Jump to content

Ekonomia World of Tanks

• Please log in to reply
102 replies to this topic

Community #1 Posted 30 August 2016 - 10:56 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 36,102
Uruchomiliśmy nowy poradnik wyjaśniający ekonomię World of Tanks i usług premium – zobaczcie sami!

Pełen tekst wiadomości

Kupsztas #2 Posted 30 August 2016 - 11:04 AM

Lieutenant

• Player
  • 21780 battles
  • 1,587
  • [PUNKS] PUNKS
dość przejrzyste, chociaż troszkę razi mnie to, że na dzień dobry dostajemy opis waluty premium, a nie kredytów - a to o ekonomię tychże kredek głównie się rozchodzi.

FOKSQ #3 Posted 30 August 2016 - 11:13 AM

Private

• Player
  • 502 battles
  • 20
To dajcie np.Wykup konta Premium za kredyty 5.000.000k za 1 dzień premium żeby było sprawiedliwie i wtedy będzie ok.A nie kase wyciągacie za szybsze robienie postępów! Sprawiedliwość musi być.

bondyros #4 Posted 30 August 2016 - 11:16 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24054 battles
  • 3,350
  • [G2G] G2G

View PostFOKSQ, on 30 August 2016 - 11:13 AM, said:

To dajcie np.Wykup konta Premium za kredyty 5.000.000k za 1 dzień premium żeby było sprawiedliwie i wtedy będzie ok.A nie kase wyciągacie za szybsze robienie postępów! Sprawiedliwość musi być.

Sprawiedliwości to nigdy i nigdzie nie ma.

belza #5 Posted 30 August 2016 - 11:30 AM

Private

• Player
  • 52682 battles
  • 37
niezle wciskaja kit zalezy od umijetnosci dobre

Falathi #6 Posted 30 August 2016 - 11:33 AM

Field Marshal

• Player
  • 21835 battles
  • 11,569
  • [-FHH-] -FHH-

View Postbelza, on 30 August 2016 - 11:30 AM, said:

niezle wciskaja kit zalezy od umijetnosci dobre

Bo zależy. Zarobki wynikają z tego, ile dmg i spota zrobisz w bitwie. DMG i spot zależy w dużym stopniu od Twoich umiejętności. 

Jeśli ktoś nie ma umiejętności, to nie zarabia. Proste. 

_Krzysztofix_ #7 Posted 30 August 2016 - 11:35 AM

Sergeant

• Player
  • 7982 battles
  • 290

View PostFalathi, on 30 August 2016 - 11:33 AM, said:

Jeśli ktoś nie ma umiejętności, to nie zarabia.

Czyli musi kupić premkę/czołg premium, by zarabiał? 

Kwiliniosz #8 Posted 30 August 2016 - 11:40 AM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,074
Zawsze mnie zastanawia ten nowy i czysty garaż przy koncie premium. Czasem wpadnie mi dzień, lub kilka, a nigdy nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy...

Kopi21PL #9 Posted 30 August 2016 - 11:44 AM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 45978 battles
  • 478
  • [PMHC] PMHC

View Postbondyros, on 30 August 2016 - 11:16 AM, said:

Sprawiedliwości to nigdy i nigdzie nie ma.

Ależ jest. Tyle tylko, że nie jest to pojecie uniwersalne jak chciało by wielu lecz zrelatywizowane do jednostek, grup.

exmax #10 Posted 30 August 2016 - 11:53 AM

Captain

• Player
  • 40654 battles
  • 2,033

cyt.: "Ekonomia World of Tanks może być jednakże opisana jako „płacisz i robisz postępy” (pay-to-progress). Oznacza to, że zawartość i usługi premium nie dają przewagi w bitwie, ale za to znacznie zwiększą przyjemność z gry bez zmniejszania roli umiejętności gracza.".

To dlaczego niektóre prem-czołgusie losuje w bitwie  tylko +/- 1 poziom? Moim zdaniem, to daje przewagę graczom tychże czołgów premium.

Edited by exmax, 30 August 2016 - 11:54 AM.

Freefloyd #11 Posted 30 August 2016 - 11:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1022 battles
  • 525

View PostFalathi, on 30 August 2016 - 10:33 AM, said:

Bo zależy. Zarobki wynikają z tego, ile dmg i spota zrobisz w bitwie. DMG i spot zależy w dużym stopniu od Twoich umiejętności. 

Umiejętności mają się kompletnie nijak jak ledwo po wejściu do bitwy jest 15:3 

MeinHerzBrennt #12 Posted 30 August 2016 - 11:57 AM

Major

• Player
  • 32879 battles
  • 2,873
  • [KNAGA] KNAGA

View Post_Krzysztofix_, on 30 August 2016 - 12:35 PM, said:

Jeżeli nie umie grać to powinien przestać grać dla dobra swojego i pozostałych grających, którzy muszą znosić jego uciążliwą obecność w bitwie. Konto premium mu nie pomoże a już z pewnością NIE POMOŻE mu czołg premium VIII tieru którym wyjedzie nie rozegrawszy nawet jednej bitwy powyżej tieru IV.

farbabojowa #13 Posted 30 August 2016 - 12:14 PM

Corporal

• Player
  • 18788 battles
  • 101

View Post_Krzysztofix_, on 30 August 2016 - 11:35 AM, said:

Nie. ja przez 8000 bitew zarabiałem na wszystkie moje czołgi KV-1. Polecam, świetny pojazd.

View Postexmax, on 30 August 2016 - 11:53 AM, said:

cyt.: "Ekonomia World of Tanks może być jednakże opisana jako „płacisz i robisz postępy” (pay-to-progress). Oznacza to, że zawartość i usługi premium nie dają przewagi w bitwie, ale za to znacznie zwiększą przyjemność z gry bez zmniejszania roli umiejętności gracza.".

To dlaczego niektóre prem-czołgusie losuje w bitwie  tylko +/- 1 poziom? Moim zdaniem, to daje przewagę graczom tychże czołgów premium.

Bo gdyby te prem-czołgusie rzucało +/- 2, to były by mięsem armatnim. KV-5 na X tierach z peną 167? Brak słówi. SuperPershing na X tierach? Pena 170? Bez komentarza. Oczywiście używając golda sytuacja minimalnie by sie polepszyła, ale premtanki są do zarabiania, a nie strzelanie goldem.  Ale według mnie niekóre czołgi niesłusznie maja Matchmaking +/- 2, na przykład Pantera 8.8. Jest totalnym mięsem armatnim na X, T-54 mod.1 też średnio sobie radzi jak są 2 VIII, 1 IX i reszta X...

chom #14 Posted 30 August 2016 - 12:28 PM

Corporal

• Player
  • 41369 battles
  • 105
  • [V-D] V-D

No nie do końca. Niedawno wygrywając bitwę Tortosiem, robiąc ponad 5k dmg i kilka tysięcy odbitego dmg wyszedłem kilka tysięcy na minusie. Byłem na pierwszym miejscu na naszej liście w zwycięskiej drużynie. Oczywiście kilkanaście strzałów było bez dmg.

Od dawna obserwuję tendencję, w której WG obniża przychody kredytów. Dzieje się tak od kilku lat. Obecnie spokojna gra, bez premki i troski o przychody, to maksymalnie poziom 7. Co wyżej trzeba się liczyć z minusem nawet przy wygranych. Oceniam, że obecne przychody na 8 tierze odpowiadają przychodom na tierze 10 sprzed kilku lat.

Właściwie taka polityka mnie osobiście zniechęca do rozwijania wysokich tierów w WoCie.

I jeszcze na dodatek, podsumowując, umiejętności to za mało. Niestety gracz walczy jeszcze z niekorzystnym rng, kiedy osiąga umiejętnościami przewagę taktyczną, ale sama gra nie pozwala mu wygrać. A po drugie umiejętności nie pomagają w grze przeciwko aimbootom, z którymi WG nic nie robi.

Edited by chom, 30 August 2016 - 12:35 PM.

rucajs #15 Posted 30 August 2016 - 12:46 PM

Sergeant

• Player
  • 24121 battles
  • 208
  • [_WPW_] _WPW_

View Postexmax, on 30 August 2016 - 10:53 AM, said:

Czołgi premium, które mają "preferencyjny" MM mają odpowiednio zbalansowane statystyki działa, pancerze itp, i nie są wcale lepsze niż inne czołgi z losowaniami +/-2.Tak jak jest to w czołgu is-6/e25 nawet gdy wylosuje je na top tabeli nie przebijają pojazdów za każdym razem nawet niższego poziomu droższą amunicją, co oznacza że aby nimi grać potrzebne są większe umiejętności i znajomość gry.

Kikojo #16 Posted 30 August 2016 - 01:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 61105 battles
  • 1,325

Wybacz, ale to bajki. W grze nie ma abonamentu, ale czy masz umiejętności, czy nie gra nakłania ludzi do płacenia. Nie żeby to dotyczyło tylko wota - wszystkich tzw. gier Free to play.

Nie kupujesz premium - masz wolny progres odkrywanie kolejnych tierów, wolniej wzrasta doświadczenie załogi, nie pograsz na wyższych tierach na tyle by się na nich "ograć" i bo jakkolwiek może Cię na to stać to albo to, albo zbierasz na nowe czołgi.

Nie płacisz nie pojeździsz za dużo na wyższych tierach, nie pojeździsz za często na konsumablach za złoto (za wyjątkiem gaśnic). Często nie zarobisz w bitwie tyle ile byś mógł bo nie przeszkolisz załogi za złoto na 100% nie mówiąc już o konwersji złota na doświadczenie załogi.

Oczywiście da się grać ale czas poświęcany na grę i zarabianie srebra jest po prostu koszmarny. Ale nałóg to nałóg.

Każdy przypadek jest inny - ja nie zarobię na twierdzach czy CW bo nie mam możliwości używania mikrofonu, a i mój przenośny tryb życia sprawia, że przez 2 dni w tygodniu mogę grać na kalkulatorze + jeden dzień w ogóle odpada z gry w moim przypadku. Kupiłbym sobie premium na rok chociażby - pracuję i zarabiam, ale mam takie obciążenie finansowe, że wybierając pomiędzy czymś co w realu jest mi niezbędnie potrzebne, a czymś niezbędnie potrzebnym dla bardziej komfortowej rozrywki - wybiorę real.

A na koniec - nie mam bynajmniej do WG pretensji o nic - w końcu musi zarobić - to nie instytucja charytatywna, ale bajdurzenie o darmowej grze i z całym szacunkiem opowiadanie o dmg i spocie (i detracku) by więcej zarabiać nie zmieni niczego z tego co wskazałem powyżej.

Jeśliby ktoś chciał napisać dorób sobie - jak sobie dorobię to  już nie pogram wcale ^^

To pisałem ja 55% Zielonka ;)

Edit: To przezabawne - wejdźcie sobie w tę wiadomość i kliknijcie znajdujący się pod jej treścią przycisk "Ekonomia World of Tanks" :D

Edit 2: @FOKSQ - ja do czegoś takie nie nawołuję - jeśli tak to odebrałeś to się nie zrozumieliśmy. Btw - płacimy i tak: swoim czasem i zapełnianiem serwerów :)

Edited by Kikojo, 30 August 2016 - 01:25 PM.

FOKSQ #17 Posted 30 August 2016 - 01:19 PM

Private

• Player
  • 502 battles
  • 20
Tak jak Kikojo zielonka 55% napisał !!! Robimy AKCJE NIE PŁACIMIMY WARGAMINGOWI !!! 

kowan69 #18 Posted 30 August 2016 - 01:22 PM

Lieutenant General

• Player
  • 17724 battles
  • 6,651
  • [SAMI] SAMI

View PostKikojo, on 30 August 2016 - 12:02 PM, said:

Edit: To przezabawne - wejdźcie sobie w tę wiadomość i kliknijcie znajdujący się pod jej treścią przycisk "Ekonomia World of Tanks" :D

World of Tanks Economics

Wzbogać swoje
doznania
w World of Tanks
i przyspiesz
swoje postępy

Sklep premium

Hehe, no to świetnie to sami podsumowali.

A Falathiemu się nie ma co dziwić. On tak musi pisać, w końcu pisze o produkcie swojego pracodawcy, do tego publicznie i w zasadzie oficjalnie.

Silentraz #19 Posted 30 August 2016 - 01:24 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 37065 battles
  • 3,314
  • [_CHS_] _CHS_

Niestety niektóre premtanki odbiegły od idei słabszych od odpowiedników. Niektóre są mocniejsze, inne nie mają odpowiednika.

Przede wszystkim E-25 - jakim innym TDkiem można uzyskać takie camo po strzale?

Jg88 - czy inny czołg VIII tieru ma taką szybkostrzelność, celność i mobilność (lepszą w porównaniu z AT15)?

Skorpion G - jaki czołg ma taką mobilność i 490 dmg na strzał z piękną celnością?

lefh18b2 - która arta tak szybko i celnie strzela na całą mapę?

SPers - w którego innego meda trzeba starannie celować by przebić?

Część tego "wstępu" można skasować, bo zwyczajnie wkurza to osoby, które spotkały się z rzeczywistością.

Block Quote

W naszej grze każdy gracz ma takie same szanse na zwycięstwo, ponieważ zależy ono od umiejętności bojowych, a nie od dostępnych przedmiotów premium, które można zakupić za prawdziwe pieniądze.

Powinno to brzmieć:

Block Quote

W naszej grze każdy gracz ma takie same szanse na zwycięstwo, ponieważ nie zależy od dostępnych przedmiotów premium, które można zakupić za prawdziwe pieniądze.

chyba że wylosuje mu E-25 na otwartej mapie

zlasomua #20 Posted 30 August 2016 - 01:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 73692 battles
  • 51

View Postexmax, on 30 August 2016 - 10:53 AM, said:

Zobacz na parametry tych pojazdów z losowaniem +/-1  zobacz jak kulawe są to pojazdy (Churchill czy Walentyna III). Każdy z nich ma wadę zwykle słaba penetrację armaty i chyżość ślimaka. Jeśli WG da do is-6 i wz.-111 armaty o takiej samej penie jak w is-3 i wz.-111-4 nie mam żadnych wstrętów do walki z 10T. Czy daje takie losowanie przewagę nie tak do konca bo is-3 jest w stanie rozwalić is-6 i jeszcze łatwiej wz.-111 a w druga stronę nie koniecznie.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users