziej się obawiają gracze, tego że gold stracił, że nie będzie walenia do Mausa z 300 metrów i dojenia go bez obaw. To was boli, że trzeba będzie się dostosować do nowych warunków gry. Teraz jak czegoś nie można przebić, ładuje się golda, nawet z kosmiczną pena!!!To was boli najbardziej. 

Edited by ares354, 26 August 2016 - 04:12 PM.

kalelisa #16 Posted 26 August 2016 - 04:23 PM

Private

• Player
  • 50184 battles
  • 25
  • [ZOP] ZOP

View PostRozjemca, on 26 August 2016 - 02:03 PM, said:

wprowadźcie te zmiany a więcej mnie w grze nie zobaczycie

Do widzenia .

EnjoyGold #17 Posted 26 August 2016 - 04:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13912 battles
  • 704

Jednak wiem czego najbardziej się obawiają gracze, tego że gold stracił, że nie będzie walenia do Mausa z 300 metrów i dojenia go bez obaw. To was boli, że trzeba będzie się dostosować do nowych warunków gry. Teraz jak czegoś nie można przebić, ładuje się golda, nawet z kosmiczną pena!!!To was boli najbardziej. 

Oczywiście nie jestem zwolennikiem nagradzania idiotów w tej grze,ale bez przesady..Trzeba będzie się dostosować?. My nie musimy dostosowywać się do niczego. Jeśli przesadzą to każdy z nas może sobie odpuścić tą grę. Nie chciałbym widywać pojazdów typu TYPE5 HT lub Maus jadących YOLO środkiem malinówki. Zmiany te to żaden re balans a próba zwiększenia dochodów z konta premium oraz konieczność większej aktywności w grze. Dla nich nie liczą się gracze którzy grają kompletnie za darmo.

Silentraz #18 Posted 26 August 2016 - 04:35 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 37063 battles
  • 3,310
  • [_CHS_] _CHS_

Kolejna zmiana rozrzutu to nieporozumienie. Jużbym wolał podniesienie cen obu rodzajów amunicji niż nerf rozrzutu. Zwłaszcza przy pełnym skupieniu, które niby ma być promowane - ilość pudeł zwiększy się wielokrotnie.

Artyleria - wolę mieć 10% na padnięcie lub stratę połowy HP, niż przeżyć i być dziobanym do usranej na ogłuszonej załodze. Poziom randomów spadł tak, że często za zielony kolorek dostaję pełen focus.

Po profanacji pewnie będzie zadawać mniej obrażeń (w zamian asysta) - ale tu problem dla statystyk. Jeśli WN8 się utrzyma, odbyte już bitwy będą zwiększać WN8 samą obecnością (zmniejszą się oczekiwania). Nowi gracze już tylu obrażeń nie zadadzą. Asystę można o kant dupy rozbić, bo się nie liczy (brak danych z wczesnych wersji). Niby pośrednio na zwycięstwo to wpływa - ale to można regulować plutonami, czyli też niemiarodajne.

Może by tak oficjalne statystyki wprowadzić, a przynajmniej dotyczące przedziału bitew lub czasu?

Mam również uzasadnione obawy co do map. Mówią niby o zwiększeniu roli wszystkich pojazdów, a piszą tylko o buffie dla pancernych. Lekkie jakie by nie były, na obecnych mapach mało mogą zrobić. Inne klasy zresztą też.

Werys04 #19 Posted 26 August 2016 - 04:47 PM

Captain

• Player
  • 23976 battles
  • 2,074

Wrazenia po pierwszej edycji Sandboxa
-Spadki penetracji na dystansie byly tragiczne. Przebicie TYLU wiezy Mausa ze 113 z jednego konca uliczki na drugi na Himmlu bylo niemozliwe. 
-Rozrzut na celowniku takze praktycznie uniemozliwial granie z dystansu (co w polaczeniu ze spadkami penetracji uniemoziwialo granie na dystansie 300+ metrow)

-Ogluszenie - najbardziej wkurwiajaca rzecz jaka mogli wymyslec - totalne zabicie wolnych i opancerzonych czolgow
-Spadek penetracji pociskow arty - jak nabardziej na +

Czego oczekiwalbym po rebalansie arty?
-zwiekszenie szybkostrzelnosci kosztem spadku penetracji. Nawet nie musieliby ruszac DMG art (no moze troche nerf). W jaki sposob? Np. t92 penetracja 13 do 20mm strzal co 25 sec przy obecnej alphie.
-max 2 arty w bitwie
-moze lekkie zwiekszenie celnosci dla CGC i T92

Rebalans medow
-zmniejszenie penetracji goldowej ammo do 280 na HEATach
-zmniejszenie zasiegu widzenia do 370m

Rebalans LT
-zwiekszenie zasiegu widzenia do 410m
-Zwiekszenie penetracji do poziomu 190mm na AP, goldowa ok. 220/230mm

Rebalans HT
-Zasieg widzenia ok 350m
-ewentualnie zmniejszenie penetracji na HEATach do 280-300mm

Rebalans TD
-nie widze powodow ruszania

Czyli ogolnie
-penetracja na goldzie ok. 20/30 mm wieksza niz na AP 
-zmiany zasiegow widzenia

Oczywiscie do rebalansu najpierw potrzeba by przerobic mapy ale to juz inna kwestia. Mapy typu uwazam za najlepiej zbalansowane
-step
-proho
-ensk (tylko jakby mial rozmiar 1km)
-Himmel (w rozmiarze 1km)
-Charkow
-Redshire

Edited by Werys04, 26 August 2016 - 04:58 PM.

POLSKIE_SMIGLO #20 Posted 26 August 2016 - 04:47 PM

Private

• Player
  • 46562 battles
  • 3
  • [ABOUT] ABOUT

Jak dla mnie powinni ograniczyć artę na randomach ! to jest najwieksza zmora.

Sam jestem arciarzem i wiem że one shoty nie są częste, i ja jako zwykły czołg wolę być uderzony za 80% moich HP z czego arta spudłuje 4 razy niż nie mieć załogi i arta trafiała mnie za każdym razem.

Ale niech wprowadzają te ich ogłuszenie zobaczymy co komu bardziej będzie przeszkadzało.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users