Jump to content

Genel Geri Bildirim

9.16

• Please log in to reply
31 replies to this topic

vuque #1 Posted 06 September 2016 - 05:01 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18214 battles
  • 3,521
  • [YOQ] YOQ

Merhaba,

9.16 Güncellemesi Açık Testi ile ilgili olan geri bildirimlerinizi bu başlığa yazarak bildirebilirsiniz.

Sadece ciddi ve alakalı geri bildirimlerin kabul edileceğini hatırlatmak isteriz.

Edited by Gepard_PH, 06 September 2016 - 05:02 PM.

PimentoHeros #2 Posted 09 September 2016 - 01:15 AM

Sergeant

• Player
  • 6043 battles
  • 252
  • [TURB] TURB

birde Keskin Nişancı Kipinde yatay sabitleme onda bir buğ var tankı döndürünce kamerada dönüyor o tikli olduğunda dönmemesi lazım

Edited by PimentoHeros, 09 September 2016 - 01:18 AM.

legetman #3 Posted 09 September 2016 - 08:02 PM

Private

• Player
  • 3655 battles
  • 1
  • [TGUCU] TGUCU
yatay sabitlemede sıkıntı mevcut, tank ile beraber tarette dönüyor ikon sabit kalıyor. r kısa yolu ile hız sabitleyiciyi açtığımız zaman tankın max hızı 45 olmasına rağmen hız göstergede birkaç saniyelik 60 70 e çıkıyor.

bersay #4 Posted 09 September 2016 - 08:05 PM

Lieutenant

• Player
  • 30915 battles
  • 1,886
  • [KOWAR] KOWAR
ekran ortasında çıkıcak mı böyle sekmesi spot yapılması filan?

NoNicK_NoNaMe #5 Posted 09 September 2016 - 10:32 PM

Private

• Player
  • 18773 battles
  • 7
  • [ESKYA] ESKYA

ekranın sol alt köşesindeki verilen hasar, spot hasarı ve zırh kullanımı gibi bilgiler çok iyi olmuş. Aldığımız hasarları gösteren animasyonlu özellik gayet başarılı.  Haritalar da normalde tepeye çıkılmaması geren yerlere çıkan oyuncular var tabi böyle olunca kimse o tankı orda beklemediği için avantaj sağlıyor haritalarda dağlara tepelere çıkılması engellenmeli. 

arty modunda alternatif nişan gelmesi lazım battle asistant da olduğu gibi... oyun gayet akıcı olmuş.

baykatliam #6 Posted 09 September 2016 - 11:03 PM

Private

• Player
  • 6383 battles
  • 3

ABI napmam lazım bağkanamıyorum faceden felan 

TurkishTiger__TR #7 Posted 10 September 2016 - 01:58 AM

Sergeant

• Player
  • 1926 battles
  • 205
su taretlerde baya bi sikinti var normalindan cok fazla rahat salinim yapiyor sanki vidasi gevsemiz askilik gibi 

Emre53_TR #8 Posted 10 September 2016 - 08:35 AM

Private

• Player
  • 6831 battles
  • 3
  • [LOF_A] LOF_A

- Tamamlanmış görev için gelen bildirim penceresi.

Spoiler

- Ölmeden önce aracın tareti A4 noktasına bakıyordu ve öldüğümde taret başlangıç konumuna geri döndü.

Spoiler

- Bazen top ile nişangahta dengesizlik oluyor. Top fareyi çevirdiğim tarafa dönüyor baktığım tarafa değil.

+ Yeni spot mekanizması güzel olmuş. - Gerçi servarda aşırı ping olmasından pek belli etmiyor -

+ Hasar paneli ve hasarın nereden geldiğini gösteren panel de oldukça iyi. 

+ Mini haritalar güzel ama biraz alışmak lazım.

XxXHaRDCoReXxX #9 Posted 11 September 2016 - 09:53 AM

Private

• Player
  • 37792 battles
  • 34
  • [DOSTT] DOSTT
takım, ekip ve müfreze savaşlarına girildiğinde aslında world of warships te ki gibi mini haritanın büyütülmesinin ve ek özellik olarak haritaya çizim özelliğinin gelmesi iyi olur. böylece takım içi konuşma ve stratejiyi belirlemede haritaya çizim özelliği gelmesiyle daha da zevkli savaşlar meydana gelebilir. çizim ekleme özelliği ekip komutanında olmalı veya oyun içinde bir fikri olan olursa yetki verilmesi iyi olur. genel olarak örnek verilecek olursa haritanın oyun başlagıcında olan bekleme süresinde taktik çizimlerin yapılır, ''siz 3 kişi ... ...  .. bu çizdiğim hatta, şurayı görecek şekilde dizilin'' çizim özellikleri eklenebilir farklı renkler vs.

bersay #10 Posted 11 September 2016 - 10:37 AM

Lieutenant

• Player
  • 30915 battles
  • 1,886
  • [KOWAR] KOWAR

View PostiMaKaNDi7, on 11 September 2016 - 09:53 AM, said:

takım, ekip ve müfreze savaşlarına girildiğinde aslında world of warships te ki gibi mini haritanın büyütülmesinin ve ek özellik olarak haritaya çizim özelliğinin gelmesi iyi olur. böylece takım içi konuşma ve stratejiyi belirlemede haritaya çizim özelliği gelmesiyle daha da zevkli savaşlar meydana gelebilir. çizim ekleme özelliği ekip komutanında olmalı veya oyun içinde bir fikri olan olursa yetki verilmesi iyi olur. genel olarak örnek verilecek olursa haritanın oyun başlagıcında olan bekleme süresinde taktik çizimlerin yapılır, ''siz 3 kişi ... ...  .. bu çizdiğim hatta, şurayı görecek şekilde dizilin'' çizim özellikleri eklenebilir farklı renkler vs.

cok guzel olur guzel fikir +1:medal:

XxXHaRDCoReXxX #11 Posted 11 September 2016 - 12:09 PM

Private

• Player
  • 37792 battles
  • 34
  • [DOSTT] DOSTT

View Postbersay, on 11 September 2016 - 09:37 AM, said:

cok guzel olur guzel fikir +1:medal:

tşkr ederim  :) umarım  böyle bir iyileştirme gelir ve 9.16 güncellemesi oyuncuları güdüler

XxXHaRDCoReXxX #12 Posted 11 September 2016 - 12:15 PM

Private

• Player
  • 37792 battles
  • 34
  • [DOSTT] DOSTT
test serverinde neden özel pre tanklar yok?  vk7201, T95/chieftain vb.  sefer tanklarıdan ziyade hiç olmadı pre dükkandan satışı kalkan tanklarda konulmalı. ayrı bir husus mürettebatın  becerilerini serbest deneyim  ile artırma seçeneği gelmeli.etkinliklerde olduğu gibi. tankı oluyorum test ediyorumda mürettebat olmayınca olmuyor... 

Edited by iMaKaNDi7, 11 September 2016 - 02:24 PM.

bersay #13 Posted 11 September 2016 - 02:21 PM

Lieutenant

• Player
  • 30915 battles
  • 1,886
  • [KOWAR] KOWAR

View PostiMaKaNDi7, on 11 September 2016 - 12:09 PM, said:

tşkr ederim  :) umarım  böyle bir iyileştirme gelir ve 9.16 güncellemesi oyuncuları güdüler

View PostiMaKaNDi7, on 11 September 2016 - 12:15 PM, said:

test serverinde neden özel pre tanklar yok?  vk7201, T95/chieftain vb.  sefer tanklarıdan ziyade hi. olmadı pre dükkandan satışı kalkan tanklarda konulmalı. ayrı bir husus mürettebatın  becerilerini serbest deneyim  ile artırma seçeneği gelmeli.etkinliklerde olduğu gibi. tankı oluyorum test ediyorumda mürettebat olmayınca olmuyor... 

Tekrardan +1:medal:

Nerden geliyor aklina bu muutesem fikirler

XxXHaRDCoReXxX #14 Posted 11 September 2016 - 02:40 PM

Private

• Player
  • 37792 battles
  • 34
  • [DOSTT] DOSTT

View Postbersay, on 11 September 2016 - 01:21 PM, said:

Tekrardan +1:medal:

Nerden geliyor aklina bu muutesem fikirler

çok tşkrler :teethhappy: olması gereken şeyler diyelim. örneğin en merak ettiğim soruda site ismi vermek yasak mı  bilmiyorum ama tanks.gg sitesinde tankların zırh değerlerine 3D model üzerinden bakılabiliyor. tanka açı veriyorsun zırhtaki değişime bakıyorsun vs. vs. eminim bir ok oyuncu biliyordur anlattığım şeyi. neden bu sitedeki bu özellik oyun içinde yok ? world of warships te gemilerin zırh değerleri renkli olarak güzel bir biçimde bakılabiliyor. bence oyun olabildiğince dışa bağımlılığı azaltmalı. bilinçli oyuncu sayısı artmalı. takımımdaki bir kişi AMX CDC ile duvara önünü verip yan zırhını gösterirse olmaz arkadaş :B düşman gelir önünü saklamana rağmen yan zırhına vurur kağıt gibisin. oyuncu bakmalı 3D model üzerinden tankını bilmeli öncelikle. 9.16 da mevcut olan tank karşılaşırma sistemi ciddi anlamda çok güzel. eskiden olsa aç tank.gg yi  bak. siteyi açmak zor bir şey değilde. oyun içinde olunca daha pratik oluyor. hatta ve hatta tank karşılaştırma 3D zırh modeli ilede yapılmalı. koy 2 tankı zırh görselinde yan yana ver ikisinede açıyı bak ;) 

bersay #15 Posted 11 September 2016 - 03:11 PM

Lieutenant

• Player
  • 30915 battles
  • 1,886
  • [KOWAR] KOWAR

View PostiMaKaNDi7, on 11 September 2016 - 02:40 PM, said:

çok tşkrler :teethhappy: olması gereken şeyler diyelim. örneğin en merak ettiğim soruda site ismi vermek yasak mı  bilmiyorum ama tanks.gg sitesinde tankların zırh değerlerine 3D model üzerinden bakılabiliyor. tanka açı veriyorsun zırhtaki değişime bakıyorsun vs. vs. eminim bir ok oyuncu biliyordur anlattığım şeyi. neden bu sitedeki bu özellik oyun içinde yok ? world of warships te gemilerin zırh değerleri renkli olarak güzel bir biçimde bakılabiliyor. bence oyun olabildiğince dışa bağımlılığı azaltmalı. bilinçli oyuncu sayısı artmalı. takımımdaki bir kişi AMX CDC ile duvara önünü verip yan zırhını gösterirse olmaz arkadaş :B düşman gelir önünü saklamana rağmen yan zırhına vurur kağıt gibisin. oyuncu bakmalı 3D model üzerinden tankını bilmeli öncelikle. 9.16 da mevcut olan tank karşılaşırma sistemi ciddi anlamda çok güzel. eskiden olsa aç tank.gg yi  bak. siteyi açmak zor bir şey değilde. oyun içinde olunca daha pratik oluyor. hatta ve hatta tank karşılaştırma 3D zırh modeli ilede yapılmalı. koy 2 tankı zırh görselinde yan yana ver ikisinede açıyı bak ;) 

tekrardan +1:medal:

Lqntirn banlicak yazma artik:D

XxXHaRDCoReXxX #16 Posted 11 September 2016 - 03:20 PM

Private

• Player
  • 37792 battles
  • 34
  • [DOSTT] DOSTT

View Postbersay, on 11 September 2016 - 02:11 PM, said:

tekrardan +1:medal:

Lqntirn banlicak yazma artik:D

tmm :arta: artık diğer güncellemeyede kalsın :trollface:

bersay #17 Posted 11 September 2016 - 04:30 PM

Lieutenant

• Player
  • 30915 battles
  • 1,886
  • [KOWAR] KOWAR

View PostiMaKaNDi7, on 11 September 2016 - 03:20 PM, said:

tmm :arta: artık diğer güncellemeyede kalsın :trollface:

:D

Bragorn #18 Posted 12 September 2016 - 10:04 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23229 battles
  • 1,388
  • [DAVY] DAVY

@Vuque

Şimdiki güncelleme için sanırım çok geç ama daha sonraki güncellemelerde giderilmesi gereken sorunlarımı dile getireyim.

Bir saha komutanı olarak yaşadığım sorunlar:

- Haritada işaretlerken devasa bir kareyi işaretlemek zorunda kalıyorum. Bu büyük bir sıkıntı, ben oyuncuya gireceği çalıyı anlatırken daha önce orada oynamamış bir oyuncuyu yönlendirmek büyük sıkıntı çıkarıyor ve o çalı çizim mesafesi ötesindeyse hatayı düzeltme şansım bulunmuyor. Haritada pingleme olayı daha noktasal hale getirilmeli

- Bir diğer problem genel olarak 10 tier savaşlarda komutanlar arty kullandıkları için haritayı üstten görüp, takımın dizilimindeki yanlışlıklara anında müdahale edebiliyorlar lakin ben arty oynamıyorum ve bulundurmuyorum. Normal olarak kuşbakışı haritayı anlık olarak görmek istiyorum. Bu yapılabilirse çok iyi olur.

Bir oyuncu olarak yaşadığım sorunlar:

- Hangi çalının ne kadar kamuflaj sağladığını anlamakta güçlük çekiyorum bunları anlamak her oyuncu için daha kolay olmalı

- Tabiki eşleştirme sorunları, bazı haritalarda orantısız eşleşmeler sebebiyle ağır yenilgiler alıyorum. Harkov haritasında takımın tamamına yakınında hat tutacak zırhlı bir tank olmaması sebebiyle oyuncu yeteneğinden bağımsız şekilde maç kaybettim. Bu tarz durumlara çok rastlıyorum. Eşleştirmeler 1 dakika civarına kadar uzayabilir yeter ki oyuncular oynadığı oyundan zevk alsın. Oyuncu sayısının düştüğü saatlere farklı eşleştirme algoritmaları yazılabilir sorun yok.

- Arty sorunu en büyük sorunlarımdan bir tanesi. Tamamen açık haritalarda sayısı 1'i geçmemeli (Bkz: Kum nehri, Murovanka, Malinovka vb)  5 artyli kum nehri maçında spotlandıktan sonra ölmem yaklaşık 15 saniyeden fazla sürmedi. Bu ağır haksızlıktır.  Artyler X seviye hariç asla top tier çıkmamalı, X seviye maçlarında takımın yarısından fazlası X tier değilse yine eşleştirilmemelidir. 

- Tank karoselinde hangi tankla ne kadar maç yaptığımız, kazanma oranımız, mükemmelik işaret yüzdemiz ve ortalama hasarımız gibi bilgiler ayarlara seçenek olarak getirilirse sevinirim.

- Spotlanmış ve spotlanmamış tankları sağ ve soldaki tank listesinde görebilme imkanı sağlanmalı

- Hangar'a saat gün gibi bilgiler eklenmeli

- Zoom-out modu oyuna enjekte edilmeli, tanklardan uzaklaşıp etrafa bakmak daha farkındalık sağlıyor.

- Rakipten gelen mermi türünü görebilmek isterim

- Takımların anlık olarak can puanlarını görebilmek isterim. Bu oyundaki saldırı / savunma tercihlerini etkileyecek daha sağlıklı oyunlar oluşmasını sağlayacaktır

Kritik sorunlara hızlı çözümler gelirse sevinirim. Şu anda cidden iyi gidiyorsunuz güncellemeler konusunda, kolay gelsin

asikgenc95 #19 Posted 14 September 2016 - 12:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39022 battles
  • 1,000
  • [JSTCE] JSTCE

View PostBragorn, on 12 September 2016 - 10:04 AM, said:

@Vuque

Bir oyuncu olarak yaşadığım sorunlar:

- Hangi çalının ne kadar kamuflaj sağladığını anlamakta güçlük çekiyorum bunları anlamak her oyuncu için daha kolay olmalı

- Tabiki eşleştirme sorunları, bazı haritalarda orantısız eşleşmeler sebebiyle ağır yenilgiler alıyorum. Harkov haritasında takımın tamamına yakınında hat tutacak zırhlı bir tank olmaması sebebiyle oyuncu yeteneğinden bağımsız şekilde maç kaybettim. Bu tarz durumlara çok rastlıyorum. Eşleştirmeler 1 dakika civarına kadar uzayabilir yeter ki oyuncular oynadığı oyundan zevk alsın. Oyuncu sayısının düştüğü saatlere farklı eşleştirme algoritmaları yazılabilir sorun yok.

- Arty sorunu en büyük sorunlarımdan bir tanesi. Tamamen açık haritalarda sayısı 1'i geçmemeli (Bkz: Kum nehri, Murovanka, Malinovka vb)  5 artyli kum nehri maçında spotlandıktan sonra ölmem yaklaşık 15 saniyeden fazla sürmedi. Bu ağır haksızlıktır.  Artyler X seviye hariç asla top tier çıkmamalı, X seviye maçlarında takımın yarısından fazlası X tier değilse yine eşleştirilmemelidir. 

Kritik sorunlara hızlı çözümler gelirse sevinirim. Şu anda cidden iyi gidiyorsunuz güncellemeler konusunda, kolay gelsin

-Ben forumda bu sorunların olduğunu yazdığım zaman millet oyunculuğun kötü, ağlama tarzında konuşuyordu. Eğer ki şehir haritalarında hattı tutabilecek ağır zırhlı bir tank yoksa ve karşı takımda bundan 4-5 tane varsa zaten o savaşı ne yaparsan yap çeviremiyorsun. Ağır tankların şehir haritalarında üstünlüğü var. Mesela kum nehri, malinovka vb. haritalara med tankı fazla verdiği zaman da ağır tankları fazla olan takım ağır bir şekilde kaybediyor.

-Arty olarak 5 arty çok fazla o maplere. E100 ile giriyorsun malinovkaya. Tepeye gidene kadar bir tane yolo spotçu gelip seni bir açıyor 15sn içiden 5 arty atıp garaja gönderiyor seni..

-Çalıların ne kadar kamuflaj verdiği sanırım boyutuna göre anlaşılıyor. Çalı ne kadar büyük ve genişse o kadar fazla kamuflaj veriyor diye biliyorum. Yanlışta biliyor olabilirim tabii.

-Premium tanklar satıldığı zaman ülkerin araştırma ağacından geri alınabiliyor. Fakat önce ki sürümlerde sadece 1 defaya mahsustu bu olay. Şimdi denedim ve aynı takı 3 defa satıp geri alabildim. Bu böyle mi kalacak yoksa 1 defaya mı mahsus olacak? Atıyor adam her sinirlendiğinde tankı satıp 3-4 gün sonra pişman olup alabilecek mi? Yada 9.15te satılan bir tank 9.16 gelmesi ile geri alınabilecek mi? Sanırım buna bir açıklama yapsanız iyi olabilir.

The_Turk07 #20 Posted 15 September 2016 - 10:52 PM

Private

• Player
  • 1932 battles
  • 1
Öncelikle herkesin söylediği gibi taretlerde bi gariplik var obj 140 ın taretine yetişemiyorum :D onun dışında yeni minimap modellemeleri hiç güzel olmamış oyun içinde de çoğu oyuncu aynı fikirde fakat burda dile getiren oldu mu bilmiyorum.

Also tagged with 9.16

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users