Jump to content

Aktualizace 9.17 - Švédské stíhače tanků

• This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

Ivana_Drago #1 Posted 10 December 2016 - 08:00 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

Tankisté,

už jste vyzkkoušeli nové švédské stíhače tanků? Pokud ano, nechte nám prosím svůj komentář ohledně těchto vozidel v tomto vlákně.

Co se vám na nich líbí? Co naopak vnímáte jako problematické?

stda #2 Posted 14 December 2016 - 03:22 PM

Private

• Player
  • 21072 battles
  • 8
  • [MINS] MINS

Zdá se že balancování mediovich tanku vyřešily tím že sem daly přirozeného nepritele. Strv 103B ( pokud sem zmrvil název tak prosím nezameneujte mě ) Tím že nakonec overmatch nezměnily způsobí to že stíhací tanku .. těžké tanky a dělostřelectvo nebude mít problémy strv prostřelit... Ale Medka budou trpet ... Tím že mají hlavně 105mm kanóny tak budou instantně odrážet ... No a Heaty ... Nope... Strv má heat shield ... Podle me ten tak není zas tak OP jak spousta lidí tvrdí.. bude podle mě zajímaví. 

P.S. neměl by ELC AMX taky disponovat sieg mod ? Alespoň jeho reální verze disponovala obdobnou vlastností.

Don_Tommy_CZ #3 Posted 14 December 2016 - 06:35 PM

Corporal

• Player
  • 31150 battles
  • 151
  • [_VAL_] _VAL_
ostry uhel na panciri neplni svuj ukol a to nehlede na to ze z toho 8tier td kdyz se zvedne prdel tk uz se pak nevrati zpet pokud nebudu cumet minutu na oblohu (coz ten uhel jeste zmenci ale stejne nepodstatne)

Zipo_JP #4 Posted 15 December 2016 - 12:28 AM

Corporal

• Player
  • 27471 battles
  • 149

tier 5 td je prevlecena artyna nebo co:facepalm:?? staty del jak pro artynu . rychlost strel, oblouk..........  skoda mluvit .Testoval ten tank nekdo vubec? 

mozna kdyz pridata jeste arty pohled tak to bude hratelny:trollface:.

ALOKART #5 Posted 15 December 2016 - 02:04 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 56046 battles
  • 574
  • [BORE] BORE

View PostZipo_JP, on 14 December 2016 - 11:28 PM, said:

tier 5 td je prevlecena artyna nebo co:facepalm:?? staty del jak pro artynu . rychlost strel, oblouk..........  skoda mluvit .Testoval ten tank nekdo vubec? 

po skusenostiach s tier 4 som tu tier 5 radsej preskocil za volne :D

kusiakGSR #6 Posted 15 December 2016 - 06:58 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 4411 battles
  • 401
  • [_AF_] _AF_
Ja som sa tiez cudoval co to dali za TD na 4 a 5 tiere. Absolutne nepouzitelne. Este aj Kv 2 zameruje rychlejsie. Tier 6 td je uz fajn. Super camo, mobilita a delo. To nema problem parat aj tier 8 ht. Mam tam este slabu posadku tak nemozem moc hodnotit no ta 6-ka mi pride fajn Je rychle, dobre camo, super delo a depresia. Balancuje to fakt, ze je to cisty papier. Penetruje vas aj luchs a arty su postrach. Ziarovka nutnost.

Gabriel_i5_Back #7 Posted 15 December 2016 - 07:06 AM

Major General

• Player
  • 45984 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST
Hetzer je nejaká novinka?

kusiakGSR #8 Posted 15 December 2016 - 07:24 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 4411 battles
  • 401
  • [_AF_] _AF_
Hetzer oproti tomu t4 td zamieruje sakra rychlo :)

Utred007 #9 Posted 15 December 2016 - 09:53 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 47642 battles
  • 1,351
  • [LAAX] LAAX

To šestkové TD je luxus mašinka...trochu to připomína nakoplou krabici od bot a nebo ty hranaté raketky ze Star Treku z roku 1995 , camo, mobilita, parádní dělo s bomba penetreací , co na dálku občas francouzsky zahaluzí....škoda jen, že tam mám až na velitele stock posádku.

Snad jediná připomínka, nefungují mi tam moc goldy ....standardní munice propaluje kde co, tak nejsou ani potřeba...ale párkrát jsem něco jen tak pro sichrovku zkusil goldem---osmičkové HT zepředu a dá se říci, že skoro nic neprorazilo, což je s podivem, na to jakou má pene...

kusiakGSR #10 Posted 15 December 2016 - 10:19 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 4411 battles
  • 401
  • [_AF_] _AF_
Je paradne. Vcera jedna hra, oproti t28 a krasne to prechadzalo do kopule. Ta mobilita a camo su fakt luxus. Skocim do krovia, 2-3 rany, preletim na druhu stranu mapy a tam to iste :) Ake si dal moduly? Ja zatial nabijak, bino a siet. Ale ci je to optimal este neviem. Inak to td je hrozne spatne :)

_76667_ #11 Posted 15 December 2016 - 11:39 AM

Corporal

• Player
  • 433 battles
  • 132

View PostZipo_JP, on 15 December 2016 - 12:28 AM, said:

Ano, testoval jsem to a z mého pohledu je to hrozný křáp. Střela letí hodně dlouho, dokonce mám pocit, že ještě déle a větším obloukem než třeba ta z ze StuG III Ausf. B. A to šílené doměřování 3,5s to je síla. :amazed:

EDIT: oprava to jsem porovnal tiery 4, ale i ten tier 5 není nic moc s porovnáním se StuG III Ausf. G

Edited by _76667_, 15 December 2016 - 11:45 AM.

Zipo_JP #12 Posted 15 December 2016 - 03:23 PM

Corporal

• Player
  • 27471 battles
  • 149

View PostHomer_J_S_, on 15 December 2016 - 07:06 AM, said:

Hetzer je nejaká novinka?

a hral jsi tu 5?

Gabriel_i5_Back #13 Posted 15 December 2016 - 03:33 PM

Major General

• Player
  • 45984 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST
Nie, nehral.Ani na teste. Usudzujem iba z toho že som včera pri expení stretol dvojčatu a tí si dávali tanky na ranu. Netuším však ako dlho na ne mierili. Hovoril som o tom že je TD ako Hetzer s derpom a dlhým aim. To francúzske  hajzlove sedadlo na tiere 5 tiež mieri zo tri sekundy.  

rotaA #14 Posted 16 December 2016 - 11:10 AM

Private

• Player
  • 15409 battles
  • 8
Maký omyl . Stridsvagn 103 (Stridsvagn znamená švédsky tank), zkráceně Strv 103, známý též jako S-tank, byl mezi 60. a 90. lety 20. století hlavním bojovým tankem (nikoli tedy stíhačem tanků) švédské armády. Je znám především svou nekonvenční bezvěžovou konstrukcí, s hlavní výzbrojí, tankovým kanónem ráže 105 mm, nepohyblivě uloženým v čele korby vozidla. Jeho zaměřování v odměru bylo prováděno otáčením celého vozidla a v náměru změnou nastavení hydropneumatického odpružení podvozku tanku. Výhodou ale byla velmi nízká silueta tanku, vhodná především k obraně (převzato z Wikipedie).

Edited by rotaA, 16 December 2016 - 11:13 AM.

Adenai #15 Posted 23 December 2016 - 11:08 AM

Sergeant

• Player
  • 49177 battles
  • 226
  • [_AF_] _AF_
Tak souhlasím s tím,že tier 4-5 je v podstatě nehratelný.Je hodně přitažený za vlasy.....střelba naslepo do křoví kde stál nepřítel je takřka nemožná díky oblouku,který je ještě horší než u klasických troll děl.Ale píšu sem teď pod hodně špatným dojmem a nejsem si jistý jestli se nejedná o nějaký technický fail.Jestliže Ikv103 s HEATem neprostřelí z krátké vzdálenosti stojící t67 ( a ozvala se hláška.. "neprošla skrz"...) tak je něco opravdu hodně špatně....myslím,že by to snad nemělo být možné ani teoreticky

Edited by Adenai, 23 December 2016 - 11:09 AM.

FLASHJIM #16 Posted 28 December 2016 - 10:22 PM

Private

• Player
  • 37921 battles
  • 16
Jedu TD a skutečně tier 4-5 byla drzost sem ty tanky vůbec dávat,6 jsem raději přeskočil na 7 tam je osmičkový dělo ale po těch pár bitvách bych řekl že nic moc a všechno je to neskutečný papír,větší tady snad není :-)

PraPAP #17 Posted 03 January 2017 - 10:54 AM

Corporal

• Player
  • 65361 battles
  • 101
  • [PAMO] PAMO

Tak s touto radou TD mi WG jako unudenemu noobovi udelalo radost.... tesil jsem se na ni.

No ted k realite:

na rovinu jel jsem to od 7 tieru - mel jsem za rok nasetreno dost volnych expu a nejak mne nebavi placat se na tieru 1-2-3-4 a kriticke 5+6

7. tier

- pojmenoval jsem si to IKEA tank / vypada jak rozlamana zidle /

- ve zkratce rekl bych  rychle TD s nadprumernym delem co se tyce prubojnosti a dost presne.

No ale to jsem si moc neuzil jsem spechla na 8. Koneckoncu 7 jsou k nicemu :D

I tak hodnotim zpetne tak na 7/10

8. tier

konecne je to tady - nove ovladani na ktere se vam v garazi dokonce spusti vysvetlujici video

- jezdi hooodne rychle - predjizdet prakticky vsechno co nafasujete na mapu je cool a navic za zpatecku se taky nemusi stydet / myslim ze to je 70km/h a 50km/h /

- jsou mapy kde pri vycvicene posadce + maskovacce + binu solidne suplujete scauta / Malinovka, Prochorovka /. Opravdu vysoke camo a klidne se muzete vrtet - camo a bino se nesunda.

- jsou mapy kde je toto TD uplne k nicemu / to jsou ty mestske s krivyma ci kratkyma ulicema /

- zasadni problem je ze toto TD je opravdu z papiru / myslim 20mm / a tim padem vam vubec jeho plochost nepomuze . Cokoliv do vas vystreli znamena  diru / mel jsem vyuziti pancire 0.2 /

- dalsi zasadni problem navazujici na predchozi je ze toto TD strili z " podrepu" a zmena rezimu trva 2s . Takze jak vas spotnou 3s zarovka + 2s zmena rezimu jste vetsinou na hadry.

- nejak jsem nevychytal proc umi dosahovat takove rychlosti kdyz vetsinou musite hrat hodne opatrne / ja nejak na to campeni par metru od baze nemam trpelivost /.

- na rozdil od 9.tieru se z 8 da pri trose risku a stesti strilet i '' jezdicim rezimu''  / 9. pada delo k zemi /.

- delo mi prislo na tak maly stroj s takovou rychlosti hodne dobre.

- vcelku asi zabavne, ale hral jsem ho mezi svatky vecne preplnene servery, vice mezi 10 a nejak jsem mel pocit ze mi porad vychazi Ensk, Charkov, Himmel, Pariz .... Muj dojem je ze tohle je stroj na otevrene mapy idealne s porostem a pokud jsou to pisecne bez porostu tak se to taky da. Pak to hrajete na to ze vas  po vystrelu a spotu na prvou netrefi pac jste malinky cil a rychle se premistujete. Nebo muzete sedet u baze a cekat co se stane coz mi prijde uplne blby, protoze kdyz uz se dostanou az k bazi tak uz je vetsinou vse prosr..no. Parkrat jsem se snazil obrnit trpelivosti a opravdu campit snad se to vyplati, ale ja na to nemam nerva. 

I kdyz je vcelku zabavne kdyz kousek od vas projizdi ceta Bat25 + Patton48 a rikate si to uz musi mne videt ted je to v riti a mne tady rozeberou na soucastky a mate dilema zda si alespon jednou vystrelit nez umrete a nez se k tomu doberete oni pokracuji dal / Doly u majaku - do prdele tam to snad ani 50m na sirku nema ??? / a obtezuji vase 2 Grille a vy je za odmenu za vasi trpelivost a pevne nervy muzete pak strilet ze zadu - coz je hodne prekvapilo a do garaze mi pak vynadali do cheatu atd .... / na jejich omluvu bych dodal ze uprostred u hillu za sutrem stala jejich IS8 takze mne by hlava taky nebrala na jejich miste kde se tam to UDES vylihlo :D /.

Jo a jeste na zaver - jak to rychle jezdi blbe se to ridi. Proste to neubrzdite - dlouha brzdna draha. A to i pri couvani. Na Malinovce jsem jel do krovi spotovat po par vterinach prijel s medkem mel pocit ze to je jeho krovi tak mi ji napalil ja mu to ve vzteku vratil. Samozrejmne spotli jsme se vyrazil jsem dozadu na couvacku a tim jsem do nej naboural a uz jsem byl modry / ty medka jezdi tak smesne pomalu /.. Dalsi hru jsem se hnal dopredu a nedobrzdil jsem pred vahajicim 9 Batem  on chudak vyrazil ja taky opet jsem ho dohnal a naboural - a mel jsem hodku pauzu - ban.

Vcelku zajimave, ale zas takova zabava to neni. Kvuli casto nevhodnym mapam v podstate pak nevim co tam s touto veci delat .... Dal bych hodnoceni tak 6/10.

Devitka je rozhodne lepsi, ale tu teprve zajzdim.... :D Luxusnich 40mm koseneho plechu dokaze pekne potrapit jakekoliv medko pokud si neprisije koule a nevyrazi hlava nehlava primo na vas - pak jste v riti :D

Edited by PraPAP, 03 January 2017 - 11:28 AM.

PraPAP #18 Posted 03 January 2017 - 11:56 AM

Corporal

• Player
  • 65361 battles
  • 101
  • [PAMO] PAMO

View PostDon_Tommy_CZ, on 14 December 2016 - 06:35 PM, said:

ostry uhel na panciri neplni svuj ukol a to nehlede na to ze z toho 8tier td kdyz se zvedne prdel tk uz se pak nevrati zpet pokud nebudu cumet minutu na oblohu (coz ten uhel jeste zmenci ale stejne nepodstatne)

jo neplni - protoze ten plech je prilis tenky. Kdo na + - 8 levelu ma delo 60mm a mene ? To ze to je placaty tak je dobry akorat k tomu, ze to ostatni obtizneji trefi, ale jakmile trefi znamena to diru.

To mne taky zklamalo. Puvodne snad pro tyto TD mela platit jina mechanika, ale pak si to snad rozmysleli ci co .....

Jmeno1 #19 Posted 03 January 2017 - 12:11 PM

Field Marshal

• Player
  • 50820 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Nechapu co mate proti svedum TD T-4 Sav m/43. :ohmy: Peexpil jsem jej za par bitev, hrdinove byli, to druhe delo je luxusni, camo na urovni E-25, rychlost obstojna. Tank se hral velmi prijemne, bitvy T-6 byly nejlepsi. Jestli hrajete s houfnici, tak se nerozcilujte, ta vyzaduje trpelivost a IMHO se na rychly tier 4 moc nehodi. Naopak ta druha rychlopalka s dobrou pene je vyborna.

Wysch #20 Posted 15 January 2017 - 09:13 AM

Captain

• Player
  • 33104 battles
  • 2,478

Mám jen jednu zkušenost - UDES má rozbitý kamo. Ten tank, dokud nevystřelí, je kromě proxi neviditelnej. A i když na 300 metrů vystřelí skrz jeden keř, nerozsvítím ho ani s dohledem 480m. 

Tyhle nové švédské mašiny podporují gameplay úplně stejně jako houska - taky to kempí na červený lajně a taky to kliká, akorát to kliká častěji, přesněji a ještě to na 100 metrů zůstává neviditelný. Jo a že řada desítkových medek tyhle švédské židle ani nedožene, o tom netřeba mluvit.

K čemu armour, když jediný, na co si chytrej hráč musí dávat pozor, je douhle bush a proxi. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users