Jump to content

Wojny Klanów: Zasady czwartego sezonu

• Please log in to reply
115 replies to this topic

Zaktara #61 Posted 21 September 2016 - 07:16 AM

Corporal

• Player
  • 37773 battles
  • 140
  • [-SJD-] -SJD-

Mozecie narzekac ale prawda jest taka, ze wszystkie zmiany sa spowodowane jakims czynnikiem. Uznawanie WG za firme, ktora jest jak dziecko we mgle i nic nie wie jest ośmieszaniem samych siebie. Napewno maja jakaś baze danych i wedlug tego jak wyglada wykres dokonuja zmian. Dobry przyklad tego jak 3XR gralo na 8 tierach cw. W miesiac dość konkretna liczbe golda farmilo. I co sie stało. "Nagle" doszło do zmiany w zasadach i ilość prowincji dających golda zmieniłą sie drastycznie co spowodowala że sedzenie na 8 nie bylo juz tak oplacalne.

Dodatkowo twierdzenie ze dobrzy gracze straca zarobki. hahahaha smiechlem. BO przecież aktulanie tylko na MG można golda zdobyc.

Edited by Zaktara, 21 September 2016 - 07:16 AM.

Mpalasz #62 Posted 21 September 2016 - 09:35 AM

Private

• Player
  • 17515 battles
  • 4

wot umiera ???

Chyba na własne życzenie twórcy gry chcą zakończyć przygodę graczy z wotem dla czego ?

1. rok 2016 miał być rokiem rebalansu co takiego zrebalansowli??

a: piaskownic była ale nic nie zmieniła (mamy wrzesień)

b: nowa lina szwedzka to jest to czego gracze tak mega bardzo oczekują ??

c: nowe mapy gdzie ??

d: zmiany w arcie ??

e: zasiegu widzenia medów ??

f: ostratni znaczną zmiane w grze to pamietam jak zmieniali parametry o-i i t22 med

f: penetracji ?

2. ostatnie wydarzenie to totalna porażka

a: 14 dni gry o nic (bo kto miał mieć czołg to wystarczyło by 10 dni)

b: brak złota dla klanów na prowincjach (dostało top 100) a co ze słabszymi klanami ??? po co były prowincje 1x jak nikt o nie grał

A teraz przejdźmy do obecnego wydarzeni/sezonu

cieszyłem się jak usłyszałem ze nie będzie 6, ale patrze na mapę i widzę dochody na 8 (średnio 100 golda za prowincje a klan może trzymać max 10), a niemożna podnosić dochodów daje to ok 1000 golda dziennie łatwo policzyć 30k na miesiąc a klan średnio 100 os zakładając równy podział daje nam to 300 na łebka :). Jak klany mają zachęcić ludzi do cw ?? dla znaczku mają grać znowu kilka miesięcy??

na x  wygląda lepiej ale nieoszokujmy się będą tam grały topowe klany a i tak ich dochody spadną.

Może wypadało by wg wysłało jakieś ankiety do graczy w wocie czego oczekują bo trochę smutno patrzeć jak sami twórcy nie robią nic by zachęci do gry. tylko czekać aż wyjdzie jakaś naprawdę dobra konkurencja wtedy może już będzie za późno niestety.

Chyba że wg uważa ze ludzie grają tylko dla randów

Cosiek_Pro_The_Animal #63 Posted 21 September 2016 - 09:50 AM

Private

• Player
  • 32664 battles
  • 23
Jedna misja z departamentu na golda i już masz 3x więcej niż za cw :). Więc bardziej opłacalne jest granie twierdzy niż CW :trollface:

Lamasztu #64 Posted 21 September 2016 - 11:06 AM

Sergeant

• Player
  • 47300 battles
  • 289

Hohoho ostro jednak obcięli dochody :facepalm: na 8 pozostaje  opcja częstszego puszczania misja,przy założeniu trafienia misji goldowej 1-2 razy na tydzień yhhhhhh.

Troszkę szkoda nie powiem bo grając w jednym z top klanów 8 tierowych można było sobie uzbierać co miesiąc na tą 30 premkę :),do jakiegoś top klanu grającego na X nie wezmą trzeba by robić reset tylko po co w czymś zielono-niebieskim też nie będzie za różowo po cięciach.

Jeszcze taka ciekawostka z Domina:  – czy zamierzacie dalej rozwijać Twierdzę?
S: „Osobiście ich nie trawię, ale przemielimy ją przez dział rozwoju i zobaczymy co z tego wyniknie”

Jeszcze niech zrobią rebalans SH po swojemu i żyć nie umierać ;)

ASPJ #65 Posted 21 September 2016 - 11:36 AM

Private

• Player
  • 23483 battles
  • 40
 O do twierdzy I misji. Nie wiem czy to przypadek, ale od pewnego czasu u nas misje na golda I premke zdrzaja sie baaaaaardzo rzadko. W zasadzie nie pamietam kiedy ostatnio byla. Tak wiec podejrzewam, ze "troche" zmniejszyli szanse wystepowania tych najbardziej pozadanych misji. 

Edited by ASPJ, 21 September 2016 - 11:37 AM.

King_Dragon #66 Posted 21 September 2016 - 11:38 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 52468 battles
  • 1,262
  • [ODIUM] ODIUM

View PostASPJ, on 21 September 2016 - 12:36 PM, said:

O do twierdzy I misji. Nie wiem czy to przypadek, ale od pewnego czasu u nas misje na golda I premke zdrzaja sie baaaaaardzo rzadko. W zasadzie nie pamietam kiedy ostatnio byla. Tak wiec podejrzewam, ze "troche" zmniejszyli szanse wystepowania tych najbardziej pozadanych misji. 

A u nas na odwrót. W ciągu 11 dni zrobiłem 28 dni premki, a w maju i czerwcu na około 40 misji mieliśmy tylko raz 1000 golda i tydzień premki.

Lamasztu #67 Posted 21 September 2016 - 11:51 AM

Sergeant

• Player
  • 47300 battles
  • 289
Gołąbki drogie ale u was produkcja tych misji jest znacznie większa niż w klanie 6 tierowym choćby i tak dobrym jak Def :)

Kuba9m #68 Posted 21 September 2016 - 12:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25693 battles
  • 1,205
  • [PSQD] PSQD

Wystarczyło zostawić stary mechanizm z żetonami , a zapodać tak jak jest więcej prowincji oraz różne tiery z określoną liczbą (15 na 10t , 10 na 8t) i by grało. Na 10t może ktoś z topki wyciągnie na mapie 10k golda (london-paris) ,ale tak ogólnie to będzie bliżej 2-3k zarobku tak więc średnio.

Na 8t średnio 117g , czyli też jakiś 1k golda dziennie to mizeria zysk do pokładanych kosztów czasowych

WyczesanyCzeslaw #69 Posted 21 September 2016 - 12:21 PM

Corporal

• Player
  • 29575 battles
  • 107
  • [WSI] WSI

trolla karmił nie będę, niech odciski bolą dalej, dzieci jednak winny skupiać się w większym stopniu na nauce, chociaż, małpia zręczność to jednak cecha młodego wieku i wielce pomocna w grach typu arcade, jaką niewątpliwie wot w dużej mierze jest ...

powstaje jednak generalne pytanie o skalę słomy jaką może bezkarnie prezentować użyszkodnik, to w sumie bardziej do supportu/customer service/comunity (który akurat pojęcie użyszkodnika rozumie, w przeciwieństwie do paralelnego adresata, który chcąc pochamić będzie naprędce porozumiewał się z wujkiem Google), na ile flame i offtop jest akceptowalny/niedostrzegalny

View PostMpalasz, on 21 September 2016 - 08:35 AM, said:

wot umiera ???

Chyba na własne życzenie twórcy gry chcą zakończyć przygodę graczy z wotem dla czego ?

1. rok 2016 miał być rokiem rebalansu co takiego zrebalansowli??

a: piaskownic była ale nic nie zmieniła (mamy wrzesień)

b: nowa lina szwedzka to jest to czego gracze tak mega bardzo oczekują ??

c: nowe mapy gdzie ??

d: zmiany w arcie ??

e: zasiegu widzenia medów ??

f: ostratni znaczną zmiane w grze to pamietam jak zmieniali parametry o-i i t22 med

f: penetracji ?

2. ostatnie wydarzenie to totalna porażka

a: 14 dni gry o nic (bo kto miał mieć czołg to wystarczyło by 10 dni)

b: brak złota dla klanów na prowincjach (dostało top 100) a co ze słabszymi klanami ??? po co były prowincje 1x jak nikt o nie grał

A teraz przejdźmy do obecnego wydarzeni/sezonu

cieszyłem się jak usłyszałem ze nie będzie 6, ale patrze na mapę i widzę dochody na 8 (średnio 100 golda za prowincje a klan może trzymać max 10), a niemożna podnosić dochodów daje to ok 1000 golda dziennie łatwo policzyć 30k na miesiąc a klan średnio 100 os zakładając równy podział daje nam to 300 na łebka :). Jak klany mają zachęcić ludzi do cw ?? dla znaczku mają grać znowu kilka miesięcy??

na x  wygląda lepiej ale nieoszokujmy się będą tam grały topowe klany a i tak ich dochody spadną.

Może wypadało by wg wysłało jakieś ankiety do graczy w wocie czego oczekują bo trochę smutno patrzeć jak sami twórcy nie robią nic by zachęci do gry. tylko czekać aż wyjdzie jakaś naprawdę dobra konkurencja wtedy może już będzie za późno niestety.

Chyba że wg uważa ze ludzie grają tylko dla randów

wot nie umiera, to jedynie pozorne, miareczkowanie danych tyczących się podpiętych pod serwery userów w godzinach "największej oglądalności" różni się niewiele na przestrzeni ostatnich lat (mam takie zboczenie, że lubię sobie analizować dane, uprzednio je zrzucając), chociaż niewielki spadek jednak ma miejsce (to fakt), innym akurat negatywnym zjawiskiem (i to może WG boleć) jest spadająca ilość autentycznie nowych graczy (przyszłe perspektywy nieróżowe), powinni bardziej skupić się na utrzymaniu dotychczasowej klienteli, wydaje się, że chwilowo zbyt wiele uwagi poświecili ożywieniu mapy, oraz powiększeniu przychodów (poprzez zmniejszenie cyrkulacji golda, spodziewają się większych przychodów - niejako zmuszając lepszych graczy funkcjonujących do tej pory raczej z "farmy golda" niż wydawania realnych złociszy, a nie kryjmy tego, to średniaki utrzymują WG, a nie fiolety)

rebalans jest w trakcie, na wielu płaszczyznach, prosty przykład w tym roku cykle nerfów/buffów, inny 3 ciche zmiany match makingu - a będzie ich więcej, ergo robią coś starając się akomodować, do potrzeb graczy, nie zawsze w sposób taki, który by tychże graczy satysfakcjonował, powiem więcej, zaobserwowałem jedną zmianę w match makingu, jaką zaproponowałem w jakimś poście przynajmniej pół roku temu, proste analizy statystyczno-porównawcze na paru kontach mi to jednoznacznie potwierdziły, jedna ze zmian mi się nawet mocno nie podoba, chociaż łatwo ją uzasadnić (z punktu widzenia WG właśnie rebalansem), więcej na priv w razie zainteresowania niuansami tyczącymi się MM (trolle zyskiwać wiedzy darmo nie będą)

piaskownica była/jest/będzie li i jedynie polem doświadczalnym (przykład przyjęcie przez graczy "oszołomienia" po trafieniu artylerii, dużo negatywnych głosów w związku z niemal zanikiem dmg art, chociaż i głosy dobrze uzasadnione pozytywne - były, takie, wbrew temu, co się niektórym wydawało, to kaskada drobiazgów i zmian generalnych, 

innym przykładem kupowania przez WG potrzeb graczy i jednocześnie wypierania modów, jest aplikowanie konkretnych modowych rozwiązań (już kilkanaście, a jest to dopiero początek), tutaj dodam od razu, że docelowo chodzi o tzw nielegalne mody (boją się odpalić mechanizm antycziterski, jaki częściowo jest już zaaplikowany, w kliencie wot - diasemblacja nie kłamie...) idąc tropem innym, tutaj też praca po stronie serwera, w postaci analizy logów (oj spadnie z piedestału wielu ubergraczy... spadnie), samo napisanie analizatora logów to wieczór roboty (do 2 gier mmo kiedyś napisałem, więc wiem o czym mówię), problemem jest skuteczne i bezdyskusyjne odłowienie danych wskazujących zachowania nielegalne, sam proces kar, to już kwestia niezmiernie prosta, a nie jest tajemnicą, że zatrudnili człowieka do analizy logów... cierpliwości...

nowa linia szwedzka to coś co jest łatwo zrobić (brak problemów z materiałem wejściowym - jaki występuje w naszym rodzimym przypadku)

za chwilę niemal 2 i będą kolejne, testerzy przebąkiwali o poprawkach w nowych mapach, gdyż ich zbilansowanie kulało (w paru obecnych też są objawy inwalidztwa, to inna sprawa - prosty przykład wielu graczy nie lubiło starego bagna, a nowe ma 3 ewidentnie kulawe i niezbilansowane pozycje, dające olbrzymia przewagę jednej ze stron - 2 na korzyść górnego capa i 1 na korzyść dolnego i zapewne parę mniej ewidentnych, prosta analiza % zwycięstw na vBAddict na poszczególnych bazach daje jednoznaczne wyniki, nieprawdaż?),

modyfikacje widzenia medów do grubsza sprawa zwłaszcza w kontekście wprowadzenia X tier lightów i koniecznych piętrowych dostosowań kolejnych map - nastąpi, ale po zbilansowaniu lightów - wymuszona konieczność dostosowań...

tych nerfów i buffów było w tym roku naprawdę dużo (chociaż przy OI najbardziej radykalne)

kwestia penetracji jest podwójnie trudna, zwłaszcza w świetle nadchodzących zmian (lighty) i pozostałem rebalanse 

ostatnia kampania dla średniaków jak ja toczyła się do niemal ostatniego dnia (mam isa chociaż gracz niewiele poniżej mniej już nie), brak golda, to nowa polityka WG (pisałem powyżej i stąd zmiany obecne - ściśle powiązane), WG wydaje kolejne gry (koszty!), a prawdziwe pieniądze zarabia jedynie na WOT, ostatnie zmiany, mogą niestety paradoksalnie osłabić pozycję, gdyż część lepszych graczy nie przyzwyczajonych do wydawania pieniędzy na grę FreeToPlay, może się "znarowić"...

Obecny sezon, jak już pisałem, będzie jeszcze silniejszym strzałem po nogach niż poprzednie, aktywność na wyższych tier wzrośnie (koszty!!! => zakupy premek) ale jedynie w początkowej fazie, później większość klanów odpuści CW i nastanie to co poprzednio, czyli cw od jakiegoś czasu, olbrzymia aktywność na VI tier jedynie w niewielkim stopniu poprawi aktywność na VIII i X

przyjęte rozwiązanie pokazuje jednocześnie, brak dobrej koncepcji WG, na sprawienie aby lepsze klany zaczęły grać CW, zamiast farmić złoto z posiadanych prowincji

według moich przedsezonowych szacunków aktywność na VIII tier w pierwszych 5 dniach wzrośnie 2-krotnie (w stosunku do pierwszych dni ubiegłego sezonu) oraz utrzyma się póżniej na poziomie ok 10-15% większym (niż poprzednim) na X z powodu 2 frontów, "cieniasy" będą próbować, jeździć słabszy front dużo dłużej niż na VIII i ten front z powodu aktywności słabszych klanów przez kilka tygodni będzie miał myślę jakieś 2-3 krotną większą aktywność niż zachodni, po czym, po przeprowadzce mocniejszych (ale nie radzących sobie wśród topki klanów) po chwili zastygnie w nicnierobieniu, chociaż aktywność będzie tam większa niż na VIII i X (zachodnim)

WG szuka graczom zajęcia, które sprawi, iż nie będą grali randomów (np. po to powstały twierdze, wraz  z kaskadą ich następstw), niestety jednoczesne przycinki golda, ograniczenia tier, oraz kolejne zmiany, spowodują ruch odwrotny, za 2 tygodnie aktywność na randomach stanie się dużo większa, dlaczego wg chce ludzi wypychać z randomów to chyba jasne dla każdego, no może poza trollami...

ps. postarałem się o  skrótowe formułowanie myśli, aby również ci, mniej chętni do czytania udźwignęli...

Edited by WyczesanyCzeslaw, 21 September 2016 - 12:25 PM.

exmax #70 Posted 21 September 2016 - 12:32 PM

Captain

• Player
  • 40654 battles
  • 2,032

View PostWyczesanyCzeslaw, on 21 September 2016 - 12:21 PM, said:

trolla karmił nie będę, niech odciski bolą dalej, dzieci jednak winny skupiać się w większym stopniu na nauce, chociaż, małpia zręczność to jednak cecha młodego wieku i wielce pomocna w grach typu arcade, jaką niewątpliwie wot w dużej mierze jest ...

powstaje jednak generalne pytanie o skalę słomy jaką może bezkarnie prezentować użyszkodnik, to w sumie bardziej do supportu/customer service/comunity (który akurat pojęcie użyszkodnika rozumie, w przeciwieństwie do paralelnego adresata, który chcąc pochamić będzie naprędce porozumiewał się z wujkiem Google), na ile flame i offtop jest akceptowalny/niedostrzegalny

wot nie umiera, to jedynie pozorne, miareczkowanie danych tyczących się podpiętych pod serwery userów w godzinach "największej oglądalności" różni się niewiele na przestrzeni ostatnich lat (mam takie zboczenie, że lubię sobie analizować dane, uprzednio je zrzucając), chociaż niewielki spadek jednak ma miejsce (to fakt), innym akurat negatywnym zjawiskiem (i to może WG boleć) jest spadająca ilość autentycznie nowych graczy (przyszłe perspektywy nieróżowe), powinni bardziej skupić się na utrzymaniu dotychczasowej klienteli, wydaje się, że chwilowo zbyt wiele uwagi poświecili ożywieniu mapy, oraz powiększeniu przychodów (poprzez zmniejszenie cyrkulacji golda, spodziewają się większych przychodów - niejako zmuszając lepszych graczy funkcjonujących do tej pory raczej z "farmy golda" niż wydawania realnych złociszy, a nie kryjmy tego, to średniaki utrzymują WG, a nie fiolety)

rebalans jest w trakcie, na wielu płaszczyznach, prosty przykład w tym roku cykle nerfów/buffów, inny 3 ciche zmiany match makingu - a będzie ich więcej, ergo robią coś starając się akomodować, do potrzeb graczy, nie zawsze w sposób taki, który by tychże graczy satysfakcjonował, powiem więcej, zaobserwowałem jedną zmianę w match makingu, jaką zaproponowałem w jakimś poście przynajmniej pół roku temu, proste analizy statystyczno-porównawcze na paru kontach mi to jednoznacznie potwierdziły, jedna ze zmian mi się nawet mocno nie podoba, chociaż łatwo ją uzasadnić (z punktu widzenia WG właśnie rebalansem), więcej na priv w razie zainteresowania niuansami tyczącymi się MM (trolle zyskiwać wiedzy darmo nie będą)

piaskownica była/jest/będzie li i jedynie polem doświadczalnym (przykład przyjęcie przez graczy "oszołomienia" po trafieniu artylerii, dużo negatywnych głosów w związku z niemal zanikiem dmg art, chociaż i głosy dobrze uzasadnione pozytywne - były, takie, wbrew temu, co się niektórym wydawało, to kaskada drobiazgów i zmian generalnych, 

innym przykładem kupowania przez WG potrzeb graczy i jednocześnie wypierania modów, jest aplikowanie konkretnych modowych rozwiązań (już kilkanaście, a jest to dopiero początek), tutaj dodam od razu, że docelowo chodzi o tzw nielegalne mody (boją się odpalić mechanizm antycziterski, jaki częściowo jest już zaaplikowany, w kliencie wot - diasemblacja nie kłamie...) idąc tropem innym, tutaj też praca po stronie serwera, w postaci analizy logów (oj spadnie z piedestału wielu ubergraczy... spadnie), samo napisanie analizatora logów to wieczór roboty (do 2 gier mmo kiedyś napisałem, więc wiem o czym mówię), problemem jest skuteczne i bezdyskusyjne odłowienie danych wskazujących zachowania nielegalne, sam proces kar, to już kwestia niezmiernie prosta, a nie jest tajemnicą, że zatrudnili człowieka do analizy logów... cierpliwości...

nowa linia szwedzka to coś co jest łatwo zrobić (brak problemów z materiałem wejściowym - jaki występuje w naszym rodzimym przypadku)

za chwilę niemal 2 i będą kolejne, testerzy przebąkiwali o poprawkach w nowych mapach, gdyż ich zbilansowanie kulało (w paru obecnych też są objawy inwalidztwa, to inna sprawa - prosty przykład wielu graczy nie lubiło starego bagna, a nowe ma 3 ewidentnie kulawe i niezbilansowane pozycje, dające olbrzymia przewagę jednej ze stron - 2 na korzyść górnego capa i 1 na korzyść dolnego i zapewne parę mniej ewidentnych, prosta analiza % zwycięstw na vBAddict na poszczególnych bazach daje jednoznaczne wyniki, nieprawdaż?),

modyfikacje widzenia medów do grubsza sprawa zwłaszcza w kontekście wprowadzenia X tier lightów i koniecznych piętrowych dostosowań kolejnych map - nastąpi, ale po zbilansowaniu lightów - wymuszona konieczność dostosowań...

tych nerfów i buffów było w tym roku naprawdę dużo (chociaż przy OI najbardziej radykalne)

kwestia penetracji jest podwójnie trudna, zwłaszcza w świetle nadchodzących zmian (lighty) i pozostałem rebalanse 

ostatnia kampania dla średniaków jak ja toczyła się do niemal ostatniego dnia (mam isa chociaż gracz niewiele poniżej mniej już nie), brak golda, to nowa polityka WG (pisałem powyżej i stąd zmiany obecne - ściśle powiązane), WG wydaje kolejne gry (koszty!), a prawdziwe pieniądze zarabia jedynie na WOT, ostatnie zmiany, mogą niestety paradoksalnie osłabić pozycję, gdyż część lepszych graczy nie przyzwyczajonych do wydawania pieniędzy na grę FreeToPlay, może się "znarowić"...

Obecny sezon, jak już pisałem, będzie jeszcze silniejszym strzałem po nogach niż poprzednie, aktywność na wyższych tier wzrośnie (koszty!!! => zakupy premek) ale jedynie w początkowej fazie, później większość klanów odpuści CW i nastanie to co poprzednio, czyli cw od jakiegoś czasu, olbrzymia aktywność na VI tier jedynie w niewielkim stopniu poprawi aktywność na VIII i X

przyjęte rozwiązanie pokazuje jednocześnie, brak dobrej koncepcji WG, na sprawienie aby lepsze klany zaczęły grać CW, zamiast farmić złoto z posiadanych prowincji

według moich przedsezonowych szacunków aktywność na VIII tier w pierwszych 5 dniach wzrośnie 2-krotnie (w stosunku do pierwszych dni ubiegłego sezonu) oraz utrzyma się póżniej na poziomie ok 10-15% większym (niż poprzednim) na X z powodu 2 frontów, "cieniasy" będą próbować, jeździć słabszy front dużo dłużej niż na VIII i ten front z powodu aktywności słabszych klanów przez kilka tygodni będzie miał myślę jakieś 2-3 krotną większą aktywność niż zachodni, po czym, po przeprowadzce mocniejszych (ale nie radzących sobie wśród topki klanów) po chwili zastygnie w nicnierobieniu, chociaż aktywność będzie tam większa niż na VIII i X (zachodnim)

WG szuka graczom zajęcia, które sprawi, iż nie będą grali randomów (np. po to powstały twierdze, wraz  z kaskadą ich następstw), niestety jednoczesne przycinki golda, ograniczenia tier, oraz kolejne zmiany, spowodują ruch odwrotny, za 2 tygodnie aktywność na randomach stanie się dużo większa, dlaczego wg chce ludzi wypychać z randomów to chyba jasne dla każdego, no może poza trollami...

ps. postarałem się o  skrótowe formułowanie myśli, aby również ci, mniej chętni do czytania udźwignęli...

Najdłuższe zdanie złożone, jakie kiedykolwiek czytałem... A może tak bardziej po polsku?

Ps. Coś wspominałeś o nauce  :teethhappy:

Edited by exmax, 21 September 2016 - 12:39 PM.

WyczesanyCzeslaw #71 Posted 21 September 2016 - 12:48 PM

Corporal

• Player
  • 29575 battles
  • 107
  • [WSI] WSI

wybacz formę, łeb mnie tak n...... boli, że stać mnie było na tyle, ile widać, na formę już nie...

co do nauki, studia zakończyłem, zanim większość graczy była w planach swych nie znających się jeszcze rodziców...

exmax #72 Posted 21 September 2016 - 01:16 PM

Captain

• Player
  • 40654 battles
  • 2,032

View PostWyczesanyCzeslaw, on 21 September 2016 - 12:48 PM, said:

wybacz formę, łeb mnie tak n...... boli, że stać mnie było na tyle, ile widać, na formę już nie...

co do nauki, studia zakończyłem, zanim większość graczy była w planach swych nie znających się jeszcze rodziców...

Wybaczam.. ;)

EnjoyGold #73 Posted 21 September 2016 - 01:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13912 battles
  • 712
Zastanawia mnie co przyświeca WG przy takich działaniach. Ludzie przebywający w klanach gdzie gra się CW na X z jakimikolwiek sukcesem będą mieć golda na konto premium+ od czasu do czasu na przetopienie golda lub inne wydatki. Ludzie grający CW na VIII sumując mizerny dochód z mapy+ jakąś misje na 1k golda lub 7 dni premium w przeciągu tych 30 dni dadzą radę utrzymać ciągłość konta premium bez wydawania pieniędzy.  Oto były dwie pierwsze grupy a teraz przejdźmy do ostatniej czyli grającej CW na VI tierach. W tej grupie znajdziemy klany w których są osoby potrafiące ze skrzynek na twierdzy i misji na 1k/7 dni również utrzymać ciągłość konta premium. Dodatkowo gold po mimo tego,że nie zbyt duży w pewnym sensie zachęca graczy do grania twierdz z których są kostki,zarobki oraz misje . I teraz kwestia której nie rozumiem czyli kogo WG chcę wykończyć?. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak,że grono osób/klanów które miało golda mnóstwo ma przejść na dietę,gracze z tierów VIII zapewne będą utrzymywać się z mizernego golda z mapy+ bonusów wypracowanych z twierdzy a w przypadku wielu graczy z CW VI tieru darmowa gra się kończy.

Edited by BladeGnome, 21 September 2016 - 02:01 PM.

Mpalasz #74 Posted 21 September 2016 - 01:58 PM

Private

• Player
  • 17515 battles
  • 4
dokładnie obecne zmiany odbija się na przeciętnych klanach i przeciętnych graczach bo te klany nie utrzymają się na mapie chociażby ze względu na liczbę prowincji.

Ataman_ #75 Posted 21 September 2016 - 02:04 PM

Colonel

• Player
  • 53643 battles
  • 3,986

View PostWyczesanyCzeslaw, on 21 September 2016 - 11:48 AM, said:

Studia? Na uniwersytecie bananowym w Burkina Faso wydział wchodzenia na drzewa i drapania po jajcach.

Kolego jak się Ciebie czyta to z tyłu głowy czuć kłucie..... i nie jest to duma. 

edit: Zakończyłem czy ukończyłem? 

Edited by Ataman_, 21 September 2016 - 02:06 PM.

zdrowo_pojechany #76 Posted 21 September 2016 - 02:26 PM

Private

• Player
  • 4690 battles
  • 1
  • [WSI_W] WSI_W

View PostAtaman_, on 21 September 2016 - 02:04 PM, said:

Studia? Na uniwersytecie bananowym w Burkina Faso wydział wchodzenia na drzewa i drapania po jajcach.

Kolego jak się Ciebie czyta to z tyłu głowy czuć kłucie..... i nie jest to duma. 

edit: Zakończyłem czy ukończyłem? 

Wybacz kolego (że tak zażartuję) ale mam wrażenie że często odczuwasz takie bóle głowy, ponieważ forma której używasz do obrażania innych wyraźnie pokazuje, że twój mózg w ten sposób reaguje na próby myślenia....

Co do posta Czesława to miał on dotrzeć tylko do tych, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem (podstawowe wymaganie na maturze z języka Polskiego)...

Najwyraźniej nie każdy jest predysponowany żeby mieć maturę a i osoby do obsługi łopaty się w naszym kraju przydadzą...

Kończąc mój wywód chcę oświadczyć, że zgadzam się w pełni z Czesławem jeśli chodzi o interpretację niektórych zachowań WG

Pozdrawiam

Kuba9m #77 Posted 21 September 2016 - 02:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25693 battles
  • 1,205
  • [PSQD] PSQD

View PostBladeGnome, on 21 September 2016 - 02:55 PM, said:

Zastanawia mnie co przyświeca WG przy takich działaniach. Ludzie przebywający w klanach gdzie gra się CW na X z jakimikolwiek sukcesem będą mieć golda na konto premium+ od czasu do czasu na przetopienie golda lub inne wydatki. Ludzie grający CW na VIII sumując mizerny dochód z mapy+ jakąś misje na 1k golda lub 7 dni premium w przeciągu tych 30 dni dadzą radę utrzymać ciągłość konta premium bez wydawania pieniędzy.  Oto były dwie pierwsze grupy a teraz przejdźmy do ostatniej czyli grającej CW na VI tierach. W tej grupie znajdziemy klany w których są osoby potrafiące ze skrzynek na twierdzy i misji na 1k/7 dni również utrzymać ciągłość konta premium. Dodatkowo gold po mimo tego,że nie zbyt duży w pewnym sensie zachęca graczy do grania twierdz z których są kostki,zarobki oraz misje . I teraz kwestia której nie rozumiem czyli kogo WG chcę wykończyć?. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak,że grono osób/klanów które miało golda mnóstwo ma przejść na dietę,gracze z tierów VIII zapewne będą utrzymywać się z mizernego golda z mapy+ bonusów wypracowanych z twierdzy a w przypadku wielu graczy z CW VI tieru darmowa gra się kończy.

Cw na 8t gdzie średnio masz 117g x 10 prowincji = 1170g , czyli mizeria , a żeby 10 prowincji utrzymać potrzeba układu lub 3 składów każdego dnia. Jeśli będzie rotacja to i tak nie zrobi się tych ~30k golda , prędzej 20k do podziału na 40-50 graczy jest śmieszną wartością ...

Na 10t o golda będzie bić się 10-15 top klanów , a dla reszty zostaną ochłapy ,ale też liczmy ,że tam trzeba będzie mieć te 30-45 osób online każdego dnia a przy rotacji do wypłat będzie pewnie około 60 osób.

W teorii wrócimy do czasów gold income z czasów starej żeton mapy co może jest słuszne , ale też wg "rozpuściło" graczy.

Wg mnie sensowne by było przy max 10 możliwych prowincjach :

- 8t - prowincje 240-480g

- 10t - prowincje 480g+

Teraz 8t wyglądają jak dawna Afryka na starej mapie :trollface:

WyczesanyCzeslaw #78 Posted 21 September 2016 - 03:14 PM

Corporal

• Player
  • 29575 battles
  • 107
  • [WSI] WSI

Pojechany, błąd! troll stara się zawsze nieudolnie poprzez flejm stać podmiotem dyskusji, samodzielnie przemiotu tejże dyskusji nie dotykając, z przyczyn techniczno-obiektywnych jest li i jedynie przedmiotem, próba upodmiotowienia go jest błędem.

View PostBladeGnome, on 21 September 2016 - 12:55 PM, said:

nawet z tym goldem na premkę będzie problem (przynajmniej na początku), później gdy mocni się ułożą gold starczy tylko dla najaktywniejszych/najlepiej wynagradzanych na premki - niestety liczby są brutalne i nie można ich naciągać niczym gumy w gaciach (czego niektórzy politycy próbują)

tak jak pisałem, celem jest aktywizacja i to się powiedzie, lecz jedynie w pierwszej fazie sezonu ,później mapa będzie znowu spać prawie do końca (kiedy znowu klany się ruszą walcząc o pozycję końcową)

przy okazji WG próbuje w ten prosty sposób przekonać do wydawania pieniędzy na grę, rozumiem frustrację niektórych trolli, gdy klan założony dla łojenia golda i pokłonów w pas cieniasów i taka "skucha"....

jest rzeczą oczywistą, że twierdze przy zaniku aktywności CW ruszą się znacznie (trzeba dać ludziom zajęcie), to natomiast skutkować będzie tym, że klany dosyć mocne, ale nie topkowe, wkrótce utracą swe X tier twierdze - nie mogąc przeciwstawić się skutecznie codziennym atakom topki... (w moim poprzednim klanie G2G nas solidnie sprało na twierdzy, obalając nam ostatecznie po whyyou (2 dni wcześniej twierdze), i nie pomogło pogonienie dzień wcześniej kota EL-SQ)

WG szuka rozwiązań, to takie testy na żywym organizmie (kiedyś prowadziłem serwery gier mmo i też to robiłem, szukając rozwiązań, jedne zmiany społeczność przyjmowała lepiej, inne źle - życie...)

View PostKuba9m, on 21 September 2016 - 01:54 PM, said:

Cw na 8t gdzie średnio masz 117g x 10 prowincji = 1170g , czyli mizeria , a żeby 10 prowincji utrzymać potrzeba układu lub 3 składów każdego dnia. Jeśli będzie rotacja to i tak nie zrobi się tych ~30k golda , prędzej 20k do podziału na 40-50 graczy jest śmieszną wartością ...

Na 10t o golda będzie bić się 10-15 top klanów , a dla reszty zostaną ochłapy ,ale też liczmy ,że tam trzeba będzie mieć te 30-45 osób online każdego dnia a przy rotacji do wypłat będzie pewnie około 60 osób.

W teorii wrócimy do czasów gold income z czasów starej żeton mapy co może jest słuszne , ale też wg "rozpuściło" graczy.

Wg mnie sensowne by było przy max 10 możliwych prowincjach :

- 8t - prowincje 240-480g

- 10t - prowincje 480g+

Teraz 8t wyglądają jak dawna Afryka na starej mapie :trollface:

dokładnie tak, relacje są łatwo dostrzegalne, zamierzenia również, niestety łaska społeczności na pstrym koniu lubi brykać i tutaj obawiam się, tego, że bryknięcie (w postaci odmowy jazdy CW w wielu klanach) będzie chyba solidną i negatywną dla stuff'u WG nauczką, zauważ, że już były czasy, kiedy całkiem przyzwoite klany zarabiały dziadowskiego golda...

Amberyta #79 Posted 21 September 2016 - 03:44 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 56715 battles
  • 541

Ale nie wskazywało by to na to że cześć klanów odpuści sobie granie CW skupiając się na graniu SH w celu farmy surówców na credyty i misje licząc na farta że wpadnie w końcu 7 dni premki / 1k golda . Wiadomo że na początku ludziska będą próbować swoich sił na 8/10 ale potem ta czesc klanów która grala na 10 będzie tam grac a klany z 8 wrócą na swoje stare 8 Wiadomo że wyjątki jakies będą bo mapa 10 będzie większa ale słabsze klany odpłyną z mapy . Misje jakie będą dawały dodatkowego golda z CW dla klanu będą pewnie w zamyśle powodować rozbijanie sojuszy i rozruszanie klanów / przemieszczanie  ich w nowe miejsca na mapie .

Generalnie nie należy zapominać że jest to rozwiązanie testowe i nie wiadomo czy takie zasady Sezonu czwartego pojawią się w kolejnym sezonie .  

Lots69 #80 Posted 21 September 2016 - 04:56 PM

Private

• Player
  • 11177 battles
  • 27

gra schodzi na psy, wg martwi sie tylko o slabiakow dajac im [po cichu] warpacka i aimboty, oficjalnie rng ktore sprawia ze pociski przez takiego zwierzaka przelatuja jak przez ducha albo leca nie tam gdzie sie mierzy, mm ustawiony tak bys nie przekroczyl ustawionego wczesniej poziomu wygranych czy wn8, teraz ta mapa przez ktora nie oplaca sie grac cw [ w sumie i tak sie nie oplacalo jak arta zabija w ciemno i masa zwierzakow gra na aimbotach] randomow tez nie ma sensu grac bo powstala misja przez ktora polowa serwera zamiast uczciwie walczyc z przeciwnikiem czeka na ostatni strzal zeby dobic. jest tyle fajnych gier w ktorych nie jestescie tak jawne robieni w balona polecam sie stad zawinac poki jeszcze nie ma wysypu aukcji na allegro ! 

bylbym zapomnial o strzalach za 0 dmg, o tym ze czesciej losuje uszkodzenia ponizej sredniej, strzalach w gaske z ammorackiem czy od arty bez skupienia strzaly niszczace cala zaloge lub zdejmujace nas na hita !

Edited by SuperTwardziel, 21 September 2016 - 05:05 PM.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users