Jump to content

Úprava MT a LT

• This topic is locked This topic is locked
230 replies to this topic

Terentius #41 Posted 19 September 2016 - 07:01 AM

Major

• Player
  • 13101 battles
  • 2,527
  • [UC0RN] UC0RN

View Postrado135, on 18 September 2016 - 09:48 PM, said:

a nieje lepsie ked to svieti lt ktore ma lepsiu sancu ze nieco nasvieti ale sa nespotne ako ked si to ma  svietit hw  ktore sa pri tom najskor nasvieti ? 

Pokud už si to to HT svítí, je imho nesmysl, aby to ještě svítil skaut, v takový případ je lepší střílet nebo jet jinam. U skautů je extrémně důležité umět vyčkat na dobu, kdy je spot kruciální, ne umřít jak trouba při spotování toho co vidí i někdo jiný (např. ht či jiná mt). Spousta her v otevřených mapách je prohrána příliš aktivními skauty, kteří umřou v prvních minutách neefektivního svícení a v závěru pak velmi chybí.

View PostNightwolfi, on 18 September 2016 - 09:57 PM, said:

Hmm,tím jako myslíš takovou taktiku že medko si nasvěcuje samo a má na konci fightu metál za spot zatím co se LT krčí v nejvzdálenějším křovíčku a nevytahne z něj frnák do konce fightu?:bush:

Jistě, proč by to svítilo ještě lt, když už to svítí někdo jiný? Nic z toho nemá, ničemu nepomůže a ještě pravděpodobně umře.

rado135 #42 Posted 19 September 2016 - 07:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 68614 battles
  • 574
  • [CSKTD] CSKTD

View Postuahaaa, on 18 September 2016 - 10:41 PM, said:

umíš číst? jsem ti psal že se mi nestává často, že by LT seděl někde vzadu, jak často se ti to stane na prochorovce? já tohle fakt nevidím jako problém, protože se mi to opravdu stává minimálně. naopak se mi hodně často stává, že mi LT pochcípaj na prochorovce v prvních 2-3 minutách a nic z toho.

Schopnej hráč snad vždycky sedí v profláknutých keřích. jeden čas po spuštění osobních misí se mi taky stávalo, že do keře na E1/G1 prostě nešlo najet (nejsem idiot, prostě to nešlo, v tom keřu jsem jednou spotoval i s Togem), protože nepřátelský lehký tanky najeli na střed a blikli mě po cestě do keře na E1 a už se tam pak nedalo najet bez spotnutí... spousta hráčů taky do těch profláklých keřů střílí naslepo, protože ví, že tam je light tank, čímž ho vyžene.

za těch 57k bitev už snad víš, kde a kam který tanky jezdí, kde kempí, takže už při odpočtu víš, co se kde zhruba bude dít. vyjímky jsou akorát lemming trainy a o lemming trainu se dozvíš během chvilky, jakmile na něj jedna strana narazí. pak tu jsou ještě extrémy typu Maus na himlu na kopci, což asi předvídat nelze.

no mne sa az prilis casto stava  ze LT skonci na hranici C1-D1 s triela si po F5-F6 a potom uz len vydis po mape klikat hracov preco ta strana sedi a caka ze by sa mali pohnut , no ten co sa trocha pohne dopredu super si ho spotne  a uz to po nom lieta no my stale nic na co by sme mohli vystreli ale hlavne ze to lt na D1 ma 1000 dmg 

mne nevadi ked bude strielat na 300m+ ked si to sam spotne i pre druheho

rado135 #43 Posted 19 September 2016 - 07:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 68614 battles
  • 574
  • [CSKTD] CSKTD

View PostTerentius, on 19 September 2016 - 07:01 AM, said:

Pokud už si to to HT svítí, je imho nesmysl, aby to ještě svítil skaut, v takový případ je lepší střílet nebo jet jinam. U skautů je extrémně důležité umět vyčkat na dobu, kdy je spot kruciální, ne umřít jak trouba při spotování toho co vidí i někdo jiný (např. ht či jiná mt). Spousta her v otevřených mapách je prohrána příliš aktivními skauty, kteří umřou v prvních minutách neefektivního svícení a v závěru pak velmi chybí.

Jistě, proč by to svítilo ještě lt, když už to svítí někdo jiný? Nic z toho nemá, ničemu nepomůže a ještě pravděpodobně umře.

ide o to aby to LT to rsvietolo skor ako ta HW a nie naopak ked HW nevie do coho ide spotne 1 vystreli a ma to oplatene 5 ranami

Edited by rado135, 19 September 2016 - 07:58 AM.

SWAT0013 #44 Posted 19 September 2016 - 10:33 AM

Brigadier

• Player
  • 31445 battles
  • 4,793
  • [KHIL] KHIL

View Postuahaaa, on 18 September 2016 - 11:41 PM, said:

umíš číst? jsem ti psal že se mi nestává často, že by LT seděl někde vzadu, jak často se ti to stane na prochorovce? já tohle fakt nevidím jako problém, protože se mi to opravdu stává minimálně. naopak se mi hodně často stává, že mi LT pochcípaj na prochorovce v prvních 2-3 minutách a nic z toho.

Schopnej hráč snad vždycky sedí v profláknutých keřích. jeden čas po spuštění osobních misí se mi taky stávalo, že do keře na E1/G1 prostě nešlo najet (nejsem idiot, prostě to nešlo, v tom keřu jsem jednou spotoval i s Togem), protože nepřátelský lehký tanky najeli na střed a blikli mě po cestě do keře na E1 a už se tam pak nedalo najet bez spotnutí... spousta hráčů taky do těch profláklých keřů střílí naslepo, protože ví, že tam je light tank, čímž ho vyžene.

za těch 57k bitev už snad víš, kde a kam který tanky jezdí, kde kempí, takže už při odpočtu víš, co se kde zhruba bude dít. vyjímky jsou akorát lemming trainy a o lemming trainu se dozvíš během chvilky, jakmile na něj jedna strana narazí. pak tu jsou ještě extrémy typu Maus na himlu na kopci, což asi předvídat nelze.

Tak zrovna Prochorovka je na tohle krásný příklad - kolikrát se tam se scoutem napoprvé nedostaneš, ale leckdy stačí druhý pokus - a už tam jsi ;) Pak už je to víceméně jen o tom, kolik tanků má na té straně soupeř a i trochu o tom štěstíčku - nepamatuji se přesně, ale třeba co jsem tu dával ten replay s RU 251, tak tam se mě snažili soupeři vystřílet naslepo několikrát - netrefili se ale ani jednou :) Taky se mi ale i naopak stalo, že mně třeba naslepo poslala pozdrav artyna a šel jsem do garáže.

View Postrado135, on 19 September 2016 - 08:55 AM, said:

no mne sa az prilis casto stava  ze LT skonci na hranici C1-D1 s triela si po F5-F6 a potom uz len vydis po mape klikat hracov preco ta strana sedi a caka ze by sa mali pohnut , no ten co sa trocha pohne dopredu super si ho spotne  a uz to po nom lieta no my stale nic na co by sme mohli vystreli ale hlavne ze to lt na D1 ma 1000 dmg 

mne nevadi ked bude strielat na 300m+ ked si to sam spotne i pre druheho

Napíšu ti opět to, co jsem psal již jednou - ano, na otevřených mapách tohle MŮŽE být problém, na druhou stranu v dnešní době ten, kdo nejezdí MT T7(T8) a výše s maximálním dohledem, nemá s MT co dělat. HT vyšších tierů taky nemají problém dostat se na max dohled - takže si to MOHOU naspotit kolikrát i sami hráči v nich, ale to předpokládá, že budou ukazovat jen svou silnou část pancíře - jistě jsi i ty sám viděl x replayů, kdy hráči v tancích se silnou věží (IS-7, WZ-111-4, E100, Conqueror, apod.) na Prochorovce, Lakeville apod. naspotili kvanta damage, protože to hráli tak, jak by měli - alias ukazovali jen věž nebo prostě jen zakrývali slabá místa, přitom spotili a byli víceméně nezranitelní. Když se E100 apod. rozběhnou kupředu a nekryjí si nic, není to problém scoutů, že je soupeř "překvapivě" rozstřílí.

Další problém jsou spoluhráči - krásně to bylo vidět na tom, jak UKO jezdil tu soutěž s Chaffeem - hodně dlouho se snažit hrát čistě na spot, později ale pochopil, že hlavní je jeho přežití aspoň začátku hry (x krát se mu stalo, že spoluhráči na něj nechali najet nějaký tank, případně že neměl komu spotit) - potom především v pozdějších fázích hry je na otevřených mapách ohromný rozdíl, pokud má tým LT nebo nemá. Když tohle pochopil, počet her s větším spotem se mu razantně zvýšil ;)

Další problém je, že spoluhráči mají kolikrát absolutně neoprávněně pocit, že scout nespotí - jako krásný příklad poslouží hra, kdy jsem byl s AMX 13 90 (což byla i krásná ukázka toho, jak je důležité míti LT) na Malinovce. Na začátku jsem spotil to typické křovíčko na louce, soupeř přišel o obě LT, my jsme přišli jen o spoluhráče, já s 13 90 přežil. Poté ale soupeř prorushoval okolo vody, tak jsem se musel stáhnout. Po stáhnutí jsem občas projel nějaký kolečko, občas jsem se schoval v keříčku - od 4 spoluhráčů jsem neustále poslouchal, proč nespotím, jak jsem úplně k ničemu, proč nejdu vyndat Indien Panzera (což by se překvapivě ukázalo jako suicide mise, ale myslet po spoluhráčích - to bys chtěl moc), jaký jsem noob, WN hunter (jo to jsem teda byl, udělal jsem celých 125 damage a 1 kill :D ), bla bla bla. Když jsem jim psal, ať se podívají na můj spot po bitvě, zase jsem jenom poslouchal, že to nespotím já, ale AMX 30 apod. Byla to naprosto prohraná bitva, kdybychom neměli výhodu očí - já jejich "rady" ignoroval, hrál jsem podle sebe - a jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že díky mému spottingu (+-8,5k) vyhráli hru, která se zdála naprosto prohraná... A to jejich slavné AMX 30 mělo spot celých 400 :D

View Postrado135, on 19 September 2016 - 08:58 AM, said:

ide o to aby to LT to rsvietolo skor ako ta HW a nie naopak ked HW nevie do coho ide spotne 1 vystreli a ma to oplatene 5 ranami

Víceméně ti jen zopakuji to, co jsem napsal výše - problém jsou jen a pouze hráči a jejich nesprávně používání techniky, případně odmítání uzpůsobení taktiky. Prakticky všude se dá nějak uzpůsobit tomu, že LT nespotí nebo že už nemáš oči.

No a různé taktiky typu:

1) Soupeř nám tam vypnul 2 tanky, třetí už určitě projede...

2) Sebevražedné nájezdy typu spot E100 středem Malinovky, spot E100 přímo přes 1 a 2 na Prochorovce/Ohnivém výběžku

3) Spotting se slepými tanky (následné divení se, jak mě mohou vidět, když já nevidím nic) i ve hrách, kde nejsou LT

4) Spotting typu AMX 50B ukazující věž (a hráč se strašně diví, jak ho můžou trefit/probít)

jsou všechny bez komentáře a jen ukazují kvalitu hráčů, kteří dané tanky řídí...

Edited by SWAT0013, 21 September 2016 - 08:34 AM.

70kouzelnik70 #45 Posted 25 September 2016 - 03:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 10723 battles
  • 615
  • [BBB2] BBB2

Medka jsou šíleně OP. není možné, aby HT je neprostřelil čelně když má větší pene a přitom nabíjel delší čas. Přitom MT mají pomalu stejný DPM neli lepší, než HT... blbost. jsem pro , aby se MT prodloužil čas nabíjení a ubralo minimálně 15% pancíře.- něco jako CDC či LEO 1. Kdo je dobrej, tak by mu to nemělo dělat problém. Ještě bych jim ubral na pohyblivosti a penetraci cca na všem o 10-15% a HT přidal na pancíři. styl sanboxu se mi zamlouvá. HT je HT a MT není  a neměl by být stěžejní v této hře. Není možné, aby měl MT stejný dmg jako HT. Jako příklad uvedu T10 430 vs T110E5. Mohl by jsem uvést více příkladů. Všechny MT mají daleko větší DPM , než HT, což je hloupost. Až na pár výjimek mají i srovnatelný pancíř s HT. T je ten hlavní důvod proč by měly všechny MT mít rebalanc a to hlavně na pancíři a na rel. Co se týče HT, tak u těch je to jasné.  1 buď zvednout pancíř 2 anebo zvýšit průraznost 3 anebo zrychlit nabíjení a to vše, aby byly konkurenční MT

4) Spotting typu AMX 50B ukazující věž (a hráč se strašně diví, jak ho můžou trefit/probít) - u těchto tanků stejně jako u t57 heavy bych zvedl hodnotu pancíře. Pokud je něco HEAVY, tak to má být HEAVY. je to stejná parodie jako AMX 50-100, které je vedeno jako HT, ale je to totální papír. Takže HT -tvrdý, MT - měkký a LT totál papír

Edited by 70kouzelnik70, 25 September 2016 - 04:29 AM.

putos_opat_v_akci #46 Posted 25 September 2016 - 07:39 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

View Post70kouzelnik70, on 25 September 2016 - 03:32 AM, said:

Medka jsou šíleně OP. není možné, aby HT je neprostřelil čelně když má větší pene a přitom nabíjel delší čas.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt smoke weed everyday gif

Přitom MT mají pomalu stejný DPM neli lepší, než HT... blbost. jsem pro , aby se MT prodloužil čas nabíjení a ubralo minimálně 15% pancíře.- něco jako CDC či LEO 1.

Hlúposť, MT majú vyššiu DPM a menšiu alfu, čo sa do určitej miery kompenzuje, lebo HT majú vyššiu alfu a nižšiu DPM (NIE VŽDY!!!), používať parameter DPM ako jediný na porovnanie vozidiel je naivné a hlúpe. 

Kdo je dobrej, tak by mu to nemělo dělat problém. Ještě bych jim ubral na pohyblivosti a penetraci cca na všem o 10-15% a HT přidal na pancíři. styl sanboxu se mi zamlouvá. HT je HT a MT není  a neměl by být stěžejní v této hře.

Rovno si mohol napísať, že chceš aby sa táto hra stala iba Wolrd of dumb stupid heavy tanks. 

Není možné, aby měl MT stejný dmg jako HT. Jako příklad uvedu T10 430 vs T110E5.

Áno, 320 a 400 je to isté, ja som tiež hovoril policajtom, že tá 14 ročná slečna je skoro to isté ako 18 ročná. 

Mohl by jsem uvést více příkladů. Všechny MT mají daleko větší DPM , než HT, což je hloupost.

Tak to si potom porovnaj DPM na IS3 a na FV4202P.

Až na pár výjimek mají i srovnatelný pancíř s HT.

Dôkaz.

T je ten hlavní důvod proč by měly všechny MT mít rebalanc a to hlavně na pancíři a na rel. Co se týče HT, tak u těch je to jasné.  1 buď zvednout pancíř 2 anebo zvýšit průraznost 3 anebo zrychlit nabíjení a to vše, aby byly konkurenční MT

4) Spotting typu AMX 50B ukazující věž (a hráč se strašně diví, jak ho můžou trefit/probít) - u těchto tanků stejně jako u t57 heavy bych zvedl hodnotu pancíře. Pokud je něco HEAVY, tak to má být HEAVY. je to stejná parodie jako AMX 50-100, které je vedeno jako HT, ale je to totální papír. Takže HT -tvrdý, MT - měkký a LT totál papír

Ale na druhej strane, dávno som sa tak dobre nezasmial.

BTW, keď sú medká tak OP, prečo máš na T29 (tier 7 HT) väčšie poškodenia ako na tier 8 (!!!) stredných tankoch? A aj na IS3 máš vyššie dpg ako na tvojich strených tankoch. 

70kouzelnik70 #47 Posted 25 September 2016 - 08:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 10723 battles
  • 615
  • [BBB2] BBB2

View Postputos_opat_v_akci, on 25 September 2016 - 06:39 AM, said:

Ale na druhej strane, dávno som sa tak dobre nezasmial.

BTW, keď sú medká tak OP, prečo máš na T29 (tier 7 HT) väčšie poškodenia ako na tier 8 (!!!) stredných tankoch? A aj na IS3 máš vyššie dpg ako na tvojich strených tankoch.

1 - medka extra nehraji 2 - když je potkám, tak mne pokaždé ustřílí face to face a pokaždé mne prostřelí 3 - MT jsou OP a je zapotřebí jim přistřihnout křídla. 4 - když se na moje MT podíváš pořádně, tak zjistíš, že převážně s nimi mám okolo 90% úspěšnosti své třídy a co se týče 8,8 panter, tak ten je perma v T10 a to 8x z 10 her a SP byl 7x z 10 her mezi 8-9-ti T9, takže třeba prostřelit ST-I, Vk4502B, E75 bylo nad moje síly, proto jsem ho prodal. T7 panter má úplně  stejné DPM jako T29, ale dává jen okolo 125-140, kdežto takova T10 430 má o 1000 větší DPM, než IS7 a dává za 450-460 a 140 má DPM okolo 3000, což je extra úlet.

5 - na mém názoru se nic nemění. test, který nyní dělá WG schvaluji a jsem pro, aby byl rebalanc medek a light tanků. čím dříve, tak tím lépe. mohli by přidat 2-3 městské mapy pro heavy a jsem nadmíru spokojen

6 - to jsem opomenul. zmenšil bych MT dohled a camobonus a to tak jak se to udělalo RHM

Edited by 70kouzelnik70, 25 September 2016 - 08:09 AM.

putos_opat_v_akci #48 Posted 25 September 2016 - 11:03 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

1- Ok, ale neviem čo tým chceš povedať

2- Nauč sa hrať

3- Nie, maximálne niektoré stroje sú príliš dobre (menovite ruské tier X medká, české tier X TVP, tam by bolo vhodné čo to upraviť)

4- Joke? IS-7 nedáva rany za 450-460, alfa je 490, oproti medkám, ktoré majú alfu 320, ale to je podľa teba (a nie iba podľa teba, pár týždňov dozadu tu bol podobný troll) to isté. DPM je väčšia na medkách, ale to je iba JEDEN FAKTOR rovnice, zabúdaš na to, že 3/4 IS-7 sú spredu neprestreliteľné s jediným slabým miestom na spodnom pláte, pričom taká T62A má podvozok okolo 180mm efektívne, čo je nič na tier X. Áno, veža na T62A je silná, ale rozhodne nie neprestreliteľná, čo sa nedá povedať o IS-7. 

Od tieru 6 po 10 (to ja hrávam) vždy medko dokáže prestreliť čelne ťažký tank. 

5- Áno, všetkým detičkám ktorým robí používanie viac ako dvoch kláves naraz a ktoré by chceli jazdiť po mape a všetko ničiť, pričom by ich nik nemohol poškodiť, by to vyhovovalo. Ale ty do tej kategórie nepatríš, však?

6- viď bod 5

Edited by putos_opat_v_akci, 25 September 2016 - 11:03 AM.

n0cturn4l #49 Posted 25 September 2016 - 11:31 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 36292 battles
  • 1,045

Hele kouzelníku, osobně doufám, že žádná změna ze sandboxu nepřijde. Protože to znamená, že tato hra pro mě přestane být zábavná a Wargaming tím přijde o hráče kupujícího premiové tanky. Jak řekl Putos, stane se z toho World of stupid heavy tanks spamujících HE střelivo.  A arty se stane ještě otravnější, absolutní hnus.

A než bych skončil, tak bych prodal všechny tanky kromě  t62a (nejlepší posádka), nabil jen HEATy a spamoval tak dlouho dokud bych neutratil všechny kredity, cca pár desítek milionů.

Edited by Ch4t_0ff, 25 September 2016 - 11:34 AM.

70kouzelnik70 #50 Posted 25 September 2016 - 10:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10723 battles
  • 615
  • [BBB2] BBB2
Kluci, my si tady pleteme 2 různé věci DMG a DPM. Je sice fajn, že má IS7 větší DMG, ale určitě má daleko menší DPM a to nejen IS7, ale všechny HT oproti MT. Pokud by to měla být nějaká rovina, tak y to DPM mělo být aspoň přibližně stejné a ne, že HT bude mít o 1000DMG horší DPM/min , než MT.

putos_opat_v_akci #51 Posted 26 September 2016 - 07:33 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

DPM ale nie je nič iné ako TEORETICKÉ číslo doslova vycucané z prsta, lebo by si musel celú jednu minútu strieľať s tým, že by si musel všetky rany penetrovať.

Ako príklad dám svoje dva obľúbené tanky: M46 Patton a T-10. Rozdiel v DPM medzi nimi je 500 (2700 vs 2200), čo sa už dá pokladať ako dosť značný rozdiel.

A reálny rozdiel? Na M46 mám priemer väčší o 100 dpg ako na T-10, čo je doslova a do písmena nič. 

SWAT0013 #52 Posted 26 September 2016 - 12:25 PM

Brigadier

• Player
  • 31445 battles
  • 4,793
  • [KHIL] KHIL

View Post70kouzelnik70, on 25 September 2016 - 04:32 AM, said:

Medka jsou šíleně OP. není možné, aby HT je neprostřelil čelně když má větší pene a přitom nabíjel delší čas. Přitom MT mají pomalu stejný DPM neli lepší, než HT... blbost. jsem pro , aby se MT prodloužil čas nabíjení a ubralo minimálně 15% pancíře.- něco jako CDC či LEO 1. Kdo je dobrej, tak by mu to nemělo dělat problém. Ještě bych jim ubral na pohyblivosti a penetraci cca na všem o 10-15% a HT přidal na pancíři. styl sanboxu se mi zamlouvá. HT je HT a MT není  a neměl by být stěžejní v této hře. Není možné, aby měl MT stejný dmg jako HT. Jako příklad uvedu T10 430 vs T110E5. Mohl by jsem uvést více příkladů. Všechny MT mají daleko větší DPM , než HT, což je hloupost. Až na pár výjimek mají i srovnatelný pancíř s HT. T je ten hlavní důvod proč by měly všechny MT mít rebalanc a to hlavně na pancíři a na rel. Co se týče HT, tak u těch je to jasné.  1 buď zvednout pancíř 2 anebo zvýšit průraznost 3 anebo zrychlit nabíjení a to vše, aby byly konkurenční MT

Jelikož na většinu věcí už jsi odpovědi dostal (a napsal bych ti vlastně úplně totéž), doplním jen pár bodů - 1) MT mají srovnatelný pancíř jako HT? To jako vážně? Ano, některá MT se dají při správném používání hrát částečně jako HT (E50 + E50M, případně když ukazuješ jen věž u většiny ruských MT vyšších tierů), ale tím pancířové podobnosti končí. Jak jsem již někde psal - to, že jede E100 a že neschovává spodní plát a že se pak diví, jak ho můžou rozstřílet soupeřovy tanky - to vážně není chybou tanku. Schovej E100 hulldown a probijou tě maximálně do lišty (což pokud nebudeš stát jak poleno bude spíš haluz) nebo HEATy... Schovej třeba IS-7 na hulldown a probije tě maximálně Jagdpanzer E100, když nabije HEAT a trefí se do "slabé" části věže ;)

2) HT by měly být HT - to je argument asi jako, že TD by měla být TD (čili většinou ne moc pohyblivá a po dostání se na místo stacionární;) nebo že arty by měly být arty (fakt by mě zajímalo, které dělostřelectvo když střílelo, tak mířilo na tank). Tato hra je arkáda, ale to, že dotyční nevědí klady a zápory svých tanků, není chyba hry a nemělo by se to měnit jen kvůli tomu, že je dotyčný tank ve třídě HT. Koneckonců i v reálu je problém některé tanky zařadit - viz třeba Super Pershing, kde se označování MT a HT střídalo jak na běžícím pásu - a proto také víceméně jakékoliv dělení zaniklo a vznikla jediná třída - MBT.

Když jsme u toho dělení - stejně tak se dá polemizovat, proč Leopardi nebo AMX 30ky nejsou LT - prostě se do rolí LT vývojářům nehodili, tak je dali do MT. Teď když se začalo mluvit o LT do T10, jsem si prakticky jistý, že by to některé z nynějších tanků bez problémů dotáhly na LT vyšších tierů, ale teď už to WG nechá - ze stejného důvodu jako proč linie AMX 50 zůstane HT apod. - představ si, že by ji najednou předělali na MT - to by rozběhlo takový kolotoč protestů (proč jsem si kupoval FCM, když najednou nemůžu používat HT posádku. Při předělání FCM na MT zase-  proč jsem si kupoval CDC, když bych mohl trénovat MT posádku i na FCM,které je prakticky stejné a má omezený MM; stejně tak třeba změna Super Pershinga na HT apod. - ano, já vím, že jsi odsouhlasil podmínky a že oni si mohou měnit tanky, jak se jim zamane, ale tímhle by si jen vykopali vlastní hrob).

Jinak když už jsme u toho - projekty AMX 50 i T57 byly označovány designéry jako těžké tanky, takže zařazením do HT WG jen kopírovalo realitu ;)

Další věcí je, že autoloadery jsou v této hře většinou bez pořádného pancíře, přičemž když vznikne výjimka, udělá to akorát naprostý bordel ve hře (vzpomeň si na WT E100 s podvozkem z E100;  IS-3 autoloader se zásobníkovým dělem - sami vývojáři uznali u obou, že je nejsou schopni vybalancovat tak, aby nebyly buď OP nebo UP, což vedlo k jejich odstranění/předělání;).

Další věcí je, že ten stav, ve kterém je třeba zrovna AMX 50B a T57 HT ve hře, je asi nejpodobnější tomu, jak by vypadaly, kdyby se od prototypů přešlo dále - samozřejmě, že jsou tam jisté vylepšení/zhoršení/úpravy kvůli balancu hry, ale raději budu mít tak, který je aspoň třeba ze 70% podle prototypu (většinou se pancéřování nechává a mění se moduly), než mít ve hře blueprint obludy typu WT E100 nebo Maus s pohyblivostí AMX 50B, bočním pancířem IS-7 a zásobníkovým dělem z Jagdpanzer E100 s reloadem TVP, protože si Adolf usmyslel, že by bylo vážně prima něco takového mít, tak zadal firmám projekt a některá se tím zabývala :D:D:D

View Post70kouzelnik70, on 25 September 2016 - 11:12 PM, said:

Kluci, my si tady pleteme 2 různé věci DMG a DPM. Je sice fajn, že má IS7 větší DMG, ale určitě má daleko menší DPM a to nejen IS7, ale všechny HT oproti MT. Pokud by to měla být nějaká rovina, tak y to DPM mělo být aspoň přibližně stejné a ne, že HT bude mít o 1000DMG horší DPM/min , než MT.

Počkej, počkej - my si tady nic nepleteme, oboje třídy tanků jsou prostě na něco jiného. Pokud někdo hraje MT stylem, že traduje 1 za 1 s HT, dotyčný to dělá špatně. Pokud se naopak někdo v HT nechá utrackovat nebo ukroutit MT, dělá to špatně zase on. Stejné to je, když někdo hraje zásobník a když nevyužívá ten burst damage, ale traduje 1 za 1.

Rovina to nikdy nebude - vždy bude něco lepší a něco horší - rovina možná mohla být, když byly ve hře 3 národy.

Další věc - hodnotil bych jen tanky, které jsou převedené do HD - WG totiž dokáže HD změnou tank naprosto pohřbít nebo z něj naopak udělat OP bestii ("omylem bufflá" E5 - sami vývojáři přiznávají, že je to nejlepší heavium ve hře a že přestřelili, nicméně i přesto vydržela v tomto stavu přes rok a změna stále v nedohlednu; nová 112 - zda bude nebo nebude OP se ukáže až v praxi (navíc mohou stále přijít změny během testu), ale zatím to vypadá na uber stroj, a další;).

A poslední věc - vzhledem k tomu, že na Sandbox nadávalo přibližně 90% hráčů, tak by mě vážně zajímalo, s kým by pak těch zbývajících 10% hrálo.

Mít na každé straně 10-12HT, které spamují HE, aby si alespoň ublížily (v horším se jen na sebe dívají a dingají se AP) - to skutečně má představa o zábavě není a podle ohlasů rozhodně nejsem sám.

Ano, souhlasím s tím, že nějaké vybalancování je potřeba, ale stále si myslím, že kdyby se WG vykašlalo na SB, vybalancovalo potřebné tanky, omezilo arty na jednu na hru, pohrálo si trochu s dohledy, poladilo MM a RNG (25% je prostě moc) a vybalancovalo mapy (taky by to chtělo přidat nějaké otevřené mapy), bylo by to pro hru daleko lepší.

Goldy naschvál nezmiňuji - nebudu teď řešit, že mají klady, zápory atd. - u nich totiž záleží, jak na ně pohlíží WG. Problém je, že momentálně je to pro hráče, kteří mají vybavené a vyexpené vše chtěné, jediné místo, kde se dají utápět kredity. Navíc si troufnu tvrdit, že při čekání na nové linie docela dost hráčů tráví čas honěním 3 znáčků na děle, kdy sice goldy nejsou všespásné, ale dokáží pomoci - ať třeba v tom, že se špatným týmem ve špatném MM nastřílíš o něco více, takže klesneš o něco méně. Tím vzniká potřeba hraní s prémiem nebo prémiových tanků - a jsme opět u výdělku WG.

Tady by asi AW systém nebyl špatný, nicméně "problém" nastane v tom, že když bude mít každá munice svá výrazná specifika, neměla by se jedna prodávat za čtyřnásobek - ale všechny by měly být za +- podobnou cenu.

Mně osobně by se třeba strašně líbila možnost navolit si munici a vybavit si tank během odpočítávání v bitvě - takže by se dalo vše přizpůsobit MM, mapě a tanku, který zrovna řídíš - ale toho se asi nedočkáme nikdy...

70kouzelnik70 #53 Posted 26 September 2016 - 07:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10723 battles
  • 615
  • [BBB2] BBB2

View PostSWAT0013, on 26 September 2016 - 11:25 AM, said:

Jelikož na většinu věcí už jsi odpovědi dostal (a napsal bych ti vlastně úplně totéž), doplním jen pár bodů - 1) MT mají srovnatelný pancíř jako HT? To jako vážně? Ano, některá MT se dají při správném používání hrát částečně jako HT (E50 + E50M, případně když ukazuješ jen věž u většiny ruských MT vyšších tierů), ale tím pancířové podobnosti končí. Jak jsem již někde psal - to, že jede E100 a že neschovává spodní plát a že se pak diví, jak ho můžou rozstřílet soupeřovy tanky - to vážně není chybou tanku. Schovej E100 hulldown a probijou tě maximálně do lišty (což pokud nebudeš stát jak poleno bude spíš haluz) nebo HEATy... Schovej třeba IS-7 na hulldown a probije tě maximálně Jagdpanzer E100, když nabije HEAT a trefí se do "slabé" části věže ;)

2) HT by měly být HT - to je argument asi jako, že TD by měla být TD (čili většinou ne moc pohyblivá a po dostání se na místo stacionární;) nebo že arty by měly být arty (fakt by mě zajímalo, které dělostřelectvo když střílelo, tak mířilo na tank). Tato hra je arkáda, ale to, že dotyční nevědí klady a zápory svých tanků, není chyba hry a nemělo by se to měnit jen kvůli tomu, že je dotyčný tank ve třídě HT. Koneckonců i v reálu je problém některé tanky zařadit - viz třeba Super Pershing, kde se označování MT a HT střídalo jak na běžícím pásu - a proto také víceméně jakékoliv dělení zaniklo a vznikla jediná třída - MBT.

Když jsme u toho dělení - stejně tak se dá polemizovat, proč Leopardi nebo AMX 30ky nejsou LT - prostě se do rolí LT vývojářům nehodili, tak je dali do MT. Teď když se začalo mluvit o LT do T10, jsem si prakticky jistý, že by to některé z nynějších tanků bez problémů dotáhly na LT vyšších tierů, ale teď už to WG nechá - ze stejného důvodu jako proč linie AMX 50 zůstane HT apod. - představ si, že by ji najednou předělali na MT - to by rozběhlo takový kolotoč protestů (proč jsem si kupoval FCM, když najednou nemůžu používat HT posádku. Při předělání FCM na MT zase-  proč jsem si kupoval CDC, když bych mohl trénovat MT posádku i na FCM,které je prakticky stejné a má omezený MM; stejně tak třeba změna Super Pershinga na HT apod. - ano, já vím, že jsi odsouhlasil podmínky a že oni si mohou měnit tanky, jak se jim zamane, ale tímhle by si jen vykopali vlastní hrob).

Jinak když už jsme u toho - projekty AMX 50 i T57 byly označovány designéry jako těžké tanky, takže zařazením do HT WG jen kopírovalo realitu ;)

Další věcí je, že autoloadery jsou v této hře většinou bez pořádného pancíře, přičemž když vznikne výjimka, udělá to akorát naprostý bordel ve hře (vzpomeň si na WT E100 s podvozkem z E100;  IS-3 autoloader se zásobníkovým dělem - sami vývojáři uznali u obou, že je nejsou schopni vybalancovat tak, aby nebyly buď OP nebo UP, což vedlo k jejich odstranění/předělání;).

Další věcí je, že ten stav, ve kterém je třeba zrovna AMX 50B a T57 HT ve hře, je asi nejpodobnější tomu, jak by vypadaly, kdyby se od prototypů přešlo dále - samozřejmě, že jsou tam jisté vylepšení/zhoršení/úpravy kvůli balancu hry, ale raději budu mít tak, který je aspoň třeba ze 70% podle prototypu (většinou se pancéřování nechává a mění se moduly), než mít ve hře blueprint obludy typu WT E100 nebo Maus s pohyblivostí AMX 50B, bočním pancířem IS-7 a zásobníkovým dělem z Jagdpanzer E100 s reloadem TVP, protože si Adolf usmyslel, že by bylo vážně prima něco takového mít, tak zadal firmám projekt a některá se tím zabývala :D:D:D

Počkej, počkej - my si tady nic nepleteme, oboje třídy tanků jsou prostě na něco jiného. Pokud někdo hraje MT stylem, že traduje 1 za 1 s HT, dotyčný to dělá špatně. Pokud se naopak někdo v HT nechá utrackovat nebo ukroutit MT, dělá to špatně zase on. Stejné to je, když někdo hraje zásobník a když nevyužívá ten burst damage, ale traduje 1 za 1.

Rovina to nikdy nebude - vždy bude něco lepší a něco horší - rovina možná mohla být, když byly ve hře 3 národy.

Další věc - hodnotil bych jen tanky, které jsou převedené do HD - WG totiž dokáže HD změnou tank naprosto pohřbít nebo z něj naopak udělat OP bestii ("omylem bufflá" E5 - sami vývojáři přiznávají, že je to nejlepší heavium ve hře a že přestřelili, nicméně i přesto vydržela v tomto stavu přes rok a změna stále v nedohlednu; nová 112 - zda bude nebo nebude OP se ukáže až v praxi (navíc mohou stále přijít změny během testu), ale zatím to vypadá na uber stroj, a další;).

A poslední věc - vzhledem k tomu, že na Sandbox nadávalo přibližně 90% hráčů, tak by mě vážně zajímalo, s kým by pak těch zbývajících 10% hrálo.

Mít na každé straně 10-12HT, které spamují HE, aby si alespoň ublížily (v horším se jen na sebe dívají a dingají se AP) - to skutečně má představa o zábavě není a podle ohlasů rozhodně nejsem sám.

Ano, souhlasím s tím, že nějaké vybalancování je potřeba, ale stále si myslím, že kdyby se WG vykašlalo na SB, vybalancovalo potřebné tanky, omezilo arty na jednu na hru, pohrálo si trochu s dohledy, poladilo MM a RNG (25% je prostě moc) a vybalancovalo mapy (taky by to chtělo přidat nějaké otevřené mapy), bylo by to pro hru daleko lepší.

Goldy naschvál nezmiňuji - nebudu teď řešit, že mají klady, zápory atd. - u nich totiž záleží, jak na ně pohlíží WG. Problém je, že momentálně je to pro hráče, kteří mají vybavené a vyexpené vše chtěné, jediné místo, kde se dají utápět kredity. Navíc si troufnu tvrdit, že při čekání na nové linie docela dost hráčů tráví čas honěním 3 znáčků na děle, kdy sice goldy nejsou všespásné, ale dokáží pomoci - ať třeba v tom, že se špatným týmem ve špatném MM nastřílíš o něco více, takže klesneš o něco méně. Tím vzniká potřeba hraní s prémiem nebo prémiových tanků - a jsme opět u výdělku WG.

Tady by asi AW systém nebyl špatný, nicméně "problém" nastane v tom, že když bude mít každá munice svá výrazná specifika, neměla by se jedna prodávat za čtyřnásobek - ale všechny by měly být za +- podobnou cenu.

Mně osobně by se třeba strašně líbila možnost navolit si munici a vybavit si tank během odpočítávání v bitvě - takže by se dalo vše přizpůsobit MM, mapě a tanku, který zrovna řídíš - ale toho se asi nedočkáme nikdy...

Co se týče HT, tak totální ústřel je VK 4502A vs VK4502B, ten rozdíl markantnější být nemůže. Pokud se srovná VK4502B před dvěma lety a nyní, tak nyní je to opancířované OP, kdežto Maus či taková E100, už takové terno nejsou a IS7 zase není takový tvrďák jak e o něm píše. zde něco pro pobavení

https://www.youtube.com/watch?v=VcAe_Lj-mD4

https://www.youtube.com/watch?v=JWKDxcrg3u4

https://www.youtube.com/watch?v=B1kho26au-s

Prostě HT mají více WSPT na přední části, než by měly mít a je potřeba to zredukovat a ubrat jim tyto WSPT na minimum, aby neměly MT či LT možnost je tak snadno prostřelit

putos_opat_v_akci #54 Posted 27 September 2016 - 04:55 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

View Post70kouzelnik70, on 26 September 2016 - 07:08 PM, said:

Prostě HT mají více WSPT na přední části, než by měly mít a je potřeba to zredukovat a ubrat jim tyto WSPT na minimum, aby neměly MT či LT možnost je tak snadno prostřelit

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt facepalm

Ja končím v tejto ,,diskusii´´, toto je príliš na moje duševné zdravie. 

Kanar61 #55 Posted 27 September 2016 - 09:29 AM

Corporal

• Player
  • 67 battles
  • 130
Pamatuju dobu, kdy žádné medko nevyjelo čelně proti HT a kdy TDéčka nebyla vidět ani po výstřelu. Vadilo to pouze asi 1 500 000 rajčátek. Každý tank měl v bitvě a v mapě své, docela nenahraditelné místo. Zkušení hráči si s tím věděli poradit a využít toho. To, co tady je dnes bych rozhodně neobhajoval a ani nenazýval strategicko - akční hrou, jak to má WoT v názvu. Nebo už možná tam má napsáno desková hra s tanky, popřípadě, v tom lepším případě kovbojka s tanky. :trollface:

iTrolling #56 Posted 27 September 2016 - 09:32 AM

Captain

• Clan Commander
  • 6818 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

View PostKanar61, on 27 September 2016 - 09:29 AM, said:

Pamatuju dobu, kdy žádné medko nevyjelo čelně proti HT

a ja myslel, ze casy T-54ky v bete pamatujes...

SWAT0013 #57 Posted 27 September 2016 - 09:36 AM

Brigadier

• Player
  • 31445 battles
  • 4,793
  • [KHIL] KHIL

View Post70kouzelnik70, on 26 September 2016 - 08:08 PM, said:

Co se týče HT, tak totální ústřel je VK 4502A vs VK4502B, ten rozdíl markantnější být nemůže. Pokud se srovná VK4502B před dvěma lety a nyní, tak nyní je to opancířované OP, kdežto Maus či taková E100, už takové terno nejsou a IS7 zase není takový tvrďák jak e o něm píše. zde něco pro pobavení

https://www.youtube.com/watch?v=VcAe_Lj-mD4

https://www.youtube.com/watch?v=JWKDxcrg3u4

https://www.youtube.com/watch?v=B1kho26au-s

VK 45.02A i VK 45.02B jsou zrovna krásné případy blueprint oblud. Jen na okraj - VK 45.02A bylo ve skutečnosti ještě méně pancéřováno než ve hře, vrchní plát měl ve skutečnosti 80mm a ne 120mm. VK 45.02B stejně tak - aneb jak udělat z 80mm podvozku podvozek o síle 200/100/100mm...

Jen tak mimochodem - možná, že to ale víš - VK 45.02A i VK 45.02B jsou prototypy stejného vozidla, jen jeden má věž vpředu a druhý vzadu. No čísla ve hře říkají něco úplně jiného. A jako třešnička na dortu je to, že s topovými věžemi a děly se ani na jednom VK nepočítalo, což už ale jen podtrhuje, jak moc made up jsou tyhle tanky a co mají společného se skutečně plánovanými tanky...

VK 45.02B bylo před tím předěláním aspoň trochu historické, teď má s tím skutečně plánovaným tankem společné jen jméno a posazení věže vzadu.

Videa jsou vskutku úžasná - dát videa na ukazování WS je skvělé, ale to, že se ty tanky nepohybují, neúhlují, neschovávají podvozek atd. - to fakt není vypovídající. Můžu si pohrát na výcvikovce a dingnout 5x v řadě T-54 ltw. s Jagdpanzerem E100 - to z T-54 ltw. ale neudělá neprůstřelný tank.

Jasně, HT by měly mít ještě méně WS. To, že x těch WS se dá zakrýt využitím terénu, můžeš znepříjemnit míření svým pohybem apod. vůbec není důležité - HT by se totiž měly změnit na třídu dumbproof tanks, kdy i největší ...... nastřílí aspoň 4x svoje HP, aniž by se musel úhlovat nebo cokoliv jiného :facepalm: To by teprve byla zábava! No podle reakcí na SB se bavilo celých 10% hráčů, což je naprostá většina...

PS. Je zajímavé, že většina hráčů, které znám nebo jsem se jich ptal, tak tu poslední misi na Obj, 260 splnila buď v T110E5 (hodně damage a něco málo ocinkáno/ztraceno) nebo v Mausovi (něco málo damage a hodně ocinkáno a ztraceno)...

Gabriel_i5_Back #58 Posted 27 September 2016 - 09:37 AM

Major General

• Player
  • 46006 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST

To je selektívna pamäť. Jediná podstatnejšia zmena bola keď umožnili nákup prem. ammo za kredity. Dovtedy to bolo P2W, takže ani za to sa nemôžem na WG hnevať. Že zrušili camo bonus TD je mi jedno. Aj tak si ich spotnem aj bez výstrelu. Z trojice WoT-AW-WT sa tu najmenej campí. A ja nemôžem na WG hnevať ani za to.

Swat Po mnohým márnych pokusoch s IS7 a E100 som ju splnil s FV215b tri krát doobeda. Tretí pokus aj so sekundárkou. 

Edited by Homer_J_S_, 27 September 2016 - 09:41 AM.

70kouzelnik70 #59 Posted 27 September 2016 - 02:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10723 battles
  • 615
  • [BBB2] BBB2

View Postputos_opat_v_akci, on 27 September 2016 - 03:55 AM, said:

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt facepalm

Ja končím v tejto ,,diskusii´´, toto je príliš na moje duševné zdravie.

View PostSWAT0013, on 27 September 2016 - 08:36 AM, said:

VK 45.02A i VK 45.02B jsou zrovna krásné případy blueprint oblud. Jen na okraj - VK 45.02A bylo ve skutečnosti ještě méně pancéřováno než ve hře, vrchní plát měl ve skutečnosti 80mm a ne 120mm. VK 45.02B stejně tak - aneb jak udělat z 80mm podvozku podvozek o síle 200/100/100mm...

Jen tak mimochodem - možná, že to ale víš - VK 45.02A i VK 45.02B jsou prototypy stejného vozidla, jen jeden má věž vpředu a druhý vzadu. No čísla ve hře říkají něco úplně jiného. A jako třešnička na dortu je to, že s topovými věžemi a děly se ani na jednom VK nepočítalo, což už ale jen podtrhuje, jak moc made up jsou tyhle tanky a co mají společného se skutečně plánovanými tanky...

VK 45.02B bylo před tím předěláním aspoň trochu historické, teď má s tím skutečně plánovaným tankem společné jen jméno a posazení věže vzadu.

Videa jsou vskutku úžasná - dát videa na ukazování WS je skvělé, ale to, že se ty tanky nepohybují, neúhlují, neschovávají podvozek atd. - to fakt není vypovídající. Můžu si pohrát na výcvikovce a dingnout 5x v řadě T-54 ltw. s Jagdpanzerem E100 - to z T-54 ltw. ale neudělá neprůstřelný tank.

Jasně, HT by měly mít ještě méně WS. To, že x těch WS se dá zakrýt využitím terénu, můžeš znepříjemnit míření svým pohybem apod. vůbec není důležité - HT by se totiž měly změnit na třídu dumbproof tanks, kdy i největší ...... nastřílí aspoň 4x svoje HP, aniž by se musel úhlovat nebo cokoliv jiného :facepalm: To by teprve byla zábava! No podle reakcí na SB se bavilo celých 10% hráčů, což je naprostá většina...

PS. Je zajímavé, že většina hráčů, které znám nebo jsem se jich ptal, tak tu poslední misi na Obj, 260 splnila buď v T110E5 (hodně damage a něco málo ocinkáno/ztraceno) nebo v Mausovi (něco málo damage a hodně ocinkáno a ztraceno)...

View PostKanar61, on 27 September 2016 - 08:29 AM, said:

Pamatuju dobu, kdy žádné medko nevyjelo čelně proti HT a kdy TDéčka nebyla vidět ani po výstřelu. Vadilo to pouze asi 1 500 000 rajčátek. Každý tank měl v bitvě a v mapě své, docela nenahraditelné místo. Zkušení hráči si s tím věděli poradit a využít toho. To, co tady je dnes bych rozhodně neobhajoval a ani nenazýval strategicko - akční hrou, jak to má WoT v názvu. Nebo už možná tam má napsáno desková hra s tanky, popřípadě, v tom lepším případě kovbojka s tanky. :trollface:

PUTOSi, opravdu nevím čemu se divíš. MT jsou tak OP, e kdokoliv je má a je zrovna v tvém týmu, tak se očekává, že tu hru vyhraje, otočí anebo udělá cokoliv co tým přivede k výhře. HT jsou jen staticky přihlížející obludy, které zemřou, ale musí udržet nějaký úsek, než jim další MT přijedou na pomoc. Proto jsem za to, aby HT byly ze předu více opancéřovány a měly méně WSPT pro MT a HT, aby se zvětšil průbojnost o 10%

SWAT - potom je druhá možnost : ubrat penetraci MT a nechat HT na současných hodnotách a vše bude ok. Ubrat MT penetraci o cca 10-15 a podražit goldy o cca 20-40% a heaty o 150-300% a jsem spokojen

KANAR -  je to tak. Dnešní medka nemají z ničeho strach. Mají tvrdý pancíř, větší dohled, než TD, HT a dokonce i LT, rychleji střílí, než většina tanků ve hře., mají nejpřesnější děla ve hře, mají největší DPM ve hře, největší rychlosti ve hře. slušné maskování ve hře. V konfrontaci jsou jejich body lepší , než body ostatních tanků a proto je potřeba udělat větší re-balanc MT

1 - snížit obratnost o 20%

2 - snížit penetraci o 15-25%

3 - dohled o 10-15%

4 - DPM o 30-35%

5 - pancíř o 10-20%

potom bude hra vyrovnanější i co se MM týče

PS : SB jsou krokem vpřed. Sice to chce pár malých úprav, ale ty by neměly být tak dramatické díky SB nebude tolik ničících MT a LT

Edited by 70kouzelnik70, 27 September 2016 - 02:34 PM.

vh77 #60 Posted 27 September 2016 - 03:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40513 battles
  • 365

View PostSWAT0013, on 26 September 2016 - 11:25 AM, said:

No neviem odkial cerpas tieto poznatky o tazkych tankoch a musel som sa normalne mrknut na tvoj profil ci nahodou nemas inu/specialnu vrziu E-100 alebo IS-7 ako mam ja ale zistil som prekvapene ze masna tvojom ucte len 3 desitkove tanky AMX50B, T57 a Cetnturion (osobne tieto tanky zaradzujem medzi tazsie medka).

Takze pre tvoje info kedze tieto tanky nehravas...E-100 v huldowne prestreli kazdy tier 10 tank s goldovou municiou na vezu celne (ano na hornu listu aj bez goldov - ale tu je problem trafit ak sa trosku hybes)...ak vytiahnem mausa nikto sa s normalnou municiou ani nepara a rovno prebija goldy (detto celne na vezu vedla mantletu s goldami penetracia bez problemov resp s minimalnymi problemami ak sa troska snazis natacat vezu a uhlovat ale obscas zamierit musis aj ked obidva tanky nabijaju extremen dlho)...

- appropo IS-7 predvcerom na Malinovke z 1. capu ked som videl ze niesu arty rozhodol som sa skusit opat po dlhsom case spravit HT-15/dingaciu misiu - zasiel som do okien jedneho z tych domcekov do huldavnu takze mi tracala len veza a kanon...ako som predpokladal hned som bol spotnuty a zosypala sa na mna sprska striel a uz asi 3-4 strela v poradi od FV215 ma s HESHOM prepenetrovala do veze vedla/povyse kanona za cca 800, ostatny hned potom statni nabili HE a pomali ma ozobavali a o par desiatok sekund som dostal druhu od T95 golodom takisto do veze o trosku vyssie ako od FV...medzicasom som nastrielal cca 2000 DMG a znicil jedno tier 8 TD a nasledne super prerasoval nase lave kridlo a bolo po hre...s uzasom som zistil ze misia nesplenena lebo som oddingal "len" 6800 DMG, HE potencialny DMG sa bohuzial nerata...takze suma sumarum schovat spodny plat HT ti v sucasnosti uz moc nepomoze lebo pri sucasnom RNG ta na 300 m prepentruje v huldowne kde kto s kdejakym TD ak nabije goldy...

Nehovorim ze to co pises sa nemoze stat ale musis zjavne hrat cez vikend pocas dna a nie ako ja po veceroch kedy proti tebe stoja skileri ktori pouzivaju mozog ... a nie bezmozgove deti ktore len strielaju na tank pred sebou cez autoaim...

S ostatnymi tvojimi bodmi v podstate suhlasim - MT naozaj nemaju pancier HT ale namiesto toho casto maju vezu a predny podovozok vyformovany do tkych uhlov ce ak netrafis vekspot vsade inde to dinga uplne bez problemov - vid papierovy OBJ 907 ktory ma take extremne uhly ze vyzera skor ako placka a oddinga aj TD s pentraciu 300 ak ho trafi celne na autoaim lebo jeho spodny plat je taky malicky ze ho mas problem aj uvidiet...ale to je vpodstate prednost vsetkych topovych ruskych mediek...a E50M sa da hrat ako HT taktiez len proti noobom co nevedia ze veza je celne vsade okolo mantletu vpodstate papierova...ale tento tank tiez nehravas tak ti to asi preto tak pripada...

Edited by vh77, 27 September 2016 - 03:26 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users