Jump to content

Zásady poctivé hry: Bitva pokračuje

• Please log in to reply
692 replies to this topic

JesterCZ #441 Posted 10 January 2017 - 12:50 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 64581 battles
  • 1,446
  • [_AF_] _AF_

Tohle slyším poprvé. Pokud vím, tak už je to nějaký ten pátek, co jsem slyšel, že tuto nabídku dostal hráč, který používal bota a odvolával se proti trestu, tak mu byl nabídnutý reroll, ale zda se pouze jednalo o jednotlivce a nebo o to takhle podpora řešila pokaždé, to netuším. 

A protože se najde několik, co se přiznalo, že mají bany a i se odvolávají na support, jak vidíme podle těch **** co to zkoušejí i zde na fóru a ukáže se, jak záhadně mizí jejich python logy a nikdo z nich se nepochlubil, že by mu support nabídl reroll, tak pochybuji, že by se tohle dělo. To by přeci ban neměl smysl, když by jim nehorzila žádná ztráta.

--------

Dotaz na Ivanu a nebo Kay4cka, co se včera dělo? Už máte nějaké informace? Nedalo se připojit na wotko, celý den dvojnásobků v háji.

prasatkoCZ #442 Posted 10 January 2017 - 12:55 PM

Sergeant

• Player
  • 54436 battles
  • 222
  • [R_D1] R_D1

View Postkurcatovium, on 10 January 2017 - 11:36 AM, said:

No pokud se tedy potvrdí, že perma ban = ve výsledku jen obyčejný reroll, pak je to dost těžký fail.

No nevím... jsme přece u WG, takže bych tipoval spíš možnost vykoupení se :)

John_Nikdo #443 Posted 10 January 2017 - 01:06 PM

Corporal

• Player
  • 31700 battles
  • 169
a nevznikají takhle kachny, Jedna paní povídala... jsem slyšel před 30 lety, že jezdila černá sanitka (né 1203 pořebák) a sbírala lidi na orgány...

Kayi4ek #444 Posted 10 January 2017 - 01:30 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View Postrejnok1, on 10 January 2017 - 12:20 PM, said:

Díky moc.

Čistě teoreticky bys měl mít Wipe účet, pokud tam máš nějaké prémiové tanky. tak ty by ti měly zůstat...

Ověřoval jsem to na podpoře a tato možnost je pouze pro některé účty, které používaly bot/credit farming/atp.

Allegon #445 Posted 10 January 2017 - 01:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22728 battles
  • 780
  • [S3AL] S3AL

View PostKayi4ek, on 10 January 2017 - 01:30 PM, said:

Ověřoval jsem to na podpoře a tato možnost je pouze pro některé účty, které používaly bot/credit farming/atp.

nedostal nahodou tuto moznost tehda i Benajopa, kdyz byl pristizen s aimbotem? (behem streamovani)

kurcatovium #446 Posted 10 January 2017 - 01:40 PM

Colonel

• Player
  • 44309 battles
  • 3,747
  • [KHIL] KHIL

Nezbývá než doufat, že je to pravda a podovdníci opravdu ostrouhají.

Kayi4ek #447 Posted 10 January 2017 - 01:42 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View PostAllegon, on 10 January 2017 - 01:40 PM, said:

nedostal nahodou tuto moznost tehda i Benajopa, kdyz byl pristizen s aimbotem? (behem streamovani)

Ne.

Arne_CZ #448 Posted 10 January 2017 - 02:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18959 battles
  • 781
  • [R-U-R] R-U-R

View Postrejnok1, on 10 January 2017 - 12:20 PM, said:

Díky moc.

Čistě teoreticky bys měl mít Wipe účet, pokud tam máš nějaké prémiové tanky. tak ty by ti měly zůstat...

Díky za reakci. Beru si z toho, že obnova permabanu je možná v individuálních případech, ale nejedná se o všeobecné pravidlo.

piratzdonuceni #449 Posted 10 January 2017 - 02:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11486 battles
  • 524
Asi je to řešení problému velkého množství zboží zakoupeného na herní účet. Upozorňuji, že žádné odsouhlasené podmínky nemají žádný význam, je to jen blábol. Platí jen a pouze zákony jednotlivých zemí.

acid23 #450 Posted 10 January 2017 - 02:37 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 50723 battles
  • 1,482
  • [PRASE] PRASE

ale od WG kupujes sluzby a ne zbozi....

Ust. § 2114: „Určují-li smlouva a prohlášení o záruce různé záruční doby, platí doba z nich nejdelší. Ujednají-li však strany jinou záruční dobu, než jaká je vyznačena na obalu jako doba použitelnosti, má přednost ujednání stran.“ 

a EULA je ujednani stran potvrzene hracem pred vstupem do hry.... GL u soudu...

Edited by acid23, 10 January 2017 - 02:40 PM.

WG_is_insjustice #451 Posted 10 January 2017 - 03:41 PM

Private

• Player
  • 350 battles
  • 17

View PostGazzkon1, on 10 January 2017 - 07:43 AM, said:

Hele, já myslím, že si jen těžce ublíženej z toho, že si podváděl a po zásluze dostal odměnu v podobě banu. Kdyby se nic takového nestalo, tak tady dál diskutuješ pod svým hlavním účtem a ne s tímto smurfem. Několik stránek slovíčkaření úplně o ničem.

I kdyby WG měl v pravidlech díru, kterou by si stejně právně nakonec obhájil, tak už jen ze slušnosti k sobě samému a ostatním spoluhráčům tak nějak dokážeš uznat sám, které mody jsou prospěšné, nikomu nedávající výhodu a které si do hry instalovat za žádných okolností nebudu, páč to není z morálního hlediska v pořádku. Prostě pokud si " normálně " smýšlející člověk, tak ti musí být naprosto jasné, že bojovat s kolosem ala WG jen naprostá utopie a pokud budeš hrát jejich hru takovou, jaká je, tak nebudeš mít žádný problém, WG nebude mít problém a toto vlákno bude mít o 50% stránek míň. ;)

Ahoj

už si opravdu připadám jako blázen a přemýšlím zda sem chodí lidé co umějí přečíst text do konce, pochopit smysl a nedomýšlet si co v textu není či někomu něco nepodsouvat. V žádném příspěvku jsem neobhajoval používaní modů. Celé a vše co jsem psal bylo a je o tom, že WG dle mého pohledu sice konečně dělá správnou věc, ale nesprávným způsobem. A pokud si někdo myslí, že to je jinak, tak si zkus přečíst i jiné části fóra a jiné příspěvky, kdy jiní uživatelé mluví o nejednotnosti výkladu o modech a různých odpovědích na legálnost či nelegálnost některých modů od supportu a zde na foru. Situace, kdy na jeden a ten samý mod jedni odpoví, že je legální a druzí, že je nelegální. To myslím samo za sebe vypovídá o tom, že pravidla, tak jak jsou psána, jsou vágní a nejednoznačná, když se nejsou schopni shodnout na výkladu ani lidé z podpory WG a lidé od WG zde na foru

Zde 1 malý příklad kde zde na foru docela známý člověk a pravidelný přispěvovatel o tom píše a to o modu Safe shot: http://forum.worldof...4#entry13492944 aby mne někdo vzápětí neobvinil, že si vymýšlím, nebo že to tak není a že pravidla jsou zcela jasná. K tomuto zdůrazňuji, že jde o příklad na podporu toho co zde píši. Ne o obhajobu či odsouzení tohoto modu.

Jak si je pak má být schopen správně vyložit pravidla uživatel, když to nezvládnou ani jednotlivý lidé z WG. Umím si i představit situaci, kdy uživatel po odpovědi zde na foru, že je nějaký mod legální, jej nainstaluje a pak dostane ban. Protože se však WG striktně drží pravidla, že při banování za mody nesděluje konkrétní mod, tak se uživatel ani nemá šanci nijak bránit, že jej instaloval v dobré víře po přečtení vyjádření zástupce WG zde na foru, když neví o jaký konkretní mod se jedná. A podobných jiných věcí si umím představit více.

Proto od počátku vše co jsem psal, směřovalo k tomu, že mají být v první řadě provedeny změny v pravidlech a pravidla mají být více jasnější, tak aby umožňovala zcela jasný výklad. A ne začít banovat, po dlouhodobé ignoraci tohoto problému ze strany WG, za situace, kdy pravidla jsou nejednoznačná a s jejich výkladem a posouzením legálnosti modu na základě těchto pravidel, mají problém i lidé z WG. 

Snad už tentokrát bude pochopeno o co mi v příspěvcích jde a co je dle mého názoru špatně.

piratzdonuceni #452 Posted 10 January 2017 - 03:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11486 battles
  • 524

View Postacid23, on 10 January 2017 - 01:37 PM, said:

ale od WG kupujes sluzby a ne zbozi....

Ust. § 2114: „Určují-li smlouva a prohlášení o záruce různé záruční doby, platí doba z nich nejdelší. Ujednají-li však strany jinou záruční dobu, než jaká je vyznačena na obalu jako doba použitelnosti, má přednost ujednání stran.“ 

a EULA je ujednani stran potvrzene hracem pred vstupem do hry.... GL u soudu...

Nevím co kupuješ ty, ale já kupuji zboží. 

Svědčí o tom i potvrzující email, ve kterém se píše "Děkujeme za váš nákup v prémiovém obchodě Wargaming.net.  Předměty, které jste zakoupil, byly převedeny na účet XY a jsou k dispozici ve hře" dále "Do 14 kalendářních dnů máte právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu. Lhůta pro odstoupení od smlouvy uplyne po 14 kalendářních dnech ode dne uzavření této smlouvy." to znamená jde o kupní smlouvu nikoli o smlouvu o pronájmu nebo provedení služeb. 

Samozřejmě nikdo nemá nárok na nic co získal ve hře, ani prémiové tanky co koupil přímo ve hře, ale zboží které koupil za skutečné peníze v obchodě, tak na to právo má. Proto mu zřejmě WG nabídne reset účtu na kterém není nic než to co si zakoupil za opravdové peníze v obchodě. Na některých účtech účtech je zboží za mnoho desítek tisíc korun a to už by soud řešil, proto je to zřejmě nejschůdnější varianta. Je to taky důvod proč je problém nerfnout prémiové tanky, proto se to dělá tak, že se změní prostředí a konkurenční tanky, tak že ten prémiový i bez nerfu už není tak OP.

biglebovski #453 Posted 10 January 2017 - 04:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 55467 battles
  • 314
  • [TSAZ] TSAZ

Dostal jsem ban, udělal jsem chybu a nyní to vím (papouškuji to dokola). 

Bohužel v první moment jsem vůbec netušil proč.

Slušně požádal podporu o pomoc a dotazoval se, kde se problém vyskytl. Můžete mě mít za idiota, ale nehodlám tady vypisovat sled událostí. Nicméně cheat tam byl, a to dost za hranou. Jen se musel spouštět a já ho nespouštěl. ALE BYL TAM. Žádná výmluva.

Jenže slavná podpora reagovala tradičně okopírovanou zprávou.

To mě na celé kauze štve absolutně nejvíc. Jsem si vědom, že WG nemá důkaz o tom co konkrétně, ale že něco tam je a že vlna banů má přímou úměru s počtem reportů na jednotlivé účty.

Jedna zásadní věc mě na tom všem strašně mrzí. Pokud se na podporu obrátím s velmi slušným dotazem, očekávám slušnou odpověď. A ne to, že mi nějaký borec okopíruje připravenou, nic neříkající zprávu a přepošle jí. Tak takhle ne. 

Nejsem dítě, aby se ke mě nějakej exot tak choval. Nehledě na to, že jsem si toho exota myslím královsky zaplatil.

Chci tím říct především to, že podpora absolutně nepomůže, nic nesdělí a nijak ani neporadí. Je mi jedno zda je to z příkazu vedení nebo leností onoho pracovníka. Já vím ale jedno. WG ode mne neuvidí již ani korunu. A to ne kvůli tomu, že na mě jako podvodníka přišli (to je v naprostém pořádku a kvituji to,i když jsem sám na sebe naštvaný;), ale kritizuji situaci, kdy mám držet hubu, nemám právo se na nic ptát a s pokorou přijímat tresty. 

acid23 #454 Posted 10 January 2017 - 04:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 50723 battles
  • 1,482
  • [PRASE] PRASE

View Postpiratzdonuceni, on 10 January 2017 - 03:49 PM, said:

Nevím co kupuješ ty, ale já kupuji zboží. 

....

ale ty i v tom obchode za realne penize kupujes sluzbu - pronajem virtualnich jednicek a nul, nebo tam kupujes neco fyzickeho?... v emailu je, jak pises vys, uvedeno pouze "smlouva", takze jak si prisel na to, ze se jedna o "kupni smlouvu" ?

Spoiler

Co vim, tak ti vsechno virtualni pouze pronajimaji, vlastnicka prava na tebe neprechazi... pouze pravo na uzivani...

edit:quote

Edited by acid23, 10 January 2017 - 04:17 PM.

Karaya12 #455 Posted 10 January 2017 - 04:19 PM

Colonel

• Player
  • 19346 battles
  • 3,933
  • [SVINE] SVINE

View Postbiglebovski, on 10 January 2017 - 05:04 PM, said:

Dostal jsem ban, udělal jsem chybu a nyní to vím (papouškuji to dokola). 

Bohužel v první moment jsem vůbec netušil proč.

Slušně požádal podporu o pomoc a dotazoval se, kde se problém vyskytl. Můžete mě mít za idiota, ale nehodlám tady vypisovat sled událostí. Nicméně cheat tam byl, a to dost za hranou. Jen se musel spouštět a já ho nespouštěl. ALE BYL TAM. Žádná výmluva.

Jenže slavná podpora reagovala tradičně okopírovanou zprávou.

To mě na celé kauze štve absolutně nejvíc. Jsem si vědom, že WG nemá důkaz o tom co konkrétně, ale že něco tam je a že vlna banů má přímou úměru s počtem reportů na jednotlivé účty.

Jedna zásadní věc mě na tom všem strašně mrzí. Pokud se na podporu obrátím s velmi slušným dotazem, očekávám slušnou odpověď. A ne to, že mi nějaký borec okopíruje připravenou, nic neříkající zprávu a přepošle jí. Tak takhle ne. 

Nejsem dítě, aby se ke mě nějakej exot tak choval. Nehledě na to, že jsem si toho exota myslím královsky zaplatil.

Chci tím říct především to, že podpora absolutně nepomůže, nic nesdělí a nijak ani neporadí. Je mi jedno zda je to z příkazu vedení nebo leností onoho pracovníka. Já vím ale jedno. WG ode mne neuvidí již ani korunu. A to ne kvůli tomu, že na mě jako podvodníka přišli (to je v naprostém pořádku a kvituji to,i když jsem sám na sebe naštvaný;), ale kritizuji situaci, kdy mám držet hubu, nemám právo se na nic ptát a s pokorou přijímat tresty. 

Tak já si naopak myslím, že WG ví velmi konkrétně jaký nepovolený mód máš nainstalovaný. Podpora ti to pak ale nemůže z naprosto pochopitelných důvodů sdělit!

A stran té formy odpovědi. Tam máš naprostou pravdu, tyto odpovědi jsou k naštvání, ale zase se na to podívej z jejich hlediska. Kdyby jim napsalo jen jedno procento zabanovaných, tak je to 50 ticketů a do toho ještě běžné problémy... A já věřím tomu, že jim píše víc než to jedno procento, a ani si raději nebudu domýšlet, co vše jim ti lidé píší.

Rozhodně se podpory nechci zastávat, ale jsou případy kdy dokáží i pomoci a po vlně banů bych k nim byl asi tolerantnější.

biglebovski #456 Posted 10 January 2017 - 04:34 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 55467 battles
  • 314
  • [TSAZ] TSAZ

View PostKaraya12, on 10 January 2017 - 04:19 PM, said:

Tak já si naopak myslím, že WG ví velmi konkrétně jaký nepovolený mód máš nainstalovaný. Podpora ti to pak ale nemůže z naprosto pochopitelných důvodů sdělit!

A stran té formy odpovědi. Tam máš naprostou pravdu, tyto odpovědi jsou k naštvání, ale zase se na to podívej z jejich hlediska. Kdyby jim napsalo jen jedno procento zabanovaných, tak je to 50 ticketů a do toho ještě běžné problémy... A já věřím tomu, že jim píše víc než to jedno procento, a ani si raději nebudu domýšlet, co vše jim ti lidé píší.

Rozhodně se podpory nechci zastávat, ale jsou případy kdy dokáží i pomoci a po vlně banů bych k nim byl asi tolerantnější.

Jsem si jistý, že s vlnou banů se zvýšil i tlak na podporu. Hodně zabanovaných, tak jako já chce odpovědi. Dokáži být tolerantní, ale má to i svá úskalí. Většina lidí nedokáže přiznat barvu a je dost možná i velká porce těch, jenž opravdu netuší která bije. Takže bych čekal právě od podpory šichty na víc a více tolerance. Neb zákazník je prostě zákazník. Upřímně mě nezajímá, že mají více práce. 

Další věcí je, že žijeme v civilizované evropě a bohužel pro WG je tady nějaké právo. Podvodník nemusí prokázat že nepodváděl. Ale podvedený musí prokázat že byl podveden.

Ale to není věc s kterou bych souhlasil. Jen to tak prostě je. A to nejmenší, co bych od podpory čekal je odpověď ve stylu "nemáte ve hře náhodou nějaké stíny tanků?" nebo třeba " nemáte náhodou něco, co vám samo střílí na tanky?". Prostě od WG jen žádám přímý přístup a ne něco ve stylu, my máme a ty drž hubu.

To se mi prostě nelíbí. A znovu opakuji, že jsem na svém účtu švindl prostě měl. A mrzí mě to. Nikoli proto, že jsem dostal ban. Ale proto, že jsem řval "chyťte zloděje" a sám zloděj byl. To mě vůči fair hráčům strašně štve a opravdu moc se za to stydím. 

pepa1_warrior #457 Posted 10 January 2017 - 04:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28175 battles
  • 331
  • [CS1TB] CS1TB
Děte už stím někam brečite tady že vas zabanovali a neřeknou vám odpověd proč máš mody od někoho jiného a ne od nich tak je to tvůj problém a ne jejich tak si to zjisti u toho gdo ti dal ty mody nebo si je od nikoho jineho neinstaluj a máš klid.

Karaya12 #458 Posted 10 January 2017 - 04:44 PM

Colonel

• Player
  • 19346 battles
  • 3,933
  • [SVINE] SVINE

View Postbiglebovski, on 10 January 2017 - 05:34 PM, said:

Ale to není věc s kterou bych souhlasil. Jen to tak prostě je. A to nejmenší, co bych od podpory čekal je odpověď ve stylu "nemáte ve hře náhodou nějaké stíny tanků?" nebo třeba " nemáte náhodou něco, co vám samo střílí na tanky?". 

No jo, ale to je pořád přešlapování na místě. Tohle by musel taky řešit nějaký předpřipravený text. Jak by jsi chtěl oslovovat každého zvlášť a jinak? Tohle mohou řešit odkazem na stránky kde jsou nepovolené módy popsány. Navíc jsou to programy třetí strany, které se jim motají do hry na to by možná nemuseli reagovat vůbec.

Každý je zodpovědný za to co si instaluje do počítače a kdyby podpora zasílala přímo cestu k vadnému souboru, tak by všechny způsoby odhalování nepoctivců byly nanic.

Vážím si tvé sebekritiky, navíc v této souvislosti naprosto ojedinělé, ale v tomto dle mého soudu pravdu nemáš.

Edited by Karaya12, 10 January 2017 - 04:45 PM.

BlueTomcat #459 Posted 10 January 2017 - 04:47 PM

Major

• Player
  • 24699 battles
  • 2,633

Já doopravdy nevím proč se tu fňuká jak je WG nespravedlivé a dává bany pomalu bezdůvodně. OMG vždyť WG je ještě mírné, Valve, Blizzard, EA, apod. se s vámi absolutně nemazlí a jakmile zjistí cheaty bez milosti permabanán a nadloubej si cheatere! Odvolání 0, nebavíme se s tebou, maximálně kup si novou hru a sbohem!

Tak tu konečně přestaňte fňukat, smažte ty módy a užívejte si 7 denní volno. :facepalm:

Edited by BlueTomcat, 10 January 2017 - 04:48 PM.

Titanium70 #460 Posted 10 January 2017 - 05:14 PM

Private

• Player
  • 22170 battles
  • 11

View PostArne_CZ, on 10 January 2017 - 11:17 AM, said:

"Bitva pokračuje", pojďme se zamyslet, proč se vyvíjí tímhle způsobem a jak asi dopadne.

1) Průběh - proč WG nezabanovalo všechny nepoctivce?

• 1a) WG nástroj na detekci není dokonalý / spolehlivý
  • 1b) Uživatelů nepovolených módů je tolik, že by to mělo rozsáhlé důsledky herní / marketingové
  • 1c) Není tu žádný konkrétní důvod (počet zabanovaných prostě někdo střelil od boku - to se děje ve firmách dost často, firmy se vůbec nemusí chovat racionálně)

2) Podmínky vítězství (dlouhodobé )

• 2a) To je celkem jednoduché. Podmínky jsou snižování počtů uživatelů zakázaných módů. Jinými slovy bany musí dostávat více podvodníků, než kolik jich nově přibude. Další podmínkou jsou víceméně pravidelné "banovací vlny".

3) Výsledky - jak může tahle bitva / válka dopadnout?

• 3a) Naprosté vítězství WG a očištění hry od zakázaných módů - dokonce i při zákazu složky res_mods vysoce nepravděpodobné
  • 3b) Vlny banů a detekce zakázaných modifikací se stane dlouhodobou a pravidelnou zálěžitostí, udržující podvádění v rozumných mezích - to by bylo fajn.
  • 3c) Počet uživatelů zakázaných modifikací i přes vlny banů poroste a WG se rozhodne některé zakázané módy "legalizovat" - taky bych se nezlobil.
  • 3d) Počet uživatelů zakázaných modifikací poroste a WG rezignuje na další bany - naprostá prohra, asi nejhorší varianta.

PS - otázka na moderátory: Pokud je někdo "permanentně" (podruhé ) zabanován, prý dostane od WG email s nabidkou obnovení účtu, co je na tom pravdy?

EDIT SMAJLÍKŮ

Nabídka obnovení účtu - to ale nemá s BAN nic společného a pochybuji, že by ti na to WG odpověděl, i kdyby to byla pravda...co by pak po WIPE (reroll) následovalo, kdyby ten hráč byl chycen s nepovolenými módy? Další - v pořadí 3. - BAN, pak zase WIPE a takhle dokola? To nemá logiku.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users