Jump to content

Prémiový obchod: 59-Patton

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Community #1 Posted 14 October 2016 - 08:57 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 26,385
Tento víkend vám nabízíme zajímavou kombinaci západní a východní tankové školy - čínský 59-Patton!

Celý text novinky

Chorche_22 #2 Posted 14 October 2016 - 09:26 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 13495 battles
  • 1,119
Možná tak , kdyby neměl nahoře ten weakspot velikosti sedmipatrového domu. Na randomu ho tedy potkám jednou za uherskej rok a náhoda to asi nebude... Zkrátka další kousek pro sběratele raritních strojů , případně pro opravdu skalní fanoušky čínských MT , nikdo jiný si ho asi nepořídí.

Homer__7 #3 Posted 14 October 2016 - 09:30 AM

Major General

• Player
  • 41119 battles
  • 5,109
  • [GU-N] GU-N
Jediné čo tento tank ponúka je dvojčíslie 59. Zbytok nestojí za reč. Som zvedavý koľkým ľuďom to bude stačiť.

Powerman1212 #4 Posted 14 October 2016 - 09:40 AM

Sergeant

• Player
  • 35567 battles
  • 263

Čakal som že dajú konečne nejakú skvelú ponuku a nie tento šrot :angry:

T-34-3 je o milión krát lepší a to je ešte pokladaný medzi horšie tanky..

Edited by Powerman1212, 14 October 2016 - 09:43 AM.

Honzzaa #5 Posted 14 October 2016 - 09:43 AM

Lance-corporal

• Player
  • 24704 battles
  • 65
  • [PERL] PERL
Nejlepší tank na T8 kupujte dokud to jde. Tento tank je bezkonkureční.Super dělo super pancíř výdělky 150 000+ .

BlueTomcat #6 Posted 14 October 2016 - 10:08 AM

Major

• Player
  • 22841 battles
  • 2,611

V pohodě jen ať ho dají do prodeje, free HP a kredity se vždycky hodí. Co je ideálnějšího když proti vám stojí něco co se neubrání a do toho nádoru na věži projde snad všechno. No co užívejte si ho, po prodeji ho už jen tak neuvidíte. 

BTW totální šrot, jediný co mě v RHMku dinglo. 

unhappy360 #7 Posted 14 October 2016 - 10:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 38779 battles
  • 1,025

View PostHomer_J_S_, on 14 October 2016 - 08:30 AM, said:

Jediné čo tento tank ponúka je dvojčíslie 59. Zbytok nestojí za reč. Som zvedavý koľkým ľuďom to bude stačiť.

V dobe jeho vydania (pred buffom T34-3 a nepočítajúc Typa 59) to bol jediný solidný čínsky tank prémiový stredný tank.

Po buffe T34-3 (zvýšenie depresie dela) je otázne, kt. tank je lepší. Každý má svoje pre a proti. Mám oba ale radšej siahnem po 59-patton.

Už som tu písal o tomto tanku, len zhrniem pár poznatkov:

Klady:

- od T31-1 až po 121 je posádka totožná (type58 má o radistu naviac a Type T-34 má namiesto strelca radistu a veliteľ je zároveň strelec - tento fakt som zistil až pri maratóne na T44-100, keď som išiel naháňať killy),

- depresia dela je obstojná, 7 stupňov spredu, na stranách 9 stupňov

- po buffe je kanón oveľa spoľahlivejší, ale reload sa určite nestotožňuje s tým čo uvádza hra (minimálne o 1s prebíja dlhšie, aj keď vidieť odpočet na zameriavači - môj subjektívny pocit).

- prémiová munícia je dobrá + /- 250mm a rýchlosť strely je 1219m za sekundu (AP má 190mm a 914m za sekundu)

- 400m dohľad, veľmi uspokojujúce

Zápory:

- model tohto tanku je zle spravený, schválne. Porovnával som si ho z T95E2 a desiatkovým pattonom. Rozdiel je v tom že čínan má o jednu sadu otvorov na pozeranie (optiky) navyše ako Američania a to ho robí oveľa zraniteľnejším (veliteľská kupola je vyššia). Problém spočíva v tom, že ak chcete využiť úplnú depresiu dela (pristupujete k streľbe pod 45 až 150 stupňovým uhlom voči nepriateľovi) cez kopčeky (ridge lines), tak ešte než dokážete zamerať nepriateľa, ten už môže po 59-pattonovi strieľať a udeľovať mu poškodenie - ako to? veliteľská kupola, vytŕča týči sa ako mrakodrap ešte pred tým ako niečo môžete spraviť. To núti hráča rýchlo vykuknúť, snapshotovať a hneď sa skovať celý naspať za kopec. Delo vôbec nie je na snapshoty (ako 20 pounder na centurionoch), takže ak chcete efektívne bojovať, musíte čakať a pozerať až všetci vystrelili, potom vyraziť zamerať streliť a skovať sa a modliť sa aby tento manéver netrval dlhšie ako prebitie nepriateľských diel. Aby sme kupolu len neohovárali, tak ak si pozorne pozriete kolízny model, tak sú tam troll miesta čo sú hrubé až 200mm (treba ich poriadne hladať) a autobounce miesta. Stalo sa mi už asi 10x, že ma išiel obj. 140 alebo iné 10tky strieľať do kupoli a strela sa iba odrazila. U nižších tieroch je oveľa väčšia šanca na odrazenie (kupola proste vie dosť potrolovať).

- najviac zraniteľné miesto je však nie na kupole ale  gun mantlete. Bezprostredne okolo dela sa nachádza iba 144mm panciera,

- ak má nepriateľ 122mm delo a vyššie pozor na instant ammo rack- munícia je lokalizovaná v dolnej časti vane pri pravom alebo ľavom hnacom kolečku (stalo sa mi 2 x že ma IS one shotla).

- pomalý, lenivý, ťarbavý

Hra:

Nikdy nikam nechodte samy, ak ostanete sám a je proti vám viac ako jeden tank máte relatívne dosť obratný tank, aby ste si zvolili inú pozíciu. Tento tank sa hrá cez kopečky na dlhé vzdialenosti (s vystrkovaním tak ako je napísané vyššie). Mám skúsenosti, že vďaka RNG neprestrelíte absolútne nič, hry kde moje strely odskakujú od nepriateľských sedmičiek a osmičiek a heaty papane pásmi (aj keď bolo mierené do prostred vane vzdialenej 40m) nie je nič neobvyklé a sú hry, kedy kupolka potrolí a strely (AP) zázračne penetrujú nepenetrovateľné. Ak ste v desiatkovom tiere, premyslite si, či sa schováte za TDčka, alebo pôjdete do druhej línie za desiatkové medká a budete sa schovávať a len občas prepašovávať strely, keď všetci nepriatelia prebíjajú (jednoducho budete užívať tím ako "meatschield"   )  . Inak som spokojný, po buffe je lepšie hrateľný ale nie je to nič pre začiatočníkov.

K balíčku:

tradične oceňujem možnosť výberu s príplatok a bez, som sklamaný, že k môjmu tanku za cenu prípatku nebolo nič zadarmo (t.j. za rovnakú cenu - pozn. nepredával sa bez príplatku v tej dobe - sa kupoval tank + garáž + gold, dnes je tam navyše misia a rezervy).

Edited by unhappy360, 14 October 2016 - 10:18 AM.

Andrey_P #8 Posted 14 October 2016 - 10:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29586 battles
  • 347

Tyto mise budou dostupné pouze pro sovětský 59-Patton po zakoupení daných balíčků. Mise musí být dokončeny před 10. prosincem.

to jsem z toho kojot...

unhappy360 #9 Posted 14 October 2016 - 10:27 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 38779 battles
  • 1,025

View PostAndrey_P, on 14 October 2016 - 09:21 AM, said:

Tyto mise budou dostupné pouze pro sovětský 59-Patton po zakoupení daných balíčků. Mise musí být dokončeny před 10. prosincem.

to jsem z toho kojot...

šak normálne, v rámci sovietsko- čínske bratskej komunistickej spolupráce darovali soviety Číňanom plány na tank, z ktorého je type 59. Po konflikte medzi Čínou a ZSSR na Sibíri sa o pomoc prihlásila USA a dala Čéne nejaké know - how, tak vznikol 59-patton. Ak by napísali, že sa jedná o sovietský, americký alebo čínsky tank, bolo by to stále správne. :-)

Edited by unhappy360, 14 October 2016 - 10:27 AM.

Idahou #10 Posted 14 October 2016 - 10:50 AM

General

• Veteran
  • 36454 battles
  • 8,887
  • [IDDQD] IDDQD
59-Pattona bych klidně koupil - je to jeden z mála zajímavých strojů a tak nějak s vlastním "charakterem", nebyl až tak špatný před buffem a po buffu se s ním hraje vcelku příjemně (zkusil jsem kdysi pár bitev ), jenže hra je ve stavu v jakém je a WG EU stěží funguje. Tedy v tržnici se už objevují dva "unikátní" stroje za týden, ale víme jak je to se vším ostatním. Škoda.

Andrey_P #11 Posted 14 October 2016 - 10:50 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29586 battles
  • 347

View Postunhappy360, on 14 October 2016 - 10:27 AM, said:

šak normálne, v rámci sovietsko- čínske bratskej komunistickej spolupráce darovali soviety Číňanom plány na tank, z ktorého je type 59. Po konflikte medzi Čínou a ZSSR na Sibíri sa o pomoc prihlásila USA a dala Čéne nejaké know - how, tak vznikol 59-patton. Ak by napísali, že sa jedná o sovietský, americký alebo čínsky tank, bolo by to stále správne. :-)

jóó, kdyby se na něm daly trénovat sovietské, čínské i americké posádky, tak neřeknu ani popel, takto další fail WG EU(CZ)... bylo by hezké, kdyby tuto funkci spustili i na PC verzi, tak jako na Xkrabici, na kořistní T-34-88 lze vozit nácky i komunisty... třeba trénovat českou posádku na pzKpfw T 25 by potěšilo...

EDIT: na anglánském fóru to mají samosebou správně :)

Edited by Andrey_P, 14 October 2016 - 10:52 AM.

stanislavek1 #12 Posted 14 October 2016 - 12:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9489 battles
  • 744
  • [CECH] CECH

View Postunhappy360, on 14 October 2016 - 10:13 AM, said:

V dobe jeho vydania (pred buffom T34-3 a nepočítajúc Typa 59) to bol jediný solidný čínsky tank prémiový stredný tank.

Po buffe T34-3 (zvýšenie depresie dela) je otázne, kt. tank je lepší. Každý má svoje pre a proti. Mám oba ale radšej siahnem po 59-patton.

Už som tu písal o tomto tanku, len zhrniem pár poznatkov:

Klady:

- od T31-1 až po 121 je posádka totožná (type58 má o radistu naviac a Type T-34 má namiesto strelca radistu a veliteľ je zároveň strelec - tento fakt som zistil až pri maratóne na T44-100, keď som išiel naháňať killy),

- depresia dela je obstojná, 7 stupňov spredu, na stranách 9 stupňov

- po buffe je kanón oveľa spoľahlivejší, ale reload sa určite nestotožňuje s tým čo uvádza hra (minimálne o 1s prebíja dlhšie, aj keď vidieť odpočet na zameriavači - môj subjektívny pocit).

- prémiová munícia je dobrá + /- 250mm a rýchlosť strely je 1219m za sekundu (AP má 190mm a 914m za sekundu)

- 400m dohľad, veľmi uspokojujúce

Zápory:

- model tohto tanku je zle spravený, schválne. Porovnával som si ho z T95E2 a desiatkovým pattonom. Rozdiel je v tom že čínan má o jednu sadu otvorov na pozeranie (optiky) navyše ako Američania a to ho robí oveľa zraniteľnejším (veliteľská kupola je vyššia). Problém spočíva v tom, že ak chcete využiť úplnú depresiu dela (pristupujete k streľbe pod 45 až 150 stupňovým uhlom voči nepriateľovi) cez kopčeky (ridge lines), tak ešte než dokážete zamerať nepriateľa, ten už môže po 59-pattonovi strieľať a udeľovať mu poškodenie - ako to? veliteľská kupola, vytŕča týči sa ako mrakodrap ešte pred tým ako niečo môžete spraviť. To núti hráča rýchlo vykuknúť, snapshotovať a hneď sa skovať celý naspať za kopec. Delo vôbec nie je na snapshoty (ako 20 pounder na centurionoch), takže ak chcete efektívne bojovať, musíte čakať a pozerať až všetci vystrelili, potom vyraziť zamerať streliť a skovať sa a modliť sa aby tento manéver netrval dlhšie ako prebitie nepriateľských diel. Aby sme kupolu len neohovárali, tak ak si pozorne pozriete kolízny model, tak sú tam troll miesta čo sú hrubé až 200mm (treba ich poriadne hladať) a autobounce miesta. Stalo sa mi už asi 10x, že ma išiel obj. 140 alebo iné 10tky strieľať do kupoli a strela sa iba odrazila. U nižších tieroch je oveľa väčšia šanca na odrazenie (kupola proste vie dosť potrolovať).

- najviac zraniteľné miesto je však nie na kupole ale  gun mantlete. Bezprostredne okolo dela sa nachádza iba 144mm panciera,

- ak má nepriateľ 122mm delo a vyššie pozor na instant ammo rack- munícia je lokalizovaná v dolnej časti vane pri pravom alebo ľavom hnacom kolečku (stalo sa mi 2 x že ma IS one shotla).

- pomalý, lenivý, ťarbavý

Hra:

Nikdy nikam nechodte samy, ak ostanete sám a je proti vám viac ako jeden tank máte relatívne dosť obratný tank, aby ste si zvolili inú pozíciu. Tento tank sa hrá cez kopečky na dlhé vzdialenosti (s vystrkovaním tak ako je napísané vyššie). Mám skúsenosti, že vďaka RNG neprestrelíte absolútne nič, hry kde moje strely odskakujú od nepriateľských sedmičiek a osmičiek a heaty papane pásmi (aj keď bolo mierené do prostred vane vzdialenej 40m) nie je nič neobvyklé a sú hry, kedy kupolka potrolí a strely (AP) zázračne penetrujú nepenetrovateľné. Ak ste v desiatkovom tiere, premyslite si, či sa schováte za TDčka, alebo pôjdete do druhej línie za desiatkové medká a budete sa schovávať a len občas prepašovávať strely, keď všetci nepriatelia prebíjajú (jednoducho budete užívať tím ako "meatschield"   )  . Inak som spokojný, po buffe je lepšie hrateľný ale nie je to nič pre začiatočníkov.

K balíčku:

tradične oceňujem možnosť výberu s príplatok a bez, som sklamaný, že k môjmu tanku za cenu prípatku nebolo nič zadarmo (t.j. za rovnakú cenu - pozn. nepredával sa bez príplatku v tej dobe - sa kupoval tank + garáž + gold, dnes je tam navyše misia a rezervy).

Vynechal jsi jeden zásadní rozdíl, T-34-3 má omezený MM, zatímco tohle potkává i desítky.

unhappy360 #13 Posted 14 October 2016 - 01:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 38779 battles
  • 1,025

View Poststanislavek1, on 14 October 2016 - 11:28 AM, said:

Vynechal jsi jeden zásadní rozdíl, T-34-3 má omezený MM, zatímco tohle potkává i desítky.

Nevynechal. Rozbor sa týka 59-pattona, nie T-34-3. Tak isto som neuvádzal, že type 59 má obmedzený MM. Prečo? Lebo nerozoberám tento tank, ale 59-Patton. To, že 59-Patton stretáva aj desiatky, som spomenul v texte. Nedal som to ani ako výhodu ani ako nevýhodu (sú hráči, ktorí radi hrajú aj ako bottom  )   .

Čo som ale zabudol:

zárobky:

Za tých 175 (či koľko) hier som nepocítil to, že by tento tank zarábal nejako extra veľa. Vyslovený kredit maker to nie je, ale je dosť ťažké sa s ním dostať do mínusu (ak nestrieľa full gold) . V priemere  sním mám tak + 25.000 až + 45.000 kreditov s prémiovým účtom, a to nie som nejak extra dobrý hráč (dosť používam goldy).

Edited by unhappy360, 14 October 2016 - 01:08 PM.

SRudolf #14 Posted 14 October 2016 - 09:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29540 battles
  • 1,350
[edit]

Edited by SRudolf, 10 January 2017 - 04:51 PM.

Mouse1943 #15 Posted 15 October 2016 - 03:53 PM

Sergeant

• Player
  • 28690 battles
  • 296
No ak je T34-3 lepsi stroj tak si neviem ani len predstavit co musi byt toto za srot. T34-3 ju ukazkovy priklad ako sa daju spojit uplne priemerne a podpriemerne vlasnosti. T34-3 ma akoze tie pecky to ji sice pravda ale tu to konci. A sice mate DMG lenze mizerna pene mizerna presnost domeriava tyzden a snapshoty funguju jedine ze do nepriatela narazite a potom to luxusne rocne nabijanie.  Mate tvrdu vezu lenze zvysok je alobal paraju vas sestky jedna radost a ako bonus mizerna vydrz modulov. Proste to nie je vobec dobry tank. 

stanislavek1 #16 Posted 15 October 2016 - 04:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9489 battles
  • 744
  • [CECH] CECH
59-Patton měl hlavně podle všeho nahradit T-34-3 (protože omezený MM). To, že se tak nestalo, vypovídá o "kvalitách" tanku 59-Patton více než tisíc recenzí. Prostě se to WG nepovedlo, stává se.

BlueTomcat #17 Posted 15 October 2016 - 05:41 PM

Major

• Player
  • 22841 battles
  • 2,611
Jsem na hráče EU serveru velice pyšný! Od začátku prodeje jsem ho nepotkal ani jednou. Gratuluji, už i ty rajčata si uvědomili že je to zkrátka šrot. 

Iosifek #18 Posted 15 October 2016 - 10:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36434 battles
  • 381

View PostBlueTomcat, on 15 October 2016 - 05:41 PM, said:

Jsem na hráče EU serveru velice pyšný! Od začátku prodeje jsem ho nepotkal ani jednou. Gratuluji, už i ty rajčata si uvědomili že je to zkrátka šrot. 

Já ho potkal, a ten mrakodrap není možný netrefit. :)

dantankista1 #19 Posted 16 October 2016 - 03:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 13058 battles
  • 464
Tohohle Pattona jsem neviděl pěkně dlouhoooo :teethhappy:.Nevím kdo by si koupil tenhle šrot :P.

stanislavek1 #20 Posted 16 October 2016 - 03:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9489 battles
  • 744
  • [CECH] CECH

View Postdantankista1, on 16 October 2016 - 03:16 PM, said:

Tohohle Pattona jsem neviděl pěkně dlouhoooo :teethhappy:.Nevím kdo by si koupil tenhle šrot :P.

Pár hejlů se najde vždycky, ale bude to slabota, tenhle tank prakticky nepotkáš a to ho točí jako supernabídku v obchodě několikrát do roka, nejpozději na Vánoce ho budou cpát znovu. Paradoxně začínám potkávat hodně T-34-3, což dřív nebylo, zatímco tuhle plečku ani jednu.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users