Jump to content

Posádka - schopnosti

• Please log in to reply
41 replies to this topic

_xKarlos_ #1 Posted 01 January 2017 - 09:50 PM

Private

• Player
  • 5650 battles
  • 30

Ahoj,

Posádka se mi vyexpila na 100% a teď už můžu rozhodit schopnosti a tak jsem přemýšlel, že bych to rozhodil takto:

Velitel - žárovka, střelec - maskování nebo Kanonýr, řidič - profík (otáčení korby) nebo maskování, nabíječ - zoufalství

Hraji za německý TD, dolní větev - Hetzer, stug.....

A já bych vás chtěl poprosit o názory, zda toto rozložení je přijatelný nebo je to úplnej nesmysl...

Dále bych se chtěl zeptat, když budu mít posádku se schopnostma, tak můžu posádku přesunout do dalšího tanku s tím, že budu je zase muset vyexpit na 100%, aby schopnosti fungovali?

_xKarlos_ #2 Posted 01 January 2017 - 10:19 PM

Private

• Player
  • 5650 battles
  • 30
Děkuju :-) a ještě jsem se zapomněl zeptat -> viděl jsem v různých videích, že třeba velitel nebo střelec atd. může mít třeba 3-4 schopnosti, to se navyšuje automaticky podle úrovně tanku nebo musím vycvičit úplně novou posádku, abych mohl mit u jedný osoby více schopnosti?

DonKryspin #3 Posted 02 January 2017 - 02:06 PM

Sergeant

• Player
  • 27720 battles
  • 226
Ahoj! Já bych to doporučoval udělat trochu jinak... Je to ještě aktuální, mám to psát, nebo už sis navolil?

Najlvin #4 Posted 02 January 2017 - 02:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19155 battles
  • 1,133
  • [T54CS] T54CS

Akorát počítej s tím, že každá další schopnost na člonovi posádky se učí pomaleji a pomaleji, takže si dobře rozmysli, co tam dáváš. Zatímco u první schopnosti stačí na dokončení posledního stého procenta cca 10000 expů, tak u druhé je to už 20000, u třetí 40000, u čtvrté 80000 atd... Takže dostat na každého člena posádky čtyři nebo pět schopností zabere několik tisíc bitev s touto posádkou. Je dobré využívat speciální akce, jako byla třeba teď o víkendu, kdy za každou bitvu dostávala posádka 3X víc expů než normálně. Když to navíc zkombinuješ s osobními zálohami na posádku, třeba +300% expů navíc - tak máš rázem 6X víc expů za bitvu. To se pak expí jedna radost :-)

Jinak já dávám schopnosti tak, že na první pozici umisťuji perky, které se stávají funkční až po dosažení 100% na dané schopnosti. Typicky žárovka, bezpečné ukládání, kanonýr a podobně. Na druhou pozici pak dávám takové ty věci na zlepšení přesnosti a dohledu. Zkrátka upřednostňuji individuální schopnosti čelnů před těmi společnými. Na třetí pak volím maskování, tam už to jde docela pomalu, ale to maskování je aktivní už od začátku a jen se s přibývajícími procenty zvyšuje jeho účinnost. A jakmile dosáhnu maskování u všech členů posádky na 100%, tak to přeškolím, místo maskování dám bratry ve zbrani a maskování zase jako čtvrtou schopnost od začátku. Samozřejmě to asi není úplně ideální způsob, ale dělám to tak už přes dva roky a nestěžuju si. Ale ono samozřejmě taky záleží i na tom, pro jaký typ tanku ta posádka je :-)

Edited by Najlvin, 02 January 2017 - 02:25 PM.

_xKarlos_ #5 Posted 02 January 2017 - 05:49 PM

Private

• Player
  • 5650 battles
  • 30

View PostDonKryspin, on 02 January 2017 - 02:06 PM, said:

Ahoj! Já bych to doporučoval udělat trochu jinak... Je to ještě aktuální, mám to psát, nebo už sis navolil?

Ještě nemám rozhozený schopnosti, ještě čekám na více lidí, abych potom z těch všech názorů si mohl udělat obrázek a rozhodnout se, jo takže to udělám takhle...:-)

Jinak zatím děkuju všem za názory :-)

rado135 #6 Posted 02 January 2017 - 06:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 68574 battles
  • 574
  • [CSKTD] CSKTD
ja si davam na posadku ako 1  to co pre mna dava najlepsiu vyhodu maskovanie (velitel  ziarovka) potom opravy aby ma niekto nedrzal na zhodenom pase, tanky kde sa nehodi maskovanie rovno davam opravy , potom  BIA  ta sa  oplati preskolit  a dat hu ako 1

DonKryspin #7 Posted 02 January 2017 - 09:09 PM

Sergeant

• Player
  • 27720 battles
  • 226

Ahoj, tak pro tuhle lajnu je podle mne nejlepší takto:   (píšu jenom první 2-3 perky)

Velitel:

Nejdůležitější je žárovka, ale NEDÁVAT HNED! Začne totiž fungovat až od 100% a to je strašně dlouhá doba. Takže dát maskování a teprve až to dotáhneš na 140%, tak dát přeškolení za stříbrňáky na žárovku. A jako druhý perk znovu maskování.

Střelec:

První perk Jemné míření, jako druhý maskování. (Někdo by ti třeba doporučil dát to v opačném pořadí, ale mně to přijde lepší takto.)

Řidič:

První perk maskování, druhý perk Profík (může být i v opačném pořadí ). Třetí perk Klidná jízda.

Radista:

První perk maskování, druhý perk Prostorová představivost.

Nabíječ:

První perk Maskování. Dotáhnout na 140% a jako u velitele přeškolit za stříbrné na Bezpečné ukládání. Jako druhý perk dát opět maskování.

Kdybys chtěl víc informací a nebo vysvětlit, proč mi tohle připadá nejlepší, ozvi se.

Edited by DonKryspin, 02 January 2017 - 09:11 PM.

RozaMadMax #8 Posted 03 January 2017 - 04:15 AM

Warrant Officer

• Player
  • 74969 battles
  • 748
  • [CORM2] CORM2
Já třeba primárně dávám jako 1.ho profesora veliteli. A pak to nahazuju podle stylu hraní/vozidlo. takže v 1. vlně míření, dohledy, opravy maskování. BIA 2-3 záleží, jestlu tu osádku jezdím i na prem. vozidlech. Ale  nejdůležitější je opravdu tvůj styl hry/jestli ten tank máš na turnaje, cw a sh, nebo jen na šmrdlání na publicu.

John_Nikdo #9 Posted 03 January 2017 - 10:25 AM

Corporal

• Player
  • 32011 battles
  • 174

View Post_xKarlos_, on 01 January 2017 - 08:50 PM, said:

Ahoj,

Posádka se mi vyexpila na 100% a teď už můžu rozhodit schopnosti a tak jsem přemýšlel, že bych to rozhodil takto:

Velitel - žárovka, střelec - maskování nebo Kanonýr, řidič - profík (otáčení korby) nebo maskování, nabíječ - zoufalství

Hraji za německý TD, dolní větev - Hetzer, stug.....

A já bych vás chtěl poprosit o názory, zda toto rozložení je přijatelný nebo je to úplnej nesmysl...

Dále bych se chtěl zeptat, když budu mít posádku se schopnostma, tak můžu posádku přesunout do dalšího tanku s tím, že budu je zase muset vyexpit na 100%, aby schopnosti fungovali?

Je to úplný nesmysl ohledně výběru větve . Je to hra a u ní se máš bavit a ty jsi si vybral lajnu, která není úplně vhodná k radosti ze hry ....možná dříve Hetzer či Stug, když HE munice byla HE municí a vždy vzala dmg (hápečka) a měly větší dohled, tak jo, ale ted to není ono, sem tam to neprostřelí a jsou slepí jak slepýši, když se bavíme o dělu 10,5 (teda doufám, že ta houfnice je) jinak jinej kanon na to nemá cenu.

Bejt tebou, tak bych najel na T67 a Hellcata...jsou to sice papíráci (prostřelí tě každej), ale umějí se přemisťovat a i s binem mají v celku dobrej dohled a mají dobré maskování. mají i dobrou depresi né tu, ktrerou má člověk po ránu, když stává do práce.

A tam je žárovka a maskování na 1 místě.

V téhle hře musíš být mobilní a otočné věže,jinak jsi lovná zvěř.

Dave162 #10 Posted 03 January 2017 - 02:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39002 battles
  • 539
  • [S_BAE] S_BAE

Ahoj, tvůj výběr je docela dobrý, já bych ti to doporučil takto:

Na velitele ze začátku nic nedávat a až bude 1. schopnost na 100%, dát tam žárovku.

Na střelce bych ti doporučil dát jako první kanonýra, pokud o něm uvažuješ, ale opět, až budeš mít první schopnost na 100%. Naopak nedoporučuji jemné míření, protože to u bezvěžových tanků není tak efektivní.

Řidič - doporučuji klidnou jízdu, ale profík je taky v pohodě.

Radista - jako první prostorová představivost nebo maskování, podle toho, jak uznáš za vhodné

Nabíječ - zoufalství, ale opět až to bude na 100%

Jako druhý perk ze začátku nic nedávej a až to budeš mít na sto procent, tak tam dej bratry ve zbrani. Třetí a další skilly dávej prioritně nejdřív maskování a potom opravy. U velitele můžeš dát jako třetí skill profesora, ale to záleží na tobě. ;)

Maggie01 #11 Posted 03 January 2017 - 02:49 PM

Sergeant

• Player
  • 21423 battles
  • 271

Tak za mne:

Velitel žárovka,dát hned na nic nečekat máš ji tak nejdříve funkční (nějaký imaginární vliv maskování na veliteli dle mého nevynahradí rozdíl desítek bitev bez žárovky,zvolením až  na 100% nezískáš už vůbec nic jen to můžeš zapomenout zvolit až to bude aktuální ) ,pokud jsi ochoten přeškolovat za zlatky tak profesor a po dosažení 100% změnit na žárovku.

Střelec jemné míření, hodí se i u bezvěžových TD a ne že ne ....

Řidč profík,to je celkem bez debat u všech bezvěžových TD,klidná jízda je v tomto případě trošku mimo...

Radista prostorová představivost

Nabíječ bezpečné ukládání.

Jako druhý skill všem dát bratry ve zbrani (opět hned po dotažení prvního skillu,pokud nejsi ochoten přeškolovat za zlato),s ohledem na vyšší tiery této větve se na nějaké maskování můžeš vybodnout,nějaký užitek z něj je reálně max do 6-7. tieru,obludy Ferda,JT,prase svítí přes celou mapu i když mají všichni maskování na 100%.

Edited by Maggie01, 03 January 2017 - 02:49 PM.

Dave162 #12 Posted 03 January 2017 - 03:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39002 battles
  • 539
  • [S_BAE] S_BAE

View PostMaggie01, on 03 January 2017 - 02:49 PM, said:

Tak za mne:

Velitel žárovka,dát hned na nic nečekat máš ji tak nejdříve funkční (nějaký imaginární vliv maskování na veliteli dle mého nevynahradí rozdíl desítek bitev bez žárovky,zvolením až  na 100% nezískáš už vůbec nic jen to můžeš zapomenout zvolit až to bude aktuální ) ,pokud jsi ochoten přeškolovat za zlatky tak profesor a po dosažení 100% změnit na žárovku.

Střelec jemné míření, hodí se i u bezvěžových TD a ne že ne ....

Řidč profík,to je celkem bez debat u všech bezvěžových TD,klidná jízda je v tomto případě trošku mimo...

Radista prostorová představivost

Nabíječ bezpečné ukládání.

Jako druhý skill všem dát bratry ve zbrani (opět hned po dotažení prvního skillu,pokud nejsi ochoten přeškolovat za zlato),s ohledem na vyšší tiery této větve se na nějaké maskování můžeš vybodnout,nějaký užitek z něj je reálně max do 6-7. tieru,obludy Ferda,JT,prase svítí přes celou mapu i když mají všichni maskování na 100%.

1) Když nemáš vybranou schopnost, tak při přeškolení na jiný tank se základní schopnost přeškolí rovnou na 100% a ne na 90%, v případě, že zvolíš perk hned, získáš akorát to, že na to potom nezapomeneš, ale reálně vůbec nic.

2) Pokud uvažuje o kanonýrovi, je lepší dát jako první kanonýra. Nejsem si jist, jak moc je jemné míření u TD efektivní, jen si představ, jak moc se ti rozptyluje kruh u míření na dlouhé vzdálenosti (moc ne). U bezvěžových TD je tento skill ještě méně efektivní (nejsem si jist, jak to přesně funguje, ale myslím si, že ten skill funguje pouze při pohybu děla a ne při pohybu tanku, a uvědom si, že při pohybu děla u bezvěžového tanku se ten kruh rozptyluje pouze minimálně. U artyn je to velice užitečný skill, to jo).

3) Profík je možná lepší volba. Ta klidná jízda byla myšlena tak, že podobně jako u stabilizátoru je kruh za jízdy menší, to znamená, že při zastavení doměří rychleji. A zdá se mi, že je to lepší taky při otáčení vozidla, ale to si nejsem tak úplně jistý.

Edited by Dave162, 03 January 2017 - 03:17 PM.

Maggie01 #13 Posted 03 January 2017 - 05:21 PM

Sergeant

• Player
  • 21423 battles
  • 271

1) no právě,jde o to že na to nezapomeneš....když si tak vybavuju kolikrát sem si říkal že něco udělám až....a pak na to zapomněl...

2) přišel sem nechat si poradit,za mne je jemné míření lepší volba,ten skill funguje stejně jako u artyn,jen u nich to je díky mnohem většímu koláči a delšímu zaměřování mnohem více vidět...klidně ať si tam dá kanonýra,stejně tak u nabíječe to zoufalství o kterém uvažuje,ono praktický efekt je tak jako tak celkem malý,to podstatné je žárovka u velitele,u ostatních skillů jestli má ten nebo jiný zas tak velký rozdíl není.

3) klidná jízda se taky hodí,ale jako první skill je u všech bezvěžových TD mnohem lepší profík,ten pomáhá v nejkritičtějších okamžicích kdy se tě někdo snaží umotat (ale platí co sem psal výše,efekt je minimální,není to výrazné zlepšení vozidla,prostě se otáčí nepatrně rychleji ale někdy to může být rozhodující jestli zemře TD nebo scout)

RozaMadMax #14 Posted 04 January 2017 - 03:03 AM

Warrant Officer

• Player
  • 74969 battles
  • 748
  • [CORM2] CORM2
Kanonýr jeden z nejzbytečnějších perků ve hře. Ferdi má slušný camo na tier 8 td/ slušný armor a kupu HP. Velitel má kupu důležitějších perků, než mu nacpat maskování opravy. Na něm je potřeba žárovka, profesor, dohledy, všeuměl a jiné.

John_Nikdo #15 Posted 04 January 2017 - 05:03 AM

Corporal

• Player
  • 32011 battles
  • 174

View PostRozaMadMax, on 04 January 2017 - 02:03 AM, said:

Kanonýr jeden z nejzbytečnějších perků ve hře. 

a to jsi zjistil jak?

rado135 #16 Posted 04 January 2017 - 12:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 68574 battles
  • 574
  • [CSKTD] CSKTD

View PostRozaMadMax, on 04 January 2017 - 03:03 AM, said:

Ferdi má slušný camo na tier 8 td

ferda ma na t8 tak priemerne camo ale z T8 TD je na chvoste  , so 100% camo na posadke  bude mat skoro to co SU101 v zaklade 

DonKryspin #17 Posted 04 January 2017 - 06:48 PM

Sergeant

• Player
  • 27720 battles
  • 226

View PostRozaMadMax, on 04 January 2017 - 03:03 AM, said:

Kanonýr jeden z nejzbytečnějších perků ve hře.

View PostJohn_Nikdo, on 04 January 2017 - 05:03 AM, said:

a to jsi zjistil jak?

Kanonýr je opravdu naprosto zbytečný. Jeho přínos je v procentech úplně minimání. Vyplatí se dávat až jako asi tak sedmý perk, kdy už člověk vážně neví, co by tam nacpal...

RozaMadMax #18 Posted 05 January 2017 - 01:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 74969 battles
  • 748
  • [CORM2] CORM2
Ta šance na poškození nečeho je myslim 2%, nebude to více jak 5%. Takže když si člověk spočítá, kolik dá střel za bitvu/trefí, probije, tak je přínos 0. Co se týká Ferdiho, tak ano camo sučka, nebo rhma to nemá, spíše slušného medka, ale do cw si radši vezmu jeho, než to su/rhm.

global_asa_wenca #19 Posted 05 January 2017 - 02:28 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 91273 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

View PostRozaMadMax, on 05 January 2017 - 01:55 PM, said:

Ta šance na poškození nečeho je myslim 2%, nebude to více jak 5%. Takže když si člověk spočítá, kolik dá střel za bitvu/trefí, probije, tak je přínos 0.

Jsou to 3 procentní body navíc k šanci na poškození modulu (viz). A ta šance na poškození se liší modul od modulu (viz).

Jo a perk funguje jen s protipancéřovou municí (AP, APCR, HEAT). Tudíž u střelce co pálí HE, HESH to nemá vůbec žádnej vliv, a u ostatních je ten rozdíl ve výsledný šanci na poškození modulu fakt celkem nepodstatnej.

Butchi_905 #20 Posted 05 January 2017 - 03:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12606 battles
  • 949

Mno, tahle větev má celkem dobrou mobilitu, aspoň nějakej pancíř a přesná německá děla s dobrým aim timem + penetrací.

Hlavně od toho Stuga III nahoru nepoužívej žádnou stupidní houfnici.

Asi bych šel po camu, view range a DPM.

Tzn:

Velitel: Žárovka, BiA, Camo/Ostříží zrak

Řidič: Camo, BiA, pak asi Profíka

Střelec: Camo, BiA, pak můžeš třeba zbrojíře

Nabíječ: Bezpečné ukládání, BiA, Camo

Radista: Prostorová představivost, BiA, Camo, pak už je to jedno.

BiA ti boostne všechno, kombinace camo, dohled a přesné německé dělo ti umožní krájet enemáky na dálku, tzn nechceš si je nechat najet k tělu, nebo se nedejbože nechat spotnout.

Hlavně je třeba si uvědomit, že jak narůstá počet potřebných XP na další perky, je lepší nechat si na později ty, které fungují už od začátku, tzn nemusíš u nich čekat na 100%, aby fungovaly.

Edited by Butchi_905, 05 January 2017 - 03:10 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users