Jump to content

Prosím o pomoc!

ntb přehřívání

• Please log in to reply
45 replies to this topic

iTrolling #21 Posted 27 December 2016 - 01:16 AM

Captain

• Clan Commander
  • 6758 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

View PostJmeno1, on 26 December 2016 - 04:41 PM, said:

Tady je důležité si hlídat záruku a pak to reklamovat, že se to seká atd. Obvykle to servis vyčistí v rámci záruky zdarma a 1/2 roku až 1 rok je zase klid. NTB jsou svi.ě. :confused:

ntb nejsou svine, akorat je treba pri volbe davat pozor a nekoukat na "vypada to nabusene a moc to nestoji". pokud chces "vykon", vyrobce ti vyhovi, ale cost cutting v podobe napichnuti procesoru i grafiky na stejny chladic je v pripade lacinych notasu nevyhnutelny. a 110W tepla jednim pidivetrackem jenom tak neodvedes. 

View Post69david, on 26 December 2016 - 09:25 PM, said:

V případě žeby to šlo a se rozhodl pro výměnu a doplatil,co říkáté na tenhle

Lenovo IdeaPad Y700, 80Q00078CK černý

mno, prehrivat se ti to nebude, pac lenovo nasadilo agresivnejsi omezeni ze strany biosu, takze v plne (kombinovane) zatezi budes mit sice jenom 70°C, ale namisto 3,1 GHz, co ten procik zvladne, ti to pojede jenom na 2,4 GHz... grafika padne po strance vykonu taky, ale ne tak tragicky (min nez 10%). 

jestli chces neco, co zvlada herni zatez, musis koukat po necem se separatnimi chladicimi okruhy pro procik a grafiku, jinak to bude vzdy jen kompromis. 

majky_666 #22 Posted 27 December 2016 - 08:16 AM

Warrant Officer

• Player
  • 154 battles
  • 674
Výkonný herní notebook bude ještě dlouho oxymoron.

69david #23 Posted 29 December 2016 - 11:12 AM

Private

• Player
  • 27383 battles
  • 22
Zdravím,tak ntb je momentálně na reklamaci a uvidíme jak se k tomu vyjádři Asus.Nejdřív jsem byl v obchodě kde jsem ho koupil a pokoušel se ho vyměnit za jiný(podotýkám,že jsem jednal slušně)výkonnější s tím,že třeba i doplatím za to,že nemám krabice.Bylo mi arogantně odpovězeno,že krabice jsou důležitější než samotný ntb a,že pokud´ chci vrátit tak si mám zajet do Číny pro nové a nebo,že ntb odemně pan vedoucí vykoupí za 15 000kč(4 dny starý ntb za 30 000).Nacož jsem ho já poslal do prdele(pak už to slušně nešlo,bohužel) a zajel si nechat poradit na dvě na sobě nezávisla místa k lidem kteří tomu snad rozumí.Bylo mi řečeno,že ntb je určitě vadný,že není možné aby se nové ntb zahřívalo na 93 stupňů a přitom se nevyplo a že wot by mnělo normálně fungovat v plných detailech.Byla mi doporučena reklamace.Vrátil jsem se do obchodu a při mém příchodu k reklamačním stolům jsem slyšel jak jeden týpek by jím tam nejraději o stůl rozbil již třikrát reklamovaný vysavač a u druhého nechtěli dodat k nějakému přístroji český návod.Reklamaci jsem tedy udělal i když na dvakrát :) protože pán nebyl schopen napsat do papíru mnou navrhovanou reklamaci větou,kterou já jsem požadoval,přesněji jednalo se o jedno podstatné slovíčko,kterého jsem si všimnul až při odchodu z obchodu... No uvidíme jak to celé dopadne.

Bery_CR #24 Posted 29 December 2016 - 04:18 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 65449 battles
  • 3,488
  • [KOBD] KOBD
Hmm, to bude zrejme slusnej oddil. Tak at ti to dopadne.

iTrolling #25 Posted 29 December 2016 - 09:26 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6758 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

View Post69david, on 29 December 2016 - 11:12 AM, said:

Bylo mi řečeno,že ntb je určitě vadný,že není možné aby se nové ntb zahřívalo na 93 stupňů a přitom se nevyplo a že wot by mnělo normálně fungovat v plných detailech.

zavada to neni, je to broken by design, viz ten test, co jsem sem hazel. 

jedina "oprava" muze spocivat v tom, ze na to vydaji novy BIOS s agresivnejsim power managementem, takze se to bude podtaktovavat (nebo se treba vypne turbo), aby se teploty drzely na rozumnych hodnotach. cimz pro zmenu prijdes o vykon. 

alternativne, pokud s reklamaci neuspejes, muzes pouzit ThrottleStop a nVidia Inspector a provest prislusne upravy taktu na nizsi hodnoty, aby se to neprehrivalo. pochopitelne vsak ano, prijdes o vykon. 

BTW, teplota pro shutdown je u vetsiny mobilnich prociku okolo 100°C a pro grafiky 105°C, takze to, ze se to nevyplo, je zcela v poradku. 

postup prodejce si pak slusneho komentare vskutku nezaslouzi. podle tohodle popisu bych byl dostatecne podezrivavy na to, aby ti notas sice vratili "opraveny" (preflashovany), ale do protokolu napsali "zavada se neprojevila", coz je v pripade takovych skvelych obchodniku celkem oblibenou praxi, aby se mohli za kazdou cenu vyhnout naskakovani opakujicich se zavad a pripadneho vraceni penez. krasne, ze?

69david #26 Posted 29 December 2016 - 11:43 PM

Private

• Player
  • 27383 battles
  • 22

View PostBery_CR, on 29 December 2016 - 04:18 PM, said:

Hmm, to bude zrejme slusnej oddil. Tak at ti to dopadne.

Díky,uvidíme...pak sem písnu co a jak.

69david #27 Posted 29 December 2016 - 11:48 PM

Private

• Player
  • 27383 battles
  • 22

View PostiTrolling, on 29 December 2016 - 09:26 PM, said:

jedina "oprava" muze spocivat v tom, ze na to vydaji novy BIOS s agresivnejsim power managementem, takze se to bude podtaktovavat (nebo se treba vypne turbo), aby se teploty drzely na rozumnych hodnotach. cimz pro zmenu prijdes o vykon. 

alternativne, pokud s reklamaci neuspejes, muzes pouzit ThrottleStop a nVidia Inspector a provest prislusne upravy taktu na nizsi hodnoty, aby se to neprehrivalo. pochopitelne vsak ano, prijdes o vykon. 

BTW, teplota pro shutdown je u vetsiny mobilnich prociku okolo 100°C a pro grafiky 105°C, takze to, ze se to nevyplo, je zcela v poradku. 

postup prodejce si pak slusneho komentare vskutku nezaslouzi. podle tohodle popisu bych byl dostatecne podezrivavy na to, aby ti notas sice vratili "opraveny" (preflashovany), ale do protokolu napsali "zavada se neprojevila", coz je v pripade takovych skvelych obchodniku celkem oblibenou praxi, aby se mohli za kazdou cenu vyhnout naskakovani opakujicich se zavad a pripadneho vraceni penez. krasne, ze?

Sám jsem zvědavý jak toto dopadne...Jestli máš pravdu možná bych tě potom poprosil o nějaké bližší info s tím přetaktováním,protože jsem o tom jen něco málo četl,vím,že ta možnost je,ale nevím jestli bych si na troufl.Možná dle nějakého popisu,či návodu.

Nevím jestli se to zde může uvádět,pokud´ ne tak prosím admina o smazání.Obchod je Electroworld Ostrava u Avionu.

Edited by 69david, 29 December 2016 - 11:50 PM.

69david #28 Posted 03 January 2017 - 08:02 PM

Private

• Player
  • 27383 battles
  • 22

View PostiTrolling, on 29 December 2016 - 09:26 PM, said:

Přesně jak si napsal,"závada se neprojevila",zítra to dovezu a uvidím co bude.Kkdyby něco můžu poprosit potom o pomoc s tím přetaktováním?

Bery_CR #29 Posted 03 January 2017 - 10:41 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 65449 battles
  • 3,488
  • [KOBD] KOBD

Tak to se dalo cekat uz z toho jejich pristupu. A ani bych se nedivil, kdyby s tim nedelali vubec nic...

V tom redakcnim testu co sem daval iTrolling na tom pousteli Prime95 a FurMark soucasne... to opravdu neni normalni herni zatez, protoze ve hre ti nikdy nepojede GPU i CPU trvale na 100%. Ten ntb. je novej, takze nebude jeste zaprasenej a ackoliv si nedelam iluze o chladici podlozce, tak takto by se to opravdu chovat nemelo. Zvlast kdyz jde o ntb. z ROG serie. Takze pokud neuspejes u prodejce, obratil bych se s reklamaci primo na servis Asusu.

Jinak novy BIOS, pokud je vydany novejsi nez tam mas, si muzes flesnout klidne sam... dnes uz na tom nic neni a o zaruku tim neprijdes.

Armorpiercer_ #30 Posted 03 January 2017 - 11:10 PM

Captain

• Member
  • 12501 battles
  • 2,336

Notebooky a gameseni....... vyhnete se tomu.

Mel jsem jeden cas novyho alienware. Po roce shorel, doslova a do pismene. Nekupujte notebooky na hrani. Verte mi.

iTrolling #31 Posted 03 January 2017 - 11:22 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6758 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

View Post69david, on 03 January 2017 - 08:02 PM, said:

Přesně jak si napsal,"závada se neprojevila",zítra to dovezu a uvidím co bude.Kkdyby něco můžu poprosit potom o pomoc s tím přetaktováním?

nejde o pretaktovani, ale naopak o podtaktovani, tj snizeni taktu, aby se to dalo uchladit. hledej nastroje ThrottleStop a nVidia Inspector. v pripade CPU vypni turbo; grafiku stahni dolu tak o 100 MHz...

View PostBery_CR, on 03 January 2017 - 10:41 PM, said:

V tom redakcnim testu co sem daval iTrolling na tom pousteli Prime95 a FurMark soucasne... to opravdu neni normalni herni zatez, protoze ve hre ti nikdy nepojede GPU i CPU trvale na 100%. Ten ntb. je novej, takze nebude jeste zaprasenej a ackoliv si nedelam iluze o chladici podlozce, tak takto by se to opravdu chovat nemelo. Zvlast kdyz jde o ntb. z ROG serie. Takze pokud neuspejes u prodejce, obratil bych se s reklamaci primo na servis Asusu.

Jinak novy BIOS, pokud je vydany novejsi nez tam mas, si muzes flesnout klidne sam... dnes uz na tom nic neni a o zaruku tim neprijdes.

takhle se to chovat bude. je to jen otazkou casu, v pripade noveho notasu to bude patrne v mensim meritku, ale stejne. 

solidni notas, ktery ma oddeleny okruh pro procik a grafiku, si tady tyhle testy da bez throttlingu a s teplotama pod 75-80°C s prehledem. 

View PostArmorpiercer_, on 03 January 2017 - 11:10 PM, said:

Notebooky a gameseni....... vyhnete se tomu.

Mel jsem jeden cas novyho alienware. Po roce shorel, doslova a do pismene. Nekupujte notebooky na hrani. Verte mi.

notebooky a gameseni dohromady jde, vyzaduje to vsak vysoky rozpocet (50+% nad cenu notasu zvoleneho v tomhle threadu), nebo to vyzaduje par domorobo uprav chlazeni (zlepseni perforace krytu za vyrezani krytu puvodniho a pouziti tahokovu na vyplneni okynka, prilepeni mensich chladicu na chladice a heatpipe, ...). to vsak pochopitelne nelze doporucit v pripade, kdy clovek nechce moc riskovat skrz zaruku, nebo kdyz to nechce pravidelne cistit od prachu. 

Bery_CR #32 Posted 04 January 2017 - 12:52 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 65449 battles
  • 3,488
  • [KOBD] KOBD
jj, casem by si to timto zpusobem reklo o vycisteni, ale on to ma nove. Asus to prezentuje jako herni ntb. a WOT neni tak narocna hra, aby tohle delal novy kus. Tipuju, ze to do servisu vubec neslo, maximalne to poslali nekde na centralu, kde na tom jejich technik pustil nejaky test a vratil to s tim, ze se zavada neprojevila... proto to ma tak rychle z5. Takze bych to vzal pres autorizovany servis kde riskuje jen to, ze to bude tak 3 tydny trvat a az kdyz nepochodi ani tam, tak bych hledal nahradni reseni.

SVK_Lovec111 #33 Posted 04 January 2017 - 11:49 AM

Corporal

• Player
  • 33072 battles
  • 182
  • [CZSL] CZSL

View PostJmeno1, on 26 December 2016 - 04:41 PM, said:

Tady je důležité si hlídat záruku a pak to reklamovat, že se to seká atd. Obvykle to servis vyčistí v rámci záruky zdarma a 1/2 roku až 1 rok je zase klid. NTB jsou svi.ě. :confused:

Nie sú :) ja to hrávam na týzdňovkách na HP dv5 aj keď na nižších detailoch ale na 25-40fps. To skôr ich údržba je oproti stolovému PC trošku zložitejšia. 

Edited by SVK_Lovec111, 04 January 2017 - 11:50 AM.

hoggarr #34 Posted 04 January 2017 - 04:31 PM

Corporal

• Player
  • 31639 battles
  • 127
  • [KZO] KZO

Ahoj podívej se do vystaveného reklamačního protokolu co je tam za razítka, jestli je to přímo ze servisu Asusu, nebo od prodejny kde si ho kupoval ( správně by tam má být oficiální vyjádření od Asusu)

Tady je link na přímou podporu https://rma.asus-europe.eu/cz kam si můžeš zadat reklamaci.

Jinak pokud tam bude vyjádření od Asusu, že se závada neprojevila, tak je to problém a obecně s tím prodejce nic neudělá.

Řešení zatížit notebook tak aby se odešel :)

69david #35 Posted 05 January 2017 - 11:12 PM

Private

• Player
  • 27383 battles
  • 22
Zdravím,píšu oficiální vyjádření předpokládám,že od Asusu.Papír se tak tváři,jelikož je tady napsán Asus reklamační protokol,ale žádne razítko tady není,jen podpisy technika a vedoucího.Takže,závada se neprojevila,proveden preventivní flash BIOS na nejnovější verzi,přehrání firmware,upgrade software.Dále je tam napsáno,vámi uvedený problém není závadou produktu,nb byl testován 24h na zatezi ( Dmark+Furmark),výsledné teploty byly cpu-92 stupňů,gpu-82 stupňů-tyto teploty jsou v normě.Maximální teploty,kterých může nnb dosáhnout jsou cpu-99 stupňů,gpu-96 stupňů.Dále byl nb otestován v programu od výrobce+HDtune,testy proběhly v pořádku,funkce ok.Tak nevím co si o tom mám myslet.Zkoušel jsem Wot stáhnou z maximálních detailů na vysoké a teploty stejné.

iTrolling #36 Posted 06 January 2017 - 12:47 AM

Captain

• Clan Commander
  • 6758 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

View Post69david, on 05 January 2017 - 11:12 PM, said:

Maximální teploty,kterých může nnb dosáhnout jsou cpu-99 stupňů,gpu-96 stupňů.

technically correct... the best kind of correct: 

https://ark.intel.co...-up-to-3_50-GHz

max teplota na jadre 100°C, pote nasleduje shutdown

shutdownu predchazi snizovani vykonu, aby se teploty darilo aspon trochu snizovat

tedy, abcyh ti odpoved od servisu prelozil - teploty notasu jsou pod mezi specifikovanou vyrobci komponent = neni povazovano za problem (broken by design, vysoke teploty a vysoke tepelne skoky nejsou dobre z hlediska pajeni cipu bezolovnatou paskvil pajkou... viz grafiky jako nvidia 8xxx, ktere to mely jako vyrobni vadu a tepelne skoky urychlovaly jeji projev... nastesti ve vetsine pripadu behem zaruky a ne az po ni; tady v tomhle pripade je to vsak spise "pronajem notasu, ktery skonci den po zaruce" :D ;). pokud ti vysoke teploty vadi, nesleduj je. reklamaci jako takovou res v moment, kdy se dostavi realne problemy (jine, nez vysoka cisla, tj .propady FPS, nestabilita, vypinani notasu apod.). potom muzes ocekavat zminene cisteni chlazeni, prepastovani, ale tot vse. :) 

a jak jsem uvadel jiz vyse - vysoke teploty tohoto notasu jsou skutecne feature. moznosti, jak je snizit (snizenim vykonu), jsem ti dal vyse. pozorne si vsak precti navody k tem aplikacim. 

snizeni grafickych detailu ti pomuze za predpokladu, kdy spolu s tim zapnes vsync na 60 Hz. snizeni detailu s tim, ze to ponechas bezet bez FPS limitu, je samozrejme neucinne, pac mas vykon na to renderovat vice snimku v nizsi kvalite, tak je renderovat budes, sec ti vykon staci. 

69david #37 Posted 06 January 2017 - 01:50 AM

Private

• Player
  • 27383 battles
  • 22

View PostiTrolling, on 06 January 2017 - 12:47 AM, said:

technically correct... the best kind of correct: 

https://ark.intel.co...-up-to-3_50-GHz

max teplota na jadre 100°C, pote nasleduje shutdown

shutdownu predchazi snizovani vykonu, aby se teploty darilo aspon trochu snizovat

tedy, abcyh ti odpoved od servisu prelozil - teploty notasu jsou pod mezi specifikovanou vyrobci komponent = neni povazovano za problem (broken by design, vysoke teploty a vysoke tepelne skoky nejsou dobre z hlediska pajeni cipu bezolovnatou paskvil pajkou... viz grafiky jako nvidia 8xxx, ktere to mely jako vyrobni vadu a tepelne skoky urychlovaly jeji projev... nastesti ve vetsine pripadu behem zaruky a ne az po ni; tady v tomhle pripade je to vsak spise "pronajem notasu, ktery skonci den po zaruce" :D ;). pokud ti vysoke teploty vadi, nesleduj je. reklamaci jako takovou res v moment, kdy se dostavi realne problemy (jine, nez vysoka cisla, tj .propady FPS, nestabilita, vypinani notasu apod.). potom muzes ocekavat zminene cisteni chlazeni, prepastovani, ale tot vse. :) 

a jak jsem uvadel jiz vyse - vysoke teploty tohoto notasu jsou skutecne feature. moznosti, jak je snizit (snizenim vykonu), jsem ti dal vyse. pozorne si vsak precti navody k tem aplikacim. 

snizeni grafickych detailu ti pomuze za predpokladu, kdy spolu s tim zapnes vsync na 60 Hz. snizeni detailu s tim, ze to ponechas bezet bez FPS limitu, je samozrejme neucinne, pac mas vykon na to renderovat vice snimku v nizsi kvalite, tak je renderovat budes, sec ti vykon staci. 

Já to taky tak nějak pochopil,to je masakr ty jo...v podstatě jako zákazník jsem bezmocný.I kdyby vyhořel,tak vymění jen součástky a vrátí mi ho zpět.Asi :)

Co se týče vsync,mám ho zapnuté,akorát jestli můžu poprosit o radu ohledně snížení Mhz.Nevím kde přesně to v tom programu udělat a uložit to.Turbo vím jak vypnout.Díky

Edited by 69david, 06 January 2017 - 01:52 AM.

iTrolling #38 Posted 06 January 2017 - 02:12 AM

Captain

• Clan Commander
  • 6758 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

nikoliv bezmocny. funguje to tak, jak bylo deklarovano a je to stabilni. a celkem to odpovida vysledkum z toho testu, co jsem linkoval...

kazdopadne, v throttlestopu muzes prejit do sekce TPL a upravit si maximalni spotrebu, kterou chces prociku povolit - jak long-term, tak short-term. zalezi vsak, jestli ti bios umozni tyhle hodnoti menit (ne kazdy notas to umi). kdyz to srazis na 30W long a 40W short, tak to bude o cosi prijatelnejsi. timhle zpusobem se ani o to turbo uplne nepripravis. 

ohledne nvidia inspectoru te pak zajima sekce Overclocking (defaultne skryta). tam si muzes upravit takty pro jednotlive power plany, zajima te profil pojmenovany P0. tam si muzes takty upravit, stejne jako (opet v zavislosti na konkretnim notasu a omezenich biosu grafiky) upravit "power and temperature target". 

cize upravy muzes udelat budto natvrdo, anebo zmenou techto limitu (a takty se budou automaticky shazovat v zavislosti na tom, zda bylo dosazeno nejakeho limitu, at uz TDP, nebo teploty). 

69david #39 Posted 06 January 2017 - 10:14 AM

Private

• Player
  • 27383 battles
  • 22

View PostiTrolling, on 06 January 2017 - 02:12 AM, said:

nikoliv bezmocny. funguje to tak, jak bylo deklarovano a je to stabilni. a celkem to odpovida vysledkum z toho testu, co jsem linkoval...

kazdopadne, v throttlestopu muzes prejit do sekce TPL a upravit si maximalni spotrebu, kterou chces prociku povolit - jak long-term, tak short-term. zalezi vsak, jestli ti bios umozni tyhle hodnoti menit (ne kazdy notas to umi). kdyz to srazis na 30W long a 40W short, tak to bude o cosi prijatelnejsi. timhle zpusobem se ani o to turbo uplne nepripravis. 

ohledne nvidia inspectoru te pak zajima sekce Overclocking (defaultne skryta). tam si muzes upravit takty pro jednotlive power plany, zajima te profil pojmenovany P0. tam si muzes takty upravit, stejne jako (opet v zavislosti na konkretnim notasu a omezenich biosu grafiky) upravit "power and temperature target". 

cize upravy muzes udelat budto natvrdo, anebo zmenou techto limitu (a takty se budou automaticky shazovat v zavislosti na tom, zda bylo dosazeno nejakeho limitu, at uz TDP, nebo teploty). 

Ok,vyzkouším a uvidím,pak napíšu.Díky.

Sir__Lynx #40 Posted 06 January 2017 - 10:23 AM

Sergeant

• Player
  • 27110 battles
  • 213

View Post69david, on 26 December 2016 - 08:45 PM, said:

Je z obchodu,jenže krom samotného ntb a přislušenství nemám žádné balení a krabice,je to takový můj zlozvyk všechno pryč co nepotřebuji,takže nevím jestli mi ho vezmou zpět.Možná kdybych vzal jiný a jestě doplatil...

Nemáš povinnost vracet zboží v originálním obalu, takže v pohodě.

Also tagged with ntb, přehřívání

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users