Jump to content

Strv 74

• Please log in to reply
33 replies to this topic

Kayi4ek #1 Posted 19 December 2016 - 10:05 AM

WoT Community Manager

• WG Staff
  • 18203 battles
  • 2,656

Švédský střední tank VI. úrovně.

Odkaz na Tankopedii.

Selena__Gomez #2 Posted 20 December 2016 - 12:49 PM

Sergeant

• Player
  • 28881 battles
  • 284
  • [H4XOR] H4XOR

Tak já tedy začnu :teethhappy: Připadá, že to má blíž k TD, než k medku. Na blízko nemáte šanci proti ostatním medkům či lightům kvůli DPM, ve městě jsou zase KV-2 a OI derpy. Takže kempíte za kopečkem, protože máte super depresi a doufáte, že nikdo netrefí tu obrovskou věž. Výhodou je relativně velká spolehlivost děla (přesnost, aim time a gun handling), jsou sice bitvy, které připomínají krtčí genocidu, navíc to má nízkou rychlost střely. Hrál jsem s novou posádkou bez perků a po 158 solo bitvách - 62%, 1268 DPG.

EDIT: Po 245 bitvách, 62 %, 1308 DPG. Velmi dobrý sběratel Lehvaslaiho medailí, protože 200 pen na goldu. Jinak to dělo se snad pořád zhoršuje :teethhappy: některý hry bych netrefil ani hrad na Himmlu.

Edited by Selena__Gomez, 26 December 2016 - 04:59 PM.

vavrinecz #3 Posted 25 December 2016 - 07:19 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29283 battles
  • 65
Čekal jsem od něj víc, na testu jsem ho krátce hrál a líbil se mě víc. V podstatě souhlasím s předchozím komentářem. Rychlé to moc není, obratné taky ne. Navzdory tomu jak je věž velká to má celkem slušní cammo. Nemáte DPM, nemáte obratnost, takže to na flankování a přepady není. Hrát to spíše zezadu, a snajpit. Dělo není špatné ale podle statů jsem si mysle, že bude lepší. Jste papír, neodrazíte nic. Do šarvátek nepoužitelné, není důvod nechávat si ho v garáži. Přeexpit a prodat.

NameAlreadyRegistered #4 Posted 27 December 2016 - 02:43 PM

Corporal

• Player
  • 34570 battles
  • 150
  • [H2SO4] H2SO4

Viz předchozí příspěvky, po velkém očekávání velké zklamaní. Mám rád tanky s depresí děla a dobrým gun handlingem, ale tento je po Fattonovi druhý co nějak nemusím. Depresi děla kompenzuje velká a úplně papírová věž, takže můžete střílet z pozic kde to s ostatními tanky nejde. Ale ne se přestřelovat přes kopečky na blízko s hulldown tanky nedej bože v místě kam mají předmířeno dvě artiny. Gun handling kompenzuje mizerná akcelerace a penetraci do jisté míry rychlost, kdy se nevybíráte nepřítele, ale naopak a spoustu damage vám vyžerou rychlejší tanky. Tank není vyloženě špatný, dělo je super, ale šestková medka jsou obecně docela dobrá a kompetetivní, tohle mi nepříde nic extra. Zatím s tím mám nižší damage na bitvu než s E8 nebo Typem58 co jsem hrál snad tři roky zpět a nejsou považovány za nej tanky. Zkusím to nějak přeexpit, hodnotit to po 25 bitvách je asi brzo a výsledky hrozně ovlivní každá extremnější hra.

Schmudla #5 Posted 27 December 2016 - 04:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39338 battles
  • 1,276
  • [BIA] BIA

po nízkém očekávání velmi příjemné překvapení :)

(a dál to pokračuje, leo je ještě lepčí :)

Strv si není zrovna cromwell, na druhou stranu to až tka nevadí, pohyblivost je slušná, kolem maximálky sep ohybuje skoro pořád, slušně zvládá i kopce (opět opakuji, ne cromwell to není;)

bohudíky to není cromwell ani co se týče děla, protože to mě na tomhle tanku bavilo nejvíc, slušná alfa, nepamatuju si žádné podmíráky, propalovalo to slušně i z AP, natož s goldama, přesnost super, že ot občas uletí ... které dělo ne :)

jinak ano je ot papír, to si přiznám, ale nějak mi to nevadilo, jesdil jsem v 1,5té - 2. linii, dost často jsme jako lowtier i spotoval (s binem) a šlo to taky

kolem a kolem se přeexpil dost rychle (41 bitev, nějaké zálohy a free na moduly, avg dmg 1220, wr68, pouze první třída, spěchám na emila :)

až bude nějaký relenvatní srovnávač, porovnám s tím premiákem a jestli bude podobnej tak do něj snad i nakonec půjdu .... (být premiák tohle jdu do toho hned, to dělo mě fakt bavilo :)

vybavení vent, rammer, bino, sušenky

posádka newbie co is na něm konečně dojezdili 100%, velitel ženská se žárovkou (ta je nutnost)

házelo mě to všelijak, osmičky mi nevadily protože - spot + gold znamenalo že kombinovaná dmg zůstávala pořád stejná, jako toptier sice nepotlačí ale díky dělu je schopne tu hru vyhrát i z druhé řady (ale potřebuje někoho kdo chytá rány nebo aspoň zaměstnává enemáky o tom žádná - ale to každé t6 medko ...  :)

kingoftranks #6 Posted 27 December 2016 - 11:25 PM

Corporal

• Player
  • 29251 battles
  • 133
  • [-GODS] -GODS
Neni to Cromwell,preto som si ho ani nenechal,na zabavu uz mam Type 64. Ale da sa zahrat v pohode aj na snipe ak mate pri sebe RNG,velmi dobra depresia dela aj ked i to sa sprava podivne,niekedy trafi uplne presne do weakspotu,no niekedy to leti hocikam aj ked mam plne zamerane. No na vacsie vzdialenosti robi skor problem nizka rychlost AP. Urcite sa oplati zahrat na zoznamenie s liniou,no hral som aj zabavnejsie tanky.

VijaCZ #7 Posted 01 January 2017 - 10:43 AM

Brigadier

• Player
  • 66255 battles
  • 4,228
  • [HRDZA] HRDZA

Vcelku uvažuju že by to byl první stroj Švédský linie kterej by zůstal v garáži, první kterej se jezdil vcelku pohodlně a první se kterým i noob jako já dokázal získat Mko ( Plzeň 3,200dmg plus nějakej spoting )

Jinak pokud vykoukáváte jen věží, sklopení děla je perfektní pomocník a připadá mi že se dělo chová líp než na Cromwellovi, na střední a delší vzdálenost jdou souboje s průměrným Cromwellem vyhrát, nablízko samozřejmě ne.

Hakanan #8 Posted 02 January 2017 - 04:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44690 battles
  • 428

Docela fajn tančík. Prvních 5 her průměr 1,9k dmg a WN8 5,8k na hru a to mě mm zrovna ze začátku moc nešetřilo 1x VI 2x VII a 2x VIII. Tohle nebude špatnej grind. :bajan:

Posted Image

JohnyFencer #9 Posted 11 January 2017 - 12:51 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27113 battles
  • 1,006

včera jsem si ho pořídil, jel jsem ho od stocku, na konci večera mi chybělo už jen dělo (+ samo druhá věž) a top rádio.

jak se s tím může někomu dobře hrát? co po mně jde to používá HEčka, které vždy projdou za full, na 2 rány od vrstevníků jsem v garáži, díky jeho (ne)mobilitě se nedá najet nikam do boku, a deprese 15° to nezachrání. pancíř 20 na věži je špatný vtip, vysoké to je jak stodola, takže za máloco se schováte. 

nemluvě o tom, že z prvních 10ti bitev mi 2x upadla věž z full HP (jednou škorpion, podruhé IS3), navíc na DPMko si mně nechutně udělal type T34, tzn o tier níže, boj face to face, dal jsem mu krásně 2 rány a pakoval jsem se do garáže. druhý kanon sice bude mít trošku vyšší RoFku a možná se to zlepší i s druhou věží, ale zatím je ten tank katastrofa. myslel sem, že nic horšího než ta 5ka nebude, ale spletl jsem se...

jo a ještě MM, z 13ti bitev co jsem zatím odhrál jsem byl 8x proti T8, 3x proti T7 a jen 2x top. to taky nepomůže :(

Jmeno1 #10 Posted 14 January 2017 - 07:54 PM

General

• Player
  • 46370 battles
  • 8,827
  • [_AF_] _AF_
Tak tenhle tank dozrává jako víno. Jel jsem jej od stocku, prvních 5 her vše porážky s minimem nastříleného a ještě s katastrofálním MM. První jsem udělal podvozek, motor a pak konečně dělo. Následovala věž a vysílačka. V topové konfiguraci je to vynikající stroj. Nabíjím 4,38 a to tam nemám ani bratry ani jídlo. Vozím nabiják, ventilaci a parohy. S každou další hrou je ten tank lepší a lepší. A asi s ním nehrají žádná ořezávátka, na M mám zatím daleko. To dělo je někdy až překvapivě přesné, ale u jisté rány to letí někam dopryč. Silně zvažuji, že vyměním parohy za bino, sice je to takové spíš TD než klasický střeďák, ale s tou depresí stačí nakouknout přes kopec a střílet, pokud máte co. S parohama je to občas na blízku problém. Takovou T67 nevidím na 300m i když do mně šije.

Davemann #11 Posted 15 January 2017 - 07:25 PM

Private

• Player
  • 51497 battles
  • 27
  • [_AF_] _AF_

Tenhle tank je opravdu nad očekávání.Po pro mě tragické pětce,Strv 74 mile překvapilo.Jak už je zde psáno,musí se hrát zezadu a využívat super děla.Po 74 bitvách-63,51% win a 1113 pr.dm.

Jedno "M"

http://wotreplays.co...emann/id/463627

Snad bude Leo taky tak fajn :)

papuchalk #12 Posted 19 January 2017 - 11:30 PM

Captain

• Player
  • 21134 battles
  • 2,458

vau tohle budou muset nerfnout , takový dělo na šestým tieru, a dokonce bez stabilizátoru, to je docela výsměch všem ostatním šestkovým medkám.

hned druhá hra byla ultimátní 3k+ kdy mi došla munice, a byl jsem sám proti třem. artynu jsem ještě zramoval :D SU-100Y se samo utopilo, ale T67 před ramem unikala, nevěděla že nemám ammo. takže remízka :/

to kdybych ještě vyhrál to by byl replay roku :)

Edited by papuchalk, 19 January 2017 - 11:33 PM.

zdenek125 #13 Posted 31 January 2017 - 11:28 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 52098 battles
  • 358

Málokterý tank lze popsat jedním slovem, ale Strv. 74 popsat jde - je to prostě BOMBA. :medal:

Jeho předchůdci jsou výborní, ale ON je naprosto skvělý - fantasticky přesné dělo se slušným poškozením, dostačující pohyblivost ( není to Cromwell, ale to naštěstí platí i jeho dělu) a překvapivě i slušná odolnost - pokud by navíc neplatilo nesmyslné pravidlo trojnásobku, pak by byla odolná i věž - takto je to jen velké lízátko v alobalu, které ale překvapivě často odrazí.

Tento tank má jen jedinou nevýhodu - na zadku má asi nápis " Rajčata střílet SEM" - ještě s žádným tankem jsem nezažil tak často, že to do mě napere někdo z našich - nejhezčí bitva byla, když jsem útok na nepřítele zahajoval s krásnými 2hp - protože naš Dicker Max dospěl k přesvědčení, že 750 hp je moc a není to výzva :justwait: - nicméně nakonec z toho byla Lehväslaihova medaile - takže ten tank je opravdu SKVĚLÝ.

UglyMonkey #14 Posted 31 January 2017 - 11:51 AM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

Mě přijde celkem OK. Kdyby to ale nemělo tak dobré dělo, tak je to vergl.

Celé tank se točí jen kolem deprese a děla. Ostatní je průměrné až podprůměrné. Hlavně je to celkem líné a ... (toto sem myslel že žádnému tanku nevyčtu) má to slabé brzdy.... když jedu víc než 20-30 kmh a chci vykouknout a rychle vystřelit, tak ten tank vyjede o 1-2m víc něž je potřeba, prostě jak na ledě.

Jo... je to takové TDčko. Dobré TDčko. Jak si mě v souboji někdo všimne, tak HPčka letí dolů. (nejhorší co jsem potkal byla E8čka.... to bylo jak když svíčku zhasne 10l kybl vody).

Ale ta deprese a dělo jsou na příjemné hraní dostačující

papuchalk #15 Posted 31 January 2017 - 12:48 PM

Captain

• Player
  • 21134 battles
  • 2,458

to víš žejo, hlavně když má něco dobré dělo na 6 týru, jako třeba Firefly, tak to jede 35km/h nebo to nemá depresi, nebo projistotu obojí. Todle Strv je proti tomu uplně super ve všem 

a neřek bych že ostatní je podprůměrné, třeba camo to má stejné jako T37 lehký tank.s jídlem a perkem Situational awareness to má brutální dohled. celkem OP vše dohromady

kdyby to jezdilo 55 tak už nevim :D

proti osmičkám toje samozřejmě horší. 

Edited by papuchalk, 31 January 2017 - 01:03 PM.

zdenek125 #16 Posted 31 January 2017 - 01:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 52098 battles
  • 358

Tak rozhodně je pravda, že Strv není určeno pro kamikadze útoky ve stylu Cromwella, je potřeba hrát s rozmyslem a v klidu - nicméně nastřílet se dá téměř vždy a to i proti VIII. :teethhappy:

Styl hraní mi trochu připomíná Chi-to (což je mimochodem jeden z mých oblíbených) - s tím, že tohle je mnohem menší, pohyblivější a s parádní depresí děla.

Edited by zdenek125, 31 January 2017 - 01:22 PM.

putos_opat_v_akci #17 Posted 31 January 2017 - 07:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26926 battles
  • 1,408
  • [PRASE] PRASE

View PostUglyMonkey, on 31 January 2017 - 11:51 AM, said:

Jo... je to takové TDčko. Dobré TDčko. Jak si mě v souboji někdo všimne, tak HPčka letí dolů. (nejhorší co jsem potkal byla E8čka.... to bylo jak když svíčku zhasne 10l kybl vody).

Potom môžeš ale hrať aj chladničku a bude to isté 

Majisek #18 Posted 04 February 2017 - 08:49 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 61632 battles
  • 330
  • [THEOS] THEOS

View PostVijaCZ, on 01 January 2017 - 10:43 AM, said:

Vcelku uvažuju že by to byl první stroj Švédský linie kterej by zůstal v garáži, první kterej se jezdil vcelku pohodlně a první se kterým i noob jako já dokázal získat Mko ( Plzeň 3,200dmg plus nějakej spoting )

Jinak pokud vykoukáváte jen věží, sklopení děla je perfektní pomocník a připadá mi že se dělo chová líp než na Cromwellovi, na střední a delší vzdálenost jdou souboje s průměrným Cromwellem vyhrát, nablízko samozřejmě ne.

Vcelku uvažuju že by to byl první stroj Švédský linie kterej by zůstal v garáži - já jsem uvažoval stejně, a asi si ho nechám... Jenže kde brát posádku - pokud si nechám emila  a kranvagena, tak mi chybí lidi...Ale ten tank za to stojí, asi si na něm vyexpím novou posádku....

Aifell76_cz #19 Posted 17 February 2017 - 11:41 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 16596 battles
  • 334
  • [FIVE] FIVE
Ahoj. Moc jsem se tu nedočetl o vybavení na tento tank. Nabíják a ventilace jasná volba. Ale co to třetí? Pohon děla, skládanka nebo BINO ?? Děkuji za odpovědi.

mates_670 #20 Posted 17 February 2017 - 09:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22163 battles
  • 387

dnešní seance byla zábavná... ani v osmičkách nemá problém, když se hraje na dálku (s goldy samozřejmě) :)

výbavu používám ventilaci, nabiják, optika

přemýšlím, že asi zůstane v garáži i po přeexpení :playing:

Spoiler

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users